Ford Mondeo (2013)

21.12.2013

Začátkem letošního roku došlo vzhledem k okolnostem k rozhodnutí, že nahradím staré Mondeo novým autem. Vzhledem k premiéře nového Mondea v Paříži jsem…

Ford Mondeo (Midlosek)

foto petrumr

petrumr 22.12.2013  08:45

zástěrky

přes svátky si tam dej zástěrky, aspon do předu, nebudeš mět prahy a dveře za rok samá díra od posypové drtě.

Midlosek 22.12.2013  23:28

« Re: zástěrky

To mě trochu strašíš, u starého jsem zástěrky nikdy neměl a zatím žádný problém (žádná díra). Snad na tom nebude tohle hůř ;-) .

woody-alien 23.12.2013  09:42

« Re: Re: zástěrky

Neboj, petrumr je plašan a Fordy mu ležej v žaludku. Jezdím s Mondeem už přes dva roky bez zástěrek a vážně mám prahy a dveře netknutý. Možná je petrumr coby milovník Fábií přehnaně úzkostlivej po známé kauze s vodou šplouchající v ucpaných nosnících právě tohoto klenotu autoprůmyslu. ;-)

michalpneu 27.12.2013  00:29

« Re: Re: zástěrky

zástěrky jsou ryze praktická záležitost. Posypová sůl, kamínky se prostě podepíšou na každém autě. Loni jsem si kupoval roomster (pro info fordy mám moc rád, jelikož ho má nejvíce mých zákazníků, které přezouvám, tak vím, že jsou to super auta, tak jen aby sis nemyslel, že to píšu kvůli tomu, že jsem škodovák, protože tady je to zbytek světa proti škodovákům) a myslel jsem, že se na zástěrky vyprdnu. Ovšem do prvního sněhu a hlavně břečky. Neměl jsou to srdce koukat na tu slanou špinavou sračku nalepenou na podběhu a hlavně při prvním projetím louže koukat na špinavý bok. Já navíc jezdím na chatě po poplní cestě, takže mít bláto až na zrcátkách taky nic moc.

Zadní zase mají svojí výhodu v bezpečnosti. Sice Ti to může být jedno, kdo jede za Tebou, protože když do Tebe vletí, tak to neplatíš, ale když máš zástěrky, tak při velkém děšti od Tebe nelítá tolik vody na auto za Tebou a on tak dříve vidí, když brzdíš. Sice místní estéti jsou proti zástěrkám stejně jako proti škodovkám, ale své výhody to má. Mondeo má navíc moc hezké zástěrky, které celkem ladí s autem, narozdíl od Superba I, nebo Octavie II, kde ty zástěrky vypadají poněkud debilně, ale orig zástěrky má mondeo moc pěkný a stojí to pár korun.

To jen tak pro info pro impertintentní a přiblblý příspěvěk woodyho aliena.

woody-alien 27.12.2013  14:05

« Re: Re: Re: zástěrky

Na mém příspěvku není nic impertinentního. Nejsem zaujatej proti Škodovkám, a tvoje představa, že je tady zbytek světa proti škodovkářům, zavání paranoiou. Jestli dát nebo nedat zástěrky je každýho věc. Někdo prostě upřednostní vzhled (a v případě SUV třeba i zachování zadního nájezdového úhlu - vlastní zkušenost) před ochranou, obzvlášť když zjistí, že opravdu po roce nemá prahy a dveře samou díru. Na hodnocení uživatele petrumr trvám. Svojí bezbřehou adorací Fabie a z prstu vycucanými útoky na Ford se tady již dostatečně zdiskreditoval. Takže než příště začneš hodnotit úroveň přiblblosti mých příspěvků, uvaž, jestli se tím nestává impertinentním právě ten tvůj.

hp21 27.12.2013  15:19

« Re: Re: Re: Re: zástěrky

petrumr granda neřeště ;-) to je kapitola sama pro sebe >:D
            já osobně bych se, ale také k zástěrkám přikláněl, zadní být asi až tak moc nemusí, ale přední bych dal :-) jen doporučuju kouknout na velikost ;-) z vlastní zkušenosti mohu říct že byť třeba malý deštík se na čistém laku podepíše mnohem méně a nebo vůbec než když zástěrky chybí :-) a odlétávající štěrk je taky všudypřítomný společník našich silnic :-( každopádně je to na každém.... jeho auto za jeho prachy >:D

michalpneu 28.12.2013  11:37

« Re: Re: Re: Re: zástěrky

Pokud napíšeš větu: Možná je petrumr coby milovník Fábií přehnaně úzkostlivej po známé kauze s vodou šplouchající v ucpaných nosnících právě tohoto klenotu autoprůmyslu...tak je to celkem jasné.

Nejde o petrumr, to je celkem mezi Vámi a jste mi celkem u zadku co máte mezi sebou.

Jinak by bylo dobré, aby jsi se naučil číst. Nehodnotím přiblost a impertinenci tvých příspěvků, ale přiblblost a impertinenci toho konkrétního příspěvku. Co píšeš jinde mi je jedno a je to Tvoje věc....

Jinak my tu neřešíme nájezdový úhel SUV v závislosti na zástěrkách, ale máme zde osobní automobil Ford Mondeo...

woody-alien 28.12.2013  14:19

« Re: Re: Re: Re: Re: zástěrky

Jasné je to možná tobě, protože ti vadí byť jen ironická poznámka na adresu Škodovek. To je ovšem tvůj problém. Já stejný metr užívám na všechna auta, včetně těch svých. A impertinence v tom není ani za mák.

Ty nejspíš narozdíl ode mne číst umíš, ovšem s pochopením textu už to tak slavné není, že. "Někdo prostě upřednostní vzhled (a v případě SUV třeba i zachování zadního nájezdového úhlu - vlastní zkušenost) před ochranou..." neznamená, že si pletu Mondeo s SUVéčkem. Je to jen doplnění, což bys mohl poznat podle toho "a v případě SUV".

Možná bys to i pochopil, jen nemít rudo před očima, že zase někdo škodí tvé značce. Přeju ti, abys získal trochu nadhledu, protože jinak budeš mít pěnu u pusy po zbytek života. >:D

michalpneu 28.12.2013  15:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zástěrky

No, nevidím důvod proč se spolu máme dohadovat. To je pořád dokola. Dávám Ti tedy za pravdu, ať má Tvoje dušička klid a prosím ať na mě už nikde nereaguješ. Přeji vše dobré.

bicak77 23.12.2013  05:51

čekací doba

To si děláš pr.....čekat 5 měsíců??? ;-\ Spíše bych u výběhového modelu čekal nějaké skladovky za super cenu.
    Ale jinak auto je to pořád na úrovni a bílá mu sluší asi nejvíc :yes:

sir 24.12.2013  12:59

« Re: čekací doba

Při ohlášení ukončení výroby Mondea v Gengu byla stávka/y a tím se prodloužily dodací lhůty. Proto takvé spoždění..n.yní je již vše do 3 měsíců...spíše rychleji.

NEdávno nám dorazil další Mondasek.

bicak77 26.12.2013  20:37

« Re: Re: čekací doba

Pochlub se, zase benzín? ;-)

sir 02.06.2014  22:19

« Re: Re: Re: čekací doba

Tak tak....zase benzin..zase EB....240 koniku :)))

Midlosek 26.12.2013  11:32

« Re: čekací doba

Nedělám :-) . Ptal jsem se importéra proč auto ještě není a ten jen suše odepsal, ať kontaktuji dealera. Tam se mi už před tím dostalo informace, že vůbec netuší. Následné info pak bylo, že je to následek letních odstávek ve výrobním závodě 8-s .

bicak77 26.12.2013  20:35

« Re: Re: čekací doba

No tak to si umím představit, jak si asi trpěl!!! Prodejce za to nemůže, ale na někom bych si ten vztek chtěl asi vybít 8-s Tak snad to neodnesl někdo nevinný ;-)

woody-alien 31.12.2013  07:17

« Re: čekací doba

Trochu podobné potíže jsem měl taky. Po objednávce jsem měl slíbeno dodání do dvou měsíců, pak tři a nakonec to byly čtyři. Paradox (v souvislosti s tvou recenzí) je, že tenkrát prý "sekali" eco-boosty a nebyly nafťáky. Nevím, každopádně prodejce mě stále informoval, trochu mi snížil cenu a jako kompenzaci ještě přidal nějaké příslušenství. Takže na něj si stěžovat nemůžu. Ale vzteklej jsem teda byl dost,protože původní auto už bylo prodaný a s Mondeem jsem chtěl jet na dovolenou - a to mi zhatili.

sir 02.06.2014  22:21

« Re: Re: čekací doba

Mě taky protahovali dodani...sice jen o nejaky ten tyden dva tri :-) Ale jel jsem s uplne nezajetym Mondasek na Sicilii a zpet....s tim, ze to byla prvni kombinace EB a dvojspojky u nas >:D tak strach jestli se nic po ceste nestane...a dneska pres 180 tis km a zadna zavada..klep klep :-)

Midlosek 03.06.2014  13:25

« Re: Re: Re: čekací doba

Dva, tři týdny jsou v pohodě, ale tři, čtyři měsíce, to už je takového auta trochu na pováženou ;-) .

foto petan-k

petan_k 24.12.2013  15:18

"plecháče"

Konečně ses dočkal. Psali jsme si v diskusi už na jaře. Už jsem myslel, že jsi to vzdal. Tak ať Ti dobře slouží a hlavně bez nehod a zlodějů.
    P.S. Ty "plecháče" máš, doufám, jen na zimu. Jinak tam snad byly "liťáky" ;-)

Midlosek 26.12.2013  10:23

« Re: "plecháče"

Dočkal, ale už jsem byl na pochybách, že to vůbec ještě klapne.
      Plecháče jsou zimáky. vzhledem k ročnímu období, kdy auto přišlo, jsem chtěl mít zimáky obuté už na autě. Liťáky mám uklizené a těším se, až je přehodím ;-)

michalpneu 27.12.2013  00:31

krásný auto

...jedna z posledních klasik a pěkné pohodlné a spolehlivé auto. Věř, že vím o čem mluvím. Sám jsem ho neměl, ale má ho spousta firemních zákazníků, které přezouvám a jsou to držáky, které vydrží opravdu hodně. Další mondeo už tak kvalitní určitě nebude. Tohle se fakt povedlo.

Jinak výborné pneumatiky. Nokian WR A3 je bomba, budeš s nimi moc spokojený:-) Tak ať slouží autíčko. A dobře, že máš benzín a nebral jsi ty TDCi. 1,6 je výborný motor:-) :yes:

Midlosek 30.12.2013  23:12

« Re: krásný auto

Díky, doufám že bude sloužit bez problémů. Ty gumy podle recenzí mají fungovat opravdu dobře, ale v současném jarním počasí jěště nebyla příležitost je pořádně vyzkoušet ;-) .

foto eliot

eliot 31.12.2013  00:17

Navigace

To víš, na navigaci se nemůžeš spolehnout vždy na 100%. Není bohužel neobvyklé, že navigace navrhne nějakou nesmyslnou trasu, která se nedá ani projet. Nedávno jsem si nastavil v navigaci cíl a k tomu nastavil " nejrychlejší trasa" , ale vyjel jsem jinudy než běžně jezdím a neobaval se ničeho , protože mě navigace zatím nezklamala. Přišla odbočka na nějakou užší silnici, která se změnila na 3,5km polňačku, která se čím dál zhoršovala a byly v ní velmi hluboké díry, otočit se na ní šlo až po 2 km , ale to už jsem se rozhodl to dojet. A dojel jsem, ale nemusím moc zdůrazňovat, že to nejrychlejší trasa tempem kroku opravdu nebyla a taky to , že by tu měla auta s nižším podvozkem opravdový problém.

woody-alien 31.12.2013  07:12

« Re: Navigace

Mě zatím navi vypekla jednou, když mě přes jakousi vesnici poblíž Hradce Králové nahnala na dřevěný mostek. To by ještě nebyl problém, ale zřejmě kvůli zatížení byl vjezd omezen do šířky kovovými sloupy. Takže jsem nevěřícně zíral, jak po můstku přejíždí zřejmě místní (protože dost nebojácně) A4 Avant a mezi sloupky má k zrcátkům na každé straně tak maximálně dva,tři centimetry, no a já se svojí dodávkou jsem měl peška i kdybych zrcátka sklopil. Na druhou stranu - co jsem viděl v Paříži, tamní řidič by to "dal". Nebyl by pos.era, odrbal by auto z obou stran, ale projel by. >:D

Midlosek 31.12.2013  10:39

« Re: Re: Navigace

eliot:: pravda je, že musím ještě pořádně zjistit, co, kde a jak navigaci nastavit, aby dávala uspokojivé výsledky. Nastavena byla "nejrychlejší trasa" a já se ani nepodíval na itinerář. Jak jsem stál v noci před zákazem vjezdu, nenašel jsem ani kde nastavit přepočet trasy. Snad se nebudu muset potupně uchýlit ke čtení manuálu >:D

woody-alien: mě navigace (tenkrát nějaký TomTom na PDA) vypekla, když jsem jezdil po Krétě. Měl jsem nejnovější mapu, kde byl dokončený okruh, po kterém se jelo na Knossos. Všechno bylo dobře, jen práce na dálnici byla trochu opožděná. U každého ze tří nájezdů chybělo asi 1 až 3 m k dokončení. Nakonec jsem dojel krásnou cestou - stará zástavba, pole, sady až přímo na parkoviště v Knossosu, podle rukou psaných papírových cedulí od místních.
        No, na druhou stranu to byla asi víc chyba dělníků, než navigace :-)

foto eliot

eliot 31.12.2013  11:15

« Re: Re: Re: Navigace

Já jsem jen viděl, že mě čeká hezky rovná silnice 3.třídy.
          Radši si ho přečti, ještě tě navigace pošle tam, kde to neznáš a kudy pak neprojedeš a budeš těžko hledat cestu zpátky >:D .

foto Jetty

Jetty 31.12.2013  02:13

Peugeot 508

Ahoj, chci se zeptat, píšeš: "Peugeot 508 nemá v motorizaci benzínovou variantu."
    To už nenabízí ani 1.6 THP? viz [odkaz]

Midlosek 31.12.2013  10:05

« Re: Peugeot 508

Nenabízí benzín ani v konfigurátoru, ani v ceníku. To v době nárustu poptávky po benzínových motorech není od Peugeotu moc prozíravé ;-) .

foto Jetty

Jetty 03.01.2014  00:53

« Re: Peugeot 508

To teda není. Zajímal by mě důvod, proč vyřadili benzín úplně z nabídky motorů pro P508 :-|

idam.i 03.01.2014  01:08

« Re: Re: Peugeot 508

Zistí si aké majú motory 1,6THP problémy.Možno to preto vyradili. :-(

foto umo

umo 31.12.2013  08:04

Navigácia

Zdravím. Podľa mojich skúseností sa na navigáciu nedá spoľahnúť na 100%. Už sa mi stalo, že ma navádzala na lesnú cestu. Našťastie som tú trasu mal vopred naštudovanú podľa mapy. Bola to moja prvá skúsenosť s navigáciou a bol som dosť sklamaný.
    Prajem čo najviac bezproblémových km v novom aute.

Midlosek 31.12.2013  10:58

« Re: Navigácia

Ahoj umo, co se týká navádění na lesní cestu, tam by mělo jít "odznačit" volbu, že trasa zahrnuje nezpevněné cesty. To dnes umí prakticky každá navigace.
      Pokud navigace navádí do zákazu vjezdu který tam je už pár let, je to především chyba mapy. Pokud se člověk podívá, kolik chce Ford za nové mapy, tak to zamrzí.
      Jinak navigace je náramě užitečná věc, hlavně když se člověk má pohybovat někde ve světě kde to vůbec nezná a nechce po cestě studovat půl dne papírové mapy.
      Ideální stejně je pokud se plánuje nějaká delší cesta, stanovit itinerář na mapě a následně zadat do navigace.
      Tak snad ta vestavěná navigace nakonec nebude o tolik horší, než ty navigace co mám v telefonu ;-) :-)

Díky

woody-alien 01.01.2014  19:00

Výdechy

No, koukám, že proces pořízení Mondea a komplikace s ním spojené máme dost podobné. Čekací doba, teď ty výdechy. Mně tam tenkrát zase namontovali černé hagusy místo stříbrných. No a museli je měnit. Byla to ale akční série Enterprise, kombinace několika standardních výbav. Tak to asi prostě špatně "splácali". Následně jsme s dealerem kontrolovali výbavu bod po bodu dle specifikace, ale jinak už bylo vše v pořádku. Z čeho to "splácali" u tebe mi není moc jasné. No, jsem zvědav. Dej vědět, co na to řeknou.

Midlosek 01.01.2014  23:28

« Re: Výdechy

Já jen přemýšlím, jak se zrovna tohle dá napravit - dodělat. To je odstrojit půl auta, natahat to, nastrojit nové dily...být nějakou dobu bez auta. A co teprve, když bude odpověď ve smyslu, že to dodělat nejde, co potom.
      Z čeho to splácali, to netuším. Je to standard Titanium Plus (04 - 12) + něco málo navrch.

Je uváděné - Hlavní prvky výbavy Mondeo Titanium Plus:
      ...Výdechy klimatizace v B-sloupku pro cestující na zadních sedadlech
      ....

Není to nic akčního jako třeba SD navigace, nebo sedadla kůže / Alcantara. Předpokládám, že odpověď nebudu mít dřív než v pondělí.

woody-alien 02.01.2014  00:03

« Re: Re: Výdechy

Jj, proti tomuhle jsou ty moje hagusy prkotina. I když museli zevnitř odstrojit střechu. No to jsem vážně zvědavej.

hp21 02.01.2014  00:41

« Re: Re: Re: Výdechy

já bych asi ty hagusy třeba nechal být..... než aby se mi někdo hrabal takhle v autě, co udělaji v továrně to je prostě nenahraditelné ;-\ třeba nabídnou na výdechy nějaké finanční vyrovnání..... ale to asi těžko :-( >:D

woody-alien 02.01.2014  01:00

« Re: Re: Re: Výdechy

Njn, chvilku jsem o tom taky uvažoval, ale pak ve mně vzkypěla žluč a řekl jsem jim, že trvám na nápravě v původní kvalitě a že si to všechno zkontroluju. Takže to vyřizovali přímo s dovozcem a na tu výměnu přijel dohlídnout nějakej technik z Prahy. A je fakt, že jsem nic nenašel a dodnes je všechno v pořádku. Přitom tady byl jeden uživatel (teď honem nevím kterej), kterej si v recenzi nového Mondea stěžoval na odchlipování stropu u zadních dveří. U čerstvě dodaného auta. Tak jestli nakonec ten můj strop při té výměně nepřidělali líp než ve fabrice. ;-) Zase je to jenom auto a dneska ti ho půlku rozdělaj i v servisu jenom aby vyměnili žárovku....ovšem tohle s těma výdechama bude zajímavý.

Midlosek 02.01.2014  11:16

Tak mám odpověď od prodejce a informaci spojenou s modely "Plus" ze 29.3.2013:

Ruší se boční výdechy klimatizace v B sloupcích pro cestující na zadních sedadlech, které jsou v současnosti standardem pro stupně výbavy Ghia a vyšší. Přesné datum uskutečnění změny není známé, položka však již byla odstraněna z ceníků.

Nicméně všichni prodejci v popisu výdechy stále uvádí, nikde žádné upozornění na tuhle změnu, při koupi jsem to uváděl jako jeden z důvodů, proč jsem nakonec chtěl právě Titanium a ne Winner. Normální auta mají výdechy vzadu ve středové konzoli, Ford už nemá ani ten bastl v B-sloupcích. Tyhle výdechy jsou uváděné i v aktuálních dokumentech, které stáhnete na ford.cz (např. katalog).
              Tak teprve teď mám chuť někoho ve Fordu nakopat důkladně do ř i t i!

woody-alien 02.01.2014  13:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

No, hezký... :no: Teoreticky bys to mohl reklamovat jako klamání spotřebitele, prakticky to ovšem vidím bledě. ;-\

Midlosek 02.01.2014  13:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Možná bych to rozšířil na "zklamání" spotřebitele ;-)
                  Našel jsem ve svém autě průvodku od Fordu S-Max Titanium X se vším, na co si člověk vzpomene, pro "Autohaus Bacher GmbH". Když si jeho vin dám do etisu, vypadne na mě to samé jako u Mondea "With Standard "B" Pillar Trim". Dle toho soudím, že už není možné koupit v Evropě žádný Ford s ventilací pro zadní sedadla. Navigace je asi atraktivnější, jednodušší a levnější řešení na které mnohý zákazník slyší...

sir 02.06.2014  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

A zkousel nekdo z vas ty vydechy jeslti vubec funguji?
                    Ja si parkrat za sebe sedl do zadu..a hopsal zpet dopredu...a zkousel , jak to zadu skrze vydechy dostat vice tepla ci zimy...a ono to moc..moc nefunguje....jen velmi..malo.

Z toho duvodu tomozna vyhodili :))

Midlosek 03.06.2014  13:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Pozitivní je, že to alespoň rozpohybuje vzduch vzadu. Je velká ostuda, že auto ve střední třídě nemá vůbec žádnou ventilaci pro cestující na zadních sedadlech. Jediná možnost jak na sebe vzadu pustit trochu luftu, je otevřít si okénko.
                      Jak to funguje, či nefunguje co se regulace teploty týká, to je otázka pro ty šťastnější co mají Mondeo před dubnem 2013.
                      Důvodem pro absenci výdechů, nebude nic jiného, než snižování nákladů na výrobu.
                      Odpověď Fordu ČR na dotaz proč když prezentují co je u výbav "Plus" nového a nikde nezmíní trvalou absenci těchto výdechů byla, že to vůbec nikoho nezajímá a nikdo by si takovou informaci ani nepřečetl.
                      Za tohle dávám Fordu :no:

hp21 02.01.2014  12:22

« Re: Re: Re: Re: Výdechy

ano o tom rozdělání půlky auta bychom ti my Clijaři mohli vyprávět woody >:D prasklá přední žárovka se mění přes podběh, doma a nebo na silnici jsi absolutně bez šance.... ;-\

tak tohle naštve :'-( přeju ti pevné nervy s vyřizováním reklamace.... teď se teprve ukáže do jaké míry jsou slušní u Fordu :-|

Ozzman 30.01.2014  22:06

« Re: Výdechy

Kamarád má pofaceliftované kombi 2011, bohužel to nekoupil nové a výbava je nějaká zpráskaná dohromady. Prvky z titania, ale i z Enterprise . Nicméně také výdechy klimatizace chybí. Já je u svého předfaceliftovaného Titania mám :-)

Je to zvláštní, že se to liší od modelu..

woody-alien 30.01.2014  22:29

Tak aspoň je každé Mondeo originál...dvě stejný nenajdeš. >:D :yes:

Já mám taky pofejslift 2011 a ty výdechy tam mám. Ale zase mi tam nedali víčko hrdla nádrže, pacholci. >:-[]

Ozzman 30.01.2014  22:37

« Re: Re: Re: Výdechy

Nestrachuj se, to taky nemam >:D

woody-alien 30.01.2014  22:55

« Re: Re: Re: Re: Výdechy

Tý jo, krade se to jak simply clever škrabka.... >:-[]

foto smoula-nesika

šmoula nešika 31.01.2014  00:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

... nebo stěrače a loga z fáva. >:D Není to tak dlouho, co jsem byl svědkem toho, jak v centru města naproti služebně Policie ČR vylezl z baráku chlap a šel k zaparkovanému favoritu. Klíč asi někde zašantročil, sáhl tedy za stírač pro kus drátu, prostrčil ho pod těsněním okna a vyháčkoval zámek. Vzal papíry a zabouchl za sebou...

Midlosek 31.01.2014  01:17

« Re: Re: Výdechy

Je to opravdu nařízení centrály Ford z března loňského roku. Myslím, že se to týká všech modelů značky. Výdechy v B-sloupcích už nikdy u Fordu nebudou, což je o to horší, že konkurence v této třídě má ventilaci k zadním sedačkám jako standard.
        Informaci, že tohle udělají nikde Ford ČR nezveřejnil, protože by to prý vůbec nikoho nezajímalo. To, že jsou výdechy třeba v aktuálním návodu pro mr 2013/75, to je jen tisková chyba.
        Když vidím, jak odrbávají tenhle dosluhující model, snad ani raději nedomýšlet, jak bude vypadat za rok španělské překvapení v podobě modelu 2012. Možná proto vzniklo "Vignale". Kdo koupí Vignale, obdrží kvalitu na úrovni standardu konkurence ;-) .
        Rozhodně se vyplatí před podepsáním smlouvy projít každou jednotlivou položku výbavy, která ještě včera byla pro daný model standard.
        Takové terno, jako byla výbava Enterprise v roce 2011 včetně podmínek prodeje, to už se asi opakovat nebude :-) .

Ozzman 31.01.2014  07:35

« Re: Re: Re: Výdechy

Abych ti řekl pravdu, tak se v těch výbavách dost ztrácim, před faceliftem to bylo krapet jednodušší, byla Ghia (o té sem uvažoval, ale to obludné obložení dřevem mne odradilo, hlavně když sem pak viděl stejný vůz v černé a s komplet hnědým tunningem včetně celé středové konzole), Titanium, Titanium S a pak ten základ, všechny se daly od sebe rozeznat. Pak přišel facelift a třeba kamrád když sháněl lehce ojeté mondeo mi přeposílal fotky aut, co měly nový interiér a staré masky... Zkrátka proto se už ničemu nedivím >:D >:D

Na druhou stranu, já jsem s autem hodně spokojen a určitě bych třeba za Passata nebo Superba nevyměnil. Jsem dost zvědav na novej Fusion, teda Mondeo :-)

P.S. Moc se mi líbí ta bílá barva na tvém voze :yes: Doufám, že na léto pořídíš hezká kola :-)

Midlosek 31.01.2014  09:02

« Re: Re: Re: Re: Výdechy

Kola mám ve sklepě a jen co roční doba dovolí, půjdou na auto :-) . Už se na to těším. Zatim u každého Forda bylo originál obutí Michelin, já mám letní nějaké Kumho...
            Plecháče jsem koupil s autem s ohledem na to, kdy auto konečně dorazilo.

Ozzman 31.01.2014  09:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Tak to je správné. Mne teď taky čekají nové letní gumy >:D Ach jo.. na druhou stranu to bude první pořádný výdaj a to mam 190 tisíc najeto :-)

woody-alien 31.01.2014  10:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Já má zase originál z výroby letní Good-Yeary. Když jsem kupoval Transita, tak ten můj Kombi (plné prosklení, 8 míst) byl na Pirellkách a koukaj jsem, že všechny Vany maj Hankooky. Byl jsem zvědav, co daj za gumy na Swifta, přece jen levnější auto - tak jsem čekal jestli to nebudou nějaký Xhong-Fengy >:D , a byly tam Continentaly Sport Contact. :yes: Je to prostě různý.

woody-alien 31.01.2014  10:17

« Re: Re: Re: Re: Výdechy

Protože do standardních výbav vždycky ještě zamotaj akční. To byla Enterprise, kterou mám já, pak zase Winner nebo co a tak furt dokola. Takže já tam mám kombinaci několika výbav a příplatkových prvků. Prase aby se v tom vyznalo. Na druhou stranu, já žádný výbavy neřešil, já tam prostě přišel, tohle mi nabídli a tak jsem to vzal. ;-)

Midlosek 31.01.2014  10:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

No, není divu že jsi to vzal. Taková parádní kára s takovou výbavou. Vzhledem k tomu, že je to právě Enterprise, tak asi s velice příznivou cenou ;-) .

Ozzman 31.01.2014  12:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Výbavu bych taky neřešil, v autě mám polovinu věcí, které bych oželel. Mě akorát vadí, že nemám stříbrné lyžiny ( dle Vin sem se dostal k objedávce auta a majitel si výslovně přeobjednal stříbrné na černé, asi aby se mu neoloupaly či co....):) Spíš byly zajímavé rozdílné masky a vůbec vzhled auta :-) Proto bych preferoval Titanium.. i když u té pofaceliftované verze je to zas jinak a i to tvé Enterprise vypadá skoro totožně jako klasické titanium, možná ještě lépe když na to tak koukám :-)

woody-alien 31.01.2014  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Jj, kdybych si to mohl vybírat položku po položce, tak určitě taky ledacos vynechám. Ale když mi to tak pěkně zabalili... ;-) O ty stříbrný ližiny jsem ovšem musel bojovat, ale to už jsem tady psal.

Btw Když jsi z Kladenska. Brácha bydlí v Kročehlavech, takže tam jezdím poměrně často. Možná znáš cestu z Kročehlav přes Brandýsek, Třebusice, Zvoleněves a Kamenný most, která se napojuje na silnici Slaný-Mělník. Po ní pak jezdím do Nové Vsi na D8 a hurá do Sudet. No ale právě ten úsek od Kročehlav mě baví, není to zrovna kvalitní silnice, ale spousta zatáček a hodně členitý. Mezi vesnicema tam dávám Mondeu pořádnou čočku a zalíbilo se mi tam natolik, že jsem tam chtěl vzít předváděčku GTI 7 Performance. Od prodejce ze Strahova to nebylo tak daleko. No, bohužel to nevyšlo, musel jsem jezdit tam kde to moc neznám, ale zase prodejce byl nadšenec, tak to nakonec tolik nevadilo.

Ozzman 31.01.2014  16:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Jojo, já jsem z druhé strany Kladna, ale znám to tam. Chvíli sem tou cestou jezdíval za dívkou do Kralup >:D No, upřímě řečeno je to tam spíš o "hubu", protože se tam ve dne za teplých dlouhých večerů promedánují naši tmaví spoluobčané výhradně uprostřed silnice :-) Silnice tam stojí opravdu za... no ještě že máme tak dobré podvozky že >:D

Pokud mohu doporučit, tak když popojedeš od Kladna směrem k Berounce , třeba na Nižbor a tak, je to jiný kafe, tam už je kouskama nová silnice, zatáčky i o 180 stupňů... parádní svezení (doporučuju jet proti proudu řeky a lépe přejet most na druhou stranu), jen bych na to radši používal nějaký HH, nebo GT86 :-)

Vřele nedoporučuju tuhle cestu využívat o víkendy v létě za hezkého počasí.. cyklisté to mají taky rádi >:D

woody-alien 31.01.2014  18:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Jj, díky za tip. Určitě vyzkouším. Zatím ale svojí starou dobrou Fordkou.... ;-)

Ozzman 01.02.2014  11:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výdechy

Kdyžtak se ozvi a provezu tě tam.... taky Fordkou >:D A mužeme ještě přibrat pár podobně postiženejch nadšenců >:D S Fordkama.. samozřejmě:D

foto killerhammer

killerhammer 05.01.2014  11:38

Vyduchy klimatizacie v B-stlpikoch

Mám Mondeo 2009 s tými výduchmi vo výbave Titanium.
    Asi po polroku som zistil, že z nich nejde teplý ani studený vzduch podľa nastavenia klímy (ale len taký kabínový :-! ).
    Oni nie su napojené na klimatizačný okruh ale sú len ukončené vpredu pri nohách spolujazdca.
    Veľa ľudí to reklamovalo ako nefukčnú vec, preto to technici vo Forde začali nazývať vetranie >:-[]
    Myslím, že to je hlavný dôvod, že to stiahli z výroby.
    Bol to odjakživa podvod >:D
    Funkčné klimatizačné výduchy máš pod prednými sedadlami.

Midlosek 05.01.2014  14:05

« Re: Vyduchy klimatizacie v B-stlpikoch

To mě celkem překvapuje, že jsou nějaké výdechy pod přední sedačkou. Kde je najdu?
      Nikde nic takového nepíšou a pod sedačkou kam se rvou nohy, bych nic podobného nehledal ;-) . Případně ještě, jak se ovládají?

Dík

Ozzman 31.01.2014  12:26

« Re: Vyduchy klimatizacie v B-stlpikoch

Moment, já mám 2008 titanium a jde z toho vše to, co jde dopředu...

foto killerhammer

killerhammer 06.01.2014  00:00

Re: Vyduchy klimatizacie v B-stlpikoch

Pod prednými sedadlami na zemi a fúkajú vzduch dozadu teda popod predné sedadlá smerom do druhej rady sedadiel.
    Ovládajú sa, resp. fungujú presne ako predné spodné výduchy, teda keď nastavíš klímu aby fúkala na nohy, fúka na nohy vpredu aj vzadu.
    Aspoň teda v mojej verzii pred FL.
    Ale myslím, že to budeš mať rovnako.

idam.i 30.01.2014  20:34

zvuk motora

Nuž priamovstrekované motory už nemajú ten zamatovo jemný zvuk.Teda hlavne na volnobehu.Na druhej strane zase majú aj zopár výhod. >:D

Midlosek 31.01.2014  01:24

« Re: zvuk motora

Je to tak a podruhé už mě to nepřekvapí :-)

Darth Maul 11.03.2014  12:56

Kolik Ti to žere?

Já jsem z toho trochu nešťastný, po Praze v zácpách si to klidně vezme 10 a to pak na dálnici a okreskách srazím pod 9 celkově jen zcela výjimečně. Snažím se rozjíždět s lehkou nohou, ale často to v poskakující koloně nejde a tak si turbo vždycky stříkne víc, než by muselo... :-(

Midlosek 11.03.2014  19:49

« Re: Kolik Ti to žere?

Ahoj, podle computeru se to pohybuje 9 - 9,2 l po Praze i na dálnici. Čekal jsem spotřebu trochu nižší, ale pořád věřím, že až si motor trochu sedne, že to sleze trochu dolu. Starý dvoulitr vzal v průměru 8,5 l a to jsem hu nešetřil ani maličko.
      Starší Mondeo MKIII bylo bezesporu i mnohem kvalitněší a lépe udělané, budu na něj dlouho vzpomínat.
      Tak snad se to nové alespoň trochu rozjede a ta spotřeba doufám půjde trochu dolu.
      Po záruce možná zvážím Bluefin...

woody-alien 11.03.2014  20:24

« Re: Re: Kolik Ti to žere?

To je tedy zajímavé. Takovej iudex se stejným motorem se občas chlubí spotřebou, která je hodně blízká té mojí s nafťákem, tedy pod 8 litrů. Ale když jsem před koupí Mondea dostal nabídku na kombi s tímhle 1.6 EB, tak mě přesně tohle napadlo a taky odradilo - totiž že v kombajnu a s mým stylem jízdy to bude žrát jak protržený.

Midlosek 13.03.2014  11:06

« Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Tak já jsem si právě na základě informací lidí s 1.6 EB myslel, že bych se oproti dvoulitru s plynem často na podlaze, mohl dostat k těm 8 l, což by byla úspora na sto asi půl litru.
          Uvidím co udělá se spořebou přezutí na letní pneu a taky ještě další kilometry, kdy se trochu uvolní motor, podvozek i převodovka.
          Mimochodem ještě hloupá otázka. Červená světla v předních dveřích jsou světla, nebo jsou tam v ramci úspor vtipně jen odrazky?

Midlosek 13.03.2014  19:29

« Re: Kolik Ti to žere?

Tak ve dveřích jsou opravdu odrazky, není to světlo jako má třeba Fábie :-)

Darth Maul 11.03.2014  22:25

« Re: Re: Kolik Ti to žere?

No já už mám nalítáno přes 30.000 a pořád se nemůžu dostat pod 9 litrů celkem za dobu užívání. Jako když jedu po dálnici tempomatových 130, tak si to vezme jen 6,5-7 litrů, ale ty kolony v Praze jsou prostě vražedné - zlatý bavorák v naftě, co žral 5-6 litrů ať jsem s ním dělal cokoliv... :-(

Jo a ještě jedna věc - počítač strašně kecá, to auto si reálně bere o půl litru víc, než ukazuje computer. Měřím to od plné do plné na Spritmonitor.de a bohužel je to smutná realita, kterou obávám se v servisu nevyřeší nějakým přeprogramováním. :no:

foto poterienko

poterienko 11.03.2014  22:54

« Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

O přesně půl litru přeměřuje i A4, ale tam se to dá poladit přes VAG.

Midlosek 13.03.2014  19:27

« Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Dnes jsem byl pracovně v jednom nejmenovaném dealerství a jeden zaměstnanec mi ukázal své Mondeo kombi 1.6 EB Enterpise 2011 s nájezdem 45 000 km. Průměrná spotřeba pokažená "skákáním" po Praze byla celých 7,6 l.
          Tak kde je zakopaný pes?

idam.i 13.03.2014  20:46

« Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Že by niekde medzi volantom a sedačkou ? Kto si pokazil nohu na nafte,tažko bude zvykať na láskanie s benzínom. ;-) Poprípade aj stará atmosféra tiež bola tolerantnejšia na hrubé zaobchádzanie. :yes:

Midlosek 13.03.2014  23:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

No, troufám si říct že asi ne ;-) . Vidíš, že bych snad vlastnil někdy nafťáka? Tohle je moje jedenácté auto, ale jediné nežralo naftu. Naftové bylo jen občas některé služební. Takže ne, není to trefa. Po Praze teď skáču tak za 8,9 l - 9,0 l a dálničních 140 km/h na šestku 9,2 l, tři lidi bez nákladu. Ani zdaleka od auta nevyžaduji takovou dynamiku, jak jsem byl zvyklý u 2.0 HE (8.3 - 8.5 l).
              Co se týká staré atmosféry, tam jsem byl schopen jezdit se Škodou 100 za 5,6 l a druhý extrém za 13,8 l.
              Mimochodem jsem byl také překvapen tím, že ta 1.6 EB co jsem dnes viděl, byla docela určitě tišší.
              Takže pokud vynecháme faktor mezi volantem a sedačkou, tak auto které jsem dnes viděl (kombi) jede na šestku + tempomat po dálnici za 6.5 l a moje na šestku + tempomat 9.1 l.
              A včíl mudruj :-)

idam.i 13.03.2014  23:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Mudrovanie nechám iným.Dosť ma zaujíma čo zistíš,lebo 1,6EB je môj favorit na budúci motor.Teda uvažoval som o ňom už aj pred týmto čo mám,ale nevydalo.
                Keď som pozrel na Spritmonitor,tak im to vychádza za 8litrov v priemere. [odkaz]

Midlosek 13.03.2014  23:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Uvidíme po přezutí na letní a nějakých dalších pár tisících kilometrů. Snad to nebude tak zlé :-) . Jinak 1.6 EB bude asi dost rychle vystřídaná novější 1.5 EB u nových modelů.

idam.i 13.03.2014  23:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Ešte po Prahe by som to akceptoval,ale tých 9,2 pri 140km/hod je určite veĺa.Na podobne veĺkom aute aj keď určite slabšiom pálim pri 130km/hod 6,9 litra. [odkaz]

Darth Maul 15.03.2014  23:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Do 7,5 litrů při tempomatových 140 kmh mám s tímhle autem taky... problém je, že pokud se nechci na semaforech rozjíždět jako důchodce a v kolonách dělat špunt, vezme si ten motor pri téhle velikosti auta v Praze klidně přes 10 a to je otrava, pokud v ní najezdíte 70% jízd . :-(

Midlosek 16.03.2014  17:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Pojížďky po Praze mám taky hodně, ale vejdu se cca za 9 l, víc naštěstí ne ;-)

foto bono-p

bono.p 15.04.2014  08:51

« Re: Kolik Ti to žere?

Vcera som jazdil s jednou predvadzackou 1,6EB kde BC ukazoval 7,7 litra/100km. Vraj to jazdilo len v BA v ramci predvadzacich jazd.. takze ta spotreba 9 litrov je pomerne vysoka..
      Na strane druhej - mam Merivu 1,4 Turbo 88kW. Je to len MPI, v meste mam co robit aby som sa drzal okolo 8 litrov. Nie je to vyslovene jazda na klobuka ale rozhodne nemozem jazdit stylom brzda-plyn. Obcas vyradujem na neutral ked je velmi mierne klesanie. Ak sa da brzdim motorom na 5.ke. Taktiez musim jazdit pod 2000 otacok, pri ustalenej rychlosti po rovine mam bezne 1500. Vypinanie motoru na niektorych krizovatkach kde som vedel ze budem dlhsie stat prinieslo usporu cca 0,4 litra. Problem je ze mi to nezvladne baterka. Takze to nerobim. Mondeo ma S/S ? V kolonach to moze urobit 1 liter.

Midlosek 15.04.2014  19:57

« Re: Re: Kolik Ti to žere?

Mondeo vyrobené pro ČR S/S naštěstí nemá ;-)

foto sabbath-stones

sabbath_stones 28.04.2014  13:27

« Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Spotreba klesne keď prvý krát vymeníš olej. Pýtaj si 5W-20. Mám obdobné Mondeo 1,6 Ecoboost. Ak môžem poradiť s tou spotrebou. Nejazdí pod 2000 otáčok a nevytáčaj motor pokiaľ nevymeníš prvý olej. Potom sa ti to auto odvďačí s nízkou spotrebou a motor stíchne.

Nedávno som sa podľa počítača dostal na 6.0 l na 100km. Jazdil som diaľnicu, okresy, hory, prešiel so asi 40 dedín, ale bol som sám. Počkaj, budeš spokojný. V meste spotreba moc neklesne, ale toto auto je stvorené na dlhé cesty, tam je jeho sila.

Midlosek 28.04.2014  13:38

« Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

No, jak jsem psal včera v novinkách, tak jsem byl spotřebou docela překvapen ;-) .

"Trasa celkem 30 km obec (50 km/h), 20 km mimo obec (cca 80 km/h), 50 km dálnice (130 km/h).
            Průměrná spotřeba na konci trasy dle PC 6,0 l/100 km bez nějákého podtáčení a trápení."

Aktuálně cca 2 000 km najeto, olej jsem ještě neměnil.

foto sabbath-stones

sabbath_stones 29.04.2014  09:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Auto je nové a krásne. Veľa šťastných kilometrov prajem. Dlhé cesty sú lahôdkou s Mondeom Ecoboost.

Midlosek 30.04.2014  15:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kolik Ti to žere?

Já děkuji za přání. Auto ještě krásně voní novotou, tedy především kůže uvnitř.
                Ať i Tobě slouží Mondeo k plné spokojenosti ;-) .

Midlosek 16.06.2014  14:30

Nová generace

Tak je tu první indicie ohledně nástupu "nové" generace Mondea.

Konfigurátor říká -

UPOZORNĚNÍ! Ford Mondeo projde generační obměnou a brzy bude nahrazeno novým modelem. Ford Motor Company proto negarantuje vyrobitelnost vámi konfigurované verze vozu současné generace. Pro konkrétní konfiguraci vozu se obraťe na svého autorizovaného prodejce vozů Ford.

Objednat je možné jen Winner Plus a Titanium Plus, maximálně omezena nabídka motorů...

Staré v rozumné konfiguraci už nejde objednat a nové je v nedohlednu. Vzhledem k tomu, že se každé vyrábí v jiné fabrice, mohla se nabídka trochu překrývat. Tak snad brzy uvidíme kdy, jak a za kolik. Pokud to zpoždění v Evropě bude kompenzovat FL, tak jsem zvědav co bude nového.
    No a pokud se bude na nové (výrobu) čekat taky půl roku, tak by první kusy už na jaře můžou být realitou.

Tak kdy tu bude první recenze nového modelu? ;-)

foto jprich

jprich 19.09.2014  11:28

Přední maska

foto umo

umo 30.12.2014  06:20

mondeo

Ahoj. Dobrá recenzia, len si oprav náhon a najazdené kilometre. Nech slúži spoľahlivo.

Midlosek 30.12.2014  11:11

« Re: mondeo

Ahoj umo, díky za upozornění. Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho chybu s pohonem kol přehlížet. Když jsem auto koupil, bylo na počítadle 5 km, když jsem sepsal základní recenzi, mělo právě těch 50 km :-) . Časem to co dávám průběžně do novinek, zakomponuji do rozšíření recenze.

foto bavec69

bavec69 11.01.2020  21:43

super

:yes: ;-)

Midlosek 06.02.2021  23:57

Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

To je jedno velké dilema. Ford má v Mondeu i S-Maxu už jen naftu a to není pro mě dobrá zpráva. Chci auto které jezdí na benzín a baterku má k tomu, aby kroutila startérem. Dnešní trend SUV, není právě můj šálek kávy. Vyšla mi z toho nakonec nejlépe nová Insignia a potom Superb.
    Nakonec vyhrál Superb a přiznávám, že jen z důvodu lepšího přístupu na zadní sedadla a lepší cenové nabídce. Bylo to hodně těžké rozhodování. Pořád je to ale ještě celkem normální auto a nedokážu si představit, co bude následovat po něm ;-\ .
    No a počítám že někdy v červnu, budu hledat nového pána, pro mého mazlíka. Musím říct, že se mi s ním bude těžko loučit. Škodovka není ani tak hezká, ani nebude tak skvěle jezdit. Navíc zavřené autosalony, auta si není možné ani prohlédnout, ani projet.
    Snad to do léta bude lepší aspoň s tou pandemií, když už ne s těma autama...

idam.i 07.02.2021  11:50

« Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Pozerám,že máme podobné preferencie.Aktuálne mám emesačnú skúsenosť s Insigniou.Hoci som ju nebral ako fungláč,zatiaľ úplna spokojnosť.Snáď len tá dĺžka skoro 5 metrov občas limituje manipulačný priestir v meste.
      Každopádne prajem veľa spojných kilometrov so Superbom.Volil si 2,0 alebo 1,5TSI?

Midlosek 07.02.2021  17:59

« Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Chtěl jsem 2.0 TSI, ale nakonec jsem se rozhodl, že dám prachy raději za výbavu a spokojím se s 1.5 TSI. Jinak mi tam pořád něco chybělo a když jsem to přidal, byla to zase hrozná raketa. L&K s 1.5 TSI je kompromis, ale mám to tak 65 / 35 % skákání po městě / dlouhé štreky. Lehký motor, který se hned ohřeje, to je třeba v aktuálním počasí k nezaplacení.
        Mám hotovou konfiguraci a cenovou nabídku, dnes jsem se chtěl podívat ještě na nějakou drobnost a vyskočilo na mě, že už není dostupná bílá Candy. Prostě jen tak, ze dne na den. Obyčejnou bílou chci z mnoha důvodů, tak doufám, že to co mám v nabídce, tak platí.
        Stejně se mi ale víc líbí Insignie liftback ;-) Ale tam zase chceš GS-Line a zjistíš, že nemůžeš mít vyhřívané zadní sedačky a tak.

idam.i 09.02.2021  00:04

« Re: Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Ja som s motorom 1,5turbo spokojný.Nie že by sa mi dvojliter nepáčil,no reálne na bežné jazdenie 1,5 stačí.Ten cenový rozdiel je značný a aj spotreba by asi bola vyššia.
          Na Slovensku je Insignia o dosť lacnejšia ako Superb.No momentálne je z benzínov vhodný len 2,0 turbo.Možná nejaká vhodná skladovka ? Motor 1,5 už stiahli z ponuky. ;-\

Midlosek 12.02.2021  12:51

« Re: Re: Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Se slevou od dealera Škody jsem na tom lépe než v případě Oplu a to nejen díky zvolené motorizaci :'-( . Papírově vypadá 1.5 Oplu lépe než koncernové TSI. Recenze ale hovoří o jedné velké přednosti TSI a to má být v Superbu kultivovanost a velice nízká hladina zvuku. Tak snad nebudu zklamaný, záloha už je zaplacená.

Ozzman 09.02.2021  07:00

« Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Ahoj, vím, že píšeš, že chceš klasickou koncepci, ale Mondeo HEV je nečekaně dobré a na ten tvůj režim jízd by to nemuselo být špatné, zkoušel si ho ? Já mám radši naftu, ale pokud bych chtěl benzín a z velké části do města, asi bych to uvažoval :-)

Midlosek 12.02.2021  12:40

« Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Mondeo HEV jsem nezkoušel a stejně tak jsem neměl ještě možnost zjistit, jak funguje S-Max Hybrid, ten má myslím tu samou koncepci, co má Kuga. Přijde mi to ale zbytečně drahé a při mém nájezdu není šance, abych zdůvodnil vyšší náklady.
        Největší strach mám z toho, že prostě jiné auto nebude tak čitelné a zdaleka nebude mít na silnici takovou jistotu ve všech možných režimech, jako právě tahle Mk IV. Navíc se mi to auto pořád moc líbí.
        Byl bych moc rád, abych ho nakonec aspoň udal někomu, kdo se o něj bude starat a ještě dlouho mu vydrží. Kdybych na tom byl finančně lépe, zůstal by mi asi, jako druhé auto v rodině ;-)

foto vondry87

vondry87 13.02.2021  14:12

« Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Můžu se zeptat, jaký byl reálný cenový rozdíl mezi tím Superbem a Fordem? Že ti to přišlo zbytečně drahé? My řešili před půl rokem něco podobného a naopak nám S-Max vyšel jako výhodnější volba. Tehdy teda s 2.0 140 kw naftou a automatem, ale dnes je za stejnou cenu 800 tis. ten hybrid. S dovybavením je to za cca 850 tis. Ano i tak to není tak dobře vybavené jako L&K, ale zase se bavíme o dvoulitru hybridu a automatu a větším autě. A Superb 1.5 TSI L&K je ceníkově přes 900 tis. v manuálu, takže reálná cena (teda pokud nemáš nějaký super slevy) bude taky kolem těch 800 tis. Nám tehdy vyšel Ford jako jasně výhodnější varianta a naopak jsem si vnitřně nedokázal obhájit cenu Superbu..

Midlosek 13.02.2021  15:58

« Re: Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Budu se už asi opakovat, ale S-Max byl také jasný favorit. Nakonec ale pro Škodu byla rozhodující opravdu příznivá cena, benzín a nakonec vlastně i ta výbava.

foto vondry87

vondry87 13.02.2021  22:19

« Re: Re: Re: Re: Kam ďalej? 02.02. 18:30 idam.i

Ok díky za info, dobré vědět, že i škodovka umí kouzlit s cenou, když se jim chce :yes:

Midlosek 18.05.2021  08:32

Auto na prodej...

Blíží se chvíle, kdy už bude vyrobené nové auto a tak bude někdy během června Mondeo k prodeji. Aktuálně má najeto asi 36 000 km, serviska je papírová i elektronická a samozřejmě jsem první majitel :-) . Auto má dvě kompletní sady kol a co vím, bude potřeba vyměnit motorový olej. Pokud se včas nenajde zájemce, nechám auto asi u prodejce na protiúčet.