Honda Civic (2006)

24.12.2012

VÝBĚR VOZU V době výběru nového auta jsem vlastnil už čtyři roky Volkswagen Golf čtvrté generace z roku 2002 s dieselovým motorem 1,9TDI, který měl…

Honda Civic (Kentaurek)

Nicco 24.12.2012  16:59

kat

Tak ten kat to bol dovod predaja auta ako takeho a aj dovod predaja do 3A. Predpokladam, ze si to tam uz nesiel reklamovat, aj ked toto je typicka stryta vada. Otazne su aj tie kilometre. Neskusil si ich preverit, teda aspon tie v CR?

Kentaurek 24.12.2012  17:31

« Re: kat

Ano, je to možný, že to byl důvod prodeje. Skrytá závada, to určitě také byla. Na druhou stranu cena byla trochu nižší než srovnatelné kousky, takže investice do nového katu to jen dorovnala. Smlouva jak jsem psal, je napsaná velmi ve prospěch bazaru a obávám se, že reklamováním bych tam strávil hodně času a možná i peněz. Kilometry jsou otázka. Auto má vedenou servisku až skoro do prodeje. Bohužel je z DE a když jsem se ptal v Hondě, tak mi bylo řečeno, že historii nedokáží zjistit z důvodu nepropojenosti databází. Dle stavu interiéru a některých částí by mohl stav sedět. Osobně ale tolik kilometry neřeším, podstatný je stav vozu.

talio2 24.12.2012  17:35

« Re: Re: kat

tak zkus napsat do servisu jehož razítka jsou v servisce nebo líp, zavolat .. vždyť je to tak jednoduché ! ;-)

Kentaurek 24.12.2012  17:42

« Re: Re: Re: kat

Jasan, to by šlo. Na druhou stranu, nechci si kazit náladu nemilými zjištěními, když jsem s autem spokojený :-)

talio2 24.12.2012  17:55

« Re: Re: Re: Re: kat

asi tě chápu, tohle se má dělat před koupí auta, teď už na to kašli

foto idam-i

idam.i 24.12.2012  21:45

« Re: Re: Re: Re: Re: kat

cca.100.000km na kat je trochu málo.Pripustím,že to môže byť smola,ale mal by som silné podozrenie na počet kilometrov.Čo sa týka skúsenosti s kúpou auta.Slušne povedané nič moc,ale skús tam predávať auto,to si ťa len podajú.Nakoniec si rád,že im tam môžeš to auto nechať a niečo im k tomu priplatiť. :-(

Bully_ 24.12.2012  22:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Mrkni se na [odkaz] pokud jsi tedy jeho ctenim uz nestravil nekolik dni >:D . Kam moje pamet saha, zatim nikdo si nestezoval na katalyzator- a to uz ma spousta majitelu C8G najeto podstatne vic km.

Ronault. 25.12.2012  12:45

« Re: Re: Re: Re: Re: kat

Já to udělal teď u Laguny po 7 letech a vím, že je tam o cca 80-100t km více. Udivuje mě, že nemají databáze propojené a taky mě udivuje, že katalyzátor vydržel jen 100t, navíc u Japonce... Ale taky bude hodně záležet na kvalitě paliva...

Kentaurek 25.12.2012  13:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Ano, celkem bych to na to tipoval, že tam nalil někdo něco jinýho než měl nebo něco pochybnější kvality. Jak jsem psal, serviska je vedená celkem pravidelně, ze začátku ze servisů v DE, pak u nás a končí asi půl roku před mou koupí. Samozřejmě i serviska jde zfalšovat. Ale s autem mě fakt baví jezdit, takže jestli je tam pár tisíc navíc, neřeším.

Nicco 25.12.2012  16:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Kat sa da odpravit napriklad ked nalejes vela motoroveho oleja a zacne sa spalovat alebo roztahovanm auta, ked nechce nastartovat. Nejak tam ten benzin zahori priamo v kate.

Ked sa mozem opytat, kolko stoji novy kat u Hondy? DPF filtre maju az bizardne drahe, na druhu stranu tvrdia, ze vydrzia zivotnost auta - takze tipujem asi 250tis km

Kentaurek 25.12.2012  17:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Kat na Civica stojí cca 17tis. s DPH. DPF nevím jak u Hondy, ale vím kolik stojí u jiných značek a to je někdy o dost vyšší cenová liga :-)

Nicco 25.12.2012  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Bully_ 25.12.2012  20:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Navic mas ceny oficialni (rozumej co ti uctuji v origo servisu) a ceny za ktere vsechno sezenes v realu, kdy se dostanes i u OEM dilu temer na polovinu. Co budes potrebovat, neboj se zeptat (8g.hondaclub.cz, honda-club.cz nebo mne posli SZ a bud ti reknu primo, nebo te nasmeruju) ;-)

Kentaurek 26.12.2012  11:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kat

Díky za nabídku. Na 8g klubu jsem už nějakou dobu. Načerpal jsem tam plno užitečných informací před koupí a samozřejmě i teď po koupi. ;-)

foto spacesurfer

spacesurfer 25.12.2012  10:02

« Re: Re: Re: kat

Máme Civic 1,8 Executive 2009 z AAA. Mnohé z toho, čo píšete sme zažili aj my, ale náš Civic bol na komis po prvom majiteľovi z ČR, mal 17 tis. km a tak nás až tak tie "prirodzne obranné mechanizmi AAA" netrápili. Aj keď priznávam, že aute, ktoré vyzerá a funguje ako nové je smieše zaškrtávať, že je všetko opotrebované a nefunkčné... Personál nám ale prišiel korektný, auto sme museli vyplatiť v ČR cash, dali nám ho na prevozné značky a my sme ho tu v SR prihlásili. Čo ma milo prekvapilo, bol prístup k iným zákazníkom. Videli sme dve dámy, ktoré "chtěli něco malý, levný...". Ukážkové typy na obabranie, všetko čo si vybrali im ale vyhovorili s tým, že za tie peniaze čo mali im nič trocha solídne nemôžu ponúknuť. Pravdou je aj to, že pri výkupe vás zoderú, čo to dá. Za staré auto sme chceli 3000 EUR (na priamo by sa dalo predať za 3500) a horko ťažko sme z nich dostali 2500. Na druhej strane, auto predáte, prachy máte hneď cash a netreba sa strachovať o to, či sa nový majiteľ nevráti s tým, že sa mu to pokazilo a podobne. Prajem každopádne veľa šťastných km, my sme s Civicom zatiaľ 100% spokojní ;-) .

Kentaurek 25.12.2012  11:07

« Re: Re: Re: Re: kat

No v servise mi říkali, že to běžné moc není, ale občas se stává, že to odejde takto brzo. Často tomu ale něco pomůže, třeba když se tam nalije něco jiného nebo horšího než má.

Kentaurek 25.12.2012  11:10

« Re: Re: Re: Re: Re: kat

Trošku jsem popletl citace, toto mělo být na Bullyho :*)

Kentaurek 25.12.2012  11:22

« Re: Re: Re: Re: kat

No já prodával svoje předchozí mimo bazar a když jsem se jim o tom v áčkách zmínil, tak byli úplně nešťastní. Říkali že u nich bych za to dostal víc atd. Každopádně historek z prodeje auta tam jsem slyšel také dostatek :-)

Kentaurek 26.12.2012  11:08

foto zaso

zaso 24.12.2012  21:21

Gratulujem

Vyborny vyber auta, gratulujem a prajem vela, vela stastnych km.

sebinko 25.12.2012  00:54

pruziny

super auto, dufam ze ti dlho vydrzi bez dalsich vacsich investicii.

inak moja civa isla:
    jednotka - 62 km/h
    dvojka - 106 km/h
    trojka - 145 km/h

na podvozok odporucam Eibach pruziny -25mm. auto bude citelne ovladatelnejsie a na moje prekvapenie sa aj zvacsi komfort.

a nikdy nevypinaj ESP pokial nie si na parkovisku. auto sa moze zdat ovladatelne pokial nie si uplne na limite, ale ak ho raz dosiahnes uz nie je cesty spat ;-) vid ta moja civa

Kentaurek 25.12.2012  11:19

« Re: pruziny

Rychlostní stupně jsou samozřejmě z manuálu, osobně nemám změřeno, takže je možné, že maximální jsou trochu vyšší, jak uvádíš. ;-)

Na podvozek se zatím nechystám, už jsem si celkem zvykl na tento, i když nevylučuju, že do budoucna se třeba vymění.

ESP jsem zatím neměl důvod vypínat. Předchozí Golf neměl kromě dvou bagů žádnou bezpečnostní výbavu, takže teď když ji mám v Civicovi, tak nevidím žádný důvod, proč se jí zbavovat, když může někdy hodně pomoct :-)

Bully_ 25.12.2012  16:21

« Re: pruziny

Zadny Civic a snad vubec zadne dnesni auto se 6-i rychlostni nedosahuje 100 km/h na 2. rychlostni stupen, o dost vic bych veril udajum v recenzi. PP a tachometr vzdycky zkresluje. U C8G by mela ta 2ka vytahnout u vsech motorizaci cca 96 km/h, ale to uz zasahuje omezovac.

sebinko 25.12.2012  17:18

« Re: Re: pruziny

Bullyyyyyy? ty mi neveris? >:D
        1.8ka ma dlhsie sprevodovanie ako type-r. koli emisiam.

1:43s v tomto videu na 2.stupni 106 a preradoval (realne to podla mojej GPS bolo 104km/h)

Bully_ 26.12.2012  14:49

« Re: Re: Re: pruziny

Neverim >:D , to same nakonec rika to i manual, ktery ma spolecny Type R i TypeS (s ruznymi motorizacemi, proste 3D verze C8G). Navic GPS zkresluje take, prece ji neberes jako nejaky dukaz. Tu muzes pouzit jako smerodatnou a opravdu presnou jenom pro vylozene ustalenou rychlost, aspon po nejakou dobu, nez se rychlost na ni ustali. Kdo prece jenom neveri urcite uz i tak vic nez optimistickym tovarnim udajum (resp. ze by Honda schvalne uvadela ze ma horsi akceleraci 0-100 nez je v realu? >:D ), pak by musel jet s GPS nejakou dobu s dvojkou vylozene na omezovaci, aby melo takove video urcitou vypovidaci hodnotu. Ani s TypeR jeste nikdo realne nezajel 0-100 za udavanych 6,6, a ze uz to zkouselo lidi.
          1,8-icka samozrejme delsi prevody ma, jenomze si musis uvedomit ze nemuzes tahat az do 8400 ot/min jako u Type-R, cimz se tahle "vyhoda" zase smaze.

sebinko 26.12.2012  18:05

« Re: Re: Re: Re: pruziny

ver mi. je to tak. ak by si musel preradovat na trojku nebol by oficialny udaj 8,7s z 0 na 100. nie so 103kw ;-)
            a nevrav mi ze ak mi na 6ke ukazuje gps na dialnici 104km tak na vytocenej 2ke pri rovnakej tachometrovej rychlosti to je ina realna rychlost >:D
            v type-r musis preradovat ale normalna 1.8ka to zvladne aj na dvojku.
            inak ako sviatkujes? mohli by nam ring otvorit ked je tak teplo. ja mam v MA 10stupnov :-)

Bully_ 26.12.2012  18:30

« Re: Re: Re: Re: Re: pruziny

Mrknu se kde jsem videl oficialni udaje a preptam se majitelu. Pokud jedes USTALENOU rychlosti 104 podle GPS, tak jedes 104 v realu, to tvrdim uz od zacatku a vubec v tomhle nejsme v rozporu- a je uplne jedno jestli pojedes na 6ku nebo na 2ku. Jde "pouze" o to, ze na 2ku nevytahnes nikdy realnych 100km/hod. (podle GPS, ne tacho!) a musis tesne pred touhle rychlosti preradit na 3ku. Jestli 1,8i-VTEC skutecne dosahne tehle rychlosti za 8,7sec nebo za vic uz je jina vec a silne o tom pochybuju. Tovarni udaj o akceleraci neodpovida realite snad u zadne automobilky, at ridi sebelepsi ridic. (BTW pri vsech skutecnych testovanich co jsem kde nasel byly ZMERENE udaje 0-100 s C8G 5D okolo 9,8-9,9sec).
              Jenom podle GPS nemuzes resit veci jako akceleraci a vubec prubezne se menici rychlost, to uz nesmysl je.
              Na svatky jsme ted vsichni v CR, 2 tydny dovolene, konecne >:D A ty?

foto zetr007

zetr007 25.12.2012  11:01

Civic

Velice pěkně a věcně napsaná recenze!! Méně bodů jsem dal za auto protože se mi moc nelíbí vzhledově a hlavně interiér, ale musím dodat nikdy jsem s Civicem nejel, takže mohu hodnotit jen podle fotek. Jinak motor je asi fajn. Gratuluju k autu a at dobře slouží.
    A z áčkama je to hrůza, mám tam známého a oni maji fakt důkladné školení jak zacházet se zákazníkem aby ho co nejlépe oškubali nebo aspon zmátli, ale tak je to logický když to zákony dovolujou nebo nic nehrozí za jejich porušování. No ale vždycky hodně záleží i na zákazníkovi jak si co umí spočítat. Každopádně ostatní bazary to dělaj stejně jen neprodavaj tolik aut. Já bych si koupi auta v AAA hodně rozmyslel. Pořád je lepší zajet do Německa nebo Rakouska.
    Tak snad budeš mít vše v poho!!

Kentaurek 25.12.2012  11:25

« Re: Civic

Díky. Vzhled je samozřejmě diskutabilní. Každýmu se nelíbí, to je jasné :-)

foto Iron

Iron 25.12.2012  20:33

Palivový filtr

No myslím, že to Honda domyslela s tím filtrem. Myslí si, že je to záruka navštěvy autorizov. servisu - bohužel - pro ně - neznají české ručičky.
    S profilem gum se ani nedivím tomu komfortu. Myslím si (jsem sice technický imbecil), že ikdyž ti naladí podvozek na komfort jakýkoliv, tak při 45 konkrétně na kamínkách a malých nerovnostech to rozhodně nepoznáš.
    Ať auto slouží, s áčkama jseš odvážnej, ale evidentně víš co děláš (neironicky :-!).

Kentaurek 26.12.2012  11:16

« Re: Palivový filtr

Postup výměny toho filtru se dá najít na netu a není to úplně nejsložitější, ale většina lidí asi raději navštíví ten autorizák. Gumy, co tam jsou, jsou standard dle TP. Samozřejmě nízký profil gum přispívá k celkové tvrdosti, na druhou stranu u Golfa jsem měl 225/40 R18 a tak tvrdá ta jízda nebyla :-)

foto Wikidy

Wikidy 29.12.2012  22:40

Zkušenosti s prodejcem

Nechápu majitele vozu, který si stěžuje na bazar, jaké mají nefér podmínky a jde si tam koupit víc než jeden vůz. Tady je vidět, jak je českej národ blbej. Takovým nepoučitelným lidem přeji jediné, ať do těch sráčů nasypou co nejvíc peněz.

hp21 30.12.2012  10:09

« Re: Zkušenosti s prodejcem

to je prostě u nás takovej zvyk no >:D jako Němci nosí kroje tak mi sme prostě takhle blbý >:D

talio2 30.12.2012  10:35

klasický tukani no

Kentaurek 30.12.2012  11:03

« Re: Zkušenosti s prodejcem

Já osobně tam kupoval pouze jeden vůz, ostatní zkušenosti byly z rodiny nebo od známých. Na druhou stranu si nemyslím, že v ostatních bazarech se chovají nějak lépe. A vůz jsem chtěl kupovat spíše přes bazar než na soukromo.

hp21 30.12.2012  19:20

« Re: Re: Zkušenosti s prodejcem

Ano ano, to je ono, rodina a známí říkali že to tam není ono a proto si tam s prominutím neměl chodit. Nic ve zlém, ale úroveň bazarů a spousty dalších institucích je u nás velmi nízká a proč? Protože si to necháme líbit, tobě řeknou že to tam stojí za hov... a ty tam jdeš. Spíš by jsi si měl říct tam nejdu a další by si měl po varování říci to samé a tak dál a dál a toho majitele bazaru by to po čase trklo a nebo by krachnul......... a takhle by ten řetězec šel dál a dál a tomu se říká správné chování spotřebitelů ;-) Pokud tohle nebudeme dělat tak to tu nebude stát za nic. Na závěr se chci omluvit za můj příliš ostrý názor

Kentaurek 30.12.2012  19:46

« Re: Re: Re: Zkušenosti s prodejcem

Kritické názory zaznívali, ale dokud si to člověk nevyzkouší sám, tak ho to asi dostatečně nekopne. To byla určitě chyba. Sám jsem nechtěl kupovat auto na soukromo, vidím v tom větší rizika, takže volba byl bazar. Bohužel Civic není auto, který by měli v každém bazaru. Díval jsem se i k jiným větším a výběr byl často nulový. Takže proto padla volba na áčka, kde bylo aspoň z čeho vybírat. Toť k tomu vše.

hp21 31.12.2012  10:35

« Re: Re: Re: Re: Zkušenosti s prodejcem

Jo jo, já to beru, konec konců jsou to tvé peníze a tvá volba ;-) Každopádně je faktem, že sehnat Civica je v ráji ,,Schade Octávia" problém. Přeji hodně šťastných km :-)

Bud 21.04.2013  22:48

Civik

:-) Ahoj, to auto se mi v poslední době hodně líbí. Dřív jsem si říkal, že je moc hezké, ale že bych v něm asi nedokázal jezdit. Ale teď už je situace úplně jiná. Hned bych do něho sedl a projel se. ;-) Zajímalo by mně, jak je podvozek tvrdý. Já mám Focuse I generace a zadní náprava i když víceprvek, taky se mi někdy na našich cestách zdá tvrdší. Ale určitě se nenatřásám. :-) Jó, není to spíše těma velkýma kolama? Jsou tam sice od počátku 17", ale i tak dřív se tak velké kola nedávaly, teď je to jaksi v módě :-) , ale možná se pletu.
    Jinak výhled přes zadní okno je horší i u jiných aut. Třeba i u mého. I sloupek A mám taky dost široký, z toho si nic nedělej ;-) . A kufr je super velký. To je úplně bomba, který hatchback má tak úžasně velký kufr! Vždyť před pár lety jsem měl Formana a ten myslím takový kufr neměl a to je kombi >:D Na závěr musím připomenout ten motor. Nedávno jsem jel s Mazdou 323 1,8i nevím kolik měla krouťák a výkon, ale nedalo se to srovnat s mojí 1,6, prostě bylo to o mnoho živější. A co teprv tvých 140 koníků. No rád bych se s tím projel. Jinak si myslím, že má Honda dobré motory. I ve Focusu I je motor od Hondy - Zetec. A je dobrej :-)

Kentaurek 23.04.2013  18:49

« Re: Civik

Jak jsem psal, ze začátku jsem se toho tvrdého podvozku celkem lekl, ale teď už to vůbec nevnímám. Je to jen o zvyku. Jen si ještě říkám, kdy se tam začne na tom podvozku něco ozývat, protože stav našich silnic je zejména po této zimě otřesný a vyhnout se všem dírám není skoro možný. S Fordem nemohu srovnávat, nikdy jsem žádný neměl a ani ho neřídil. Nízkoprofilové gumy určitě k měkkosti nepřispějí, ale na Golfovi jsem měl třeba 18'' a nepřišlo mi to tak tvrdé. Zase ale nechci, aby zde někdo nabyl dojmu, že je to takový kostitřas. Spíše to může překvapit, když někdo přejde z auta, kde je podvozek nastaven komfortněji, typicky třeba z nějakého francouze.

Bud 23.04.2013  19:05

« Re: Re: Civik

Aha, takže tak. Kostitřas to zas není, právě z toho jsem byl dost překvapený. A jak píšeš, gumama to tedy není.. Tak trochu jsi mně uklidnil, uvažovali jsme totiž s klukem, že by to mohlo být jeho první auto. Ovšem až za tři roky, co udělá řidičák >:D ...

Kentaurek 23.04.2013  19:30

« Re: Re: Re: Civik

No já bych svému potomkovi koupil něco méně výkonnějšího. Přeci jen tam budou ze začátku nějaké šrámy přibývat. Já začínal s Favoritem a jsem za to rád. :-)

Bud 23.04.2013  21:35

« Re: Re: Re: Re: Civik

No já nad tím taky uvažuji, že mu nejdřív pořídíme něco na zaučení a teprve pak až "oficiálně" jeho první auto. Taky by mohl někde na brigádě přiložit ruku k dílu, aby věděl, že proto něco udělal >:D ..A mohl tak říct, že si na něho částečně vydělal.. :-)

foto ivtec

ivtec 04.02.2014  21:12

« Re: Civik

Neni zetec spise pozustatkem spoluprace Fordu s Mazdou?

foto Psychobolos

Psychobolos 09.01.2018  23:18

Tlačítko zapínání výstražných světel

Je (přesněji mělo by být) od výroby tlačítko zapínání výstražných světel podsvícené? Děkuji!