Ford Mondeo (2011)

12.6.2011

Ještě než jsem vyrazil na nákup nového auta, jezdil jsem šest let v malém sportovním třídveřovém Fiatu Stilo 1,4 16V v racingové úpravě. Totální…

Ford Mondeo (Edvard)

sir 12.06.2011  19:36

Vítej

...tak další Modeista...pěkná volba...hodně štasných km a snad spotřeba ještě padne níž. Ikdyž možná stálo za zvážení 1,6 Ecoboostik :) ten klid na palubě a možnost vytáčet stojí za to :) krom jiného.

foto Kuban

Kuban 12.06.2011  21:04

auto je moc hezké

jen si nemůžu odpustit tvrdě zkritizovat to neobjektivní hodnocení. Naftové mondeo není zrovna povedené, ikdyž máš mlaďocha... A jízdní vlastnosti jsou prostě zkrátka mínus, je to prostě komfortní vozítko :-) O svém 3D stilu taky nemůžu tvrdit že je praktický :-) Ale jinak moc hezké, ať v poklidu jezdí.

btw spotřeba s takto silnou naftou je Vážně dost o citu, pokud si nedáš pozor na nohu, je to hned o litr výš a přitom o nic rychleji nejedeš.

foto Filip-

Filip . 12.06.2011  22:58

« Re: auto je moc hezké

Vôbec s tebou nesúhlasím mondeo ma jedne z najlepšich jazdných vlastnosti v triede všeobecne fordy majú podľa môjho názoru perfektne podvozoky
      Mondas je krásny prajem veľa šťastných km

sir 13.06.2011  09:53

« Re: Re: auto je moc hezké

Taky mu nějak nerozumím......ze je Naftové Mondeo nepovedené? a jako čím?
        A jízdní vlastnosti mínus? :D:D to je ještě lepší vtip......by to chtělo aspoň trošku zdůvodnit..proč...

Edvard 14.06.2011  00:15

« Re: auto je moc hezké

Mé hodnocení je určitě subjektivní i když jsem se snažil o maximální objektivitu. Pokud tím myslíte bodovou škálu a mé hodnocení jízdních vlastností 8mi body, tak já to tak prostě cítím. Myslím si, že jízdní vlastnosti tohoto auta v této třídě jsou prostě dobré. Samozřejmě že to nemůžu srovnávat s chováním Stila v serpentinách, ve kterých Stilo na sedmnáctkách sedí jak přilepené, ale zrovna tak nemůžu srovnáva jízdní vlastnosti Stila např. s Ferrari FF... To by pak museli všichni přehodnotit svá hodnocení a docela by mě zajímalo, jaké auto by bylo to s plným počtem bodů ve všech kategoriích, podle kterého by ostatní odvozovali hodnocení svých aut... existuje ideální auto vyhovující všem?

foto Bully-

Bully_ 13.06.2011  10:54

Mondeo

Pekne auto, rozumna volba. Hezke fotky a objektivni recenze :yes:

foto STomas

STomas 13.06.2011  11:47

V prvé řadě gratuluji k vozu. Velmi dobrá volba. Spotřebu 5,3 nelze dosáhnout běžnou jízdou. Mám Mondeo r.v. 2010 a mám průměr 6,5. Už jsem se dostal i na 5,9, ale to musím vyloženě myslet na spotřebu. Po první výměně to lehce spadne... Nejlepší spotřebu jsem měl, když jsem nabral naftu v Rakousku BP ultimate diesel. Ve čtyřech lidech a plném kufru 6,3 pri dalnicnich 145km/h na tempomat.
    Ps: smiř se s 6,5 a budeš spokojený ;-)

Edvard 13.06.2011  23:59

« Re: Spotřeba

Díky, jak píšete hodnotu 6,3 při plné zátěži a ve 145, tak to je pěkné. Věřte mi, že jsem si dal záležet a snažil jsem se jet 100km (cesta po okreskách, max 100km/h) s nohou lehčí jak pírko a kvalty jsem tam šoupal pomalu v 1200 otáčkách. Nakonec to bylo asi 5,7. Ale zrovna dnes jsem si říkal, že jsem se spotřebou celkem spokojený, na posledných 1500km mi to ukazuje průměrnou spotřebu 6,2 a to jsem měl tak z 1/4 cety puštěnou klimatizaci. Na druhou stranu, technické údaje by měly platit a když píšou 5,3, tak to má žrát 5,3 a nebo mají napsat 6,5 a řidiči jako já by pak měli radost, že jim to žere ještě míň.

Když bych se spokojil s 6,5, tak bych se úplně přestal snažit jezdit eko, ale to by bylo neeko

foto STomas

STomas 14.06.2011  07:14

« Re: Re: Spotřeba

Přijde mi trochu zvláštní, že Mondeo 2010 má psanou 5,9 a 2011 5,3, když proběhl jen vizuální facelift a pár dalších změn, které na spotřebu vliv nemají. Kdybychom tankovali všichni pořád v Rakousku, tak máme spojenější vozy s nižší spotřebou.

dislike 14.06.2011  16:35

« Re: Re: Re: Spotřeba

to neni pravda. zmenily se i veci v motoru, protoze se zvedlo emisni hodnoceni z euro 4 na euro 5, takze k nejakym upravam v motorech dojit muselo. Okolo 5.5, resp. 5.3 se dostanu, budu-li jezdit na tempomat, podle predpisu a jen po okrskach. momentalne jezdim za 7-7.4 (nemecko, dalnice, s klimatizaci)

foto bicak77

bicak77 14.06.2011  10:27

« Re: Re: Spotřeba

Nejdříve velká gratulace k Mondeu samotnému a pěkné recenzi.

Kdybych měl vyšší finanční limit na koupi auta, Mondeo by bylo nejžhavějším kandidátem.

Chtěl bych reagovat na spotřebu. Myslím si, že 6,5l je na dnešní dobu víc než dobrý výsledek. Nevím, kdo by měl z konkurentů nějak výrazně nižší. Udávaná nereálná průměrná spotřeba měřená v laboratorních podmínkách není problém jen Fordu, ale všech automobilek prodávajících v Evropě. Oni mají přesně stanovenou normu, jak měřit. Že je norma mimo realitu všichni ví, ale musí se jí bohužel držet. Až se jednou v Bruselu úředníci proberou a přiblíží měření více Americké normě, bude vše OK:-)

Hodně šťastných kilometrů!

honzamo 13.06.2011  22:46

Dotaz

Pěkná recenze i fotky. Chtěl bych se zeptat jakou nejdelší cestu jsi zatím v mondeu absolvoval?
    Já teď vybírám auto ve střední třídě a mondeo samozřejmě patřilo mezi jednoho z kandidátů. Musím pochválit dealera, že mi umožnil opravdu důkladnou testovací jízdu zapůjčením auta na celý den (je pravda že asi díky tomu jsem ale mondeo vyředil jako první). Po klasické předváděčce co trvá třeba okolo hodiny by asi problém nebyl. Ale tím, že jsem měl možnost si auto důkladně vyzkoušet (ujel jsem asi 400km) a vím že bych ho využíval i na dlouhé cesty, jsem zjistil, že mi prostě nesedne. S odhlučněním máš pravdu, i ve 180 se dá v pohodě povídat (jinak maximálka u mě byla 220km/h :-) ). Ale jinak mi auto přijde velmi neosobní a taky komfort nic moc. Na naše silnice je velmi tvrdé, a polstrované sedačky ve výbavě titanium mi taky nesedly (po 200km mě začaly bolet záda).
    Prostě v půlce testovacího výletu jsem zjistil, že už to chci mít za sebou a auto vrátit. A to se mi stává jen velmi zřídka.
    Mě tedy mondeo moc neoslovilo. Nedokážu přesně říct proč (třeba passat je taky tvrdý ale tolik mi nevadil), ale chyběl mi ten pocit, který zažívám v mnoha jiných autech. Když přijedu domů po několikasetkilometrové cestě, vystupuju z auta a řeknu si "klidně bych to jel hned ještě jednou" :-).

No a k mému dotazu - píšeš o výběru jen mezi alfou a hondou. Zkoušel jsi i ostatní konkurenty? Passat, Superb, Insignia, Legacy, Mazda 6, Citroen C5 atd atd?

Edvard 13.06.2011  23:43

« Re: Dotaz

Zdravím,
      zatím jezdím jen po ČR, takže nejdál v jednom kuse 150km, delší cestu budu absolvovat při cestě na dovolenou, tak případně napíšu, jak se jelo cca 2000km. No co mě se týká, tak na mě ze začátku Ford působil také hodně chladně. Asi to dělá ta prostornost a ty materiály. Ale postupem času jsem si začal na všechno zvykat a nyní bych Forda za nic neměnil. Co se komfortu týka...jak jsem psal, přesedlal jsem z malého hatchbacku do vozu střední třídy, takže mě mondeo přijde komfortní hodně. Ještě doplním k těm sedačkám, že mají skvělé boční vedení. Jen u spolujezdce je krapet nižší posezení, takže moji malí pasažéři mají zhoršený výhled před auto, to by se dalo příště vyřešit přikoupením výškově nastavitelného sedadla spolujezdce. Co se podvozku týká, tak opět subjektivně musím vyslovit jen spokojenost. Je sice trochu tužší, ale většinou jezdím sám a když občas trochu spěchám, auto se v zatáčkách nijak nenaklání, jediné co se může přihodit je, že když se to přežene s rychlostí, tak trochu ulítává zadek. Nesrovnatelný rozdíl oproti fiatu je nejen řazení, jak jsem psal v recenzi, ale i řízení. Je přesné, s okamžitou reakcí na můj pohyb volantem. Když jsem po pár měsících přesedl znovu do mého bývalého auta, zjistil jsem, jak je jeho řízení oproti Fordu gumové. A Vy jste jezdil v Mondeu po faceliftu? Protože pokud dobře vím, tak v okolí řidiče došlo k několika změnám, které by při dlouhé jízdě mohli mít vliv na celkový dojem a tedy i vyřešit případné nedostatky (myslím že se zvětšil prostor v oblasti kolen a možná i něco jiného). Co se týká výběru a mého názoru na konkurenty, tak samozřejmě že jsem srovnával skoro se vším, co zmiňujete. Co se týká passata, superba a insignie, tak zde jsem se nechal ovlivnit testy z webu auto.cz a několika časopisů. Navíc také zavelel subjektivní pocit a ten mi řekl, že mondeo je nejhezčí ;-) K francouzským autům vztah nemám, takže C5 byla mimo hru a legacy i 6ka byly za cenu, kterou jsem do auta dát nechtěl. Pokud Vám mondeo nesedlo, tak ho nekupujte, je blbost trávit hodiny v autě, se kterým nejsem spokojený. Já osobně jsem ale spokojený moc :-)

honzamo 14.06.2011  09:31

« Re: Re: Dotaz

Jezdil jsem s nejnovějším mondeem po faceliftu. Samozřejmě řízení i podvozek jsou na modeu dobré. Chápu, že jde hlavně o osobní vkus. Vy zmiňujete řízení a jízdní vlastnosti, pro mě je na prvním místě komfort, pohodlí interiéru atd a pak až dál jízdní vlastnosti. Osobně zastávám názor, že auto střední třídy je hlavně na dlouhé cestování a nějaké blbnutí na okreskách, kde by se jízdní vlastnosti využily tvoří jen zanedbatelné %. Hezky to řekl známý, který momentálně přechází z BMW 5 na Mercedes-Benz E. Bavorák má sice skvělé jízdní vlastnosti, ale když je šlověk na dlouhých cestách tak to nevyužije a jestli něco mercedes umí absolutně bezkonkurenčně, tak je to jet rovně po dálnici :-).

Já osobně proti Francouzům nic nemám (najezdil jsem docela dost v Laguně III). Jediné co mi u nich vadí jsou horší automaty.
        U mě nakonec vyhrál právě Citroen C5 na hydraulice. Jen uvažuju mezi 2.2 HDI a V6 HDI. Jízda na hydractivu je ze začátku nepřirozená, člověk má pocit že auto plave a působí nejistě, ale po chvíli zjistí že steně výborně sedí a co do komfortu podvozku a sedaček nemá citroen v této cenové kategorii konkurenci. Nedělalo mi problém do něj přesednout z mercedesa za dvojnásobnou cenu.

Na nákup ale momentálně nespěchám, tak si ještě počkám jaká bude nová Kia optima. Ta vypadá taky velmi zajímavě.

dislike 14.06.2011  16:32

« Re: Re: Re: Dotaz

ahoj. mam taky Mondeo, ale nejsilnejsi tdci s dvouspojkou (163hp, 2.2litr nesel). Mam ale jiny sedadla (kuze) a jsem hodne spokojenej, jezdim jednu cestu 350km (okrsky, a 90% dalnice) a opravdu v pohode. Doporucuju k vyzkouseni jeste ty. Original sedacky me neoslovily, takze jsem sel do komfortnich. v elektrice a s vyhrivanim.

honzamo 14.06.2011  16:42

« Re: Re: Re: Re: Dotaz

No prodejce mi říkal, že jsou ty sedačky anatomicky totožný s těma polstrovanejma a liší se jen potahem. Ale na showroomu jsem v nich seděl a vypadaly pohodlněji. Ale i kdyby sedačky byly dobré, tak je pro mě mondeo ve střední třídě až tak na 4-5 místě.

dislike 14.06.2011  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

no, to kecal. sportovni maji mnohem vyssi boky a uzsi sedak, stejne tak operadlo.

honzamo 14.06.2011  16:42

« Re: Re: Re: Re: Dotaz

BTW, jaká je ta dvouspojka ve srovnání s DSG? Tu bohužel nikde na předváděčce neměli, takže jsem zkoušel jen manuál.

sir 14.06.2011  19:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

Ono je rozdíl mezi normálníma sedačkama a pak mezi sportovníma...které se dávali do Titania ve standartu. Ty sportovní jsou hodně úzké (tedy dole) - velké boční vedení.
              U me dle porovnání s dsg......u Fordu to dělá dvojspojka komfortněji, u VW lehce rychleji

eMeS 15.06.2011  15:21

přesně tak. Prodejce neví co prodává! 8-s
              Seděl jsem jak ve sportovních(Ghia a Titanium) tak v celokožených. Sportovni maji větší boční vedení,člověk do nich zapadne. Může to být nevýhoda pro silnější jedince, že se tam nevlezou. Kožené jsou "roztáhlejší", za tu chvíli jsem ale nepoznal, které jsou pohodlnější....

honzamo 15.06.2011  15:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

Větší boční vedení mi nevadilo, naopak v širších sedačkách bych lítal ze strany na stranu... Ale mám trochu problémy se zádama a potřebuju anatomicky dobré sezení a to se mi prostě v mondeu nastavit nepovedlo...

sir 15.06.2011  15:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

No můj otec má sportovky jako já a má 115 kg >:D a nikdy si nestěžoval.....já váha normoš a ze začátku mě ty boky tlačily, asi mám moc nohy od sebe nebo co >:D

eMeS 15.06.2011  16:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

JJ, tak jsem to myslel. Šířka na opěradle nevadí, spíš ty nohy jsou hrozně "sepnuté" u sebe a boky do nich tlačí...je to ale určitě o zvyku.

sir 16.06.2011  09:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

Tak tak, ikdyž mě přijde že po 50 tis. km to nějak povolilo nebo jsem si zvykl >:D

eMeS 14.06.2011  13:21

Gratulace

Gratuluju k pěkném kočáru! :yes:
    Já mám Mondeo taktéž objednané, ale 1.6 Eco, liftback v bíle barvě. Hodně jsem zvažoval tuhle Lunar, nakonec zvítězila bílá tak doufám, že nebudu litovat. Ta Lunar vypadá totiž moc dobře. Čemu se mě nechce skoro věřit jsou ty výdechy v B sloupcích...tama vážně neproudí teplý vzduch?? 8-s .Nezkoumal jsem sice místo pod sedadlama, ale nevěřím, že tam jsou také výdechy(plnohodnotné). O tomto "problému" jsem už někde četl, jednalo se ale o model z roku 2008 kdy se začaly M.vyrábět, později se to údajně odladilo...
    Odloupávající se lak na kapotě?! to je husté tedy...asi tam hodím průsvitnou folii.
    Chtěl bych se zeptat na odhlučnění podvozku na horším povrchu a absorbování nerovností, např. na našich skvělých tankodromech(D1). Já měl testovačku na 16 kolech a přišlo mě to super(jel jsem ale jen okrsky). Porovnávám s Focusem II, který byl celkově bídně odhlučněný. Zkoušel jsem taktéž Mazdu 6, ta je exteriérově nádherná, vnitřek ujde. Ta měla podvozek o dost tvrdší a také vnitřní hlučnost od podvozku a motoru(nafta) nic moc. :no:
    Svezl jsem se i s pašíkem(nešlo o nový CR) a motor šel dost slyšet. Accord je nádherný, cenově však jinde. Avensis je pro mě designem out. C5 a Laguna kvůli francouzké pověsti ani nezkoušeny (možná chybně).
    Každopádně Mondeo vyhrálo díky ceně tak i masáži z časopisů,tv atd.
    Co Convers+, neoslňuje tě v noci? A pohyb v něm, někde jsem četl, že chaotický...

Přeju hodně šťastných km. :yes: :yes:

Edvard 14.06.2011  19:29

Díky :-)
      no tak pokud jste si objednal bílou barvou, tak Vás nemusí trápit odřený lak od kamínků, protože po seškrábnutí barvy se objevuje bílá základovka.
      Já ty B sloupky opravdu nechápu (teplý vzduch tam nikdy nefoukal a pod sedadly jsem si žádných dalších výdechů nevšiml-spíš tam ani nejsou) a už vůbec nerozumím mechanikům, kteří mi jsou schopní tvrdit, že z B sloupku žádný vzduch jít nemá. Jak je možné vidět ve fotogalerii, tak v Bsloupku je zasazen výdech, kterým je možné manuálně nastavovat směr a intenzitu proudění vzduchu. Budu to muset pořešit ještě v jiném servisu.
      Dle mého názoru je odhlučnění dobré, jak píši v recenzi, při 180km/h je na palubě klid ;) Co se týká absorbování nerovností, tak mondeo není nastaveno tak, aby nebyly cítit všechny nerovnosti. Má tužší podvozek, takže skvěle sedí a nenaklání se, ale pokud má přijít povrch z kostek (kočičích hlav), raději přibrzďuji. Jednak jsem tak naučený ze stila a také nechci dávat autu zbytečně sodu. Když ale přeci jenom jedu po kostkách rychleji, vnímám to jako bych jel po mnoha malinkých gumových nerovnostech a v kabině je to spíše slyšet než cítit. Rozhodně nejsou slyšet nějaké klepavé zvuky. Ale občas mi přijde, že když jedu právě po zmíněné dlažbě, tak jde hodně síly od kol do volantu, který občas tak trochu vibruje (ale třeba sedadel nebo něčeho jiného se to netýká).
      Convers+ má dle mého názoru atraktivní design a palubka je díky němu hravější a vizuálně zajímavější. Co se týká ovládání, tak po týdnu taky v pohodě, vše jasné kromě eko módu (měla by růst zelená kytka podle stylu jízdy), ale když jsem na to nepřišel pokusem/omylem, tak jsem si na to ještě neudělal čas, abych si prostudoval manuál... Svítivost displaye se dá nastavit otočným tlačítkem, kterým se jinak zapíná mlhovka (zmáčknutím). V noci se tak dá jas omezit na minimum, takže rozhodně neoslňuje a neodpoutává pozornost.

Mondeo je dobrá volba. Přeju Vám, ať Ford dorazí co nejdříve a ať Vám topí a slouží co nejdéle ;-)

sir 14.06.2011  19:52

« Re: Re: Gratulace

K výdechům pod sedadly....ty tam byly snad v každé generaci Mondea :-) a rozhodně v té poslední jsou, tak nebýt lenivý a šup podívejte se pod sedadlo :DDD
        Jinak mě ty boční výdechy pouštějí studený vzduch když "chladím" , ale topení si po zimě nemůžu vzpomenout, většinou jezdím sám a když už tam někdo v zadu je tak si zatím nestěžoval.
        Jiank Convers+ je jednoduchý na ovládání, jen není v něm řešeno řádně vyhledávání v seznamu telefonu :-/
        A propo jezdím dlouhé trasy ( v létě jsem jel sicilie a zpět - dovolená) a sedačky jsou ok (alcantra, chlazené) ..bez problému na delší tratě. Jen jsem si na ně musel trošku zvyknout, např. když jsem sedl do nového Focusu, tak jako by člověk padl do dobře tvarovaného křesla....hned to sedělo :-)

Edvard 14.06.2011  20:31

« Re: Re: Re: Gratulace

Tak možné to je, mě když se řeklo pod sedadly, nějak jsem si zafixoval představu, že to musí být pod sedáky, čili jakoby vyhřívaná sedadla a když jsem měl sklopený sedák a nic jsem tam neviděl, tak jsem si myslel, že my věšeli bulíky na nos :-) Takže ty výdechy jsou pod sedadly natočené po směru jízdy (auto mám teď 500metrů od baráku, takže se podívám až zítra;))? Ale stejně i kdyby topily výdechy pod sedadly, nebyla by na zadních sedadlech zima, takže ani ty nemohly topit... Škoda že nevíte, jestli u Vaše vozu ty Bsloupky topí, či nikoliv-měl bych to pak jednodušší při argumentaci v servisu.

dislike 14.06.2011  21:28

« Re: Re: Re: Re: Gratulace

ty vydechy jsou pod prednimi sedadly :-) vzadu nic. Mam i vydechy v B sloupcich, samozrejme, ze to i topi, pripadne topi vyhrivani sedadel i vzadu :-)

sir 15.06.2011  10:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Tak tak tak, zima v zadu je něco podezřelého...ale tak vždy trvá ve velkých mrazech déle, než se vyhřeje "zadek" tak možná je to tím >:D

eMeS 15.06.2011  15:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

no tak doufám, že máte pravdu. Jinak by to bylo zase pěkná Fordovina ;-\

sir 15.06.2011  15:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Tak zas takové skopičiny Ford nevytváří ;) bych řekl, že Mondeo je velmi ok auto.
                  A hlavně ...bílá mu sluší...sám jsem nad ní uvažoval :-)

eMeS 16.06.2011  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Máš pravdu, tohle by byl i na Ford velký úlet.
                    Bílá je krásná, dlouho jsem se nemohl rozhodnout kterou barvu, naštěsti mě to sám Ford ulehčil tím, že k FL nabízí míň barev, 10vs 14. Z fl barev se mě líbí jen Lunar a bílá....jelikož bílá je sportovnější a levnější, zvítězila :-)

woody-alien 16.06.2011  08:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

JJ, bílá mu dost sluší. Lunar Sky je pěkná barva, sám jsem nad ní uvažoval, ale nakonec nezvolil, protože mám pocit, že jí bude za chvíli všude plno. Už v showroomu jsem viděl tři nový Focusy v týhle barvě. Jinak já čekám "dítko" na konci července, tak tu nejspíš taky přibude recenze ode mě, i když mě to vždycky trvá. ;-)

eMeS 16.06.2011  08:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Já naopak už viděl mnoho M. v bílé barvě. Bude to hodně oblíbená a rozšířená barva....žádná raritka >:-[]

EDIT: a jakou sis vlastně vybral...také bílou?

woody-alien 16.06.2011  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Můj výběr byl spíš vyškrtáváním barev, který nechci. Současný auto mám v černý perleti, takže černou už NE ! >:D

Stříbrná, tý je všude jak nas..áno, tmavě modrá je jak z Passata, modrošedá se mi nelíbila, bílá - ta se mi líbila, ale nechal jsem se zviklat tím, že barvu jsem měl bez příplatku, no nakonec jsem vybíral mezi Lunar Sky a zelenou Parkside a z výše uvedeného důvodu zvolil tu Parkside. Ačkoliv na silnicích vidět není, viděl jsem ji naživo na jedný skladovce a zalíbila se mi. Taková nejednoznačná barva.

sir 16.06.2011  18:59

tak dobrá volba barvy....právě je zajímavá....jiná než ostatní :yes: :yes:

eMeS 17.06.2011  13:18

« Re: Gratulace

Ta Parkside se mě líbila na obr.,v katalogu. Bohužel jsem ji neměl možnost shlédnout naživo ani nikde jinde.Ve 3 Fordech co jsem byl byla buď Lunar nebo stříbro. Ještě jsem zvažoval i Midnight Sky, ale emočně(vidět zde: [odkaz] )na mě nepůsobila tolik jako bílá.
                            Jsem na ni velice zvědavý :yes:

Edvard 12.07.2011  14:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

woody-alien: když jsem si šel pro forda, stál vedle mého lunar sky právě parkside a na chvilku jsem byl na vážkách, jestli jsem nezvolil špatně... parkside je pěkná barva

eMeS 16.06.2011  08:51

dislike 16.06.2011  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

jo, bila je krasna, proto jsem ho taky v bile vzal - viz moje mondeo :-) zatim mam tu vyhodu, ze tu jezdim sam, zady dalsi bily mondeo (novy) na okrese neni, jen jedno stary mk4

sir 16.06.2011  09:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

TO já bych chtěl vidět vedle sebe klasickou bíliu Frozen a pak bílou Electric...když je tak šíleně drahá....jak je velký viditelný rozdíl....:-?

dislike 16.06.2011  11:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

bila electric je neco jako perletova metaliza.. problem je, ze do tehle "bile" nejde dat svetla kuze..

eMeS 16.06.2011  12:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

také bych je chtěl vidět vedle sebe. Jestli je rozdil viditelný na prvni pohled.
                            K té (světlé) kůži...ona tam dát k této barvě samozřejmě dát jde, nejde si ale zvolit Eletric white a výbavu Enterprise. Pro jiné výbavy je k k dizpozici, kůži dokoupíš....tak to alespon chapu z ceníku. By mě zajímal důvod...
                            :-O

dislike 16.06.2011  14:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

nejde :-) [odkaz] ...

svetla light stone proste k bile Electric dat NEJDE, a to muzeme byt radi, mnohem horsi tabulka je k videni u nemeckyho Fordu, kde nejde svetla kuze ani ke klasicke Frozen..

eMeS 17.06.2011  13:14

Máš pravdu!! ...to sou věci po dvou deci... 8-s

Edvard 16.06.2011  16:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Když bylo v lednu asi tak -5 a cesta byla dlouhá 150km, „zadek“ byl na konci cesty pěkně promrzlý...

dislike 16.06.2011  16:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

jojo, vyhrivani prednich/zadnich sedacek ma neco do sebe :-)

sir 17.06.2011  09:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

tak to je nějaké divné....ještě jsem se nesetkal ani u minulých mondeíí, že by v zadu byla zima. A to předešlé generce neměli výdech v tém sloupku...ono to stačí vytopit i ze spodu. tak to bude asi problém někde jinde >:D

foto killerhammer

killerhammer 26.06.2011  20:07

« Výduchy v B-stĺpikoch

Edvard, mám 3 roky Mondeo MK4, MY2009. Tie výduchy v B-stĺpikoch naozaj nehrejú ani nechladia. Nie sú totiž zapojené na klimatizačný systém a sú to podľa Fordu výduchy na vetranie :*) Asi inžinieri z NDR urobili niekde chybu >:D Oni fúkajú len nasatý vzduch niekde zpredu interiéru auta (tuším začínajú niekde za skrinkou pred spolujazdcom), kde nasávajú ;-) Je ale smutné, že to nie je vyriešené ani po FL MY 2010 a pritom to vyzerá ako úplná prkotina ;-) Výduchy klimatizácie vzadu sú samozrejme umiestnené pod prednými sedadlami a fúkajú na nohy do druhého radu sedadiel a keď potrebuješ poriadne vyhriať zadné sedadlá, treba pustiť teplý vzduch na oblasť nôh, potom aj tie výduchy vzadu fúkajú dostatočne a je to cítiť.

Edvard 12.07.2011  13:57

« Re: Výduchy v B-stĺpikoch

killerhammer: Díky za radu, až se dostanu do chladnějších krajů, tak to hned vyzkouším.

dislike 15.07.2011  00:40

« Re: Výduchy v B-stĺpikoch

nesouhlasim. Pokud pustim klimatizaci, tak i z tutech vydechu jde ledovy vzduch, coz pokud by to nasavalo nekde zepredu, tak nebude. S autem jsem jezdil od konce prosince, a i v zime z toho slo teplo, tudiz MY2011 to ma patrne jinak.

foto patr007

patr007 14.10.2011  17:38

« Re: Výduchy v B-stĺpikoch

Mám taky Mondeo 2011 - viz recenzi na [odkaz] už jsem letos i topil a speciálně na ty výdechy v B-sloupcích jsem se zaměřil a zjistil jsem, že z nich jde to, co má, tedy při topení teplý vzduch, při chlazení chladný. Výdechy pod sedačkami jsou výkonnější a zdá se mi, že, než se vzduch dostane ven z těch výdechů ve sloupcích, tak se po cestě docela ochladí. I tyto výdechy ale napojené na klimatizaci/topení jsou.

Edvard 06.11.2011  11:05

« Re: Re: Výduchy v B-stĺpikoch

Zdravím, předem Vám blahopřeji ke skvělému vozu, titanium S už je dost dobrá raketa. Už více lidí zde psalo, že jim výdechy v B sloupcích fungují jak mají. Jak píšete, „zdá se mi, že, než se vzduch dostane ven z těch výdechů ve sloupcích, tak se po cestě docela ochladí“ a asi tak to mám i já. Musím to ještě vyzkoušet, aby ta „záhada“ s B výdechy byla konečně uzavřena, počkám ale na pořádnou zimu ;)

kratasak 14.06.2011  21:21

Taky Gratulace

Také jsem v očekávání, Od konce dubna objednané Mondeo 2.0 TDCi Enterprise bílá frozen 5ti dvířko. Kvůli dlouhé čekací době na tuto motorizaci, dodání cca 3-4 měsíce. Včera jsem se dozvěděl že 20.6. jde do výroby (hurááá). Původně mělo být Titanko s nějaký příplatky ( park. senzory, 17" kola, sklopný zrcátka, popř v nějakém zajímavém paketu.) Nevěděl jsem jakou mě dají slevu, a chtěl jsem se vejít do 600 000. Když jsem začal s diskuzí o ceně, byla nejdříve sleva 20, 22, 23 a nakonec 24% z ceníkové ceny na auto do výroby. Po ověření, že mě nikde jinde větší slevu nedají, nebylo co řešit. Po propočtu ceníkového Enterprisu a příplatkové bíle barvě a odečtu 24% jsem byl na ceně cca 596 a zajásal jsem (ta výbava navíc s kterou jsem nepočítal-paráda). Připlatím 5ti letou záruku. Od roku 98 jsem věrný Fordu. Starší Mondeo, nový FoFo, a ted návrat k lásce.
    Přeji mnoho šťastných kilometrrů

Ronault. 14.06.2011  21:27

« Re: Taky Gratulace

24% :-O :-O No tak to už je síla.

eMeS 15.06.2011  09:16

« Re: Re: Taky Gratulace

Fííha...mě bylo řečeno, že ofiko sleva 25proc. je jen na 1.6 Ecoboost :-O !
        Mno, stejně bych ho vzal tak či tak :). Já měl původně nakonfigurované také Titanium, vadilo mě ale, že nemá Bixenony, které jsem samostatně kupovat nechtěl a sada Titanium plus byla dost draha. Volba padla na Enterprise, který nebyl o moc dražší, zato mnohem líp vybavený :-)

Podle příspěvků vidím, že v červenci tady vyrostou recence na Mondea jak houby po dešti! :yes:

sir 15.06.2011  10:27

« Re: Re: Re: Taky Gratulace

Slevy jsou stejné jak minulý rok, taky na ecoboostika 2,0__ 26% sleva, coz uz pri plne vybavenem aute udelalo poradnou ranu.

Tak doufejme, ze nebudete s recenzemi zahalet, hlavne se tesim na poznatky z jizdy s 1,6 Ecoboost :-)

eMeS 15.06.2011  15:15

« Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Nebudeme :-)

Ještě pár dotazů ke Convers+ a tempomatu:

- je na displayi vidět rychlost, kterou jsem si nastavil na tempomatu?
            - když se chci vrátit na rychlost co jsem měl na tempomatu(předtím jsem třeba přibrzdil nebo tak), auto zrychluje na MAX.?
            - když si tlačítekm SET+ zvyšuju rychlost, o kolik km/hod to přidává?

díky za odpověď

sir 15.06.2011  15:35

Tak to jsem rád >:D

odpovědi:
              - na displeji nastavená rychlost vidět jde
              - zrychluje téměř na max. což mě přijde zbytečné :-/
              - zvyšuje to o 5km/h , ale když jedu např. 132km/h dám SET+ tak to skočí na nejbliží tzn. 135km/h pak znova plus a skoči na 140 atd.

Možná že u klasického tempoatu se to liší, já mám zkušenosti s adaptivním, a klasický si nepamatuji jak se přesně chová, byť máme v rodině ještě jedno Mondeo s kl.

honzamo 15.06.2011  18:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

A tempomat funguje pouze do 180km/h :-)

eMeS 16.06.2011  08:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Aha, takže ty máš adaptivní....to si myslím, že bude ten rozdíl. Při adaptivním ti ukazuje vzdálenost, rychlost atd...dost informací. V případě klasiky tam( tuším jsem to někde četl) informace o rychlosti chybí a je hodně a zbytečně nevyužitý,nedomyšlený....snad to nebude pravda ;-\

eMeS 16.06.2011  08:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Už jsem to našel, uživatel petervil to píše:

Neviem preco ford nezobrazuje nastavenu rychlost na displeji,ktory je najme v pripade convers+ znacne nevyuzity. :*)

SNAD to u faceliftu napravili...

sir 16.06.2011  10:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

tak podle Dislika to nenapravili....:-(....máte si šici pořizovat pořádnou výbavu >:D >:D >:D to je samozřejmě vtip 8-s >:-[]

...teď mě napadá...jak ale se pozná, jakou rychlost jsem původně nastavil...když zabrzdím..pak dam RES ať to zrychlí na tu původní...ale když jsem stačil zapomenout jakou jsem tam měl nastavenou? :D teda u klasickeho temp. u svého vím

Edvard 12.07.2011  13:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Nepoznáte to, respektive to poznáte podle toho, kde se ručička tachometru zastaví...občas docela adrenalinový zážitek ;)

dislike 16.06.2011  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

- nemam adaptivni, rychlost videt neni
              - po zmacknuti RES auto zrychluje az na tu nastavenou rychlost
              - o 5km, stejny to je v pripade nastavovani limiteru, ale tam se ta rychlost uz ukazuje

eMeS 16.06.2011  11:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

tak to je fakt ubohé 8-s 8-s
                Display veliký jak KRÁVA!, polovinu zabíra debilní auto s rozsvícenýma světlama a jinýma *****ma, druhá zeje prázdnotou, ale podstatné údaje tam chybí! To je taký problém tam někam třeba do rohu vrazit i tempomatovou rychlost?! Heej,to mě tedkom dost naštvalo ;-\ uff.....malinkou nadějí snad může být oprava v budoucím updatu softwaru. Právě takéto nedotažené maličkosti mě jinak na oblíbeném Fordu mrzí

sir 16.06.2011  19:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

no jo, když je tam adaptivni tempomat a zapne se, tak místo toho rozviceneho auta je jine auto :D:D a samozrejme info o nastavein adapt. tempomatu, proto ten velky displey, kdyz si to clovek vybavi poradne, tak to vyuzije...treba dale lane assistu atd

Edvard 16.06.2011  16:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Mám obyčejný tempomat a na displayi rychlost nastavené na tempomatu vidět nemám. Mám ji vidět jen při omezovači. Po zpomalení a zmačknutí tlačítka RES, auto maximálně zrychlí do nastavené rychlosti. Když mačkám na SET+, auto zrychluje po tu dobu, dokud tlačítko držím, takže když to držím třeba sekundu, zrychlí to třeba o 1km/h (podle zařazeného stupně, aktuální rychlosti a terénu).

kratasak 15.06.2011  22:22

« Re: Re: Re: Re: Taky Gratulace

Bixenony se mě líbily vždycky, ale v příplatku dát za ně samostatně 31 to se mě opravdu nechtělo, ale v tom Enterprisku v kombinaci s tou vší výbavou je to vlastně skoro "zadarmo" >:-[]

eMeS 16.06.2011  08:50

Máš recht.
              Já nakonfiguroval Titanium a pak si uvědomil, že by byla veliká škoda a hodně bych toho v budoucnu litoval nemít u nového auta za pul mega, které budu mít x let, bixenony 8-s. Ty nejdou ani dodělat(resp. jdou ale složitě-ostřiky,nivelace atd.).....chvíli jsem pošilhával i po adaptivních(příplatek 16tis, se slevou 12tis.), ale bi je bi :-)

dislike 14.06.2011  21:30

tdci ecu update

btw - kdo mate tdci (mk4.5), nezkouseli jste v servisu update ecu? na forech jsem nekde zahlidl, ze je prave pro 163konovou verzi update ecu k dispozici, ze to auto jede o dost lip - me v servisu tvrdi, ze nic nemaji a ze nic neni... tech lidi to tam psalo vic, asi budu muset zkusit servis jinde..

eMeS 16.06.2011  11:29

Prodloužená záruka

Chlapi,

máte někdo přikoupenou prodlouženou 5.letou záruku na auto a myslíte, že to má smysl???

dislike 16.06.2011  11:45

« Re: Prodloužená záruka

ja ji mam. urcite to ma smysl, nektery dily jsou o dost drazsi nez cela zaruka

kratasak 16.06.2011  20:27

« Re: Prodloužená záruka

Neváhal jsem ani minutu, v současný době mít auto plný elektroniky a všech možnejch serepetiček si to o tu 5ti letou záruku přímo říká. >:D

dislike 16.06.2011  14:24

hagusy

btw - vsiml jsem si ted, ze nemas liziny.. to schvalne? a vis, ze se nedaji uz dodelat?

eMeS 16.06.2011  14:34

« Re: hagusy

co je tohle zase za Fordovinu....?? Já v budoucnu chci pořídit rakev na lyže atd. takže i střešní ližiny bude třeba....v ceníku nejdou černé(pro Titanium). S hliníkovou úpravou jdou dokoupit.

Edvard 16.06.2011  16:00

« Re: hagusy

Ližiny jsem nechtěl schválně, auto se mi líbí více bez nich. Myslel jsem si však, že bude možné je případně přidělat... Ale i kdyby to nešlo, tak kombík je velký a dvě kola, nebo 4 páry lyží se vejdou do kufru.

dislike 16.06.2011  16:46

« Re: Re: hagusy

liziny pridelat nejdou. zkousel jsem to u puvodne vyhlidnute mk4, bylo mi receno, ze strecha je varena laserem, tudiz pokud se delaji liziny, je strecha uz s nejakou pripravou, ktera nejde dodelat dodatecne. Tudiz - bez lizin objednano = bez lizin navzdy.

Edvard 12.07.2011  13:52

« Re: Re: Re: hagusy

Tak naštěstí je možné rakev/nosiče přidělat na ty „nacucávací“ ližiny ;)

eMeS 27.06.2011  23:29

Dotazy

prosím tě, mám pár menších dotázků :-)

- když pustíš ostřikovače čelního skla, stříkají pokaždé i ostřikovače světel?? ..nebo jen třeba každé 5. stříknutí? a je to proud na to čelní nebo jemně rozprášené?

- když se rozjedeš, zamknou se ti automaticky zámky dveří?

- jsou prahy případně hrana u zadních dveří chráněná nějakou folii proti kamínkům?

To jak píše Killerhammer je opravdu smutné ;-\ :-( 8-s

díky za odpověd

foto killerhammer

killerhammer 29.06.2011  11:05

« Re: Dotazy

Napíšem aj ja:

5-ročnú záruku Ford Protect mám a už som na ňu aj reklamoval uvoľnený výfuk. Bez problémov oprava prebehla bez platenia. Ináč, tá záruka sa posudzuje v servise, či je porucha spôsobená opotrebením teda užívaním (tú neuznajú) alebo nie, bola výrobná vada (tú uznajú). Teda je možné, že niektoré veci proste na záruku nevyhádaš, zaleží asi aj aké máš vzťahy v servise :-!

Ostrekovače bixenónov nestriekajú spolu vždy s ostrekovačmi predných okien. Buď je tam časovač alebo striekajú len každé N-té stlačenie, neviem posúdiť.

Bixenóny vo Forde majú tiež problém, že nie sú natáčacie (AFS), je to veľmi stará konštrukcia. Osvetľovanie do zákrut špeciálnou parabolou funguje len v nízkych rýchlostiach.

Convers+ má problém s nevyužitou plochou na ktorej namiesto informácii zobrazuje statický obrázok auta. Toto bolo podrobené kritike vo viacerých recenziách. V noci navyše zbytočne grafika ťahá a unavuje oči (aj keď si znížiš jas na minimum).

Keď sa rozbehnem, dvere sa mi nezamknú ani som nevidel také nastavenie v setupe.

Chránenú karosériu pred kamienkami mám od výroby fóliou len na prahoch a okolo prahov zadných dverí. Chránené prahy sú tuším od výbavy Titanium alebo lepšej.

Edvard 12.07.2011  13:49

« Re: Dotazy

Zdravím,
      -to s těmi ostřikovači nevím, z vnitřku auto to není vidět, zda se ostřikují i xenony, nebo jen čelní sklo

-zámky dveří se automaticky nezamknou

-u kufru je takový stříbrný plastík, který má zřejmě sloužit jako ochrana proti poškrabaní, to samé je i na prazích u předních dveří, u zadních už ne

Myslíte jak Killehammer píše o těch výdeších v B-sloupcích? Jo, je to blbé, snad bude fungovat jeho rada o vytopení auta při nastavení foukání vzduchu na nohy. Teď jsem se vrátil z dovolené u moře a musím teda říci, že s vychlazením auta není nejmenší problém, klimatizace funguje na jedničku a teplota je v pořádku jak vepředu tak vzadu. Tak alespoň to :-) Uvidíme jak to bude v zimě...

veloce1 04.07.2011  12:04

spokojnost?!?

tvoje vyhrady su opravnene. ja som si musel zvykat dlho, kym som prisiel k zaveru, ze auto mi vyhovuje. po odmysleni par nedostatkov, b stlpiky je zly sen, budes po case urcite chodit k autu vysmiaty ako ja. chvalim vyber farby aj vybavu. neviem ci je mozne objedna v tejto konfiguracii auto bez led diod, ale ja by som ich urcite zavrhol. podla mna je to neuveritelny gic a jedine kam to patri je audi.

dislike 08.07.2011  07:45

« Re: spokojnost?!?

nevim proc objednavat bez diod, ja jsem se na LEDky ve svym mondeu docela tesil - sviti to velice dobre a dalsi vec je ta, ze to hodne setri xenony, takze z funkcniho hlediska je to naprosto idealni. A porad lepsi nez ty spousty aut s podomacky pridelavanymi diodami nekde v narazniku.

eMeS 13.07.2011  11:55

Souhlas dislike :yes:
        Spínač světel necháš na nastavení "auto" a o světla se už nemusíš vůbec starat. Senzor automaticky přepíná mezi dennima LED a bixenonama navečer-v noci.Denně potkávám Golfy a jiné auta s podomácku přidělanýma LED páskama a TOHLE je hnus.

Edvard 12.07.2011  13:35

« Re: spokojnost?!?

Auto lze objednat určitě i bez diod, ale zůstane tam ošklivý černý pás, takže to ne, navíc se mi leddiody líbí a myslím si, že budou stále častěji součástí většiny nově vyprodukovaných aut a to je dobře-audi naštěstí nemá na diody monopol ;) Jinak mě udivuje Vaše hodnocení, kdy za fotky jsem si zasloužil jeden bod. Schválně jsem se podíval na Vaše fotky a byl jsem zklamaný-vůz máte vyfocený pouze 7x zvnějšku a 2x zevnitř a to vše rádoby umělecky. Dle mého názoru by měla uživatelská recenze obsahovat takové fotky, které se snaží čtenáři auto maximálně přiblížit, jak vypadá ve skutečnosti (třeba oproti firemním bulletinům, kde jsou fotky maximálně upraveny). Ne vždy nabídne oficiální dealer pohled do kufru, na zadní sedadla, pod kapotu atp., proto jsem tyto fotky nafotil a myslím si, že potencionálnímu kupci mohou o něco zlepšit představu, jak auto opravdu vypadá a funguje. Napište mi prosím Vaše kritérium hodnocení, za co jsem získal nejnižší počet bodů. Nejsem sběratel bodů, jen mě zajímá a rád si přečtu Váš názor na hodnocení fotografií uživatelských recenzí zde na moje.auto.cz.

Edvard 12.07.2011  13:36

Edvard 12.07.2011  13:37

dislike: :yes: :yes: :yes:

veloce1 15.07.2011  14:45

« Re: Re: spokojnost?!?

moje ocakavanie na temu led sa splnili - vsimli ste si ze, napr. bmw nepodlieha modnej vlne?
        edvard, poslal som vam sukromnu spravu ...

dislike 16.07.2011  22:57

« Re: Re: Re: spokojnost?!?

nepodleha? a co jejich 'krouzky' jako denni sviceni v bmw 3 coupe? tam jsou pouzity LED. Je preci uplne jedno, jestli je to prouzek nebo treba kosoctverec, dulezita je technologie a jeji vysledky - u LED je to nizka spotreba, vysoky vykon a zivotnost, coz znamena min sezranyho paliva a taky vetsi bezpecnost. pamatuju si, jak svyho casu byl "kyc" i treti brzdovy svetlo - a hle, maji to vsechna auta..

veloce1 17.07.2011  19:54

« Re: Re: Re: Re: spokojnost?!?

zle som sa vyjadril. myslel som, ze bmw nepouziva modny led pasik mimo hl. svetiel. proti led nic nemam. ak su vkusne zakomponovane, ako pouziva audi, kia sportage ci bmw. ked su umiestnene mimo,tak to je pre mna nahrubo umiestneny gic. vid tuzing ale napr. aj marcedes ,,s,, ...

Edvard 17.07.2011  10:30

veloce1: žádná soukromá zpráva mi nepřišla, stačí když to napíšete sem, díky
          p.s.: BMW má ledky jak vpředu tak vzadu- většinou tedy diodové pásy (trubice), ne bodová světla

Edvard 24.07.2011  16:22

« Re: Re: Re: spokojnost?!?

BMW 3 modelový rok 2012 by měl mít taktéž diodové pásy, stejně jako mercenes, ford...

veloce1 26.07.2011  08:24

« Re: Re: Re: Re: spokojnost?!?

aj nove BMW 6 ma led mimo hlavnych parabol ;-\

foto liborauta

liborauta 05.11.2011  20:51

Je zajímavé, že jsi dal skoro tomu samému Mondeu jako máš ty 8 bodů za auto. Skoro jako by se ti nelíbylo to co sis koupil :-). Nebo jsi asi hodně kritickej na auta a pak si teda 9 bodů za moje auto vážím. Máš to pěkný i recenzy tak jsem hodnotil kladně. Ta spotřeba snad klesne, já mám u Toleda psanou 5,2 a jezdím v pohodě do 5 litrů.

Edvard 06.11.2011  10:55

« Re: Ahoj

Zdravím, to skoro samé mondeo vnímám jako úplně jiné mondeo. Nelíbí se mi sedan, nemám rád stříbrnou barvu a model před faceliftem se mi opravdu také moc nelíbí. Každopádně tvoje auto je fajn, pěkná barva a hlavně KABRIO ;) Co se týká spotřeby, tak s extra lehkou nohou jsem jednou jel za 5 celých, ale nemůžu stále myslet na lehkou nohu, navíc často spěchám a používám klimatizaci, takže spotřeba se nyní ustálila na 6,4 (místo psané 5,3), ale jsem spokojený. Každopádně tvých 5 litrů je záviděníhodných ;)
      p.s.: přeji nám všem nižší počet vandalů v Čechách!

foto liborauta

liborauta 08.11.2011  14:12

« Re: Re: Ahoj

Tak moje Toledo je stříbrnej sedan :-), ale jinak se mi líběj spíš kombiky a sedana jsem nechtěl, ale nakonec jsem spokojenej. JJ nižší počet blbců, co nemaj co na práci