Seat Leon (2017)

11.7.2017

Seat Leon ST Cupra 300 4drive dsg byl objednán 5. 5. 2017, vyrobený 7. 9. 2017, na autosalonu byl 13. 9. 2017 a přebíral jsem ho 19. 9. 2017. VÝBĚR…

Seat Leon (cupra)

foto dadasada

dadasada 12.07.2017  06:37

prodleva

tak z nich vymlátíš aspoň zimní kola za super cenu nebo něco podobného ;-).

cupra 13.07.2017  12:58

« Re: prodleva

Uvidíme, zda něco dají navíc, ale moc toho nebude. Spíš mi jde o dodání auta, protože staré už je tento týden pryč a nové nemám. A budu muset na něj čekat snad do druhé poloviny září.

foto Tycoon

Tycoon 15.07.2017  20:26

« Re: Re: prodleva

Mně dodání taky o dva měsíce prodloužili. A to mám mnohem levnější specifikaci, která měla mít krátkou dodací lhůtu. U toho tvého, jak máš diody, čtyřkolku, tam jsou problémy s dodací lhůtou pravděpodobnější.

cupra 16.07.2017  19:47

« Re: Re: Re: prodleva

A kde jsi objednával a kdy? Jen abych si rozšířil své statistiky :-) Dík

petous 18.07.2017  10:18

« Re: Re: Re: Re: prodleva

Tak já mám asi větší štěstí, zatím. Cupra objednána 20.4., včera dorazila do Loun. Už jen čekám na banky až vyřídí převody peněz.

cupra 18.07.2017  15:24

« Re: Re: Re: Re: Re: prodleva

Tak to gratuluji, vychytal jsi to před dovolenou v srpnu. Nějaké to papírování, pojistka, registrace, předání a už budeš jezdit.

petous 18.07.2017  21:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: prodleva

Už jezdím. Velký techničák bude až příští týden. Asi standard, že dovozce nedůvěřuje vlastním prodejcům, u Hondy to tak bylo taky. Jinak zatím maximální spokojenost :-)

cupra 18.07.2017  22:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prodleva

Docela závidím, protože já budu chodit více jak dva měsíce pěšky/na kole/MHD. A je to předokolka nebo 4x4?

Není velký techničák? A jak probíhala registrace auta, asi ještě neproběhla :-)

petous 18.07.2017  22:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prodleva

Ta bez techničáku jaksi ani proběhnout nemůže. Jezdím se zelenou převozkou za sklem, ze zákona je na to 10 prac. dní nárok.
                    Jinak je to předokolka.

cupra 18.07.2017  22:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prodleva

jj.. vím proto ten smajlík :-)

edition 31.07.2017  21:20

Dodací doba

Ahoj, jsem z Brna, objednal jsem v Brně asi jak ty. Já objednal 15.5, mělo byt v srpnu, teď prý až září, max. říjen. No co se dá dělat. Jinak jsem omrkl v Seatu v Pardubicich cupru s performance paketem, chtěl jsem ty brzdy, jen mě odrazovala cena. Ale ty kola byly v reálu nádherný!, na fotkách horší než origo. Hned jsem je přiobjednal! Stojí to za to. Navíc budu asi jediný v Brně s bílou cuprou ST a brembama +kola. Což mě těší. Nerad zapadám do davu mezi konfekci.
    Dál budu sledovat tvé příspěvky, protože objednavals dřív, jak dorazí tobě, čeká i brzy na mě. :-)

cupra 01.08.2017  09:40

« Re: Dodací doba

Čauky, už jsem doplnil do novinek, kdy má jít do výroby moje. Nad performance packetem jsem dlouho přemýšlel, ale jak uvádím tady v textu, rozmyslel jsem si to.

Mishaw 02.08.2017  08:28

« Re: Dodací doba

Na ty Performance brzdy bych se vyprdnul. Sice vypadají krásně, ale do běžného provozu jsou zbytečné. Nejlepší kombinace, dle mého názoru, jsou standartní brzdy 340mm s Clubsport S destičkama a kotoučema. Oproti serii velké zlepšeí a není to ani drahé. Případně se dají dokoupit Forge brzdy, na které jdou dát i 18" kola (na zimu) a brzdí velmi velmi solidně. Ty pak přijdou na cca 40tis Kč.

cupra 02.08.2017  09:19

« Re: Re: Dodací doba

S tím souhlasím, na okruh s tím stejně jezdit nebudu, resp. bych chtěl zkusit jen výjimečně. Obyčejné by měly stačit, o lepších destičkách pak budu uvažovat, až přijde řada na výměnu. Ale třeba "edition" je více využije.

Mishaw 02.08.2017  08:29

Jak jsi to myslel se spotřebou jako slabou stránkou? Jaké jiné auto ti dá 300k za 7/100? 8-s

cupra 02.08.2017  09:16

« Spotřeba

Papírovou spotřebu nepočítám, ta jde sice skoro dosáhnout, ale jízdou stylem důchodce nebo hodně lehkou nohou. Reálných 10 l/100 km odpovídá a ještě u 4x4, ale někdy s tím zkusím jet na spotřebu, více by poreferoval musli, že jde jet i úsporně. Tohle auto samo nabádá k tomu, abys sis jízdu užil a trochu na to dupal, co jsem v těch cuprách jel, obzvláště když máš rád dynamickou jízdu.

Mishaw 02.08.2017  21:05

« Re: Spotřeba

Já to auto mám. Tedy hatchback. A za 7 se dá naprosto v pohodě plynule jezdit přes město. Kobylisy - letiště (ráno přes Evropskou) 6.5, zpátky i méně. Ten motor je geniální.

cupra 02.08.2017  21:32

« Re: Re: Spotřeba

Uvidíme, jaká bude spotřeba, ale ty máš určitě v manuálu ne a musíš to děsně podtáčet? Ale nebudu to auto mít, abych jezdil na spotřebu, to jsem si mohl koupit jiné :-) Jen jsem to uvedl trochu jako nevýhodu s tím dodatkem :-)

Mishaw 03.08.2017  09:03

« Re: Re: Re: Spotřeba

Ano, mám manuální převodovku. Nicméně DSG jsou dnes ještě hospodárnější než moje levá noha. Budeš mile překvapen. Spotřeba určitě není slabá stránka těchto motorů :yes: ;-)

edition 05.09.2017  22:07

Cupra kdy?

Ahoj, předpokládám, že uz každou chvilku očekáváš tu raketu..., máš nějaký info kdy? Jsem taky v napětí, říkám si, když dovezou tobě, mohla by tam byt i ta pro mě. Sice jsem objednal 10 dni po tobě, v dlooouhé čekačce je to pakatel.
    Tuším že v Brně, ja taky. Taky mě štve ing., ale on za to nemůže.

Tak kdy to nudné Brno rozzáří ty cupry?

cupra 05.09.2017  23:31

« Re: Cupra kdy?

Do výroby jde tento týden, mám to uvedeno v novince z 31.7.2017 :-) Nechával jsem si to 2x potvrdit od importéra a ujišťovali mne, že se to měnit už nebude. A pak min. týden, možná dva než bude v Autosalonu, záleží, kdy to zařadí do expedice. Většinou jsem viděl přijíždět auta do Brna v pátek, když jsem tam byl.

edition 14.09.2017  21:59

Tak je to tady!

Tak gratuluji, tiše závidím... v pátek asi odjedeš ze salónu, pokud uz tedy auto netestujes. Budu vídat cupru v Brně? Ja mám potvrzeno až za 3 týdny. Budeš požadovat i nějaký dárek za prodloužení dodací doby?
    Díky za info.

cupra 15.09.2017  16:21

« Re: Tak je to tady!

Dodací doba nepřesáhla to, co je ve smlouvě,takže ani nic žádat nemohu. Základní je 12 týdnů + až dalších 9 týdnů = cca 5 měsíců. Dneska těžko odjedu, předání mám příští týden ve středu. A ještě ani nemám TP, na převozkách nemá pro mne cenu jezdit. Nějakou dobu trvá než si zařídím pojistky, v úterý chci auto registrovat a ve středu převzít.

V Brně bude také, i když jezdím hlavně autem mimo Brno, po Brně autem moc nejezdím.

edition 20.09.2017  18:04

Dílo dokonáno

Tak už máš klid, auto je doma. Preji bezpečné kilometry a nulový servis-závady.
    Prodejce mi poslal 15.9 Vin, že auto je taky vyrobený! Alespoň to řikal. Ale ze to potrvá tak 3 týdny. Dle tvého harmonogramu bylo auto u prodejce uz za 6 dni. Tak buď si dává prodejce rezervu, nebo mám asi smůlu a auto dostanu přesně na hraně 5 měsíců. Objednaval jsem 15.5.
    Jak dlouho trvalo předání včera? Hodinku?

cupra 20.09.2017  23:19

« Re: Dílo dokonáno

Čauky, tak to už máš určitě za pár, když znáš VIN, ono záleží také na tom, jak je naplánovaná expedice do různých států atd., ale myslím, že ho budeš mít, co nevidět.

S předáním se vlezeš do hodiny, pokud nechceš ještě udělat zkušební jízdu se svým autem, ale na to jsem neměl ani čas. Něco zabere papírování, seznámení s vozem a jeho ovládáním atd.

edition 27.09.2017  17:37

Cupra

Ahoj, cupra už dorazila v úterý, ve středu 4.10 jdu převzít. Předpokládám že mi bude pršet jak tobě :-( . Spz taky vyridim s predstihen.

Moc se těším. Kdy dáš víc fotek?

Třeba se někde probliknem ledkama...

cupra 27.09.2017  19:28

« Re: Cupra

Čauky, tak to už má za chvilku, určitě se již těšíš.
      Fotky až bude čas, a bude hezky, zatím pořád chcalo. A jsem s autem pořád na nějaké montáži nebo ve městě, kde není nic pěkného na focení. Za chvíli budu mít auto zase na polepu :-)
      Jakou máš verzi, krátkou nebo ST a barvu?

edition 28.09.2017  09:27

« Re: Re: Cupra

Ahoj, je to bílej kombik. Dáváš polepy celyho auta? Nebo folie proti kaminku? Nebo reklamu?

cupra 28.09.2017  11:16

« Re: Re: Re: Cupra

Carshield, takže jen průhlednou fólii na ochranu.

edition 04.11.2017  21:10

« Re: Re: Re: Re: Cupra

Ahoj, tak jak jsi spokojený se strojem? Já maximálně, motor teda neuvěřitelnej. I podvozek překvapivě filtruje nerovnosti. Čekal jsem že to bude tvrdší a to znatelně.
            Jediný minus, že sedím výš, než jsem zvyklý -183 cm. Taky mám ty "skořepiny".
            Najeto cca 2000km. Spotřeba 10.7. S kilometry viditelne klesá.
            Co ty? Spokojen?

cupra 05.11.2017  11:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Cupra

Spokojený jsem, i když to má jako všechny nějaké mouchy. Auto pořád ještě šetřím, nemám toho tolik najetého. V komfortu je to tak akorát na naše rozbité silnice, a to mám štěstí, že nejezdím vzadu, tam jsou vyklepaní jako řízky i v komfortu. Tvrdost v režimu cupra se hodí fakt na dobré silnice.

Spotřebu neřeším, nekupoval jsem kvůli spotřebě, teď mám ale dlouhodobou 10,4. Pokud se s tím jezdí podle předpisů a lehkou nohou, tak jsem měl spotřebu i 8,4.
              Jinak jízdně super, jezdím jedině v manuálním režimu řazení mimo dálnice, tam je to děsná nuda.

Nemyslím, že jsi výš, ale střecha je níž a začíná více vpředu, a je přes ní opravdu blbě vidět na semafory. Člověk musí zastavit dál od čáry, oproti octavii.

drdel 06.11.2017  16:48

pojistka

Ahoj cupra, můžeš prosím prozradit, kolik stojí pov. ručení a havarijní pojistka na Cupru? Mě totiž v kalkulátorech vychází povinné: cca 7 tisic/rok a havarjní na all risk - zvěř, vandalismus, nehoda, krádež: 19 tisíc/rok. Chápu, že je to auto za milion, ale 26 tisíc dávat ročně pojišťovně je docela síla. Zvažuji totiž Leon ST FR 1.8tsi, nebo právě Cupru, ale při mých propočtech náklady na Cupru pěkně naskakují... Díky, Karel.

cupra 06.11.2017  17:31

« Re: pojistka

To záleží opravdu na hodně okolnostech - pojišťovně, celkové ceně auta, bonusech, limitech pro jednotlivé položky (např. limit plnění u povinného ručení), GAPu, zda budeš mít nějaké zabezpečení (u mne Sherlog a Zeder) - to také dělá další procenta, velikosti spoluúčasti, ...
      Hlavně ty bonusy dělají hodně. Já jsem měl třeba kalkulaci s GAPem cca 25 tis., bez něho přes 19 tis. a nějaká horší varianta za 16 (u jedné pojišťovny).

Kdybych neměl nic z těch slev, tak to pojistné vyjde přes 40 tis., záleží na variantě, mám All risk u ČP a povinné ručení Comfort.
      Možná se podívej ještě na pojišťovnu Uniqa, tam přejdu zřejmě příští rok. Pojistné bude klesat, protože hodnota auta se bude každým rokem snižovat, takže i pojistné.

Kalkulátory ti asi nelhaly, ale raději bych šel do cupry. Ale to je na tvém zvážení.
      Slevu na cupru dostaneš 10 % (s členstvím v Seat Klubu), víc nikdo nedá, a v některých autosalonech se budou cukat Nevím, kolik na FR, ale asi méně, U cupry záleží na tom, zda budeš mít jen předokolku v manuálu a s menší výbavou, pak je cena nížší (možná i sleva nižší), než když dáš 4x4 v téměř plné náloži.

ostomas 08.11.2017  11:51

« Re: pojistka

Zdar Karle, Cupra ceníková cena 1030000 po slevě (Seat Club) 930000, záruka 5 let zdarma. Měsíčně pojištění 2200 (povinné, havarijní, GAP). Teď se ale bude měnit ceník (45. týden) a výbava. Bude tam digitální přístrojový štít, atd. Taky si dej pozor na čekací dobu u Seatu, neboť jsem objednal v květnu a auto ještě nemám (termín dodání je už naštěstí stanoven na 48. týden)...

cupra 08.11.2017  13:37

« Re: Re: pojistka

Čekačka se kapitola sama o sobě, ale stačí tlačit na prodejce, ať napíše na importéra. Já jsem pak komunikoval s importérem sám, protože prodejce zklamal - řídil se asi heslem, kdo nic nedělá, nic nepokazí. Většinou je ve smlouvě základní dodací doba 12 týdnů + 9 týdnů třeba kvůli výbavě, ale může se u některých protáhnout i na půl roku.
        Nebo se podívat na skladovky - [odkaz]

Pojistka také vcelku výhodná, pokud máš financování přes Seat. Ale podrobnosti jsem nestudoval.

edition 08.11.2017  20:07

Dodací doba/pojisteni

Pro Ostomas- ty jsi objednal v květnu a ještě káru nemas? Ja objednal 15.5 a auto uz mám naštěstí měsíc. Kolega Cupra objednal tuším 5.5 a taky jezdi.
    Kdy objednals v květnu ?
    Jaka barva?
    4x4?-ST
    Brembo?
    Louda Brno?

"Cupra " snad promine že píšu na jeho blogu... :-)

Jinak ja mam komplet pojistku za 17 tis. All risk a gap. Allianz.

ostomas 15.11.2017  11:09

« Re: Dodací doba/pojisteni

Tak se stalo to, že auto je vyrobené - ještě ho musí dovést. Tak doufám, že za týden bude.

Objednáno 24.5.2017
      Barva Mystery Blue
      ST 4drive
      Brembo ne
      Heller Ostrava

Od 2. týdnu 2018 budou montovat digitální štít (potvrzeno od prodejce) - snad to půjde přehodit dodatečně za nějakou rozumnou cenu (teď to je za příplatek 10900,-).

Tu pojístku máš moc krásnou :-)

"Cupra " snad promine že píšu na jeho blogu... :-)

Sobo 15.11.2017  17:59

« Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Včera jsem objednal Cupru taky v Heller Ostrava, kde mi trvdili, že všechny Cupry jim došly do 3 měsíců bez problémů.

Po přečtení tvého příspěvku jsem teď trochu znejistil :-).

Čekám teď až mi nahlásí předpokládaný termín výroby. Jak dlouho trvá než se auto vyrobí a dostane se do autosalonu?

Díky.

ostomas 15.11.2017  20:30

« Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Bohuzel na nekoho ten cerny petr padne... pokud jsi to objednal dnes a mas v konfiguraci neco nestandardniho tak ve smlouve je 12+12 tydnu - pul roku je tedy smluvne limit. Ale doufam ze to neni tvuj pripad.

cupra 16.11.2017  00:18

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

V Brně mají třeba 12 + 9 týdnů ve smlouvě.

edition 15.11.2017  21:04

« Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Mně říkal prodejce pred nedavnem v brne, ze objednávky z října se uspokojí snad nekdy leden-unor. Ja jsem čekal přesně 4mesice a 18 dni.
          Pojistka- zapomněl jsem napsat, ze mám: jezdim málo, platim malo- do 10k km. A bonus snad 160 mesicu. Věk 38.
          Hned jsem najel prvni mesic 2000km, ale bude zima, jízdy omezím...
          Mám brembo, vubec ceny nelituji, protoze brzdí fantasticky, kola vypadají v reálu úplně jinak-aspon na bílé barvě, prahy jsou taky super. Navíc z výroby je dodán i brzdovy valec s jinou charakteristikou, aby byl sladěn předek se zadkem.
          Kola performance se mi moc nelibily, z prahu jsem byl zklamán, ale pri osobnim kontaktu v Pardubicich jsem byl nadsen a po 2 měsíci objednavky doobjednal.
          Předohrab ST

Sobo 15.11.2017  21:53

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

No já nemám právě nic speciálního.
            ST, manuál a z výbavy navíc jen packet winter, sound system, full link, digitální příjem a parkovací senzory.

cupra 16.11.2017  00:17

« Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Auto je vyrobeno hned, pár hodin? Spíš trvá, než se naplánuje do výroby. Jinak moje
          vyrobené 7. 9. 2017, na autosalonu bylo 13. 9. 2017 a přebíral jsem ho 19. 9. 2017. Takže většinou do týdne je na autosalonu, ale také záleží na tom, jak mají naplánované expedice do různých států a míst. Může se čekat také na jiná auta.
          Do 3 měsíců to bych se divil, ale třeba teď na zimu bude objednávat méně lidí.

Cuprito 16.11.2017  08:02

« Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Zdravím pánové, Já jsem objednával 3 dny zpátky, klasický hatchback, DSG už i s digitálním štítem a novým beats audiem. Tak jsem na to zvědavý. Předpoklad na dodání je 17 týdnů, z toho je 9 týdnů restrikce kvůli nějaké výbavě, tak uvidíme jaká bude realita.Doufám, že to neskončí jako s Atecou >:D

cupra 16.11.2017  15:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Jaro to jistí >:-[]
              Kde jsi objednával?

Cuprito 16.11.2017  18:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Tak bude to víkendovka, takže to nějak nehrotím a v zimě bych stejně moc nejezdil. Ale znáte ten pocit, jak se chlap těší na auto. Objednával jsem v Plzni. Teď ještě přemýšlím jaké disky koupit na zimu. Seat ma v nabídce příslušentví repliky 18" cupracer, které se mi líbí, ale nevím ještě. Zajímavé disky ma i řada experience, ale nevím jak by to vypadalo na cupre. Plus váhám jestli nepřidat ještě střešní okno, jsem už na to zvyklý. Co myslíte?

cupra 16.11.2017  22:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Tak to je na tobě, mně osobně se cupracery nelíbí. Líbí se mi ty výchozí kola cupry a na zimu mám škodovácké turbiny r18, viz mé novinky. Já jsem rád, že střešní okno přes celou střechu nemám, nesnáším, když mi svítí zhora světlo, stačí, když jedu v audině s tímto nesmyslem. Kdyby to byl malé střešní okno (šíbr), jak se dělalo dříve, tak bych ho bral. Ještě musím pořídit řetězy, v zimě jezdím a hlavně hory, na 19ky bych je těžko dostal :-)

drdel 17.11.2017  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Ahoj Cuprito, nad beats audiem také přemýšlím, ale zatím to nikdo neslyšel - nebo se montuje i do jiných modelů? Jak hraje standardní nepříplatkové repro?

Jinak co se týče digitálního cockpitu, trochu mi uniká jeho smysl, pokud si clověk nezaškrtne navigaci. Full link tam zřejmě nebude fungovat, vypadá to pěkně, ale přínos bude nula - spíš to vnímám jako další fičuru, která se může podělat.
              Příští týden se mi snad podaří projet se krátce předokolkou i 4Drive Cuprou, tak uvidím, co na okreskách vykoukám, zároveň chci vyzkoušet Android Auto.

Cuprito 17.11.2017  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Beats audio se montuje do Arony, ale slabší verze. Jsem zvyklý na Logic7, tak doufám, že to bude hrát aspoň nějak uspokojivě. Digitální budíky jsem viděl jenom na fotkách v Cupre a videu v Atece a vypadá to fajn a navigaci jsem zaškrtnul. Ale jak beats, tak budíky nikdo v leonu neviděl a nezkoušel naživo, takže je to loterie. A pro jistotu jsem dal 5 letou záruku >:D

Tady odkaz přimo na fotky budíku v Cupre: [odkaz]

Dodkes 25.11.2017  22:31

Ahojte Cupristi,

Já jsem také obejdnal ST FWD DDG 25.10. zatím čekám na potvrzení do výtoby, takže ješte můžu doobějednat.

Ohledně Digitálního štítu doobjednat nechci. Nemám objednanou ani navigaci, používát hodlám Waze přes full link. Přijde vám že může být digitál k něčemu jinému dobrý?

Uvažuji ještě o 4x4. Odrazuje mne zvýšená váha, vyšší spotřeba, 50k navyše a "neupozornění nedotáčivostí že auto už je na hraně" Spíš potřebuji zrychlení kolem 70-80 pro bezpečné předjíždění, a občas zablbnout na okreskách než si zvyšovat ego na semaforech. Poradíte?

Jinak jsme ještě nezaškrtnul Kessy a Bezdrátovou dobíječku. Kessy mi přijde zbytečně drahé a bezdrát jsem si říkal že nepotřebuji jelikož moje navigace je full link t.j telefón je vždy v USB a dobíjí se. Je to tak?

Co se týče barvy to jsem ustoupil manželce jelikož jsem podle ní v krizi středního věku (má pravdu) a ona už ustoupila že budeme mít menší kufr a bude mi nadávat když budu někoho předjíždět. Takže barva je Urban Silver, dal jsem tam k tomu Black Matt Packet přišlo mi že se k stříbrné hodí. Máte někdo zkušenost s touto barvou? Přijde mi že to bude v tomhle provedení Ultimate Sleeper, co by mi celkem vyhovovalo, ať to nikoho moc nedráždí

cupra 27.11.2017  00:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Já bych takovou nálož koní bez 4x4 nechtěl, vyzkoušel jsem všechny varianty a různá auta a u předokolky sice ušetříš váhu a máš trochu nižší spotřebu (jestli 10 l nebo 9 l, to je skoro jedno). Předokolky byly hrozné při rozjezdech, dostává zabrat přední náprava, bouchání, když tomu dáváš, a také dostávají zabrat přední gumy. Pro někoho může být zase více hravá předokolka.

Ať zvolíš jakoukoliv barvu, tak většina lidí, ani neví, že nějaká cupra existuje a od nějakého seata nečeká takový výkon a pak doslova čumí, když jim ujíždím. Stříbrná bude samozřejmě ještě méně nápadná. A má jednu velkou výhodu, není na ní vidět špína a škrábance. (Stříbrnou jsem měl na předchozím autě - Škoda Octavia)
                  Stříbrná cupra: [odkaz]

Mám rád klasické budíky, ale u digitálního štítu vidím jednu velkou výhodu - zobrazení navigace mezi budíky nebo přes celý štít (odkaz na fotky tu již někdo dával). Někomu stačí jen hlasová navigace. Já používám navigaci, resp. mapu, u neznámých tras na orientaci po trase, abych viděl rovinky, zatáčky jako by to byl závodní okruh, a to by se mi hodilo mezi budíky. A zřejmě si budeš moci lépe navolit zobrazované informace.
                  Ale je to opět další elektronická blbost, co se z dlouhodobého hlediska může posrat.

Dodkes 08.12.2017  18:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Dík za info. Ještě se rozhodnu. Ono tu blbůstka tam blbůstka 4x4 a hned je to 100k navyše. Navigaci používam jenom Waze kvůli kamerám v Rakousku to předpokladám na dogitální palibce stejně nejde zobrazit. Normální navigaci jsem se ani neobjednal. Tak uvidíme, napíšu pak recenzi.

drdel 09.12.2017  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Co máte všichni s tou modrou?:) Ostomas už se taky dočkal a taky modrá:)
                      Digitální přístorjový štít také nechci, protože má smysl jen s dokoupenou navigací a chci přesně taky využívat waze přes full link.

Jinak 4x4 bych bral moc rád, ale s manuálem. V kombinaci s DSG to navýší cenu o 100 tisíc, to ale všichni víte. Mám strach i o životnost DSG, pokud tomu člověk bude dávat za uši. Navíc, pokud auto bude dobré, nechám si ho klidně 8 let s nájezdem 180 tis km. Tam už bych DSG po záruce moc nevěřil, k tomu je nutné přičíst výměny oleje v převodovce každých 60 tis. km, předpokládám, že to bude v autorizáku tak za 10 tisic kč, k tomu vyšší spotřeba = prostě to není jen vyšší kupní cena, ale celkově vyšší náklady.

Řídil jsem FWD i 4drive, stejnou trasu, ale bylo sucho a předokolku jsem na dané trase neutrhl a protáčení kol přišlo jen při rozjezdu. Testovací trasa bohužel neměla vracečky a ostré zatáčky, takže nejprudší zatáčka se jela na trojku pod plným plynem a auto drželo jako přibité. Umím si představit, že na štěrku, nebo vlhké/mokré silnici to bude jen marně protáčet kola, ale nemám otestováno. Nejvíc by o tom mohl asi hovořit musli - což v podstatě ve své recenzi potvrdil moje předpoklady. Mě to prostě bez toho manuální řazení přijde, že už to auto dělá úplně všechno za mě a jen se vezu, já chci ale řídit.

A ještě jedna věc, pokud to není tajemství, na jakou slevu jste se u dealerů dostali? Já jsem aktuálně na 11% s tím, že bych rád ještě o něco více. Sleva může být prý větší, ale to jen v případě vykoupení starého vozu a leasingu, což nechci.

Sobo 10.12.2017  15:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

já jsem dostal taky max těch 11% při koupi v hotovosti a to jsem obešel celkem prodejen.

Mám taky FWD bez navigace, stačí mi full link a nemám modrou, ale dal jsem si černou barvu :-).

Předpoklad výroby druhý týden v březnu.

cupra 11.12.2017  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Modrá je dobrá :-) A pro mne nejhezčí a pak červená, prostě nějaká inspirativní barva, žádná šeď.

4x4 v manuálu jsem také dříve chtěl, byl jsem na to zvyklý z předchozího auta, ale nakonec jsem rád, že mám DSG, i když by to chtělo tak DSG8. Už jezdím jen v manuálním režimu DSG, než bych to tam řadící pákou zařadil, tak mám zařazeno. A přece jen mít obě ruce na volantu je o něco bezpečnější. I když nepopírám, že ruční řazení má také své kouzlo, pak je to řízení o něco náročnější a zábavnější.
                        Porovnání FWD a 4x4 je třeba popsáno pěkně tady [odkaz]
                        Ale nejlepší je si to vyzkoušet, i když příležitostí na nějakou delší testovací jízdu moc není. Já jsem čekal na 4x4 skoro 3 roky, než začnou dělat, a to bylo ještě nejisté.

Vyšší spotřeba mi za to stojí, samozřejmě DSG chce výměnu oleje, ale pořád levnější jak u Audi apod. :-)

O slevách jsem už jsem tady něco psal. Na celé Moravě nechtěli dát v dubnu/květnu 2017 více jak 10 % (samozřejmě se Seat klubem). A někde se cukali a dali by jen 6 %. Bylo jim jedno, jak se to platí, zda při dodání bezhotovostním převodem nebo přes financování. (hotovostí to Sobo asi nezaplatí, leda by donesl cca 3 x 270 tis. a hodil je na stůl v obálce :))

drdel 11.12.2017  14:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Spíš jsem myslel rozdílné slevy na IČO/člen SEAT klubu, fyzická osoba apod.
                          Mě se líbí desire red i přes to, že za ní chtějí navíc o 7 tisíc více, než na ostatní metalízy a přitom na jiných modelech SEAT takový příplatek oproti jiným metlám není (Arona). Já bych moc rád 4x4 Cupru kvůli adhezi, ale je to prostě už hodně peněz a nejde do nekonečna navyšovat rozpočet a cenu vozu. Navíc se mi nelíbí na DSG jak prdí do výfuku při přeřazování na vyšší rychlost, je to jak když vrzne starý bábě bicykl + jeho automatické chování i na Sport/manuální režim, kdy při vytočeném motoru, např. před zatáčkou prostě přeřadí výš, aby za vteřinu již řadila zpět dolů... Mimochodem výměna oleje v DSG nebude tak dramatická jak jsem psal prvně, dohledal jsem něco kolem 6500Kč.

Původně jsem začínal na 1.4 92 kW za půl milionu a teď jsem v podstatě na tom, že vezmu 1.8 TSI lépe vybavenou, nebo trochu oholenou FWD Cupru ST(senzory, kamera, met. lak, winter paket, full link, prodloužená záruka a max driving asistent kvuli dálk. světlům).
                          Reálně mi vyšel rozdíl asi 160 tisíc kč mezi 1.8 TSI Leon ST FR a Cupra ST FWD

Trochu mám strach o karbonování motorů EA888, to se týká zejména 1.8 TSI, ale 2.0 je konstrukčně hodně podobný a navíc se to stejně týká všech přímovstřiků. Myslel jsem, že s 1.8 už jsou všechny problémy vyřešené(tenké pístní kroužky apod), přesto mi dealer doporučoval menit olej po 10 tisicích km a auto občas prohnat. Samozřejmě pro toho, kdo si zaplatí 5letou záruku a auto hodlá do uplynutí této doby prodat je to asi jedno. Další věc která je v neprospěch Cupry je zůstatková hodnota a možnost následného prodeje a zájem o tyto vozy. Ale holt kdo chce opici, musí mít na banány, to je jasný.

cupra 14.12.2017  15:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Pokud vím, Seat cenové zvýhodnění pro podnikatele neposkytuje, jako je tomu třeba u Volkswagenu. To by musel brát rozhodně více než jedno auto.

Jezdím už jen v manuálním režimu DSG :-) Prdění se super, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale to by chtělo lepší výfukovou soustavu s tlumičemi, ale to už jsou další peníze navíc. Ani po tom netoužím.

Záruku na 5 let mám, ale určitě také není všemocná, nikde mi nebyli schopni říci (nebo poslat dokument), co vše se na tuto záruku vztahuje, ani podpoře Seatu (Porsche Česká republika s.r.o., divize Seat).

Dodkes 16.12.2017  20:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Mne sa taky víc líbí FWD a manuál ale nakonec jsem si objednal FWD s DSG. Často jezdím po městě Vídeň, Praha, Bratislava a nějak jsem již zlenivěl stále řadit v zácpě. Ale souhlas že kdyby to bylo auto na víkendy a ne univerzál tak jedu do manuálu taky. Taky 11% sleva. Co se týče barvy jel bych do modré ale manželka mne ukecala na šedou. Čekám taky Cca březen 2018

cupra 16.12.2017  23:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Žena a šedou barvu, šedá myš? Čekal bych, že vybere červenou :-) Mně se žádné šedé nelíbí. Ale každému se líbí něco jiného, hlavně, ať je spokojený

Dodkes 17.12.2017  06:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dodací doba/pojisteni

Pardón stříbrnou. Plus Black Matt packet. Takže elegán zvenku sport zevnitř. Jako s tím Black Matt se líbí i mne jen ke takové u auto bych taky volil modrou nebo červenou. Ale alespoň to bude ještě větší sleeper co mne taky vyhovuje.

DanDanDan 15.12.2017  20:58

Spotreba na D1

Najde se mezi Vama nekdo, kdo jezdi pravidelne Brno-Praha?

Zajimalo by me, za kolik tu trasu davate s jakym stylem jizdy (a s jakou verzi auta)...

Po Cupre celkem pokukuju, ale vzhledem k tomu, ze bohuzel jezdim 90% casu po dalnici (vetsinou prumer 140-150 km/h), tak se te spotreby trochu bojim...

Predem diky za info!

cupra 16.12.2017  10:27

« Re: Spotreba na D1

Tak to není auto vyloženě na spotřebu, to si pořiď něco úsporného :-) To by chtělo aspoň DSG7 nebo DSG8, aby to bylo úspornější a netočilo tolik na dálnici. Na spotřeby různých cuper se můžeš podívat na spritmonitor.de

Já mám dlouhodobou spotřebu 10 l. A jezdím občas trasu Brno - Ostrava.

DanDanDan 17.12.2017  18:08

« Re: Re: Spotreba na D1

Tak jde o to, ze ne vzdy clovek chce jet nutne jako zavodnik, prestoze se mu auto fakt libi. Tak chci vedet, jak to vychazi v rezimu "na pohodu", kdy vyuziva jen 50% vykonu. Prozkoumam tu nemeckou stranku.

Diky

cupra 17.12.2017  20:23

« Re: Re: Re: Spotreba na D1

Jako závodník jezdit nemusíš, spíš si to vychutnáš na okreskách. Na dálnici víc, jak 145-150 nejezdím. Max. 160, chce si to dávat pozor, já mám navíc antiradar.

Problém je v tom, že to má jen DSG6 a v komfortu to řadí většinou na 1500 ot./m a 6ku to točí 1500 ot./m při rychlosti 70 km/h a zhruba při 150 km/h točí cca 4 000 tis./m. Kdyby to mělo další rychlost dlouhou (nebo dvě) na dálnici, mohlo by to být úsporné. Ale když s tím budeš jezdit podle předpisů a s lehčí nohou, tak to úsporné klidně bude. Já jsem měl zatím spotřebu 8,4 l/100 (mám 4x4) na nějaké kratší vzdálenosti, s lehkou nohou a podle předpisů, s předokolkou to může být o litr méně. Ale na to si nemá cenu kupovat cupru, to tě přímo nabádá ke svižnější jízdě a užít si tu jízdu. To si raději kup 1.8 TSI, když chceš šetřit.

V tomto videu můžeš vidět spotřebu auta Seat Leon Cupra 280 při různých rychlostech.

DanDanDan 17.12.2017  22:09

« Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

Zkoumal jsem to nemeckou stranku a tam se to pohybuje 8-10 (i u tech, co jezdi hodne dalnici...)

Jde o to, ze prachy by treba asi byly, ale je to spis moralni dilema jezdit za 11-12 tech 150km/h, kdyz se jen potrebuju dostat z bodu A do bodu B a pak obcas to poradne protahnout na okresce...

No, jeste to promyslim. Dobra alternativa by mohla byt Golf GTI Performance s DSG7, akorat to to zas nema kufr. Octavii nechci z principu.

Pak jeste zajimava varianta je Mazda6 s tim 2.5 litrem. Tedka v USA predstavili uz motor s turbem (255k vs stavajicich 192k), tak jeste chvili pockam, jestli se neobjevi toto na CZ trhu.

foto Jetty

Jetty 18.12.2017  18:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

1) Podle toho co popisuješ (90% jízd dálnice cca 150km/h) je ideál diesel.
              2) Pokud na to chceš něco lepšího s výkonovou rezervou (občes to klidně protáhnout po okresce), tak silný diesel.
              3) Pokud chceš 300k tak musíš logicky akceptovat těch cca 10l/100km (obzvlášť ta dálnice).
              4) Na občasný protažení po okresce a dálnici 150km/h, pokud chceš benzín, ti bohatě stačí 1.8TSI, nebo obdobný přeplňovaný motor kolem 130kW.

Co se týká Mazdy 6 - srovnáváš cenově jiná auta. 2.5 začíná na 850k, 2,5T bude cenově nad ní - kolem 1 milionu (můj odhad).

Tolik má rada ;-)

DanDanDan 18.12.2017  23:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

Ty diesely mi uplne neimponuji.

Uvidime, ty stavajici Mazdy 2.5 se daji i chytit za 750,000 (uz jsem dve takove videl primo od dealera, zadne levarny, najeto do 5,000 km), akorat musis vzit 750k a jet to druhy den okamzite koupit.

Treba jen nahradi 2.5 tim novym 2.5T motorem (moje zbozne prani).

No je to dilema. Lepsi nic nemit, pak bysme nemuseli nic resit :-)

foto Jetty

Jetty 19.12.2017  19:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

Tak to je opravdu jen přání. Co jsem četl na nějakým US webu, tak 2,5 zůstává a 2,5T se zařadí nad něj jako nový vrchol (něco jako náhrada za M6 MPS) ;-)

Kdybychom nemuseli nic řešit - to by byla jedna velká nuda ;-)

cupra 24.12.2017  17:54

Opravuji se - točí 3500 ot./m při rychlosti 150 km/h

speedfred 14.01.2018  22:51

« Re: Re: Spotreba na D1

BMW M 235 spotreba 8,5-9 L ,automat 8st
        ale "troška" iné auto :-)

cupra 15.01.2018  10:02

« Re: Re: Re: Spotreba na D1

Přesně tak, úplně jiná kategorie auta, spotřeba taková, jak s tím jezdíš :-)

speedfred 15.01.2018  10:06

« Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

tam hore chcel iba kolega vedieť spotrebu na trase Praha - Brno ,ja to jazdievam často.
            Inak sa celkom čudujem keď stále jazdis na manuálnom režime,že si nehľadal tam kde manuál ešte ponúkajú,aj keď je už vcelku obmedzená ponuka.

cupra 15.01.2018  10:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

Původně jsem manuál chtěl, ale bohužel není k dispozici už pár let v kombinaci silnější motor, čtyřkolka.. u koncernu a v této kategorie a také ceně. Nepočítám audi, trochu jiná cena. Baví mne řídit a ne být řízen. Komfort auto podtáčí, cupra, zase moc vytáčí, nejlepší je si řadit, jak potřebuješ podle nálady a situace a s pádly je to efektivní. Než bych zařadil ručně, mám dávno přeřazeno a ruce jsou pořád na volantu.

speedfred 15.01.2018  10:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

áno súčasné automaty sú efektívne a rýchle,ale nič ti nedá ten pocit keď sa ti občas podarí perfektne zaradiť pred zákrutou. Preto aj ja rozmýšlam vymeniť A/T za M/T.

taký Golf R bol/je aj manuál , nie? Kedysi vo VW mi ho vedeli aj pekne naceniť.

cupra 15.01.2018  11:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

Golf R ano, ale jen krátký, potřebuji kombi, kde stejně jako u cupra 4x4 jen s DSG :-) A cena v podobné konfiguraci, co jsem chtěl byla cca o 230 tis. vyšší. A tolik se mi nelíbí, přišláplý předek a nafouklý zadek. I když interiér a celkové zpracování lepší.

speedfred 15.01.2018  12:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

aha,ja som si dal spraviť ponuku iba na 3dv. ,tam ale zase nejde bezkľúčové otváranie.

white label 15.01.2018  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

No, na 5dv. (GR) to jde, na 3dv. ne.
                      Ale třeba já bych to nechtěl ani zadarmo, hlavně dokud to pořádně nezabezpečí.

speedfred 15.01.2018  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba na D1

áno na 5dv sa to dá objednať. Ja som si na to neskutočne zvykol a bez tej vecičky už ani bicykel. (možno keď mi čorknú auto zmením názor)

Nepry 26.12.2017  12:45

Pádla pod volantem

Ahoj, prosimtě můžeš mi poslat nějaké odkazy na pádla pod volantem přímo na cupru?
    Nemohu nic najít. Výměna je jednoduchá? Děkuji

cupra 26.12.2017  15:33

« Re: Pádla pod volantem

Pádla se nemění, jen se nalepí prodloužení :-) Nejsou samozřejmě na jen na cupru, ale na spoustu koncernových aut, co mají DSG a pádla.
      Koupil jsem tyhle:

Na ebay také najdeš:

Dodkes 26.12.2017  19:44

« Re: Pádla pod volantem

Taky uvažuji o pádlach. Nezhoršil se přístup k páčkam pod volantem tempomatu atd.? Dík

cupra 26.12.2017  22:21

« Re: Re: Pádla pod volantem

Nezhoršil, ale kdo vyloženě moc neřadí,tak je to pro něho zbytečné. Já jezdím už jedině v manuálním režimu DSG, rád auto řídím podle sebe.

Kdyby měl někdo šíleně velké tlapy a hodně tlusté prsty, nechtěl řadit pádly a držet volat pevným obejmutím prstů co největší plochou (volant sevřený prsty do písmena "C"), tak by mu mohlo vadit prodloužení pádel. Protože je mezi volantem a vršky pádla menší mezera. Ale kdo bude řadit hlavně pádly, tak bude mít prsty položené na pádlech.

Případně pádla pak sundat - zřejmě odmontováním toho šroubu a odlepení té lepící plochy, případně nahřát lehce horkovzdušnou pistolí nebo fénem - ale to jsem zatím nezkoušel a nechci :-)

Nepry 27.12.2017  01:38

« Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Já jsem právě myslel že je to kit že nové jsou místo starých. Ale děkuji, objednám vyzkouším a uvidím.

cupra 27.12.2017  14:16

« Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

V galerii mám fotky pádel, je to z nich jasně vidět. Nějaký kit na výměnu určitě také existuje, u golfů nebo starší generace jsem to viděl.

Nepry 29.12.2017  05:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Ahoj, chtěl bych se ještě zeptat jakej typ pádel má cupra 300 (ještě na ní čekám).
                (druhá fotka dole)
                Prodávají právě stejnej typ buď varianta a nebo varianta b.
                Děkuji

cupra 29.12.2017  12:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Čauky, máš to tam napsané, podle nich od roku 2012 typ B.

Ještě je třetí druh pádel, pro Seat do 2012 a pro Škodu/VW, kdy jsou plochy více prohnuté [odkaz]

Ty má pádla půjdou na typ A, i B, jde o velikost té plochy. Ale u typu B je hrana nižší, aby nepřekážela [odkaz]
                  Některá pádla nemají zase hranu kolem celé plochy, ale jsou otevřené, např.

Na následujícím videu jsou zase trochu jiná pádla:

peterkakabelka 20.03.2018  13:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

No to jsou aspoň PÁDLA, ale to co tam ten černoch dělá tím sprejem je hovadství

peterkakabelka 20.03.2018  16:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

A co ty nálepky na logo volantu, popř. nálepky na venkovní loga a nápis cupra, dají se objednat ?

cupra 20.03.2018  16:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Podívej se na ebay, máš tam nálepky pro logo "S", i cupra, na volant možná také.
                      Nebo si můžeš nechat udělat v reklamce nebo polepit od toho, kdo lepí autofoliemi, ale vždy se polepí vždy horní hrana a boky zůstanou chromové. Doporučoval mi spíš sundat loga a přestříkat nějaký speciálním sprejem, pak bys to měl celé přebarvené. Nebo koupit už v černé. Uvažoval jsem o černé barvě, nakonec jsem to nechal tak.

peterkakabelka 21.03.2018  11:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Díky, lakovat to určitě nebudu, zkusím ty nálepky, pádla už sem objednal ty levnější, ale asi pudu do těch drahých, nemůžu si pomoct, ale líbí se mi :-)

Dodkes 27.12.2017  09:58

« Re: Re: Re: Pádla pod volantem

Chápu dík, tak zkusím nejdřív jak budu nebo nebudu línej sám si řadit a pak se rozhodnu. Dík za info. Užívej sportovní jízdu

Dodkes 14.01.2018  17:36

Trochu rychlejší rodinné kombi :-)

Dík za skvělou recenzi. Po tom co jsem si mohl auto vyzkošet na vlastní koži mě pobavilo že tuhle neskutečnou raketu v recenzi voláš “trochu rychlejší rodinné kombi” :-) OK ať si to maznželky myslí . . . Hodně spkojených kilomentrů přeji

cupra 15.01.2018  10:05

« Re: Trochu rychlejší rodinné kombi :-)

Tak sportovní auto si představuji trochu jinak a ne zrovna kombík :)) Ještě více rychlejší rodinné kombi, co by se mi líbilo, je Audi RS4/RS6, ale ty nekřesťanské peníze za něj :-)

Sobo 21.04.2018  19:58

Zajíždění

jak dlouho si auto zajížděl? Mě při předání řekli, že zajíždět není třeba, ale doporučují alespoň 500 - 1000 km.

Mám teď najeto 1500 km. Do 1000 km jsem točil max 4000 otáček a teď začínám už pomalu přídávat a auto více zatěžovat.

Doporučení a informace se celkem liší, tak jsem se chtěl zeptat, jak to provádí ostatní.

Díky.

cupra 21.04.2018  21:52

« Re: Zajíždění

Čauky, sám prodejce mi říkal, že to šetřit do cca 3500 km, já jsem to šetřil do 4 tis. km.

Sobo 22.04.2018  08:42

« Re: Re: Zajíždění

A šetřil jsi to tak, že do těch 4 tis. km jsi to vytáčel max na 4000 otáček nebo občas více? Nemyslím do omezovače, ale třeba na 5500.

Ne samozřejmě 100km cestu pořád na plný plyn, ale jednou za pár km.

cupra 22.04.2018  14:26

« Re: Re: Re: Zajíždění

Šetřil jsem to téměř poctivě do těch 4 tis.

Dodkes 08.05.2018  22:51

« Re: Zajíždění

Taky mi bylo řečeno 3500km. Točím to poctivě do 4000, pár krát mi převodovka sama podradila a vyskočilo to víš, ale cíleně to víc netočím. Nejedu ani rychleji než 170 co je kde se láme 4000 otáček na 6tku.

cupra 08.05.2018  23:11

« Re: Re: Zajíždění

Však to tu chvilku vydržíš, za chvilku to tam bude :-)

Dodkes 13.05.2018  14:10

« Re: Re: Re: Zajíždění

To jo to vydržím. Je to jako mít na stole řízek a ty si můžeš dát jenom salát . . .