Škoda 120 (1988)

23.11.2009

Tzv. "vývozní" Škoda 120L s M kastlí ,5-ti rychlostní převodovkou a vlečenou zadní nápravou namontovanou přímo ve výrobě Protože lidi snadno…

Škoda 130LR (LRman1)

foto Honza-Micka

Honza Mička 24.11.2009  00:58

Tedaaa

Recenze je spíše takový výčet,fotek je málo,nicméně myslím,že v tom videu je "řečeno" naprosto všechno :-) Takové auta tady chybí :-( :yes: 3x10

foto Wiii

Wiii 24.11.2009  08:46

Zdravim, moje hodnocení je ciste objektivní a doufám, že nepatříš mezi ty, co automaticky hodnoceni vracej. Rad ti ho zmenim, kdyz na recenzi a fotkach zapracujes. V recenzi mi chybi nejake vysvetleni, proc zrovna tato prestavba, na co byla stará 130LR určena atp. Rozepis se taky v tech slabých a silných stránkách, myslim ze určitě neco najdeš. No a fotky. Proste je jich hrozne málo :-(

Auto je proste pekné a pekně udělané, ale bohuzel recenze i fotky pokuhávají, až na tom zapravujes, posli mi soukromou zprávu a ja ti dám zaslouženě 3x10. Mej se

foto filko

filko 24.11.2009  18:07

« Re: Hodnocení

Moje hodnocení je vždy taky čistě objektivní. ;-)

LRman1 01.12.2009  17:40

« Re: Hodnocení

Ahoj,tak jsem něco přidal.. :-)

Mira328i 24.11.2009  09:03

Za video..

..a krásně udělanou šáde 10,10,10 :yes:

LRman1 24.11.2009  17:20

« Re: Za video..

Díky moc...na tom videu jsem se dost vyblbnul :-) Výsledek je snad nejen dokumentující,ale i vtipný myslím.

No bylo to první video co jsem dělal,nechť si každý udělá názor sám :-)

foto Huben

Huben 24.11.2009  09:53

moc...

fajne.. jen ty predni svetla mi tam moc neladi.. jinak supr :yes:

foto m-z-

m.z. 24.11.2009  10:48

« Re: moc...

Gratuluju ke krásně udělané škodovce. Recenzi a fotky dostatečně nahrazuje video,jsi detailista :yes:
      Prosímtě sundej ty 2 spodní světla,vypadá to,jako bys je někde nabral cestou.Ty 2 1000ky to osvítí dostatečně a mezi světla hezky sednou,ale spodek to hyzdí.Líbila by se mi maska v barvě.

LRman1 24.11.2009  14:33

« moc...

Díky moc....jen pro vysvětlení-světelná rampa je odnímatelná,tu nasadím a připojím k elektrice jen při výletech na srazy škodovek a podobné akce. :-)

foto JirkaS

JirkaS 24.11.2009  10:51

je dost gut :-) vy tupci :D:D :-!

Parda71 (BMWfans) 24.11.2009  16:11

škůdky

Moc hezká škůdka, jde na ní vidět kopa práce. A takoví lidi, co stráví s autem nějaký čas mají u mě vždy poklonu. Ale s jednou věcí s tebou nesouhlasím. Píšeš, že tyto auta, asi myslíš stodvacítky apod., že nepatří do šrotu. Jsem přímo opačného názoru. Tyto vraky s nulovou bezpečností a hroznýma emisema, kteře prošly STK jen úplatkem, by měly z cest mizet mnohem rychleji, než jak se děje dnes. A zůstat by měly jen takové klenoty jaký je ten tvůj a zachovalé kousky, tzv. leštěnky. Jinak to jsou pojízdné rakve, toť můj názor.
    Jo a tobě dávám 3x10 :yes: ;-)

LRman1 24.11.2009  17:17

« Re: škůdky

Díky moc za názor i hodnocení,opravdu to stálo dost času i peněz jí takhle "vyfiknout" ale co by člověk pro své milované auto neudělal:-) Upřímně řečeno ja se nezastávám těch rzí sežraných vraků o které se majitel nestará a drží jen silou vůle po hromadě,nýbrž takových které jsou hýčkány a opečovávany celý životjak jsi sám poznamenal "leštěnky" .Taková auta mají právo naživot a to i legislativní :-) Co se bezpečnosti týče-pravda byla odpovídající době vzniku těchto aut,ale to byla také jiná maximální rychlost a bezpečnostní uroveň vozidel.
      Když pak člověk potká na silnici takovou bouračku jako já...Audi A6 "narvanou" pod kamion a po střetu s kamionem rozházenou na kousky na cca 500 metrech silnice,poznatelnou jen díky litému kolu v příkopě,tak si tak říkám že i sebelepší elektronikou nabitý auto je v rukou řidiče * horší než řízená střela a veškeré bezpečnostní systémy pozbývají smyslu ;-\

Prase 24.11.2009  20:37

« Re: škůdky

zajimavy nazor ovsem dle tve dedukce by z cca 500 000 stodvacitek melo na silnici zustat tak 5 000 :-) v pristich sto letech se to urcite povede >:D
      k ty bezpecnosti a emisim jsou lidi co to neresi treba ja emise z aut tvori minimum svetove produkce co2 atp. zacit by se melo spise v prumyslu a ta bezpecnost umrit se zcela jiste da i v bmw 525 tdi s 8 airbagy esp asr act a bbb :-)

Parda71 (BMWfans) 25.11.2009  08:37

« Re: Re: škůdky

LRman1- Jasně, víš jak jsem to myslel, prostě takové staré auta by měly mizet z cest, je to přirozený jev, že se dává prostor mladším :-) Jde hlavně o bezpečnost okolí i posádky. Nejednou jsem viděl škůdky v pangejtu a kolo o 50metrů dál. Ale takové klenoty jako tvůj, nebto ty co jseou vidět třeba v Doksech by měly rozhodně zůstat :yes:

Prase- přesně tak, moji dedukci si dohadl. Akorát čísla nemáš moc přesné ;-) Emise osobních vozů tvoří celosvětově 7%, ale o to mi nejde, jde o to, ž enprojdou na emisích v STK a to je problém.
        K tvoji dedukci o zabití se v BMW se nebudu vyjadřovat. Celkem primitivní náor, uznej. A nehledě k tomu, že BMW TDI neexistuje :yes:

Prase 25.11.2009  16:17

« Re: Re: Re: škůdky

no nevim ja jsem emisema prosel bez uplatku jedna basen a pochybuju ze neco splnuju :-))) ...
          jinak tdi mela bejt nadsazka ale primitivni se mi muj nazor nezda muzes umrit v jakkoliv bezpecnem aute nehlede k tomu ze zemrit muzes jako chodec cyklista atd. a nemusim tu snad vyjmenovavat i dalsi jako ze te sejme protijedouci auto rizene opilym soferem :-) jasne pokud si za volantem bmw 525 tdi tvoje sance na preziti se zvysuje ale nic neni 100% ;-)

Mira328i 25.11.2009  16:41

« Re: Re: Re: Re: škůdky

Nemůžu nereagovat,jednou vyšel v jednom časopise crash test škody 120,byla to absolutní leštěnka,naráz probíhal podle klasické metodiky čelního nárazu s přesazením-to jak to dopadlo bylo šílené,už asi v polovině nárazu by byla posádka mrtvá,přední kolo bylo na úrovni sedačky řidiče,volant vystřelil proti hlavě,pedály usekli nohy..sedačka spolujezdce se utrhla.Je pravda že 99procent zahraničních aut bylo už v tý době bezpečnější..

Prase 25.11.2009  17:07

« Re: Re: Re: Re: Re: škůdky

tak to je vymekly ja videl crash test skody 100 to je teprv masakr i s unikem benzinu jelikoz nadrz je vepredu ;-)

jasne oba mate pravdu ale o tom se ja nehadam od zacatku pouze rikam ze v sebelepsim aute lze stejne umrit :-)

Parda71 (BMWfans) 25.11.2009  19:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: škůdky

Vidíš a to mi přijde právě primitivní. Tak podle tebe jak píšeš můžeme umřít v čemkoliv tak budem jezdit ve škodovkách :D. Jasně, je to fakt, můžu umřít v novém Lexovi LS, ale uznej, že určitě za jiných okolností. Ve škůdce si mrtvý ve 40km/h, kdežto v nových autech budeš mít akorát spálený ksicht od pytle.Nevím jak přesně to říct, ale tvůj názor je asi dost zkreslený tím, že si na staré škodovky, což jsem se asi trefil do vosího hnízda.

Prase 25.11.2009  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: škůdky

neustale podsouvas co jsem nerekl jezdete si v cem chcete nikde jsem nerekl aby se jezdilo ve skodovkach :-) jasne muzem zacit rozebirat i rychlosti narazu ale nepoustel bych se do vetsich akci :-) Jinak mne je srdecne jedno co si kdo mysli o mne nebo o skodovkach ale spis me bavi jak se skoro kazdej ohani a pise o bezpecnosti to uz mi pripomina zvasty o ekologii ty taky miluju :-) moje nazory jsem rekl jestli si nekdo mysli neco jineho vubec mi to nevadi :-) ja si budu dal jezdit v me skodovce s bezpecnosti nula pac je mi to jedno kdybych se tim mel zacit zaobirat asi bych ji musel prodat meho zivotniho partnera :-) mno ode me vse bezpecnosti a ekologii zdar >:D

"-- skrytý --" 24.11.2009  17:36

Škoda 130 LR

Auto vypadá jako by sjelo z výrobní linky-paráda!!!Tento kousek se jen tak nevidí a vlastnit ho je obrovská vzácnost až ti to aji závidím:)Je to opravdu nádhera!

LRman1 24.11.2009  20:33

« Re: Škoda 130 LR

v AMK Aznp sice výrobní linku na LR neměli :-) ale je fakt že svý auto jsem vzal z gruntu :-) K vidění bývá nejen na srazech škodovek (DOKSY,Běšiny atd.) ale i v pražském provozu,kde mezi tou nudnou koncernovou šedí září jako perla :-)

foto filko

filko 24.11.2009  18:12

Filkovo hodnocení

Škoda 120/130 bylo první auto, které jsem řídil. Uspořádání, kterého se Porsche drží.

Toto auto patří řidiči, pro které je moje.auto.cz určeno. Je vidět opravdu hodně práce, i na videu. Ještě zapracuj na recenzi, proto motivačně 10b.

Těším se, až mě to někdy třeba ve Zborovské na světlech natřeš. To, co na tebe zvednu, ale nebude prostředníček, ale :yes:

"-- skrytý --" 25.11.2009  01:09

Dost dobryyyy

Ahoj, ani jsem o existenci teto zavodni verze nevedel. rad jsem si precetl tvoji recenzi a prohlidnul fotky. Super. Ja vlastnim skodovky dve a plne s tebou souhlasim, ze jsou to nadherna auta, ktere do srotu urcite nepatri. Na dni NATO v Ostrave jsem videl, jak tam jezdily tanky ACR pres dve skodovky a rvalo mi to srdce :-) Udelal jsi kus dobre prace :-) At ti Skodovka dela radost :-) Ode me mas 3x10

LRman1 25.11.2009  16:42

« Re: Dost dobryyyy

Ahoj,děkuju předem za hodnocení i názor a těší mne že i na druhém konci světa se najdou lidé kteří zahořely pro tyhle auta jako já :-) Pokud by jses o Škodě 130LR něco více rád dověděl stačí se třeba podívat na moje internetové stránky a tam se jistě něco dozvíš.
      Snažil jsem se tam o nich napsat vše co jsem zjistil a dověděl se.
      Samozřejmě jsou tam i jiné rubriky nebo ke stažení můj kalendář v PDF na rok 2010 :-)
      Jak jinak než s mým autem ;-)
      Snad tam ty i jiní najdete něco co vás zaujme:-)

Adresa mých stránek zní:

www.skoda130lr.mypage.cz

Mira328i 25.11.2009  16:44

« Re: Re: Dost dobryyyy

Už si mrknul na foto?

LRman1 25.11.2009  16:51

« Re: Re: Re: Dost dobryyyy

JASNĚ...MATCHBOX 130lR ZE VŠECH STRAN :-)

"-- skrytý --" 25.11.2009  22:44

« Re: Re: Dost dobryyyy

Diky, urcite se na stranky mrknu.

Mira328i 25.11.2009  07:07

Čau,mam pro tebe něco..

"/tmp/upload/5ae67d9be113d34673acdb5e57e…

LRman1 25.11.2009  16:34

« Re: Čau,mam pro tebe něco..

:-) Díky...já jí mám taky...jako model od Matchboxu,jezdí se mnou v autě na palubní desce :-) Ješte mám od Abrexu dva modely 120( žlutobílou VB a pak v původní barvě mého auta),pak jednu LR z limitované edice firmy Foxtoys (posádka Sibera - Gross R.A.C Rally 1987), adokonce i jeden model 120LS s polskými SPZ...vše v měřítku 1:43 :-)

Mira328i 25.11.2009  16:48

« Re: Re: Čau,mam pro tebe něco..

Jo byli to dobrý závodní auta ale nejkrásnější a nejlepší bylo Rko..ve 2,0..to bylo asi nejvíc,rozšířené na okruhy.
        Dnešní škoda mi nic neříká..nuda..VW..

LRman1 26.11.2009  13:43

« Re: Re: Re: Čau,mam pro tebe něco..

Ahoj, má pravdu R-ka se taky staly legendami,potažmo 130RS nebo speciál 200RS.Před těmi kdo tyhle auta postavily a závodily s nima nelze jinak než se poklonit,protože spousta z nich jsou dodnes známí a legendární jezdci,mechanici atd.

Souhlasím s tebou - dnešní škodovka potažmo VW group je nudná a šedivá,fabrika v Boleslavi je spíš jen montážní závod vozidel VW a ne podnik s vlastní image a desingnovou linkou :'-(

Mira328i 26.11.2009  13:48

« Re: Re: Re: Re: Čau,mam pro tebe něco..

Ano, přesně tak tohle si myslím ;-)

foto Mira83

Mira83 25.11.2009  13:03

originál

čau,máš to moc pěkně uděláný.ta dobová úprava do závodní verze má něco do sebe.jen jsem se chtěl zeptat co tam máš za motor?podle fotek tam máš víko ventilů ze Š136....je to klasickej motor ze 1200 a nebo to je komplet motor ze 136?taky jsem asi před třemi lety dělal vestavbu čtyřpístkových brzd,zadní vlečné nápravy,Go 5-ti stupňové převodovky a komplet generálku motoru originál ze Š136 včetně původního karburátoru se speciálními tryskami.auto mi slouží až do teď bez problémů...jen běžná udržba...viz. můj profil.jinak přeju hodně najetých kilomatrů a ať škodovka spolehlivě slouží.to se v dnešní době už nevidí takovej nádhernej kousek

foto Special-line

Special-line 26.11.2009  11:05

« Re: originál

Tohle není originál víko ventilů. Tohle je nějaký speciální co se dávalo na závoďáky.

LRman1 26.11.2009  13:24

« Re: Re: originál

Vík ventilů existuje několik druhů a typů,nejen ty co montovalo AMK AZNP Mladá boleslav,ale i tehdejší Metalex(dnes MTX) nebo různé organizace tehdejšího Svazarmu.

Nicméně opravdový originál Škody 130LR má 8-mi kanálovou hlavu,nízké víko ventilů(podobné jako má Favorit) a hlavně sání přes hlavu zakončené dvěma dvojitými karburátory WEBER.Na to jsem ale opravdu neměl finance,nehledě na to že pak to má spotřebu jako tank :-)

foto Special-line

Special-line 26.11.2009  13:30

« Re: Re: Re: originál

No já si vždy myslel že se ty speciální víka montovaly kvůli tomu že když byly Webery přes hlavu tak by se přes normální nešel dolévat olej, proto měly víčko ventilů jakoby na straně.

No jasný tak Webery to už by byla spotřebička, to do normálního provozu nejde ;-)

foto Mira83

Mira83 27.11.2009  17:34

« Re: Re: Re: originál

já taky měl obavu jakej bude mít ten 136 motor zvukovej projev.ale výsledek stál za to...se seriovým výfukem to ale bylo uplně o ničem ptže jak říkám v pořádným autě má být slyšet zvuk motoru.ale jakmile jsem nasadil spotrovní výfuk sprcialnéě dělanej na míru tak to bylo uplně o něčem jiným.a krom toho 136 má o hodně lepší výkon a i spotřeba oleje je pak uplně minimální....to je pak ze škodovky uplně jiný auto a když tomu jen trošku šlápneš tak to stojí za to.kolikrát se divím co všechno za auta předjedu.....to pak jsou myslím ostatní vykulení jak dokáže škodovka uhánět :-) a co teprve když by místo klasickýho karburátoru byly WERBy....to by bylo teprve něco...to bych oželel i tu spotřebu

LRman1 26.11.2009  13:31

« Re: originál

Ahoj,díky za hodnocení i názor :-) Jak jsem tak koukal,na autě jsis taky slušně máknul :-)
      Motor a jeho upravy jsem tady popsal, a nejen motor :-)
      Pokud to dobře dopadne ,měl by se tam namontovat po novém roce jiný motor (ze 136).
      Moc se mi do toho ale nechce jelikož už ten zvuk motoru nebude zcela originální ;-)
      No uvidíme,jak to dopadne. :-)

foto d-a-m-

d.a.m. 25.11.2009  22:24

perfektní!!!

Za svých mladých let jsem přesně po něčem takovým toužil.
    Perfektní stotřicítka,ať ti dělá jen a jen radost!Ciao!

LRman1 07.12.2009  11:23

« perfektní!!!

i já jsem si splnil takový dětský sen :-) Obdiv a uznání lidí které potkávám mě utvrzují v tom že jsem s autem udělal to nejlepší co jsem mohl i když to "něco" stálo :-)

"-- skrytý --" 26.11.2009  13:47

Tak to je teda něco..

Tak tohle šídlo nemá chybu. Ty videa jsou za vše mluvící. Asi můžeme mluvit o koníčku s velkým "K". Jen trošku těch foteček, člověk by se docela rád podíval trošku víc. Jinak supr.

LRman1 07.12.2009  11:21

« Re: Tak to je teda něco..

ano máš pravdu,moje auto je koníček s velkým "K" ...dostává to nejlepší at se paliv,maziv a jiných věcí týče-prostě je to mazel :-)

Nevím jaké fotky bych sem měl ještě dát,když jak píšeš...videa mluví za vše???

foto vrkuboy

vrkuboy 17.12.2009  00:59

video

Čau... auto máš parádní ;-) :yes: LR a RS miluju. Tuto sezónu jsem dělal videa na amaterských závodech do vrchu a takových Škodovek tam jezdí plno a je to krása vidět jak tyhle starý káry pojedou i Imprezu s Evem :-) tady máš jeden sestřih LR, RS... atd ;-) [odkaz]

foto gokralik

gokralik 18.02.2011  00:39

Fajn

Moc pěkná práce, ale přecijen bych měl pár výhrad. Exteriér je moc fajn, ale zevnitř bych vyházel "tuzynk pyčo" věci jako např. hliníkové koberečky atd. Když už sis dal tolik práce s venkovním vzhldem vozu, uvítal bych buď dobový vnitřek nebo radši sériový než to matlání věcí bez vkusu na sebe. Recenzi bohužel taky nemůžu ohodnotit plným počtem bodů. Těch pár gramatických chyb mi prostě vadí a ani popis vozu mi nepřijde dostatečný. Škoda 130LR není postavena jen na podtlakových klaksonech...

LRman1 04.08.2012  16:30

« Re: Fajn

Spousta věcí už se změnila...ale to je myslím vidět z mých posledních fotek :-)