Seat Leon (2002)

21.2.2010

-Shanel jsem na zimu nejake silne 4x4 TDi z VW koncernu, vyber byl zuzeny na Golf4, nebo Seat Leon, vice me byl simpatictejsi Seat, protoze je vice…

Seat Leon (JasteR)

"-- skrytý --" 21.02.2010  09:59

1,9tdi 110kw není nejsilnější

ještě je jedna verze výkonnější, pro Ibizu Cupra 1,9tdi 118kw 330Nm sériově.
    Jinak zajímavé auto, s tím grafem výkonu je vidět,že se to povedlo velmi dobře naladit. Na pružné zrychlení to musí být zabiják :-)

JasteR 22.02.2010  07:47

« Re: 1,9tdi 110kw není nejsilnější

To mas sice pravdu, ale Ibiza Cupra TDI ma ten samy motor, vstriky, i turbo jen je upraveny SW od Seat Sport ;-)

foto VipermCZ

VipermCZ 21.02.2010  10:43

cupra

tesil jsem se, jestli ho sem das.. doufam ze brzo dohodis vic fotek a doplnis recenzi o vic subjektivnich dojmu, rad pak pridam hodnoceni.. jinac chip se mi libi moc, jak parametry tak "bezbriketni" prubeh.. ..zajimavy je, ze kdyz jsem leose shanel tak jsem stribrnou nechtel ale vypada fakt supr

JasteR 22.02.2010  08:17

« Re: cupra

No tohle taky neni stribrna ale nazivaj to seda met. >:D

"-- skrytý --" 21.02.2010  11:32

Dobrý!

Tohle je celkem dobře upravený. :yes:
    Prosimtě, vím, že s vámi občas jezdí borec v bílé A5 MTM 3.0 TDI, má německou SPZ. Jednou jsem s ním mluvil na sraze.
    Nemáš na něj kontakt, klidně stačí e-mail....?

Dík

JasteR 22.02.2010  09:04

« Re: Dobrý!

Majitele znam, ale kontakt bohuzel nemam.. ;-\

"-- skrytý --" 22.02.2010  11:29

« Re: Re: Dobrý!

Škoda,
        neznám žádné další auto, které má stejné úpravy jako moje.
        Vlastně na základě mého rozhovoru s tímto majitelem jsem se rozhodoval pro MTM.

foto sotomaior

sotomaior 21.02.2010  13:07

krása

krásná cupřice, musí to ject jak drak :yes:

JasteR 23.02.2010  11:31

« Re: krása

Tak Octavka jede lip, ale nestezuju si ;-)

"-- skrytý --" 21.02.2010  23:44

výkon

jak moc bylo znát zvýšení výkonu? Jezdil jsem kdysi s cordobou, která byla podobně čiplá a výsledek byl ohromující. Jinak gratulace moc hezké počtení :yes:

JasteR 22.02.2010  07:50

« Re: výkon

No Cordoba mela nejsilnejsi "pouze" 96Kw TDI verzi kterou velice limituje maly IC .. a ta se chipuje na realne hodnoty 120-125Kw max. ..;; znat to samodrejme je docela dost.. i kdyz mam "pouze" SW na bezny jezdeni, na turbo se davalo pouze 1.6 v serii je 1.5b ..da se udelat i 190HP ale to uz bude vic pokurovat..

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 22.02.2010  17:13

Haldex

Jenom poznamku k pohonu 4x4. Haldex rozhodne neumel a neumi prenaset vykon dopredu nebo dozadu podle trakcnich podminek. To co vyctes v propagacnich materialech jsou spis laboratorni nebo teoreticky uvahy.
    Primarne je hnana predni naprava. Haldex dokaze prenest hnaci moment 1:1 (uplne sepnuto), kdyz by doslo k rozdilu rychlosti predni a zadni napravy (u 4. generace uz to neplati, tam je zadek pripojovanej podle toho, jak ridici jednotka vyhodnoti impulzy i z jinych cidel nez ABS). Tudiz teoreticky lze prenest na zadni napravu vsechen moment, pokud jsou predni kola na absolutne neprilnavym povrchu - aspon po dobu nez prejede ty dva a pul metru rozvoru auta >:D
    Pekne jsou pohony 4x4 popsany na odkazu nize, ale zrovna Haldex je tam jen zminenej bokem.

JasteR 22.02.2010  17:43

« Re: Haldex

No psal sem podle trakcnich podminek, tj. u 1. a 2gen. kdyz prohrabnou predni pripoji se zadni... u 4gen. kterou ma treba O2 FL aj. je to vychytanejsi to je jasny.. ale myslim ze to kazdy pochopil ;-)

talio2 22.02.2010  17:55

« Re: Re: Haldex

ale no táááááááááááák, mě už to nebaví pořád psát..Haldex 1. i 2. generace se připojuje při jakýmkoliv rozdílu rychlosti náprav ;-) prohrábnutí předních kol je až ten nejzašší případ připojení ;-)

FRPE 22.02.2010  19:11

134KW je slušnej výkon

A mě celkově se to docela líbí! Nejvíce mě zaujaly fotky se zapadajícím sluncem a celkově ty v té přírodě jsou gut! ;-)

Vítám ,,seaťáka,, a těším se na další fotky!!! :yes:

JasteR 23.02.2010  10:02

« Re: 134KW je slušnej výkon

Zatim je to stage 1 ;-)

Wiii 23.02.2010  12:20

« Re: Re: 134KW je slušnej výkon

Zdravím zdravím :-) Auto je to super, osobně jsem před rokem a pul o něm taky uvažoval, dokonce jsem se s jedním červeným byl svézt, ale nekonec to padlo kvůli tomu logu které doprovází tento vůz... Nejak jsem neveril Seatu, ze by mohl být spolehlivý :-)
        Ale to je jedno, auto je to pěkné a výkonově taky dostačující... :yes: Fotky si tam taky najdu co se mi líbí (interiér a některé se západem se mi moc líbí) , recenze je věcná a dobrá ;-) no možná časem ještě vypiluješ sám od sebe :-)

Tak přeju hodně příjemných kilometrů a měj se :-) :yes: :yes:

FRPE 23.02.2010  12:25

« Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

Nevěřil Seatu? :-O Tys neviděl mě že i na letních pneu a na tři válce se dá dojet na Srní? >:D >:D

Wiii 23.02.2010  12:31

« Re: Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

No mám známého který dělá na Auto Jarov.... Vyprávěl, že se Seaty je to celkem špatné (cca rok zpátky) 8-s Že pod ně musejí dávat olejové vany už na salónu atd. Prostě spolehlivostí že moc neoplívají >:D >:D A co si budeme povídat o pověsti Seatu... je to jak s Alfou Romeo, ale vyjimka potvrzuje pravidlo ;-)

JasteR 23.02.2010  20:53

« Re: Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

Tak pokud je na 3valce tak to neni proble seatu ale VWkoncer. mortru, nebo spis spatne udrzby ci spatne upravy... celkove ve statistikach je seat od r2000vejs lehce pod skodovkama coz neni zadna hanba takze se to da.. dily jsou stejny, jen to nekdy kazi montaz spanelu.. ;-\

JasteR 23.02.2010  20:59

« Re: Re: Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

FRPE u tebe v recenzi nak nepobiram ty hodnoty

výkon [kW]: 177 / tuning 560* KW ?????
              zrychlení 0-100 km/h [s]: 6,2 / 3,2* ??? mas predelany na 4x4 ?
              maximální rychlost [km/h]: 250 / 310* ...mas jinou prevodovku ktera by byla delsi aby mohla tolik tocit ????
              spotřeba [l/100km]: 11,3 / 2,3* spis 20.3 L ne ?

Wiii 23.02.2010  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

FRPEho ber hodně s rezervou >:D >:D At uz jeho jízda na 3 válce nebo tahle tabulka >:D >:D

Jinak doufám, žes to nebral tak, že ti tu haním auto, to ani omylem ;-\

JasteR 23.02.2010  21:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 134KW je slušnej výkon

V pohode, delam v automobilovym prumyslu v kvalite, tak sam vim. ze prvni 100% musi byt porsche, pak Audi a zbytek VW/Skoda/SEat uz je nastejno co do dilu.. pak je to spise o montazi na lince.. :-)

foto ypsilon

Moc peknej, 3x10, zatim zavidim vykon :yes:

foto element5

element5 23.02.2010  23:40

« Re: Vonafka

Já nezávidím výkon, ale spotřebu >:D ;-)

JasteR 24.02.2010  08:15

« Re: Re: Vonafka

TAk v zimne je to plne dostacujici, v lete je to na sviznou jizdu taky pohoda, dobudoucna urcite nezustane jen u 134Kw .. v OctaviiRS TDI mam 154Kw@475Nm a ta jede i diky nizssi vaze podstatne lepe, takze bych byl spokojeny s ca 165Kw >:-[]

foto ZonixX

ZonixX 26.02.2010  20:21

keramicka lamela

koukam, ze si posilil spojku ;) menis i pritlacak a setrvacnik? Keramika je o hodne tuzsi, nez klasicka smes na lamelach a dokaze doslova odbrousit setrvacnik..

JasteR 28.02.2010  01:23

« Re: keramicka lamela

Tahle je odpruzena takze to neni zadny drama, zatim ji v aute jeste nemam, ale v RS TDI mam podobnou akora na jednohmotnostnim setrvaku ale neodpruzenou..

FRPE 02.03.2010  07:39

Dnešní ranní vládce CUPRA

Zdárek Jester!

Koukám že Cupra vládne topu, tak ať se daří ... ;-)

JasteR 03.03.2010  01:14

« Re: Dnešní ranní vládce CUPRA

Nemas tiplou fotku ?
      Sem to ani nak nezaregostroval, ted uz me shodili opet dolu >:-[]

PS: Uz sis konecne opravil ty hovadiny v recenzi, abych ti nemusel dat 10,10, a recenze za 1b >:D

FRPE 03.03.2010  07:42

« Re: Re: Dnešní ranní vládce CUPRA

Jojo byl jsi numero UNO chlope, v té době co jsem ti tohle psal. ;-)

Jinak ,,hovadiny,, čili nadsazené hodnoty v mé recenzi, myšleno po chipu - vznikly zcela náhodou a samozřejmě z legrace v jedné diskuzi s klukama a mě se to zalíbilo a nechal jsem si je tam. >:D Moje cupra neměla žádný chip.

JasteR 03.03.2010  23:45

« Re: Re: Re: Dnešní ranní vládce CUPRA

:-O

FRPE 03.03.2010  23:54

« Re: Re: Re: Re: Dnešní ranní vládce CUPRA

Copak že nespíš Zlato? ;-)

JasteR 04.03.2010  02:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní ranní vládce CUPRA

Nerad tlacham o nicem, toho sou púlny fora >:D

"-- skrytý --" 30.03.2010  11:11

Sterace

Ty sterace to delaji protoze stiraji v automatickem rezimu. je to na 1 stupni steracu ciklocac na minimum.

JasteR 30.03.2010  16:56

« Re: Sterace

?

"-- skrytý --" 30.03.2010  17:45

« Re: Re: Sterace

jak mas v popisu ze ti sterace stiraji jak chteji a myslis ze je asi v cudu rele, tak je to automaticky stirani. Nad zrcazkem mas senzor a podle kapek sterace automaticky stiraji.To funguje jenom v ty jedny poloze.

JasteR 30.03.2010  20:33

« Re: Re: Re: Sterace

No znamej el. me rikal ze by to mohl byt motorek steracu, zatim sem vymenil packu ale zadna znema.. ;-\

"-- skrytý --" 30.03.2010  20:58

« Re: Re: Re: Re: Sterace

Zmena nastat nemuze, protoze to jsou aotomaticky sterace se senzorem deste. Mam taky Leona taky my to bylo divny a pak jsem si precetl manual u servisky a zjistil co a jak.

"-- skrytý --" 30.03.2010  21:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Sterace

V jinech polohach stira normalne ne, jen v jednom nastaveni to blbne. Prvni poloha packy steracu nahoru delka ciklovani co nejdelsi(automaticke stirani).

JasteR 31.03.2010  00:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sterace

rychlejsi stirani je normalni, ale na ten pomaly cisklovac s tema dalsima rychl. si to stira kolikrat jak chce..

talio2 24.10.2010  09:18

Sosnová

Ahoj, byl jsem se podívat na AutoCar dni na Sosnové, jezdí ti to pěkně, ale vhodnější by byl asi Most nebo Brno..Chystáme se do Mostu, pojedeš tam taky ?

JasteR 24.10.2010  21:00

« Re: Sosnová

V Moste sem byl najare s Octavkou na to nemam dobre vzpominky, ukrouceny kloub na poloose.. spise zvazuju ted o svatku BRNO to je preci jen exklusivnejsi okruh a pry i zazivnejsi, ale jeste sem tam nebyl.. ;-)

foto citrus

citrus 24.10.2010  12:00

Cus, pekny videjko, prosimte jak se menuje ta songa zacinajici 1:36 ? Díky moc ;-)

JasteR 24.10.2010  21:06

« Re: Video

v Pc ji mam jako "grits" je to ze soudtracku rychle a zbesile.. >:D

Wiii 24.10.2010  21:18

« Re: Re: Video

Kapela se jmenuje Grits a název písničky je Ooh Ahh feat. Toby Mac ;-) [odkaz] A nebo to můžeš ještě nají pod názvem My life be like ;-)

JasteR 24.10.2010  21:21

« Re: Re: Re: Video

Diky , koukam ze tu mame odborniky >:D >:D >:D

Wiii 24.10.2010  21:30

« Re: Video

To vis, co bych se nepodelil o svou moudrost? >:D >:D >:-[]

Jo a jedeš do toho Brna?

foto citrus

citrus 24.10.2010  21:54

Díky :yes:

JasteR 25.10.2010  03:05

« Re: Re: Video

Jeste nevim, ted resim ,ze kdyz vemu hodne levotocivou zatacku ozyvaj se zvuky jako kdyz neco drhne, mel sem za to, ze to dela poloosa o vedeni vzduchu k turbu, jako to delalo u minuleho turba ktery bylo jinak natoceny a vedeni se kuli nemu upravovalo, ale tam neni problem, auto bylo na zvedaku a zatim se na nic neprislo :-(

foto driverdj

driverdj 01.03.2013  06:31

Okopirovane????

sorry ale to co mas napisane v recenzii medzi tym ake auto si hladal a sionymi strankami som nasiel v inej recenzii na leon cupra 2.8 V6 sice tam toho bolo viac ale boli tam pouzite tie iste vety ako v tvojej recenzii
    Ale inac pekne auticko a aj octáfka je fajnova