Mazda 6 (2008)

2.11.2009

Mozno si niektori z vas spominaju, ako som sa tu, vas ludi znalych, pytal na radu, co kupit. Ci mam uprednostnit Mazdu 6 2.2. 185konovu alebo Insigniu,…

Mazda 6 (Certmike_SVK)

foto Lukas-Vaverka-Auto-cz-

"-- skrytý --" 03.11.2009  16:44

Test diskuse

foto Merkur

Merkur 03.11.2009  16:50

Hm...

Na objem motoru je ten výkon nic moc ;-\ .

foto tofoj

tofoj 03.11.2009  17:28

« Re: Hm...

0-100 -> 8.1s, kolik máš ty?

Certmike_SVK 04.11.2009  09:12

« Re: Hm...

Motor sice nieje najvykonejsi nato aky ma objem, ale ked si zoberies ze je to klasicky atmosfericky motor bez turba tak je to podla mna ok. Na beznu premavku a vzhladom na vahu auta je to podla mna viac nez dostatocny vykon.

Mira328i 03.11.2009  18:42

Moc pěkný auťíčko

..fakt pěkný,dobrá motorizace-jen nechápu co maj ty japoncí s těma velkýma 4válcema,šestivál by určo fungoval lépe.Taktéž parametry sou na dnešní dobu asi spíše podprůměr.
    Ještě tam bejt zadní náhon a je to špičkový auto a lexus by měl v daný třídě velkou konkurenci.Celkově dávám 10,10,10-zasloužíš si to,a auto taky.

foto skejpa

skejpa 03.11.2009  19:56

« Re: Moc pěkný auťíčko

sestivalec by zas vic papkal a tlacit vyssi vykon z tohodle 4valce by zas bylo na ukor spolehlivosti atd.
      zadni nahon by byl v cechach spis na obtiz, kor kdyz razis nekam na hory. pokud si nezazil nejakou velkou zadokolku (ja zazil Eckovyho kombika a ver mi ze to nikomu nepreju :-) ) tak nemuzes vubec soudit :-) ale jako v lete je to krasny to jo..

jinak ja kdybych mohl, tak dam taky 10 10 a 10. auto krasny, volba motoru optimalni. preju hodne stesti s timhle mazlikem.

Poustnik 05.11.2009  12:21

« Re: Moc pěkný auťíčko

Miro, to je prosté. Primární trh pro tyhle Mazdy je USA, moje pětka má taky motor 2.3l, 114kW. Ale to je tam základní motorizace. Žádné 1.8l nebo tak tam nejezdí. Je to dělané na spolehlivost, ne na trhání asfaltu. A při jejich pověstném - objem ničím nenahradíš - je to spíš podměrečná motorizace. Šestiválce dělají až jako 3.0,co měl náš Ford Taurus, nebo 3.5l., jako měla naše Honda.
      Jinak majiteli - Moc pěkný autíčko!!!! Ať slouží a nezlobí! :-)

Mira328i 03.11.2009  20:02

Re: Re: Moc pěkný auťíčko

Spotřeba by podle mě nestoupla,mam stejnou spotřebu u většího motoru i s automatem a to je to proti tomu veterán.
    Zadokolka při vyvážení 50:50 vyjede mnohdy daleko víc než předek,to mam vyzkoušeno-jen je potřeba tam mít samosvor,elektronika tak dokonale nefunguje.
    Mercedesy sou trošku hůř vyvážený-to mam vyzkoušeno-ečko v mý fotogalerii.

majki 04.11.2009  09:05

Dakujem :-)

foto Skipp

Skipp 04.11.2009  12:38

« Re: Re: Vitej

Taky jednu máme v rodině. Světle modrou, kombík, GTA 2.0 nafta, ještě ten starší motor. Povezení je v ní parádní, ten podvozek drží jako přilepený, i když 18" kola tomu hodně pomůžou. Akorát se nám s ní lepí smůla na paty, několikrát byla podřená, jedno dítě na parkovišti nám promáčklo dveře, teď se uvolnila mlhovka, měněný světlo. Ale kráska to je stále. :-)

Jo, já myslel že jsou všechny verze GTA s 18" koly?

Certmike_SVK 05.11.2009  08:41

« Re: Re: Re: Vitej

Vsetky verzie GTA dostavaju 18" kolesa, kde si nabral dojem ze nie? To aky vplyv maju kolesa na jazdne vlastnosti budem vediet povedat uz o par dni, ci tyzdnov. Dnes alebo zajtra to idem obut na Michelin Alpin PA3 205/60 R16. Ked natom nabeham zopar kilometrov tak pridam do noviniek postreh ze ako sa spravanie auta zmenilo. Moja mazdicka ma tiez smolu, raz som ju skrtol v chorvatsku (kde je v galerii), raz mi ju niekto skrtol na parkovisku, lavy zadny roh auta. A raz som s nou v behol do kaluze a zlomil niaky "papundekel". Ale vsetko si to urcite cital.

foto Skipp

Skipp 05.11.2009  10:17

« Re: Re: Re: Re: Vitej

Aha, sem se asi přehlédl. Měli jsem na ni letní Dunlopy, model přesně nevím, vydržely nějakých 30 tisic km a potom šly do kytek. Snad blbá sada pneu. Teď jsou zimní Nokiany 17", sice hlučnější, ale prej dlouho vydrží.

Tak přeju hodně šťastných kilometrů. Tohle auto je radost řídit.

PS: Dej si pozor na boční vedení sedaček. Nám se u řidiče ta kůže pěkně ošoupala na levém bočním vedení. Asi tím jak se nastupovalo a vystupovalo. V servise řekli, že to nafotí a pošlou na reklamaci, ale šance prej moc velká není.

Certmike_SVK 06.11.2009  11:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Vitej

Ja tam mam tiez Dunlop, dufam ze vydrzia viac ako 30 tisic, nechcem kupovat v lete dalsie pneu 8-s Vcera som to prezul na 16" Michelin Alpin PA3 tak som zvedavy ako sa nato bude jazdit. Presiel som s nimi zatial cca 10km a je to ovela maksie a hupavejsie :-) ale to sa dalo cakat :-) nehovoriac o tom ze auto vyzera dost smiesne >:D

Sedvo 13.11.2009  17:46

« Re: Vitej

No na zimu mám Dunlop Winter Sport 3D 205/60 R16 a jsou super. Originální letní 18" Dunlop SP Sport 2050 mi moc nevydržely, teda na přední nápravě. Tak jsem koupil Kumho KU31 a naprostá spokojenost a na nich jsem najel víc jak 20000km a je tam ještě polovina vzorku.
                Jinak auto je to parádní, sedačky drží a nejsou zničené (zatím), sedí dobře na cestě a celkově se příjemně řídí.

Certmike_SVK 18.11.2009  11:26

« Re: Re: Vitej

Na letnych som nabehal cca 19t km a dufam ze vydrzia este jednu sezonu. Na auto si tiez nestazujem, az na par detailov co su v recenzii spomenute.

foto Dr-Zak

Dr_Zak 04.11.2009  09:21

AutoPalace Panonska BA

Zdar, uplne ta ista skusenost, su to pravdepodobne uplni idioti. Nikto s mazdou co poznam to tam nechodi ani servisovat. Ked som kupoval firemne auto v 06tom, tak som tam u nich bol, tiez nik o mna ani nezavadil 15 minut tak som sa zobral a siel inam. Importerovi som ich natrel mailom, slubili ze to preveria, ale ako vidim ... :))
    Snad vacsiu ignoraciu som zazil uz iba v bmw, kde okolo mladasa bez kvadra ani sbsak nezavadil :)))

Certmike_SVK 04.11.2009  10:26

« Re: AutoPalace Panonska BA

Ahoj, co sa tyka panonskej tak sa nic nezmenilo ja som sa taktiez stazoval u importera a v Auto Palace Vajnorska mi predaval auto sef predaja tak som ich natrel aj tam >:D, odvtedy som tam nebol takze neviem ci robi ten clovek co na mna tak kaslal. Co sa tyka bmw tak musim povedat ze ja mam presne opacnu skusenost. Ked som vosiel do predajna na Zlatych, tiez mladas bez kvadra, tak sa ma hned ujal pan a velmi ochotne mi vsetko ukazal a vysvetlil. Dal velmi dobru cenu, nie cennikovu, nebol problem s predvadzacou jazdou, a taktiez velmi aktivne hladal skladove vozy kde by mohol ist s cenou este nizsie, ked som mu povedal ze to je nad moj limit. Podla mna skutocny obchodnik :yes:

kolmar 04.11.2009  15:41

Miss strednej tiredy 2009

Nazdar, tak diskkusia funguje :yes: ...uz len si spomenut co som chcel vcera po docitani... :-!

Ok, tak krasne auto, dobry motor a pekna recenzia, hoci by som cakal viac o motore, podvozku, riadeni a radeni... no predajcov si zreferoval kvalitne ;-)

Neviem cim to je, no vzdy ked zacnem bendzinovu Mazdu porovnavat s Hondou tak to nejak prehra. Napr. tento motor v porovnani s 2.4 VTEC ma cca rovnaku spotrebu, a hondicka ma 200k. Co sa musi nechat je vaha auta - kde 6-ka dohana co stratila :yes: . Tuto krasku som este nejazdil, no chystam sa v najblizsej dobe (hlavne porovnat s Accordom). Na jazdne vlastnosti sa nema zmysel pytat, asi najlepsie v triede, no co komfort? neni to brutalne tvrde?

Spotrebu mas slusnu, este prezrat ake rezimi dedina/okreska/dialnica casto dodrziavas, aby som mal prehlad...

Tak asi zatial vsetko...ked to o par rokov budes predavat tak sa ozvy ;-) :-! hoci ja by bral lift - vies, ta ladnicka >:D

PS: konecne niekto odfotil podsvietenie kontrolnych pristrojov :yes:

PPS: aky je tam interval vymeny oleja + servis v zaruke zadara ci nie?

"-- skrytý --" 04.11.2009  17:52

« Re: Miss strednej tiredy 2009

u mě to taky vyhrál Accord 2,4, hlavně kvůli výkonu, nezlobte se na mě,ale 125kw z 2,5 v6 je ostuda. Jistě,že se nesnažili vyždímat z motoru maximum a spíš se hledělo na spotřebu,ale Honda má výkonnější motor s reálně mnohem menší spotřebou.
      Jinak Mazda 6 je krasavice,smekám.

Mira328i 05.11.2009  07:01

« Re: Re: Miss strednej tiredy,ale ten motor

..ten motor je fakt slabší, z 2,5 dostal ten samej výkon bmw v roce asi 85, v typu e30.Ještě tam byl 2,3 který měl 192koní,ale ten bych nepočítal.
        Na tom motoru mohli prostě máknout víc;-),určitě to umí.Ale zas lepší než to 2,3turbo-nějak se mi nelíbila ta turbo-díra(ale pak je to střela).

"-- skrytý --" 05.11.2009  22:13

« Re: Re: Re: Miss strednej tiredy,ale ten motor

Možná je dobře že Mazda nepodlehla současnému honu za vyždímání co největšího výkonu. Není to jen o spotřebě ale i o životnosti a tou je u motorů(benzínových) Mazda pověstná. Je sice krásné dostat z 1,4 130koní ale jak dlouho budou běhat?

Certmike_SVK 05.11.2009  08:45

« Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

Ja som nad accordom tiez velmi uvazoval, ale ... bolo tam par detailov ktore mi proste nesadli a mazda to vyhrala, bohuzial si uz nespomeniem co to bolo. Este ta trosku poopravim tento 2.5 liter je iba 4 valec nie 6 valec.

majki 05.11.2009  11:11

« Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

Tak zaprve, 2.5 v M6 je 4VALEC!! :-) A ostuda? Proc je to ostuda? Nejak nechapu honbu za vykony pri naslednem zvysovani vahy auta. Honda s 2.4 vazi 1554kg, Mazda6 1395kg, zrychleni ma M6 o 0.1s lepsi, v tabulkovych spotrebach taky vychazi lepe, Honda ma navrch akorat v maximalce.

"-- skrytý --" 05.11.2009  20:01

« Re: Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

to majki: ten výkon prostě není nic moc,ať to uznáš nebo ne. Výkon se zvyšuje také kvůli bezpečnosti (předjíždění, rychlý rozjezd,...) takže asi tak.
          Tabulková spotřeba je sice super,ale podle reálných testů spotřeby je Honda 2,4 vynikající motor, kde výrobce dokonce uvádí více než se daří uživatelům běžně zajet! Pro M6 2,5 s nižším výkonem a hmotností to neplatí!

majki 05.11.2009  21:20

« Re: Re: Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

Rychly rozjezd, predjizdeni atp., tady zase muzeme polemizovat prave s vahou auta M6 vs ACCO :-) . Ja se ale nechci hadat, nevidim duvod. Benzinove motory Hondy VTEC (a jeho inovace) povazuji v dnesni dobe na vyssi urovni nez ty, co aktualne nabizi Mazda, o tom zadnych pochyb, tezko rici, proc v tomhle Mazda "zaspala", nicmene na pristi rok byly Mazdou oznameny novinky v podobe Sky-G a Sky-D motoru s vyssim vykonem a nizsi spotrebou (pokud jsi pravidelnym ctenarem auto.cz , jiste jsi tuto novinku take cetl), takze se necham rad prekvapit a podle vseho se objevi jak v Mazde6, tak Mazde3.

"-- skrytý --" 06.11.2009  16:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

ok v pohodě,taky se nehádám, byl to můj názor a takhle to vidím já. Já jen hájím svoje barvy ;-)

foto ludarous85

ludarous85 15.03.2010  14:24

« Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

Mimochodem, tady se oháníte BWM v roce 85, ale koukněte se na současná BMW, 3L šestiválec 150kw, stejnej poměr objemu ku výkonu.

Certmike_SVK 05.11.2009  08:57

« Re: Miss strednej tiredy 2009

Mna si Mazda (znacka) dostala najma tym ze vsetky jej nove modely su lahsie ako predchadzajuca verzia, aspon pri tych aktualnych to plati. Takze aj to zavazilo pri vybere tohto auticka. Dostat 170 koni z 2.5 litroveho motora v dnesnej dobe nieje ziadny zazrak, na druhu stranu do beznej premavky to staci, a ma to ovela vacsi vykon ako moj predchadzajuci Fiat Bravo s 1.4 90koni >:D Co sa tyka jazdnych vlastnosti doplnim do recenzie. Ludia sa pytaju aj na kvalitu sedadiel, plasty, na interier celkovo. Povenujem sa aj motoru, pridam to vsetko do noviniek aby ste to tam vedeli najst, niekedy v priebehu buduceho tyzdna.

Co sa tyka rezimov tak mesto jazdim velmi malo. tak max 20%. Dialnica je 40% a zvysnych 40% su okresky. Este by som dodal ze po dialnici jazdim cca 160km/h (rychlost kde dostanes sice pokutu ale nezoberu ti papiere :-! ) a po okreskach jazdim okolo 120-130 ale to iba po tych, ktore dobre poznam, inak cca 110.

Lift? ak v zadu vozis vysokych ludi, tak by si im dost ublizil, teda vysokych, segra ma cca. 175 cm a hlavou sa dotyka v lifte stropu.

Servis: Servis je kazdych 20t km, a v decembri ma to caka. Nieje zadarmo treba ho zaplatit. V BA kde som kupoval auto mi povedal ze cena servisu je 350-400 eur v cechach je to do 5000 CZK a v Trencine do 210 eur >:D Este si zistim rakusko a uvidim kam pojdem, ale zatial to vyzera na Breclav.

kolmar 05.11.2009  14:02

« Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

S tou vahou to je fakt (to som spomenul aj ja), ked som jazdil Accorda a predajca zapotil, ze to ma skoro 1,6 tony tak som sa fakt divil, ved napr. Forester je lahsi!!

Rezimi dosahujes pekne - take ako casto ja (ak nemam plne auto) - preto ma zaujima spotreba a pri takto sviznej jazde je pod 9 vcelku v poho nie?!

Ci vzadu vozim vysokych ludi? mam cca 190 a brat detto ;-) takze viem o tom svoje. Mimochodom pondelok sa nam podaril husarsky kusok - Opel Calibra a 6 ludi, vzadu sme boli 4-ia...hlavu som mal medzi kolenami a krc v krku >:D . No keby som to kupoval tak praktickost je pre mna dolezitejsia ako miesto na hlavu ak tam nesedim ja ;-) (mam hach!).

No tak to mas dilemu vyriesenu, Breclav alebo Trencin, neni co riesit...rozdiel brutalny, normalne zistim pre zaujimavost co to stoji v Prešove a dam vediet ;-)

Tak nech jazdi bez problemov, recenziu dopln, dohod nejake prihody z jazdy :yes:

Certmike_SVK 05.11.2009  16:37

« Re: Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

ak vybavis v PO servis za 100 eur tak pridem a rovno ta preveziem :-!

kolmar 06.11.2009  20:57

« Re: Re: Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

6-ku nemaju :-( no je tam nova CX-7 a ta ma tiez nenecha chladna...cize uvidime, no ako toto urcide sediet nebude:
            to skor ta tvoja kraska... a na tych 100 eckach budem pracovat >:D a dam potom SZ

foto SKolja

SKolja 23.03.2010  16:46

Servis AT:
        Moja M6GTA 2.0D cena prehliadky po 20.000km vo Viedni v 22.okrese 553,00Euro. Auto umyte a vycistene, notifikacia o cene a dokonceni prace cez SMS. Trochu cukalo okolo 1800ot/s pri lahkom hladeni plynu, kontrola ventilov a uz necuka. Inac vsetko OK
        Celkom prijemny servis.

foto freemo

freemo 13.10.2013  19:20

« Re: Re: Miss strednej tiredy 2009

Dobry vecer prajem. Chcel by som sa Vas ako cloveka znaleho mazda 6 2,5 GTA opytat,ako je to s pruznostou , resp. reakciou na zoslapnutie plynoveho pedalu. Totiz v jednej recenzii som nasiel uryvok, citujem : "Výkon 170 koní není sice v žádném případě úplně k zahození, ale očekávejte vlažný zátah, který zesílí na konci otáčkoměru ovšem jen v malém rozsahu otáček a to ještě za předpokladu, že šestku budete živit vyžadovaným osmadevadesáti oktanovým benzíne" Vazne rozmyslam nad kupou tohoto jazdeneho auta a rad by som pocul co Vy nato, resp. ake su Vase skusenosti, subjektivne dojmy.Dakujem pekne za odpoved.Martin

kolmar 05.11.2009  14:10

MISS STREDNEJ TRIEDY 2009

Krasna japonska tvárička,
    belase ma očká,
    rýchlo ju osledlaj,
    lebo ta nepočká.
    Jej krasny zadok, je vážne naj,
    no na krehke bruško velky pozor daj!

>:D

"-- skrytý --" 07.02.2010  13:22

Kufr:

Zdravím, nemohl by jsi prosím nafotit jak je umístěný subwoofer v kufru. Uvažuji o doplnění v mé M6 a hledám inspiraci. Děkuji a s pozdravem Oldík.

maca02 23.03.2010  21:18

motor

A jak se ti zdá, že to jede? Jezdí s tím otec a je pravda, že Octavia TDI nám ujede, přímo srovnání zrychlení se starší Mazdou 6 2.0d 104 kW vyšlo nastejno a má snahu to bumbat řádově 9/100. Podle mýho celkově nic moc na papírové zrychlení 8.1 nebo tak nějak. Já osobně bych očekával výrazně víc od 2.5l a papírového zrychlení 8.1s a bohužel mě Mazda zklamala úplně maximálně i s motory pro novou Mazdu 3 (co se papírových hodnot výkonů a zrychlení týče u benzínových motorů)
    Snad jsi spokojenější, mě tohle auto motorově zklamalo co se týče výkonu.

Sedvo 20.04.2010  09:05

« Re: motor

Tak jestli Vám Octavia TDi ujede, tak sorry neuraž se, ale to nebude autem, ale řidičem.

maca02 20.04.2010  09:21

« Re: Re: motor

Ne, neurazím se :-)
        Octavia nám ujede, protože to auto prostě nejede, řidičem to nebude. A jak jsem psal - vyšlo nastejno srovnání s Mazdou 6 starší generace 2.0d 104 kW... A vyšlo nastejno srovnání mýho Golfu s tou starší Mazdou 6. Takže můj Golf 1.4 TSI 90 kW je s touhle Mazdou 2.5l 125 kW nastejno? To je špatný... hooodně špatný

Sedvo 20.04.2010  09:54

« Re: motor

Tak pokud to tak je, tak zase to nebude autem, ale řidičem, protože řidič auto blbě zajel a nebo neumí použít potenciál toho auto. Je to benzín, takže je potřeba cca točit do 6000 rpm a ne jezdit jak s naftou či turbomotorem (např. TSi)

maca02 20.04.2010  10:09

« Re: Re: motor

No on s tím rozhodně nejezdí jako s turbem, když jsme honili tu oktávku, tak jsme na otáčkoměru měli určitě 5000. A když tenkrát zkoušel srovnání s tou starší Mazdou, tak to prej drtil a byli úplně nastejno, nebo mu starší ujížděla. Ve vyšších rychlostech přesahujících 150 km/h už byl větší motor znát. Řidičem v aktuální chvíli to ale nebude.
            Větší otázka to bude s tím jak to zajel... to nemám tucha...

"-- skrytý --" 14.05.2010  08:46

« Re: Re: Re: motor

Tak pánové já mám M6 - 2,0 litr benzín a v dnešním bodovém státě bych silnější auto nechtěl protože i tak mám 9 bodů v háji za rychlost a proti passatům obrany není!!! Oldík :no:

maca02 14.05.2010  08:58

« Re: Re: Re: Re: motor

Tak já mám stejně rychlý auto jako ty, ale bod nemám ani jeden. Nepochybuju, že mě čekaj, ale zatím nic (ťuk, ťuk). Takže buďto jezdíš nějak nesmyslně, nebo máš strašnou smůlu, ale o síle auta to nutně není.

"-- skrytý --" 15.05.2010  09:27

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Tak to bylo během 1 měsíce ani nevím jak
                  - v 50 naměřeno 59km/h rovný přehledný úsek nikdy tam neměřili! 2 body
                  - v 50 naměřeno 62km/h předjel jsem favorita s přívěsným vozíkem za kterým jsem se vlekl 3km ! 2 body
                  - odvolali mně v pohotovosti do nemocnice krizová situace ohrožení pacienti tak jsem na to šlápl a v 80km černý passat naměřil 136km a byl jsem bez papírů a nepomohlo ani prohlášení podepsané primářem ! 5 bodů
                  Takže o body může přijít řidič ani neví jak!!!
                  :no:

maca02 16.05.2010  21:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: motor

Hm, tak to je krutá smůla... :-( :no:

foto Thomasino

Thomasino 20.07.2010  13:35

Pěkné fotky z Alp

Pěkné fotky z Grossglockneru :-) :yes: Znám to tam, je to tam super :-)

Certmike_SVK 30.07.2010  20:30

« Re: Pěkné fotky z Alp

Vdaka,

jj je tam prekrasne, este sa tam urcite vratim, chcem tam zdolak niaku trojtisicku a tam to vyzera byt najschodnejsie.

foto JoeQR

"-- skrytý --" 03.09.2010  11:53

spotreba pri 130

mozem sa spytat na spotrebu v 130 km/h? Dik

Joe

Certmike_SVK 07.09.2010  19:22

« Re: spotreba pri 130

Ahoj Joe,

co sa tyka spotreby pri 130 tak ta sa pohybuje okolo 7,5 litra na 100.

Mike

foto soulfly1983

soulfly1983 03.09.2010  12:53

pozdravujem

Cau, pozdravujem kolegu z okresu MA a chvalim pekne auto s dobrym motorom :yes:

Certmike_SVK 07.09.2010  19:23

« Re: pozdravujem

dakujem za reakciu, ako som si vsimol aj ty mas zopar konikov pod kapotou :-! :yes:

kolmar 26.07.2012  22:55

Ako?

Zdravim Certmike, po (ako pozeram) troch rokoch ako zijes? a ako zije 6-ka? Este ju vobec mas?
    Napis v skratke ako si spokojny po tolkych tis. km s autom, ako sa ti osvecila, ci spolahlivost je ako ma byt a ako hodnotis hltanie km po EU v 6-ke.

Zatim diky moc a nech sa dari!

Certmike_SVK 21.03.2013  09:21

« Re: Ako?

Ahoj Kolmar,

sorry, ze reagujem az tak neskoro, ale zijem aj ja aj auto. Pred tyzdnom som absolvoval STK kedze v aprili bude mat auto 4 roky a presiel som bez problemov. Auto ma nabehanych cca 125 t km. Jediny problem co bol, tak pravy xenon svietil nizko a bolo treba to v servise dolatit, ale spravili to za par minut a STK som mohol dokoncil bez problemov.

Co sa tyka auta, tak som velmi spokojny, nemozem mu v podstate nic vytknut. Co ma prekvapuje, tak po 125t km su tam original brzdove dosticky a este stale brzida dobre :-)

Co je trosku problem, zacina vrzgat interier ked prechadzam vacsie nerovnosti (myslim ze to ide zo zadu), ale pri najblizsej prehliadke to chcem dat pozriet. Aktualne som v stadiu, kedy sa pozeram po novej Mazde 6. Skusal som 145 konovy benzinovy dvojliter, ale to auto sa mi zdalo lenive. A silnejsi dvojliter nieje s manualom, takze neviem co spravit :-) Za uplne idealnych okolnosti by som chcel ist do 2,5 litroveho benzinu, ale ten je len v najvyssej vybave, a tam je strasny kopec hluposti.

Pred cca rokom som sa stahoval a auto pouzivam aj na dochadzanie do prace. Kazdy den cca 15 km rano a po obede po bratislavskom obchvate. Z coho som velmi prekvapeny je ako klesla spotreba ked sa clovek mota rychlostami okolo 100km/h. Realne prepocitana spotreba (nie podla PP) klesla k hodnote cca 7,8 litra na sto co ma velmi tesi.

Ak ta este nieco zaujima tak sa pytaj, rad odpoviem :-)

foto protege

protege 03.06.2013  12:06

« Re: Re: Ako?

silnější dvoulitr je i s manuálem - u nás v čechách ale pouze v nejvyšší výbavě Revolution stejně jako 2,5 litr, kerý je ale pouze a automatem :-) jinak auto moc pěkné - v budoucnu si chci pořídit jako rodinné kombíka se stejným motorem :-)

Certmike_SVK 28.08.2013  10:03

« Re: Re: Re: Ako?

U nas je to tak isto, ale je to zasa najvyssia vybava a tam je tolko zbytocnych veci ze az :-) Takze si pokcam na zmenu cennikov a potom sa mozno rozhodnem. Najpr ale musim predat svoju staru a potom budem polemizovat ze ktoru z tych novych vybrat.

Hlavne musim vyriesit problem diesel vs. benzin. chcel by som benzin a vzhladom nato, ze jazdim denne kratke trasy tak je to logickejsia volba. Okrem toho nema DPF, nema dve turba a kopec dalsich kazitok. Pre diesel jednoznacne hovori spotreba a mojich cca 35 000 km rocne :-) A teraz si vyber 8-s

foto hipisko

hipisko 11.03.2013  11:47

druhovyroba

nabuduce ked ti praskne kartonovy kryt (to cumim...), tak sa vykasli na autorizak, ale z druhovyroby (daj do googlu mazda 6 kryt motora) kup za rovnaku cenu z odhlahcenej ocele, alebo za cca 10-20eur ten tvoj kartonovy....
    Tato mazda 6 je krasne auto a zatial sa mi nezda ani nejako dizajnovo zastarale (ako prva mazda 6), v tmavych farbach je uplne super, tu tato strieborna ju robi trochu tuctovejsim autom, taky oktavkovy faktor.

Certmike_SVK 21.03.2013  09:26

« Re: druhovyroba

Hipisko, dakujem za radu.

Druhovyrobe sa tak trosku branim, predsa len nikdy nevies co to je za vyrobok. A niesom tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci :-!

Aj mne sa Mazda stale paci aj po tych rokoch. Ale stale sa obzriem aj za starsou 6tkou. Tiez sa mi paci. Stale je to prijemne vozitko a velmi sa tesim na kazdu dlhsiu trasu, ktoru s nou idem. Najblizsie ma caka pekny vylet po slovensku kde najazdim za par dni cca 1800 km, uz nech je maj a my mozme vyrazit :-)

Povodne som chcel bielu farbu, ale ta bohuzial nebola skladom. Bral som tuto striebornu, lebo bola skladom a za velmi dobru cenu. Okrem toho sa strieborne auto "nespini". O ciernej alebo inej tmavej farbe som ani neuvazoval.

foto Gabo1

Gabo1 23.03.2013  12:04

Parádne autíčko !

Mať spotrebu pri kľudnej jazde na diaľnici 110-120km/h okolo 7 litrov s 2.5 litrovým benziňákom je úžasné. Toľko snáď nemá ani moja Corolla >:D

foto Bully-

Bully_ 23.03.2013  13:24

« Re: Parádne autíčko !

A kde uz jinde dosahnes takove spotreby s relativne vetsim motorem, nez prave pri techhle rychlostech?

foto SrandistaSK

SrandistaSK 25.03.2013  00:32

« Re: Parádne autíčko !

Zaujimave, by ma zaujimalo jak jazdis, ked pri tych 110 km/h dosahujem spotreby okolo 7 litrov aj ja s mojou Corollou TS, a to mam objem 1.8 litra so skoro 200 konmi.

Certmike_SVK 07.05.2013  15:31

« Re: Re: Parádne autíčko !

Ak to bola otazka na mna, tak hodim na tempomate nieco medzi 110 - 120 a idem. Ziadna vacsia veda za tym nieje :-!

Inak teraz, ked som trosku vyrastol a ukludnil sa :-! tak sa dlhodoba spotreba pohybuje okolo 7,5 pokial je to iba obchvat BA a okresky a trochu mesto. Cislo 7,5 mam podla pocitanie a nie palubneho. Na palubnom mi spotreba dlhodobo klesa z 8,5 na cca 8. Osem litrov je priemer ak tam zapojim aj dialnice. Na dialniciach jazdim tak, ze dam nieco malo nad 140 tacho, co mi podla merani s GPS vychadza niekde okolo 130 - 135. Takze kludnou jazdou nemusim riesit policajtov a mobilne radary. Kedze je vonku teplo, tak sa "zeleni fesaci" vyrojili z kanclov.

Samozrjeme ze obcas mazdu prevertram a poriadne jej pretiahnem ventilky, ako asi pred dvoma tyzdnami som mal moznost jazdit autoslalom na uzavretej trati a trosku jej nalozit. Takuto jazdu mozem len odporucit. Opat som spoznal auto o cosi lepsie a viacej mu verim >:-[]

foto Mattbaylesa

Mattbaylesa 11.04.2013  22:35

Krasa

spravny vyber... a hlavne motoru, za par let budou atmosfericke motory raritou...bohuzel

foto RFranco

RFranco 30.05.2013  21:58

Pekne auticko...

Nazdars, som novym majitelom rovnakeho auta ako mas ty a zhanam manual v slovencine, nemas ho nahodou v elektronickej podobe? Trosku som zmateny z toho co v tom aute vlastne mam a co nie, dik.

niko_2 03.11.2013  13:29

spotreba oleja..

Ahoj, ma tento motor nejaku spotrebu oleja?
    Este by ma zaujimalo, ma to dvojhmotu?
    Dik

Certmike_SVK 27.11.2013  15:49

« Re: spotreba oleja..

Ahoj Niko,

spotreba oleja bola prvych cca 20t km, potom uz vobec nic, respektive od prehliaky po prehliadku bez problemov olej vydrzi v norme a netreba dolievat.

PS: Neviem co je dvojhmota :-)

niko_2 14.03.2014  10:38

« Re: Re: spotreba oleja..

ahoj, dakujem za odpoved. To je pozitivne s tym olejom, pokukujem po tomto motore. Dvojhmota je dvojhmotovy zotrvacnik medzi motorom a prevodovkou (ku spojke).

niko_2 14.03.2014  10:56

« Re: Re: spotreba oleja..

ahoj, dik, myslel som dvojhmotovy zotrvacnik, medzi motorom a prevodovkou (ku spojke).