Honda Jazz (2018)

24.3.2020

NIEČO Z MINULOSTI Mojím prvým vlastným autom bola Honda Civic 6G 1,5 VTEC sedan. Kúpil som ju ako sedemročnú jazdenku s nájazdom cez 120000 km. Pri…

Honda Jazz (otlak)

Jopino 24.03.2020  17:21

Ahoj, musím smeknout. Tak dlouhou recenzi na auto jsem tady snad ještě nečetl, solidní práce.
    Čím začít. Jazz Dynamic jsem měl taky v hledáčku. Na přelomu roku 2015/2016 jsem kupoval HR-V a ještě než se schylovalo k jeho prodeji, pokukoval jsem právě po Dynamicu. Jenže, je to tak, jak píšeš. Lesklý, plastový interiér, hluk ze všech stran i koutů, pouze manuální klima... Vrátil bych se tak o 20 let zpět v čase, a to už nechci.
    Co se týče té převodovky, je to pech. Vycházím z toho, že Jazz i HR-V jsou stejného technického základu a já nic takového za 42.000 km a 4 roky v HR-V nepostřehl. Povrzávání plastů v interiéru jsem taky nezpozoroval. Asi bych dal auto do Hondy a trval na nápravě, je to ostuda a docela zásadní. Kvalita laků je bolest snad všech "asiatů", souhlasím. Ještě hůře, než Honda Jazz a HR-V je na tom Mazda, na to si dej při výběru pozor. Toyota je v tomhle zase slušný průměr. Za tu dobu jsem se ale naučil o lak pečovat (nebylo zbytí) a nějaké vady eliminovat. Jsem spíše ten "kutil", co popisuješ v recenzi, takže jsem se vrhl právě na kompletní odhlučnění a ochranu karoserie i dutin, hned po koupi auta. Tohle prostě Honda nedotáhla do konce, bez debat.
    Tip. Co se týče sklápění zrcátek, u HR-V, krom tlačítka ve dveřích řidiče, se zrcátka dají sklopit i delším podržením tlačítka "uzamykání" na DO.
    Já nakokec, po dlouhém zvažování, vybral Civic. Laky mají větší tloušťku, než u obou zmiňovaných aut. Několik známých je provozují delší dobu a servis navštěvují jen v rámci plánované údržby. O tom, zda jsem udělal chybu, se dozvím za čas...
    Přeji dobrý výběr nového auta :yes:

palix 26.03.2020  11:09

« Re: Recenze

Čo sa farby týka - červená RED SOUL od Mazdy je vraj naozaj neskutočne slabá. Ja mám bielu perleť a tá je zas veľmi dobrá - nie je na nej vidieť poškodenie. Potvrdil mi to aj používateľ "Krabatt", ktorý má 2 Mazdy - červenú a bielu perleť. Tá biela je vraj jedna z najlepších farieb, akú kedy mal. Ja len potvrdzujem. Po 2,5 roku a 30 000 km nie je lak nejako poškodený (škrabance...).

Kedysi som kdesi čítal, že merali hrúbky laku u rôznych áut a bolo to v podstate jedno, či to bolo auto z EU, Japonska...

Jopino 26.03.2020  13:19

« Re: Re: Recenze

Nechci se dohadovat, ale ať si každý udělá obrázek sám, třeba zde. Chlapci z autožurnálu M3 srovnali s Corollou, (video o lacích od 10. minuty):

palix 26.03.2020  13:54

« Re: Re: Re: Recenze

Mal som kedysi Opel Astru G v tmavej nemetalickej modrej farbe (Royal blue). Tá farba bola doslova katastrofálna. Možno nebola "tenká", ale každý aj najmenší dotyk napr s nechtom zanechal na laku "šmuhu". Auto som občas "rozleštil" na viditeľných miestach leštiacou pastou (len škrabance). A ešte bolo rýchlo špinavé - ako každé tmavé auto. A tie vtedajšie oplácke čierne plasty = absolútna katastrófa). Ináč to bolo dobré auto. Za 10 rokov odišiel 1 senzor oleja (40€).
          Oproti tomu je biela perleť absolútny LUXUS - škrabance tam nie je vidieť (možno tam sú), nie je tak rýchlo špinavá ako tmavá farba... Síce pre väčšinu ľudí je to len biela, ale mne sa páči a pri lepšom pohľade je vidieť, že je iná.

Jopino 26.03.2020  17:51

« Re: Re: Re: Re: Recenze

Odpověděl jsis sám. Ano, zvolil jsi "to nejmenší zlo", tedy barvu, na které ty škrábance nejdou vidět. Vím, o čem píšu. Měl jsem v řadě za sebou dvě černá auta, tak vím, oč jde. Sice elegance, na druhou stranu zvýšená pozornost, spíše ostražitost, při mytí a pohybu kolem auta. Chvíli to trvalo, než jsem to "vychytal", pak už o.k. Tmavé laky mají kouzlo, ale hooodně starostí kolem toho.

palix 27.03.2020  08:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Recenze

Nepoznám veľa ľudí, ktorí si kúpia 2x tmavé auto. Jedine, že sa o to nestarajú sami, alebo je to iba v zmysle prvý a posledný krát :).
              Ako píšete - tmavé auto je nádherné keď je čisté, ale trvá to chvíľu... Svetlé vydrží čisté dlhšie...

Verny_2013 24.03.2020  19:17

Objektivníí hodnocení Jazzu

Opravdu smekám, ne každý dokáže tak nekompromisně popsat nedostatky svého auta. Většinou jen vychválí pozitiva a chyby spíš omlouvá než kritizuje. Za mě byla recenze ale příliš dlouhá, některé pasáže jsem přeskakoval. Jen závěr by někomu vydal na celou recenzi. Přeju aby příští auto byla lepší trefa.

foto Rasto

Rasto 24.03.2020  23:00

Parádna recenzia

Fakt klobúk dole za podrobnosť recenzie, úprimne mohla byť aj kratšia ale každopádne paráda.

No k autu - podľa mňa si si naozaj kúpil zlé auto a možno by si si takým suzuki swift sport urobil viac radosti, čo sa jazdy týka, zas Civicom/Aurisom by si si polepšil v pohodlnosti. Ono malé auto je proste primárne postavené do mesta, preto asi aj stojí o menej ako nižšia stredná, nie preto, že je o 20cm kratšie.

Asi inak máš divné požiadavky na sedenie, lebo ja mám 189cm a v Aurise nemám vpredu žiadny problém s kolenom - vlastne ani nikde ine, problém som mal hádam len vo Fiate Panda.

Tak nech sa Ďalší výber auta podarí viac. Na Corollu bacha - od podvozku zle odhlučnená a 1,6 s manuálom síce spoľahlivá a relatívne úsporná ale v nízkych otáčkach s manuálom poriadne lenivá, navyše s divným plynom. Možno by som rozmýšľal nad Focusom.

palix 26.03.2020  11:11

« Re: Parádna recenzia

Ak chce človek Japonca, Focus nekúpi ;)... Aj keď Jazz možno nalomil dôveru v Japoncov. Otázkou je, kde bol Jazz zmontovaný.

foto Niemand

Niemand 31.03.2020  14:03

« Re: Parádna recenzia

Odhlučnenie aktuálnej Corolli síce na najlepších stráca, ale na podvozku nič nebuchne a oproti Jazzu je to iný svet. Čo sa dynamiky týka, tak zázrak to nie je, ale oproti Aurisu asi skrátili stály prevod, lebo sa mi to subjektívne zdalo lepšie a aj papierové zrýchlenie na 100 je o 0,3s lepšie.
      Pri 1,2T sa papierové zrýchlenie zlepšilo dokonca o 0,8s, ale tam nemám možnosť porovnania.

otlak 25.03.2020  11:05

vdaka za ohlasy

JOPINO
     - 3 krat som vyskusal podrzat DO dlhsie (3, 6, 9 sekund), zrkadla sa nesklopili, takze jazz v porovnani s HR-V osulili este aj na tomto :-)

- co sa tyka prevodovky a interieru, ked trochu opadne virus tak planujem nechat auto v servise nech to riesia, ci vymenia celu prevodovku alebo len nejaky diel je mi fuk, len nech to je v poriadku, nechcem ho predat kym nie je OK, nemam chut pocuvat vicitky nejakeho buduceho majitela ze co za auto som mu predal

VERNY
    suhlasim ze text je trochu dlhsi, kedze ide o auto ktore tu chybalo chcel som napisat podla moznosti co najpodrobnejsie; uznavam ze v recenzii je par odsekov ktore priamo nesuvisia s Jazz Dynamic; na druhu stranu teraz v case virusu ked ludia sedia viac doma snad nebude problem citat recenziu o par minut dlhsie

RASTO
    - myslim ze som nekupil zle auto, ale honda mi predala zle auto ktore niekto odflakol na linke aj pri kontrole kvality, zaraza ma to o to viac ze jazz sa vyraba tusim v japonsku; objednas a co privezie kamion zo skladu tak beries (nekupoval som skladovku zo showroomu), aj ked si v supermarkete alebo na trhovisku kupis pekne a vonave jablko tak doma po rozkrojeni mozes najst v lepsom pripade cervika, v horsom hmilobu ktora rastie zvnutra

- Focus budem musiet vyskusat, citam len samu chvalu, neviem vsak ci by som ho nakoniec aj kupil - asi by som neprekusol len tri valce a to ze je len vo verzii hatchback, buduci vyber bude fakt tazky pretoze chcem sedan; taktiez som pocul rozne skor zle veci ako sa ford v nasich koncinach stavia ku reklamaciam

- pocit pohodlia a sedenie v aute je disciplina mozno este viac subjektivna ako posudzovanie dizajnu; uvediem priklad - kolega ktory je nizsi odo mna asi o 5 cm, ma aj kratsie nohy sedi v aute tak ze ked som si sadol do jeho sluzobaku, tak som takmer nedociahol na pedale, pri stlaceni spojky noha uplne vyrovnana, on ked sadol do mojho auta, tak potreboval mozno 10 cm viac priestoru smerom dozadu; druhy kolega vyssi odo mna o par centimetrov, nohy ma dlhsie ako ja, ked som sadol do jeho auta tak sedacka musela ist aspon o 12 cm dozadu, v polohe aku mal nastavenu on by som v aute mohol ist maximalne par km niekde v meste; mne na novych autach vadia hlavne zbytocne siroke a vysoke stredove tunely ktore ma obmedzuju ked sedim s kolenami nasiroko od seba - asi mam fakt divny sposob sedenia...

Jopino 25.03.2020  15:29

« Re: vdaka za ohlasy

Tak to "čumím", asi Dynamic fakt osekali až na kost a nechali nezbytně nutnou výbavu. Je pravda, že já jsem na sklápění zrcátek přišel až později, když jsem zkoušel jinou funci. Stahování a vytahování bočních oken, pomocí tlačítek na DO, kdy se při tom "náhodou" sklopila a odklopila vnější zrcátka. Šetří, škoda.

Určitě bych se nedal odbýt. Auto je v záruce a tohle jsou výrobní vady. A "bomardoval" bych je tak dlouho, než to opraví. Navíc, a to víš, po 3 letech bude auto přecházet ze snadardní, tříleté záruky, na "Honda premium quality" a práci za opravu převodovky platit nechceš. A po třech letech by zdarma zřejmě neodstranili ani to povrzávání v interiéru.

Jsem rád, že přístup k zákazníkům u "našeho" autorizáku je poněkud lidštější. To, co popisuješ (liknavost a neochota) je ostudou Hondy. Možná silná slova, ale je to přeci jen vizitka firmy a v tomto případě ne příliš dobrá.

Good luck :yes:

palix 26.03.2020  11:18

Jazz

Pekné napísaná recenzia, ktorá sa od nadšenia nesie až po viditeľné sklamanie.
    Jazz je auto, ktoré spomeniem každému, kto chce jazdenku - malé auto. Ako nová je dosť drahá a nikto nie je ochotný si priplatiť za Jazz, ktorý je cenovo na úrovni nižšej strednej triedy. V tomto si Honda neskutočne verí. Jazdený Jazz je ale priestranný, spoľahlivý.. Minimálne som si to doteraz myslel ;). Staršie kusy by také mohli byť.

Čo sa výberu týka... Auris, Lancer, Mazda 3 - nižšia stredná... Prečo ste kúpil "malé" auto? Tak trochu to nechápem ;).
    Čo sa Mazdy 3 týka, môžem potvrdiť, že je trochu tesnejšia ako iné autá, ale pre mňa je aj na dlhé trasy veľmi príjemným autom - veľmi pohodlné auto, ktoré skvelo jazdí. Mne sa napríklad tie moderné tunely veľmi páčia - kedysi také mali športové autá (Celica...), dnes je to bežné, nehovorím, že pre každého aj praktické.

K moderným infotaimentom by som dodal len toľko, že pre mňa je ich jedinou výhodou možnosť pohodlného listovania v zoznamoch MP3. Na starých rádiách to bolo za trest hľadať v stovkách skladieb za použitia 1 riadkového displaya...

K brzdám - presne také dobre dávkovateľné brzdy som mal na Opli Astra a teraz mám na Mazde 3. Naozaj ľudia, ktorí majú brzdy "nič / plný účinok" hodnotia "normálne účinkujúce" brzdy ako slabé. Je to len vecou zvyku. Tie "ON / OFF" brzdy má Hyundai, Škoda...

Tiež sa mi ježia chlpy, keď niekto vkuse brzdí pri jazde z kopca. Pritom stačí zaradiť 4., 3.... a auto brzdí motorom ;). Také veci ale asi veľa vodičov ani netuší. Prípadne neviem, ako to funguje u automatických prevodoviek.

Niečo k nedostatkom
    Problém s hlukom v kabíne a vysokými otáčkami na diaľnici je možno v tom, že je to mestské autíčko, ktoré je živé, lebo má krátke prevody. Potom je Jazz zdanlivo dynamickejší ako napr Mazda 3 / 88 kW, ale na diaľnici je hlučnejší...

Samostatné vyhrievanie zrkadiel a zadného okna som ešte nevidel. Štandardom je ich spoločné fungovanie, ktoré by sa malo po nejakom čase samočinne vypnúť.
    U malých áut je štandardom, že nemajú automatickú klímu, možno za nejaký príplatok.

Čo sa motora predbiehajúceho podvozok týka... Lepšie je, keď je to naopak :-) Znova spomeniem Mazdu 3 / 88 kW - tá má podvozok skvelý a motor je tiež OK, len prevody sú dlhšie ;). Pri bežnej plynulej jazde nie je problém držať tempo vždy a všade.
    Píšete, že jazdíte po obmedzovač ;). Možno pre iného človeka môže byť Jazz tichým autom. Ono záleží aj na tom aké mal človek predošlé auto.

Pazvuky v interiéri sú hrozný problém. Astra ma kedysi naučila, že to nemám až tak vnímať :). V podstate je to extrémne ťažké vyriešiť v servise, pretože to ako naschvál nikdy nehrkoce, keď s vami ide technik servisu :). Ja som v Astre podkladal kadečo, rozoberal... Ale často nebolo možné presne identifikovať zdroj zvuku. Niečo sa mi podarilo odstrániť, na niečo som si zvykol. Je to ako boj s veternými mlynmi. Ani Mazda 3 v tomto nie je dokonalá. Vôbec to ale nie je nejaké hrozné.

Keď som recenziu dočítal až do konca, mám pocit, že ste si vybral nevhodné auto, prípadne máte na auto "prehnané" nároky (samozrejme za ťažko zarobené peniaze zákazník očakáva istú kvalitu). Je pravda, že Jazz nie je práve lacné auto, ale nie je ani drahé - keď sa to tak vezme. Človeka také detaily zamrzia.

Pri budúcom výbere držím palce. Corolla aj Mazda 3 sú skvelé autá, len Mazda 3 je pomerne drahá ako ste už spomínal. Kupovať auto dnes, tak by som dosť zvažoval slabšiu Corollu Hybrid sedan.

Prajem veľa úspechov pri reklamáciách, predaji a kúpe nového auta.

otlak 26.03.2020  14:39

« Re: Jazz

ano, vyberal som nizsiu strednu a skoncil pri malom aute - nechal som sa zblbnut a docasne podlahol euforii po skusobnej jazde s jazzom dynamic bez toho aby som domyslel dosledky, to mozem byt a aj som sam na seba nazlosteny - to je jedna vec
      druha vec je to ze jazz dynamic je

1. vnutornym priestorom na urovni beznych kompaktov (bezny europan do 175 - 180 cm nema problem ani vpredu ani vzadu, vyssi ludia mozu mat vpredu problem)

2. po stranke zrychlenia, pruzneho zrychlenia je na tom rovnako a casto krat aj lepsie ako bezna konfekcia na nasich cestach - nie je len zdanlivo ale aj realne rychlejsi ako mazda 3 G120/88kw, lancer a auris su daleko vzadu, jednoducho 130 splasenych hondackych koni v mensom a lahsom aute urobi svoje

3. jazdne vlastnosti su minimalne rovnako dobre, podla mna aj lepsie ako pri lanceri a aurise, samozrejme na ladnost a komfort mazdy 3 minulej generacie sa jazz dynamic nedotiahne

nemyslim si ze som si vybral nevhodne auto, ani to ze na auto mam prehnane naroky, len som ocakaval ze za nadpriemernu cenovku dostanem aj protihodnotu a kvalitu ako sa Honda chvali, bohuzial moj kus je po stranke kvality zmätok - radenie prveho stupna pri prevodovke a kvalita montaze interieru. Aj starsi civic bol trochu hlucnejsi ale urcite to nebol taky hardcore ako jazz dynamic o kvalite spracovania ani nehovorim, ked som civic ako 20 rocne auto predaval v interiery po prejazde nerovnosti nic nevrzgalo a nic nehrkalo, jazz je v tomto smere katastrofa, ale starsi civic bol vymysleny a vyrobeny v dobe v ktorej sa az tak nesetrilo

ano, v hornom spektre otacok som pomerne casto, ale zas nedrzim auto pod krkom nejako dlhodobo, sem-tam bezpecne a rychlo obehnut, obcas namosurit niekoho so silnejsim autom, niekedy zablbnut na prazdnej okreske...

do rychlosti 110 km je jazz dynamic OK, od 110 do 120 to uz je na hrane, od 120 vyssie to je otrava, pritom konkurencia v triede (polo, fiesta, ibiza, clio) svoje auta odhlucnit vie na urovni akej maju maju auta tejto triedy odhlucnene, jazz je po stranke odhlucnenia mozno ako toyota aygo alebo skoda citigo, jednoducho sa na to japonci vykaslali. Pritom odhlucnenie primerane pouzitej motorizacii by mala byt jedna z prvych veci na ktoru sa malo mysliet uz pri kresleni auta v pocitaci. Oni asi fakt uvazovali len takym sposobom ze väcsina ludi ktori si kupia jazz budu mamky na nakupy, rozvoz deti a stari rodicia k lekarovi, ved tato skupina ludi jazdi pomalsie - tym padom tam nebudeme davat viac tlmenia... potom nech radsej ani nestavaju a neponukaju auta ako jazz dynamic ked ich nemaju chut dotiahnut do konca, resp. ked sa zoberie do uvahy cenovka mozno ani nestoja o ich predaj

ale nevadi, ved je to len auto, v buducnosti aspon bude clovek opatrnejsi

palix 31.03.2020  13:08

« Re: Re: Jazz

Ste si úplne istý, že Jazz bude rýchlejší ako Mazda 3 ? Zrýchlenie je niekedy zdanlivé ;). Hádať sa je ale posledné, čo by som chcel. Je ale pravdou, že ak chcem aby Mazda pekne zrýchľovala, musím podradiť.

Dostať sa do horného spektra otáčok je pre motor veľmi zdravé - potom netrpí karbónovaním... Tiež to občas robím. Len na 2-ke v hornom spektre otáčok som už na hranici povolenej rýchlosti na okresnej ceste.

Možno problém odhlučnenia japonských áut je hlavne v tom, že majú povolenú rýchlosť max 110 km/h. Aké otáčky má Jazz pri 130 km/h?
        Hlučnosť auta je relatívna vec. Predtým ako som si kúpil Astru G som jazdil najčastejšie otcovou Škodou 100 (dynamika = 0, hlučnosť = MAX...). Samozrejme medzitým nejakými služobnými autami (Felicia, Ibiza...). Astra bola vtedy pre mňa veľmi tichým autom. Pri 130 km/h točila 4000 ot. a o bol najväčší hluk.
        Astru som vymenil za Mazdu 3... Týždeň som Astrou nejazdil... Keď som ju predával a zviezol som sa na nej, pripadal som si ako v traktore :-) = posed, hluk, ergonómia... Na prvej dlhej trase som si užíval ticho nového auta, ktoré ani náhodou nepatrí medzi najtichšie. Hluk ma ale až tak neotravuje. Pri 130 má nejakých 2700 ot = prispieva to k nižšej hlučnosti.

Výber auta je niekedy pomerne zložitou vecou, ak má človek isté požiadavky. Často sa potom prehodnocuje, či sú dané požiadavky naozaj 100% nutné. Moje prvé auto bola dobrá kúpa = pomerne veľké auto za dobrú cenu. Zatiaľ posledné bolo auto, ktoré si vybral rozum + srdce. Na ďalšie auto sa tak skoro nechystám.

otlak 01.04.2020  10:11

0-160: jazz 22,6; mazda 28,1

80-120 na 4. stupen: jazz 7,9; mazda 9,3
          80-120 na 5. stupen: jazz 10,2 , mazda 13,4
          80-120 na 6. stupen: jazz 13,4, mazda 20,2

myslim ze aj vodic ktory pracuje s radiacou pakou a spojkou trochu pomalsie nebude mat problem v jazz dynamic ujst mazde 3 G120

vy ste tusim niekde z vychodu (PO? KE?), ked pojdem okolo mozeme sa dohodnut a spachat na nejakej prazdnej okreske mensi race :-)

hlucnost - presne o tom pisem v recenzii ze jazz je globalny model, ale realne urobeny asi len pre aziu a USA kde maju maximalku tusim 110 km/h

otacky pri 130 su vyssie (cca 3700) ale to vobec nevadi, pretoze normalni konstrukteri ked do auta davaju motor s vyssou kubaturou a kratkymi prevodmi tak vedia ze auto treba aj lepsie odhlucnit, japonci sa odhlucnenie zvukov od motora, ale aj inych zdrojov hluku v aute vykaslali

europa je pre hondu okrajovy trh (rozumej maju potreby a naroky europskych zakaznikov v pazi) a jazz je pre nich mama a grandpa car tak to neriesili; ako som uz pisal potom radsej nech nestavaju a neponukaju auta ako jazz dynamic ked nie je zaujem ich aj konstrukcne dotiahnut tak ako sa slusi a patri aby boli konkurencieschopne v porovnani s autami rovnakej triedy

ked sa k tomu pridaju aj problemy so spolahlivostou nech sa potom necuduju ze zakaznici odchadzaju ku inym znackam ked si v honde nevazia ich nie male peniaze ktore pytaju za svoje auta

palix 01.04.2020  11:41

« Re: Re: Re: Jazz

Také porovnanie by som nečakal ;). Uznávam, Jazz vyzerá byť všade lepší ;). Niekde až výrazne.
            Vyššie otáčky pri 130 zabezečia hlavne pri atmosfére lepšiu dynamiku, ale aj vyššiu spotrebu. Ja som vždy chcel auto, ktoré bude mať 6-ku len takú "udržiavacu" a teraz to tak mám. Ak chcem lepšiu dynamiku, musím podradiť, alebo sa uspokojiť s tým čo ponúka auto. Na diaľnici to stačí v 80% prípadov.

otlak 01.04.2020  14:15

« Re: Re: Re: Re: Jazz

mazda 3 G122 ma hodnoty zrychlenia a pruzneho zrychlenia o desatiny, niekde aj o sekundu lepsie, co bude dosledok mildhybridu ktory pomoze benzinovemu motoru, neviem teraz najst graf na ktorom porovnali vykon, resp. krutiaci moment G120 a G122, krivka bola jednoznacne v prospech G122

G120 aj G122 su motory vymyslene a naladene tak aby bez problemov konkurovali fukanym trojvalcom alebo podladenym fukanym stvorvalcom, maju silnejsi stred, oplati sa ich tocit aj vyssie ale nic podstatne sa tam uz neudeje, osobne kebyze si mam zvolit turbeny trojvalec a G122 tak nevaham ani minutu a beriem dvojliter atmosferu

jazz dynamic pri ustalenej jazde na dialnici rychlostou 130 km/h spotrebuje podla profilu od 7.00 do 7,5 litra benzinu, ked chcem urobit poriadnu taliansku udrzbu a dam tempomat na 160 km/h tak to ide skor ku 9 litrom

spotreba sice vyssia ale zrychlenie 130 - 160, alebo 160 - 180 je aj na 6. stupen viac ako slusne

palix 01.04.2020  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

G120 je orezaný výkonovo. Na grafe je vidieť, že max výkon má už pri 4000 ot. Verzia G161 pokračuje ďalej. Jazdil som v poslednom čase Scalou 1,0T 85 kW a 2,0 G120 mi príde pohodovejší motor - silnejší dole, super reakcia na plyn... Ale.... G120 mám doma s cca 30 000 km a som na neho zvyknutý... Tú 1,0T od Škody som skúšal s cca 500 km na trase asi 5 km... Takže porovnanie je nanič.
                Aj moja G120 išla do cca 500 km neskutočne lenivo a potom výrazne ožila. Alebo som si len zvykol a začal ju točiť viac. Dával som do cca 2000 km pozor na otáčky. Keď už má človek nové auto a chce ho mať dlho, tak mu dopraje jemný "zábeh".

marguc 02.04.2020  15:38

« Re: Re: Re: Re: Jazz

Hlavny dovod v lepsom zrychleni je v hmotnosti. Kym mazda ma 11.7 kg na jedneho konika pri honde je to len 9,1 kg. Tam ten rozdiel je markantny a prejavilo sa to na zrychleni ako aj na dlhsej brzdnej drahe ale to moze byt sposobene aj brzdami, u mazdy su standardne slabou strankou. Pruzdne zrychlenie je o sprevodovani, ked mazda pouziva dlhe prevody kvoli nizsej spotrebe co vidno pri porovnani otacok pri 130 - mazda 2700 honda o 1000 viac...

otlak 03.04.2020  15:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

dobra poznamka; bohuzial uz aj hmotnost automobilu je udaj o ktorom vyrobcovia klamu

ked mal prist jazz dynamic na trh hovorilo sa o cca 1050 kg, nakoniec je to priblizne 1180 kg; pred uvedenim na trh sa mazda chvalila ako odhlacila mazdu 3 minulej generacie, ale to asi platilo len pre motor 1,5 v zakladnej vybave s hmotnostou okolo 1250 kg, neviem co mate pisane v TP, predpokladam hmotnost nieco medzi 1350 - 1400 kg

suhlas aj so sprevodovanim, v minulej mazde 3 kto chcel nieco rychlejsie kupil G165, v aktualnej generacii to bude G150, len ci ludia budu ochotni zaplatit za G150 na nase pomery uz dost velke peniaze...

marguc 03.04.2020  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

Ten prepocet je zo zepefs a ten uvadza hmotnost so vsetkymi naplnami plus vodica. Pri mazde 1405 a pri honde 1187 co je stale viac ako 200kg rozdiel. Aj pri 120 konovej mazde sa da zajazdit a mat z toho potesenie len treba si dat odomknut vrch a pouzivat 2 a 3 prevodvy stupen :-)

palix 07.04.2020  08:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

Záleží aj na výbave. Je rozdiel medzi nejakou 2. výbavou a vrcholnou výbavou, ktorá je isto o pár kg ťažšia. Všeobecne sa to nejako nerozlišuje.
                  V reále sa možno neoplatí kupovať silnejší motor, pokiaľ to vodič nemá medzi prioritami. Cesty sú aj tak plné, rýchlosť obmedzená...

marguc 08.04.2020  14:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

ano je tam nejaky rozdiel ale to mozme ratat na jednotky kil. Co sa tyka motoru, silnejsi motor nikdy nie je na skodu - hlavne pre bezpecnejsie predbiehanie. Osobne som velmi nakloneny pre zvyenie vykonu, ked pri mazde sa da zmenou mapy dosiahnut 175 PS a nieco okolo 230 Nm co je velmi pekny skok vo vykone oproti deklarovanym 120 PS a 210 Nm. Pri beznej jazde to nebudem citit ani na spotrebe ale ked treba predbehnut tak uz bude auto tahat plynulo do 6500 otacok a nie len do 4500.

palix 08.04.2020  14:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jazz

A máte už mapu zmenenú? Robí sa to už bežne, alebo ešte nie. Viem o tejto možnosti, len som sa tým nikdy nezaoberal. Na atmosféru má Mazda 3 G120 obrovské možnosti "zvýšenia" výkonu. U atmosfér je to bežne tak +5%, u Mazdy cca 46%, ibaže G120 je orezaná umelo :). Ale do 4000 ot motor ide viacmenej rovnako, alebo nie?
                      To by stálo za to :-)

foto Martin182

Martin182 06.04.2020  13:52

Škoda toho záveru..

Výborne napísaná recenzia. Až je mi to celé ľúto, že to dospelo do takého smutného záveru. Veľké prekvapenie, že u Hondy sklamala zrovna prevodovka a motor. Úplne to však chápem, ja by som po takejto skúsenosti takisto stratil dôveru v Jazza, aj v značku ako takú.

Som tiež majiteľom 1.5 Dynamic, zatiaľ mám najazdených okolo 15 tis km. Kúpil som ho takmer nové so zhruba 1 tis najazdenými km za veľmi výhodnú cenu čiže pozerám sa na to trošku inak. Mnohé negatíva najmä čo sa týka interiéru by som si asi odpustil, treba si uvedomiť o aký segment auta ide a v tomto má Jazz v porovnaní s mnohými konkurentmi stále navrch. Pochopiteľne, keby som zaňho vyhodil plnú pálku tak to beriem zrejme kritickejšie :-)

Čo sa týka ostatných vecí tak súhlas. Na diaľnici márne hľadám sedmičku, doteraz som ju nenašiel. Hluk je priveľký, je to ako cestovanie v čase. Na druhú stranu výkon je vynikajúci, v Bratislave zaradím 6ku, vyradím ju až v centre Žiliny či Banskej Bystrice :-)
    Každopádne je to auto ako stvorené na okresky, tam sa z neho stáva kráľ.. motor, podvozok, ale aj riadenie, to všetko je silno návykové, snáď len ten posed by mohol byť športovejší, ale to pochopiteľne u Jazza vďaka nádrži vpredu a koncepcií interiéru nie je možné.

Lak je mizerný, s tým tiež zápasím od samého začiatku, pár dierok od kamienkov som už musel zatierať. Interiér prekvapivo drží, až na rezonáciu ktorá sa sem tam ozve spoza dotykovej obrazovky, objavuje sa to najmä pri padajúcich otáčkach zhruba pri 2.400. Podľa mňa je to len voľný káblik napájania.

V recenzií si spomínal Yarisku, môj predchodca Jazzu bol zrovna Yaris 1.33, 73kw, 2016. Mal som ju od novoty. Bolo to fajn autíčko, ale čo sa týka pocitu jazdy a emócií to bolo umelé, ako u väčšiny jej rivalov nie len v tomto segmente. Bola to lenivá lemra, manévrovanie na 16'' ako s tankom. Tiahle diaľničné stúpanie znamenalo podradenie minimálne o jeden stupeň. Letargická odozva na plyn a všadeprítomná elektronika ma občas iritovala. Časom tiež pribudli pazvuky nie len z interiéru, ale aj motorovej časti. Keď som pozeral zákutia, ktoré bežný človek nevidí tak som musel zatvárať oči ako na tom aute šetrili. V tomto má Jazz navrch.

Naspäť však k Jazzíkovi. Čo je pre mňa absolútne najlepšie na tomto aute je radosť z jazdy a dôvera v značku a spoľahlivosť Hondy. Dlho som nemal auto na ktoré som sa pred každou jazdou tešil. A ak ma Jazz nesklame podobne ako Teba tak sa ho zbavím zrejme až keď prehrdzavie. Mali sme doma 1. generáciu Jazza, to auto má momentálne 15 rokov a stále ide absolútne bez problémov.

Držím palce do budúcna a snáď budeš mať väčšie šťastie.

otlak 08.04.2020  10:33

« Re: Škoda toho záveru..

som rad ze sa nasiel majitel Jazzu Dynamic u ktoreho prevlada skor pozitivny nazor na auto. Mozno keby som nemal smolu na kus s vadnou prevodovkou tak by som Jazzu aj Honde niektore veci odpustil, ale kvoli prevodovke nemozem, pre mna je to v pripade hondy fatal eror, to by som neodpustil ani 10-rocnej jazdenke od tejto znacky nie ze novemu autu

pri autach velmi ocenujem spolahlivost, jednoducho nove auto od hondy, toyoty ci mazdy jednoducho nema narok na taky problem aky sa vyskytol pri mojom  kuse, takze pocit dovery v znacku a jej spolahlivost spadol velmi hlboko ku bodu mrazu

s motorom ako takym vobec nemam problem, mam problem s odhlucnenim motora, tam japonci prilis okato setrili

radost jazdy - ano velky suhlas, na okreskach auto funguje na jednotku s hviezdickou, ked som ho kupoval tak som si povedal ze dobre, väcsi hluk vydrzim alebo si zvyknem, pripadne casom dam odhlucnit, ved jazz  bude aspon spolahlivy. Ale tato stranka tazko sklamala, tak ma honda u mna utrum

ostava len verit ze nepodarok aky sa mi dostal do ruk je ojedinely kus a podobnu negativnu skusenost nebude mat viac majitelov

este k Yarisu - skusal som atmo 1.5, neslo to zle, ale v porovnani s jazzom dynamic je yaris 1.5 dost lemra, ani podvozok sa mi velmi nepozdaval, sice o cosi pohodlnejsi ako dynamic, ale zadna cast bola obcas neista, odskocila, to sa pri jazze nestane

foto Luigo05

Luigo05 17.08.2021  12:12

Hrkalka

vlastnim Jazz 1.3 rok 2019.

Musim povedat, ze sa mi to dobre citalo a viem ako sa citis. Tie debilne pazvuky od prednych okien mam aj ja. Dobre mi neradi 2. stupen. Vacsinou auto jazdi zena, tej to ide na nervy.
    Rezonancie neopravili- ze vraj na to nemaju cas rozoberat dvere. Co sa tyka radenia, tiez vyjadrenie, ze je to vlastne dobre.

Uvidim ak to tak pojde dalej, ta prevodovka nevydrzi 8r, hlavne pri nabehe 15.000km rocne.

Tie popredajne sluzby v Honde ma fakt seru. Len ti predaju auto a potom paa paa, reklamacie neprijimame.

otlak 20.09.2021  12:31

« Re: Hrkalka

ahoj, vidim ze si mal podobnu smolu na nie celkom vydareny kus ako aj ja, co narobis... ako som pisla uz vyssie niekde v recenzii, resp. v reakcii na prispevok, na tejto generacia hondy jazz sa najviac prejavilo osekavani nakladov a setrenie

s popredajnymi sluzbami suhlas, az prilis si zvykli ze kvalita hondy bola v minulosti na vyssej urovni a z toho doteraz ziju...

auto zatial mam (trochu mi je luto pustit ho do sveta kvoli motorizacii ktoru mam), kebyze mam len 1,3 tak uz davno by som predal