Diskuse

Škoda Felicia (1999)

26.8.2011

Už jako malý kluk jsem se zajímal o auta, znal jsem všechny značky i modely, které byly na českých silnicích k potkání. Měl jsem i všechny modely…

 

Škoda Felicia Combi (FiLan)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Bully-

  Bully_ 27.08.2011  15:19

  Felda

  Super recenze :yes: Umis psat, navic si cenim objektivity, rozumu, smyslu pro humor a predevsim tveho vztahu k autu ;-) Co bych za to dal mit v 18 vubec nejake auto, ty se o nej navic dokazes postarat a pecovat o nej. Sam jsem se ucil jezdit s Favoritem, s cim "horsim" a starsim autem na zacatku jezdis, tim lip se to naucis.
  Podobne clanky bychom si meli cist vsichni at se necitime byt takovymi mistry sveta :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 28.08.2011  18:34

   « Re: Felda

   Díky za uznání. :-)
   • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.09.2011  11:39

    « Re: Re: Felda

    S feldou jsem strávil asi 3 roky života, přebíral jsem ji taky po otci, měla najeto 180 000 km, po třech letech sem to vytáhl ma 230 000 km a musím říct že mě nikdy nezklamala, vždy dojela a sem tam nějaká drobná oprava byla za hubičku :-). Stírám slzu z oka :-) A při jejím prodeji si nový majitel pochvaloval jak skvěle jede...Přeji mnoho šťastných kilometrů :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto pario

  pario 29.08.2011  17:49

  Krása

  Mám rád, keď sa majiteľ takto príkladne stará o auto. Len tak ďalej a veľa šťastných km. :yes: :yes: :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto Marblik

  Marblik 30.08.2011  21:19

  Felda

  Tohle auto je moje první láska, takže 3x10. Doplň nějaké fotky a bude to super recenze...
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 30.08.2011  22:08

   « Re: Felda

   Děkuji. Fotek moc nemám, tyto jsou momentálně nejnovější a také jediné, žádné starší nešly moc použít, jelikož tam Felda byla leda tak v pozadí a nebyla vidět. Teď je v servisu, kde by jí měly přidělat mlhovky, tak pak přidám fotky, jak se změnila. :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Marblik

  Marblik 03.09.2011  19:55

  Felda

  Musím říct, že ta Tvoje Felicie vypadá krásně zachovale. Lak je jako nový. Zadní dveře jsou taky čisté. A interiér vypadá jako by v něm nikdo nejezdil a na nic nešahal. Moje vypadala podobně, když jsem s ní začínal jezdit. Pak přibylo pár šrámů nějaký ten silniční lišaj a hlavně koroze z toho jak stála pořád venku.
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 04.09.2011  15:15

   « Re: Felda

   Interiér jsem asi 14 dní před focením pořádně vypucoval. Všude byly různé fleky od bahna natahaného zvenku až po nečistoty, po jejichž původu jsem ani radši nepátral... >:D Neskutečně prokoukl tapecírung u všech dveří, zadní plato nad kufrem a koberec v kufru (ten snad nejvíce). Na první pohled vypadá lak velmi zachovale, z větší části tomu tak opravdu je, ale na pár místech ne. Přidám nějaké fotky, snad do týdne. :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Marblik

  Marblik 04.09.2011  19:06

  Brzdy

  Pokud mě paměť neklame, měl jsem podobný problém s brzdami. Delší dobu jsem měl pocit, že auto nějak nebrzdí a pedál brzdy se propadá hodně rychle bez účinku. Pak jsem byl s autem v servise, kde mimo jiné vyměnili brzdovou kapalinu a okruh odvzdušnili.Kupodivu se nic nezměnilo. Auto pořád brzdilo stejně slabě. Měřeno laickou nohou :-)
 • 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 28.01.2012  20:53

  Kluziště

  Ajajajaj, to znám 8-s

  Tohle se mi dělo i na Favoritovi, dost nepříjemné. Musel jsem podkládat koberec dřívkama aby uschnul. A hlavně pod tím černým kobercem je další docela tlustý koberec na odhlučnění, který saje ještě lépe. Důkladně to vysuš, protože ti prorezne podlaha, která z vnitřní strany nemá žádný antikorozní nátěr 8-s

  Prvně je třeba zjistit odkud zatéká. Může to být sposta míst, od těsnění dveří přes ventilaci atd., ale hodně často bývá na vině těsnění čelního okna, u mně to tak bylo. Nakonec jsem to diaknotikoval tak, že jsem důkladně oblepil izolepou čelní sklo přes těsnění dookola a čekal na déšť. Když po dvou deštích bylo v autě sucho, tak bylo jasno.
  Prvně mi bylo doporučeno pod těsnění injekční stříkačkou vstříknout tekuté sklo. Moc to nezabralo, teda vůbec. Ajelikož jsem si tím tekutým sklem poškodil okno, tak jsem se naštval a nechal si čelní sklo vyměnit za nové a to včetně těsnění, i s prací jsem se vlezl tuším těsně do 2000 Kč, od té doby bylo v autě sucho. Samotné těsnění stojí 500 kč i na feldu, práce by měla být stejně drahá, je to nelepené sklo, tudíž levná a rychlá výměna.

  Jo a doufej, že ti rám okna nevyrezl pod těsněním, to je pak průser, u starších aut to bývá časté a není to zrovna levná záležitost.
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 28.01.2012  21:15

   « Re: Kluziště

   Nevím, jak je to u Favorita, ale u Feldy je pod palubkou takový molitan a ten je úplně nacucaný vodou jako houba. Podle mě to bude mít souvislost i v motorovém prostoru, kde je také nějaký molitan (pod baterkou a táhne se po celé šíři motorového prostoru). Na straně u řidiče je záhadně prožraný a to bude určitě to místo, kudy se tam dostává voda... Na nějaké samodomo opravy si sám moc netroufám (viz recenze - ne, že bych nebyl dostatečně manuálně zručný, spíš nemám takové to know-how), ale pokud by bylo nějaké elegantní řešení, asi bych se ho nebál zkusit provést.
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 28.01.2012  22:15

    « Re: Re: Kluziště

    Tak Favorit a Felda je skoro stejné auto, tedy ten konstrukční základ je naprosto stejný.... čili motorová přepážka je identická.

    Jestli je mokrý molitan ze strany motoru, tak to nevadí, tam prostě za deště může zatéct, ale ten se díky motoru vysuší rychle.
    A hlavně, to, že je prokousaný nic neznamená, mezi těmi molitany je docela bytelný plech, kdyby tam nebyl, tak by ti motor v autě řval jak blázen. Felda má sice jen jednovrstvou příčku, což ji dělá právě tak hlučnou oproti jiným autům té doby, ale ten plech tam je.

    Protékat by tam mohlo jedině kolem otvorů pro kabelové svazky a tyč řízení, ale to bys měl poznat, že tam je mokro.

    Pokud ale má mokrý ten molitan i uvnitř a je to za volantem, tak to znamená, že tam nezatíká od dveří, ale právě někde od skla, takže bych to téměř na 90% viděl na to těsnění okna. Jak říkám, oblep důkladně izolepou těsnění okna, čili tak aby jeden okraj izolepy byl na skle a druhý až na plechu, a hodně důkladně. A jezdi s tím několik dní, pokud bude i dále do vozu zatékat, tak je problém jinde, pokud ne, tak je nutno nechat přetěsnit čelní okno.

    Ale po vlastních zkušenostech bych to viděl na těsnění okna... hlavně když je mokrý i molitan za pedály a tím pádem i výše.
    • 00 Reagovat !

     foto FiLan

     FiLan 28.01.2012  22:21

     « Re: Re: Re: Kluziště

     Tak děkuji za radu, nějak se na to zkusím podívat a po čase, až zjistím, jak to bylo doopravdy, dám vědět.
     • 00 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 28.01.2012  22:36

      « Re: Re: Re: Re: Kluziště

      Zkus ten postup, jak říkám, měl jsem stejné problémy a užil jsem si své, naštěstí se to táhlo hlavně mimo zimu, takže jsem měl v autě jen bazén a ne kluziště... 8-s
 • 00 Reagovat !

  foto gokralik

  gokralik 30.01.2012  17:53

  Řešení zatékání

  Tady jsem zpracoval docela obsáhlý návod k tomu, aby bylo v uatě sucho: [odkaz]
  • 00 Reagovat !

   foto Ronault-

   Ronault. 30.01.2012  19:38

   « Re: Řešení zatékání

   Výborná práce, Honzo :yes:
   I dle tvého elaborátu to vypadá na zatékání přes čelní okno, hlavně to, že je mokrý kobereček za palubní deskou. Taky jsem velkou část palubní desky tehdy demontoval a k ničemu to nevedlo, až pak výměna, naštěstí to není tak drahá záležitost.
   A jak koukám, tak jsem zapomněl FiLanovi ještě poradit tu záklopku ventilace, tu jsem taky tehdy zkoumal a byla OK....
   Nicméně dobře sepsáno :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto AMOK

   AMOK 30.01.2012  20:16

   « Re: Řešení zatékání

   Pekne napísané. Ale ja mam akurád problem zo strešným oknom :). Ale cez sklo a tesnenie to asi neide. Skor plast a karoseria. Hneď ako sa oteplý tak sa na to tiež pozriem. A doložim ti skúsenosti.
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 30.01.2012  20:29

   « Re: Řešení zatékání

   Děkuji, hezký návod. Až se trochu oteplí, tak se na to vrhnu. Ještě uvidím, zda si na to troufnu sám nebo jestli to prostě jen strčím do servisu.
   • 00 Reagovat !

    foto Ronault-

    Ronault. 30.01.2012  21:38

    « Re: Re: Řešení zatékání

    Pokud je to to okno, což asi bude, udělej tu kombinaci mokrého koberce vzadu a zkus tu mou lepící pásku, tak bych to šoupl do servisu, stačí ti, co mění okna, za půl hodiny to přetěsní a umí to.... Jenom chtěj ať ti ukážou rám okna, mě jej ukazovali, že není vůbec zrezlý a dost se na ten věk divili, jen to těsnění bylo už tuhé a drolilo se
    • 00 Reagovat !

     foto FiLan

     FiLan 31.01.2012  18:43

     « Re: Re: Re: Řešení zatékání

     Teď jsem nějak tedy nějak neporozuměl té "kombinaci mokrého koberce vzadu"...?

     A když si nechám ukázat ten rám okna... To jako pro dobrý (nebo špatný - bude-li to zrezivělý) pocit nebo pro moji informovanost, jak to vypadá? Pokud to budu nechávat v servisu, kde je Felda servisovaná, tak tam bych to nechal a přijel bych si pro to druhý den (tedy podle aktuální vytíženosti), a tudíž bych si ten rám moc neprohlídl...
     • 00 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 31.01.2012  18:50

      « Re: Re: Re: Re: Řešení zatékání

      Tak pokud máš mokrý koberec nebo tapicerung za palubovkou a chtěl by sis to ještě více potvrdit, že to jde opravdu od čelního okna, než dáš těsnění vyměnit, tak zkus těsnění oblepit izolepou, jak píšu nahoře, tím se k němu nedostane voda a do auta nebude po dešti zatékat. Pokud bude zatékat i nadále, tak je problém logicky jindy.

      Do normálního servisu to nemá moc smysl, já si to nechal dělat v servisu specializovaném na výměnu skel, objednal jsem se dopředu, přijel jsem, zaparkoval, zašel zaplatit, dostal jsem kafe, po snad 10 minutách si mě zavolali ať se jdu podívat na rám okna, že je ještě moc pěkný a že těsnění je hrozné, že ho teda mění, šel jsem si dopít kafe a za dalších 10 minut jsem odjížděl domů s novým čelním sklem a těsněním. Prostě nelepená čelní skla z Feldy či Favorita profík mění rychle a levně, lepené sklo z Fabky je o hoooooodně dražší.
 • 00 Reagovat !

  foto twistedTSD

  twistedTSD 02.08.2012  20:33

  Skvělá recenze

  Máš opravdu rozsáhlou a čtivou recenzi plnou informací. Kdybych mohl, bez váhání bych ti dal 10. :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto FiLan

   FiLan 23.09.2012  14:33

   « Re: Skvělá recenze

   Děkuji za pochvalu. :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Ostrov, kde se nahotila Jackie Onassisová, čekají změny: Ruská miliardářka rozjela monstrózní projekt

Ostrov, kde se nahotila Jackie Onassisová, čekají…

Ostrov Skorpios, který se nachází v Jónském moři u západního pobřeží Řecka, byl kdysi domovem lodního magnáta…

Po smrti se proměníte v zdeformovaného mutanta! Dojmy z Bety Resident Evil Re:Verse

Po smrti se proměníte v zdeformovaného mutanta!…

Legendární videoherní série Resident Evil boduje zejména řadovými díly, které nabízejí důraz na přežití a…

 

iSport.cz

Bořil: Jdeme si za snem! Snad jsem si schoval postupový gól

Bořil: Jdeme si za snem! Snad jsem si schoval postupový gól

Jako kapitán může Slavii po pětadvaceti letech dovést do semifinále evropské soutěže. Obránce Jan Bořil netají…

SESTŘIH: Jablonec – Sparta 1:0. Druhá Vrbova prohra, rozhodl Schranz

SESTŘIH: Jablonec – Sparta 1:0. Druhá Vrbova prohra,…

Fotbalisté Sparty prohráli v dohrávce 22. kola první ligy v Jablonci 0:1 a po druhé porážce v nejvyšší soutěži…

 

Reflex.cz

Sex ve třech je povolen pouze s desetimetrovými rozestupy, připomněl ministr zdravotnictví Arenberger

Sex ve třech je povolen pouze s desetimetrovými…

Pondělní konec nouzového stavu, který trval rekordních 189 dnů, neznamená, že veškerá protiepidemická opatření…

Art rock v dárkovém balení: Roman Dragoun s B-Side Bandem prohnal svůj repertoár velkými aranžmá

Art rock v dárkovém balení: Roman Dragoun s B-Side…

Zpěvák a pianista Roman Dragoun před časem oslavil čtvrtstoletí od založení skupiny Futurum sérií koncertů…