Peugeot Rifter (2020)

16.11.2020

Nákup druhého auta bol zapríčinený nárastom počtu detí v našej rodinke. K dvom chlapcom pribudol tretí a tak sme začali uvažovať, že aktuálne auto - Kia…

Peugeot Rifter (stefan123)

foto idam-i

idam.i 16.11.2020  19:41

Gratulujem

No pridaj foto,lebo to schytáš. ;-)
    Som zvedavý ako budeš spokojný s motorom po viac kilometroch.Skúšal som ho v Opel Grandland X a moc sa mi nepáčil.Dúfam,že ty budeš spokojný.

stefan123 16.11.2020  20:28

« Re: Gratulujem

jasné že pridám foto, tento týždeň by mal prísť tel z reklamácie... čo sa motora týka, bol to taký menší otáznik. Ale každým kilometrom sa to zlepšuje. Kolegyňa ho má v P 2008, asi druhý rok a je spoko, šiel som jej s tým, keď mal cez 20 000 a bol v pohode. Samozrejme 1,6turbo by bol lepší, ale nebol v ponuke + rozpočet nepustil. :-)

foto traveldrive

traveldrive 17.11.2020  11:19

« Re: Re: Gratulujem

Nenapísal si, na koľko ťa nakoniec to auto vyšlo.
        Ja mám Berlingo, bral som akčnú výbavu, benzín ani neponúkali, takže 1.5 HDi/75 kW. Výkonovo nič extra, ale dá sa s tým vpohode žiť. Skôr ma prekvapila nekvalita montáže. Posuvné dvere idú ľahúčko, ale na zlej ceste poskakujú a povrzávajú, piate dvere do kufra naopak málokedy zavriem na prvý raz.

stefan123 17.11.2020  14:53

« Re: Re: Re: Gratulujem

Cenu som pôvodne myslel že písať nebudem, aby som sa vyhol komentom typu "to ja keď som vošiel do salónu, hneď mi dali dole 30% a keď som odchádzal nanútili mi ešte zadarmo zimne gumy a strešný nosič" ... :-)

Ale je to vlastne jedno. Stálo ma 18 100Eur.

Posuvné dvere - zatiaľ som nič také nespozoroval. Mňa skôr dostáva do vývrtky keď ich otvára manželka celou silou a mám pocit že vyletia pri náraze do dorazu...
          Kufor - stalo sa mi raz, že som ho musel zasa zatvárať - bude to tým, že je to obrovská plocha a hooodne spomalí rozrážaním vzduchu. Stačí len lepšie zabrať. :-)

foto traveldrive

traveldrive 18.11.2020  23:36

« Re: Re: Re: Re: Gratulujem

Tak máš šťastie na lepší kus, alebo Peugeoty montujú kvalitnejšie... Tiež sa hnevám na pomerne výrazné vrčanie , jakmile sa zapne kompresor klimatizácie - predvádzačka to nerobila. Bočné posuvné dvere otvorím aj zabuchnem jedným prstom - a to je asi chyba, treba to proste doladiť. Ale nemilo ma to prekvapilo, mal som pred ním 10 rokov Renault Kangoo a všetko sedelo a fungovalo jak má. Za celých 250 tis. km bola jedinou poruchou vyskratovaná jedna páčka pod volantom. Tak som zvedavý, ako na tom bude Berlingo.
            Tú cenu som +/- očakával, za slušne vybavené auto sa pod cenníkových 20 len tak človek nedostane. S tými 30% zľavami tu machrujú len miestni kovboji, realita je inde. Žiadny predajca si nedovolí predať auto a nič na ňom nezarobiť.

stefan123 20.11.2020  07:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulujem

Netuším ako je to s kvalitou zatiaľ, ale "štvorčatá" by sa mali vyrábať v Španielsku (Rifter určite) a ťažko povedať ako teraz boli na tom s ľuďmi... Každopádne vždy je to lotéria na aké auto človek narazí.
              Vrčanie od klímy som nepostrehol, mám ju zapnutú na auto 21°C, ale je zima...
              Mne sa ľahkosť akou idú dvere páči :-) len s tým treba počítať pri otváraní.
              Teraz som pozeral že zmenili cenník a už nie je možné poriadne dovybaviť základnú výbavu.

Meky 11.12.2020  08:50

« Re: Re: Re: Gratulujem

kolko ti to berie pri 130 tacho na dialnici?
          Mna stale prekvapuje, aky je 1.5 blueHDI uzrany :-(

Podla mojich skusenosti je to cez 8 litrov - co je priserne vela podla mojho nazoru :-(

stefan123 11.12.2020  12:20

« Re: Re: Re: Re: Gratulujem

Ahoj, na diaľnici som zatiaľ nebol, nemám ešte ani diaľničnú.. Takže neviem povedať. A ak sa mi nezmenia trasy, tak u mňa je diaľnica minimum...
            Cez víkend som ale absolvoval dlhšiu trasu 120 + 90km - okresky a dediny a priemerná spotreba 5,9L/100km, trasy tam aj späť. v aute ja s manželkou a 3deti + blbosti v kufri. Priemer tento mesiac mám 6,6, prejdená vzdialenosť 365km.

foto idam-i

idam.i 17.11.2020  19:09

« Re: Re: Gratulujem

S motorom 1,6 by to bola iná pesnička ale aj slušná pálka.Pokiaľ si ty s cenou spokojný ,tak reči iných nerieš.Mne sa zdá cena primeraná.

stefan123 20.11.2020  07:17

« Re: Re: Re: Gratulujem

no, 4valec 1,6T by bola pecka. Ale asi pre mňa zbytočná :-) som skromný >:D >:D >:D

foto Menmen

Menmen 17.11.2020  07:26

Sedačky, motor

Ahoj, taky mám jedno že 4cat v hledáčku, vypadá to na opel nebo rifter. Co mne odrazuje je krátký sedák u řidiče a motory, ale asi bych se rozhodl pro silnější verzi bezinovou 130 k. Opel vychází podle mne cenově nejlepe.

stefan123 17.11.2020  08:33

« Re: Sedačky, motor

Ahoj, čo sa týka sedačiek, zatiaľ ma nijako "neobmedzili" ani som nepotreboval dlhší sedák... mám cca 175cm. akurát proti Rio majú slabšie bočné vedenie. Čo sa motora týka, je to na pohľade každého - čo potrebuje a z čoho prechádza. Rio malo 62kW a tuším 125Nm, zrýchlenie cca 12,5sec??? toto má 81kW, 205Nm a zrýchlenie tuším 11,7sec??? Takže dá sa povedať že som si polepšil. Keď som to zvažoval, rátal som s tým, že mám deti 0; 2 a 4 roky, takže ich váha je nula nič a ešte im to chvíľu vydrží. Rozdiel oproti 96kW bolo zrýchlenie asi o 1sec lepšie, 250Nm a dosť vyššia cena. Logicky mi to zmysel pre moje potreby nedávalo.
      Čo sa týka OPEL - ten sa mi nepáčil ani zvonku ani prístrojovka, tak som ho nebol ani pozrieť. Ale cenu som dostal dobrú aj na Peugeot. Apropo - RIFTER by mal byť o 3cm vyšší ako konkurencia...

juraj3 26.11.2020  11:02

zadne sedadla

Stefan, ak by si mal cas, mal by som par otazok ohladne sedadiel.

1) ako si spokojny so sedadlami v 3. rade? Pouzivate ich na prevoz deti v sedackach alebo dospelych?

2) v 2. rade mate lavicu (1:2) alebo 3 samostatne sedadla?

3) NCAP sprava hovori, ze sedadla v 3. rade nie su vhodne na umiestnenie sedaciek. Linka: [odkaz] je to strana 7/14, spomina sa "Safety critical problem". Snazil som sa zistit v NCAP aj u predajcu viac. Podla predajcu ide o to, ze v 3. rade nemusi byt dost miest v pozdlznom smere. Moja interpretacia (neviem, ci spravna) je, ze dieta v sedacke v 3. rade je uz blizko sedadla pred sebou a pri naraze a pri pohybe dopredu sa o to sedadlo udrie. Zistoval si nieco k tomu?

stefan123 28.11.2020  09:06

« Re: zadne sedadla

Juraj, času je pomenej, ale aspoň narýchlo odpovede. Ked bude viac, spravim foto aj pomeriam a aktualizujem recenziu.
      1. Spokojný som, dostal som čo som očakával. Jedno sedadlo je v pivnici a jedno je sklopene. Používam ho na občasný (cca 2x zamesiac) prevoz dospelého. Mam krátku verziu, takze miesta je tam pomenej. Poloha sedenia je ina ako bezna - viac na zemi. Takže kolená su vyššie. Ale dá sa to. Pre pravidelné vozenie by som volil dlhšiu verziu, tu som ale ja nechcel a nepotreboval.
      2. Je delena 2:1. Samostatne sedadla sa vtedy dali len v top vybave. Cenník sa uz ale zmenil, ako je to teraz neviem, ale myslim ze podobne.

3. Nezistoval. Ale pokiaľ je dieta v sedacke priputane, tak pas by ho mal zbrzdit alebo podrzat. Ale neviem prco... miesta je tam samozrejme vyrazne menej ako v 2 rade

juraj3 21.04.2021  22:21

« Re: Re: zadne sedadla

zavesil by som to pod seba, keby to islo, ale nejde, takze aspon takto...

Ak by to este niekoho zaujimalo, tak manual hovori, ze do tretieho radu sa daju umiestnit detske sedacky, ale 1) nesmie to byt sedacka s podpornou nohou a 2) v kratkej verzii treba aj zlozit chrbtovu opierku v druhom rade.

Meky 07.12.2020  15:21

Smutne auto

Zvonku vyzera celkom dobre, ale zial vnimana kvalita vnutornych materialov je tristna. Kvalita spracovania taktiez zdaleka nezdpoveda cene. Variabilita je velmi slaba (napr nemozno polohovat zadne sedadla) a samotne sedadla su pre dospelych tazko pouzitelne, pretoze su uzke a natlacene na oknach. Ergonomicke prehresky a absencia lokalizacie je ceresnickou na torte. Zaostaraly infotaiment preraza pomyselne dno.
    Zufala, 2 rocna, zaruka upozornuje chudaka spotrebitela na to, ze toto je nechutne zneuzitie trhoveho nedostatku, ked kupujuci s obmedzenym rozpoctom nema inu volbu.

Zial, v dnesnej dobe prakticky nie je ziadne ine pouzitelne auto pre vacsiu rodinu.

A este poznamka k motoru - 1.2 puretech je urcite lepsia volba ako uzrany, hlucny a pomaly blueHDI. Je pozoruhodne, ze na dialnici a na okreskach ma puretech 130 rovnaku spotrebu ako 130 blueHDI, t.j. okolo 8 litrov.
    Jediny rezim, kde je blueHDI uspornejsie je mesto - lenze tam zasa najviac prekaza neustaly dieselovy hluk a dunenie.

Zaver - Ak mate moznost si dovolit nieco ine - tohto pezota urcite nebrat

foto Rasto

Rasto 08.12.2020  08:45

« Re: Smutne auto

Nj tvoja rada "Ak mate moznost si dovolit nieco ine - tohto pezota urcite nebrat" by sa dala aplikovať aj na ak si môžete dovoliť Mercedes neberte Daciu...

juraj3 08.12.2020  21:07

« Re: Smutne auto

zaruka je 4r/80kkm u francuzov, 5r (a tusim 100kkm) ak si to kupis ako opel a dokonca 5r/250kkm ak si to kupis ako toyotu

variabilita co ja viem, testoval som combo (nie rifter), ale zdalo sa to pri tej cene v pohode, do roviny druhy rad sklopis, ked je to pre vacsiu rodinu, tak sa tam aj tak budu vozit detske sedacky a babka to raz za cas zvladne. Touran ma posuvny druhy rad a treti sklapatelny do podlahy, co je fakt super, ale zacina cenou cca tam, kde stvorcata koncia.

infotainment (v combe) mi tiez neprisiel ako tragedia, zato ten v scale, kde si aj ventilator musis pridavat patlanim po displeji, ano

ked ma tu stefan tak podporil s tymi sedadlami :-) tak sme tiez jedno stvorca objednali :-)

stefan123 09.12.2020  07:08

« Re: Re: Smutne auto

Variabilita - asi myslel tak, že zadné sedadlá nie sú samostatne posuvné a sklápateľné/ vyberateľné... ale to je vec, o ktorej vieš, keď to kupuješ. Vzadu je to v pohode aj pre dospelého. Zatiaľ sa tam vozí manželka - sedí vedľa vajíčka. Je maximálne spokojná, miesta habadej na každú stranu.

infotaiment - používam ako rádio- funguje ok, navigácia cez android auto - super. Na čo iné sa dá použiť neviem :-) Asi myslel pomalšiu odozvu ktorú spomínam v recenzii.

sedadlá som ešte stále nepofotil. Po tom čo som ti to písal, som 6te sedadlo vyniesol do bytu a do auta šiel kočiar - na záhrade sa moc byť nedá, tak sme začali vyletovať po okolí.
        Objednal si krátku či dlhú verziu (7m?)

juraj3 11.12.2020  01:00

« Re: Re: Re: Smutne auto

Objednali sme kratku, vidim to podobne ako ty. Externych pasazierov budeme vozit len obcas, do druheho radu do stredu sa v pohode posadim (i ked v Tourane sa mi to skrz tie posuvatelne sedadla zdalo v ramenach trochu pohodlnejsie), v tretom rade tiez v pohode na jednodenny vylet vydrzim a auto potrebujeme parkovat aj v meste. Takze benzin, manual, 7 miest, kratka. Len nam vysla ina znacka, ale to nam bolo jedno, ze ktore stvorca to bude.

Ak by tu niekto chcel otestovat nejake stvorca, v BA je pozicovna co ma dve dlhe stvorcata, my sme si tam dvakrat pozicali a pomohlo nam to pri rozhodovani sa. Citaj: auto nas nicim vyznamne nenasr*** a cena bola akceptovatelna :-)

stefan123 09.12.2020  06:56

« Re: Smutne auto

Skús napísať ktoré auto by si odporučil, lebo inak súhlasím X7ka je míľové kroky ďalej a má kvalitnejšie materiály a aj silnejší a živší motor...

Ale poporiadku- kvalita vnútorných materiálov - zatiaľ ok, uvidím o pár rokov. samozrejme všade veľa plastov, žiadna koža, drevo, hliník ale to som nespozoroval ani v iných autách tejto triedy. Kvalita spracovania - všetko pasuje, nič nevŕzga - zatiaľ pohoda, môže sa to ale po xxxxkm zmeniť.

Zadné sedadlá každé má 50cm, neviem kde sú širšie, ale áno, nieje to fotelka.. s čím porovnávaš? Lebo vzadu je 150sm miesta medzi oknami, v ktorom aute je viac?

Ergonomické prehrešky - zatiaľ som postrehol jeden, ktoré si postrehol ty? Infotaiment - vysvetli, lebo nechápem čo na ňom vadí okrem toho čo som spomenul.

záruka je 4roky /80 000km a dá sa za príplatok kedykoľvek do tohto času predĺžiť takže trolilinku zavádzaš.

Záver super :-) Ale poraď ostatným čo iné (tá x7 sa mi naozaj páči, ale som socka...)

Meky 09.12.2020  14:27

« Re: Smutne auto

Ako som pisal, zial v sucasnosti pre vacsiu rodinu nie je velmi na vyber.
        Hodnota za peniaze, ked priemerne vybavene a priemerne dynamicke auto prekracuje 20k€ je otrasna.
        Ad zaruka - 80tkm zaruky vela napoveda o kvalite a o dovere voci svojmu produktu zo strany predajcu. (5r Opel nie je zaruka, ale len nejaka poistka, navyse sa nevztahuje skoro na nic; podmienky Toyota nepoznam).

Ad infotaiment - v porovnani s korejskou alebo VW produkciou je o generaciu pozadu. Slabe rozlisenie, pomale reakcie, nelogickost nastaveni a orientacia v menu, nehovoriac o chybajucej lokalizacii jazyka - to su vsetko vazne veci, kde toto auto vyrazne naozaj preraza dno.

Ergonomia - specialne ten siroky tunel vpredu (uznavam, ze ide len o vyssie verzie, ale v zaklade som sa neviezol), spracovanie detailov a pouzite materialy - to je velka bieda.

Sedacky vzadu treba posudzovat komplexne. Problem je v tom, ze auto sa tvari vzadu ako 3 miestne, co nie je pravda (a sirka s tym nema nic spolocne). V beznych autach sa pohodlne usadia vzadu dvaja ludia. Tu nie. Sedacky su nalepene na oknach a pretoze su vsetky rovnako siroke, tak su skor vsetky rovnako uzka = nepohodlne.
        Nevhodny je aj sklon operadla.

Uznavam, ze niektore zeny radi sedia kolmo, uz som to videl a nerozumiem :-) Mozno aj ta tvoja.

Zial, poradit nieco lepsie nemozem, pretoze okrem Touranu sa uz nic ine nevyraba.

Co ale naznamena, ze budem chvalit * auto.

BTW - preco si nekupil ten Opel? Nie je lacnejsi?

foto majkomm

majkomm 02.02.2021  21:38

podmienky toyoty su jednoduche, plna zaruka na vsetko 5r/250tis km

stefan123 23.09.2021  15:30

« Re: Re: Smutne auto

Reagujem trochu neskor :-) bolo vela prace :-)
          Hodnota za peniaze - ked kuknem co sa deje v realitach, stavebnictve atd - toto spojenie straca zmysel.. cenu urcuje trh.
          Zaruka, nebyť korejcov, ktorý potlačili mytus ze zaruka je 2 roky a padla, by boli 2 roky standard stale... ale uvidim a dam vediet ako sa to bude medzirocne vyvyjat. Nq kiu som mal zaruku 7 rokov a nebolo ju treba :-)
          Infotaiment - rozlisenie, asi záleží na čo sa používa. Po roku: navigacia (dostačujúce), rádio (az až), telefonovanie (az až), v zime som niekolko krat vypinal esp - mohlo byt tlačidlo, ale nebol problem ani v infotaimente. Na nic dalsie som ho zatial nepouzil, filmy tade nekukam... takze neviem. Lokalizacia - cestinu ani nevnimam ako "cudzi jazyk", možno mladšie ročníky- musim kuknúť aky to má vlastne jazyk.
          Ergonomia - tunel nemám ale ostatné spracovanie mi pride výborne - po cca roku nic nevrzga, o nic sa netreba prilis starat a keď raz za 3 mesiace zotriem prach, je to aj pohladne.
          Zadne sedacky - mam tam 3x autosedacku cybex, vmestili sa. Decka maju teda pohodlia dost. Vsetky 3 isofix. 3 dospelych som vzadu neviezol a nasledujucich 15 rokov asi ani nebudem, tak neviem posudit.
          Na posed a miesto vpredu som si akosi zvykol, v lete som zasa soferoval sluzobnu octaviu a citil som sa klaustrofobicky az neijemne. Cestu spet som posadil za volant kolegyňu. Asi som mimo standard.

Opel som nekupil koli tomu ze sa mi nepcil ani zvnutra ani z vonku >:D preto som nebol ani pre CP.
          Ked to uzavriem, hladal som auto pre svoje potreby a svoju rodinu a svoje moznosti. Preto som nekupil dizel, nenasomroval som na zadne sedadla 3 dospelych a nepytal sa qko sa imedi, ale vrazil som tam 3 detske sedacky. Preto som do kufra nenalozil 500kg materialu a neskusal som akcelerovat na 130 a mnohe ine veci, kedy by to asi nefungovalo t ukazkovo. Kupil som auto ake som potreboval a som zatial po cca roku maximalne spokojny.

foto Vauban

Vauban 21.09.2021  14:00

skvela recenzia

dobra recenzia, toto auto v podstate dnes uz nema konkurenciu, novy renault kangoo som zatial nazivo nevidel ale ocakavam slusnu cenovku a volkswagen s novym caddy prakticky rezignoval a len nejako dufa, ze si to fanusik znacky a modelu kupi (+50 az 100% ceny frantikov je masaker), mam 96kw benzin v 308sw a zatial spokojnost, na dialnici za 5,5-6 litrov je v podstate velmi dobra spotreba, z toho slabsieho benzinu som nadseny nebol

keby som mal 3 deti urcite by siel Rifter do uzsieho vyberu

stefan123 23.09.2021  15:09

« Re: skvela recenzia

Ďakujem, blíži sa prva servisna po roku o cca 3 tyzdne, tak potom aj doplnim recenziu. Auto zatial super.

foto Daniel01

Daniel01 26.02.  11:22

« Re: Re: skvela recenzia

stefan123, poprosil by som ťa aktualizovať recenziu.
        Ako si spokojný s autom po rokoch? Ako je na tom so spoľahlivosťou? ďakujem