Diskuse

Seat Leon (2013)

19.9.2016

Jak to všechno začalo? Již v roce 2015 jsme doma řešili nákup nového povozu, měl to být nějaký hatch, nic velkého, ale zase ne úplný prcek. V tomto…

 

Seat Leon (Bells)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto dadasada

  dadasada 19.09.2016  17:42

  paráda

  Ahoj,
  gratuluji k moc pěknému auto. Ten Golf je takový bez duše oproti tomuhle. Snad na tom bude kvalitativně stejně jako ten Golf.

  Jinak parádní barvička -> takový ''sporťáček''. Nejlepší by tam byl možná 1,8 Tsi, ale to je už jiná palba (cenová,ekonomická).

  Hodně šťastných km
  • 00 Reagovat !

   foto Bells

   Bells 20.09.2016  09:02

   « Re: paráda

   Ahoj, díky moc.
   Je to přesně tak, Golf je super a jako takovému nemám co vytknout, ale něco tam chybí, možná ta duše, nevím, není to prostě ono. Člověk ho má, je za něj rád, má prakticky jistotu, že vydrží, ale chybí tam nějaké nadšení, které právě Leon obstará již při prvním pohledu. Jeho rysy mě vážně baví a Seat na to s poslední generací hodně vsází a je to jen a jen dobře.

   Kvalita mi zatím přijde naprosto OK, občasné povrzávání je všude, u Golfa nám vrže sluneční clona u spolujezdce, u Leona je to pro změnu větrání u řidiče, ale to jsou drobnosti, výměna za pár kaček a je po problému (na nějakou dobu :)). Vrzání větrání je řekl bych totální mor koncernu, po čase ty mřížky vržou snad v každém autě.

   1.8 by byla pěkná, ALE, pořád je to TSI a vždy bude a to je alespoň pro mě kámen úrazu, takže je to ve výsledku jedno, i ta 1.4 je na normální ježdění v pohodě a ani nebylo na výběr, jelikož je to auto z druhé ruky. Ve výsledku jsem rád, že je to alespoň ta 1.4, poměrem výkonu na tunu je to díky lehkému Leonu celkem slušný motor a jelikož je samotný Leon dost agilní, tak si myslím, že to bude bez problémů a ani po čase mi ten výkon nebude nijak chybět.
 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 19.09.2016  19:04

  přidávám se ke gratulantům

  Tvůj motor 1,4 TSi 90/92 Kw znám velmi dobře ať z mého dřívějšího krátkého Golfa 90Kw, nebo z aktuálního Sportsvana 92Kw. Přesně jsi trefil tu charakteristiku - Je to v podstatě takový benzínový "turbodiesel" s o něco lepší a hladší charakteristikou. Má dole pěkný krouťák, motor je pružný ale nad 5000 ot kdy turbo povadne nemá vůbec smysl točit. Výkonová špička absolutně chybí. Zato nechybí kultivovanost a úspornost. O level lepší je verze se 110 Kw nejen kvůli výkonu a tím i jakési špičce ale vzhledem ke krouťáku ještě větší pružnosti. O Leonu jsem taky kdysi uvažoval, ale některé věci plynoucí z koncernové hierarchie mě odradily a přiklonily misku vah ke golfovi. Zejména je to multilink, který leon tehdy nabízel až od 1,8 TSi ( nyní to už asi za příplatek jde ) a podstatně lepší sedačky - ergoactivy. Velmi mě pobavila věta ohledně tvrdosti podvozku na 18" kolech: "na přejezdu auto zůstane a řidič bude dál pokračovat jen na sedačce a s volantem v ruce" Tak přes přejezdy a na kostkách opatrně!
  • 00 Reagovat !

   foto Bells

   Bells 20.09.2016  09:16

   « Re: přidávám se ke gratulantům

   Díky za gratulaci,
   Ze tvé reakce tady mám alespoň i protiváhu, kdy jsi uvažoval i o Leonu a nakonec vzal Golfa, u nás to bylo naopak, budu se opakovat...Golf je i za mě skvělý, ale já dám i na řekněme po Seatovsku (oni to slovíčko rádi používají) emoce a ty mi u Golfa prostě scházejí.
   S motorem je to přesně tak a je to strašná škoda, je sice pěkné, že díky turbu má teď benzím slušný zátah hned od spodu, ale ta špička tam chybí a chybí opravdu hodně. Ano i díky tomu ušetří pak člověk nějaký ten litřík na spotřebě, protože motor nevytáčí tolik, když není kam, respektive není k čemu, ale já bych asi raději měl spotřebu vyšší za to, že si užiju trošku toho benzínového nadšení.
   Jsem rád, že jsem i pobavil, píšu to prostě tak, jak to na mě působí a jak to vidím a nějakým odborným výkladem bych tady akorát všechny unudil. Na obranu tvrdosti musím zase říct, že za normálních podmínek je to ještě v rámci mezí a není to totální kostitřas, jen ty koleje, to je peklo, takže bych nejspíš ocenil v navigaci novou možnost hledání trasy a to krom bez poplatků atd., i bez přejezdů :-)
   • 00 Reagovat !

    foto Verny-2013

    Verny_2013 20.09.2016  20:30

    « Re: Re: přidávám se ke gratulantům

    S emocema máš naprostou pravdu, VW napříč všemi modely je značka emocí prostá. To se týká designu a valné části motorů. Ale já volil cestu maximální dostupné spokojenosti s autem v daném cenovém limitu a co se týká emocí preferuji když je dodá spolujezdkyně....
 • 00 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 19.09.2016  22:49

  Vítej mezi Leonáři!

  Díky za výstiženou a čtivou recenzi a vítám tě mezi stále se rozšiřující rodinou "Leonářů". Že je zvláště současná generace mezi automobilovými fandami opravdu hodně oblíbená, o tom svědčí i množství recenzí na toto auto zde na webu. Naprosto s tebou souhlasím, že Golf (jakkoliv se jinak jedná o skvělé auto), je vedle Leonu velká nuda. Popisovaná tvrdost podvozku verze FR je přesně ten důvod, proč jsme se pro náš rodinný ST rozhodli dát přednost verzi Style rovněž s bohatou výbavou, ale poddajnějším podvozkem. Přece jenom kvalita našich silnic (zejména ve městech) se s těmi německými a rakouskými nedá srovnávat....
  Jinak ta červená barva je pro hatchbackové FR opravdu parádní a taky ty diodové světlomety a lité osmnáctky dělají hodně. Přeji spoustu šťasných a radostných km! :-) :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Bells

   Bells 20.09.2016  09:46

   « Re: Vítej mezi Leonáři!

   Děkuju za uvítání, jsem rád, že hned pěkně zapadám mezi další nadšence do tohoto skvělého auta. Máš pravdu, Leonů dost přibývá, je vidět, že Seat do toho dost šlápnul a i úspěšně, já jsem za ty recenze tady i moc rád, protože před koupí jsem přesně tady hledal co nejvíc info, což se zdárně podařilo.
   Tvůj Leon je taky skvělý a naprosto chápu výběr klasického a ne FR, ono naklepávat děcka vzadu by se mohlo taky pěkně vymstít :-) a přece jen, když je to primárně rodinné auto, tak by mělo být co nejvíc pohodlné, v tomto mám já zatím volnou ruku :-) Hodně se mi líbí kola, které máš na Leonu, dost jsem o nich i uvažoval místo těch 18", že by se pak auto i změkčilo, ale nebude to až takový rozdíl, aby to za to stálo a na hatchbacku ani nejsou tak pěkné, na ST vyniknou mnohem lépe a je to z výběru originálních kol asi ta nejlepší možnost.

   K té barvě, abych pravdu řekl, tak jsem o ní na začátku zcela přesvědčený nebyl, nikdy jsem červené auto nechtěl a ani přítelkyně, ale je fakt, že Leonu to tak nějak prostě sluší + interiér s červeným prošitím, to je dokonalá kombinace, která mě přesvědčila taky a očividně to byla dobrá volba, když se líbí i ostatním. Diody jsou již taková třešínka na dortu a je to jedna z věcí, bez kterých bych se i obešel, ale krásně dotváří ty rysy Leona a LED světla jako takové i naprosto perfektně fungují.
 • 00 Reagovat !

  foto plasma

  plasma 20.09.2016  08:26

  gratulace ke krásnýmu autu.

  Závidím. LEON ve výbavě FR je opravdu nádhernej. Nestál náhodou u autosalonu Hyundai? :-)
  • 00 Reagovat !

   foto Bells

   Bells 20.09.2016  09:50

   « Re: gratulace ke krásnýmu autu.

   Opět děkuji,
   Nádherný skutečně je, však to byla láska na první pohled a nebylo cesty zpět, jen jsem doufal, že bude vše v pořádku a odvezeme si ho. Jak jsem psal již v recenzi, asi jsem si opravdu vybral šťastný den, protože vše klaplo a je náš.
   PS: Ano stál přesně tam, ale ne dlouho, takový kousek jsem tam nemohl nechat :-)
   • 00 Reagovat !

    foto plasma

    plasma 20.09.2016  10:40

    « Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

    Tou dobou jsem téměř denně sledoval nabídky na inzertních serverech na Leona. Ten Váš byl online inzerován max. 3 dny :-D. Než jsem stačil přesvědčit drahou polovičku, že tohle je to ideální auto, tak byl pryč. Na FR to byla hodně slušná cena. Nemáte náhodou info jak se dostal k dealerovi Hyundai? Nechce se mi nějak věřit, že někdo koupil Hyundai a na protiúčet dal Leona FR...
    • 00 Reagovat !

     foto Bells

     Bells 20.09.2016  12:47

     « Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

     To by odpovídalo, protože když jsem to řešil s prodejcem, tak mi říkal, že ještě ani nemají oficiálně bazar a auto teprve vystavili, my jsme ihned udělaly rezervaci a následně složily zálohu a když bylo vše jasné, tak už byl Leon z inzerce stáhnutý. Utěším tě tedy alespoň tím, že jsme byli natolik rychlí, že bys musel kupovat bez váhání, abys nám ho stačil vyfouknout :-) Nabídka to byla skvělá, auto v perfektním stavu (pouze pár lehkých provozních oděrek), takže nebylo nad čím přemýšlet.
     Info i mám, zjišťoval jsem vše, protože mi to taky přišlo divné, že by někdo udělal takovou výměnu, byť stát se může cokoliv. Bylo to tak, že původní majitel Leona je kamarád jednoho ze zaměstnanců, takže mu víceméně jen pomohli s prodejem, respektive mu ho zprostředkovali.
    • 10 Reagovat !

     foto Arese

     Arese 21.09.2016  16:41

     « Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

     Tak koupit Hyundai a nechat takového Leonka na protiúčet, to by opravdu bylo na Dr. Chocholuška... >:D
     • 00 Reagovat !

      foto Toky1

      Toky1 22.09.2016  09:49

      « Re: Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

      Tak ono asi závisí trošku aj za akého hyundaia a prečo toho Leona vymenil, že. Kamarátka napríklad vymenila Leona za Sharan - zadarilo sa jej a narodili sa jej dvojičky.
      :-!
      • 00 Reagovat !

       foto Bells

       Bells 22.09.2016  11:28

       « Re: Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

       Děsivá představa, že mě třeba jednou něco takového taky potká :-)
     • 01 Reagovat !

      foto majkomm

      majkomm 22.09.2016  15:52

      « Re: Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

      sranda je, ze tu najdes majitela jak ceed tak nasledne aktualnej generacie Leona a ten po roku na Leonovi s laskou spomina na ceed (co je technicky vzato to same co i30)... takze by som bol so sudmi opatrny
      • 00 Reagovat !

       foto Atomas

       Atomas 23.09.2016  10:33

       « Re: Re: Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

       Sranda je, že jsem to já >:-[] Nově jsem na Leonu reklamoval pár drobností, které mi u Ceeda SW nenastaly. Takže Ceeda vnímám kvalitativně lépe. Osobně to vnímám jako střet dvou filosofií: KIA se novým Ceedem snažila kvalitu demonstrovat a na kvalitě jí skutečně záleží a hlavně se to na ní projevuje. Zatímco celý koncern jde cestou cenových optimalizací a dle mého názoru již překročil zdravou hranici a na autě je to znát...
       • 00 Reagovat !

        foto Bells

        Bells 23.09.2016  13:27

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: gratulace ke krásnýmu autu.

        Asi bych to tak nehrotil, byť se to možná nezdá, tak i u aut platí, že je potřeba mít štěstí na dobrý kus, respektive dneska to platí asi naprosto pro cokoliv, vysypat se může cokoliv a kdykoliv...Sám mám několik zkušeností a stejně tak znám i spousty příběhů, co se na čem vysypalo bez ohledu na značku.
 • 00 Reagovat !

  foto zdendys

  zdendys 02.07.2017  11:17

  leon

  krásný auto.taky o něčem takovém uvažuju.tahle recenze mi možná pomohla ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…