Dodge Charger (2012)

13.10.2019

Po ročním fungování s dieslovým Jaguarem XF, které bylo sice až na výměnu 2 zámků bezproblémové, ovšem motor 3,0 V6 od PSA má doslova tragickou pověst…

Dodge Charger (Barrichello)

foto drdel

drdel 14.10.2019  20:55

Já nechci urazit, je to subjektivní věc, ale úplně žasnu, jak zrůdný interiér to má a to je auto z roku 2012. To je skutečně hanebnost nejvyšší třídy.

Barrichello 14.10.2019  22:02

« Re: Interiér

Proti Tesle 3 je to doslova nádhera.
      A abych tě dorazil, tak FCA ten interiér montuje i v roce 2019, s tím rozdílem, že je jiný volant a středový tunel před loketkou daný převodovkou ZF, která má jiný volič.

Jinak je to furt to samé od roku 2011 do roku 2019. Holt FCA nemá prachy.

A ovladače sedaček, navigace atd to najdeš i v Maserati, to je ještě větší pecka vid :-)

Kdo nevěří [odkaz]

Stejný ovladače světel a dimmer switch

Stejný ovladače posuvu sedadel [odkaz]

Stejná Uconnect jednotka [odkaz]

A kdo ví co dalšího je tam ještě z Dodge :))

Martin911Turbo 15.10.2019  12:41

« Re: Interiér

Tak mám Jeep Renegade a byť se dost odvázali, tak ten černý interiér je hodně slabý co do designu. Jinak ale je vše bytelné a nic nevrže, je uvnitř dost místa a to mám 190cm a v zadu naprosto perfektní

Barrichello 17.10.2019  22:53

« Re: Re: Interiér

Tady je místa jako nikde, měřím 193 cm a z místa řidiče pokud otevřu předtím dveře nadoraz ani nedošáhnu na madlo dveří. Sem jinde nezažil. Tohle je ideální polykač kilometrů, tady se skrčeninou netrpí.

Barrichello 11.08.2020  11:15

« Re: Interiér

Tak interiér je povyměnovaný co šlo, kdyby byl někdo jo fjanšmekr, může tam vrazit ještě palubku z Themy/300c Luxury Series a volant a tím povyměnovat zbytek.

Martin911Turbo 15.10.2019  12:37

Gratulace k americe

Gratulace, sám jsem na něj také koukal, ale asi půjdu do 300, nebo Themy ze stejným automatem
    U Themy je super ten dvojbarevný interiér, který o dost zkrášlí klasiku 300
    Jinak jsem byl 3 týdny v americe a pořádnejch aut si užil dost, dost mě zklamal ale mustang cabrio 2018, pentastar a 10ti stupňovej automat, jakej to je pekáč...

Barrichello 15.10.2019  14:54

« Re: Gratulace k americe

V Mustangu není Pentastar, tam je 3,7 V6 nebo 4válec Ecoboost nebo V8 5,0.

Thema má luxusnější vnitřek no, hodiny, kůží obšitá palubka , ventilovaný sedačky a zadní roletka a xenony.

Zbytek výbavy mam i tady. A to tady šly ty xenony taky připlatit, ale někdo v USA už to nepřiplatil. Jinak je to nejlepší výbava. Nic lepšího nebylo, až pak SRT8 s 6,4 V8. A později hellcat.

Akorát že Thema je s touhle almarou jen 3,0 V6 CRD (VM Motori), Pentastar 3,6 už má ZF. Ta řadí super a rychle, ale servis je výrazně dražší.

Jde sehnat Chrysler 300C ve verzi s plnou výbavou, tam je i ta kůží obšitá palubka. Ale musí se hledat, hlavně v cizině, sem se většinou vozí holátka. Nebo koupit chudší verzi a věci přeházet z Themy, pasuje to.

I tenhle Charger je velká vyjimka, v týhle výbavy je jich tu minimum. navíc to není stočenina, prověřoval sem si to v USA.

Martin911Turbo 15.10.2019  15:23

« Re: Gratulace k americe

V Mustangu byl ten EcoBoost, koukl jsme na foto motoru.
        Nejelo to, žralo to a to jsem až na pár momentů řídit pořád eco a přepisově 35, 50, 60, 70 mil a ne víc. Za 15 dnů najeto 7 000 km....
        Vzhledem k tomu, že mám v Renegade 9st automat, tak jsem čekal že jejich poslední 10st bude podobný, ale ne, je tam tupá elektronika
        Jj u themy mám z té nafty strach, to radši z DE benzín a tam je stejnej automat co mám v Jeep jen chybí 1 stupeň pro terén. Ten automat mě už jednou ve štychu nechal a auto jelo do servisu na podvale...
        Na 300 v topu jsem koukal, jednou byla i zde. S tou výbavou to bude horší, budu chtít vyhřívaný i ventilovaný sedadla, výhřev vzadu, štelovatelný pedály, paměť na řidiče a hlavně střešní okno

Barrichello 15.10.2019  15:33

« Re: Re: Gratulace k americe

No tak to chce ty dva nejvyšší výbavy co byly.

Vyhřívaný sedačky vpředu má leccos, zadní, ventilovaný přední už ne.

Jeepka je FWD nebo AWD, ten 9st je jinej.

v 300 je ten co sem měl v XF. Taky sá dává do BMW, atd. V Jeepu je jen v Grandčíru.

Martin911Turbo 15.10.2019  15:38

« Re: Re: Re: Gratulace k americe

Mám Multijet 2.0 103kW 4x4 auto, lock, low, asistent jízdy z kopce + režim snow, sand, mud
            Co jsem četl, je ten 8st stejný, je jen přidána jedna ultra pomalá rychlost do režimu low
            Standartně se auto rozjíždí na 2 a 1 je aktivní jen v low režimu

foto okoloiduci

okoloidúci 15.10.2019  14:26

HEMI v úspornom režime

> Při jízdě ve městě nebo ustálenou rychlostí elektronika automaticky vypne přívod paliva pro 4 válce a rázem máte místo 5,7 V8 2,8 R4

Len tak zo zvedavosti; keď sa motor prepne do tohoto eko režimu, ako sa zmenia výkon a krútiaci moment? Klesnú na polovicu alebo menej/viac ako polovicu?

Barrichello 15.10.2019  15:29

« Re: HEMI v úspornom režime

Při ustálené jízdě po rovince nebo pokud dáš nohu z plynu. Tohle už má ikonu ECO na palubním PC a ta se rozsvítí. Takže vidíš kdy jedeš na 4 válce.

Příklad - pokud bude volná magistrála a povalíš tam 55 tachometrových po rovince třeba kilometr nebo dva bez zastavení, valíš na 4 válce. To samý když jedeš z doouhého kopce atd.Např. ejpovičák doů bez plynu a jedeš na 4 válce.

4 válce se vypnou, výkon je samozřejmě asi zhurba poloviční, jakmile dupneš na plyn, máš těm během pár milisekund opět V8.

Stará věc, jako první to měl Cadillac, v 70. letech, tam to blyo ale 8-6-4 a moc to nefungovalo, tehdá ještě nebyly technologie.

Na dlouhých tratích to umí jezdit za 11-12. Pokud to nehoníš. Město tak 15-16 když nejsou obří kolony.

Jinak to velmi dobře snáší LPG, pokud je správně nainstalované. Známý už jich udělal asi 50 těch hemi

Martin911Turbo 01.06.2020  10:39

« Re: Re: HEMI v úspornom režime

Měl jsem teď o víkendu půjčeného Challengera Hemi - 375 koní, 2016 s ZF automatem
        První část cesty jsem jel na pohodičku a potvrzuji spotřebu 10l a zpáteční cesta ukázala 16.5l, takže jsem byl spokojený
        Na to, že to je základní Hemi, jede to krásně včetně zátahu, ZF automat řadí ještě lépe než v mém Jeepu
        Je to uřvaná bestie ve sportovním módu :-)
        Jinak tak titěrný zpětný zrcátka jsem dlouho neviděl, při předjíždění je to dost -

Barrichello 05.06.2020  10:49

« Re: Re: Re: HEMI v úspornom režime

Já sem jel 2016 300C s 5,7 HEMI a ZF 8st.

Tak proti tomu mému to řadí výrazně líp, to je jasné. A i spotřeba je o něco menší.

foto Ozzman

Ozzman 12.05.2020  14:20

Kup si naftu

Nemusel by si pořád řešit, za kolik si dal plnou nádrž >:D Chudák Charger... viděl někdy i vysoké otáčky ? >:-[] >:-[]

Barrichello 13.05.2020  12:27

« Re: Kup si naftu

Zato bych musel řešit vstřiky, DPF, turbo a zadřený motory u některých značek, zdravím BMW a PSA :-)

Mě LPG za 9,49 plně vyhovuje :-)

foto Mikesus

Mikesus 13.05.2020  12:52

« Re: Re: Kup si naftu

Kolik za těch 740kč ujedeš km?

Barrichello 13.05.2020  15:18

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Spotřeba po městě je 17-18 plynu a mimo město kolem 14-15.

Tak si to spočtni. Mě to vychází 1,70 Kč/km město a 1,40 mimo město.

Pokud bys jel vyloženě klokouka stylem jedu furt 80 někde trasa Sadská-chlumec apod. rovinky, jde jet klidně i za 1,15 :-) :-) :-)

Když vezmem tu naftu, tak V6 CRD třílitr pojede za 10 a když si natankujete u oblíbených Shell, MOL, OMV atd, kde stojí nafta pořád 27, tak jste v tom za 270 takže kilásek za 2,70, tedy výrazně hůř jak já :-)

Kdyžnatankujete u ONO nebo Globusu, tak jste v tom za 2,30 resp. 2,50

foto Mikesus

Mikesus 13.05.2020  18:47

« Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Takže když jedeš na kloubouka, jsi na tom skoro jako hybrid. Ok díky za info.

Barrichello 14.05.2020  16:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Na klobouka moc nejezdím a 1,50-1,70 Kč na kilák je úplně v pohodě cifra. Stojí to za ten komfort, výkon a zvuk.

foto Ozzman

Ozzman 13.05.2020  13:45

« Re: Re: Kup si naftu

Nebo by sis mohl koupit nějakej motor, kterej není 2x po smrti a taky by si to neřešil >:D Třeba R4 od PSA jsou naopak velmi dobré nafty.

Barrichello 13.05.2020  15:20

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Žádnej motor 2x po smrti jsem neměl, PSA V6 diesly se se*ou klidně ve 150 tis km.

Já měl jedinej diesel v Jaguaru XF, ten měl najeto 120. Ale všichni mě varovali at to dám pryč dokud to funguje. Že už dlouho nemusí, asi takhle.

Barrichello 13.05.2020  15:22

« Re: Re: Re: Kup si naftu

Mam nový koberečky, hodím Vám sem večer fotku :-) Jak se vám budou líbit :-)

Martin911Turbo 01.06.2020  10:40

« Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Ty koberečky jsem teď měl v půjčeném Challengeru, nevypadají zle

Barrichello 05.06.2020  10:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Kup si naftu

Vypadají dobře a daj se dobře udržovat. Spokojenost :-)

Martin911Turbo 03.01.2022  14:32

Olej 5W20

Zdravím, už jsem to četl v jiné diskusi na netu a to specifikace oleje 5W20 do Hemi, prý kvůli MDS se nemůže dát klasika 5W30 nebo 5W40, jen v případě vypnutí MDS
    Je to tak?

Barrichello 09.03.2022  09:59

« Re: Olej 5W20

Zdar, jj 5W20 je kvůli MDS, 5W30 jen jako nouzovka když není 5W20 k dispozici.

Barrichello 16.04.2023  20:50

Překonání všech rekordů

S Chargerm sem najel nejen nejvíc km ze všech aut, ale taky ho mam nejdéle ze všech aut, rekord Alera překonán.