Volkswagen Polo (2002)

25.4.2007

Na začiatok spomeniem, že auto som hľadal dlho. Nemal som presne vytipované, že chcem Polo, ale ovplyvnilo ma to, že som predával jazdené autá, takže…

Volkswagen Polo (Lubosss1)

neregistrovaný: "koto" [212.157.152.XXX] 25.04.2007  08:30

polo

no tak tie el. okna ja som si tiez myslel, ze to nieje az taka nutnost, ale popravde uz by som auto bez el.stahovania aspon prednych nechcel. Inak Polo ma velkeho a lacnejsieho konkurenta - Clio 1,5Dci. prajem vela stastnych km

Lubosss1 25.04.2007  13:35

« Re: polo

rozmyslal som aj nad cliom, ale ked som ich skusal, mali nabehanych 130 000 - 150 000 km a bolo to na tom aute dost citit, ze to uz ma nieco za sebou....

"-- skrytý --" 25.04.2007  17:52

« Re: Re: polo

no to som tu uz niekde tiez inak cital, ze clio je fasa ale ak ma nad 100 tis. tak je to konec..ja som sa vozil v relativne novom a som bol prekvapeny polo som jazdil ale benzin 1,2

"-- skrytý --" 25.04.2007  13:53

auto: 7b; popis a zkušenosti: 7b; fotky: 7b --- celkem: 7b ;-)

"-- skrytý --" 25.04.2007  14:23

Takový normální volkswagen, neurazí, nenadchne...Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 25.04.2007  20:20

Pohoda

Je to celkom podarene a pohodove auto a aj velmi zachovale a tato predna maska so styrmi svetlami sa mi paci najviac, ale ten motor velmi vo VW nepremysleli aspon na nase pomery vysoka poistka a na vykone mohli pridat, ale zas na druhu stranu uspora na spotrebe.

Lubosss1 26.04.2007  16:15

« Re: Pohoda

poistka ma stoji 5 800sk rocne v kooperative. v alianzi odomna pytali 13 000sk !!!

"-- skrytý --" 26.04.2007  18:48

« Re: Re: Pohoda

Fu no ani nehovor alianz najdrahsi pritom onicom firma, aj ja mam v kooperative ti maju najnizsie ja mam rocne 4700,-

foto lorenzlubos

lorenzlubos 25.04.2007  21:32

SDI je super, to s tým ABS je fakt blbé. Máme Fabiu SDI, našťastie aj s ABS. :yes:

foto brizak

brizak 25.04.2007  23:10

Mohl bys mi vysvetlit,co je super na SDI,obzvlast v Polu?Me to prijde jako naprosty nesmysl.Stejne tak,jako ve Fabii.Na tyhle auta je motor moc tezky,trpi predni naprava,jizdni vlastnosti taktez utrpi a vykon motoru snad ani nekomentuji.Samozrejme,spotreba je minimalni a motor je takrka naznicitelny,ale to je TDI taky.Spotreba mirne vyssi,u ojetiny neni cenovy rozdil az tak vyrazny a ze po 150tis.km odejde vaha vzduchu?To je prkotina.Kdyz Polo,Fabii,Ibizu,tak 1.4 TDI mi prijde ideal.Jen na vysvetlenou mam rad VW.Posledni 3 auta VW a znacku meni nehodlam,ale SDI,nebo veskere benziny(snad jen s vyjimkou drivejsi 1.8T)bych si do auta nedal.SDI je k nicemu a benziny proste VW neumi.Tot muj nazor.Jo a lit do SDI Shell Power Diesel mi prijde jako vyhazovani penez :no:

Lubosss1 26.04.2007  16:20

« Re: Re: 10b

maly traktor 1.4 tdi nechcem ;-) co sa tyka nafty, tankoval som na JET a motor nesiel dobre. zmenil som znacku a je to citit. mensia hlucnost + nizsia spotreba /cca 0.3 - 0.5 l/ hovori za seba. znamy ma octaviu sdi a neda na nu dopustit. vykon motora? jazdim sam a nie som samovrah, mne na moj styl jazdy to uplne staci.

"-- skrytý --" 26.04.2007  20:04

« :)

To je rozumný přístup, je vidět, že děláš v oboru a víš co chceš. :yes: Autíčko je hezké, i když nějaká veselá barva by mu slušela víc. Časem přidávej info a ať Ti to jezdí.

Lubosss1 26.04.2007  20:51

« Re: :)

Dakujem. inak robim v obore ;-)

"-- skrytý --" 24.05.2007  12:47

« Re: Re: :)

No tak to by som netvrdil , ze VW benziny nevie. Pozri si vysledky engine awards 2007. Ja by som naftu nechcel ani za nic. tie motory su drahe, vykonom za benzinom zaostavaju a hlavne su hlucne. Moji favoriti su polo 1,4T 122 PS a octavia 1,8 TFSI 160 PS. Pripadne A4 2,0 TFSI ale to az neskor.. :'-(

Naftu pochopim tak v passate kombi, ktory najazdi rocne cez 60 000 km.

neregistrovaný: "Jirka" [213.250.205.XXX] 26.04.2007  18:52

Pěkné autíčko

Po letech pořád hezké auto s kvalitním zpracováním. Taky jsem se rozhodl, že si ho pořídím, bohužel sehnat stříbrné s ABS je problém. Zajímavost: zadní světla s kulatým motivem ze současného Pola pasují i do tohoto staršího typu, takže je možné auto lehce upgradovat. (U VW stojí pár zadních lamp 6 tisíc, ty samé originál Hella pořídíte na za pouhé 3 tisíce :-) )

"anonym" [213.250.205.XXX] 26.04.2007  20:26

« Re: Pěkné autíčko

..za 3 tisíce na netu, samozřejmě. :-)

Lubosss1 26.04.2007  20:53

« Re: Re: Pěkné autíčko

dik za tip, to som ani nevedel.... :yes:

wikinko 27.04.2007  01:45

seruz terebes, 10 b, hladky diesel forever

foto Focusman

Focusman 27.04.2007  07:20

body

hezké ale malé 7B.tu nákladní feldu přepiš!

"-- skrytý --" 02.05.2007  16:03

hodnotenie

Tak teda za 10 ;-)

wikinko 09.05.2007  03:10

?

tha bhazmeg a ty mi neoznamkujes auta? ;-)

"-- skrytý --" 19.05.2007  21:53

body

dávam ti 10b len kvôli tej spotrebe o ktorej sa mi len môže snívať ;-)

"-- skrytý --" 24.05.2007  12:50

ABS

Ja mam tiez polo (1,2) a tiez bez ABS. Mam pneumatiky 185/60 R14 a vobec ABS netreba. Na asfalte ho tazko donutim flekovat. Ak tam mas seriove 165ky, tak to prezuj a uvidis, ze na ABS si ani nespomenies. ;-)

Lubosss1 24.05.2007  14:03

« Re: ABS

mam obuty ten rozmer, co ty [185/60 R14]. akurat, ze ho nemam v novom eurotechnicaku zapisany, nejak som si to nevsimol, ked som si prihlasoval auto....

"-- skrytý --" 27.05.2007  21:54

OK

Paci sa mi pristup, ked clovek si jednoducho vystaci aj s jednoducho vybavenym autom. Preco nie - nie kazdy musi byt pretekar. Nech Ti to dlho funguje a bez problemov!

"-- skrytý --" 29.05.2007  23:30

Opravuji své původní neobjektivní hodnocení ;-)

"-- skrytý --" 02.06.2007  19:56

cez sto tisic km a to auto vyzera ako nove

nie si ty kuzelnik? :-)

Lubosss1 03.06.2007  13:59

« cez sto tisic km a to auto vyzera ako nove

predosly majitel bol asi kuzelnik, ja sa snazim v tom pokracovat ;-)

foto Focusman

Focusman 12.06.2007  06:59

bodování 2

máš to za 8B! :yes:

"-- skrytý --" 16.06.2007  20:25

máš to za 9.b,dobrá recenze i auto :yes:

foto milic

milic 17.06.2007  11:22

Pěkné auto, dobrá recenze. Ať ti to jezdí ! :-)

foto random

random 21.06.2007  08:29

U mna za 9. Aj ja uz mam VW Polo s motorom SDI. Aj ked starsi rocnik. Tiez som planoval vsetko mozne a nakoniec nahodne objavil Polo a po zvezeny a servisnej prehliadke som ho bez vahania zobral. Mam vsak trochu netradicnejsi motor s objemom 1.7 a vykonom 44kw.

Lubosss1 21.06.2007  10:37

tak ho nahoď ;-)

"anonym" [62.168.112.XXX] 21.06.2007  14:31

« Re: Re: 9b

Nahodin :-) . Ked bude trochu cas, tak v nedelu. Aj ked to bude naozaj len predbezna recenzia ( ale co ved sa bude casom doplnat )..., zatial som na nom najazdil tak 75km. Teraz mu dopriavam uvodni servis.

foto Honna

Honna 30.06.2007  14:01

Díkes

Čautě, díky za komentáře a změnu názoru. Jsem rád, že si někdo všiml a ocenil to ;-) Je nás tady jenom šest, což mě trochu překvapuje. Tak doufám, že se to časem změní a že nám to bude jezdit. A jezdit a jezdit a jezdit... :-)

foto random

random 01.07.2007  11:28

« 6?

Uz nas nieje 6, ale 7 >:D ..., konecne som mal aj ja cas a moje polo je uz "nahodene" .

wikinko 08.07.2007  22:10

serus

diky za 10b :)
    vidiet si mohol iba mojho fotra, ja teraz nemam vodicak :)
    inak cervene vitary su v KE dve, ale ta druha nema vpredu ram.

Lubosss1 08.07.2007  22:33

« Re: serus

ta coze sa stalo, ze nemas vodicak? ;-)

tak asi tvojho oca, lebo to bol postarsi pan.

wikinko 10.07.2007  00:15

« Re: Re: serus

aaaaale, ani sa nepytaj :) treba jazdit opatrne :) 23 rocny zasran a octavka 1,8 T nejdu dokopy :)

foto PainSnip3R

PainSnip3R 24.07.2007  22:52

Tak tu ti hodně závidím.. kdy já se dostanu pod 10l :-!

foto Honna

Honna 01.08.2007  14:53

DOTAZy

Prosím přítomné majitele "Pola" o konzultaci :)

DOTAZ 1> Jaký máte zkušenosti s aerostěrači? Já uvažuju o jejich výměně, neb neskutečně vržou a "mažou". Jsem z toho docela roztrpčenej, protože když začne pršet, je to hukot.

DOTAZ 2 > Jsem trochu zmaten z rychlosti stíračů. Před týdnem mě zastihla na Jižní spojce průtrž mračen a na nejvyšší rychlost stíraly stěrače pořád o dost pomaleji než u ostatních aut kolem. Mám klasický cyklovač a pak:
    - páčkou dolů = jedno setření
    - páčkou nahoru cyklovač
    - páčkou nahoru nahoru jedna rychlost
    - páčkou nahoru nahoru nahoru druhá rychlost (stále dost pomalá)

Je to podivný, nebo normální?

"anonym" [213.192.12.XXX] 10.08.2007  14:14

Pěkný kousek :-)

foto majki

majki 14.08.2007  15:24

Caf

Caf,
    neviem, preco si hodnotil moje Punto 5bodmi, nicmenej, kukam, ja som hodnotil tvoje uz davno, od tej doby si rozsiril fotky aj recenziu, cize zvedam na 8b.
    Priste sa neboj sa ozvat namiesto rozdavani zbytocnych nizkych znamok.
    Vdaka :yes:

foto lordmystic

lordmystic 17.08.2007  08:46

Lubosss1: ahoj, jsi hodnotil mé auto:
    mohu se zeptat proč jen za jedna? mohl bych tě poprosit např. o znovupročtení upraveného popisu auta, případně o upravení hodnocení? byl bych moc rád pokud možno o co nejoběktivnější hodnocení, vcelku jsem se snažil. díky moc. Lord Mystic

Lubosss1 17.08.2007  10:24

« Re: Hodnocení

bodovanie zmenim. niekto evidentne boduje za mna. uz sa mi to stalo aj pri inom aute. tvoje som doteraz nehodnotil. bud je problem tu na auto.cz alebo niekto doma to za mna sabotuje. sorrac.

"-- skrytý --" 14.09.2007  19:25

« Re: Re: Hodnocení

blbost. mne si dal 7 za moje auto, teda najmenej zo vsetkych. dakujem :no:

Lubosss1 14.09.2007  19:50

« Re: Re: Re: Hodnocení

driver123 ti dal 6b, Tuscani dokonca 2b.
          tak neviem teda. a hodnotil som to davno, mozno si mal malo fotiek, kratsiu recenziu, neviem.....

"-- skrytý --" 14.09.2007  20:18

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení

nie nie, od zaciatku tam bolo tolko fotiek ako teraz a recenziu som vobec nedoplnal. ale diky za prehodnotenie. najmenej som myslel z normalnych ludi, de.bilov ako tuscani neberiem >:D

foto designer

designer 31.08.2007  21:23

má to pekné budíky

a dobrú spotrebu ;-)

Poustnik 06.09.2007  19:09

Sympaticky vypadající autíčko.

A spotřeba se blíží mé hodnotě snů, akorát by to chtělo dodávku.... >:D >:D

PeT-a (RSKa) 16.09.2007  22:26

9b.

Jo kvalita VW se nezapře, akorát ten motor mi k tomu nepasuje, ale pořád je to 100x lepší než HTP............Jinak pěkný kousek. Ty přední světla nemají chybu..........díky

"-- skrytý --" 24.09.2007  13:15

odpověď

Ahoj, odepsal jsem ti v diskusi u mého auta. Za chvilku udělám novou recenzi, mám nové "dělo" :-) Čusek

foto ZiP2150

ZiP2150 11.10.2007  22:02

dik za ohlas na meine A6

vies, tiez som rozmyslal či sa oplatí predat auto, pretoze náklady sú nemalé.ale kde za 250.000sk zozenies nieco podobne,hm?Jedine ma jeduje ten motor. Zlate Polo, kamos ma tiez,poslem link, čekni ked mozes.
    Praci zdar!
    a som skoro yabudol...s tym V-power diesel mas uplnu pravdu, vyborna špécia :-)

"-- skrytý --" 14.10.2007  18:52

fotky

uz som pridal fotky na civica...zajtra budu dalsie ;-)

foto mihau

mihau 17.10.2007  16:21

Toyota Corollka

Díky za hodnocení mojí Toyotky.Tak koukám na tvůj vozový park a Polo rozhodně :yes: Taky jsem po nich koukal,ale na mne zatim stale drahé,ale Polo se mi fakt líbí, až zase na ty přední kulatá světla.Víc se mi líbí ty u toho posledního modelu,ale myslím,že to bude otázka zvyku.Hrozně se mi taky líbí modročervené podsvícení palubky-fakt nádhera, já mám bohužel zelenou klasiku :-( Přeji ti,ať s tebou najede hodně a hodně bezporuchových kilometrů.

"-- skrytý --" 23.10.2007  20:11

pěkné

Nazdar pěkné polo máš odemě 10b doplnil jsem u svého megana fotky a recenzi pokud ti vyjde čas koukni a možná změníš názor na svých 7b díky Rasken

foto Zetec

Zetec 08.11.2007  12:42

Hodně lidí si vymýšlí, že jejich auti jezdí za 3-4l na 100km. Ale u Pola a ještě 1.9SDI můžu dosvědčit, že jede "skoro" zadarmo. Nalítal jsem na něm asi 150 km mimo měst a ručička palivoměru se ani nehla! ;-) :yes: Nechť dlouho a levně slouží.

Lubosss1 12.11.2007  18:51

super spotreba..o to ide...parada to velmi potesi:) 10b

sportivo 14.11.2007  15:47

servus

diky za hodnotenie
    tvoje polo taktiež za 10.
    maš parádny kúsok.
    Vidím že si z Trebišova. Cez víkendy niesom ďaleko od ťeba, obec čerhov poznáš ???

Lubosss1 16.11.2007  15:44

« Re: servus

Poznám, je to 6km od mojej rodnej obce :-)

sportivo 18.11.2007  12:34

« Re: Re: servus

Super náhoda, ja mam včerhove chalupu vikendujem tam. je tam krásne,vidno že to je tokajská oblasť,a do Maďarska to mám na skok. na kupko do Sarospataku (ardov) to fakt tiež nieje ďaleko cca 20 km.

Petr Kneifl 15.12.2007  20:09

hezké

Libí se mi, jako auto do města bych ho bral. Za město už by to chtělo 1.4 TDI....
    Kde je to tvoje vyrobeno? Na Slovensku?

Lubosss1 16.12.2007  11:14

« Re: hezké

Jazdím väčšinou sám alebo dvaja, takže aj mimo mesta mi ten výkon postačuje, 1.4 TDI nie je zase môj favorit. To moje Polo je vyrobené na Slovensku.

Petr Kneifl 16.12.2007  18:38

« Re: Re: hezké

Nevím jak to je ale říká se že kvalita šla dolů s výrobou u vás. Na ty modely před- pvní s čirou jsem chválu moc neslyšel. Asi je to štěstí na jaky kus člověk natrefí. To si myslím že platí hlavně u Touarega.

Lubosss1 16.12.2007  18:57

« Re: Re: Re: hezké

Neviem ti vierohodne povedat, ako je to s tou kvalitou...ked sa zacne vyrabat Octavia II, tak sa uvidi.

PeT-a (RSKa) 16.12.2007  13:12

všiml sem si nových fotek

takže musím přehodnotit ;-) ,moc se mi líbí to podsvícení přístrojů :yes: :yes:

Petr Kneifl 26.12.2007  10:55

rozvod

Mondeo TDCI/TDDI má rozvod řetězem. Prý je bezúdržbový ale někde jsem četl že je jeho vyýměna se doporučuje při 250. tis. km

U VW dělají řetězy už taky, 2.0 TDI, 2,7TDI, 3.0 TDI.....

foto fusionman

fusionman 26.12.2007  12:41

odpověd na dotaz

S tím řemenem si mě jako 14-tiletého spolujezdce zaskočil , ale jestli sis všiml u mé recenze ti někdo odpověděl že má řetěz a přidal i odkaz na fotku.

"-- skrytý --" 30.12.2007  01:33

rs

thg,je spolocnost co preveruje auta pre leasingovky a zarucuje sa certifikatom,ze auto nie je kradnute alebo ci su na nom suciastky z kradnuteho auta,a ked prejde na aaa,to znamena ze vsetko je na nom original!

"-- skrytý --" 14.01.2008  12:38

hodnotenie

nazvať auto ktore ma 47 kw "žihadlom" je trochu silná káva. To si nedovolím povedať ani ja a mam 114 kw. Len mi povedz prečo mam 7 bodov za auto. Niesom pomstichtivy a preto ta neohodnotim. Doplň recenziu... inak ti "poseriem" hodnotenie ;-) Slovane

"-- skrytý --" 01.02.2008  09:19

Srovnání Polo SDi vs Felicia MPi

Čoveče v roce 1997 přišel na trh Seat Cordoba Vario (kombík). Do té doby jsme měli felicii GLXi 1,3 50 kW. Táta s tím byl docela spokojený, ale Vario se mu natolik zalíbilo, že do něj šel. Vybral si motor SDi 47 kW, protože měl mít nízkou spotřebu a nebyl až tak drahý (370 000 kč). Byl to náš první diesel, a otce to dokonale uchvátilo. To autíčko běhalo jak drak (lépe než Felicie 50 kW) a bralo 4,3 litru v průměru. Od té doby jedině xDI :-)

Lubosss1 01.02.2008  10:58

« Re: Srovnání Polo SDi vs Felicia MPi

tak som rad, ze mas dobre skusenosti s SDI. Ja som na svojom chvalabohu este nemal ziadnu chybu. to iste aj felicia, slape ako hodinky.

"-- skrytý --" 01.02.2008  09:28

dodatocne prehodnotenie

na zaklade tvojho prehodnotenia som prehodnotil aj tvoje auta, resp. som o felicii nevedel...
    uz si nepamatam ako to pri POLE vyzeralo, ale na zaklade mojho povodneho hodnotenia to nebolo bohvieco, teraz to je uplne super...

"-- skrytý --" 02.02.2008  10:20

Zlá svítivost světel

Kup si Philips VisionPlus nebo ještě lépe NightGuide.

Já jsem na svém autě vyzkoušel snad všechno, co je na trhu (optika H4 není poslední výkřik techniky). Originál žárovky mě opravdu neuspokojovaly...

Podstatné postřehy:
    Osram Silverstar byly dobré, ale měly velice krátkou životnost.
    Philips VisionPlus byly světelně ještě lepší, a ještě k tomu měly "normální" výdrž.
    Teď mám Philips NightGuide, což jsou víceméně VisionPlus s interferenční vrstvou na části skla pro zbarvení paprsku na 3 barevné zóny, ale o tom se dočteš pod mojí recenzí. Drahé jak čert, ale DOPORUČUJI. Nejsou to vyhozené peníze.

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 03.02.2008  20:18

Nazdar

Nazdar Luboši. Máš veľmi pekné auto. Stačilo by. Na to, koľko toho už má za sebou, taj vyzerá naozaj ako nové. Keby som vedel ako, dávam 9b. A už som dal fotky možeš kuk ak chceš, ak si ich nevidel.

"-- skrytý --" 22.02.2008  17:33

elektrtony

co stoja tie elektrony???

foto McVladin

McVladin 27.03.2008  01:31

zaujimave

ako vo vela autach komplikuju tie ziarovky v svetlach proste ked chces menit rozober polku auta ale hlavne ze v povinnej vybave ich musis mat:D to mi pride najvtipnejsie.....sdi je pre mna nostalgia:D je to totiz prvy motor ktory ma v zivote viezol:D a polo je fajn kamoska ma s automatikou a 1.6motorom....spokojnost....

foto lori

lori 06.05.2008  11:14

nazdar

Pekne auticko, na soferoval som sice novsi typ, ale toto sa mi zda krajsie :))) inac som s nim bol spokojny, akurat to nie je na moju vysku (194) :))))
    Vela stastnych kilometrov

"-- skrytý --" 03.11.2008  16:46

vw polo

zdravím,
    můžeš mi sdělit tvůj názor na mé vw polo 1.4 tdi 2001 higline.zda by si bral 1.4 tdi nebo sdi,zatím jsem velmi spokojen ale čas ukáže???

sportivo 06.12.2008  22:57

teda zastal si si dobre :D

nazdar ľuboš,

na tých posledných letný fotkách si si zastal super, ihned som identifikoval miesto fotenia, Výjazd z luhyne a potom po odbočení do prava na hlavnu po závorách krásny to kraj ČERHOV >:D ;-)

polo si obul do tých dezentov super, má to image. prajem veľa štastných KM

Lubosss1 07.12.2008  21:45

« Re: teda zastal si si dobre :D

ano, identifikoval si miesto fotenia velmi dobre, obcas si chodim len tak zajazdit po okoli a akurat som vtedy obul letne na elektrony, tak reku ze to vyfotim a to miesto sa mi v ten den zdalo vhodne.

foto Matt26

Matt26 23.04.2009  21:21

svetla

Nechaj si premerať napätie v sústave. Keď ti 2x za týždeň praskla žiarovka, to nebude náhoda. Kolísavé napätie. ;-) Lebo takýmto spôsobom môžeš meniť žiarovky do nekonečna ;-\

Lubosss1 21.04.2010  14:18

« Re: svetla

bola to len asi len chybna ziarovka, odvtedy je vsetko OK.

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 12.08.2010  06:39

Spotreba oleje

Bohuzel nejsi zdaleka sam a problem to bude zrejme spatne odtranitelnej:
    Stiratka na ventilech je asi nejlevnejsi moznost, ale v diskuzi na kterou jsem dal link se pise, ze se po vymene spotreba nesnizila. Takze bud to jde kolem vstriku a nebo zkrz krouzky, oboji je velmi nemile....

"-- skrytý --" 12.08.2010  20:19

« Re: Spotreba oleje

A kolik ti to toho oleje zere???

Lubosss1 28.08.2010  09:48

« Re: Re: Spotreba oleje

urobil som 10 000km a dolial skoro liter...