Honda Civic (2019)

5.3.2020

1) vybíráme: Někdy ke konci loňského roku jsem začal přemýšlet, zda si místo současného auta pořídíme jiné, nebo ještě nějakou dobu budeme používat to…

Honda Civic (Jopino)

foto Bud

Bud 27.08.20  13:02

« Re: Re: Re: Re: Paradní

Dík. :-)

Jopino 27.08.20  11:39

« Re: Re: Re: Paradní

Mám to blíže do Ostravy, ale za ta léta s Hondami už "tak trochu vím", kterého prodejce a který servis ano i ne. Do FOMI tak jezdím přes 20 let a jsem spokojený, jak s cenami, tak i nabízenými službami.
    Přeji dobrý výběr :yes:

foto Bud

Bud 24.08.20  14:36

« Re: Re: Paradní

Taky jsem ze Slezska, takže Fomi to jistí. Všiml jsem si, že za stejnou cenu mají auta různé výbavy, tak se snad domluvíme.. :-)

Jopino 19.07.20  10:20

« Re: Paradní

Díky :yes:
    Kilometry nabíhají a auto slouží, dle očekávání, k naprosté spokojenosti.

foto SKAY

SKAY 13.07.20  18:41

« Paradní

Mášto paradní tak ať slouží :yes: pitbul.

Jopino 15.04.20  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Rozumíš psanému textu, pracuješ někdy s fakty? Pokud ne, nemá cenu s Tebou dále diskutovat.
    Pokud je mi známo, není nikde známý případ, kde by člověk s motorem L15B k vůli oil dilution, zadřel. Když už se hladina oleje zvedne na přípustnou mez, je to na přístrojovém panelu řidiči vyobrazeno oranžovou kontrolkou, tak jak třeba u 1.4 BoosterJet motorů.
    Ano, znám dva případy, kde uživatele popisují za určitých podmínek uvedený jev, ale z toho množství je to zlomek. Znáš současný motor, který je zcela 100% ve 100% prodaných kusech? Motor, který je vhodný na všechny běžné jízdní podmínky? Prostě současný blbuvzdorný, přeplňovaný motor?
    K OD poplním, že oba mají CVT převodovku, která drží otáčky motoru na nízkých hodnotách. K nápravě stavu byla jak u Civiku, tak u CR-V v Hondě servisní kampaň.
    Byl jsi někdy v Hondě? Nebo znáš Hondu jen z internetových diskusí? Mohu Tě ujistit, že do města a převážné trasy kolem komína, třeba náš dealer bude potenciálním zájemcům doporučovat 1.0T (který má k těmto účelům primárně a zásadně upravený termomanagenet), a ne 1.5T.

Jopino 15.04.20  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Duplicita - smazáno

foto Meky

Meky 09.04.20  07:45

« Re: Re: Re: Re: motor

Co mi nevychadza?

Jedina informacia, ktora MOZNO nie je pravdiva je pocet predanych kusov s 1,5t.

Vsetko ostatne je pravda:
    - maju vsetky priamovstrekovacie motory tento problem? NIE, je to chybna konstrukcia
    - maju niektore 1,5t od hondy, ktore poznas tento problem? ANO
    - je niekde uvedena informacia, ze tento motor je nevhdony do mesta? NIE

Takze zavadzas a klames TY :yes:

Jopino 08.04.20  21:18

« Re: Re: Re: Re: motor

Neřeš ho, on má veškerá validní data, je to takový CML (Centrální mozek lidstva) ;-)

Jopino 08.04.20  21:17

« Re: Re: Re: motor

Hmmm, promiň, ale poněkud omezený názor, nemyslíš? Nastuduj si fakta, než se veřejně znemožníš, je to pro Tvé dobro.

Civic 10G je tady od r. 2017 a jen za loňský rok se prodalo v ČR téměř 420 Civiků. SDA sice nerozlišuje, kolik z toho bylo 1.5T, ale dle místního dealera, se právě této motorizace v ČR prodá naprostá většina. Tolik k Tvým 100 nebo 200 kusům.

Existují různé skupiny, říká se jim kluby, nebo facebookové skupiny a věřím, že je máte i u vás. No a vzhledem k tomu, že se lidé sdružují, předávají si mj. i informace, jak ty pozitivní, tak i ty negativní. Takže za tu tobu už mám jistá relevantní data, komu se oil dilution vyhýbá a komupak na druhou stranu ne. No a vzhledem k tomu, že do místní Hondy jezdím už od r. 1997 a s majitelem se dobře znám, tak mám de facto i servisni data. Kdyby to bylo tak, jak říkáš, musel bych být 100% blázen, abych si auto s takovým motorem pořídil. Tebe ale přesvědčovat nebudu, máš svá, zajisté relevantní data.

V textu uvádím, že tento problém se za jistých okolností může projevit, to je prostě tak. Na druhou stranu kdo soudný si koupí "přeplňovaný přímovstřik" na tříkilometrové popojíždky? K tomu není potřeba 182 HP motor, ale třeba HR-V s 1.5 atmo.

No a schválně, koukni za jakou částku se prodávají starší Civiky 10G? Mají tak obrovský cenový propad? Schválně. Trh plkání nezajímá.

Hele, někdy už je mi "šoufl" z chytrolínů, jsou jich žel Bohu, na webech mraky, ale než budeš něco rozporovat, ověř si fakta. Radím Ti dobře.

Jo a pro Tvou představu, mám ujeto přes 2.000 km a na dálnici jsem byl JEN JEDNOU. Z kraje týdne jsem přezouval na letní pneu. Při té příležitosti jsem doléval kapalinu do odstřikovačů a kontroloval stav motorového oleje. Zklamu Tě. Množství oleje, dle plastové části měrky v 3/4 rozpětí, tedy necelý centimetr pod horní ryskou. Nějak Ti to nevychází.

Hezký den :yes:

foto idam-i

idam.i 08.04.20  10:37

« Re: Re: Re: motor

Nemáš úplne pravdu.Napríklad 1,6TGDI tiež s tým bojuje.Oproti tomu 1,0 a 1,4 sa javia v pohode.
    Samozrejme povestné sú problémy Renaultu 1,2TCE a tiež Oplu 1,4turbo.Staršiu 1,6 od Peugeotu radšej nespomínam.

foto Meky

Meky 08.04.20  08:50

« Re: Re: motor

zaujimave.
    Takze v cesku sa predalo dokopy kolko Civicov s 1.5t? 100? 200? a ty poznas hned 2, ktore maju problem.

Tento motor je jednoducho konstrukcne nepodareny a mozno ocakavat vyrazny pokles ceny v buducnosti prave kvoli nespolahlivosti.

Rozhodne sa nejedna o problem vsetkych priamovstrekovacich motorov - kedze ani moderne TSI, PureTech ani T-GDI tymto problemom netrpia.

Ano, samozrejme, kto jazdi len po dialnici, asi mat problem nebude - lenze drviva vacsina ludi takto nejazdi.

Zaver: motor 1,5t od Hondy nebrat.

Jopino 15.03.20  22:01

« Re: motor

Motor. Myslíš ředění oleje palivem? To je to jediné, čím se "plní" diskuse na internetových fórech a co jsem za pár let postřehl a řešil s dealerem (doptával se i získal nějaké odpovědi). Fatální závady tento motor nemá (ověřeno u dealera). Je pravda, že přímovstřikové "turbobenzíny" trpí svou konstrukcí na tento jev. A Honda (za určitých okolností) také, to je fakt. Něco je stav, popisovaný na fórech, druhá věc jsou postřehy od skutečných lidí, třeba z klubu (známých). Z těch co znám, mají tento problém jen dva (oba z CVT, které "drží" otáčky motoru během jízdy, u důvodu emisí, na velmi nízkých hodnotách, klidně i na 1.400). A to není ideál.
    Prvně, žádný takový motor není vhodný na krátké časté popojíždky po městě. Tady bych si radši (logicky) koupil Jazz, nebo Civika s 1.8 i-VTEC. Pokud jsou ty trasy kombinované (jako u mě), problém v tom nevidím. "Něco" už mám najeto a hladina, dle měrky, se drží ve středu. "Nejdu tomu naproti", nejezdím jen "couračky", motor nepodtáčím, otáčky držím nad hodnotou 2.000 ot./min, používám celé otáčkové spektrum a nemíním měnit olej později, než po 10.000 km.
    Hooodně jsem uvažoval, zda vzít tohle auto, to mi věř. Ale o žádném zadřeném, nebo opotřebeném motoru 1.5T (z důvodu oil dilution), jsem se nedozvěděl. Takže proč nevzít něco, co jako celek, v mých provozních podmínkách, funguje excelentně?
    Mimochodem, nad lehce jetou XC70 jsem pár let zpět uvažoval taky (než bylo HR-V). Odradila mě kritika na místní autorizovaný servis, škoda.

foto dr-Remorey

dr.Remorey 14.03.20  23:04

« motor

Civic je super auto, za dany prachy souhlasím s tím, že tenko hledat něco lepšího. Stále me ale děsí jedna věc, a to hodněkrát zmiňované problémy s motorem 1.5. Máš o tom nějaké info?

Jopino 12.03.20  19:53

« Re: Re: Re: Jopeeeno

50.000 km už nedostatky odhalí, bez debat. Co se týče té paní, Romča si s ní volal a trošku se to posune. Omlouvala se, ta zakázka je hodně velká (ale očalouní nám to, to je domluvené). Chce to udělat jako sůl, to se nepovedlo, bez debat :yes:
    Ať Ti to jezdí ;-)

foto Loptos

Loptos 12.03.20  11:19

« Re: Re: Jopeeeno

Uprimne po 50tis km som nasiel chybu iba jedinu. Interierove nedostatky. A to je vrzanie v interiery a opierky ktore nemaju kozu a na dlhej trase proste lakte bolia - ale ako sme si pisali na fore, tesim sa na pani, ktora nam to usije :-)

nech sluzi, je to skvele auto.

Jopino 11.03.20  19:57

« Re: Jopeeeno

Moc jsem tomu nedal, ještě to tady určitě malinko upravím, ať už text, nebo fotky. Teprve se seznamujeme a hledám (samozřejmě) krom pozitiv, i chyby. Na jiné jsem zatím, naštěstí, nepřišel. Je to fakt dobré auto, však víš sám.
    Díky, nápodobně ;-)

foto Loptos

Loptos 11.03.20  18:44

« Jopeeeno

som chcel napisat recenziu na Civousa asi 2 roky ale som lenivy a ked vidim ze to tu je, tak ma vobec neprekvapuje ze od teba >:-[]

Nech Sluzi :-)

Jopino 08.03.20  16:05

« Nádherný kousek

Díky, pane :yes: Pár drobností, které jsem už zmiňoval v recenzi, by se našlo. Ale to jsou fakt drobnosti, které jsou řešitelné, nebo malicherné, se zbytkem toho dobrého, co auto za ty peníze nabízí ;-)

foto Operator13

Operator13 08.03.20  15:53

« Nádherný kousek

:yes: :yes: Gratuluji k novému autíčku...tak ať slouží k spokojenosti!!!! ;-) :-) ;-) :-) ;-) :-) :-)