Seat Leon (2015)

22.11.2015

Po dlouhé době se vracím na moje.auto.cz s recenzí auta. Kdysi jsem tady měl recenzi na svoji Lagunu a další auta v rodině. Pak jsem přestal tyhle…

Seat Leon (Koubes84)

foto Nicco

Nicco 22.11.2015  17:46

servis

"Otázka 5 tisíc mě nedonutí jet si pro auto do Znojma a servisovat ho tam."
    Auto muzes koupit v Barcelone a servisovat v St. Ptersburgu a napr i u Skody.
    Jo a Auris je i v kombi, ale s (benz) motorem by byl problem. Ale hybrid je zajimavy.

Koubes84 22.11.2015  18:47

« Re: servis

To samozřejmě. Ale vynaloženej čas, tzn. dovolená. Sehnat další osobu, která mě tam zaveze nebo jet busem mě prostě nedonutila, abych ušetřil částku kolem 5 tisíc. Ono to bylo trochu míň, zaokrouhlil jsem to.

Joa a hybrid pro mě opravdu zajímavý není. Já jsem řidič, ne ekolog.

honza_f 23.11.2015  13:57

« Re: Re: servis

Zajímavý hybrid? Pro někoho kdo chce 1.8 TSI s manuálem a 180 koňmi by opravdu slaboučký hybrid s variátorem zajímavý nebyl...

Skvělá volba, pěkné auto a hezky napsaná recenze, 3x10 :-)

foto TomasPT

TomasPT 22.11.2015  21:02

Perfektní

Po dlouhé době zase recenze vymakaná po všech stránkách. Slušné fotky, perfektní popis a krásné auto se zajímavým motorem. Ta modrá je fakt úžasná. Byl jsem v Praze na Jarově a pár aut v téhle barvě tam stálo. Spolu s tou jedovatou zelenou, která je na Ibize je to fakt kousek, který v davu vynikne.

Koubes84 23.11.2015  10:54

« Re: Perfektní

Díky. Škoda,že ta zelená se na kombi nedává, jenom na hatchback, protože bych měl hodně složité rozhodování. I když, manželka by to asi rychle utla, protože zelenou nemusí. A při výběru auta je na ženu vždy nejlepší ponechat výběr barvy, ať má pocit, že se na tom podílela...

iudex 23.11.2015  12:55

« Re: Re: Perfektní

Tá jedovatá zelená: [odkaz] mala byť jednoznačne na Cupre. Nerozumiem, prečo má bežný Leon v ponuke nápadné, výrazné farby, ale na športový model, kde sa určitá vyzývavosť žiada, dáva len koncernovú šeď (doslova).

foto Covenant

Covenant 27.11.2015  21:27

« Re: Re: Re: Perfektní

Iudex ...výrazná modrá alur šla i na cupru, ale červená mi sedí víc ;-) ....i když souhlasím výběr by mohl být bohatší, chybí mi klasická cupra žlutá :-)

Verny_2013 22.11.2015  21:56

nejsem gurmán

a korejce bych si proto nikdy nekoupil. Tak tato věta mi fakt vykouzlila úsměv na tváři. A hned za ní následuje ta o Civicu a LSD. V Krasobruslařské hantýrce zdařilá kombinace trojného Salchova a s odpíchnutým Rittbergerem. Jinak souhlas s TomasemPT, po delší době recenze která se dá nejenom přečíst ale člověk se při ní i občas zasměje. Auto je super, podle mě nejpěknější kombi v nižší střední na trhu a ta barva vše jen podtrhuje. Taky jsem ho měl ve výběru ale nakonec rozhodly detaily ve prospěch VW. Např. Ty sedadla nastavidelnou délkou sedáku a spoustou dalších funkcí. U 1,8 TSi jen škoda toho sníženého krouťáku kvůli převodovce, ale to je prostě koncernový marketing. Jinak hodně šťastných km.

Koubes84 23.11.2015  10:57

« Re: nejsem gurmán

Je fakt, že ty sedadla mě hodně mrzí. Ale aspoň to vynahrazuje alcantara, která je fakt příjemná a dělá sedadla hodně útulná.

iudex 23.11.2015  09:00

Všetko sedí

Pekná recenzia ešte lepšieho auta.
    Leon kombi by bol mojou voľbou v tejto kategórii, vizuálne krajší, ako Golf Variant i Octavia kombi. A v rámci daného modelu máš všetko TOP (odmysliac Cupru), teda motor, vízáž, výbavu, farbu. Ako petrolhead chválim voľbu benzínu, jedna osmička už je parádne zvezenie; ono reálne stačí aj silnejšia 1,4ka, ale s týmto motorom už máš aj potrebnú suverenitu a istotu dostatku či prebytku výkonu, citeľný bonus je aj multilink, ktorý pri 1,4ke nie je. Vo výbave FR, s 18kami a full LED auto vyzerá skoro ako Cupra, dynamicky až dravo, nápadná farba svieti v záplave áut v 50 odtieňoch šedej. Bežný Leon je na 18kach už pomerne tvrdý, takže DCC je rovnako dobrá voľba. Slovom, nemáš na tom aute nič, čo by sa dalo kritizovať, perfektná voľba.
    Tak nech dobre slúži. :yes:

Koubes84 23.11.2015  10:57

« Re: Všetko sedí

Díky. a přesně, na parkovišti ho vždycky viím na dálku a nemusím hledat.

Bertold 23.11.2015  10:38

"športový" volant so splošteným spodkom

Na tie "športové" volanty so splošteným spodkom mám podobný názor ako ty. Skúsil som ho v novej Fabii III a v ostrom tempe v prudkých zákrutách je to ak nie priamo nebezpečné, tak minimálne antišportové. Pri rúčkovaní na parkovisku je to zas nepohodlné. V autách s bežným prevodom riadenia sa podľa mňa jedná len o nepraktický a nefunkčný imidž.

iudex 23.11.2015  10:47

« Re: "športový" volant so splošteným spodkom

Tiež súhlasím. Mám ho v aute a výhodou je len lepší výzor, keď sa tvári prudko športovo, pri potrebe výrazného otočenia volantom (rúčkovania) je to nepraktické. Našťastie ja mám prevod riadenia dosť strmý, len 2,1 otáčky od dorazu po doraz, takže rúčkovať potrebujem len minimálne, v aute s menej strmým riadením je to však praktický problém.

honza_f 23.11.2015  14:05

« Re: Re: "športový" volant so splošteným spodkom

Já jsem tedy asi jediný, komu to maximálně vyhovuje a to jezdím celkem svižně... :-)

Bertold 23.11.2015  15:47

« Re: Re: Re: "športový" volant so splošteným spodkom

Nechcem sa hádať, len sa chcem ozaj bez irónie spýtať, čo ti na tom rúčkovaní (či už na parkovisku alebo v ostrých zákrutách) s nepravideľným tvarom volantu vyhovuje. Zvykol si si a nemusíš sa na to vôbec sústrediť? V čom vidíš prínos?

honza_f 24.11.2015  08:53

« Re: Re: Re: Re: "športový" volant so splošteným spodkom

Ano, vůbec to nevnímám. Beru ten volant jako celek - špičková perforovaná kůže, dobrý ergonomický tvat, tloušťka... Když jedu po dálnici na tempomat, je tam i víc místa na nohy. A hlavně se mi to prostě líbí a není nic lepšího pro bezpečnost provozu než když je řidič v pohodě a dobré náladě :-)

Bertold 24.11.2015  10:08

« Re: Re: Re: Re: Re: "športový" volant so splošteným spodkom

Dík za odpoveď. :yes:

honza_f 24.11.2015  13:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: "športový" volant so splošteným spodkom

jen chci říct že ty minusy jsem já nedával >:D

Atomas 25.11.2015  15:08

Gratulace!

Super volba, mít větší rozpočet, možná bych nevolil jinak - snad až na barvu. Modrou metlu jsem měl u předchozího auta a brzo se mě a manželce omrzela (jeden z důvodu prodeje). Jinak Leon Super!!! Jsem zvědavý na tvojí dlouhodobější spotřebu. :yes:

Koubes84 25.11.2015  19:53

« Re: Gratulace!

Očekávám lehce pod devět. Moje skladba jízd tomu odpovídá. Město a dálnice. Klidné okresky prakticky ne.

foto Kokino

Kokino 03.12.2015  15:00

Destka sedacka

Trochu off....

Na fotkach som si vsimol, ze mas detsku sedacku s pultikom. Ja prave vyberam nejak sdacku pre svojho drobca, mam vo vyhlade Cybex Pallas (M/2) s isofixom. Ako sa tam citi tvoje dieta s tym pultikom? A obide ti pas okolo pultiku? Ako si celkovo spokojny s tou autosedackou? Plusy, minusy... porad....

Koubes84 03.12.2015  18:57

« Re: Destka sedacka

Máme Concord Transformer Pro. Mladej ji používá od cca. roku. Pultík mu nijak nevadí, zvykl si na to celkem bez potíží. Je to sedačka od 9 kilo až do 36. Koupil jsem ji schválně, že s ním poroste. Kolem pultíku mi dosáhne pas úplně v pohodě. Šlo to i bez potíží na starém autě- dvojkové Laguně. Minus asi je jenom to, že je celkem objemná, a když ji stěhujem do jinýho auta, tak je pro ženu celkem těžká na manipulaci. Jinak si není na co stěžovat.

foto wakantanka

wakantanka 04.01.2016  13:02

« Re: Destka sedacka

Z vlastnej skúsenosti ti odporúčam zobrať drobca do obchodu, posadiť ho tam a v podstate mu dať na výber aj z iných možností. Ja som pred pár rokmi po prečítaní všelijakých testov vybral Cybex tuším Atom alebo Palas, kat. 9-18 a keď som v predajni do toho posadil drobca, ten dal jasne najavo že v tom sedieť nebude. Po presadení do hneď vedľa stojacej Maxi Cosi, či Roemerky s klasickými pásmi bolo rozhodnuté. Predsa len nepotrebuješ mať super sedačku v ktorej ti dieťa nebude chcieť sedieť, resp. budeš mať problém ho do nej vôbec dostať. >:D

bandit 15.12.2015  21:52

Velikost kol v TP pro 1,8tsi

Pěkná recencze krásného auta. Měl bych dotaz. co je uvedeno ve velkém TP - typy a velikosti disků , zanedlouho budu také majitelem leon st 1,8 TSI, v červené . Moc díky. Honza :yes:

michalpneu 17.12.2015  01:21

« Re: Velikost kol v TP pro 1,8tsi

co jsem letos obouval jednu 1,8 TSI leona, tak tam měl 205/55 R16, 225/45 R17,205/50 R17,225/40 R18 a 19ky si nepamatuju.

Verze Xperience (nebo takový ten scout), tak ten měl navíc 205/60 R16,225/50 R17?225/45 R18.

bandit 17.12.2015  19:21

« Re: Re: Velikost kol v TP pro 1,8tsi

:yes: diky za info šlo mi o to zda tam jdou dát 16 na zimu , protože v technických specifikacích v katalogu jsou uvedeny jen 17,18,19 tak teď vím, že můžu začít vybírat , přeci jen cena 16 je nižší :-) , dle testu adac vyhráli contiky ts850 , ale rozhoduju se ještě goodeary ultragrip 9 , má někdo nějaké doporučení a zkušenost v tomto rozmeru 205/55 R16

hacek 18.12.2015  11:56

« Re: Re: Re: Velikost kol v TP pro 1,8tsi

ja mam nokian wrd4 a jsem max spokojen hlavne nejsou vubec hlucne to i ty letni seriove debilni bridgestony co tam obouvaji z vyroby byly horsi

michalpneu 18.12.2015  15:27

« Re: Re: Re: Re: Velikost kol v TP pro 1,8tsi

ano bridgestone je hodně na prd. Kde jsou ty doby, kdy byly výborné. Já je měl na roomsteru z výroby také a nevydržel jsem to víc než jedno léto.

michalpneu 18.12.2015  15:26

« Re: Re: Re: Velikost kol v TP pro 1,8tsi

No, na to bych si raději počkal, až uvidíš velký TP, co tam budeš mít. U leona je to u tohoto motoru kus od kusu. Jeden zákazník jen přezouval, ale v TP, 16ky napsané neměl. to sjem zapoměl dodat.
          Určitě můžeš začít vybírat, ale koupil bych to, až budeš mít auto u sebe, aby sis byl fakt jistý. Výrobci aut obecně se s tímhle moc nemažou.

Určitě bych volil ty WR D4 od Nokianu. Ty jsou fakt špičkové. Goodyear bych z toho určitě vynechal jako první, to bych spíš sáhnul po Dunlop SP Winter Sport 4D, ale ten Nokian je fakt parádní a hlavně tichá guma.

foto maXX-CZ

maXX_CZ 24.12.2015  01:40

Skvela recenze.
    Nejenom ze mam skoro stejne zadani, ale i nahled velmi podobny.
    Bohuzel jsem musel koupi posunout, marne doufam, ze jeste stihnu aspon zkusit vybehovy megane GT, opravdu je to stran podvozku tak spatne?
    Nemam problem s zadnou znackou, vybiral bych mezi:
    focus 1.5t (ktery nebyl ani ve vyberu?!), astra 1.6t, megane GT (ten stary s 2.0T), nebo prave tento leon.

//e pokud by to padlo na leona, tak se divim, ze lidi co auta bavi se nehecnou a nekoupi rovnou cupru ;)

Koubes84 25.12.2015  08:00

« :)

Jezdím občas i trojkovou Lagunou 2,0T ve verzi GT s 4control podvozkem. To už je na mě pro rodinné účely tuhý a Mégane GT je daleko tvrdší.
      Focus jsem zapomněl napsat, že žena vyřadila hned, jak se na něj podívala. Fujtajxl. Takže jsme se nebyli ani projet.
      Cupru jsem nekoupil proto, že v době objednávky jsem ještě nechtěl dávat za auto o tolik víc peněz. Potom, když jsem uvažoval o změně, tak mi bylo řečeo, že b se dodání auta posunulo z října tak na březen duben 2016. Takže vcelku jednoduchý.

kpt.Budha 26.12.2015  19:19

Volant

Pěkná recenze, hezky jsem si početl. Jen bych doplnil - jezdíme Leonem ve čtyřech, v pěti na volejbalové zápasy, takže žádná mrňata, a nikdo si moc na nedostatek místa nestěžoval, přijde mi to ještě únosné.
    Ale hlavní věc - zploštělý volant. Mě se to tedy líbí, minimálně kvůli jednoduššímu vylézání z vozu :-) A hlavně, od dorazu k dorazu to mám zhruba dvě otáčky, což předpokládám, že je ve všech výbavách stejné (?), tak se mi moc často nestává, že bych musel za jízdy nějak ručkovat. Samozřejmě při parkování ano, ale tak tam se tou rukou trefím, na to nebývá spěch.
    Každopádně barva super, pro mě to byla jasná volba.

Koubes84 26.12.2015  20:13

« Re: Volant

Tak šup sem s recenzí.

kpt.Budha 26.12.2015  21:28

« Re: Re: Volant

No nevím, na to si nevěřím.

Verny_2013 31.12.2015  16:04

« Re: Re: Re: Volant

nenech se přemlouvat, těch čekatelů na Tvou recenzi je tady víc. Neboj ono to nějak dopadne.

foto bjelko

bjelko 04.01.2016  18:33

« Re: Volant

Volant mi nevadí, skôr keby bola lakťova opierka o chlp dlhšia, cd menič je zbytočnosť zaberajúca miesto, USB mohlo byť priamo vyvedené niekam bližšie a bez pomocných káblov

kpt.Budha 04.01.2016  23:23

« Re: Re: Volant

Mám vyrobeno v říjnu a tam je již naštěstí USB uprostřed pod rádiem, upravili to rychle.

heh 07.01.2016  13:53

Start&Stop

Ahoj Koubes84, objednávali jsme defacto to samé ST FR 1.8 v začátkem srpna. Jen jsem oželel Alcantaru a místo toho mám Navi. Vzadu vozíme stejnou konfiguraci jako ty :-) a i jiné důvody výběru byly úplně stejné :-) Jak to tak vypadá, bude tu konečně zítra nebo začátkem příštího týdne...masakr čekání. Chci se zeptat - nějak mi unikl Start&Stop - je tam tlačítko nebo se to musí přes display? A při režimu sport - je tam taky to "vylepšení" zvuku motoru do kabiny? Jak moc kloužou 17" v zimě? Jsem původně chtěl 16", ale importér přišel s legendou o velkých brzdách nutnosti 17".....

bandit 07.01.2016  19:00

« Re: Start&Stop

Ahoj, za chvilku bud také vyzvedávat, už mám kopii velkého TP , a na ST FR 1.8 jsou opravdu vetší brzdy, ale dle TP jsou homologované i 16" a to 6,5JX16 ET46 205/55 R16 91V . takže nekupuj dražší 17" , je to a.le na tobě . start stop tam je talčítko :-)

heh 08.01.2016  08:05

« Re: Re: Start&Stop

Díky bandit. 17" jsou už bohužel na cestě. Cena nebyla zlá, protože jsem je dostal od dealera Seatu jako pardon - slibovali dodávku do 16 týdnů a bude to 24.

Koubes84 08.01.2016  16:29

« Re: Start&Stop

Start Stop je normálně tlačítko a furt se to otravně musí vypínat po každým nastartování. Kola jdou i šestnáctky dle TP, vzadu jsou kotouče docela malý, nevím přesně kolik. Sound rezonátor tam není, takže se toho ve sportu neboj. Já navíc používám režim individual.

Btw. já bych šestnáctky na to auto nedal, vypadá to totiž strašně. Už ty 17 jsou tak na hraně.

heh 03.02.2016  11:41

« Re: Re: Start&Stop

Ahoj, tak prvních 1200km za mnou - Alpy a zpět. Byli jsme plně naložení + rakev. Se 17" obutých do Conti TS850 nebyl problém, bylo to subj. lepší než s GoodYear UG8 v 16" na FoFoII. Auto jede výborně, není co vytknout, DCC je moc prima. Obertauern - Brno bylo za 7,8l. Na dálnici jsem jel v klídku na 6° + tempomat do 140km/h okolo 3000ot./min., průměrnou rychlost jsem měl za trasu 95km/h. Pár drobných postřehů... Nějak jsem nevšiml, že není chlazená přední schránka...je tam CD :-) Pak zrcátka - proti FoFoII je v nich prd vidět a když připočteme zkosené zadní sklo, tak jsem teda při parkování hodně ocenil kameru. Co se týče audia MP3, tak si člověk musí všechno otagovat, přes adresáře je to nekomfortní a s částečným otagovanim je to pěknej bordel (32GB SD). Nepodařilo se mi rozjet Full Link na Nexus4 - nepodporované zařízení, Na manželčině Nexus6 to vypadalo nadějněji, ale asi to příliš paranoidně nakonfigurovaný Avast. Jediné co mě štve je naprostá kravina - origo GUMOVÉ KOBERCE. Chtěl bych něco, co chrání u řidiče i tu šikmou plošku, na odkládání levé nohy ze spojky. Nikde jsem je nevygooglil, resp. jsem nenašel jejich reálné foto. Imo takové neexistují. A pak by mohla být ochranná lišta prahů i vzadu - bude to chtít kvůli dětem nějakou fólii nebo nebo aftermarket nerez....

Koubes84 04.02.2016  16:50

« Re: Re: Re: Start&Stop

Tak gratulace. Já teď jezdím do práce 1x týdně cca. 25km vkuse, bez poskoků po městě a v pohodě se dostanu pod 7l dle PP a to jsem na státovce nejrychlejší. Jinak mám průměr od začátku 9,2.

heh 05.02.2016  11:27

« Re: Re: Re: Re: Start&Stop

Jo, ještě jsem se rozhodl raději nedodržovat servisní intervaly. Příští týden půjdu vyměnit olej i filtr pro dobrý pocit....a pak to hodlám raději měnit po roce. Co požírání oleje? Kolik už máš najeto?

Koubes84 06.02.2016  23:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Start&Stop

skoro 2 a půl tisíce. Olej vyměním v březnu. Nechci tam 1. nechávat moc dlouho.

heh 11.02.2016  11:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Start&Stop

Jo, já to vyměnil po 1400km i s filtrem. Dle servisu to bylo čisté, tak snad nemám páteční(vánoční) motor. Cena masakr - 4,7k vč. DPH, ale čert to vem. Měl jsem trochu času na FullLink. Pokud má člověk Android 5 a stáhne si a nainstaluje AndroidAuto (ne přes GooglePlay - blokováno pro ČR, ale .apk natvrdo), tak se mobil opravdu linkne a na display jede Google music, Google maps atp. Ještě to zkusím se Seat DriveApp a ConnectApp. Ještě mě láká vypínač start&stop [odkaz] , ale asi budu raději mačkat čudlík, než koukat na nějaké rozsvícené error kontrolky.

lubik63 10.01.2016  23:16

Lubik - Leon

Ahoj leoňáci, za pár týdnu jsi jdeme pro novýho leonka :-) , doteď máme Alteu XL 2009, 7 let bez problémů, proto byl Seat další jasnou volbou. Na zimu chci dokoupit 16 alu, jak je to se snímačem tlaku pneu? Dá se to nějak deaktivovat? Kolega v práci u H i30 si musel na každý kolo koupit senzory za 1000,- jinak mu to pořád řvalo, že má prázdný gumy... Jinak jednání s dealerem (Pyramida Pruhonice) naprosto bez problémů, teď nám volal že jse auto do výroby a za pár týdnů je zde.

foto marek-l

marek_l 11.01.2016  09:49

« Re: Lubik - Leon

ahoj, snimace tlaku riesit nemusis... Seat pouziva nepriamy sposob v spolupraci s ABS.

Tiez mam jednu otazocku - naklopenie praveho spetaku pri cuvani: treba na to specialnu vybavu? Mam Style, skusal som to podla navodu a nefunguje mi to.

Atomas 11.01.2016  09:54

« Re: Re: Lubik - Leon

Naklopení zrcátka je pouze u zrcátek, které lze elektricky sklopit...

lubik63 11.01.2016  22:12

Lubik - Leon

Dík za radu i odpověď. Jakmile dovezem leonka domů, tak dodám po nějakých km taky info. Jinak jsme ještě uvažovaly o Kia Ceed, H i30 nebo Octavě. Korejci nejsou špatný i vzhledem k výbavě a ceně, ale ten vnitřek mají jak rakety... Tlačítka a tlačítka... Ale k čemu se VW ještě nedopracoval, to je vyhřívaný volant, na horách v zimě super věc, u leona :-( . Octava...no to je bez komentáře. Pomalu to vypadalo jakože když si ještě připlatíte za to.. a za to.. a za to, tak vám dáme ke dveřím kliky ať se do toho krámu dostanete. Výsledek Leon ST FR /LED světla, vyhř. sedačky, lepší radio aj/ konečná cena 446000,- a Octáva ve stejné výbavě 585000,- a slevy nedáváme, my jsme ŠKODA. Když jsme kupovaly Alteu XLv 2009, tak se dealer Škody choval stejně. Hold některé věci se nemění.

P.S. Dá se trvale deaktivovat Start/Stop ? Dík za radu... :-)

Atomas 12.01.2016  09:02

« Lubik - Leon

Po skoro ročním ježdění Leona musím konstatovat, že z kvalitativního hlediska mi interiér Ceeda připadal lepší. Teď mám najeto cca 22 tis km a interiér trochu povrzává, což jsem u Ceeda po 30 tis km nezaznamenal... Jinak k otázce: Start/Stop se nedá trvale deaktivovat, nicméně se jednoduše vypíná tlačítkem u řadící páky a ten proces si za pár dnů zautomatizuješ...

lubik63 12.01.2016  15:40

Díky . L.

hacek 13.01.2016  23:45

« Re: Lubik - Leon

nevim proc pisete ze se start stop neda deaktivovat samozrejme ze to jde pres VCDS jedine co ze se ukaze po zastaveni na maxidotu misto informace o zarazenem stupni preskrknuty symbol start stop jako se treba ukaze, kdyz je studene auto a elektronika kdyz to mate aktivovane motor nedovoli vypnout

Atomas 14.01.2016  09:09

« Re: Re: Lubik - Leon

Asi patrně dá. Po koupi vozu jsem se o deaktivaci zajímal v autorizáku a jejich oficiální info bylo, že to neudělají - asi kvůli záruce. Dál jsem po tom nepátral, v Leonu takový opruz vypnutí start-stopu zase není.

hacek 14.01.2016  10:24

« Re: Re: Re: Lubik - Leon

V autorizovanem servise jsou vetsinou lini cokoli udelat, ale i kdyby nahodou chteli tak s jejich originalni diagnostikou nemaji sanci. A celkove je to o pristupu koncernu, ktery v tomto na zakazniky pece. Treba u fca aut se tam pri pdi auta pred predanim zakaznikovi nahrava soft, ktery po vypnuti tlacitkem vypne na trvalo ma to vyhodu ze kdyby to nekdo chtel zase zapnout tak staci zase tlacitkem zapnout, toho sed od naseho koncernu ale nikdy nedockame

foto colin251

colin251 21.01.2016  22:57

« Re: Re: Re: Lubik - Leon

Mě třeba v autorizovaném servisu při první prohlídce sami nabídli, že mi start stop vypnou, kdybych chtěl. Takže záleží na přístupu.

heh 11.02.2016  11:25

« Re: Re: Re: Re: Lubik - Leon

Ahoj co to bylo za servis? V Brně jsem neuspěl...

foto Mila87

Míla87 16.01.2016  18:05

« Re: Lubik - Leon

Ahoj Lubik , chtěl sem se Tě zeptat co jsi objednal za motor a tvoji konfiguraci vozu ..Dle ceny budeš mít vůz předváděcí ?? Děkuji za info..

lubik63 15.02.2016  13:41

« Re: Re: Lubik - Leon

Ahoj, tady Lubik, byl jsem na horách, proto reaguji až nyní. Předváděčka to není, auto jsme v Pyramidě objednávaly v říjnu, v pulce ledna jsem dostal info, že auto už jede do ČR. Motor jsem bral klasiku 1.4 125 k , výbavu FR. Po zkušenostech s Alteou XL v plné výbavě jsem volil i tu lepší pro Leona, nechce se mi pak dál dokupovat, stojí to pak zbytečně čas i víc peněz.Připlácely jsme si jen Led světla + paket Winter+ lepší audio, i tak po všech slevách jsem se dostal na 446000,- takže spokojenost, příští týden už jedem do Prahy pro něj. Jediný co mě mrzí, že tam nejde je vyhřívaný volant, trochu ve mě budí obavy ty 18 kola, ale uvidím. Na zimu si chci pořídit alu, jen zatím nevín, jestli 16 nebo 17???

foto Mithrandir86

Mithrandir86 17.02.2016  14:57

Lubik:
          Taky jsem měl obavy z 18 palcu a z toho duvodu jsem nebral ke svemu leousovi paket technology. Na léto mám 17 a ted na zimu 16. Spolu s adaptivnim podvozkem je to pro rodinu pohodlne. Zalezi, kde jezdis...ja jsem v horach a cesty tu nejsou nic moc, takze bych do 18 nesel, ale pokud jezdis mesto jako je treba Hradec, tak bych se 18 palcu nebal. Me to vrtalo hlavou dlouho, kamosove mechanici mi 18 vymlouvali a ja ted nelituju. Kdyz das na leona na zimu 16 litaky a v lete 17 litaky, bude to jeste vypadat dobre a bude to rozumnej kompromis. Plechace bych tam ale nedal.