Citroën Xsara (2004)

18.7.2008

Tak konečne som sa dokopal napísať túto recenziu :D. Chcem Vám predstaviť naše nové auto ktoré nahradilo SAXO ktoré už nespĺňalo potreby pre našu…

Citroen Xsara (Čujo)

*Black_Jacket* 18.07.2008  07:46

To vieš

že u mňa máš jasných desať :-) . Aby som bol úprimný na fotkách to auto vypadá horšie ako v reáli... Ibaže mal som možnosť to vidieť a sedieť v tom takže super :yes: :yes: . Nech vám to jazdí a aby sa vám páčilo viac ako Šaxo ;-)

Čujo 18.07.2008  07:49

« Re: To vieš

no to sa neboj...páči sa mi viac ako SAXO...len to parkovanie je troška nezvik

*Black_Jacket* 18.07.2008  07:50

« Re: Re: To vieš

tjn z malého auta "preseldať na takúto loďku to chce troška cviku... Najmä keď máš zadné sklo až na konci auta taks a to zdá strašne dlhé :-)

Čujo 18.07.2008  07:55

« Re: Re: Re: To vieš

ti poviem...mama si zvikla, ale ked mala zaparkovat sestra:D no coment >:D >:D le zvladla to :yes:

foto pumpkin

pumpkin 18.07.2008  09:34

Vidím že má svoje muchy :D

Nazdar, tak gratulujem k novému autu ;-)
    Pred faceliftom sa mi Xsara páčila viac, ale aj táto je vpohode :yes:
    Len dáko po letnej brigáde už tieto Citroeny nemôžem ani vidieť >:D ;-)

Čujo 18.07.2008  09:43

« Re: Vidím že má svoje muchy :D

ja po brigade nemozem vidiet lopatu >:D dik za hodnotenie...no mne sa xsara pai viac po facelifte :yes:

PeT-a (RSKa) 18.07.2008  10:05

pěkné fotky

a auto je taky super! :yes: Mám rád pohodlná francouzská auta......ikdyž ta 1,4 mi moc k tomu kombíku nesedí, ale tak určitě to nejede zas tak nejhůř.....

Ať jezdí..... :yes:

Čujo 18.07.2008  10:16

« Re: pěkné fotky

diki za pochvalu...mozes sa tesit este ich mam hrozne vela ale denny limit nepusti...ani mne sa 1.4 nehodi...optimalna volba je 1.6 16v :yes:

PeT-a (RSKa) 18.07.2008  10:21

« Re: Re: pěkné fotky

oki, těším se. A jak je to u vás s povinným ručením?? U nás v ČR bys platil stejne jako za tu 1,6 16V.....ta 1,4 o 10cm3 přesahuje limit do 1350cm3 ;-\ nas*ere......stejně jako u mojeho. Ale jak se tak dívám tak 12,5s a max 175 není vůbec špatné ;-) :yes:

Čujo 18.07.2008  10:43

« Re: Re: Re: pěkné fotky

to zrychlenie neni overene :-) ale tipujem ho tak :-) mozno tych 13 by bolo lepsie ale 12 sa mi paci viac >:D max 175 je mozne ked sme v 4ludoch+batozina nemali problem ist 150 :yes:

PeT-a (RSKa) 18.07.2008  10:47

« Re: Re: Re: Re: pěkné fotky

a jak je to teda s tím pov. ručením?? >:D >:D

Čujo 18.07.2008  11:29

« Re: Re: Re: Re: Re: pěkné fotky

snazil som sa vyhnut tejto odpovedi >:D no newiem >:D ked pride oco spitam sa...ale sa mi zda ze za 1.4 sa neplati ako za 1.6..ked sme to kupovali tak sa mi zda ze oco vravel ze aspon bude nizsie pov rucenie >:D este sa spytam :-) :yes:

*Black_Jacket* 18.07.2008  12:53

Si prvý

Ibaže medzi nováčikmi >:D

David Silver 18.07.2008  14:33

šoustající se muchy

musím říct, že jsem ještě neviděl šoustat se muchy stejně jako motýly >:D ;-) Dopln fotky ;-) Jiank ti řkenu, že bílé budíky by byly hezké :yes: :-)

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 18.07.2008  16:04

« Re: šoustající se muchy

no aspon ze se ti divali do objektivu >:D ja jendou jel na kole a preletli mne dve soustajici muchy sem cumel a zacal se buchat >:D

*Black_Jacket* 18.07.2008  17:02

« šoustající se muchy

jj tie muchy keď mi Čujo ukazoval tak som sa uje....od smiechu >:D . Je to tlaQ fotka takto pristihnúť naších spoluobčanov >:D :yes: :yes:

Čujo 18.07.2008  18:09

« Re: šoustající se muchy

kysky: neboj fotky pribudnu...len denny limit nepusti :yes:

David Silver 18.07.2008  22:01

« Re: Re: šoustající se muchy

Ajo vlastně, hmm, mi to nedošlo. Ale nyní už mohu dát plných 10 :-) :yes:

PS: Jinak díky že mi děláš reklamu >:D :-!

"-- skrytý --" 18.07.2008  17:52

Pekné

Gratulujem ku prítastku ;-)

foto RadisGT

RadisGT 18.07.2008  19:57

Xsara

V Xsaře jsem měl příležitost se projet, i když v HDI. Co bylo pro mě velké zklamání bylo řazení...nepřesné, hlučné. Taková kvedlačka ;-\ A od podvozku jsem čekal o pořádný kus víc komfortu, auta od frantíků jsou pověstná pohodlím, jenže tohle byl šok! Byl jsem víc vyklepaný než z mé Primery GT... Všechno se klepalo a chrastilo, ani měkké sedačky to nezáchránily. (Mimochodem - zadní náprava je v recenzích dost kritizovaná - prý se auto ve vyšších rychlostech vlní a nesedí a předchozí ZX-so má lepší jízdní vlastnosti...) Ale možná to byla neduha jen tohoto kusu auta, které bylo vyrobeno v roce 2003, mělo nalítáno asi 108000km a bylo dovezeno z Belgie (třeba kdoví po jakých kotěhulkách a "polních cestách" jezdilo) Prostě takové vyklepané...fakt jsem nechápal... Facelift se mi o proti předchozímu provedení moc nezamlouvá, ale s čirou optikou to bude asi v noci příjemnější. Jak říkám, Xsara kterou jsem měl možnost řídit mohla být "vyježděná" ale možnost projet se v nějaké druhé jsem už neměl...

Čujo 18.07.2008  20:44

« Re: Xsara

no s tym radenim mas pravdu...ale na nasom hlucne neni :-) ... newem ako s tou napravou ale auto sa pri dialncnej rychlosti 130-140 sprava suverenne a plava :yes: ...inak co tak pridat recenziu na primeru? je to kus krasneho auta

"-- skrytý --" 19.07.2008  12:06

« Re: Re: Xsara

No tak to je vcelku jasný, že když je ta zadní náprava vymlácená a vyčvachtaná, tak to asi nebude držet jako nový... Co jsem byl vožen Xsarou (1.4 Break a Coupé VTS HDi), tak se to chová perfektně a v rychlých zatáčkách jsem měl takový zvláštní těžko popsatelný pocit, že auto míří jinam, než jsem zvyklý.

Rysguf. 11.08.2008  17:23

Hoj, kde si bol minuly tyzden?

Chcel som ti napisat ale auta tu neboli a ked som isiel pisat RP, videl som v profile ze dlho si nikde nic nepisal?
    Dovolenka? :-)

Čujo 11.08.2008  20:18

« Re: Hoj, kde si bol minuly tyzden?

pauza :-) troska oddych od MACZ bol som tu vkuse..teraz to obmedzujem troska :*) :yes: inak vo stvrtok 7 som bol v BA :-) boli sme na nakupoch v IKEI hornbach a tak...2x sme zle odbocili ale pohoda >:D ja som tam bol v uzase...auta ktore som videl na obrazku som videl nazivo...to bol uzas...po parkovisku som chodil z otvorenou papulou >:D videl som aj par nadhernych 407 a hlavne jednu 407SW bezova farba 17disky no nadhera...407SW a C5 kombi su moje sny. milujem velke pohodlne kombiky :-) :yes: ...inak diki za 10b cenim si to :yes:

Rysguf. 11.08.2008  20:22

« Re: Re: Hoj, kde si bol minuly tyzden?

No preco pisem, ze som chcel pisat. Bol som totiz na Liptove. Ale nejako si nebol na MACZ ;-\ Nevadi.
        Aj su dake fotky, hlavne u Touarega.
        Dobra sprava je ze tam uz mame novu chatu ;-) , takze tam budem doooooooooooooost casto ;-)

Čujo 11.08.2008  20:26

« Re: Re: Re: Hoj, kde si bol minuly tyzden?

parada...no tak to dame liptovsky zrazik :yes: ty ja black jacket andrejlm(pochybujem) nik ma nenapada >:D

Rysguf. 11.08.2008  20:30

« Re: Re: Re: Re: Hoj, kde si bol minuly tyzden?

>:D >:D
            A preco nie ;-)

Čujo 11.08.2008  20:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Hoj, kde si bol minuly tyzden?

nebolo by to zle...na parkovisku v jane pri kupalisku...pravdaze mimo sezony >:D alebo na letisku v jamniku ;-)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 11.08.2008  21:48

Na Xsaře už prc.. i mouchy!!!!

Tak to je hustý >:D >:D >:D >:D >:D

Čujo 11.08.2008  21:52

« Re: Na Xsaře už prc.. i mouchy!!!!

ti poviem fotil som ich asi 5min >:D nechapem ako tak dlho mohli ... >:D kdejaky chlap 2-3min a dost >:D >:D bola to sranda...asi otvorim erot. salon s nazvom XSARA >:D

foto Kubyyyk

Kubyyyk 11.08.2008  21:58

« Re: Re: Na Xsaře už prc.. i mouchy!!!!

Se měli schovat aspoň do podběhu nebo pod zpětný zrcádko >:D

Čujo 11.08.2008  22:00

« Re: Re: Re: Na Xsaře už prc.. i mouchy!!!!

spatne zrkadlo je cierne boli by flaky >:D >:D >:D >:D v podbehu by to bolo asi lepsie >:D

foto Filip-

Filip . 12.08.2008  08:46

zdar

;-) Ahoj tak vitam spat

Uz je to OK ?

Čujo 12.08.2008  09:22

« Re: zdar

vsetko je Oukej :-) dik za privitanie :yes: :-!

"-- skrytý --" 20.08.2008  21:35

zdar

Ahoj chválím auto -mám to samé :-), ale 1,6 16v a stříbrnou barvu a jinak to taky jede až tak od 3 tis. Maximalku jsem nezkoušel ,ale v papirech mam 196 nebo 197 teď nevím - musel bych se mrknout. Jel jsem s tím nejvíc cca 180-185 ( 4 lidi + plný kufr) a ještě by to šlo dál, ale neměl jsem potřebu. Mě to stačilo a na pokutu to taky stačí ;-). Jinak máš pravdu,že řazení je takové nepřesné a gumové ,ale jezdit se s tím dá (je to o zvyku) Jinak k tomu tvému stěrači. Měl jsem teď nedávno problém že mi taky přestal jit zadní stěrač a měl jsem zježené káblíky jak jsou v gumovém pouzdru mezi dveřmi a kastlí. Už mám spraveno ale pro změnu mi občas začala problikavat kontrolka od airbagu ,ale to prý je jenom nějaký káblík pod spolujezdcovým sedadlem - banalita. Jestli se k tomu někdy dokopu tak jí nafotím a přidám , ale popravdě si to říkám už rok a zatím nic.No uvidíme. Tak zdar a ať ti to pěkně jezdí. :yes:

Čujo 22.08.2008  11:02

« Re: zdar

hmm 1.6 16v to uz musi byt ina kava :yes: ...k tomu radeniu...ked som len tak sam sedel v aute tak som stlacil spojku a presiel vsetky stupne..1 2 3 4 5 v pohode, ale ako som zaradil R-ko tak rachod dost velky ked to radis...ale to iba ked auto neni nastartovane inak to nevnimas :-) ...neviem ako to mas ty s tym kufrom ale nam sa da otvorit iba tlacitkom na kluci...dost je to otravne..teraz to prestalo ale raz ked som zavieral kufor tak sa stierac pustil a nesiel vypnut...tak sme auto vypli, nastartovali robilo to stale a ako sme sa pohli tak kufor sa otvoril >:D tak zase vypnut a nastartovat a prestalo to...uz sme sa s ocinom rozpravali ze by to chcelo rozobrat a pozriet....inak auto neni moje >:D mam 15 rokov...skus sa * ako ja a za vecer napisat recenziu...fotky som robil ako prislo a nazbieralo sa ich asi 180 >:D

Rysguf. 26.08.2008  13:15

Čo ta C5? Vaša?

Čujo 26.08.2008  13:20

Re: Čo ta C5? Vaša?

bodaj by >:D ja si ju raz urcite kupim...pretoze po vikendovej jazde mi neuveritelne prirastla ku srdcu :yes: to auto ma hickalo az... >:D proste ja som na taketo pohodlne auta...sme isli 180 LM-RK >:D v pohode sme sa rozpravali auto plavalo no poroste nadhera...mam aj video bohuzial iba z mobilu takze kvalita je na ... :no:

Rysguf. 26.08.2008  13:44

« Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

No ale koho to auto bolo? >:D
      Ja viem aka to je krasa, mali sme C5 Break 6 rokov :yes: :yes:
      (Strieborne, full vybava okrem koze a navi asi vsetko, aj panoramaticke stresne okno ;-) , predali sme ho za 100 000Sk :'-( )
      Pohodlnejsie auto asi ani neexistuje

Čujo 26.08.2008  13:48

« Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

veru C5 idu z hodnotou dost dole...tak dufam ze takato za 5 rockov bude do 250 >:D toto je 2.0HDI tiez full bez koze ale sa mi zda ze toto je alcantra alebo velur ci co to je...kebyze si po xsare kupime taketo nieco...inak tato C5 je... >:D no k ocinovi sa dost hodi >:D

David Silver 26.08.2008  14:02

« Re: Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

>:D >:D >:D >:D

Rysguf: ono je to asi tajné ;-)

Čujo 26.08.2008  14:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

zostanme pri tom e som sa na nej vozil a basta >:D ok? >:D JE TO MOJ SEN >:D

Rysguf. 26.08.2008  14:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

Ale 100 000 preto ze to kupila moja krstna mama ;-)
              Inak by sme pytali takych 250-300 :-)

Ale prezrad, to je pracovne?

Čujo 26.08.2008  15:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

neni pracovne :-) oco vravel ze kebyze je tato za 300 tak nevaha >:D

Rysguf. 26.08.2008  16:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čo ta C5? Vaša?

Tak to ani ja nevaham >:D ;-)

btw. Pridal som nove detailne fotky :-!

Poustnik 27.08.2008  02:07

Tak jsem si to precetl a ohodnotil,

kdyz jinak nedas, Cujo! :-) Vyfotit otackomer, kdyz dupes na plyn je dobry vytvarny napad! Pekne! At vam jezdi! Hoj!

Čujo 27.08.2008  08:28

« Re: Tak jsem si to precetl a ohodnotil,

diki poustnik za hodnotenie :yes: inak taka fotka da pre mna vikendoveho fotagrafa dost zabrat >:D este raz dik :-)

foto Prase

Prase 09.09.2008  17:20

« Re: Re: Tak jsem si to precetl a ohodnotil,

udelal jsem to same co kolega z ko*kot tymu celkem zdarile hlavne fotky :-) >:D :yes:

Čujo 09.09.2008  17:31

« Re: Re: Re: Tak jsem si to precetl a ohodnotil,

a kto je ten kolega? >:D ...diki zdendino :yes: :yes: mna fotenie bavy a robim aj umelecke ako je zapad slnka atd...som romantik? >:D >:D

Poustnik 12.01.2009  11:18

Jsem rád, že i já jsem ti připěl svojí troškou do mlýna! :-)

Výsledky :
    5. Dadánek, 7 bodů
    6. Kubyyyk, 6 bodů
    7. TK, 3 body.

Čujo 12.01.2009  17:57

« Re: Blahořeji k perfektnímu 2. místu v soutěži o fotku měsíce prosince na MACZ !!!!!

ahoj poustnik ..dakujem za hodnotenie :yes: so nemyslel ze nejaky veniec a zvonceky spravia taky ohlas >:D ono ked som to fotil mamina so segrou sa na mne smiali >:D ale som rad ze som 2 :yes: juuuhuuu :*)

jmurjr (H22A7) 12.01.2009  18:24

« Re: Re: Blahořeji k perfektnímu 2. místu v soutěži o fotku měsíce prosince na MACZ !!!!!

cujo, odo mna mas v poslednych dvoch sutaziach stale prve miesto. len tak dalej.

Čujo 12.01.2009  18:29

« Re: Re: Re: Blahořeji k perfektnímu 2. místu v soutěži o fotku měsíce prosince na MACZ !!!!!

diki jmurjr..teraz mam nove fotky z Lipt.Jan
          a s vyhladom na Tatry a aj fotky v Žiarskej doline tak to porpidavam ked sa fotak dobije :yes:

*Black_Jacket* 21.01.2009  20:02

Tschuss :-D

tak ja ani nevím čo ti napísať >:D snáď len že máš nádherné fotky a že to druhé miesto je super blahoželám :-) . no a xsaričke držím kolesá nech sa točia bez problémov :-) pa

Rysguf. 24.03.2009  18:38

To mate tolko snehu?

>:D >:D To musi byt krasa, prihod este nejake fotky ;-)

Čujo 25.03.2009  21:00

« Re: To mate tolko snehu?

hej hej mame..no zatial mam iba tieto..boli fotene narychlo.. :yes:

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 26.05.2009  18:28

Řidič?

Kdo to je za volantem? Přítelka? >:D Hezký řidič v hezkém autě

edit: Nejsem tu moc dlouho a tak mi vrtá hlavou otázka... Co to jsou ty týmy za nickama?

Poustnik 26.05.2009  18:42

« Re: Řidič?

Já byl do nedávna neodhlasovaným šéfem K.o.k.o.t teamu. Kdybys chtěl dělat pokladníka, můžeš být členem.... >:D

Brandon Walsh 26.05.2009  18:44

« Re: Re: Řidič?

poustnik takto si ich ty zradil kvoli tebe sa to vsetko rozpadlo >:D >:D >:D

foto ghotic-ghotic-new-Mazlik-

ghotic.ghotic(new Mazlík) 26.05.2009  18:51

« Re: Re: Řidič?

Jasné no, ale kvůli čemu ty týmy jsou? Společné srazy mimo MACZ?

Poustnik 26.05.2009  19:31

« Re: Re: Re: Řidič?

jasně. většinou je to lokální. My byli internacionální. :-)

Čujo 01.06.2009  15:58

« Re: Řidič?

gohtic ak myslis tuu fotku pri tom pamatniku..je to moja mamina >:D

Poustnik 26.05.2009  18:33

Znovu si prohlížím ty tvoje západy slunce a máš

to moc pěkné, čujo! :-)

Čujo 01.06.2009  15:56

« Re: Znovu si prohlížím ty tvoje západy slunce a máš

dakujem..poustnik od teba chvala vzdy potesi ;-)

foto bono-p

bono.p 26.06.2009  19:35

Skusenosti so Xsarou 1.4

Pekna recenzia.. Na Xsare som mal moznost par rokov jazdit. Ten isty motor ale kratka verzia.
    Hodnotim to auto vcelku nestranne, pretoze nebolo moje ale firemne, cize som nemal k nemu ziadny "specialny" vztah.
    Bolo pomerne poruchove, hlavne v porovnani s C4.
    V priebehu asi 80tis kilometrov odisla riadiaca jednotka motora (vymenene v garancke), Lambda sonda, servocerpadlo, starter, stahovacka okna. Ku koncu aj gulovy cap..
    Vsetko to bolo este umocnene slabym servisom na Vajnorskej..vrzga tam zadna naprava, auto sedi ako kacica a derie zasterky ked si dozadu niekto sadne a oni tvrdia ze je to v poriadku :-)

Co sa tyka samotneho auta - na moj vkus relativne tvrde pruzenie ale oproti Golfu makke.. :-) mam rad komfort, som zvyknuty na P406 HDi a starucke Espero s ktorymi jazdim najviac.

Xsara ma jazdne vlastnosti vyborne, ale len do strednych rychlosti. Problemy nastavaju na dialniciach pri plnom obsadeni vozu. Zatazena zadna naprava plave. Evidentne to zacina byt asi od 140.
    Ta 1.4 je pomerne nepodareny motor. Je taky nemastny neslany a prevodovka s nim nie je dobre zladena. Pri potrebe prudkeho rozbehu mala niekedy tendenciu vobec netahat a vtedy som bol na chudatko Xsaru velmi zly a musel som obcas nechat spojku v preklze. Pri 3000 otackach sa to vylepsi a Xsara ide dopredu, ale zase..netrva to az do vysokych otacok. Problem sa v praxi prejavuje tak, ze ked 4.stupen netaha a podradite za 3, tak auto nevyrazi podla ocakavania vpred ale zacne hlavne riadne vrcat.
    Co ma este sklamalo na aute, to je odhlucnenie interieru. Na volnobehu je pekne tichy ale od 3000 sa ozve taky neprijemny zvuk..resp hluk vytoceneho motora. Taktiez pomerne dost prenikaju do kabiny zvuky zvonka (valivy hluk od podvozka, hluk v tunely atd.)
    Velkym pozitivom je pomerne priestranny interier a slusny kufor aj pri kratkej verzii, ako aj vynikajuca spotreba paliva.

Osobne hodnotim C4 oproti Xsare ako velky pokrok. Je pohodlnejsia, motor ma podstatne vacsiu chut do zivota hlavne vo vyssich otackach, pri vyssich rychlostiach je vyssia stabilita. Naopak vo vracackach sedi lepsie Xsara, ale ja osobne preferujem lepsiu stabilitu vo vyssich rychlostiach ako schopnost prejst rychlo vracacku..
    Taktiez osobne mam radsej motory s vyraznejsim zameranim na tah vo vysokych otackach a strednych. Ono sa potom aj so slabsim motorom da pekne predbehnut. 16V v C4 je v tomto smere lepsi.