Citroën C3 Picasso (2009)

28.8.2009

Citrouška C3 Picasso jsem si koupil nového, takže jsem nadšený a tím asi i silně ovlivněný. Proto autíčko hodnotím desítkou, i když vím, že nějaké…

Citroen C3 Picasso (Lasim)

foto kyklop

kyklop 28.08.2009  22:50

v danej kategorii velmi zaujimava volba,

dopln foto a recenziu a pridam body

foto krovakus

krovakus 29.08.2009  10:18

Nadherny auto

Ac jsem jeste v mym mladym okoli nenasel nikoho, komu by se libilo(nekdo ho srovnaval dokonce s Transitem), na pohled je to naprosto uzasny auto. Hravejsi design jsem nevidel. At jezdi a porad se libi. ;-) :-)

foto esenbe

esenbe 29.08.2009  10:53

citroen začal opět dělat krásné auta

Citroeny poslední doby jsou opravdu nádherné a už vůbec ne nudné ... třeba zase dospěje do doby kdy vyráběl spíše sochy a legendy ... přál bych mu to .

foto zip2016

zip2016 29.08.2009  13:46

Tohle auto...

... se Citroenu opravdu povedlo. Je celkem reálné, že se stane mým příštím autem. ;-) :yes:

Lasim 29.08.2009  19:56

ó díky, díky

Všem, kteří mě přejí vše dobré díky, díky, díky! Zatím jsem moc nejezdil, ale zítra chystám s rodinou výlet, cca 300 km, tak napíšu, jak se jede, když to trošku jede. Pěknou neděli vám všem a kdo jen trošku uvažujete, je to fakt dobrá volba.

"-- skrytý --" 29.08.2009  20:21

C3 Picasso

Ahoj, určitě dobrá recenze. Ovšem výběr modelu auta je s prominutím děs... Koukl jsem na ceník a vybrat si za tyto peníze něco jako MPV hybrida na podvozku C3? Ja bych se nejspíš v této ceně rozhlédl po kompaktním MPV. Nissan Note, Renault Scenic, Opel Meriva, Ford C-Max mi přijdou ve stejné cenové relaci daleko zajímavější...

Lasim 30.08.2009  09:27

« Re: C3 Picasso

Ty se, promiň, asi moc nevyznáš, viď? To auto je na podvozku P-207, dobrá, řekněme, že malého auta. Ale uvnitř to rozhodně není vidět. Já mám 198 cm, manželka 185cm, dcery jsou už taky docela velké a vejdeme se tam přepichově. Takže o velikosti to není. O čem to hlavně je, je cena. Viděls poslední dobou ceník, např Tebou zmiňovaného R-Scénika, nebo F-C_Maxu? To je o 100 tisíc jinde a na to bohužel nemám. Ano, Nissan Note, o tom jsem taky uvažoval, ale když jsem se s ním svezl, nepřesvědčil mě. Na něm je ta cena znát na první pohled. Prostě ošizené a laciné auto. To už bych raději Logana v kombíku. Ten si aspoň na nic nehraje a v Dacii dělají rovnou laciná auta (a nestydí se za to). Ještě jsem myslel na F-Fusion, ale znovu opakuju, mám 198 cm a jen tak nějaké auto mě nepřesvědčí. A C3 Picasso mě přesvědčilo. Stejně tak mě nepřesvědčil Roomster. Pěkné auto, byť držší, ale zas české, ale výhled z místa řidiče, když máš hlavu těsně pod tropem...... Za tu cenu oželím i posměch okolí, že Citroëny (a potažmo i ostatní "francouzi") jsou (nevím proč) prochu OUT.

foto esenbe

esenbe 30.08.2009  12:15

« Re: Re: C3 Picasso

Jsem jednoznačně za tebou auta jako C-max ,scenic ,note ( je až nehezký ),meriva jsou k uzoufání nudná auta . Nehledě na to že jsou dražší . C3 Picasso , C6 nebo nová C5 jsou jedny z nejkrásnějších aut v dané segmentu . C6 prostě působí jako přízrak . A to ,že citroeny jsou out není pravda . Jen prostě některým lidem jde o to ,že si mužou říct , mám nový báwovole(medákvole,audivole,pasátvole - což je ta nejhorší varianta) a následný pozérung . Málokdo si koupí dnes auto kvůli sobě .

"-- skrytý --" 30.08.2009  19:57

« Re: Re: C3 Picasso - srovnání

Nejspíš se v tom nevyznáš jen ty... Pokud si o podvozku P207 myslíš, že je vhodný pro tohle imaginární MPV. Vezmu třeba R -Scenic. Protože proti francouzům osobně já vůbec nic nemám.
        Naopak si myslím, že ted můžou v klidu ukázat záda všem korejcům, rádoby něcům apod.
        A ted pro tebe trochu matematiky pro porovnání cen...

C3 Picasso SX:
        1) motor 1,4 70kW
        2) 5-ti rychlostní převodovka
        3) podvozek z P207 ???
        4) výbava - aspon trochu rozumná...
        tj. paket CITY, paket AUT.KLIMA, paket CESTOVANI, ESP

6) cena - 399.900
        13.500
        ----------
        413.400 sleva žádná!!!

Takže rozdíl podle ceníku je pouhých cca 38.000 kč.
        A věřím, že nějakou slevu bych si vydupal i u Renaultu.

A pokud někdo o Renaultu řekne, že je nudný, tak už není opravdu co dodat...

Pepa_007 30.08.2009  20:54

6) cena - 399.900
          13.500
          ----------
          413.400 sleva žádná!!!

Ja bych jeste pridal ke Scenicu:
          10 000Kc za hlavove airbagy.
          3000Kc sklopna zrcatka
          a chybi mi tam tempomat
          a jeste chybí 16" kolecka.
          Jinak vybavou stejne.
          426400+tempomat.
          Rozdil tedy vyskoci na 52000Kc. Ale zase je tam 1,6l a 500l kufru v zakladu.

Lasim 30.08.2009  21:47

« Re: Re: Re: C3 Picasso - srovnání

Já jsem rád za každý názor. Tohle auto je opravdu hodně neokoukané. Dnes jsem s ním pojezdil maličko po Vysočině a lidi si můžou ukroutit krk, jak se po autu otáčí, možná je to i tím, že mám zatím převozní SPZ. Za Scenikem se tolik lidí neotáčí. Co se té matematiky týče, já dal za auto celkem 327.000,- (výbava SX, metalický lak a paket cestování), v téhle výbavě jsem max.spokojený, jediné proti Tvému výčtu, co nemám je ESP, které u služební Octávky stejně vypínám a automat.klimoška, ale i ta "ruční" je fajn a úplně mi stačí. Takže žádných 413, ale o sto míň. A teď trumfuj!!! Je pravda, že jsem využil Citroënovné 30.000,- Kč, protože jsem měl 13 let starou Felícii. To ale byla jediná sleva, žádné další jsem neměl.

Lasim 30.08.2009  21:55

« Re: Re: Re: C3 Picasso - srovnání

A ještě jedna otázka - píšeš furt o podvozku. Jsem laik, ale co je to ten podvozek, který se tak k tomuhle autu nepasuje? Nápravy? Šasy? Co je na podvozku P-207 tak špatného, že na něm nejde postavit větší auto? Proč třeba Roomster má kombinaci Fabie/Octavie? A řeklo by se, že MPV na podvozku Fabie je volovina. A vidíš, funguje to.

foto bono-p

bono.p 31.08.2009  13:03

« Re: Re: Re: Re: C3 Picasso - srovnání

Tiez celkom nechapem co je na podvozku P207 zle. Kamos co vlastni Kiu Ceed tak isto nadaval na podovzok P207 ale priamo na P207. Nejazdil som na nom takze neviem posudit.
            Kazdy z nas ma ale individualnu mieru. Napriklad zadna naprava P406 taktiez zvykne obcas odskocit na rigole ale nie je to nic zasadne podla mna..Kazdy to proste vidi inak..
            C3 Picasso je ale uzasne, momentalne podla mna najlepsi vyber. Velmi som zvedavy na Kiu Venga a Opel Meriva. Priestorom ale asi C3 nedobehnu.

Pepa_007 30.08.2009  20:44

Citronek

Take spokojenost. Zatim vse OK.
    Jinak mam zkusenost, ze prevodovka si sedne a razeni pujde lehceji. Spotreba se snizila.
    Otazecku bych mel. Co hagusy? Za jako byly cenu jako doobjednavka? Jaka vybava? A co fotecky interieru?

Lasim 30.08.2009  21:51

« Re: Citronek

Hagusy zatím nemám, měl jsem je dostat s autem domontované dodatečně, prodejce mi dokonce uznal svoji vinu, takže místo původních 15 tisíc mi účtoval jen 10 a protože z výroby by stály 4200,- Kč, ještě mi přidal Defend lock na převodovku zdarma. Takže jsem za oboje platil 10 tisíc. Ale nepřišla jim montážní sada, tak mi auto předali bez hagusů s tím, že až ji budou mít, zavolají si mě a domontují to dodatečně. Docela férové jednání.

jednooky 11.09.2009  12:32

« Re: Citronek

hagusy na Slovesku stáli pri objednaní do výbavy okolo 7000sk ak sa dobre pamatam, ale keby som si ich objednal po kúpe tak okolo 15000sk aj s montážou...

Lasim 13.09.2009  22:01

Dálnice

Do novinek jsem dal: Tak první dálnice - HK-Praha, tempomat na 135 km/h, průměrná spotřeba 7,6 l/1OO, 4000 otáček. Trošku jsem motor litoval, nevím, jestli je to u tak syrového motoru správně ho nechat hodinu točit 4 tisíce otáček, ale Citroušek utíkal statečně. Maličko mě trápil boční vítr, hlavně při předjíždění kamiónů a opět musím zopakovat, že mi v převodovce citelně chybí šestka. Ségra se Zafirou za mnou točila při stejné rychlosti 3,5 tisíce, to mi přijde jako pracovní hodnota motoru výrazně přívětivější. S motorem 1,8 benzín (125 koní) měla spotřebu o litr míň, tedy 6,5 l/100. To je asi něco špatně, ne? Co vy na to?

PeT-a (RSKa) 13.09.2009  22:18

« Re: Dálnice

To je v pohodě, motor litovat nemusíš, jsou na to stavěné, jen ať si zvyká, 4000 otáček je nic, má olej, má všechno tak je to jenom dobře, ať se "sedne". Relativně vysková spotřeba je prostě daň za malý motor, šestku tam dát mohli, taky mi na dálnici dost chybí......

foto Pete62

Pete62 21.09.2009  00:03

C3 Picasso vs. Kia Soul

stál som pred touto otázkou a hodne som sa potrápil. Nakoniec som sa rozhodol pre korejca [odkaz] To, čo teba trápi teraz, spotreba, ja som sa snažil eliminovať výberom diesla. Už pri pohľade na tabuľkovú spotrebu benzínového Citróna mi bolo jasne, že benzín nie. A prax tomu dáva za pravdu. Aj keď C3 Picasso bol horúcim kandidátom na kúpu, nakoniec rozhodla príliš vysoká cena Citróna v dieslovej verzii a jeho príliš krátka záruka oproti Kii. Soul má naviac ešte väčší vnútorný priestor, ale je to na úkor kufra (340:380)Ty maš malé deti (usudzujem podľa detských sedačiek na fotkách), takže tebe určite viac vyhovujú pomery Picassa. Ale je to krásne autíčko a prajem veľa spokojných km.

Lasim 21.09.2009  06:52

« Re: C3 Picasso vs. Kia Soul

No díky, díky! I Tobě přeji tisíce šťastných a bezpečně odjetých kilometrů. Soul byl taky můj favorit, dokonce mám kamaráda, který je prodává a dal by mi slevu, ale nechal jsem vybírat rodinu, mám 2 dcery, kterým se víc líbil Citrouš. A druhý velký hlas pro C3 byla velikost kufru. Přeci jen 3 ženský, když počítám i manželku, s sebou na výlety něco málo vozívají. Co se benzín/nafta týče, já nenajezdím nijak závratně kilometrů (cca 10 tisíc za rok), takže diesel se mi nevyplatí. Než by se v ceně nafty vrátil rozdíl v ceně, bude z auta zahradní traktůrek. Doteď jsem jezdil s 13 let starou Felícií 1,3 se spotřebou taky kolem 7,5 litrů, tak jestli donutím Citrouše jít pod 7, budu spokojený.

Pepa_007 24.09.2009  22:30

Vana do kufru

Četl jsem, že je už vana v kufru. Je možné nafotit? Uvažuji o ní ale neumím si to představit.
    To spotřeba: Také bych rád měl pod 7. Zatím jsem podle počítače kommbinace půl na půl město a mimo na 7,1.

jednooky 25.09.2009  11:20

« Re: Vana do kufru

nemôžem si pomôcť, ale nejde mi do hlavy ako je možné že vám vychádza taká vysoká spotreba. Ja som ešte nad 7l/100km nemal...bežne sa dá jazdiť okolo tých 6,6 plus minús..dialnica 120/ mimo 90/ mesto 50 km/h....

Lasim 27.09.2009  23:16

« Re: Re: Vana do kufru

No já mám na tacháku 1350 km a tak si tak říkám, že "počítač" ještě nenasbíral potřebný balík dat, aby mohl zodpovědně ukazovat průměry. Jinak jsem stále na 7,5 litrů/100. A co se vany týče, www.vopi.cz, fotky hodím do fotogalerie v úterý, teď jsem a prodlouženém víkendu v Krkonoších a vanu s sebou nemám. Takže to vyfotit nemůžu.

Lasim 04.10.2009  12:22

« Re: Vana do kufru

Čauky, konečně se mi podařilo udělat fotku té vany do kufru, fotku jsem dal do své fotogalerie. Jak jsem už psal, mrkni na www.vopi.cz, tam jsem ji objednal. A taky jsem vyfotil hřebík, který jsem chytnul do zadního kola a podivný, maličko pro mě i nedůvěryhodný způsob opravy. Co na to říkáš? Už jsi měl někdy defekt?

Pepa_007 04.10.2009  21:31

« Re: Re: Vana do kufru

Styl opravy je zajímavý. Ale předpokládám, že to byla profi dílna a tak by to mělo být standartem. Defekt jsem měl dvakrát za všechny ty najeté km. Vše se řešilo opravou. Jednalo se o vcelku malé hřebíky. Jednou zalepením duše a u bezdušové zalepení nějakým gumovým hřebíkem.
        Nějaké info z článku ([odkaz]
        Opravit se dají pouze defekty v běhounu pneumatiky. Ta se upne do přípravku a otvor po průrazu se vyčistí speciální frézou. Do díry se zasadí z vnitřní strany pláště hříbek rozměrů podle velikosti poškození, od průměru tří milimetrů až po šest milimetrů. Ten se zavulkanizuje do pláště a přesahující část se odřízne.

Pepa_007 02.10.2009  21:33

Střešní box

Koukám, že máš střešní boxík. Moc pěkný. Také uvažuji o podobném. Jaké je značky a model? Spokojenost? A co příčníky na hagusy? Jaké jsi dával? Mám chuť na kombinaci nějaký Thule box a Neumann hliníkové příčníky..... .

Lasim 03.10.2009  14:23

« Re: Střešní box

Já nakupoval u Hakra v Brně (www.hakrbrno.cz). Box 390 litrů je za 5.300,- Kč, stříbrný, oboustranně otevíratelný, pochopitelně uzamykatelný. A znak Citroën a logo C3 Picasso jsem si tam nalepil sám, udělal jsem si šablonu a žiletkou to vyřezal do samolepící černé fólie (tapety). Příčníky zatím svoje nemám, půjčuju si služební z Fábie, ale mám spadeno zase od Hark Brno na hliníkové za necelé 2 tisíce, ale ještě jsem se tam pro ně nedostal. A přes internet je kupovat nechci, v prodejně Hakr jsou ochotný to posadit rovnou na střechu a vyzkoušet, aby to sedělo, tak toho chci využít.

Pepa_007 04.10.2009  21:32

« Re: Re: Střešní box

Díky za info. Mrknu tam. Boxík mě čeká na letní 2010 dovolenou. A bud půjčit a nebo zakoupit.

Lasim 13.10.2009  09:34

dotaz na rozteč šroubů

Na jaře chci kupovat elektrony, ale ať hledám, jak hledám, nemůžu (ani v tehničáku) najít, jakou mají rozteč šrouby kol? 4/XXX?

Lasim 14.10.2009  19:15

zimní pneu 195/55 R16

Ahojky, copak budete na "Picajzla" nazouvat za zimáky? Ctíte váhový a rychlostní index pneumatiky, tedy v případě "šestnáctek" 91T? Já mám favority Michelin Alpin A3, Goodyear UG7, Bridgestone LM30, Nokian WR G2, Kleber HP2, či Semperit Speed-Grip, ale nevím, pro kterou se rozhodnout. Máte už nějaké zkušenosti? Z toho mého výběru jediný Michelin splňuje index 91T, ostatní jsou buď 87H, nebo 87T.

"-- skrytý --" 15.10.2009  20:09

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Ahoj, včera jsem koupil DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 195/55 R16 87H, kupuji je už po třetí a mám na ně jen samé dobré vzpomínky (předešlé auto) Loni jsem je ještě kupoval na Audi tak že jsem měl doma nové ale rozměr 205/55 r16 tak jsem je prodal a už je mám zase ale užší :)) Tak že já tak, jedině Dunlop 3D

"-- skrytý --" 01.11.2009  21:17

Lasime ahoj,
      tak do jakých pneu jsi nakonec šel?
      PS:přidal jsem hodnocení opravy...
      Petr

Lasim 02.11.2009  08:06

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Čauky, nakonec jsem opustil svoji touhu po elektronech (alespoň zatím), koupil jsem druhé "plecháče", ale 15-tky a na ně Semperit Speed Grip 195/65 R15. Cenou jsem ani ne 3 tisíce za celé kolo i s diskem a vyvážením, takže jen o chlup dráž, než samotné zimáky 195/55 R16. A až si "jednou" koupím elektrony na letní 16-tky Mich.E.Saver, budu mít jedny plechy R16 navíc. Ale ty určitě prodám, protože když jsem se ptal u nás v okolí u firem, co kšeftují s použitýma diskama (tahají je někde z Německa), jsou Citroën/Peugeot disky (4x108) všech rozměrů nedostatkové zboží. Takže jim je náležitě draho střelím. Co se Tvých trápení s opravami týče, úplně se s Tebou dovedu ztotožnit, já si po převzetí auta taky docela užil, tahal jsem se s autosalonem a pak i servisem (stejný majitel) o zámek řazení a o hagusy. A váhám, jestli servis znovu nenavštívím, nelíbí se mi řazení. Už na začátku jsem upozorňoval, že zadrhává řazení ze trojky na čtyřku, prý to je Defend Lockem, který mě nakonec dodatečně montovali před předáním auta, čekal jsem a byl jsem servisem ujištěn, že si to sedne, ale po skoro třech tisících je to stále stejné. A navíc se mi čas od času stává, že mě nejde vytáhnout pětka, leze v kulise do dráhy zpátečky, takže ji při podřazování musím vrátit zpátky do pětky a zkusit vyřadit znovu. Manželka nejdřív tvrdila, že se jí to ještě nestalo, teď už s tím má zkušenosti i ona. Tobě (nebo Tvé ženě) se to taky někdy stalo?

"-- skrytý --" 09.11.2009  18:29

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Zdravim. Ja som kupil Nokian WRg2 v R16. A zatial na vlhkej vozovke je poznat rozdiel. Hlavne pri rozbehu a riadeni. A trosku su hlucnejsie, hlavne na novych asfaltoch na novych slovenskych dialniciach (asi budem jazdit po normalnych cestach :-)

foto Sepp

Sepp 25.11.2009  19:20

Hodně příjemných kiláků

Ahoj. Gratuluji k volbě, je to zajímavý a neokoukaný auto. Jak jsi spokojenej s interiérem? (mám s tím něco společnýho :-)

Lasim 26.11.2009  10:59

« Re: Hodně příjemných kiláků

Díky za pochvalu! Ptáš se, jestli jsem spokojený? Jsem nadšený! Interiér, ani exteriér nemá chybu, pár technických nedokonalostí to v žádném případě nemůže pokazit. Těchto aut (aspoň v mém okolí) zatím moc nejezdí a co si všímám, lidi se dost po nás otáčejí. To auto fakt zaujme na první pohled. A interiér je super, atraktivní, neokoukaný, praktický, příjemný...A co s tím máš společného? Chápu-li to správně, mám asi podobnou historku. Byl jsem stavený ve Dvoře Královým n.L.u známé zrovna když u ní byla na kafi její sousedka. A ta se hned hrnula k autu, protože dělá nějakou výstupní kontrolorku ve firmě, která šije čalounění pro PSA Citroën/Peugeot Trnava na zadní lavice, tudíž jí moje zadní sedačky natuty prošly rukama. Tak měla radost, že je viděla i v reálu namontované v této kouzelné krabičce na kolečkách. A moc to chválila.

"-- skrytý --" 15.12.2009  13:26

Zatím spokojenost...

C3 Picasso 1,4 VTi jsem koupil jako předváděcí/sleva 40.000/ v červenci 2009,dodnes jsem najezdil přes 6.000 km a zatím žádný problém.Prostorově velice dobře řešený interiér,místa i pro větší postavy je dost vpředu i vzadu.Jednu malou závadu jsem vlastně už zažil,vypadlo mi z uchycení na páce lanko ruční brzdy,závada byla odstraněna za 20 minut po přistavení vozidla do servisu.Motor pro běžné ježdění stačí ,ale převodovce by slušela 6. Průměrnou spotřebu mám zatím 6,7 l ,auto nijak netrápím ,takže si myslím ,že to bude maximum ,čeho dosáhnu.
    Doufám ,že autíčko mi bude sloužit stejně dobře jako dřívější PEUGEOT 206 1,4 HDi ,s tím až na ten vnitřní prostor jsem byl velice spokojen ,jezdil jsem 7 let bez závad.

foto OTHER

OTHER 13.04.2020  12:15

« Re: Zatím spokojenost...

Ahojky četl jsem váš příspěvek a tak po těch letech dnes je 13 .4 jak si stojí picasso dnes...,? Já ho mám už 5 let a ted mi asi umřel tlumi pravý předni jinak vše v normě....

Lasim 21.12.2009  09:39

sníh a zima

Tak jak na sněhu? Jakýpak máte zkušenosti s prvními záchvěvy zimy? Co gumy, jakpak vám drží na ledu? Já jsem mile překvapen, sněhu jsem se zprvu bál, ale Citroušek je na sněhu nečekaně stabilní a jistý, dá se s ním i na ledovatce jet slušně osře. Dovolil bych si to přirovnat k jízdě s Fábií, se kterou jsem dosud najezdil v předešlých zimách nejvíc kilometrů a kterou mám tzv."v ruce". Určitě k tomu mému pocitu přispívají i gumy (mám Semperitky 195/65 R15), které zatím stále chválím. Trošičku měly problém z kraje zimy, když bylo 15 nad nulou, to se "žvejkaly", ale jak mrzne, drží. To musím pochopitelně zaťukat, takže "ťuk", "ťuk", "ťuk", ať jim to (a i mě, jako řidiči) vydrží až do jara. A vám všem to přeju taky, hlavně bezpečně! Jo a pozor, mrzne, tak bacha na kapaliny v autě! Já si nechal změřit, jak je na tom chladící kapalina, ta je z výroby rovnou na minus 45, ale v ostřikovači byla z výroby jen voda! Takže bacha, ať nezamrznete. >:D

"-- skrytý --" 22.12.2009  08:50

« Re: sníh a zima

Tak já se na jízdu na sněhu musím trošku naučit, 5 let jsem měl Quattro tak že to co jsem si mohl dovolit s Audi teď rozhodně nemůžu. Ale jinak celkem dobrý. Chtělo by to více sněhu. Jinek přeji krásně a klidné svátky vše.

jednooky 23.12.2009  10:59

« Re: Re: sníh a zima

Zatial bez problémov. Na moje prekvapenie auto fakt dobre drží aj na snehu, čo mu sa nesmierne teším. A bol som s ním aj na parkovisku trocha sa pošmýkať, to bolo radosti v očiach.
        Aj ja želám pekné sviatky.

Lasim 06.02.2010  14:40

Video z výrobní linky PSA Trnava

Čauky, kdo nemáte možnost zajet si na Slovensko do Trnavy mrknout, jak se zrodil váš miláček, mrkněte na stránky PSA Trnava (www.psa-slovakia.sk) a tam mají ke stažení moc pěkné video z výrovní linky C3 Picasso - viz: [odkaz]

"-- skrytý --" 14.02.2010  23:07

Lasime Ahoj

Jinak Luky, Lasime a ostatní už máte vybrány liťáky? O víkendu jsme se s manželkou shodli na Alutec Cult. Akorát jsem psal mail na firmu, kde posledních 5 let objednávám gumy i kola: www.barum-pneu.cz Mají je v ET25,4x108,ale 6.5x16. To ET i rozteč šroubů je myslím si v pořádku (když tak mě prosím opravte), i podle tabulek co na webu mají by rozměr 6.5 nebo 7 neměl pro 16 dělat problém, ale nevím na 100%.
    No kdyžtak půjdem do Dezentu V Dark. Kolo je o tisícovku levnější než Alutec a v 7x16. Jenže když ten Cult je fakt nádherný kolo :-)

"-- skrytý --" 04.03.2010  10:07

« Re: Lasime Ahoj

Zdravím. Ak sa môžem pridať, disky už mám vybraté [odkaz] sú práve v akcii za super cenu 119,90€ (16").

Lasim 28.02.2010  12:45

odezva Citroënu

Ahojky,
    v nějakém propagačním časopise Citroënu jsem četl, jakou má (nebo chce mít) Citroën filosofii vůči žákazníkovi. Když si u nich totiž někdo koupí auto, do týdne se mají ozvat, jak byl zákazník s prodejem a prodejcem spokojen, pak mají s odstupem času zavolat znovu, jak je spokojen s autem a po každém servise se mají zpětně zajímat, jak jsem spokojený s cenou, úrovní provedené práce, přístupem zaměstnanců..... Vás někoho už kontaktovali? Jak po servise, tak po prodeji samotném? Když jsem na začátku váhal, jestli jim tam těch 300 tisíc nechat, lákali a snažili se, jak o život. Jen jsem převedl peníze a odjel s autem, tedy jakmile se za mnou zavřela brána prodejny, jako bych nebyl. Ani ťuk. A když jsem se tam jednou stavil, že se jako pochlubím, jak jezdím a jak jsem spokojený, koukali na mě, jak na magora, co tam zas chci, protože správně vycítili, že dál nic kupovat nechci, jen si chci povídat, možná asi zdržovat. Otřesné chování!

Pepa_007 28.02.2010  16:48

« Re: odezva Citroënu

No mne telefonovali domu na pevnou. Doma jsem nebyl, zvedla to tchyně. Tak jim řekla ať zavolají v jiný terním a již se neozvali. Domu mi prisel i nejaky dopis s kuponovou knižkou na slevy. A nějaké informace. Ale jinak nic.

Lasim 05.03.2010  07:55

Model Citroën od firmy NOREV

Ahojky, máte už někdo svého miláčka ve zmenšeném vydání - model? Na stránkách "svet-modelu.cz" jsem v modelech od firmy Norev našel C3 Pisasso v měřítku 1:43 (á=790,- Kč), mají ho tam v černé, modré a žluté Lemon a vypadá přepichově. Vzhledem k tomu, že i originál mám doma v modré barvě, jdu do toho. Až přijde, pošlu fotky.

Pepa_007 22.03.2010  22:08

Forum

Našel jsem na webu české forum na C3 Picasso.

Lasim 29.03.2010  11:59

« Re: Forum

No super výkon, díky, díky! I já hledal, ale nikdy takové stránky nenašel. Teď jsem zrovna se zděšením zjistil, že po zimě mi pěkně zrezly některé komponenty na přední nápravě, u nového auta se mi to pranic nelíbí. Dal jsem pár fotek do svého profilu! :'-( :-(

"-- skrytý --" 29.03.2010  18:17

dovolenka

nechystá sa niekto v lete do bulharska?

Lasim 31.03.2010  10:20

Nedostatky

Náš nový kolega s Nickem "Radimko" mi poradil dvě super vychytávky na moje stesky, které mám napsané ve své recenzi, v sekci "Slabé stránky". Automatické uzamykání centrálu při jízdě lze deaktivovat delším přidržením tlačítka pro odemykání/uzamykání centrálu ještě před samotnou jízdou a moje poznámka, že "soudruzi z NDR" asi při konstrukci C3 Picasso udělali chybu, když projektovali přední stěrače, byla nefér, protože vymyšlené to je, ale musí se stěrače vytáhnout do svislé polohy. Pak vyklopit jdou. A dělá se to s klíčkem v zapalování, ťuknutím do páčky stěračů smerem dolů (k sobě). Má někdo něco dalšího? ;-)

foto bacilek

bacilek 17.07.2010  21:54

« Re: Nedostatky

Ak nieco mate, dajte vediet. Mam C3 Picasso trosku nastudovane a pre vasu spokojnost, ak bude v mojich silach vam rad odpoviem ;-)

Lasim 19.07.2010  19:40

« Re: Re: Nedostatky

Super, hned toho využiju - není nějaký fígl, jak donutit autorádio, aby zůstalo hrát, i když zhasnu motor? Škodovky a i jiné značky to mají propojené, resp.autorádio napájené do té doby, než vytáhneš klíček, Citroen autorádio hned vypne. Pak se mi nelíbí zbytečně rychlý cyklovač předních stěračů na první poloze. To je zatím vše, díky LaSim.

foto bacilek

bacilek 17.08.2010  23:32

« Re: Re: Re: Nedostatky

Prepac, ze reagujem az teraz.
          Radio by malo hrat aj pri vypnutom kluci. Po vytiahnuti kluca prestane hrat, ale normalne sa da znovu pustit. Problem je, ze sa vypne po nejakej dobe, ked nabehne "spanok". Vtedy pomoze len prestartovanie.
          Cyklovac - ta funkcia je dana softwarom. Takze nejaka zmena casu, ako u VW sa zial neda nastavit.
          Zadna naprava - nepocujem, neviem...snad len, ze vodiace lanka rucnej brzdy sa mazu na urcitom mieste vazelinou. Ak sa vplyvom casu a podmienok vazelina "vytrati" moze to opat zacat vydavat nejake pazvuky.
          Pasy - soudruzi nekde udelali chybu.
          Dvere - nepocujem, neviem...tu neviem, co poradit. Moze to byt hocico. Mechanika spustania okna, uvolneny klip....
          Zvolavacie akcie - mam auto a keby som nebol v znackovom servise na "garancke", tak by som ani nevedel, ze mam problem s kablovym zvazkom na lavom nosniku. Par tych, co na garancke neboli uz mali tu smolu, ze im auto zhorelo. Neprisiel ani dopis a ani nic. Takze to, ze sa o Vas takto staraju celkom vitam. Je to v podstate bezplatne a aspon vies, ze je to o.k.

Lasim 21.07.2010  12:22

« Re: Re: Nedostatky

...a "něco" mi klape u zadní nápravy, měl jsem blbě (obráceně) přimontované pásy u zadního sedadla za spolujezdcem a drnčí mi dveře u řidiče, byť kapsa je prázdná. A teď si mě zavolali do servisu, prý svolávací akce, něco kolem brzdového vedení. Jedu v pondělí 26.7. odpoledne, pak dám vědět. Nechci být hnidopich, ale u nového auta toho je už až dost.

"-- skrytý --" 21.07.2010  20:22

« Re: Re: Re: Nedostatky

A zrovna jsem se chtěl zeptat, jestli jsme jediní, nebo už i někdo další.. Krom toho, že posílaj doporučený dopis a otravujou člověka s doručenkama to taky zatím nehodnotím.. Svolávací akce má dnes skoro každý výrobce. Jestli tam to auto ale bude muset zůstat, tak mě pěkně naserou... :*)

foto kyklop

kyklop 17.07.2010  22:14

3x10

pekny voz, dobre nafotene a este lepsie popisane

Lasim 27.07.2010  08:59

Svolávací akce servisu Citroën

Slíbil jsem podělit se s vámi o zážitek ze svolávací akce servisu Citroën - kdybych jim poslal fotku, stačilo by jim to. Auto mi vrátili ani ne po 10-ti minutách, co s ním najeli do dílny, prý jen na kanále koukli na uložení brzdového vedení u zadních kol, kde bylo podezření, že je z výroby blízko kotoučů, ohřívá se a tím i kapalina v hadičkách/trubičkách a auto by mohlo na zadek blbě brzdit. Ale moje auto (vyrobeno 17.8.2009) je (minimálně v tomto směru) Ready. Nic se neplatí, ještě jsem je poprosil, jestli by se mi ještě nepodívali na zadní nápravu, že mi tam "něco tluče", tak se s autem projeli, ale nic se jim tam prý na poslech divného nezdá. V srpnu to bude rok, co auto mám, takže mě čeká "garančka", takže se na to podívají podrobně. A když už jsem to zmínil - auta koupená mimo ČR mají garančky jednou za 2 roky a 30 tisíc km, auta koupená v ČR 1 rok a 20 tisíc. Takže začínám šetřit, protože to bude něco stát. Apropó - byl ste už někdo na garančce? Víte, kolik se +/- platí? Díky - LaSim.

"-- skrytý --" 28.07.2010  13:19

« Re: Svolávací akce servisu Citroën

Dnes jsem jel kolem mého prodejce a servisu. Ohledně té garančky mi bylo řečeno že je po 30 tis nebo dvou letech.

"-- skrytý --" 29.07.2010  21:54

« Re: Svolávací akce servisu Citroën

Lasime ahoj,
      hele doufám, že se nepletu, ale mám dojem, že i v čr to je budˇ2 roky, nebo 20 či 30tkm. No jak jsem už psal, nechal jsem minulý měsíc po 14tkm a necelém roku vyměnit olej motor a všechny filtry včetně pilového, ten je nejdražší kolem tisícovky.. Celé to přišlo na nějakých 4.500,- Olej by dle vyjádření šéfa servisu, kterému jsem nějak začal důvěřovat, ten předepsaný limit vydržel (otázka, jak motor :-) ). Ale filtry doporučuji maximálně po roce vyměnit, byly celkem zasraté, což se není co divit.Nechal jsem ještě zkontrolovat olej v převodovce - v pořádku. Desky a kotouče jako nové. Jinak jsem celkem překvapený, že zatím nejsou vytlučený stabilizátory.Manželka musí bohužel do práce jezdit asi půl kilometru po tragicky vymlácenejch panelech, zatím klepu na dřevo.. Podle mě počítej s cenou do 5 tisíc max.

Pepa_007 17.08.2010  22:46

« Re: Re: Svolávací akce servisu Citroën

Ano tuto částku mi také můj servis na tel. dotaz potvrdil.

Lasim 17.08.2010  15:15

Garančky

Tak jsem dnes výrazně pokročil v otázce, jestli s novým C3 Picasso (1,4 VTi) na garančku po roce, či po dvou. Já mám na palubní jednotce nastavený rok, protože už dobře týden mám vedle stavu kilometrů symbol klíčku. Tak jsem se objednal, ale ne tam, kde jsem auto převzal, ale ke kolegům do jiného města a ti se sami divili, proč s kontrolou tak spěchám. Tak jsem si napsal přímo na Citroën a ten mi obratem potvrdil, že krom "ztížených podmínek", což můj případ rozhodně není, je 30 tisíc a 2 roky. Tak jsem volal na "svého prodejce" a ten na mě spustil, že jeden rok nastavují záměrně, že oleje jsou nekvalitní a 2 roky určitě v motoru nevydrží, že filtry potřebují častější výměnu, než uvádí výrobce a že to auto je lepší kontrolovat častěji, že to se mnou myslí dobře.... Prostě si honí kšefty a myslí, že jim každý rok zacvakáme těžké prachy za prohlídku. A chtěl bych vidět, jak kvalitně jí pak provádí, já osobně na tu firmu mám už rok spadeno a jen jsem si auto loni v srpnu převzal, zařekl jsem se, že víckrát mě tam neuvidí.

Pepa_007 17.08.2010  22:44

« Re: Garančky

Asi bych tam už nejezdil. Mají zajímavý styl. Kdyby ti nechali standard a něco jako rok doporučili, ale tímto stylem??? Nene.
      Normálka je 30000Km a 2 roky. ALe doporučuje se častěji. Já mám zálusk na 15000km a to jen výměnu oleje a filtru. Taková prohlídka jistoty. Motorovy vzduchovy filtr a další věci co dělají bych víděl na ty 2 roky (30000km mit ale nebudu). Tchán když kupoval nové auto hyundai tak mu doporučili olej a filtr po 2000km vyměnit. A pak standartně jak nařizují (myslím rok a 20000km)

"-- skrytý --" 25.08.2010  00:34

« Re: Re: Garančky

No zrovna to nastavení servisu po patnácti bych tak tragicky neřešil, protože jak jsem psal, nechal jsem udělat olej a všechny filtry právě v 15tkm z vlastní iniciativa a vřele doporučuji (v servise se právě naopak divili,proč to chci po roce a 15tkm..) Jinak jsem pánové zase po pár měsících najel s picajslem o víkendu kolem 800km a mám z toho takové smíšené pocity. Manželka má najeto 18tkm a nějak ji to nepřijde ale celkem mě začly štvát dvě věci. První je spotřeba, ani po natankování Vervy 100 a ujetí dalších 300km nešla pod 7,9. Což ale na druhou stranu při jízdě s klimou a na cestě hradec - olomouc zas taková tragédie není. Ale ta druhá mě štve celkem dost, potřeboval bych se asi projet jiným picajslem, ale fakt mě celkem štve ta totální nesladěnost převodovky, potažmo spojky a jinak super motoru. Prostě při popjíždění ve městě ale i přidávání např. na trojku z cca. 3000otáček, 4ka totéž ten motor prostě podle mě dostává hrozně na frak a má tendenci cukat jak kdysi fábie 1,4mpi. Možná je to slabost nízkoobjemových benzínových motorů a vadí mi to, protože jinak jezdím 2,4D5. Ale rozhodl jsem se zkusit vyvěsit inzerát na převzetí leasingu, i když teda absolutně nečekám, že by měl někdo zájem. Pokud by měl, jdeme do C3 Picasso 1,6hdi, nebo C4 Picasso.. Zkuste se ještě prosím kuknout při otevřeném kufru na transparentní nálepku na vnitřním boku karoseri (měla by být souběžně s tmeleným svárem karoserie), máme ji ale nalepenou přes tento šev a dost to pod ní zatéká, respektive ji ve fabrice blbě nalepili.. Taky ji už máte zamlženou (sráží se pod ní vlhkost). přelepit nejde, zřejmě ji strhnu a nechám známým naskenovat novou..
        Moc by mě zajímal váš názor na tu posranou citlivost spojky, resp. následnou reakci motoru.
        Díky
        Petr

Lasim 26.08.2010  21:34

« Re: Re: Re: Garančky

No ty mě šokuješ! Takhle to řešit mě přijde vyhrocené, fakt je to tak šílený, že půjde picajzlík z baráku? Já za minulý týden najezdil přes tisíc km, a to v pěti lidech a s "rakví" na střeše, pojezdili jsme jižní Čechy, sever Rakous a něco málo na západ od Prahy a byl jsem naopak spokojený, že jsem Dumbíka konečně pořádně protáhnul a že šlape, jak hodinky. A byť klimka jela z ostra a byl jsem slušně vypakovaný, spotřeba byla těsně přes 7 a žádný neduhy jsem nezaznamenal. Nebo - v práci jezdím s Oktávkou 2.0 TDi a Fábií 1,4 a tam je to něco jiného, řazení je přesné a tím i rychlé, to u picajzlíka nemůžu. Ale o spojce to není, spíš ta všemi proklínaná převodovka. Ale dá se na to zvyknout a přispůsobit se. Co mě trošku trápí je drnčení dveří u řidiče a nepravidelný chod motoru na volnoběh, když je auto studené.

"-- skrytý --" 26.08.2010  23:09

« Re: Re: Re: Re: Garančky

No šílený to není, ale fakt mě to o víkendu nasralo furt se hlídat při řazení a prostě se mi zdá, že je to čím dál horší. A běh studenýho motoru doprovázený podivným klapáním radši neřeším. Bohužel je to vše daň za benzínovej motor respektive spíš za to, že si pži vývoji s tím nedali práci, nebo jim už na to nevyšly chechtáky... Kdyby jsi ale někdy jel kolem Olomouce, dej vědět, budu rád, když se projedeš..602588348. Nepředpokládám, že by se mi podařilo se ho za rozumných podmínek zbavit (bude počítám od zítřka na tipcars...) Ale štve mě, že jsme se před rokem nevyprdli na příplatek za diesel a nešli do něj. Původní ideál byl v bílé bez příplatku za barvu, esp a diesel... Jo a taky tehdy v této konfiguraci nevyšel na 400tisíc :-)

"-- skrytý --" 26.08.2010  23:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Garančky

Jo eště jsem se chtěl zeptat na tu samolepku pod zadním víkem kufru, taky pod ní máš vysráženou vlhkost?

Lasim 27.08.2010  08:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Garančky

No já si na tuhle tvoji poznámku vzpomněl ve středu u nás na náměstí, tak jsem pootvíral jšechny dvěře, co do auta vedou, až se mě lidi chodili ptát, co s tím autem mám, že se v něm hrabu, ale nenašel jsem, cos myslel. Jakou samolepku? Kufr je kapota u motoru, nebo zadní úložný prostor? A ta nálepka má být na dveřích, nebo někde na karoserii? Naveď mě, během dopoledne se můžu mrknout, protože mám Dumbíše v práci.

"-- skrytý --" 30.08.2010  01:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Garančky

Zvedneš zadní páté dveře a vedle vstupního otvoru pod tělesem zadního světla krapet vlevo je svár s bokem karoserie, který je zřejmě přetmelený a protože na něj asi částečně dosedá víko zavazadelníku, je vedle něj, respektive by měla být vedle něj transparentní samolepka... když tak vyfotím :-)

"-- skrytý --" 04.03.2011  20:51

spotreba

Zdravim zajimalo by me jaka je opravdu spotreba 1.4 ze zkusenosti ridice.Chapu ze podle toho jak slapu po pedalu ale pokud clovek jezdi trosku normalne tak orientacni spotreba.Jinak auto je super

jednooky 27.03.2011  14:19

« Re: spotreba

my máme 1.6 benzin a priemerná spotreba je 6.8 po Bratislave a mimo je to kludne 6.4 ...

"-- skrytý --" 24.03.2011  13:46

Design

Nádherné funky auto :yes:

"-- skrytý --" 25.06.2011  23:00

Porada

Ahoj kluci! Když to tady tak pročítám,tak si koupě nového PIKAJZLIKA musím ještě rozmyslet.

Ono žádné auto není na 100%. Ale jak se zde bavíte tak je toho celkem dost. Moc se mi toto auto líbí,ale......... No ,mám ještě jednu nabídku na Toyotu Auris. Tak musím ještě promyslet.

Poraďte, co koupit?

foto OTHER

OTHER 13.04.2020  12:02

1,6 VTI 120- TLUMIČE

Dobrý den máme citronka již 5 let a objevila se prvni porucha-pravý přední tlumič začal být masný -chtěl jsem se zeptat jestli ho lze vyměnit bez toho abych musel do servisu kvuli nasedné geometrii a pod....,,?,