Seat Leon (2011)

4.6.2011

Úvod Tak na úvod zdravím všetkých..Recenziu píšem na moje prvé vlastné auto.Na kúpu autá som mal jednu požiadavku, ktorú som aj samozrejme splnil,…

Seat Leon (Delfin2)

Brandon Walsh 04.06.2011  03:31

leon

ako tak pozeram vdaka mojmu dnesnemu ponocovaniu ti mozem zablahozelat ako prvy ;-) vela stastnych km prajem :yes: idem si precitat recenziu hadam to este zvladnem akurat z fotiek ma zarazilo nejake novodobe setrenie
    tvoj reference [odkaz]
    moj reference [odkaz]
    pri otvarani zadnych dveri ja tam mam sklo ty nie :-O

Delfin2 04.06.2011  03:38

« Re: leon

Ďakujem.. Tak vidíš.. Je tam plexi.. Neviem kto to vymyslel..

Brandon Walsh 04.06.2011  03:42

« Re: Re: leon

ked citam ako rychlo ti prisiel leon tak si pripadam ze som jediny kto nanho musel vytrvalo cakat >:D

Delfin2 04.06.2011  03:51

« Re: Re: Re: leon

Niečo mi hovor :-) Ja som bol v šoku, keď som počúval to čo mi hovorí predajca.. Vôbec som to nečakal, a som sa aj pomaly zmieril s tým, že auto bude až najskôr o 10 týždňov.Ale veľmi som sa potešil, keď mi oznámil tu správu.Vraj "tlačil" na dealerov, že potrebuje pre známych tak preto tak skoro ho mám doma ;-)

Brandon Walsh 04.06.2011  03:58

« Re: Re: Re: Re: leon

ako si zatial spokojny s radiom ? v jednej diskusii si sa na zvuk pytal sa mi zda, cim dalej sa mi leon v bielej zacina viac pacit :yes:

Delfin2 04.06.2011  04:10

« Re: Re: Re: Re: Re: leon

Dobre si pamatas.Vies co som spokojny hraje nad moje ocakavania.Proste vsetko v tom aute je ok nemozem sa na nic stazovat.Najprv som pozeral po ciernej metalize, ale, uz doma je cierne auto tak som nakoniec ciernu vyradil.. A ostala, uz len biela, lebo na tom aute padne ako uliata :-)

erbe 04.06.2011  05:23

Vitaj

Vitam dalsieho Leonistu. Konstanujem, ze okrem Leona mame rovnaky aj USB kluc PQI :-) Auto super, fotky fajn na recenzii verim ze casom zapracujes. Potom ohodnotim ;-) Tie 16ky Elio vyzeraju super. Keby moja vybava mala tieto a nie tie posahane "lucmi preplnene" disky, tak za 17" vobec nepriplacam. Normalne ti zavidim :-) 17ky su u nas vyhodene peniaze. Aj z pohladu jazdnych vlastnosti aj spotreby, kedze na ne podla TP musia ist 225ky pneu.
    Prajem vela uspesnych km! :yes:

foto Pat-rick

Pat-rick 04.06.2011  09:45

« Re: Vitaj

Taktiež ťa vitam . :-) . Auto je pekne-hlavne ta biela farba. Na tých 16-tkach vyzera velmi pekne no keby boli este o 1 palec vačšie určite by vyzeral ešte lepšie. Na Golfe mam zatial 15-tky ale onedhlo tam budu 17-tky. Čo sa týka motora . Celkom dobrý výber , no na pravažne jazdenie po meste by stačila aj 1.2 tsi .:) Ale aj tak . GRatulacia. Dame stretko niekedy ? ;)

Delfin2 04.06.2011  12:27

« Re: Vitaj

Dakujem velmi pekne :-) Ano mas pravdu tie Elio 16 vyzeraju velmi dobre a presne ako hovoris v predajni som zazrel tie 17" ale vobec sa mi nejako nepacili a urcite by som za ne nepriplatil.. :-)

Delfin2 04.06.2011  12:28

« Re: Re: Vitaj

pre Pat-rick dakujem pekne.. Ano viem, ze 1.2 TSI stacila, ale ten "smiesny doplatok" za 1.4 TSI si myslim ze bol az velmi fajn :-) A jasne mozme niekedy dat :yes:

Brandon Walsh 04.06.2011  18:36

« Re: Vitaj

erbe ja som uplne opacneho nazoru teraz by som ine ako 18 ky na leona nekupil >:D
      ked sme pri tych zrazoch niekedy by sme sa mohli vsetci traja stretnut dlhsie chcem spravit fotku biely zlty cerveny leon >:D

Delfin2 04.06.2011  19:39

« Re: Re: Vitaj

Môžme sa stretnúť nevidím problém ;-) Tak ja si myslim, že nejaké pekné 17 by boli také akurát na leonik :yes:

Brandon Walsh 04.06.2011  20:48

« Re: Re: Re: Vitaj

ja vidim trochu problem v kilometrazi (v erbeho pripade) >:D

erbe 05.06.2011  10:16

« Re: Re: Re: Re: Vitaj

Jasne ze sa mozme stretnut. Jak tak kukam, tak sme zo vsetkych kutov SR. Nejaku tu stofku prekonat neni problem. Kompromisne mi to vychadza na lokalitu v okoli Popradu. Predpokladam ze ty ZIno s tym nebudes mat problem ze? >:D

Brandon Walsh 05.06.2011  13:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

zrovna ten poprad mi nevyhovuje ja sa tiez chcem povozit >:D nejaky vikend by to slo ;-)

erbe 05.06.2011  13:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Si mozes dat este kolecko niekde, kto ti brani >:D Aku lokalitu navrhujete teda Leonisti ? Ja sa prisposobim. Ako celkom zaujimave mi napada tak vzdialenostne neutralne Dobsinsky kopec resp. nejaka lokalita niekde v jeho okoli. Dobsina je plna ciganov, tu by som asi nevolil ale v srdci slovenskeho raja napriklad Palcmanska masa alebo malebna dedinka Stratena :-)
                Termin vidite ako? Ja budem k dispozicii buduci vikend, potom asi 2 tyzdne som prec, takze potom az v juli mi to vychadza.
                Zino ty uz si skolske povinnosti uspesne ukoncil?

Delfin2 05.06.2011  18:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Tak mne by najskôr vyhovoval Poprad ;-) Dobsinsky kopec ani neviem, kde je >:D Poprad mam do tych 160km to by bolo priateľne.. A mne by to vyhovovalo tak niekedy v Júly :yes:

Brandon Walsh 05.06.2011  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

erbe statnicoval som asi dva tyzdne dozadu ale kedze kvoli uceniu som bol tri tyzdne na PN tak teraz musim zarezavat kolegyna mi tu PN ku vratila a lieci sa ona >:D buducu nedelu som volny aj ja sa mi zda potom taktiez az nejaky ten jul, kludne sa mozme stretnut v poprade a dame si nejaku spanilu jazdu ;-)

erbe 05.06.2011  20:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Tak gratulujem. Teraz uz len cely zivot makat :-)
                    Takze buducu nedelu 12.6. ak bude vhodne pocasie, tak by sa to dalo spachat teda. Dufam, ze sa mi podari tento tyzden dokoncit jednu upravu,, ktoru mam v hlave od momentu kedy som videl Leona a bude ready >:-[]

Brandon Walsh 06.06.2011  06:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

vdaka, 12.6. som volny a dufam ze neprides s ciernou maskou pretoze od zavisti sa s tebou nebudem rozpravat >:D

Delfin2 06.06.2011  12:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Chaloši tak ja neviem či 12 budem môcť, ale pokúsim sa.Keby, že náhodou tak, kde by sme sa stretli v PP?

Brandon Walsh 06.06.2011  12:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

ja v nedelu mozem cely den som z popradu takze je mi jedno kde sa stretneme ak budes mat cas. Co tu poznas ?

Delfin2 06.06.2011  12:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Tak ja podla vsetkeho cely vikend budem mimo. Tak poznam zimny stadion chodil som tam hrat hokej ;-) ale ci k nemu este trafim tak to je otázne, ale nejako urcite ;-)

Brandon Walsh 06.06.2011  12:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

zrovna pri stadione by sme velmi nepochodili uz dva roky sa tvaria ze tam stavaju "dialnicu" a neda sa tam jazdit, ak budes mat cas tak daj vediet a dohodneme sa
                              pripadne sa stretneme pri tescu to urcite najdes je to pri vyjazde z popradu smer svit

Delfin2 06.06.2011  14:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

hmm no ja som tam, uz bol dávno.. Ja, ked som tam chodil tak este nestala ani dialnica okolo obchvatu.No tesco ano viem na zaciatku mesta to by som mal urcite trafit.A nieje tam aj OC Max?..Urcite dam vediet ,ked budem moct ale ten Júl by mi asi najviac vyhovoval.

Delfin2 06.06.2011  14:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

okolo Popradu *

Brandon Walsh 06.06.2011  14:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

mame aj max ako pises [odkaz] ;-) ja sa prisposobim kludne to moze byt jul, pripadne nedela aj jul >:D

Delfin2 06.06.2011  14:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Jasne nedela a júl to by bolo ok :yes: a erbe on je zo ZA? :-)

Brandon Walsh 06.06.2011  14:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

ano erbe to ma cestou do prace zo ziliny cez poprad do blavy >:D (teda aspon sa mi zda) >:D

Delfin2 06.06.2011  14:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

No ta to potom ma super, asi ja to mam najďalej >:D Rovno môžte prísť na východ toľko >:D Pôjdeme sa okúpať na Šíravu >:D :yes:

Brandon Walsh 06.06.2011  14:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

ako som pisal na zaciatku ja kludne pridem mne poprad nevyhovuje z dovodu velkej blizkosti a nemoznosti soferovania >:D dohodneme sa este s erbem

Delfin2 06.06.2011  15:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Jasne tak to chápem, len erbe by to asi na východ mal, až moc ďaleko a pochybujem, žeby s tým suhlásil, ale bolo by dobre >:D alebo aspoň taký Prešov ;-)

Brandon Walsh 06.06.2011  15:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

nechame to na erbeho bude mat posledne slovo >:D

Delfin2 06.06.2011  16:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

dobre to bude najspravodlivejšie ;-)

erbe 06.06.2011  17:39

« Re: Vitaj

No ale bistu bohu chuopi sa to nejako nepekne naklana to miesto odomna... myslim ze spravime kompromis a stretneme sa v Orechovej Potoni na ringu >:-[] Termin je ale zjavne tiez este v nedohladne, takze nema zmysel to nejako konkretne riesit. Aktualne by mi nerobilo problem prist aj dalej, situacia sa moze ale radikalne zmenit :-) Nejake extremy by som ale rad vylucil. Povedzme ze do tych 200km od Ziliny lubovolnym smerom. Okolie Popradu je teda celkom v pohode :-)
      PS:Dovolil som si reagovat na prvy prispevok, lebo uz sa to nedalo citat...

Delfin2 06.06.2011  18:13

« Re: Re: Vitaj

>:D Tak potom to vidím, len na ten Poprad :-)

Brandon Walsh 06.06.2011  20:57

« Re: Re: Re: Vitaj

takze poprad dohodnite sa kedy a kde ;-)

Delfin2 06.06.2011  21:02

« Re: Re: Re: Re: Vitaj

Mne by najskôr vyhovoval začiatok Júla a kde asi to Tesco, lebo iné miesta moc nepoznám a GPS sa mi moc nechce brať ;-)

Brandon Walsh 07.06.2011  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

takze to nechame na ten jul ?

erbe 07.06.2011  10:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

No ak to spravne chapem tak tento vikend to visi na Delfinovi. Jul je vo hviezdach.

Delfin2 07.06.2011  11:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

Chaloši sorry, ale naozaj teraz nebudem k dispozicii.. ;-\

Brandon Walsh 07.06.2011  11:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vitaj

okej dohodneme sa v juli lebo takto dopredu sa mi planovat neda

foto Nicco

Nicco 04.06.2011  23:09

spolahlivost

Zaujima ma, ako sa bude darit motoru do blizkej buducnosti. 1.4ky mali zopar vaznych problemov - strata kompresie na 3tom valci, turbo a vstrekovace, to vsetko do 30-50.000km. Mozno islo iba o prve modely a teraz je to uz vychytane.

Delfin2 05.06.2011  00:52

« Re: spolahlivost

Nicco : To je otazka, ktora "trapi" asi kazdeho a doposial nie je jasne ako to vlastne je. Ale ja si myslim, ked clovek sa k autu sprava dobre a servisuje ho tak by to malo byt asi vsetko ok :yes:

foto Nerez

Nerez 27.06.2011  21:31

« Re: Re: spolahlivost

No, asi to nebude jen zacházením, spíš bych řekl, že VW ty motory pořádně nevyzkoušel a vypustil je do světa

Delfin2 28.06.2011  00:40

« Re: Re: Re: spolahlivost

asi,asi to je stále, len asi.Ty to vravíš jasne v pohode, ale tak ty asi o tom veľa nemôžeš vedieť ako to tam prebieha,testuje sa atď.A povedať, že VW to nevyskúšal a pustil do sveta taký/é motory, to by som si nedovolil povedať.

foto marco

marco 29.06.2011  17:30

« Re: Re: Re: spolahlivost

No nemyslím si že by to měli už po tolika letech vychytané a to by ten motor nebyl už po čtvrté vyhlášen motorem roku v objemu 1,4 sice se jedná o verzi s dmychadlo-kompresor, ale přece.

foto ondri

ondří 20.02.2012  18:27

« Re: spolahlivost

Pěkná recenze, já jsem sice přízivce nafty ale nevím jestli to přijde tak jen mě že vw nemá v nabídce nějaký zajímavý atmo-benzín krom staré 1.6 mpi. Cháou že pokrok nelze zastavit ale asi patřím ke konzervativnějším jedincům co se výběru motoru týče >:D Každopádně přeji spoustu šťastných kilometrů :-)

Delfin2 20.02.2012  22:16

« Re: Re: spolahlivost

Dík. :-) No máš pravdu nemá a, už asi ani nebude mať. :-) Ja som zatiaľ spokojný až čas ukáže ako bude ten motor spoľahlivý to je jasné.Ale nejako sa nad tým nepozastavujem.A proti nafte nič nemám, ale na moje jazdenie to by bolo zbytočné mať naftu.A si myslím, že ten benzín mi kreditku nezožerie, lebo spotreba na pomer výkonu je úplne dobrá ;-) Ročné max. 20tis. km neni očom :-! A ďakujem aj Tebe veľa šťastných km ;-)

foto stevosk

stevosk 05.06.2011  01:06

Dobrá práca

Už som čítal aj lepšie recenzie, ale v celkovom ponímaní recenzia fotky a auto ide o vyvážený produkt. Inak chválim výber motora, toto je pravý motor pre nižšiu strednú. Má výkon, ťah a rozumnú spotrebu a ešte aj správne palivo ;-) (ostatne ja benzíny rád - čučni do mojej recenzky). Dúfam že budeš recenziu pravidelne aktualizovať, už sa teším na skúsenosti s motorom, jazdnými vlastnosťami a rovnako aj na nové fotky. Preto ti dávam plné hodnotenie za 10.

PS: A samozrejme prajem státisíce km bez nehody.

Delfin2 05.06.2011  01:16

« Re: Dobrá práca

Ďakujem Ti veľmi pekné.Máš pravdu recenzia nie je najdlhšia, ale si myslím, že vystihuje to čo je aj treba proste podstatu.A Leonika som kúpil hlavne koli tomu motoru, ktorý som chcel,čítal som o ňom aj niekoľko recenzii tak si myslím, že to bola veľmi dobrá voľba.A som s ním nadmieru spokojný.Recenziu sa budem snažiť doplnovať a písať tu všetky moje postrehy a skúsenosti z každodennej praxe. :-) a idem mrknúť na tvoju recenziu

foto Mimas

Mimas 06.06.2011  23:35

Dobrá voľba

Ahoj, keďže som bývalý Seaťák a mám na Ibizu iba fajné spomienky tak si myslím že si si vybral dobré auto. Leon je o niečo väčšie auto ako Ibiza čo tiež zaváži a myslím že aj dizajn je krajší. Tak nech Leon slúži a kopec km bez nehody...

Delfin2 06.06.2011  23:47

« Re: Dobrá voľba

Ďakujem pekne.Ano je to väčšie auto a som naozaj veľmí rád, že som si kúpil práve Leonik.Nejazdí ich až moc veľa a design je fajn ;-) A čo ma teší najviac je motor 1.4 TSI , ktorý ma naozaj prekvapil a som s ním veľmi spokojný.

foto Jan-Matejicek

Jan Matějíček 07.06.2011  11:45

gratuluju

tak ses konecne dockal? bilej vypada dobre, jen ty kola by to chtelo na leto jiny... jeste by me zajimalo, proc vam na slovensku davaji do leona jiny radio, nez tam ma bejt... nevi nekdo? ja jen, ze tohle je takovy dost osklivy a hodi se tak do golfa

Brandon Walsh 07.06.2011  11:48

« Re: gratuluju

toto "osklive" radio sa dava do modeloveho roku 2011

Delfin2 07.06.2011  11:52

« Re: gratuluju

Dakujem.. No ano chcelo by to aspon nejaké 17" to by vyzeralo Leon ovela krajsie.. Mne zas sa paci to radio co mam to druhe co je sa mi vobec nepaci >:D

Brandon Walsh 07.06.2011  11:54

« Re: Re: gratuluju

suhlasim ja som bol cely cas v napati ci mi pride to radio z ibizy alebo toto, predajca mi nevedel povedat a ked prisiel leon pozrel som cez okno dnu a hovorim mate stastie inak by som ho nechcel >:D

Delfin2 07.06.2011  12:06

« Re: Re: Re: gratuluju

Mna predajca uistil, ze mi dojde toto.. A to mi tiez odlahlo, lebo toto radio sa mi paci omnoho viac nez tamto take nepekne >:-[]

Brandon Walsh 07.06.2011  12:09

« Re: Re: Re: Re: gratuluju

tak teraz to uz bolo jasne ale ja som objednaval auto v maji 2010 bol to prvy modelovy rok 2011 v meste >:D

Delfin2 07.06.2011  13:15

« Re: Re: Re: Re: Re: gratuluju

Tak to sa potom necudujem, ze si mal obavy :-) Ale na koniec mas radio ktore si chcel takze spokojnost vsak? ;-)

"-- skrytý --" 10.06.2011  23:21

Seat club.sk

Chlapi ako to že nie ste na www.seatclubslovakia.com myslím že sa tom dá nájsť kopec cenných rád a vašimi autami sa pochváliť aj tam

Delfin2 10.06.2011  23:57

« Re: Seat club.sk

Zdravím.. Ja som tam registrovaný, ale nejako v tom ešte tam neviem chodiť :-) ale určite aj tam hodim nejaké skúsenosti ak sa to bude dať ;)

foto Patriot

Patriot 25.06.2011  21:56

Pěkný Leon

Krásný Leon, motor znám v Octavii a je hodně dobrej. Ať jezdí :-)

Delfin2 25.06.2011  23:37

« Re: Pěkný Leon

Ďakujem Ti :-) Na podobne tvoje CCčko je peckové :yes: A motor mi robí radosť som sním spokojný :-)

"-- skrytý --" 01.07.2011  13:59

Pozdrav

Ahoj.

Moc pěkné autíčko, recenze a fotky. Leon se mi vždycky líbil (a to koncern VW opravdu nemusím), akorát při koupi prvního auta na něj nebylo a při koupi toho druhého se už muselo počítat s 4členou rodinou, takže to musel být něco většího.

Ať ti dlouho a dobře slouží

Delfin2 01.07.2011  16:52

« Re: Pozdrav

Ďakujem.. Tak isto aj tvoj peugeot je pekný a s dieselom určite aj pekne vozenie.. Ja ti prajem veľa šťastných km ,nech každá jazda s ním je ta najkrajšia ;-)

Brandon Walsh 07.07.2011  08:35

zraz

foto marco

marco 22.07.2011  22:43

Co to je za výbava

Co to máš za výbavu u vás na Slovensku se prodávají jiná auta než v čechách to vidím poprvé že je zadní klička z plastu a to neprůhledného a že ve výbavě reference je přístrojová deska kolem klimatizace a rádia v černém matném plastu. Jinak gratuluji k autu

Brandon Walsh 23.07.2011  15:57

novinka plná nadšenia

:yes: :-) nečudujem sa, ja by som po 22 000 km ktoré sme včera prekročili napísal presne to isté, akurát ja nie som spokojný so zadným reproduktorom za vodičom >:D

"-- skrytý --" 08.09.2011  18:42

dobrý výber

Dobrý výber,ak by som vyberal niečo športové, asi by som uvažoval rovnako, biela farba moc pristane.. neviem si predstaviť na Leon lepšiu. :yes:

Delfin2 09.09.2011  16:28

« Re: dobrý výber

Ďakujem.. Mne sa veľmi páči Tiguan celkovo VW milujem.. Mama tiež pozerá po Tiguane bol by som šťastný, keby doma sme mali takého krásavca;-) Inač prajem veľa šťastných km a chvíľ na cestách..

foto keo3200

keo3200 14.01.2012  11:56

ESP

Ahoj. Tiež mam Leona, ale v cervenej 1,2TSI. Neuvažoval si prikúpit si ESP, ved od roku 2014 už bude povinné v základnej výbave?

Delfin2 14.01.2012  13:24

« Re: ESP

Zdravím..Na začiatku som váhal a potom, keď som sa rozhodol, že si ho doobjednám tak, už mi predajca povedal, že objednávka je už odoslaná a nedá sa to už meniť.. :-( takže tak .. :/ A to neviem, že bude povinné od roku 2014 :-O

Brandon Walsh 15.01.2012  12:24

« ESP

mozno bude povinne v zakladnej vybave, ale pre auta vyrobene od toho roku takze neviem co to ma spolocne s autom z roku 2011 ;-)

Delfin2 15.01.2012  12:46

« Re: ESP

Tak ja, už s tým aj tak nič nenarobím ;-)

foto bicak77

bicak77 31.01.2012  19:02

31.5.2011

Ahoj, četl jsem si dnes znovu tvojí recenzi a uvědomil jsem si, že jsem si svoje auto přebíral ve stejný den jako ty. Tak to jsme byli dva, kteří v noci nemohli dospat >:D ;-)

Jinak tvůj Leon se mi v bílé moc líbí, ale jako největší plus vidím právě motor :yes: Ten bych hned voperoval do mé C4...

Chtěl jsem se ještě zeptat, jak se chová studené Tsi při větších mrazech než se zahřeje. Má podstatně hrubší chod nebo je to v normě?

Delfin2 31.01.2012  19:49

« Re: 31.5.2011

Nazdar, naozaj?? :-) Tak to je, ale náhoda mal som isť si preňho už 30.5 ale ešte ho nemali pripravený na prevzatie tak som šiel, až o deň neskôr tomu sa hovorí osud >:D ;-)

Ale musím uznať, že tvoj Citroen je veľmí pekný tento nový model sa mi, už páči :yes: Ale starší predchodca vôbec ;-\ (ešte coupe). Leon sa mi páči stále sa mi páčil, len cenovo bol niekedy úplne inde a na Leon padla voľba hlavne kôli motoru 1,4 TSI chcel som proste auto, ktoré už bude mať nejaký ten výkon a som veľmi spokojný, lebo s autom si tento motor naozaj super rozumie a výkonu je určite dostatok!Jazdím sám maximálne dvaja.Preto to vyhral Leon s 1,4 TSI, ktorý bol tiež veľký dôvod na kúpu Leona :-!

Myslím si, že chod motora je úplne v pohode žiadny výrazný hrubý zvuk možno prvých pár 10sekúnd je trošku hrubší zvuk, ale to ,len minimálne.Tento víkend som bol v Tatrách(Jasná) a ranné štartovanie v -18C nebol žiadny problém :yes:

Zatiaľ som s týmto motorom spokojný na 100% ,až čas ukáže aká bude jeho životnosť :-!
      (Na Leon je to ideálny motor)

foto bicak77

bicak77 31.01.2012  20:15

« Re: Re: 31.5.2011

Doufám, že moje další auto už bude turbobenzín (nebo možná diesel?) a bude mít šestku ;-)

Životnosti bych se u tebe moc nebál. Nikde není psáno, že atmosféra má patent na dlouhý život...

Delfin2 31.01.2012  21:31

« Re: Re: Re: 31.5.2011

Skôr benzín :-! Diesel nejako nemusím a 6tka určite sa tam hodí ;-) Životnosti sa nebojím snažím sa správať k autu čo najlepšie a hlavne s rozumom. :yes:

foto rytmus6663

rytmus6663 21.04.2013  14:12

serviska

Ahoj prosim ta kde si bol na garancke? Ja mam tiez uz skoro 30000 a budem musiet ist do servisu u nas v Trencine mi povedali 250 euro. 100 euro si mal komplet alebo si si olej a filtre doniesol a 100 bola za robotu?

Delfin2 22.04.2013  16:40

komplet

Zdravim ta, mal som komplet prehliadku aj s pracou za 100€.Robil to jeden moj známy.

foto peter21

peter21 11.05.2013  08:14

Správna voľba motora

Chválim za správnu voľbu motora.Benzín s týmto objemom a výkonom je najspoľahlivejšia voľba.V zime sa rýchlo zohreje,teda aj kúri,tichučký chod-žiadny klepot,dostatok výkonu aj v plnom obsadení a na dlhšie trasy.Ja mám osobne diesel,no keby som nemal do práce 60km určite by som zvolil takýto motor. :yes: Motor 1,6 tdi sa v zime neskutočne dlho zohrieva(môj rekord pri -12C je 24km na pracovnú teplotu)a keby tam nebola dvojzonová klíma s predohrevom tak tam určite mrznem.Servisák v porshe inter auto mi vravel,že predohrev spaluje naftu,takže sa len navyšuje spotreba.

Delfin2 11.05.2013  19:58

« Re: Správna voľba motora

Ďakujem,ak by som mal do práce 60km ako ty tak určite by som volil 1,6tdi aj ja.Ja nenajazdim veľa,domov chodím na firemnom aute.Spotreba je na ten výkon až veľmi dobrá by som povedal a výkonovo spokojne,nemám najmenšiu výhradu.

foto petan-k

petan_k 05.06.2013  21:39

Pěkné

Hezké auto, fotky i pěkně napsaná recenze.Každý by si měl udělat aspoň jednou za život radost a koupit nové auto. A z Tvojí recenze to přímo čiší. Tak ať dobře a bezpečně slouží.

Delfin2 05.06.2013  22:46

« Re: Pěkné

Dakujem:) Tak nove je nove,aspon nejaka ta mensia radost zo zivota :-) Napodobne, nech sluzi aj tebe ;-) PS:Mondeo sa mi velmi paci :yes:

šmoula nešika 02.09.2013  14:46

Dovolená

U Makarské na úpatí Biokova to mám moc rád. Já byl letos v Igrane. Jel jsi tím novým tunelem?

Delfin2 02.09.2013  23:01

« Re: Dovolená

Na makarskej sa mi pacilo,ako aj tucepi makarska je fajn vecer zivot,ludia,ruch.Nešiel som tunelom, isiel som po starej ceste.

šmoula nešika 03.09.2013  13:34

« Re: Re: Dovolená

Tunelem to bude rychlejší, ale ty horské silničky jsou prostě krásné. I ty vesnice - voda, pláž, nábřeží, uličky, řady penzionů, silnice, hory... V Igrane je to všechno navíc dokresleno starobylým kostelem s nádhernou zvonicí. Pak mi připadá zbytečné létat do Egypta, když je kromě pár výletů turista zavřený za zdmi nějakého komplexu.

Delfin2 03.09.2013  14:32

« Re: Re: Re: Dovolená

Viem,že tunelom by to bolo rýchlejšie, ale práve kvôli tým cestám,výhľadu a tej kráse som šiel starou cestou nie tunelom a hlavne kvôli priateľke, aby videla tú nádheru :yes: Ja osobne veľmi rád jazdím je to pre mňa relax takže na lietadlo si nepotrpím ako niekto a Chorvátsko je veľmi krásne ako aj píšeš, ja tiež nevidím význam isť do egypta,turecka a pod. a ešte aj tie nepokoje.. :no: Jazdíš pravidelné do Chorvátska?

šmoula nešika 03.09.2013  16:06

« Re: Re: Re: Re: Dovolená

O nás Češích se obecně ví, že jsme v Chorvatsku jak doma. Ale v minulých letech jsem to zanedbával a do zahraničí jezdil spíš na poznávačky. Rozhodně doporučuju hned co odejde Yugo, nebo co to je a vítr, jinak tu jsou yuga celkem rozšířený dopravní prostředek. Hned po všemožných golfech a starých renaultech. Inu, co nezaroste do země nebo nesežere sůl, vydrží navěky. Většina aut byla dokonce víc zrezlá zevnitř než zvenku. Ale ať to nezakecám, hned takhle zkraje léta tam není nesnesitelné horko, plné pláže ani návaly v restauracích. V případě Dalmácie asi platí, že je pobřeží hezčí než ostrovy.

Delfin2 04.09.2013  00:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Ja som bol druhé leto autom v Chorvátsku, teraz prvý krát svojim.O rok plánujem isť do Bulharska autom ak sa dožijem.A na tie poznávačky si jazdil kam?Pri mori ležať 10 dni ta asi veľmi neberie čo? :-)

šmoula nešika 06.10.2013  19:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Ne, tak to moře bylo supr. S nějakým doprovodným programem jsem se rozhodně nenudil. Na poznávačkách jsem byl v Paříži (na chození tak akorát, památky neměly chybu, jen někteří obyvatelé města se chovali trochu nevhodně), v Londýně (na Tower Bridgi jsem z toho ledového větru od Temže málem umrznul, a to jsem byl z celého zájezdu nejnabalenější) a v Římě (skoro jsem se nezastavil, ale stejně jako v Paříži - a oproti Londýnu - nebylo centrum moc rušné, takže pohodička). Do Bulharska bych, přiznám se, nechtěl. Nevyhledávám nejčistší vodu ani nejjemnější písčité pláže, ale trochu pohostinnosti a útulnosti. A tady nemají Bulhaři, pokud vím, zrovna nejlepší pověst...

Delfin2 09.10.2013  13:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Pred mesiacom boli moji rodicia v Parizi(mal som ist aj ja) velmi si to tam chvalili,pacilo sa im tam velmi.Lutujem,ze som nesiel,ale kvoli praci som nemohol.Ano aj ja som pocul,negativne nazori na bulharov bude na tom nieco pravda,pozeral som Grecko vyzera to tam celkom pekne ved casu na rozmyslenie je este vela :-)

šmoula nešika 20.10.2013  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Jo, příbuzní byli touhle dobou taky v Paříži, bohužel to byl zrovna termín, kdy v našem „Nočníku ČR“ vesele svítilo slunce a na azurovém nebi nebyl jediný mráček, zatímco v Paříži - chčije a chčije... Ale i tak si to vcelku užili, Paříž je jen jedna. S tím Řeckem - tam to musí být docela zajímavé s cenami všeho - někdo bude nastřelovat hoodně vysoko, jiný prodávat skoro zdarma, jen aby uživil rodinu... Ale silnice tam mají taky pěkné. [odkaz]

Delfin2 11.11.2013  12:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Paríž je pekný to škoda reči :yes: Dik za link, idem si to pozrieť.. Ani Espaňa nieje zlá, ale to je už ďaleko a teraz je tam príjemné a veľmi teplé počasie,keď pridem domov z Alicante tak sa cítim ako na sibíry >:D

šmoula nešika 11.11.2013  15:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Španělsko může být super, ale... Zvláště v sezóně musí být dost přelidněné a horké. Totiž - v Chorvatsku jsem byl poměrně brzy, zkraje sezóny, po nejsilnějšínějším Yugu za několik desetiletí, přesto když jsem šel na pláž do Živogošče, měl jsem na slunci docela problémy. Voda mohla být, pravda, teplejší, párkrát se mi málem rozkočila hlava. Ale ten klid, ten výhled, člověk se i v pohodě domluvil... Já furt koukám z okna na paneláky, pořád nám tu prší a cikánské rodiny ve velkém rozebírají lavičky a řvou, kolegům pejskařům není za dobře uklidit ani to *... Jak já si odpočinul...

Delfin2 11.12.2013  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Tak to ti verím, Chorvátsko chválim tiež som si tam oddychol s priateľkou a o rok sme tam znova.. ;-)

šmoula nešika 11.12.2013  17:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Jojo, jsem hlavně rád, že jsme se trefili do termínu, kdy už bylo horko, ale ještě snesitelné, po tom divokém Yugu, které pěkně vyčistilo vzduch. To bylo dejcháníčko... Ještě trochu teplejší vodu, když jim to letos v květnu pomalu zamrzalo, tak příští rok to snad bude akorát. A kameny budou méně ostré, moře trochu živější... A klid ať je tam stejný. Pak se mi nikam jinam chtít nebude. :-)

Akorát prý v horách nad Živogoščí v létě nějaký český turista umřel. :-(

Tady, když už jsem dneska něco uploadoval, je momentka z mého sungu. [odkaz]

Delfin2 03.01.2014  15:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Súhlasim s tebou, mne to úplne vyhovuje a tiež sa mi nebude chcieť isť nikam :-) Voda je chladnejšia par stupňov naviac by jej pomohlo a do mora bez obuvy, už nejdem ;-) Inač fotka super >:D šťastný nový rok prajem, nech je aspoň o trochu lepší ako ten starý :yes:

šmoula nešika 14.01.2014  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Díky, teď již loni byly kameny i ve vodě dost ostré, ale to bych vyčítal novější vrstvě kamení, jelikož nebyl u břehu skoro žádný podmořský život, zatímco dál docela jo.

K té fotce - na foťáku mám i horší případy, třeba starší zastavu, která vypadá skvěle až na úplně zbradavičnělá zrcátka a óbr puklinu přes palubku. Klima je znát. Nebo mírně vytuněného (mm, spíš vytuzeného) dvojkového golfa, jež stál odstavený s bouchlým kolem, blatník namaděru, disk dost sedřený, pneumatika namaděru a zavěšení taky ne moc OK... majitel zřejmě usoudil, že by oprava nebyla o nic levnější než hodnota auta, a tak ho tam prostě nechal. A nejlepší byl trochu ošuntělý G I, ten jsem z nudy na iPadu pěkně vypostprocesil, uvažoval jsem o něm do blogu jako PF, ale nakonec jsem to nechal do alba. :-)

Jinak super avatar. Eminema poslouchám. The Monster je super, společně s Rihannou dělá skvělé kombinace (Love The Way You Lie má na YT pěkný kotel zhlédnutí, a Not Afraid taky. Berzerk je brutální smršť energie a daly by se jmenovat další, i když už jsou některé mírně ohrané. ;-) Já jsem holt na snadno zapamatovatelné melodie a strhující refrény. :-) To má spousta písniček, takže mám poněkud roztroušený vkus. Teď poslouchám třeba Under Control od Calvina Harrise nebo Stay the Night. A samozřejmě Avicii. Mrkni na ATMO Music, od nás z Liberce. [odkaz]

Delfin2 16.01.2014  09:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Pár takých aut "kúskov" som teraz stretával v Taliansku, ani neviem čo to boli za značky aut. Máš pravdu investícia by bola do takýchto aut zbytočná si myslím. :-)

Dik za pochvalu :-) Ja Eminema musím, veľmi fičím na jeho pesničkách a nový album je brutálny dostal som ho od priateľky na Vianoce hoc ona ho veľmi nemusí, od vianoc cesta so mnou jej veľmi nerobí dobre >:D Inač si vypočujem všetko dobré čo ma zaujme tak ako ty. Ten chalan je dobrý a vkusný klip :yes: Ja momentálne počúvam toto a v aute je to paráda >:-[] [odkaz]

šmoula nešika 04.02.2014  20:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dovolená

Hmm, není vůbec špatná. :yes:

Ale já bych si měl nafackovat, ten výběr oblíbených písniček jsem vzal hodně povrchně. Takže ještě: Lose Yourself, We Made You, Without Me nebo Sing For The Moment (ta má navíc skvělý klip), to máme s těmi výše minimálně osm top písniček, což si u mě zaslouží velký :yes: :-)

A na konec, takhle ulízlou image ve svém žánru snad nikdo jiný nemá, nebo alespoň ne po čtyřicítce, navíc i jako dost ukecaný člověk zírám na tu smršť slov. Jo, a to ani nemluvím o rapování. Kjucí z ATMA jsou s tím svým mácháním tlapkou proti Emovi úplní břídilové. :-) >:-[]

Delfin2 17.02.2014  10:30

eminem

Všetky pesničky sú hity a sú veľmi fajn ;-) Výber dobrý :yes: Pre mňa je Marshall naj, jeho tvorba sa mi veľmi páči. :-)

foto dal

dal 19.02.2014  21:35

Co dodat

Pěkné auto, pěkné fotky, pěkná recenze.

p.s.: Každý rok jezdím za Makarskou, nemá to tam chybu!

šmoula nešika 19.02.2014  22:12

« Co dodat

Delfin2 20.02.2014  12:42

« Re: Co dodat

Dik :-) Aj tvoj Leon je pekný veľmi sa mi páči :yes: Chorvátsko je krásne tento rok rozhodne idem opäť ;-)