Diskuse

Ford Focus (2012)

25.1.2012

Začnu od úplného začátku a postupně budu přidávat další info... Začátkem roku 2011 padlo rozhodnutí, že je čas, pořídit si něco novějšího…

 

Ford Focus III (Genius.X)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto sir

  sir 13.02.2012  11:59

  Doba očekávání...

  Tak gratulace k výběru...jen u motoru bych šel do Ecoboostu. Ale jsem zvědavej na zkušenosti se všemi asistenty a za výběr verze v "plné palbě" palec nahoru :yes:

  Teď se jen ho dočkat....doba mučení....kdy už jen bude...v autosalonu k převzetí >:D
  • 00 Reagovat !

   foto Genius-X

   Genius.X 14.02.2012  20:52

   « Re: Doba očekávání...

   Díky :-)

   U motoru jsem hodně přemýšlel (a ještě trošku přemýšlím ;-) ). Dokud auto není zařazeno do výrobního programu (nemá přiřazen VIN kód), tak lze ještě konfiguraci měnit. VIN kód je přiřazován většinou cca 14 dní před termínem doručení (může ale být přiřazen i měsíc předem - zjišťováno u importéra).
   Ale nakonec to už nechám být. Při průměrném nájezdu 15-20K km za rok a většinou delší trasy (100km) ta nafta (snad) nebude propadák... :-)

   Na asistenty se těším jak ... (nevím k čemu přirovnat >:D ) Jakmile budou první zkušenosti, jakože budou téměř ihned po předání, tak se rád podělím... :-)

   Plná palba to úplně není - kožený sedačky nejsou, navigace není, ... plus další "prkotiny" z ceníku chybí, ale nadprůměrně vybavené to asi je... :-)

   Po pravdě jsem už asi 2x psal prodejci, jestli je nějaké nové info... :-) Zatím nic :'-( Čekací doba je aktuálně 2 měsíce (8 týdnů s tím, že pokud by byl náhodou nějaký nedostatek určitého příslušenství, tak by se čekací doba mohla protáhnout - prý o max. 14 dní). Tak uvidíme... Podle kalendáře by mělo předávání vycházet na konec března.
   Už aby to bylo... :-)
   • 00 Reagovat !

    foto sir

    sir 21.02.2012  14:29

    « Re: Re: Doba očekávání...

    Čekání znám , až až :-) taky jsem se nemohl dočkat...a hlavně hned jsem s tím jel na sicilii a nechtěl jsem jet starým autem >:D (Focus), tak mě termín vyšel tak tak.

    Ale ještě jednou k benzin versus diesel. já nejvíc oceňuji teď v zimě, jak se Ecoboost rychle zahřeje....Focuse 1,6 Tdci mam ještě pořád doma(jezdí s ním manželka) ..teď jsem ho byl b těch mrazech projet...a děs běs...už bych diesl nechtěl. A krom toho...to ticho za jízdy...ta pohoda moct to vytočit.

    Navíc benzín 150 koní versus diesel 115 koní...to je jako "raketa" versus "hlemýžď"

    A už mlčím >:D

    Jen jsem chtěl přidat zvou zkušenost...tak uvidíš :-) Třeba budeš maxmimálně spokojen.
   • 00 Reagovat !

    foto kuny

    kuny 23.02.2012  18:35

    « Re: Re: Doba očekávání...

    Člověče, nové auto je vždy hezké, ale co Tě láká na těch asistentech? Mně bohatě stačí na židli spolujezdce manželka, a fakt nepotřebuju další rádce, kteří mi říkají, že opouštím pruh, kdykoliv prostě opouštím pruh nebo že jsem tu sedmdesátku musel snad přehlédnout a pod. Prostě řidič jsem já a auto ať hezky přede a jinak ať mi do toho nekecá ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto Genius-X

     Genius.X 24.02.2012  13:28

     « Re: Re: Re: Doba očekávání...

     To je stejné jako u nás doma. Rodiče si taky kupují nového Focuse (sedan) a žádnou elektroniku navíc nechtějí. Původně to mělo být Titanium a když zjistili, že je startování tlačítkem, tak nakonec bude stačit Trend + pár drobností z příplatkové výbavy >:D
     Mám rád takovýhle věci, tak proč si je nevzít, když jsou v nabídce. Navíc - všechno jde vypnout ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto sir

      sir 01.03.2012  15:58

      « Re: Re: Re: Re: Doba očekávání...

      Být nima tak do Titania jdu...přeci jen ty materiály v kabině jsou mnohem lepší.....i celkový dojem z interiéru.
 • 00 Reagovat !

  foto paul77

  paul77 17.02.2012  00:46

  Dobrá volba

  Tak jsem rád, že je tu další člověk, co dal přednost technicky vyspělému focusu a nenechal se zlákat nabídkami renaultu nebo korejskými kia a hyiundai. Tohle čekání na auto je hezké období a sám se už těším na recenzi.Jen bych poprosil, aby byla objektivní a ne jak většina zdejších recenzetů, který si koupí prvně v životě třeba tu i30 a hned jsou z toho na větvi a všude dají 10 bodů, takové recenze pak nemají valného smyslu. Ale u focusu III věřím, že důvodů k vysokému hodnocení se najde stejně dost:-)
  • 10 Reagovat !

   foto matii

   matii 22.02.2012  05:46

   « Re: Dobrá volba

   Souhlas, čekání na auto je super, jenže pouze v první polovině, kdy si člověk říká ... "no tak za čtrnáct dní už by to mohlo být" ... ALE OUHA! Pokud to trvá už moc dlouho, začíná se to měnit v zoufalství a člověk poznává, že relativita času existuje. Mně řekli, že auto bude maximálně do tří měsíců, ale většinou to bývá do těch necelých dvou. Po téměř třech měsících čekání to vypadalo asi takhle (druhý díl je lepší)":

   [odkaz]

   [odkaz]
   • 00 Reagovat !

    foto Genius-X

    Genius.X 24.02.2012  13:20

    « Re: Re: Dobrá volba

    Díky za odkazy :-)
    Zatím se držím a spím bez problémů.
    Ale občas koukám do mailu, jestli už nedorazil VIN... :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Genius-X

   Genius.X 24.02.2012  13:12

   « Re: Dobrá volba

   Těžko říct, jestli budu schopen udělat objektivní recenzi. Přeci jenom nadšení z nového auta a porovnávat ho se starým...
   Rohodně nebudu všechno chválit a dávat za 10, ale... :-)
 • 00 Reagovat !

  foto sir

  sir 25.04.2012  15:30

  tak hurá už je tu :)

  ....super že jsi s Focusem spokojen....spotřeba taky dobrá...doufám, ž epopíšeš poznatky po delší době....jak se chová po zajetí motor....jak se ti řadí...co interér.

  ale hlavně...mě překvali ten palubák v češtině.....opravdu to budou takhle dávat??? že by kooonečně? >:D
  • 00 Reagovat !

   foto DJB

   DJB 27.04.2012  13:20

   « Re: tak hurá už je tu :)

   Taky gratuluji k pěknému autu. Jen mi trošku víc vysvětli, proč jsi vybral 1.6 diesel? A jestli můžeš prozradit konečnou cenu svého "supervybaveného" vozu?.
   Díky a ať slouží.
   • 00 Reagovat !

    foto Genius-X

    Genius.X 03.05.2012  22:09

    « Re: Re: tak hurá už je tu :)

    Důvod výběru - cena mezi 1.6 TDCi (115k) a 1.6 EcoBoost (150k) byla téměř stejná (rozdíl kolem 5000,- Kč). Takže jsem raději bral naftu. Měli jsme doma Focuse z roku 2004 (1. generace, 1.8 TDCi, 100k), najeto 174.000km a nikdy žádný problém. Tak proč se bát nafty. Spotřeba rozhodla :-)
    Pokud to byla špatná volba, tak to se uvidí v budoucnu. Zatím nelituji...
    :-)
    • 00 Reagovat !

     foto DJB

     DJB 04.05.2012  20:31

     « Re: tak hurá už je tu :)

     Dík za vysvětlení.
  • 00 Reagovat !

   foto Genius-X

   Genius.X 03.05.2012  22:12

   « Re: tak hurá už je tu :)

   Dle prodejce by to tak už mělo být (minimálně u vylepšeného palubního počítače). Ale zpětné dohrání češtiny není plánováno. ;-\
   Řazení zatím super. I při 60 km/h lze už řadit 5 bez nějakého podtáčení motoru. Při 80 km/h se dává normálně 6. Takže svižnější rozjezd je na rychlou spolupráci levé i pravé nohy a pravé ruky :-)
   Zatím najeto necelých 1300km a zatím žádný rozdíl (pozitivní i negativní) mezi syrovým motorem a aktuálním nájezdem. Ale ještě auto šetřím ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Destract

  Destract 26.04.2012  18:52

  asistenti, asistenti... asistenti

  Teda... z jejich množství se mi pomalu zamotala hlava >:D Osobně je nemám moc rád, přijde mi že příliš odtahují řidiče od samotného procesu, ale to je můj osobní názor ;-) Moc se mi líbí interiér, hlavně umístění ručky hned po ruce >:D >:D Exteriér je věc vkusu, mě se nejvíc focus líbí právě v kombíku, takře skvělá volba >:D jen si nejsem moc jistý tím knírem co má pod nosem >:D Přeji spoustu kiláků a taky kytiček >:D

  Docela by mě zajímalo pojmenování za červené kytičky... Neekolog či snad pirát? >:D
  • 00 Reagovat !

   foto Genius-X

   Genius.X 03.05.2012  21:59

   « Re: asistenti, asistenti... asistenti

   Jsou buď kytičky, respektive lístečky v kytičkách, tmavě zelené (získané) nebo jenom lehké podbarvení lístečků (nezískané). Červené jsem ještě neviděl, ale to bude tím, že se neudělují :-)
   Fotku z nezískaných lístečků dodám - stačí vynulovat palubní počítač.
   Veškeré asistenty lze vypnout - záleží na každém řidiči, jestli je chce mít nebo ne...
   Na ručku se těším v zimě, určitě vyzkouším... >:D
   Předek je zatím bez problému díky parkovacímu pilotovi (senzorům). Výhledem z auta nelze poznat, kde přesně končí čumák auta, ale tam kde končí výhled řidiče, tak téměř i končí čumák auta (samozřejmě záleží na nastavení sedadla řidiče a výšce řidiče). Jinak začínám poznávat limity asistentů - viz recenze.
 • 00 Reagovat !

  foto Prizrak

  Prizrak 09.01.2014  12:43

  Sledování unavy a asist. park. systém,

  Zdravím Vás,

  jelikož, rád bych upřesnil že sledování unavy funguje následovně. Je určitý čas kdy systém má vyměřen že je pravděpodobné řidič unaven. Ovšem, měří to ale i takto. Pokud máte nastavený režim hlídání pruhů a stále z těchto pruhu vyjíždíte a vozidlo Vás vrací, systém vypočítá že jste unaven. Restartuje se to pomocí vypnutí vozu.

  Parkovací asistent při parkování kopíruje vozidlo před Vámi, pokud bude stát na patníku i Vaše vozidlo si takto najede.

  Systém nouzového brždění - občas se mi stalo že když jsem dojízděl kamion a on již odbočoval do svého pruhu a já přidal tak systém vypočítal že " budu zažívat dopravní nehodu ". Nevím ovšem jak to má Focus, tento systém, ale u Kugy na Vás bliká červená obrazovka s logem havarie a zvuk. ton.
 • 00 Reagovat !

  foto Robocop

  Robocop 09.07.2015  10:46

  Focus III 1.6 TDCi po třech letech

  Ahoj, zdravím všechny příznivce Focusu :-)
  I já stojím před volbou koupě Focus III. Chtěl jsem se poradit s těmi, kteří již tento vůz vlastníte delší dobu cca 3 roky a máte už přece jen najeto, zda máte nějaké negativní zkušenosti s motorem 1.6 TDCi 85 kW. Uvažuji o jeho koupi jako zánovním autě, ale má poměrně dost najeto cca 150.000 km. Tak váhám, abych nemusel v brzké době investovat do oprav. Jezdím poměrně málo do 10 tkm ročně, takže se nabízí spíš benzín. Uvažoval jsem i o 1.6 EcoBoost, ale ten nemůžu jako zánovní sehnat s požadovanou výbavou a v rozumné cenové relaci. Díky za Vaše zkušenosti a názory.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Temná legenda se vrátila a je drsnější než kdykoliv předtím! Recenze Quake

Temná legenda se vrátila a je drsnější než kdykoliv…

Quake před čtvrtstoletím zasáhl herní svět se silou skutečného zemětřesení. Okamžitě se stal hitem a během let…

Developer uvěznil manžele z Prahy ve vlastním domě! Bránu zamkl, cestu rozkopal

Developer uvěznil manžele z Prahy ve vlastním domě!…

Jana a Richard Fraňkovi doplácí na to, že ani po 20 letech nemají papírově vyřešenou příjezdovou cestu k domu.…

 

iSport.cz

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co prostě musel vzniknout!

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co…

Filmový příběh jako velká inspirace. Právě tak hodnotila většina osobností film Zátopek po jeho pražské…

 

Reflex.cz

Jiří Ovčáček bude svatořečen a v novém vydání Bible o něm bude celá kapitola

Jiří Ovčáček bude svatořečen a v novém vydání Bible…

Zbožný člověk Jiří Ovčáček, který se ve volném čase věnuje svému koníčku tiskového mluvčího prezidenta České…

České volby: Od prvních svobodných voleb až po výsměch s názvem opoziční smlouva

České volby: Od prvních svobodných voleb až po…

Ve dnešním pátečním speciálním díle se podíváme na to, proč je to v Česku s volbama úplně v háji. Historie nás…