Ford Mondeo (2017)

10.8.2018

0 km Auto jsem převzal v pátek 16.3. a jel hned natankovat plnou Vervy a lehce se projet po okolí. Auto působilo opravdu obrovským dojmem (přechod z…

Ford Mondeo (Grimley)

Ozzman 16.08.18  09:00

« Re: Re: Re: Re: Mondeo FL?

Je v tom bordel! >:D Já mam tedy 2015tku, ale v interiéru budu hledat rozdíl asi lupou a to mam i ještě SYNC2 - tam je jiná akorát grafika.

Ozzman 16.08.18  08:58

« Re: Re: Mondeo FL?

A jo, lišta na kufru >:D To je skoro jako "najdi 5 rozdílů" >:D Já jsem včera shodou okolností potkal jedno s německou SPZ a mělo také tu lištu, myslel jsem, jestli to není z Vignale, ale to jí taky nemá.

Takže asi "facelift" >:D To si dělají srandu, tomu se tak říkát snad ani nedá.

Motorizace - údajně se jedná o hodně upravený agregát PSA co má původ v MK IV, ale Ford již nahrazuje svými motory, nevím přesně kdy a kde. Ale taky se nechci hádat, na tuhle otázku jsem nikdy kloudnou odpověď nedostal :-)

Spotřeba - nevím, mam stejnou konfiguraci a to je spotřeba opravdu někde lehkou nohou. Za 6,1 mám problém jezdit s MK IV s MT a 85kw dvoulitrem.

Grimley 16.08.18  05:56

« Re: Re: Re: Mondeo FL?

Jo je to faceliftovaný právě že …. těma ovladačema nevím, co myslíš, ale interiér mám úplně stejnej jako tohle "FL" mondeo.

Co se týče spotřeby se nehádám, jen podle VIN na fordzona.sk to má emisní normu Euro 6,2 (já mám jen 6 )

Jak píše Ozz - měly být změny hlavně v motorech (+ pávě ta lišta na zadku a zadní světla, nějaký úpravy v intérieru) - tohle má jen lištu na zadku a zadní světla, plus očividně novou barvu
    EDIT: barva se na Focusy nedává, tam je Iceberg blue (šmoulová), tohle je blue metallic - úplně nová barva u Fordu :-)

foto colin251

colin251 15.08.18  18:28

« Re: Re: Mondeo FL?

Proč by to nemohlo jezdit za 6,1l? Vždycky záleží na řidiči a trase, kterou jezdí.

Co by to bylo jiného, než facelift? Ta lišta na zadku je nová a i ty světla a koukám, že i uvnitř ty ovladače otevírání/závírání ventilace jsou nové. Možná se Ford rozhodl udělat evropský facelift jen takhle, aby s tím neměl moc práce :-)

Nechci se hádat, ale mk5 by neměl mít motory PSA, to mělo mondeo MKIV.

Ozzman 15.08.18  14:38

« Re: Mondeo FL?

Spotřeba 6,1.. ha ha >:D

Barva je zajímavá, nikdy jsem takovou neviděl na Mondeu, myslim, že se dává na Fokuse. Facelift to není, má přijít až napřesrok a opticky tam moc změn nebude, spíše motoricky. Motor by měl Ford plynule nahrazovat starší PSA svými, údajně u Mondea od letoška ? Něco jsem slyšel, ale nemohu potvrdit.

foto 99matthew99

99matthew99 14.08.18  14:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

No u mna v Superbe(2017) su makcene az po laktovu opierku - po miesto pre napoje.

Grimley 14.08.18  12:38

« Mondeo FL?

Dneska jsem objevil tohle mondeo:

podle fordzony má emise Euro 6,2, přitom stále duratorq a ne ten novej motor a interiér je taky stejnej, přitom nová barva... no chápete to někdo?

foto idam-i

idam.i 13.08.18  22:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

Skús sedačky v i40,tie sa im podarili ešte lepšie. ;-)

Ozzman 13.08.18  12:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

Jezdil jsem jen i30 fastback a byl to průměr, ohledně sedaček.

Verny_2013 13.08.18  12:20

« Re: Re: Re: Re: Sedačky

Psal jsem pouze o sedačkách, o technice a plastech v interiéru nediskutuju. Ale když jsem měl novou I30 půjčenou na víkend, tak sedačky ( tvar, rozměry ) byly téměř perfektní.

Ozzman 13.08.18  11:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Sedačky

U kolen za středovým panelem? Zkoušel jsem obě auta v prvním modelovém roce a tam to nebylo. Kolem převodovky ano, to má i Ford.

foto 99matthew99

99matthew99 13.08.18  11:14

« Re: Re: Re: Re: Sedačky

Superb ma makcene plasty po prevodovku. Myslim ze podobne natom bude aj Passat.

Ozzman 13.08.18  08:51

« Re: Re: Re: Sedačky

Ahoj, jezdím MK IV (což už asi dlouho nebude, nebo mám kupce :/ ) i MK V a ten rozdíl tak obrovský není, jak ho novináři píšou. Poznáš to, když bezprostředně přesedneš. Nemám problém s délkou sedáku, spíše jsou celkově sedačky trochu menší. Mám 188cm, ale rozhodně se necítím nijak nepatřičně.

Hyundai nemůžeš snad s Mondeem srovnávat, ani nová i30 (o i40 nemluvím, to je starý výběhový model) nesahá po paty MK IV. Passat je fajn, ale Mondeo MK IV i V má třeba měkčenou palubku u kolen, tohle VW nedává a Škodovka už vůbec, tam je tvrdých plastů přehršel. Opel neznám, dobová Insignie je uvnitř o třídu menší, aktuální neznám.

Ozzman 13.08.18  08:48

« Re: Re: Sedačky

V zatáčkách je to asi i hodně o tom, jak je projíždíš, zkoušel jsem teď o víkendu projíždět rychleji a když jsem jel bez plynu, zasáhla lehce stabilizace (bude nejspíš ostražitější, než u MK IV), když jsem se do zatáčky opřel pod plynem, mám AWD, tak se připl zadek a auto neskutečně zakleklo a projelo jistě zatáčku.

Váha cítit asi bude, proti Fokusu musí >:D Na druhou stranu já tam pořád vnímám ten rozdíl v akustickém pohodlí a komfortu, kdy tu zatáčku projedeš, ani nevíš jak >:D

Já mám MK V týden, takže ještě delší cestu nemohu hodnotit, ale s MK IV jsem jezdil 7 let, objel půl Evropy, tak nečekám, že by v tomto směru V. generace sloužila hůř >:D Naopak.

foto control-blade

control__blade 13.08.18  07:17

nazdar,

Smax 1.5 EB sa správal ako dve autá v jednom.

Do cca 70 km/h ako focus mk2 t.j. tiché, pohodlné, izolované auto, ako keby medzi šoférom a autom sedel nejaký úradník kt. dáva razítko na každé zatočenie volantom a šliapnutie na pedál.

Po cca 80 km/h sa prejav zmenil ku focusu mk1 t.j. mimo stredovej polohy volantu skvele riadenie, začal fungovať podvozok - efekt ako napr. BMW X1 2016 , od 3000 sa trochu zmení aj prejav motora 1.5 EB.

Neviem či to bol zámer, ale pocit je vo výsledku ten, že sa z auta nechce vystúpiť, zatáčky zvláda Smax akoby neexistovali, často som čakal blikajúcu kontrolku ESP, ale nakoniec bolo ticho. Najviac prekvapí stabilita v zatáčke na brzdách, keď sa auto nerozkýve.

Som zvedavý na spotrebu 1.5 EB po zábehu, napr. 1.0 v Bmaxe potreboval 18000 km na usadnutie.

Verny_2013 13.08.18  07:11

« Re: Re: Sedačky

Pohodlí v sedačkách je samozřejmě subjektivní a navíc každý z nás má jiné pozadí. Chápu že pro toho kdo jezdí s Fordy, jsou sedačky vyhovující, ale už rozdíl mezi MK IV a MK V je poměrně zásadní v neprospěch novějšího. Největší problém jsem zaznamenal v délce sedáku. Ten je opravdu kraťoučký, delší cestu si představit nedovedu. Ale je to samozřejmě o tom, na co jsi zvyklý. Ten kdo jezdí v VW, Opel a dnes už třeba i Hjundajích ( nemluvě o prémii ) musí ten rozdíl k horšímu zaznamenat. Já ho teda zaznamenal velmi rychle.

Grimley 13.08.18  06:52

« Re: Sedačky

no porovnání s Mondeem MkIV nemám - měl jsem předtím jen Focus Mk1 a Focus Mk3 :-) Takže jsem je porovnával jen vůči Focusu Mk3 po FL (taky Titanium) a to je nebe a dudy. Sedačky v Mondeu jsou prostě dokonalost - oproti Focusu - jiný porovnání nemám :-) Každopádně co se týče rozdílů mezi Mondeem MkIV a MKV, tak si novější Mondis pohoršil tak nějak obecně - podle uživatelských recenzí.

Co se týče zatáček - mám na cestě z práce takovou jednu esíčkovitou referenční. S fokusem tam šlo "vlítnout" ve 100kmh na pohodu, s Mondisem v 90kmh cítím, že to je tak akorát - vyloženě to nechci tahat až na hranu, takže co mi šestej smysl ještě dovolí - tzn. není tam takovej rozdíl, kolega s Vitarou tam jezdí 80kmh a už se to celý kymácí ze strany na stranu. Pořád cítím, že i Mondeo je řidičsky dobrý auto - jen je tak nějak oproti Focusu dělaný víc do pohodlna, což se někomu může zdát jako že není dostatečně živý, sportovní (ono sportovní samozřejmě není dvoutunovej kombík v naftě asi ani bejt nemůže - pokud to není oktáfka že :P) - ale prostě dá se jet svižně a zároveň bezpečně i v zatáčkách - každopádně rozdíl mezi Focusem s 1,5 EB a Mondeem 2,0 TDCi tam je - je cítit větší váha a i větší auto celkově.

Za 14 dní mě čeká cesta zase na sever - do Litvy, tak pak přidám další hodnocení :-)

Ozzman 12.08.18  11:57

« Re: Re: Sedačky

Neříkám, že jsou špatné, jen jsou oproti MK IV menší, v tom novináři nelžou :-) Mám teď před domem obě auta, takže mohu porovnat.

1. Objektivní není nikdo, nejlepší je si ta auta prohlédnout, jakožto kupec a vybrat si, co se tobě zdá nejlepší >:D

2. Ztráta hodnoty ? No nevím, ale co jsem teď koukal, tak si docela drží ceny, vždy to tak je do faceliftu, nebo do nové generace si ta aktuální drží cenu. U VW je to podobně. Proč se někteří fanoušci VAG chovají tak jak chovají? To nevím, někdo se potřebuje ujistit, že si koupil to nej a na všechno vyzrál, ale tady na ACZ moc takových už není :-)

foto control-blade

control__blade 12.08.18  11:39

« Re: Sedačky

nazdar, sedačky mkV titanium u mňa tiež super, zdajú sa mi výrazne anatomické, podopierajú čo treba

1.5 EB v smaxe funguje výborne, súhlasím že do 130 km/h, oproti dieslu pohodlnejší podvozok a takmer okamžitá odozva na plyn, zvuk a vibrácie úplne inde-nedá sa to ani porovnať

mám dve otázky:

1. Čo by mal novinár z toho ak by bol objektívny? Problémy s objektivitou v auto testoch registrujem cca od 1995.

2. Ako sa dá prosím vyrovnať so stratou hodnoty značky ford? V mojom okolí sa všetci oháňaju predajnou hodnotou staršieho auta z VAG, ale hodnotu si najviac drží aj tak Honda. Správanie fanúšikov VAG veľmi pripomína náboženstvo. Je to tak aj v iných chudobných regiónoch ? Mám na mysli východnú európu v regiónoch mimo hlavných miest.

Mondeo možno prekvapí na jeseň, bude asi veľký facelift, hybridné kombi a pod.

Ozzman 12.08.18  08:45

« Sedačky

Ahoj, za 1. gratuluji k téhle krásné barvě, dle mne je to nejelpší volba pro aktuální Fordy, ale údržbu chápu, mám jedno černé Mondeo a je to peklo, proto jsem další zvolil světlejší >:D

K sedačkám - hodně je v recenzi chválíš, ale opravdu jsou sedáky menší, pokud tedy máš verzi titanium (zdá se z fotek, že ano) a srovnáváš s předchozím MK IV titanium. Mám MK IV i MK V a rozdíl je tam poznat, jezdím s novým autem týden a dokonce mne bolí záda :/ Je to o zvyku, ale chci jen říci, že ten rozdíl pozoruji.

Obecně je MK IV uvnitř podstatně větší, kufr ( stěhoval sem velkou lednici i s bojlerem naráz.. a tak) >:D MK V má více obestavěný prostor - díky tomu skvělé odhlučnění a bezpečnost.

Dynamika a srovnání s Ecoboostem : Máme v rodině ještě Kugu 1.6EB 110kw a myslím, že na dálnici by si s tímto TDCi kraloval, To auto (s EB) je hrozně živé do 130 km/h, pak už se musí točit a žere. Zde se ukáže rozdíl v objemu a kroutícím momentu ve prospěch Mondea TDCi. Jinak je Ecoboost po stránce dynamiky super motor, ale do Mondea na delší trasy se více hodí to, co si vybral ty :).

P.s. co zatáčky ? Přechod z etalonu Fokuse s lehkým motorem musí být znát ne ? Já si tedy i v porovnání s MK IV nemohu stěžovat, jak novináři tvrdí..