Citroën C4 (2011)

Citroen C4 (IDELFI)

foto hajny

hajny 21.10.2011  19:58

Gratulace

Gratuluji ke krásnému autíčku.
    Hnědá Hickory mu moooc sluší .Doufám ,že doplníš nějakou tu recenzi.

"-- skrytý --" 21.10.2011  20:29

« Re: Gratulace

Též se připojuji s gratulací, a hlavně přeji spoustu spokojenýnch kilometrů s tímhle nádherným auti:)

p.s. kupováno v Hodoníně nebo se mi to zdá?:-)

IDELFI 22.10.2011  07:41

Děkuji :-) :-) ano autečko je je z Hodonína už ho mám 7 měsíců

"-- skrytý --" 24.10.2011  09:00

« Re: Re: Re: Gratulace

Jóóó tak tam jsem byl taky pečenej vařenej pří výběrů svého citroenka:-)

IDELFI 22.10.2011  07:44

« Re: Gratulace

Časem určo něco doplním , barvu jsem chtěla původně červenou nebo šedou , ale řekla jsem si , tu bude mít každý , tak jsem si vybrala tuto hnědou hickory a zatím všem se moooc líbí :-) :-) :-)

foto Del-Puento

Del Puento 24.10.2011  17:05

« Re: Re: Gratulace

UF !!! KLÁÁÁÁÁŠA !!! :yes: MOJE BLEDÁ ZÁVIST !!! ;-)

foto Kuski

Kuski 06.11.2011  23:37

« Re: Re: Gratulace

Ahoj, gratuluji k supr vozítku. Ta barva je fakt pecka, přeji hodně šťatných kilometrů.

foto nxue

nxue 21.10.2011  21:27

C4

Je to fakt fuk co tu holka uvedla - auto je špičkové a dostává :yes: :yes: :yes:
    Věřím že postupně informace doplní ...

IDELFI 19.01.2012  22:13

MOTOR :-(((

Kdo chce více informací ohledně spokojenosti s motorem tak vám napíšu soukromě :-(

Ronault. 19.01.2012  22:42

« Re: MOTOR :-(((

Napiš SZ... ale co tak tvůj pláč poslouchám, tak pláčeš nad normálním zvukem 1,6 VTi. Takhle cinkají všechny VTička a nejen VTI, ale třeba TSI. Je to prý zvuk vstřikovačů. Prostě to není Favorit s karbecem ;-)

Takhle nějak to zní prý více lidem: [odkaz]

Prý to je něco se vstřikováním... ale normální..

bicak77 19.01.2012  23:21

« Re: Re: MOTOR :-(((

Ahoj Ronaulte, tak to si uhodil hřebíček na hlavičku, to je přesně ono!!! Mě to dělá taky tak. Takže jsem klidný, je to normální..no normální..mě ten zvuk vlastně tak úplně normální u benzínu nepřipadá..ale budiž, aspoň vím, že není důvod k panice ;-) Jenom sousedi musí být trošku zmatení - ráno odjíždím HáDéíčkem a večer se vracím VéTéíčkem >:D

Ronault. 19.01.2012  23:48

« Re: Re: MOTOR :-(((

Tak jestli to opravdu nic není, to těžko říct, ale řešili to i pod 308 a všem to takhle chrastí. A jak se zaposloucháš třeba do TSIček, tak chrastí dost podobně, teda cinkají... Ale vtipné je, že podobně cinká i dCi, takže podobnost s diesely jsi nespozoroval jako první >:D

IDELFI 20.01.2012  10:27

« Re: Re: Re: MOTOR :-(((

Tak toto mi dělá taky a nejsem asi sama asi je to normální . Ráno také odjíždím HáDéíčkem a večer se vracím VéTéíčkem >:D Posílám odkaz , podívejte se na reklamaci motoru CITROEN [odkaz]

Ronault. 20.01.2012  21:04

« Re: Re: Re: Re: MOTOR :-(((

Tady máš černé ovce a Fabii, nevybereš si ;-) Navíc kdo ví, tady tohle cinkání, jestli je to ono, tak dělá všem VTi a je to zvuk vstřikovačů... Asi takhle, laicky... Výhody benzínového motoru je kultura chodu a široké rozpětí využitelných otáček, výhoda nafťáku spotřeba a točivý moment... a já mám poslední dobou pocit, že snaha aby byly v obou případech výhody obou motorů stejné, tak se tyhle motory sobě více a více blíží, takže přímovstřikové turbobenzíny začínají mít zvuk horší a horší, ale méně žerou a nafťáky sice nežerou méně, ale méně kouří, přitom mají kultivovanější chod >:D

Pokud ale jak říkám máš tenhle zvuk, tak to asi neprojde. Maximálně bych si nechal zapsat, že jsi na to upozorňovala, ale taky to je asi normální zvuk, když to tak mají všichni skoro všude ;-)

Jetty 21.01.2012  06:12

« Re: MOTOR :-(((

To cinkání teda fakt uchu moc nelahodí. Ohledně TSI - tam to cinkání nejde z motoru, ale cvakání vydává ventil na palivovém filtru... Dělalo to už i 1.8T (i moje), ale není to tak hlučné. Tam se musí člověk opravdu zaposlouchat. Tohle VTI zní spíš opravdu jako malé HDi ;-\

Ronault. 21.01.2012  11:40

« Re: MOTOR :-(((

Tak ono u těch 308 to jde taky slyšet až když otevřeš kapotu, jinak se musíš opravdu zaposlouchat, asi tak jako u TSIček.
                No jo, už ani ty atmosféry nejsou jak bývaly. >:D

IDELFI 21.01.2012  08:19

« Re: Re: Re: Re: Re: MOTOR :-(((

A CO ŘÍKÁTE NA TOTO [odkaz] v motoru mi nic necinká ale klepe

IDELFI 21.01.2012  08:22

« Re: Re: Re: Re: Re: MOTOR :-(((

další [odkaz]

bicak77 21.01.2012  08:31

« Re: Re: Re: Re: Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

Včera jsem se v Citroenu dozvěděl wo co gou: tak prý se kvůli rychlejšímu zahřátí motoru natočí vačka a otevře více sací ventily (nemáme škrtící klapku). A to údajně produkuje ten zvuk...No neumím si to přesně představit, ale asi to s tím fakt souvisí. Prostě mi asi klepou ventily, než se vačka natočí po zahřátí do té správné polohy..asi???

Jetty 21.01.2012  09:14

« Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

Tak ten zvuk z druhého odkazu strčí do kapsy snad i Zetora >:D
                Ne teď vážně. Při představě, že si koupím "vrchol kultivovanosti" v podobě benzínové atmosféry a po nastartování mi poleze z pod kapoty tohle, tak asi někoho zabiju 8-s Tak snad se dá alespoň věřit té slavné větě: Máte štěstí, na funkci to nebude mít vliv... ;-)

bicak77 21.01.2012  10:07

« Re: Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

Tak ten druhý odkaz je fakt síla. Já bych svůj zvuk přirovnal k tomu prvnímu (červená C4), ale uvnitř je samozřejmě tlumenější. Přesto máš pravdu, je to otravný i tak. Prohřátí studené motoru mohli soudruzi z Francie a Německa vyřešit určitě elegantněji ;-\

Martin911Turbo 21.01.2012  11:54

« Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

Přítelkyně má minulou generaci C4 coupe z roku 2008 s klasikou motorem 1.4, zvuk stejný, Citroen tvrdí že když je motor studenej tak je tam el. sytič, který se sám vypne po zahřátí motoru na danou mez. Slyšel jsem i vrchol C4 by Loeb a motor na to že je pytlíkovanej s BMW opět smutný zvuk...

bicak77 23.01.2012  17:55

« Re: Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

No vidíš, mě to vysvětlovali v servise jinak, viz výše.....

Jinak VTíčko má po zahřátí pěkný zvuk z venku, když to vytočíš. Poslouchám někdy kolegu, když odjíždí, má to takovej tvrďáckej zvuk ;-)

vojta66 22.01.2012  20:43

« Re: Re: Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

Tak tento zvuk mám taky...klasika - motor stejný - 1.6 VTI, C4, kupováno červen 2011.
                    Bohužel jsem dnes objevil i tento pazvuk.....úplně stejný jako popisuje toto video:

A to mě děsí víc....

Jinak vysvětlení servisu Citroen - reportáž Černé Ovce - to je klasika klasika....

bicak77 23.01.2012  17:56

« Re: Re: Re: Re: MOTOR :-((( - vysvětlení Citroen

reakce u mě v diskuzi

IDELFI 23.01.2012  08:53

ALU KOLA

Chtěla jsem se zeptat jestlim můžu mít na C4 alu kola s označním ET15 ???

Jetty 23.01.2012  18:16

« Re: ALU KOLA

Mrkni se do velkého techničáku, je to tam napsané ;-)

IDELFI 23.01.2012  19:10

« Re: Re: ALU KOLA

JÁ TAM MÁM ROZMĚRY KTERÉ NEJSOU V OBCHODECH >:D TO STEJNÉ JE I U ROZMĚRŮ PNEUMATIK TAK PROTO SE PTÁM

Martin911Turbo 23.01.2012  19:15

« Re: ALU KOLA

Velikost kol (v palcích), šířka kol a hloubka ET je daná pro každé auto!
          Rozměr musíš dodržet ten co máš v techničáku a nebastlit různé varianty z e-shopu s kolama...
          V lepším případě se špatnými koly Tě vyhodí z STK, dostaneš pokutu od policajtů, v horším případě pokud budeš součástí nehody pojišťovna může svalit vinu na tebe, přesto že nejsi viník nehody a to díky "nezpůsobilému vozidlu"

IDELFI 23.01.2012  19:24

« Re: Re: ALU KOLA

V techničáku mám ET29 nebo ET32 dokonce pneumatiky co mám letní co byli při koupy auta na autě taky nejsou napsané v techničáku >:D

Martin911Turbo 23.01.2012  19:28

« Re: ALU KOLA

To že to nějaká lama na STK neopsala z dokumentace C4 do techničáku je jedna věc a druhá věc je rozměr kol a huštění co je v origo dokumentaci k autu ;-)

IDELFI 23.01.2012  19:33

« Re: Re: ALU KOLA

Mám v ruce techničák a podle mne jsou to asi rozměry ocelových disků, asi tam nemám uvedené lité kola. Nevíš kdo to tam dopisuje?? mám zajít do citroen servisu??

bicak77 23.01.2012  19:42

« Re: Re: Re: ALU KOLA

Ve slušném obchodě s ALU ti řeknou, jaký rozměr pasuje na tvoje auto. Mají na to program. Stačí potom pro kontrolu porovnat s tím, co máš v techničáku. Tam se uvádí rozměr disků v palcích. Např. na tvém (mém) autě máš disky 7x16 palců. Tzn. 7 palců šířka, 16 palců průměr. Co v techničáku není, je počet šroubů a rozteč šroubů. Právě tento důležitý údaj by ti měl zjisti prodejce v databázi. Ve tvém (mém) konkrétním případě je to tuším 4x108. Tzn. 4 šrouby, rozteč 108mm. K těmto diskům máš odpovídající pneu 205/55 R16.

Ty zřejmě řešíš 15ti palcové kola. Na naše auto jdou dát, přesný rozměr disků je v techničáku nebo ti ho řeknou v Citroenu nebo možná prodejce ALU. Bude tam něco jako 6,5x15 nebo podobně. Počet a rozteč šroubů je stejný, jak píšu nahoře tuším že 4x108. Na 15ti palcové disky ovšem potřebuješ jiné pneu, než máš teď. Mám dojem, že 195/70 R15 (nevím přesně).

Každopádně bych ti chtěl koupi 15ti palcových elektronů rozmluvit. Už 16ti palcová jsou na C4 II estetické minimum. 15ky budou vypadat hodně tragicky!

IDELFI 23.01.2012  19:46

« Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

řeším 16ti palcové , ptala jsem se dokonce chlápka co dělá automechanika v citroenu a ten mi řekl že tam s označením ET15 může být. Ale teď mě zaráží že alu disky nemám uvedené v techničáku.Když jsem kupovala nové auto tak tam byly ocelové.Mám zajít si to nechat dopsat do citroenu??

bicak77 23.01.2012  20:12

« Re: Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

V techničáku se neřeší, jestli je to plecháč nebo ALU, tam se uvádí je rozměr disku (plecháč nebo alu, to je jedno) a rozměr pneu.

IDELFI 23.01.2012  20:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

tak to ty disky asi neseženu :-( mám tam rozměry 7x16 ET29 nebo ET32 a takové jsem nikde nenašla. :-( jestli se můžu zeptat co máš uvedené v techničáku ty??

Martin911Turbo 23.01.2012  21:02

« Re: ALU KOLA

Zde [odkaz] máš alu kola na C4 kde je ET 26, což je rozdíl 3 nebo 6mm oproti originálu. Čím je nižší číslo ET, tím víc je disk směrem ven k okraji blatníku, takže disk ET26 bude vypadat lépe než ET32

bicak77 23.01.2012  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

Pro klid duše se mrknu, ale až zítra, mám techničák v práci.

bicak77 24.01.2012  14:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

Takže tady jsou všechny povolené rozměry z techničáku+odpovídající pneu:

6,5x15 ET27.................195/65 R15
                  7x16 ET29 nebo ET32...205/55 R16
                  7,5x17 ET32.................225/45 R17
                  8x18 ET34...................225/40 R18

IDELFI 24.01.2012  17:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU KOLA

Děkuji za poslání , tak jsem se dívala do techničáku a rozměry jsou stejné . Zajdu co citroenu a zeptám se jestli můžu použít i jiný rozměr , jestli mi to tam doplní. Ještě jednou díky ;-)

Martin911Turbo 23.01.2012  20:57

« Re: ALU KOLA

Přítelkyně má C4 coupé 1.4 rok 2008 a autorizovaný Citroen prodejce jí rozměry kol nechal dopsat do TP, ale veškerá kola měla napsaná i v přiložené dokumentaci. Bohužel nejsem sto Ti říci jaké, protože dokumentaci a velký TP nemám teď k dispozici...
              Jak píše bicák, alu nebo plech, rozměry, pneu je stejné
              Jinak soulas, přítelkyně má 15" kola a je to designově k pláči, teď na léto budeme kupovat 16", zkoušeli jsme i C4 se 17" ale po Brně to bylo dost tvrdé i když né tak jako 17" kola na mém Porsche

IDELFI 25.01.2012  19:07

RSW disky

Máte někdo skušenost s RSW disky???

IDELFI 14.02.2012  07:58

servis Citroen

Včera nám přišel dopis ze servisu z Citroenu, ohledně kvality benzinu v ČR. Máme si do nádrže každých 5000km nalévat nějakou směs , kterou zakoupíme v Citroenu 330ml stojí cca 580,-Kč s DPH

bicak77 14.02.2012  10:10

« Re: servis Citroen

Aha...takže dneska očekávám asi dopis. Nebo ne, odpoledne tam jedu rovnou. No mě to říkali v Citroenu hned, že máme v benzínu moc řepky...
      Na obranu Citroenu (a týká se zřejmě i Peugeotu) ale musím podotknout, že při vývoji VTi se zřejmě nepočítalo s benzínem zku...ným řepkou. Ať žije pseudoekologie!

vojta66 19.02.2012  21:56

« Re: servis Citroen

Jo, tak jsem si to zakoupil, je to aditivum do benzinu. a do skoroplné nádržel jsem to nalil. Stálo to přesně 462 Kč.Budiž mi motor mé C4 milostiv.(1.6 VTi).

Ronault. 20.02.2012  10:26

« Re: Re: servis Citroen

Klasika, taky jsem včera lil do motoru aditivum, otec taky tak co těch 5000 kupuje aditivum do nafťáku. ;-)

foto Bud

Bud 05.11.2012  22:03

« Re: Re: Re: servis Citroen

Doufám, že jednou nebudu muset lít nějaké maglajz do nádrže taky. >:D

foto old-school-rska

old.school.rska 20.02.2012  21:00

Nebudu hodnotit

Zatím, protože malá recenze, dvě fotky, akorát auto bych dal 10b. asi. Jinak hezké auto :-)

IDELFI 08.10.2012  17:29

puchýře na kapotě !!!!

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo pozorujete malé puchýřky na laku na kapotě ?? Začínají se dělat na kapotě u znaku. Moje sestra má taky novou C4 a má je tam taky , zítra jedu do servisu ať se na to podívají , jsem zvěděvá co mi na to řeknou . Pak si kupte nové auto :-(

IDELFI 11.10.2012  18:50

« Re: puchýře na kapotě !!!!

Byli jsme s autkem v servisu , tam řekli , že to ještě neviděli , vyfotili si to a poslali do Prahy. Pak dají vědět co se s tím bude dělat, jestli je to na reklamaci . No uvidíme , ale aby po roce a půl se dělali pod lakem puchýře , no nevím nevím :-(

IDELFI 05.11.2012  18:08

« Re: puchýře na kapotě !!!!

Kapota přelakovaná , říkali , že je nová a přelakovaná , ale věřte jim :-) no my budeme :-)

foto Bud

Bud 05.11.2012  21:42

« Re: Re: puchýře na kapotě !!!!

Ahoj, musíš věřit, nic jiného ti nezbývá. Jinak můžete být rádi, že se toho vůbec chytli. jeden maník od nás si koupil s otcem napůl nového renaulta Megane, po nějaké době se udělaly na kapotě taky nějaké puchýře a když to šli reklamovat, tak jim řekli, ať přijedou jindy, že musí zavolat odborníka na laky. Po nějaké době jim volali ať přijdou, že odborník se dostaví. Přijeli, nějaký chlápek v kožené bundě se na to podíval a řekl: Jsem na to odborník a vidím, že je to něčím polité, proto se tu staly ty puchýřky. A nic tehdy nevyreklamovali. ;-)
        Takže vy jste na tom super. :-!

IDELFI 22.04.2013  08:08

opět dopis z CITROENU :-)

V pátek mi přišel dopis z Citroenu , že svolávají C4 na vyměnění sondy měření teploty chladící kapaliny. Rovnou jim tam budu reklamovat kolísání otáček po nastartování - hrůza čím mě toto auto překvapí :-)

foto dino77

dino77 25.04.2013  17:44

« Re: opět dopis z CITROENU :-)

no nie som ziadny expert, ale jedno moze byt kludne spojene s druhym :-) inak to mame zato, ze sme kupili model, ktory nebol predtym public-tested....takze sme take pokusne kraliky >:D myslim, ze terajsie 2013 r.v. su na tom uz lepsie a ake take muchy uz maju vychytane.

bicak77 25.04.2013  18:21

« Re: Re: opět dopis z CITROENU :-)

Jasně, ty otáčky s tím na 99% procent souvisí:-)

vojta66 12.01.2015  15:15

« Re: opět dopis z CITROENU :-)

Ahoj, mě dnes odešla KOMORA TERMOSTATU, tedy ne čidlo -sonda - měření teploty chladicí kapaliny. Žádný svolávací dopis jsem nedostal a to co se mi stalo je důsledek, že mi ta sonda nebyla vyměněna v rámci té svolávací akce.
      Nebylo by možné - pokud ho ještě máš - ten dopis mi poslat na: mikan66@email.cz

Díky moc!