Škoda Scala (2021)

4.9.2021

ÚVOD Ani sme to veľmi neplánovali, ale rozhodli sme sa po 11 rokoch dopriať si radosť z nového auta. Pôvodný plán bol počkať na fabiu IV do roku 2023…

Škoda Scala (umo)

foto ToyotaCorolla

ToyotaCorolla 05.09.2021  22:50

Veľa šťastia

Motor 1.0 TSI 70 kW poznám dôverne zo služobného auta. Ak považujete tento motor za niečo dobré, výkonné, čo sa na diaľnici netrápi, tak to ozaj veľa šťastia. Možno v porovnaní s HTP vám to pripadá na prvý pohľad dobré, ono sa to ale časom bude javiť inak. Ten motor je trápny so svojím trasením autom pri každom jednom rozbehu a preraďovaní do dvojky bez dvojhmotového zotrvačníka. Nehovoriac o plyne pri rozbehu, ten trojvalček potrebuje ozaj trochu viac kinetickej energie aby to vôbec rozbehol. A len si dobre všimnite, ako na diaľnici, nebodaj do kopčeka, mu raz dva dôjde dych.

No, a spotreba na služobnej fabii sa pohybuje tak 7-8 l/100km. Samozrejme, viac šoférov, a každý na nejakú ekonomiku kašle. No ale podstatné je, že to ten motor vôbec dokáže. Dobré motory nevedia svoju spotrebu zvýšiť o 60-70% voči papierovému údaju ani pri zlom zaobchádzaní. Hodnoťte spotrebu nie podľa jednej jazdy smerom dole Považím, ale aj po ceste naspäť hore, a aj po každodennom používaní. To by som ja tiež mohol hodnotiť spotrebu môjho hybridu podľa jazdy zo sídliska dole do centra 1,9 l/100 km... ale samozrejme celomesačný priemer to nie je.

No, a predchádzajúca verzia 1,2 TSI dokázala už po 18 000 km poslať turbo do večných lovíšť. Po 1500 km služobke na diaľniciach... Asi takú spoľahlivosť to má.

umo 06.09.2021  05:41

« Re: Veľa šťastia

Ako som písal v recenzii, porovnávam ho len s motormi, s ktorými mám skúsenosti. A to atmosféry htp a 1.4 vo fiate. Oproti nim je výkonný. So žiadnym iným turbomotorom som nejazdil. Vy máte skúsenosti aj s inými, tak máte možnosť porovnávať. Je to uhol pohľadu. Na ten rozbeh si zvykám, ale oproti htp mi to nepríde nejak hrozné. Nehodnotím spotrebu podľa jednej jazdy, len som uviedol ako príklad. Píšem, že celková je 5 litrov. O 1.2 TSI viem, preto som si ho nevybral do fabie pred 11 rokmi. V jednom redakčnom teste (myslím Svet motorov) bol motor 1.0 TSI v rapide po nájazde 100 000 km rozobratý a obstál veľmi dobre.

foto spacesurfer

spacesurfer 06.09.2021  08:57

« Re: Re: Veľa šťastia

V prvom rade gratulujem k novému autu! Nenechajte si pokaziť radosť :-) Turbomotory s priamym vstrekom sú citlivé na štýl jazdy: pokiaľ viete jazdiť plynule, udržíte spotrebu na pekných číslach. Pokiaľ začnete loviť všetkých 70 kW, tak to bude 7-8 l/100 km. Rovnaké to bude so životnosťou: Scaly a predtým Rapidy dostávajú ako služobné autá zabrať, stačí sledovať ako s tým ich vodiči jazdia. Niečo na tom bude, že kto nedostal služobnú Octaviu, tak sa mstí Scale/Rapidu a správa sa k tomu ako hulvát. Vy si určite nebudete svoju Scalu vedome ničiť :-) Veľa šťastných kilometrov!

umo 06.09.2021  12:24

« Re: Re: Re: Veľa šťastia

Ďakujem pekne. Takéto niečo mi nemôže skaziť radosť. Je mi jasné, že inak sa k autu správa majiteľ a inak ten, kto ho má ako služobné. Veď ako sa hovorí, najlepšie terénne auto je služobné:-). Mám svoj štýl jazdenia a ten zdá sa vedie k nízkej spotrebe a dúfam, že aj k veľkej životnosti. Takto to bolo pri fabii.

foto -awson

Đawson 07.09.2021  10:08

« Re: Re: Re: Re: Veľa šťastia

Bud v klidu, ze zkušenosti asi z 5 ti aut s tímto motorem spotřebu udržíš kolem 6.5 i když to budeš honit :-) se silnějším TSI bys jí udržel kolem 6.2. Jezdím s tím denodenně v práci ( škoda auto ) a donedávna sem jezdíval s těmito auty na operák ( každý rok nové ). Tyto tsi žerou méně než moje soukromá stará octavia s 1.9 tdi pd 77kw.
            Ale něco k motoru, opravdu ho nepodtáčej, má to jednoduchý setrvák, takže ti to dá najevo že už si za hranou. Já se řídil že pod 2 tisíce nepodtáčím, město na 3 rychlostní stupěn atd... doporučuji lít lepší benzín nebo aditivum do paliva. Vif, MOL a já nevím co se ještě prodává, méně to pak karbonuje a je to jediný dostupný motor, kde sem opravdu poznal 100oktan. Dobře to zajet, každé moje auto začalo chytat druhý dech od cca 7 tis. km. Ale jak říkám, ani při zajíždění sem to nepodtáčel. Psal si "Musím si dávať pozor na to, aby som kvôli dochladeniu turba nevypínal motor hneď po zastavení. Zatiaľ sa mi to darí." Nemusíš, scala má elektrické čerpadlo a turbo chlazené vodou, po každém vypnutí motoru poslouchej a uslyšíš jak to tam ještě hučí a teče:) měla to už 1.2 tsi a mají to myslím všechny tyto malé motory všech značek. Tak at slouží :-)

Meky 07.09.2021  10:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Veľa šťastia

Ano, mam so sluzobnymi Scalami podobne skusenosti.
              Usmevne je ako majitel vysavacoveho hybridu vyzuruje, ked realne mu ten hybrid na dialnici berie viac ako toto TSI :-)

umo 07.09.2021  11:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Veľa šťastia

Ďakujem za rady. Všade počujem, že nepodtáčať, ale nedozvedám sa, aké otáčky už sú podtáčanie. Ešte pri htp mi radili používať otáčky 1800 až 3500. Teraz mi predajca doporučil neísť pod 1800. Ale robím to, čo ste spomínali, že snažím sa držať otáčky nad 2000. Trochu ma vyrušuje asistent, ktorý mi radí, kedy radiť. Ale je mi jasné, že sa ním nemôžem riadiť.

das_autos 09.09.2021  04:25

« Re: Veľa šťastia

Viac kinetickej energie aby sa rozbehol prečo Kefalín?Řekni tvým kolegům,že ty škodovky mají taky trojku a vejš a že to není jak ukvílenej variátor v nějakým hybridu jinak není možný s tím jezdit za osm. >:D

foto palix

palix 06.09.2021  12:01

Scala

V prvom rade by som poprial veľa šťastných kilometrov na novom aute. A tiež nech slúži dlho a spoľahlivo :yes:
    Čo sa auta týka - prechod z horšieho na lepšie je vždy spojený s pozitívnymi pocitmi. Vlastne každý máme svoje kritéria na auto, tak je zbytočné to nejako hodnotiť. Pre jedného je Škoda skvelá, pre iného nie. Podľa "nicku" by som sa zaradil osobne skôr do skupiny používateľa "ToyotaCorolla" ;-) Ale je to ako so ženami - nie každému sa páčia rovnaké...

Spomínal ste, že ste auto porovnával aj s inými autami (Dacia, Fiat...). Ono tie autá nie sú na nejakej (nižšej) úrovni - preto nie sú lepšie ako Scala - možno aj preto veta "Ale sklamanie prišlo po sadnutí dovnútra." :-!
    Scala je zaraďovaná do nižšej strednej triedy (právom / neprávom?), ale je postavená na Pole... Prechod z Fabie (malé auto) na Scalu je krok vyššie... Scalu som skúšal a oproti Mazde 3 (ktorú vlastním) je to auto užšie, má povedal by som "lacnejší" interiér... (v Scale je ale asi aj lepšie riešený). Pritom sa dalo kúpiť v pohode za rovnaké peniaze ako moje auto (za rovnaké peniaze by som Scalu nikdy nekúpil). Ale... Sedel som aj vo Fabii 3. generácie a Scala je oproti nej ďaleko lepšia.

Motory TSI - majú skvelú spotrebu (pri bežnej jazde)... Akurát bol minule kolega na služobke (celkom ďaleko) na novom firemnom Golfe 1,5 TSI a vraj spravil spotrebu 5,9 - a to on vôbec nejazdí úsporne !!! Takže spotreba super. Ja by som to dal s Mazdou 3 za cca 6 až 6,2 (slabšie auto)

S vyjadrením "...čo v aute nie je, sa nemôže pokaziť..." absolútne súhlasím...
    Ibaže... Kolega kúpil nový Kamiq v úplne základnej výbave... V dnešnej dobe to vyzerá trochu smiešne - volant bez ovládačov,... Auto akoby ho niekto ozbíjal o výbavu... To už radšej aspoň nejakú o chlp vyššiu výbavu ako základ.

Ešte raz prajem veľa spokojnosti s autom. Čo som napísal vyššie, nemyslel som nejako negatívne. Zastávam názor, že každý nech si kúpi to čo chce.
    Všeobecne ale platí, že ak sa spýtame na názor kamaráta (bežného Čecha / Slováka), aké auto si mám kúpiť... 80% odpovie kúp Škodu, lebo je najlepšia... OK - musí tu byť aj nejaký zvyšok, ktorý povie napríklad "kúp Japonca" - a sem patrím aj ja (možno len často kráčam proti prúdu). Ale nič proti Škode ;-)

umo 06.09.2021  12:33

« Re: Scala

Ďakujem pekne. To sklamanie súvisí s priestrannosťou, nie napr. s kvalitou plastov alebo s tým, či je palubka pekná alebo nie. U mňa je dôležitá funkčnosť.
      Mne volant bez tlačítok nevadí. Vždy som mal základnú výbavu. Keď som kupoval fabiu, bral som základ (už neviem, ako sa to volalo) a dokupoval som paket s klímou. Z toho, čo ponúkali vyššie výbavy, som časom zistil, že mi chýbalo len vyhrievanie spätných zrkadiel.

Verny_2013 06.09.2021  21:26

fajn auto

brácha ji má ale ještě v 1,6 TDi. Příjemné svezení, spotřeba jen o málo nižší než benzín. Ta 1,0 TSi není špatný motor je úsporný v běžném režimu a relativně dobře odhlučněný. Ale upřímně nechápu proč si někdo koupí tu 70Kw verzi jen s 5-ti kvaltem. Ty přeskoky jsou předlouhé a po městě pořád kvedláš mezi 3-4. Já osobně bych šel do 1,5 TSi, ale to už bude dražší min o 50 000 Tis než základ.

foto Arese

Arese 07.09.2021  02:44

Škoda Scala je trochu...

...nedoceněné auto, a myslím si, že dost neprávem. Ale řadu českých potenciálních zákazníků odrazuje její cena, která je výrazně vyšší, než u bývalého Rapidu.
    Chápu, že špičková verze 1.5 TSI je pro řadu našinců už příliš drahá, ale v takovém případě bych určitě šel do 1.0 TSI v silnější verzi s 81 kW a 6st. převodovkou, která je nejen svižnější, ale i komfortnější (díky kultivovanějšímu běhu tříválce). To ale vůbec nic nemění na tom, že blahopřeji k novému autu a přeji spoustu šťastných km! :-)

umo 07.09.2021  04:54

« Re: Škoda Scala je trochu...

Ďakujem. Môže byť nedocenené auto, ale v poslednej dobe na cestách vidím scaly celkom často.
      Skladovky so silnejšími motormi boli o dosť drahšie a priplácať sa mi nechcelo. Už tento je oproti predchodcovi výrazný posun a som presvedčený, že mi bude stačiť.

Meky 07.09.2021  10:02

dobra volba

Scala je clekom fajn auto, zial dnes uz ceny isli naozaj vysoko.
    Spracovanie je paradoxne lepsie pri zakladnych vybavach, pri Style a digi kokpite to nie je idealne.

Palubny pocitac ubera cca 0,3 litra. >:D >:D >:D

Teda cca 5 litrov po rovine na dialnici pri 120 kmh tacho je celkom realne.
    Pri 130 kmh GPS to bude do 6,5 litra.

foto pro2n

pro2n 08.09.2021  14:01

i30

Tiez som nedavno riesil vymenu Skody Fabie kombi druhej generacie. U mna nakoniec zvitazil Hyundai i30 kvoli najlepsiemu pomeru ceny/vykon aj poskytnutej zlave. Pozeral som rozne Dacie ale odradilo viditelne setrenie na uplne vsetkom, vsetko vrzgalo.. Pacila sa mi aj Corolla Hybrid ale pocas pandemie bola odozva predajcov na mail vlazna az by som povedal ziadna. Ostatne vyhovujuce auta bol cez nas financny limit (Suzuki Vitara / SX4, Ceed, atd.). Vazny kandidatom bola Fabia 3 kombi, pripadala mi ale velmi podobna ako nasa Fabia 2, taktiez nesedel konfigurator ani cennik, pri otazke ohladom toho na importera odpoved nebola lebo "bol na dovolenke". Aj pri testovacej jazde nieco suchalo od kolies (auto malo najazdenych len 200km). Nepacilo sa mi ani ze u Skody sa za vsetko priplaca co je inde standardom, aj kvalita sa mi zda nie uplne idealna (skor ale drahsie modely s komplikavnou vybavou mam na mysli). A to sme predtym mali Formana aj Feliciu. Celkovo ale Scala je fajn kupa, chvalim hlavne priestrannost a kufor, to je urcite silna stranka a aj bezpecnost je na vysokej urovni :-) Ak by bola v case rozhodovania sa o kupe nejaka skladovka alebo lepsia ponuka od predajcu, vazne by som bol zvazoval aj ja. Vela stastnych km prajem :-)

umo 08.09.2021  20:15

« Re: i30

Ďakujem. U mňa sa i30 nedostala do finále, lebo skladovky boli drahšie ako moja scala. Navyše má o vyše 70 litrov menší kufor a myslím si, že aj vo vnútri je menšia. Nevyskúšal som, ale čítal som porovnávací test scaly a ceed. V scale je vraj vzadu viac miesta na kolená. Ale na i30 ma lákal motor 1.5 dpi ako jedna z mála atmosfér v ponuke. Aj vám veľa spokojnosti s i30.

Meky 20.09.2021  14:51

« Re: i30

To suchanie boli asi zadne brzdy.
      Scala tam ma pouzity nevhodny material.
      Konstrukcna chyba.

foto Tielman

Tielman 09.09.2021  12:41

Taky Scala

Nejprve gratulace k novému vozu a vcelku racionální volbě.
    Podobnou situaci jsme řešili se ženou pár dnů zpět, kdy VW, potažmo vedení Škody, oznámilo konec modelu Fabia Combi. Nuže jsme si večer toho dne sedli ke compu a nakonfigurovali jsme ženě Scalu, která nahradí současnou F combi s 1.2 TSi čtyřválcem. Čili Fabia půjde z domu o rok dříve, než jsme chtěli, ale zasejc se prodá za lepší cenu a bude (nejen) na akontaci.
    Scalu jezdím služební s 81kW motorem ve výbavě Style a jak píše Arese nahoře, přijde mi Scala veřejností jako hodně nedoceněný automobil. Pohodlné, když je třeba i svižné auto, bez ergonomických chyb, se skvělými jízdními vlastnostmi. Jezdím se spotřebou 6,1 (měřeno v elektronické knize jízd), většinu cest po dálnicích. Prostoru víc než dost, výhled perfektní, sedačky pohodlné... je to universál jak do města, tak na dálnici... na chalupu také poslouží víc než dobře...zkrátka spokojenost. Proto ji žena nakonec chtěla taky.
    Ať dlouho a bez problému slouží!

umo 10.09.2021  23:27

« Re: Taky Scala

Ďakujem. Myslím, že na Slovensku nie je nedocenená. Na cestách ich stretávam celkom dosť. Taktiež prajem spokojnosť s nástupcom fabie.

slovacik 12.09.2021  10:27

Kvalita Scaly

Mam 1,0 85KW a spotrebu po cca 16000 km priemer 5,3. Co je na Scale OK je priestor pre nohy v zadu a kufor. Kvalita uz pochybujem. Staci zajst na forum, kde to preberame a je to hrozne. Od padajuceho operadla cez chybny SOS hlasic az po kadeake zvuky od A stlpika, tapaciru v dverach a tzv. tablet kde ramcek na dotyk vrzga. O odskakujucej zadnej naprave na nerovnosti v zatacke nehovoriac. No a este spomeniem zatekanie do brzdoveho svetla a orosovanie svetiel ci zadnych a prednych. O nedomyslenej obsluhe klimatizacie atd. Mozno tie novsie r.v. 2020 su uz kvalitnejsie ale ja co mam 2019 tak som casto v servise v ramci zaruky
    Ale ak clovek nebude sledovat vsetky nedostatky za auto okolo 15000 eur tak mu bude sluzit

Ozzman 12.09.2021  10:42

« Re: Kvalita Scaly

Nechci ti kazit dojem, ale odskakující zadní náprava nebude až tak chyba, jako vlastnost vlečné nápravy. I sebelepší vlečky mají tyto vlastnosti. Že Scaly, Oktávky, Rapidy a jiné auta s tímto konstrukčním řešením bouchají, je fakt a i když to zdejší recenzentní někdy popisují velmi opatrně, opak je pravdou. Na druhou stranu moc aut v podobné cenové relaci nemá vyspělejší zadní nápravy.

To ostatní je mrzutější, co reklamace ? Jak se k tomu staví Škodovka ?

slovacik 12.09.2021  11:29

« Re: Re: Kvalita Scaly

K tej naprave. Je to neprijemne ked clovek sa spolieha na auto a v zatacke nabehnes na vyrez kanala alebo poklop a auto odskoci ak to robia aj ine tak potom ok Ja som to postrehol az na Scale.
        K reklamaciam sa zatial Skoda postavila seriozne. Co bolo objektivne a zbadatelne hned opravili (geometriu, plutvu anteny, piskanie okien pri stahovani, vrganie tapaciru dvier, vrganie tesnenia zadnych dvery počutelnych za jazdy - aj ked po roku je to zas, sklapanie operadla vodicovej sedacky najprv odmietali, ze to nieje mozne potom ma sami telefonicky kontaktovali, ze mam prist na vymenu, mierne natoceny volant aj ked skusali gemoetriu dodnes nevedia dat do poriadku ale ako pise na foru jeden chlapik je to piplacka a potrebny nejaky pripravok co asi v Skode nemaju. Pocas zapnutia vyhrievania sedadla nie stale naskoci ohrev, samozrejme v servise to naskocilo hned tak to ostalo otvorene lebo zavada sa neprejavila. Kedze servis mam od ruky cca 25km budem musiet ak nenaskoci v zime ist k nim okamzite a ukazat im to. Vrganie A stlpiku som riesil svojpomocne podla rady pana na fore tesnenim. Zasekavanie v zaciatkoch radia a toho ich tabletu co vyriesila aktualizacia. Aj ked to vsetko su malickosti musel som brat dovolenku v praci a vykonat zbytocne cca 50km do servisu. Taktiez mi ostalo nedoriesene zarosenie zadnych svetiel, kedze sa to prejavilo v zime pocas Corony a nechcel som sa zbytocne vystavovat riziku takze predpokladam, ze teraz s prichodm jesene a zimy sa to prejavy a uz pojdem.

Ozzman 12.09.2021  11:55

« Re: Re: Re: Kvalita Scaly

Co mohu říct, tak všechny auta s vlečkou, co jsem řídil na rozbité okresce odskakují. Ať už to byla stará Laguna, či jiné Renaulty s vlečkou, nebo i pofaceliftovaná Oktávie 3 2.0TDi či zrovna Scala TSI. Jediné auto, kde jsem to nezažil, ale nejel jsem s tím tak dlouho, byl Fokus 4 (jenže Ford dělal přechod u nějakých nejlevnějších verzích z víceprvku na vlečku i když tam tedy měla být vlečka, dodnes nevím, jestli už bylo auto s víceprvke či vlečkou :D).

Rozumím, takových malých bolístek je dost, nicméně tě mohu ubezpečit že se to tu a tam objeví i na autech dražších a renomovanějších značek. Dost lidí to neřeší, pak se tváří, že je auto spolehlivé, ale je dobře, že to někdo napíše...

přeji silné nervy a snad se tyhle porodní bolesti vychytají a bude sloužit... asi pořád lepší, než řešit rozvody a nebo dokonce potkaný motor, jako tomu bylo u starších TSI :-! >:-[]

slovacik 12.09.2021  12:04

« Re: Re: Re: Re: Kvalita Scaly

To uz predpokladam, ze vsetko je vychytane v aute a uz sa len vozit budem. Inac priestorovo je fakt OK a ten motor si myslim, ze je tiez OK aspon zatial :-)

Meky 20.09.2021  15:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita Scaly

Scala je nekvalitne spracovane auto.
              Vrzganie plastov je hroza - pri dotyku vrzga vsetko, zvlast ozdobna lista vpredu, okolie budikov, A stlpiky, nadla dveri.
              Pri jazde to zial tiez pocut.

Karoseria sa kruti, pri prejazde nerovnosti pocut ako sa o seba tru tesnenia.

Stredova opierka nie je vyskovo nastavitelna.

Na druhu stranu je to pomerne priestranne vozidlo, jazdi inak ticho a stabilne. Motory su usporne a zive. Auto ma k dispozicii moderne bezpecnosnostne systemy, ktore ini (korejci napr) maju len k najvyssim vybavam a za mastny priplatok.

Za plnu cenu zmysel nema, ale pred casom sa dala kupit dobre vybavena Style verzia za cca 16000 € - co bolo bezkonkurencie.

Ak nove, tak potom skor M3 v cene okolo 20k, alebo Golfa alebo Leon
              Nik iny nedokaze ponuknu podobnu protihodnotu.

umo 12.09.2021  20:23

« Re: Kvalita Scaly

A to je dôvod, prečo kupujem nové auto až po cca dvoch rokoch výroby. Predpokladám, že spomínané "detské" chyby sú už odstránené. Vyplatilo sa to pri fabii, zvlášť pri htp.

foto Ptk

Ptk 12.09.2021  16:21

Aj ja vyberám nové

Práve pozerám nové auto, som na kombíky ale rozhodujú: cena a využitie auta. Mám fábiu 1 kombi, od novoty, vyberám nové.
    Keby som potreboval kombi dal by som 20.500 - 24.000 € za leon, astru, p308, ceed, corolu hybrid, fokus.
    Keďže 85 % jázd som sám, sem-tam 2 - 3 osoby na krátke trasy do 35 km a 1 - 2 x ročne dovolenka vyberám medzi hatchbackmi.
    Malé auto typu polo, fabia, cio, nechcem, suv, crossover nechcem.
    Scala mi vyhovuje, viem že je postavená na podvozkovej platforme menšieho auta - oproti golfu, leonu - ale veľmi slušný vnútorný priestor + velký kufor a nižšia cena oproti krátkemu golfu, leonu, i30. Výbava JOY čo je nad ambition, 1.0 81 kW 6° manuál za 16.500 €.
    Pozeral som aj ja i30 s atmosférou 1.5 dpi, výbava Family za 16.900 €, ale hnusná maska, hnusné denné led, hnusné disky (videné naživo) a po 15 rokoch s fábiou by som chcel viac ako 144 Nm, toto asi nie.
    Sám som zvedavý či si nakoniec vyberiem scalu, zatial je to horúci kandidát.

Ozzman 12.09.2021  19:45

« Re: Aj ja vyberám nové

Vím, že si vyloučil Bsegment, ale Clio můžeš sehnat s TCE 140 a MT, jezdí skvěle a není o tolik menší... minimálně bych doporučil vyzkoušet :-)

idam.i 12.09.2021  20:09

« Re: Aj ja vyberám nové

Aj si ten 3válec vyskúšal? Potom skús aj ten 1,5 DPi a možná budeš prekvapený. ;-)
      Suhlasim,že maska je trochu divná.

foto Ptk

Ptk 12.09.2021  21:02

« Re: Re: Aj ja vyberám nové

Ešte som nič neskúšal, som úplne na začiatku vyberania, zatial čítam recenzie, testy, pozerám čo najviac videí. I30 (hatch aj kombi) mám 4 ks vo svojom okolí, vidím ich každý deň, scaly "máme" 2 ks na sídlisku, dokonca aj to clio. Ešte som nejazdil ani 1.0 tsi to bude pre mňa premiéra (ale vozil som sa v 1.2 tsi 63-66 ? kW - tá "s tou reťazou") >:D Všetko si musím vyskúšať, ohmatať, pooblizovať plasty (na auto.cz som od 2008 ;-)) môže to trvať aj do budúcej jari. Dovtedy aj 3x zmením názor.

idam.i 12.09.2021  21:04

« Re: Re: Re: Aj ja vyberám nové

Tak držím pakce,nech si vyberieš k tvojej spokojnosti.

Ozzman 13.09.2021  06:38

« Re: Re: Re: Aj ja vyberám nové

Od roku 2008 se ale změnily trendy v oblizování plastů, tehdy chutnal nejlépe ten měkčený, protože to tak měl koncern VW ve většině aut... dnes je nejchutnější ten tvrdý, ale na pohled dobře vypadající.... protože ho má koncern ;) >:D Tak jen poučka, já byl taky olizovač plastů >:D

das_autos 13.09.2021  21:40

« Re: Re: Aj ja vyberám nové

Bude překvapenej jak ten litr proti atmosféře je živější bych tipnul.144 vs 200 Nm musí bejt sakra znát a ta hlučnost u i 30 bude taky horší.

idam.i 14.09.2021  00:38

Netipuj,testuj. ;-)
          Inak mala nápoveda : [odkaz]

das_autos 14.09.2021  00:46

« Re: Re: Re: Aj ja vyberám nové

Korejskej litr je hodně špatnej ne li nejhorší na trhu a stejně jede líp.

Meky 20.09.2021  15:10

« Re: Re: Re: Aj ja vyberám nové

korejsky liter nebol nic moc.
              Ale teraz sa predava nova verzie - smartstream, ktora je zjavne zasadne lepsia.

foto Petrcut

Petrcut 14.09.2021  12:54

scala

Gratuluji k novému vozu. Já mám taky scalu a jsem zatím spokojený. Mám verzi s 85 kW. Jednou měněny zadní brzdy v záruce (drážky na kotoučích), ale jinak zatím bez poruchy. Najeto 14800 km, používáno jako soukromé vozidlo. Tak ať dobře slouží.

umo 14.09.2021  13:26

« Re: scala

Ďakujem. Snáď bude spoľahlivá. Predchodca nastavil latku v spoľahlivosti vysoko. Trochu sa čudujem, že naše recenzie na scalu sú jediné, aj keď sa vyrába už dva roky. Aj vám nech slúži bez problémov.

Meky 20.09.2021  15:10

« Re: scala

Brzdy po vymene su uz ok?

foto Petrcut

Petrcut 22.09.2021  07:41

« Re: Re: scala

Dobrý den, na pravé straně měl zadní kotouč asi po 9000 km dvě vystouplé drážky cca 0,5 mm. Nechal jsem je vyměnit v záruce. V servisu je vyměnili hned bez řečí. Nové zadní brzdy zatím OK.