Diskuse

Renault Mégane (2014)

26.12.2014

Megana grantour jsem objednával na konci roku 2013, když jsem věděl, že Renault od ledna ruší některé slevy a celkově zdražuje auta v reakci na…

 

Renault Mégane (Futurista)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 28.12.2014  23:03

  Megí

  Tak paráda, že jsi vložil recenzi, i když jsem teda čekal, že se více rozepíšeš a rozfotíš.

  Teda čekal jsem toho teda více, prvně jsem myslel, že máš 17" Plenum jako já a že máš GT-line paket. Tahle máš v podstatě stejnou výbavu obohacenou o R-link, keyless a el. sklopná zrcátka, pokud se nepletu.

  Co říkáš na R-Link? Teď jsem trochu filosofoval nad výměnou za stejné auto, ale s navigací a od R-linku mě prodejce tak nějak nenápadně odrazoval, že si mám vzít jen TomToma, že je v něčem lepší... Co říkáš ty?

  Pak mi do SZ napiš kolik teda reálně stál ať to srovnám s mou 1,6 dCi...

  Jo a překvapil jsi mě se serviskou, já mám 1x za 30 000 km nebo za 24 měsíců, divil bych se, kdybys to mě jinak. Já teda nakonec měnil olej po 15 000 km a teď jsem byl před Vánoci na servisce ve 30 000 Kč, neplatil jsem díky service packu ani korunu :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Futurista

   Futurista 29.12.2014  15:27

   « Re: Megí

   Já tu recenzi psal z nudy při hokeji, časem se rozepíšu a hodím fotky.

   Tak prosím Tě, není to tajemství, za auto jsem reálně po slevách(tedy na leasing po slevě od Renault Leasing) dával 370 tisíc. Jinak by stálo podle tehdejších cen asi 440 tisíc. Dnešní ceny raději ani nezjišťuju. :-)

   K R-Linku: Já jsem původně měl objednán TomTom, a i u mne prodejce moc ten R-L neobhajoval, prý se seká, atd, ale já si to rozmyslel, a nelituju. Fantastickej velkej display s vysokým rozlišením, jednoduchá obsluha, nastavení auta v pohodě. Pokud srovnám s TT (měl jsem možnost v GScenicu), je to nebe a dudy. Dotykové ovládání odstraňuje 90 procent zbytečných překliků. ˇAť už u hudby z USB, nebo u navi. A jelikož jí používám dost často, umíš si asi představit rozdíl mezi rolováním na každé písmenko a zadáváním na klávesnici. Ovládání u sedaček už mám naučený nazpaměť, takže o nějakých zmatcích nemůže bejt řeč. Jediná, ale velká nevýhoda, že s R-L přijdeš o místo na kelímek. Pokud se potkáme, uvidíš sám.

   A co se servisky týče, já jsem tak nějak zvyklej jezdit každý jaro na známostní prohlídku, takže to za hubičku sfouknu i s olejem. :-)

   Výbava je jak píšeš, sklopný zrcátka, vyhřívaný sedačky, couvací kamera, přední i zadní čidla, visio system, dešťovej senzor, auto přepínání dálkových světel, atd... Kola 17ky jsem nechtěl už kvůli ceně, tak i kvůli pohodlí. Prostě bych neměnil.

   KLidně se stav, až pojedeš kolem.
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 29.12.2014  15:52

    « Re: Re: Megí

    Tak to jsi dostal o něco menší slevu, já měl ceníkovou 461 (1,6 dCi Dynamique + metalíza) a platil jsem 389t, ale dostal jsem za 18 900 onen servispack v ceně, takže bez něj by to asi bylo za stejnou cenu jako ty. Dneska jsou ceny podobné těm tvým, ale od začátku roku má přijít zdražení asi o 5t Kč. Já měl cenu asi tak nízkou, protože v té době byl už představený facelift a taky jsem na rozdíl od tebe bral skladový vůz, takže jsem si nemohl vybírat. Mohl jsem jen volit 1,5 dCi se stejnu výbavou levnější a nebo za stejnou cenu taky 1,5 dCi, ale s Xenony a TomTomem, ten byl ale u jiného prodejce. Nakonec jsem dal přednost motoru, lituju toho jen pokaždé, když mi z okna upadne navigace nebo se zasekne >:D

    Hodně jsem chtěl ta sklopná zrcátka, měl jsem je na Laguně a bylo to k nezaplacení vzhledem ke garážovým vratům, ale taťka letos na jaře nechal udělat širší, elektrické a na dálkač, takže se tam vlezu i bez sklopení zrcátek, takže v pohodě. Ten Visio systém jsem nechtěl, vyhřívané sedačky v autech nějak nemám rád, prostě bych si je nikdy nepřiplatil, naopak mám raději ventilované, ale ty v Meganu jaksi nejsou k mání :-O >:D Čidla mám jen vzadu, nikdy jsem netušil, co je to za dobrý pomocník, už jsem se přistihl s Favoritem, že couvu do zdi a čekám na pípání.. naštěstí jsem si to zavčasu uvědomil, ale je to fakt riziko >:D
    Ty 17" zase tak velký skok nejsou, aspoň pokud máš vpředu přecejen těžší diesel, u benzínu to jistě může být znát více, ale já když přecházím z letních na zimní, tak sice rozdíl poznám, ale ne až tolik. Vzledem k designu těch 17" bych ale neměni, to je fakt nebe a dudy :yes: Horší už to bude s cenou gum, ty R17 205 jsou teda o poznání dražší než klasika R16 205/55.

    Tak nevím proč mi prodejce ten R-link tak rozmlouval, v podstatě teď řekl "chcete R-link, dobře, zadávám TomTom, dejte na mě"... ale možná jen straší. Já bych ty otvory na kelímky oželel, stejně v nich mám spíše mobil. Spíše bych ocenil, kdyby schránky ve dveřích i na ty kelímky byly nějak pěkně polstrované jako byly v Laguně, nic v nich pak nechrastilo. Ale už vyrábím takové vložky do nich, co by mohly vypadat jako originální.
    • 00 Reagovat !

     foto iudex

     iudex 30.12.2014  11:09

     « Re: Re: Re: Megí

     Ron: nedostal menšiu zľavu, naopak mal percentuálne ešte o chlp väčšiu zľavu, ako Ty: 15,9% proti Tvojim 15,6%.
     Každopádne to je zľava snov, švagriná nedávno objednala Renault Captur a dostala zľavu 3%. Pravda, tú zľavu dostala automaticky a keď som jej povedal, že si mala vypýtať vyššiu a určite by dostala aspoň dvojnásobnú, celkom som jej tým pokazil Vianoce. >:D Ale čo si taký človek zaslúži, ak sa opýta: "A to som si mohla vypýtať zľavu? To som nevedela." >:-[]
     • 00 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 30.12.2014  11:17

      « Re: Re: Re: Re: Megí

      No tak musíš ale připočíst ještě ten service pack, ten pokud vím Futurista nedostal a ten stojí tuším 19 900 Kč.

      Na Captura, Clio a Twingo jsou slevy minimální, na nové modely prostě Renault zatím slevy dávat nebude, v Evropě se jim daří dobře... nevím jestli by těch 6% dostala...
      • 00 Reagovat !

       foto iudex

       iudex 30.12.2014  12:02

       « Re: Re: Re: Re: Re: Megí

       Tak jasné, že auto do výroby nemôže dostať takú zľavu, ako vaše skladovky, každopádne ak dal sám predajca bez pýtania 3%, určite má ešte dosť priestoru na zľavu. Mne tiež ponúkali na začiatku 5% a dosiahol som nakoniec 11,5%.
       • 00 Reagovat !

        foto Ronault-

        Ronault. 30.12.2014  12:18

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

        Futurista to podle mě neměl skladovku, já jo. U toho Capturu a Clia je tak do těch 6%,
       • 00 Reagovat !

        foto woody-alien

        woody-alien 30.12.2014  12:27

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

        Mohu posloužit pouze zkušenostmi z před půlroku u Clia RS do výroby. Sleva na dotaz pro soukromou osobu 5%. Tečka. Nic víc nešlo usmlouvat, zkusil jsem 4 prodejce. Na IČO a pro VIP kolem 10%. Poté ze známosti přes jednoho místního uživatele mi jiný dealer domluvil "VIP" slevu 11,5%. Následovalo stěhování centrály Renaultu do Polska a všechno padlo. Nabídka opět pouze 5%. Po smlouvání pak definitivně maximální sleva 8%. U Renaultu a jeho nových modelů už je to dnes úplně jinak než kdysi.

        Nicméně velký rozptyl jsem měl i u VW. Od 5% (zase méně pro soukromou osobu, více pro IČO) až po konečnou více než dvojnásobnou slevu. U VW je ovšem blbý, že ti daj slevu, ale auto ti nedodaj nejspíš nikdy. >:-[]
        • 00 Reagovat !

         foto Brandon-Walsh

         Brandon Walsh 30.12.2014  12:32

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

         U VW je ovšem blbý, že ti daj slevu, ale auto ti nedodaj nejspíš nikdy. z tejto vety sa budem smiať hádam ešte aj zajtra >:D :yes: držím palce nech to nejak konečne dopadne
        • 00 Reagovat !

         foto Futurista

         Futurista 30.12.2014  15:46

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

         Co já jsem na konci roku mluvil se zasvěcenými, obvykle je sleva 4%, dá se jít na pět. Jak píšu jinde, Renault už opustil tu politiku vyšších cen a dodatečných slev. Dnes chtějí prodávat za ceníkovky s minimální slevou. Dá se přes vysoce postavený známý dostat na velkou slevu, ale tam musí proběhnout komunikace s centrálou RČR. Mě byla nabízena možnost nakonfigurovat si auto, pak ho nechat pá měsíců na salonu, a pak ho vzít jako předváděčku. Ale já raději funglovku, vonící novotou. :-) A já naštěstí tu možnost na slevu mám.
       • 00 Reagovat !

        foto Futurista

        Futurista 30.12.2014  15:40

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

        No já skladovku nemám. Objednal jsem ho v první polovině prosince 2013 a přišlo na konci března. Já čekal vyloženě na facelift.
      • 00 Reagovat !

       foto Futurista

       Futurista 30.12.2014  15:38

       « Re: Re: Re: Re: Re: Megí

       Díky známosti a dlouhodobý věrnosti servis pack nepotřebuju. Snad nebudu litovat. ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto Futurista

      Futurista 30.12.2014  15:36

      « Re: Re: Re: Re: Megí

      Člověče, Renault už u novinek od vysokých slev upouští, to by těžko dostala...
 • 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 29.12.2014  10:02

  Racionálna voľba

  Tvoju voľbu považujem asi za najracionálnejšiu možnosť, ako sa dostať k primerane priestrannému, výkonnému slušnému novému autu. Nižši stredná trieda v kombíku uspokojí 90% potrieb z hľadiska priestoru a prepravnej kapacity, 97 kW motor je tiež slušný výkon, ktorý reálne nezadá dôvod frflať na nedostatok výkonu, výbavu máš tiež viac, ako dostatočnú a ako sám píšeš, Renault to všetko vie predať za super cenu. Takže toto je voľba č. 1 pri snahe dostať čo najlepšiu value for money.
  P.S. Kúpa takéhoto racionálneho nového auta mi je stokrát sympatickejšia, ako pozérstvo niektorých tunajších majiteľov, ktorí by nikdy takéto obyčajné nudné auto nekúpili a radšej si za rovnakú cenu vyberú ojazdenú Ameriku, ale so šesťvalcom, aby sa potom mohli zvrchu dívať na takýchto nudného mainstreamu, pretože oni majú prémiový veľký kchár, voe (srdečne zdravíme Barika). >:-[]
  P.S. 2: Ako písal Ron, patrilo by sa trochu viac to rozpísať, ak už nič iné, aspoň o tom motore (správanie v rôznych režimoch, dynamika, pružnosť, kultivovanosť, citlivosť na zaťaženie, spotreb pri rôznom spôsobe jazdy atď.).
  • 00 Reagovat !

   foto Futurista

   Futurista 29.12.2014  15:28

   « Re: Racionálna voľba

   Neboj, všechno bude, jen si sednout k PC a najít čas. Určitě se ještě rozepíšu. ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto MariAchi

  MariAchi 30.12.2014  07:05

  Pane jo...

  Kdyz se tak koukam na tu cenu, vybavu, motorizaci, barvu (jo, pro modrou metlu mam slabost) a pripoctu si service pack, bez kteryho uz bych auto nechtel, a zaruku, tak nechapu, proc se tohle neprodava jako housky na krame...
  Osobne bych volil asi taky kombajs s tim to motorem + GT packet.
  Ale je fakt, ze na trhu uz je i GT220 po slevach (o kterych se nepise) i pod pul mega a to je nabidka roku :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Futurista

   Futurista 30.12.2014  10:45

   « Re: Pane jo...

   Problém u Gt line byly motory. Chtěl jsem buď tenhle, nebo 1,6 dCi, a ty se právě u GT line nenabízely. Což byla škoda, taky se mí líbí, hlavně teda zadek. A já jsem dokonce chtěl aspoň barvu od GT, což je ta tmavší modrá, od nového roku byla v nabídce i k normálním výbavám, ale nějak se jim ve Francii nechtělo. Takže jsem zůstal u týhle. A výbava Zen, pro tu jsem byl rozhodlej od začátku. Tak nějak jsem tu plnou výbavu chtěl.

   A k tý ceně: ono to bylo taky trochu přes známost. Každopádně, jak po stránce motoru, tak i jízdy jsem spokojenej. Jen co bude teplejc, auto umyju, něco nafotim, a napíšu nějaký slinty k motoru a jízdě. Ale musí bejt každýmu jasný, že si přece nepohaním vlastní auto. :-D
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 30.12.2014  11:19

    « Re: Re: Pane jo...

    Ona je ještě jedna vyšší výbava a ta se u nás už nenabízí, je rozpoznatelná z venku podle chromované lišty kolem dolní linky okna, uvnitř jsou polokožené sedačky a má achromatické zrcátko, které se jinak připlatit nedá. Furt ale nad tím uvažuju a někde na Renault foru se to už řešilo, že by jej neměl být problém domontovat, když je tam elektřina k senzorům natažená.
    • 00 Reagovat !

     foto Futurista

     Futurista 30.12.2014  15:57

     « Re: Re: Re: Pane jo...

     Já třeba moc nechápu tu osekanou motorovou nabídku, ačkoliv mně to stačí. A mám dojem, že dost lidí pohled na tu paletu odradí, ačkoliv co se týče kW, je to dost širokej výběr. Holt pro někoho je německej kW silnější než francouzskej. Uvidíme, co nová generace.

     A ke xenonům, prý se jich v Evropě objednalo tak málo, že se to už pro ph3 nevyplatilo vyrábět...
     • 00 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 30.12.2014  17:38

      « Re: Re: Re: Re: Pane jo...

      To mi taky hlava nebere. Do jisté míry v tom možná bude absence motorů splňujících Euro a pak taky asi limity CO2.

      Já si myslím, že těch Xenonů je škoda... ale Renault si to asi myslí jinak. Já to aspoň trochu vyřešil Phillipskami do dálkáčů a je to teda lepší.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Film Zátopek už doběhl do amerických kin! Užší nominace na Oscara se blíží

Film Zátopek už doběhl do amerických kin! Užší…

Film Zátopek právě dobývá americká kina. Odborné veřejnosti v Los Angeles a New Yorku ho představují scenárista,…

Forza Horizon 5 jsou skvělé závody v nádherném Mexiku, na které si ale počkáte

Forza Horizon 5 jsou skvělé závody v nádherném…

Xboxová závodní série Forza Horizon se vrátila s pátým dílem, který se tentokrát odehrává v rozlehlém virtuálním…

 

iSport.cz

Krásná novinka Plíškové a Hancka: Poslední Vánoce ve dvou!

Krásná novinka Plíškové a Hancka: Poslední Vánoce ve dvou!

Tak tahle novina přišla jako blesk z čistého nebe. Krásnou fotku s ještě kouzelnějším sdělením o těhotenství…

Bolek popsal, co se stalo. Hrůza a ostuda, říká o minele proti Spartě

Bolek popsal, co se stalo. Hrůza a ostuda, říká o…

Podíval se na opakovaný záběr a nechápavě kroutil hlavou. „To bylo hrozný,“ komentuje zkušený brankář Petr Bolek…

 

Reflex.cz

Adam Vojtěch: Vyhláška o povinném očkování proti covidu vyjde do konce týdne

Adam Vojtěch: Vyhláška o povinném očkování proti…

Vyhláška o povinném očkování proti covidu-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let vyjde ve Sbírce zákonů do…

Rozmohl se nám tady takový nešvar! Místo poděkování teď zdravotníci dostávají kudlou do gumy

Rozmohl se nám tady takový nešvar! Místo poděkování…

Rozmohl se nám tady takový nešvar! Místo poděkování teď zdravotníci dostávají kudlou...zatím jen do gum od aut,…