Diskuse

Citroën C5 (2008)

14.10.2011

NĚCO MÁLO TECHNIKY: Letos na jaře mne poměrně zajímavé shody okolností zahrnující mj. změnu nadřízeného v práci a debila za volantem 40 tunové…

 

Citroen C5 (Jerry.Gunman)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto bubaaaack

  bubaaaack 14.10.2011  19:18

  Diky...

  ... za vyborne napsanou recenzi. Docela jsem se pobavil. Tak at ti moc nestoji, soudruhu! :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 14.10.2011  21:47

  Cépětkoidní recenze

  .... cépětkoidní je přívlastek postaven na rovinu kdesi mezi nejúžasňákovitější a božský.
  Dobře jsem se zasmál, trochu se zasnil, že mám trdel v pohodlí a mysl má se opět rozjařila nad spokojeným majitelem C5 :yes:

  PS: Jen tam docekej nějaké další fotky, ať máš těch 3x10 oprávněně.
  Mimochodem, máš tam masážní funkci sedadel? Myslel jsem si, že jsou u Exclusive i s vyhříváním v ceně. Ale možná mají taliáni jiný cenník.
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 14.10.2011  22:20

   « Re: Cépětkoidní recenze

   Fotky budou, tohle jsou ty, které mi před čtvrt rokem poslal kolega - a na jejichž základě jsem vlastně tu svoji C5 pořídil.

   Masážních sedadel nemaje, dopřávám si toho pocitu tím, že při jízdě po naší proslavené Death No 1 zapnu mód "sport" a nechám se unášet líbeznou hudbou pramatky všech našich dálnic - t-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d-d, která
   od kol skrze tlumiče, karoserii, sedačky a * mou
   prostupuje celou mou osobou
   jak se tak vůz ozlomkrk vpřed *
   nabývám dojmu, že se ocitneme v ... tamtéž :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 14.10.2011  22:26

    « Re: Re: Cépětkoidní recenze

    Jj, ty máš tu velkou výhodu, že můžeš přepnout na komfort, což já, stejně jako 95% lidí na D1, nemám :-|
    • 00 Reagovat !

     foto Jerry-Gunman

     Jerry.Gunman 14.10.2011  22:44

     « Re: Re: Re: Cépětkoidní recenze

     BTW, navštívil jsem Fauvorití stránky, vzpomenul na léto roku 1988 a první velmi nesmělé začátky s tátovým Fávem... A zatlačil slzu v oku
     • 00 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 14.10.2011  23:41

      « Re: Re: Re: Re: Cépětkoidní recenze

      Taky už zatlačuju slzu v oku, páč už není můj.... :-(
 • 00 Reagovat !

  foto Rysguf-

  Rysguf. 15.10.2011  01:58

  Ahoj :-)

  Super text, uz dlho som sa nezasmial pri citani recenzie :yes:

  Btw. tiez mam teraz novy Citroen C5 (2011) a predtym som mal Peugeot 407 (na ten tu mam este recenziu), takze viem asi ake zmeny pocitujes ;-)

  Musim podtrhnut to s tymi odkladacimi priestormi, si casto musim pridrzat kelimok s kavou medzi nohami (za jazdy, a ze to hreje...), lebo proste neni kam ho dat... :no:

  Celkom ma ale prekvapuje, ze si nepisal nejake negativa ohladom spracovania. Materialy su OK, ale mne ten citron vrrrrrrrrrrrzga, bucha, drnčiiiiiii... napr. pedal spojky vrze ako keby som chodil po sto-rocnej drevenej podlahe na starom zamku a Servis s tym nic neutobil, ze to je hrydraulicka spojka, ze ta vrzgat nemoze... 8-s atd.
  Navyse sa mi urobila diera so "polokoze" co je inak na uplnych krajoch len kozenka a az blizsie k sedacej casti je to skutoncne koza. Ze vraj mam smolu, ze kozenka sa opravit neda, ze si to mam zalepit paskou... a tak dalej >:D

  Napriek tomu, by som nemenil kvoli podvozku, za ten komfort sa oplati mat kavu medzi nohami na polepenej sedacke :yes: ;-)
  Asi mam len smolu na to co tebe ide bez problemov :-!

  Nech sluzi :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 15.10.2011  07:26

   « Re: Ahoj :-)

   Negativa stran zpracování zatím nijaká zvláštní nepociťuji. Žádné drnčení či bouchání se zatím nekoná a co se vrzání týče... Definoval bych to asi tak, že bude-li ve voze něco (resp. někdo) vrzat, tuto činnost jeho majitel nebude vnímat jako nějakou zvláštní újmu :-) :-) :-)

   Jediná věc, která mi občas vadí, je to, že jsem se patrně stal praktickým biologem-výzkumníkem, protože se mi do auta nejspíše nastěhoval zástupce nového, vědě doposud neznámého živočišného druhu. Při určité rychlosti a na určitém povrchu se odkudsi zezadu ozývá takové tiché (skutečně, velice tichounké) skřípání nebo snad kvíkání, jenž by se dalo nejspíš zapsat jako "qui, qui, qui, qui, qui". Zvukem to připomíná prase, ovšem intenzitou malou , malinkatou myšičku. Prostě se mi do kufru nastěhovala jakási malá prasomyš, které se asi nelíbí, jak jezdím - a proto za určitých okolností tam někde v rohu potichu a způsobně zvrací ;-) Ale je taky možné, že si to namlouvám a že mi tam akorát kvíká hever, pumpa... nebo cokoliv jiného.

   Co se týká pedálu spojky, tam skutečně nemohu sloužit. Když pane kolego račte být TAK ROZMAŘILÝ, že Vám nestačí dva pedály a cítil jste, že si musíte auto nechat dovybavit tím třetím, po mém soudu zhola zbytečným, pak dobře Vám tak a trp parchante, máš, co jsi chtěl ;-) ;-)

   OK, teď pro změnu vážně - aut jsem vystřídal již celkem dost, servisů taktéž. Postupně jsem nabyl dojmu, že 99% problémů je záležitostí konkrétních lidí v konkrétních autoservisech, kteří člověka, k nim přicházejícího, berou nikoli jako zákazníka, ale jako obtížný hmyz případně jako ovci určenou k oškubání.
   Veliká spokojenost s "mým" posledním servisem byla také jedním z důvodů, proč jsem si po "firemní" 407 pořídil i soukromou a po ní aktuální C5. Takže bych Ti doporučil, zkus si obejít servisy, na které dostaneš pozitivní reference - a budeš možná překvapen, kolik zdánlivě neřešitelných problémů zmizí hned po první návštěvě.

   Vím, že je to smutné, ale je to prostě tak - najít autoservis, který je profesionální (tj. slušný, umí, chce a nekrade) se podobá nalezení 19-leté dívky, příslušné k "jistému" etniku, která je slušná, milá, příjemná, vzdělaná, nekrade a je navíc ještě panna >:D
 • 00 Reagovat !

  foto Giorgos

  Giorgos 15.10.2011  07:52

  Další krásná C5 (X7)

  Se zájmem jsem si dnes ráno po noční přečetl tuhle recenzi a zkušenost. A stála za to ! Napsáno vtipně, přesto vidím že pravdivě a přesvědčivě na základě zkušeností. Přestože mám starou generaci tohoto vozu ( C5 I z Července 2004) oceňuji také na tomhle voze pohodlí a prostornost. Tchán zase oceňuje schopnost odvést v kufru cokoliv... bez toho, že bych dřel zadkem o zem. Za dva roky co jej mám (rodinné auto) jsme najeli kolem 50 000 km, celkově má naše auto najeto skoro 230 000 km (nestočených) a bez výraznějších problémů. V předchozím voze (Mondeo V6) jsem už tou dobou měl investováno do oprav desítky tisíc peněz... Takže jsme s Citroenem spokojeni.

  A bílá tomuto vozu skutečně sluší :-) :yes:
  Přeji tisíce spokojených kilometrů ! Budu určitě čas od času nahlížet, jak pokračuje život s CéPětkou ... včetně fotek.
  Giorgos
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 15.10.2011  08:26

   « Re: Další krásná C5 (X7)

   Díky :-)
   Já měl zpočátku problémy zkousnout tu bílou barvu, ale postupem času jsem si na ni zvykl a už se mi začíná i líbit. Jen je problém ji v našich zeměpisných šířkách udržet ve stavu sněhové zářivosti. Umyješ to - a ještě než od myčky dojedeš domů, auto už vypadá... poněkud jinak ;-\

   Fotky a zkušenosti budu postupně přidávat - i když mne kamarádi už popichují, že mít auto 3 měsíce je na mne moc velký přepych a zdali neuvažuji zase o nějaké té havárii s cisternou. A já, abych byl upřímný, o tom tedy jaksi zatím... neuvažuji ;-) ;-) ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto bicak77

  bicak77 15.10.2011  09:22

  dynamika

  Tvou skvělou recenzi už ti chválit nebudu, bo už to udělali ostatní a mohl by si spychnout ;-) :yes:

  Mě by zajímalo, jestli je nějaký patrný rozdíl v dynamice oproti 407 se stejným motorem, když C5 o fous víc váží?
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 16.10.2011  20:34

   « Re: dynamika

   Je pravda, že C5 váží o fous (tj. asi o 100 kg) více, než P-407 kombi, resp. o nějakých 150 kg více, než P-407 sedan. Je ale také pravdu, že převodovka u C5 je poskládána poměrně lépe, než u obou Peugeotů a proto při běžném používání žádný významný (ani méně významný) rozdíl nepociťuji.

   Více markantní by to asi bylo, když bych byl zvyklý maximálního potenciálu motoru využívat praktiky neustále - ale tyto chutě k dramatické jízdě poměrně spolehlivě tlumí i automatická převodovka.
   Hlavní roli ale zcela jistě hraje celkové nastavení C5, což je taková velmi pohodlná pohovka - a s pohovkou, jak známo, se nezávodí. Ta slouží k jiným aktivitám.

   Shrnuto a podtrženo, žádný výkonový rozdíl mezi 407 a C5 nepociťuji
 • 00 Reagovat !

  foto SEKYC

  SEKYC 15.10.2011  10:26

  servis

  Udělal si tu dobrou reklamu servisu peugeot AUTO DOŠEK :-) občas jedu kolem a skouknu ojetý dodávky asi zdřejmě dobrý oddíl (sts chvojkovice-brod :-) ) Já mám dobrou skušenost s C-CAR Svoboda citroen Kralupy ale taky špatnou s peugeot v Litoměřicích tam mě paní přesvědčovala že berlingo je úplně jiná automobilka(asi někde s afriky) a že mě to neopravý ne a ne a ne ochota sama :no: Jinak skvělá recenze ty asistenti UVKSČ,ODS, ČSSD,SČSP >:D >:D přeju hodně km bez poruch a nehod :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 16.10.2011  20:41

   « Re: servis

   Udělat reklamu "Doškům" sice nebylo mým primárním cílem, ale nijak zvlášť mi to nevadí :-) Sám víš, jak to v různých servisech chodí... Upřímně řečeno, v dnešní době se jen málo kdo vyzná ve svém autě tak, aby si ho dokázal kvalifikovaně opravovat sám.

   No a když mám auto někomu svěřit, tak raději lidem, kterým věřím, že mne neokradou... O servisu C-Car Svoboda v Králelupech jsem také slyšel vcelku pozitivní reference, ale je to pro mne ještě o cca 18 km dál, než do Mělníka
 • 00 Reagovat !

  foto sgt

  sgt 16.10.2011  19:55

  good job!

  Ahoj,
  Musím pochváliť veľmi zaujímavo napísanú recenziu. Jednoducho a s vtipom vypichnuté všetky positiva, negativa i socilální jistoty...
  Čo sa týka odkladacích miest, jedno tajné použiteľné som našiel v ľavej časti pod volantom, tam by sa mohla vojsť aj nejaká tá pollitrovka vody >:D
  Inak jednoznačne recenzia 3x10 (ak ovšem doplníš ešte pár fotiek) ;-)
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 16.10.2011  20:45

   « Re: good job!

   JJ, přihrádka vlevo pod volantem je asi tou největší - takže v porovnání s těmi třemi na středové konzoli, do nichž se vejde prd a vořech, do té "levoruké" se vejdou až dva prdy a pět vořechů ;-)

   Fotky budu postupně doplňovat, podle toho, jak se postupně dokopu k tomu, abych C5 umyl a ve stavu panenské čistoty a neposkvrněnosti nafotil ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Sammy

  Sammy 16.10.2011  21:56

  C5 krásavec

  krásne auto, škoda xenonov ...
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 17.10.2011  07:36

   « Re: C5 krásavec

   Je fakt, že u Exclusive výbavy jsem samonatáčecí xylofonová světla tak nějak automaticky předpokládal - a ejhle hlehle, nebyla tam. Holt, Italové jsou národem poněkud svérázným a talijánská výbava je krapátko jiná,než výbava středoevropská. Uvidíme co přinese budoucnost, ovšem kdyby někdy přinesla nějakou tmavou C5 combi s kůží, navigací, xenony a naftovou V6 s AT, "asi" bych se ani moc nezlobil ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Dundee-cz

  Dundee_cz 17.10.2011  17:47

  Nádherná C5

  jen doufám že fotky přibudou. ;-) A koukám že s odkládacím prostorem je na tom stejně blbě jako můj peugeot. >:D Ale já za jízdy alespoň na přihrádku u spolujezdce došáhnu. :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 18.10.2011  08:41

   « Re: Nádherná C5

   Tak to si jen myslíš - protože 406 na tom zase až tak zle nebyla :-) :-)
   Já měl 406 ve verzi sedan s 1.8 benzínem a co si pamatuji, tak "skladovacích prostorů" tam bylo vcelku obstojně.
   Do kapes ve dveřích se toho vešlo celkem dost, kapsy na zadní straně předních opěradel byly také z plného materiálu a nikoli ze síťky a ďoura ve středové konzoli mezi předními sedadly byla schopna pohltit asi 5 CD... To C5 je na tom bohužel nepoměrně hůře :-( Což mne sice štve, ale jak pravil veliký Jára (da) Cimrman: "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu dokonce i protestovat, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat..."
   • 00 Reagovat !

    foto Dundee-cz

    Dundee_cz 18.10.2011  13:59

    « Re: Re: Nádherná C5

    S kapsama na sedadlech souhlasím, ale ty dveře jsou blbý. Když se do řidičových nevejde ani půllitrová petka je fakt blbý. Pití musí člověk válet různě po autě protože "ďoura" mezi předními sedadly je přesně míra pro plechovky 0,33 nebo obstojně ještě 0,5 ale petka se tam už plete při opírání a řazení. :-) Ale když o tom přemejšlím a prohlížím fotky citrouše tak uznávám, si na tom hůř... >:D
 • 00 Reagovat !

  foto Dalik1

  Dalik1 18.10.2011  08:30

  Pěkně napsané

  S nadhledem, s vtipem. Dík
 • 00 Reagovat !

  foto t0m

  t0m 22.03.2012  20:12

  C5 a pevný střed volantu

  Ahoj,
  recenenze i C5 super. Uvažuji o koupi právě C5.
  Chtěl bych se tě zeptat.
  Jak je to s volantem a jeho pevným středem.
  Musel sis na toto nějak zvykat nebo to ani nepřijde.
  Mooc díky
  tom
  • 00 Reagovat !

   foto Jerry-Gunman

   Jerry.Gunman 18.04.2012  08:00

   « Re: C5 a pevný střed volantu

   Přiznám se, že z pevného středu volantu jsem měl zpočátku obavy, ale po prvních 20 metrech mi to už ani nepřišlo. Je ale fakt, že jsem hračička, který zastává názor, že "čím víc čudlíků a čajčlíků v autě je, tím lépe" - a tento přístup se na tom může pozitivně podepisovat.

   BTW, o jaké C5 uvažuješ? Jakou generaci? V jaké motorizaci?
   Osobně tu 2.0 naftu považuji za asi nejlepší motor - jak uvedeno výše, měl jsem ho už ve třech autech a poměr výkon / servisní náklady / spotřeba je naprosto vynikající. Po 35.000 najetých kilometrech, kdy nejméně 1/3 byla po Práglu, dosáhla reálná DLOUHODOBÁ spotřeba (suma všech tankování / celkový nájezd) čísla lehce POD 6,44 litrů / 100 km :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Údajný dluh za auto vymáhali po 18 letech! Janovi (67) od exekutorů pomohl Ombudsman Blesku

Údajný dluh za auto vymáhali po 18 letech! Janovi…

Když si před 18 lety pořídil pan Jan Jančo (67) vůz z autobazaru, který kvůli řadě závad vrátil, myslel si, že…

Facebook se chystá změnit své jméno?! Novinku prý hodlá oznámit Zuckerberg

Facebook se chystá změnit své jméno?! Novinku prý…

Americká společnost Facebook plánuje příští týden představit své nové jméno. Uvedl to server The Verge s…

 

iSport.cz

NHL ONLINE: Rojzetá Florida hostí Boston, zabere Chicago či Toronto?

NHL ONLINE: Rojzetá Florida hostí Boston, zabere…

Noční hokejový program nabízí pět zápasů NHL, které jistě budou velmi zajímat i české fanoušky. David Pastrňák a…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

 

Reflex.cz

Jako siréna. Ministr Vojtěch se zpěvem snaží přemluvit lidi k očkování

Jako siréna. Ministr Vojtěch se zpěvem snaží…

Bezradnost vlády v oblasti covidu a motivace lidí, aby se nechali očkovat, v těchto dnech kulminuje. Jak Adamu…

Okamura trvá na postu ve vedení sněmovny? Nemá nárok

Okamura trvá na postu ve vedení sněmovny? Nemá nárok

Ustavující schůze nově zvolené Poslanecké sněmovny začne v pondělí 8. listopadu. Možná to je jen shodou náhod a…