Ford Focus C-Max (2004)

11.6.2007

Maxe jsem koupil 16.5.2007 v bazaru v Kladně na inzerát na netu.Před koupí jsem si nechal poslat naskenované stránky ze servisní knížky,kde byly…

Ford Focus C-Max (xsnakex)

foto lazak-

lazak. 11.06.2007  08:29

Pěkné

Pěkné auto,pěkné kola,trochu stručná recenze chtělo by to trochu rozepsa,ale to asi až s počtem najetých kilometrů.Jinak dávam 8 bodů jo mrkni na moje aspon můžeš porovnat konkurenci od Renaultu.Docela si mně podělal proto měním své hodnocení, ale budiž.

xsnakex 12.06.2007  14:38

« Re: Pěkné

:-) Díky za stálost názoru :-)
      Ať Ti Scenic jezdí dobře i s mýma šesti bodama ;-)
      Já svoje hodnocení nezměnil

"-- skrytý --" 11.06.2007  08:31

Pekna kola!!!

Ahoj, je peknej a mas moc pekne alu kola+Pirelli P7(ja je mam taky).Takze davam 9b.P.S.Na kolik te takto ojety vysel?,jestli to neni tajne ;-)

foto Aischylos

Aischylos 11.06.2007  08:35

krasavec

Nádherný kola, nádherný zachovalý interiér... :-) se to vyplatilo, teda podle toho kolik si dal..10b...

xsnakex 11.06.2007  08:55

CENA

Ahoj kluci,
    díky za pozitivní reakce,mě se kola taky líbí.
    Jinak Maxim mě přišel na 329tKč.
    Kola v kombinaci s Pirellkama byly za 20tKč.

Jinak s přibývajícími kilometry se budu snažit doplňovat nová fakta.

Zdarec

foto Focusman

Focusman 11.06.2007  09:07

body

vylepši recenzi a dám plný počet.Zatím 9B!

"-- skrytý --" 11.06.2007  12:19

interior

mě se odjakživa líbíl interiér tohoto vozu,jen proboha,dej tu vůni do auta pryč,nebo ti to poleptá palubovku jako mě na Meganu ;-\

jmurjr (H22A7) 11.06.2007  14:19

body

davam 10 za super motor, farbu a disky, osobne by som ale hladal verziu s automatickou klimou. :yes:

xsnakex 11.06.2007  14:29

« Re: body

Díky za hodnocení.
      Automatickou klimu jsem sice hledal,ale nepreferoval.Je to příjmná záležitost,ale vůči celkové konstalaci ostatních komponent ne až tak podstatná.
      Prostě auto celkově působilo dobře a automatická klima nebylo pro mě to nejdůležitější (narozdíl od ESP,servisní knížky,najeto cca 60-90tkm,atd.)

"-- skrytý --" 11.06.2007  14:44

Bodíky

Dávám, za 9b, kola jsou super, takový jsem ještě neviděl ;-) jinak koupil jsi za dobře, mě můj vyšel na 320t (ale individuální dovoz z DE), takže jsem nepřiplácel nějakýmu bazarníkovi.

Tak ať slouží :-)

"anonym" [87.244.220.XXX] 11.06.2007  15:19

lakovanie

soferove dvere mas lakovane, aj to si vedel ?

foto Lubosss1

Lubosss1 11.06.2007  19:53

« Re: lakovanie

super oko ;-)

xsnakex 12.06.2007  07:08

« Re: lakovanie

Díky za postřeh.
      Hádat se nebudu,protože mi na tom zas až tak nezáleží,ale změna lesku (podle který si myslím usuzuješ na lakování) je spíš způsobená tím,že přední dveře nebyly uplně zavřený - když jsem vyběhl s foťákem,jen jsem je přivřel.
      Ať tak nebo tak,díky za názor :-)

"-- skrytý --" 11.06.2007  18:02

Body

Dávám 9b, koukni na moje

"-- skrytý --" 11.06.2007  18:38

Pěkné auto :yes: Ať slouží

"-- skrytý --" 11.06.2007  21:06

hodnotenie

pekné autíčko, a určite ešte lepšia spotreba..ja by som osobne radšej bral nové Galaxy..ale aj tak za 10b...fajn recenzia ;-)

"-- skrytý --" 11.06.2007  21:36

Peknej

Peknej, davam 9b, koukni na myho :-)

"-- skrytý --" 12.06.2007  09:43

Motory

Díky za ohodnocení mojeho Maxe, jinak Ti dávám 9b. Co se týče motorů tak nakonec jsem skončil zase u benzínu. Chtěli jsme auto zánovní a jen minimálně ojeté a těžko se sežene vše dohromady. Na přelomu roku kdy jsem ho sháněl měly diesely nalítáno minimálně 100000km a stály o dost víc. Alespoň že ten motor má 85kW. Jezdím každodeně po městě. jinak diesel jsem zkoušel a je super, rozdíl ve spotřebě bude okolo 2l a já najedu tak okolo 20000km za rok, takže cenově když vezmu v potaz pořizovací cenu to vyjde hodně podobně jako diesel.

"-- skrytý --" 12.06.2007  18:23

« Re: Motory

Musím uznat že stejně jsem smýšlel i já,takže 1.8 benzín byla jasná volba... ;-)

"-- skrytý --" 12.06.2007  16:46

Hezký auto a nádherný kola. Dávám 10 bodů ;-) :-) :yes:

"-- skrytý --" 12.06.2007  19:36

Slušné rodinné auto, ale ten interiér na mě působí lacině... Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 16.06.2007  12:09

super motor

pekny auto, kola a hlavne ten motor!!! vzhledem k tomu, ze ma 1,6 66kW si dokazu predstavit jak jede silnejsi verze. tise zavidim a davam 9 :-)

foto Moik

Moik 05.07.2007  17:08

Chyby v řídící jednotce

Když zapínáš zapalování, podrž tlačítko resetu PP...drž (není třeba startovat) dokud to nenapíše TEST. Pak mačkáním dojdi na "stránku" DTC - začíná to křížkem - jako number. Pokud jsou tam nuly a napsáno none, je ŘJ asi bez chyb...

xsnakex 09.07.2007  10:18

« Re: Chyby v řídící jednotce

Díky za inspiraci - prubnu to.
      Nemáš víc takovýchhle "vychytávek"?
      Obecně o C-maxu toho na netu není nijak moc.Témata se většinou týkají Focusů... ;-\

"-- skrytý --" 07.08.2007  16:18

pekná farba

Táto šedá fabra je fakt pekná. Keby som si znovu vyberal farbu na Maxa išiel by som do buď tmavo striebornej, alebo šedej. Zdá sa mi, že tak najlepšie vyniknú krivky auta ;-)
    Disky sú zaujímavé, ale v kombinácii s C-Maxom, alebo 16" (neviem čo viac) mi moc nesedia. Chcelo by to aspoň o palec viac ;-)
    Dávam 9b
    Ako vyzerá tá prostredná slnečná clona? Máš ju už nahodenú?

xsnakex 08.08.2007  16:34

« Re: pekná farba

Díky,mě se zase dost líbí ta Tvoje "bordó"
      Fotky jsem přidal,tak na to mrkni.Ta barva clony vyšla naprosto přesně k interiéru.
      Díky za body ;-)

"-- skrytý --" 10.09.2007  11:19

manuál

Díky za tu práci s manuálem. Dávám 10. Auto je krásné, taky jsem chtěl takovou barvu, ale druhá polovička byla proti.

neregistrovaný: "radimoso" [195.218.17.XXX] 24.09.2007  12:23

Díky

Díky za manuál! Dobře udělaná a inspirativní prezentace. O poruše turba se dobře nečte, mám najeto 66 000 km s tím stejným motorem, taže uvidím, co mě čeká ....

"anonym" [217.66.174.XXX] 21.10.2007  17:48

ZDRAVÍM

dobrý den mám c-maxe a kdyš pustím topení tak zapne klimatizace je to normální?NEBO S TÍM NEUMÍM DÁ SE NÁKO VYPNOUT DĚKUJI ZA RADU

xsnakex 22.10.2007  12:44

« Re: ZDRAVÍM

Pokud já vím,tak se klimatizace zapne ve chvíli,kdy je puštěný vzduch na přední okno.Je to proto,že vzduch z klimatizace je suchý a okno se tak dříve odmlží.Ale v jiných polohách volení výdechu vzduchu se klima nezapíná automaticky.

"anonym" [217.66.174.XXX] 19.11.2007  20:32

HGJGJG

neregistrovaný: "GG" [217.66.174.XXX] 19.11.2007  20:33

HGJGJGFGHFHFGHFG

"anonym" [81.201.48.XXX] 12.12.2007  14:09

manuál

Ahoj je to moc pěkný vozítko. Mám úplně stejnou výbavu a naj. 70tis. a zatím v pohodě. S tím bazarem mě to mrzí, ale jak se říká "na každou svini se vaří voda" Prosím pěkně nejde mi stáhnout ten manuál, poradí mi někdo jak a to? Díky

xsnakex 13.12.2007  07:37

« Re: manuál

Nevede se mi sem vložit odpověď - prej spam.Kdyžtak napiš na mail.

"anonym" [193.179.169.XXX] 28.12.2007  12:14

« manuál

Dobrý den, máme auto Ford focus - C max, 1,6 TDCI, r.v. 2005 a je dovezeno z ciziny a scháníme český manuál. Nemáte někdo český manuál? email je: Lenka.Tresnakova@seznam.cz díky moc.

"-- skrytý --" 13.12.2007  15:18

FM transmitter

Doporučil bys nákup toho FM transmitteru ? Pořád přemýšlím jak přehrávat MP3, případně jak zprovoznit vstup AUX. Radio mám stejné,jinak do zapalovače se to vejde bez problémů? Díky

neregistrovaný: "Pepifany" [81.201.48.XXX] 13.12.2007  16:41

« FM transmitter

myslím si že tady je odpověď ;-)

xsnakex 14.12.2007  06:47

« Re: FM transmitter

Tak pokud jde o řešení přehrávání z vnějšího zdroje a nechce se Ti (stejně jako mě ;-) )buť vyměnit rádio za typ s MP3,nebo komplikovaně oživovat AUX,tak je transmitter v pohodě.Možná vyznělo moje hodnocení negativně,ale jsem spokojenej.S rozchozením nebyl nejmenší problém - je to blbuvzdorný.Zapíchneš to do zapalovače,zvolíš frekvenci,zkusíš na rádiu,jestli je volná,zasekneš flashku do slotu a trádáááá... Po dlouhý době jsem si užil Alice Coopera ;-)

"-- skrytý --" 14.12.2007  17:54

« Re: Re: FM transmitter

Ahoj všem, dávám sem zajímavej link, tak na to mrkněte :yes:

neregistrovaný: "macca.6" [213.192.3.XXX] 22.01.2008  19:05

manuál

dobrý den,, koupili jsme si Ford c-max 1,8Tdci v cizině a potřebovola bych český návod. Nevíte náhodou kde jej sehnat?? a nebo nemáte jej?? můj mail je macca.6@seznam.cz Děkuji za pomoc :-)

neregistrovaný: "Sido" [194.213.39.XXX] 12.02.2008  06:33

« Re: manuál

Já jsem koupil manuál takto: Zavolal jsem na tel: 568838910,
      tam mě borec nahlásil jiný pražský číslo (to už teď nemám)
      na to číslo jsem zavolal a oni mě poslali česky psanou knížku-
      návod-manuál na dobírku za cca 600,- Kč. Do čtrnácti dnů jsem
      ji obdržel.

"-- skrytý --" 24.03.2008  14:08

Manuál - Pomoooooc!!!

Dobry den, koupili sme auto Ford focus - C max, 1,8 TDCI, r.v. 2005 a je dovezeno z ciziny a schánime cesky manual.
    Muzete mi ho nekto poslat na muj mail?
    namorko@inmail.sk
    Nebo muzete mi poradit jak ho stahnout s teto stranky?
    Snazil jsem se, ale vubec mi to neslo.

Mooooc Vam vsem dekuji za pomoc.

Namorko CZ

"-- skrytý --" 27.03.2008  09:02

« Re: Manuál - Pomoooooc!!!

Diky moc za odkaz, ja jsem take majitelem cerstve dovezeneho C-Maxe. Ja si rapi* platim, ale ty zadej jako uzivatel zadarmo(nedovoli mi to napsat anglicky), pockej par minut, zadej kod co se ti objevi a pak se sam rozbehne stahovani. Kdyz se nepodari, dalsi stahovani ti povoli cca za 90-100 minut. Manual je kvalitne naskenovany. Parada :-)

foto ivanhoe-s

ivanhoe_s 07.04.2008  13:04

BSA 264

Zdravim chcem sa opytat autora clanku, ci tie kolesa BSA 264 Nemesis su v prevedeni: strieborna / hyperblack / chrom? Rozmyslam nad ich kupou, no neviem ci vybrat hyperblack alebo striebornu farbu, velmi by mi pomohlo, keby som sa dozvedel, ktore su na tomto C-maxe. Dakujem

xsnakex 13.04.2008  09:55

« Re: BSA 264

Zdar Ivanhoe,tak ty moje disky jsou Hyperblack.Pokud by tě zajímalo přesné označení,tak : 7x16,5/108 ET45 67,1 BSA 264 HyperBlack

"-- skrytý --" 29.04.2008  04:10

smolař

Tak nevím ty asi budeš nejvěčí smolař pod slun cem jinak si to neumím vysvětlit držím ti palce at těto vyjde co nejlevněji. proboha kolik jsi najezdil co sis ho koupil? takhle tě ten kilometr vyjde pěkně draho. já to musím zaklepat ale najezdil jsem skoro 20000 tis a nic semi nestalo krom(brzd dest. a zamku zadních dveří) celkem najeto 90000. tak zlom vas ;-\

foto preston

preston 29.04.2008  10:06

« Re: smolař

jj,tohle se jentak nevidi,nejdriv stoceny tachometr,pak dalsi a dalsi vymeny...holt se vyplati kupovat u autorizovaneho prodejce ford a radsi si par korun priplatit nez pak zazit tohle

xsnakex 01.05.2008  10:03

« Re: Re: smolař

Jojo,pánové,máte na 100% recht.Bohužel,kdo nezažije,neuvěří.No,sice poněkud dražší,ale přece jen ponaučení... 8-s

foto preston

preston 09.10.2008  17:43

« Re: Re: Re: smolař

hele,jseš fakt blázen, měl jsi to dávno prodat, dát k tomu ušetřené peníze za nekonečné opravy a měl bys nového c-maxe :-) ještě že jsem nekoupil tdci, když to vidím...

xsnakex 09.10.2008  18:12

« Re: Re: Re: Re: smolař

Já bych ho prodal,ale abych ho prodat mohl,musel by bejt v nějakym rozumnym stavu.To klepání by mi při prodeji omlátil o hlavu i amatér - o nějakym automechanikovi ani nemluvim.A teď si zase říkám - když budu mít novej motor,proč to prodávat? >:D Já bych TDCi proncipielně neodsuzoval.Koukni na majitele dieselů kolem.Já měl prostě tu smůlu,že první majitel byl dobytek... :-|

"-- skrytý --" 31.08.2008  21:32

C-max - hluk nad 100km/h

Dobrý den,

rád byc se zeptal zda u Vašeho Cmaxe rovněž dochází v rychlostech nad 100km/h ke zvvýšení hluku v autě vlivem proudění vzduchu kolem auta ? Mám Cmaxe cca 3měsíce a tento neduh mě docela štve - při rychlostech nad 100 km/h mám pocit jakoby nebylo dovřené okno resp. slyším nepříjemný zvuk u dveří. Nemáte s tím nějakou zkušenost ? Díky Mirek

xsnakex 30.09.2008  16:42

« Re: C-max - hluk nad 100km/h

Vím o vyšší hlučnosti motoru nad 2000 ot/min,způsobené nástupem turba,a obecně při nasazeném střešním nosiči.Aerodynamický hluk,spojený s překročením 100km/h,bohužel neznám.

"-- skrytý --" 03.06.2009  10:20

Denne svetla

neviem ako u vas v CZ, ale u nas by si nesplnoval vyhlasku. Svetlo, musi byt od obrysu vozidla(spatne zrkadlo sa nerata) vzdialene max 400mm. Ako je to u vas? Ci si si povedal, ze je to dobre :).
    Ja by som si chcel tiez urobit, ale nesedia mi tie rozmery kde by malo byt svetlo. Pekne.

"-- skrytý --" 03.06.2009  11:22

« Re: Denne svetla

To neni u vás/u nás, těch 400 mm platí v celý Evropě (ECE-R48).

xsnakex 03.06.2009  15:20

« Re: Denne svetla

jak už napsal i Hooonza,ty rozměry jsou platné v EU a moje montáž je nesplňuje,nicméně z mnoha diskuzí o denních světlech,které jsem prolezl,vím,že dokonce i na STK jsou dost benevolentní k umístění světel.Přece nebudu řezat do nárazníku,jen abych byl s rozměry ready.Taky když se podíváš kolem sebe,dobrá polovina aut je má podobně (myslím jako že nesplňujou).Mrkni třeba sem : [odkaz]
      Navíc když se podívám kolem,kolik polovraků,kterým nesvítí ne jedno,ale třeba obě světla,jezdí po silnicích,a policajty to nechává v klidu,jsem taky dost klidný.A kdyby se to přece jen nějakýmu cajtovi nezdálo,prostě rozsvítím obrysovky,a tradá...
      Chtěl jsem být vidět a tohle účel splňuje.To,že jsem o pár centimetrů jinde,než si vymyslel nějakej úředník za stolem,kterej si nikdy neušpinil ruce,mě fakt nechává chladným.

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.06.2009  15:33

« Re: Denne svetla

Auto chválím ale ta denní světla... nevím. Neříkám u Tvého auta, ale nějak celkově mi ještě asi nedošly všechny jejich výhody. Může mi je prosím někdo vysvětlit? Já spíš asi nevýhody z pohledu protijedoucího vozu-světla jsou nízko u země tudíž si jich člověk všímá později, jsou to sice vysoce svítivé diody ale i tak mi přijde že více jsou vidět klasická tlumená světla. Jak to řešíte za šera? Přepínáte z denních na tlumenné a potom na dálkové? Neberte to jako útok, jen potřebuju slyšet důvody pro a třeba se mi také zalíbí ;-)

"-- skrytý --" 03.06.2009  16:18

« Re: Denne svetla

Ja som chcel denne svetla najma kvoli tomu, ze sa ti nevypaluju ziarovky vo svetlach a hlavne v pristrojovke. Kedze som zistil, ze mam pristrojovku osvetlenu SMD diodami, tak jeden dovod odpadol.
          Dalsia vyhoda je, ze mas mensiu spotrebu (celkom zanedbatelne, ale potesi :)).
          Myslim, ze za slnecneho dna je uplne zbytocne svietit hocicim, ale ked uz porovnam denne svetla a normalne, tak sa mne osobne zda, ze denne svetla vidim lepsie. Lebo je to jasne bodove svetlo, ktore mne udrie do oci viac ako niektore bezne reflektory. Osobny nazor.
          Za sera normalne prepnes na stretavacie svetla a ides akoby si denne ani nemal(sami sa vypnu).
          Tak co, uz sa ti pacia? :-)

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.06.2009  16:22

« Re: Denne svetla

Ještě ne protože právě to slunečné počasí jak ty říkáš, je kámen úrazu-z přímého slunce vjet do lesa kde proti Tobě jede neosvětlené auto je šílené. Jinak spotřeba není důvod, to uznáme oba a výdrž žárovek je dle mého individuální... Ano ta světla jsem dříve také chtěl, ale teď když je mají všichni začínají se mi nelíbit čím dál víc...

"-- skrytý --" 03.06.2009  16:46

« Re: Denne svetla

Tak v BA ich este tolko nie je, mozno preto spozorniem ked vidim denne svetla.
              Ja osobne moc s povinnym dennym svietenim nesuhlasim. Podla mna to maju celkom sikovne vyriesene v madarsku. Denne svietenie je povinne len mimo obce. Ked jazdis cely den v meste, tak nepotrebujes svietit. No osemetne je, ze ked vyjdes z mesta tak by som zarucene zabudol tie svetla zapnut :-) .
              Vydrz ziaroviek je urcite individualna. Ja mam auto skoro 3 roky a este som nemenil, ale oco v 406 meni ziarovky kazdeho pol roka. Keby tak casto praskali aj mne, tak hladam sposob, akym sa tomu vyhnut. Obzvlast ked si kupis nejake lepsie ziarovky, co tiez nie je lacna zalezitost.

xsnakex 03.06.2009  17:13

Přesně.
                Moje důvody pro byly :
                - nutnost zapínání světel ručně při každé jízdě
                - cena mých H7 Osram Cool Blue (cca 200,-kč za kus - protože tyhle žárovky mají sníženou životnost,kupoval jsem pravidelně jeden pár do roka)
                - "spotřeba" - když jsem spočítal výkon žárovek na autě (předek,zadek,palubka),pohyboval jsem se někde kolem 150W,a to už si myslím může mít vliv na spotřebu.
                Jak už jste psali,je to peklo vjet ze slunce do stínu a potkat neosvětlené auto.Z těch fotek to není dobře vidět,ale tyhle světla fakt dost září,takže i když jsou nízko,nemám strach,že je někdo přehlídne.A pak - to automatické zapínání je taky pozitivum.A konečně - spotřeba těchhle světel je 8W,což je proti těm cca 150W rozdíl.Aspoň míň ohřívám planetu ;o)
                No a kromě všech plusů a mínusů - líbí se mi to vzhledově.A to je asi to hlavní - je to o tom,jak se to každýmu líbí nebo ne.

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.06.2009  17:18

« Re: Denne svetla

xsnakex moment moment ty máš na autě H7 osramy? Můžu Tě poprosit spíš o zkušenosti s nimi? Plánuju je kupovat. Buďto ty Cool Blue nebo Night Breakry.
                  Jinak já radši budu mít vyšší spotřebu protože se mi i líbí že lépe vidím na kontrolky na rozsvícené palubce:-) Jak říkáš, je to dle lidí, někomu se to líbí, někomu ne... Já bych to fakt bral kdybych ve 4500 městě neviděl asi 20 aut s těmito světly. A jinak automatické zapínání se dá dát i na klasická světla:-)

xsnakex 03.06.2009  18:25

« Re: Re: Denne svetla

No zkušenosti víceméně v posledním příspěvku.Tím,že mají sníženou životnost (daň za homologované modré světlo),což je přímo napsáno i na krabičce,mě při denním svícení vydržely skoro přesně rok,a to najezdím málo (cca 10-15tis km).No a jinak je s nima líp vidět dopravní značení,jejich světlo se lehce blíží xenonům (ale už jsem na autech viděl i bělejší).Některý lidi nadávají na jejich barvu za deště a v mlze,ale já to nijak nezaznamenal.Jinak jsem nejlepší cenu našel tady : [odkaz]

ghotic.ghotic(new Mazlík) 03.06.2009  18:28

« Re: Denne svetla

počkej ale ty je máš dané na tluumených nebo na dálkáčích? Já bych je právěže hodil jen na dálkáče, takže by snad měly vydržet déle... Akorát se stále nemůžu rozhodnout jestli vzít ty "bílé" Night Breakry či ty Cool Blue...

xsnakex 03.06.2009  18:35

« Re: Re: Denne svetla

Já je mám jak na tlumených (H7),tak na dálkových(H1).S Night Breakrama bohužel nemám zkušenost.Subjektivně - já jsem s těma Coll Blue spokojenej - tim Tě nechci ovlivnit.

Jen tak mimochocdem - než jsem pořídil C-maxe,pokukoval jsem po Peugeotu 307SW.Ale slyšel jsem něco o problémech s řídící jednotkou (nesprávná identifikace signálů z čidel přes světlovodné kabely),a tak jsem do něj nešel.Ale předtim jsem měl Citroena ZX 1.6 , takže PSA rulez ;-)

"-- skrytý --" 03.06.2009  17:19

« Re: Denne svetla

Prave som si precital cele peripetie co si absolvoval s opravami. Klobuk dole, keby sa to stale mne, v novinkach by bolo urcite viac nadavok :-) .
                  Myslis, ze si zasluzi 10b za spolahlivost? Aj ked ma 160000 a nie 72000 ako si ho kupoval, tak podla mna by malo auto zniest viac. Aj ked kto vie co to bolo za traktoristu co to auto tak zhumploval pred tebou. Drzim palce, nech uz len sluzi :yes:

xsnakex 03.06.2009  18:31

« Re: Re: Denne svetla

Já bych i nadával,dokonce tam bylo i jméno bazaru,ale po jejich telefonátu (našli si tenhle profil a dali si dění na autě do souvislostí s jeho prodejem u nich)jsem ho radši smáznul -jejich argumenty zněly poměrně přesvědčivě :o/.Zkrátka strach.
                    A s tou spolehlivostí máš pravdu - asi to změním.Bohužel,je to tak.
                    Uplně poslední novinkou je,že tataři od Charouze neumí sestavit správně motor,a tak z toho pět měsíců starýho motoru sákne olej.Včera jsem tam byl a řval jsem na toho jejich technika jak pominutej!Ale co,je to v záruce,tak budou makat,až budou blít krev.Já jim pokoj nedám!

"-- skrytý --" 16.09.2009  20:09

Světla pro denní svícení

Zdravím, po dlouhé době jsem rovněž zakoupil světla pro denní svícení - pořád svítit xenony se mi zdá opravdu zbytečné. Chci se zeptat jak jste je namontoval? Docela jsem bojoval s tím jak je uchytit do mřížky nárazníku.Pokud máte třeba foto, hodilo by se. Díky za odpověď.

xsnakex 18.09.2009  16:51

« Re: Světla pro denní svícení

Je pravdou,že jsem montáž nechal na mém dvorním servicemanovi,takže popravdě ani moc netuším,jak jsou uchycená.Zkusím udělat nějaké fotky,ale netuším,kdy se k tomu dostanu... Co vím je,že prostor pro světla mezi jednotlivými žebry mřížky byl příliš malý,a že kus mřížky vyřezával.

"-- skrytý --" 02.10.2009  18:22

Světla denního svícení

Díky moc za ochotu a za foto. Vyřešil jsem to zatím umístěním světel dolů, ale nejdou naklápět, tak uvidíme co na to řeknou na STK, jinak vzdálenost mezi nimi mám 55 místo 60cm, ale jak víš sám dál to prostě nejde a řezat nárazník nechci, jinak super - ještě se zbavuji zvyku hned po nastartování otáčet spínač světel.... ;-)

xsnakex 03.10.2009  06:52

« Světla denního svícení

Jojo,s tou vzdáleností je to blbý.Sice když jsem našel tohle : [odkaz]
      myslel jsem si,že to musí jít,ale jak mi řekl servisák a jak říkáš ty,muselo by se řezat do nárazníku,a tím by se oslabila jeho pevnost.To mám připravené i jako event. výmluvu pro cajty,kdyby prudili ;-)
      Jinak já teď spíš bojuju s tím,kdy zapnout normální světla,a kdy ještě nechat jen LEDky.Myslím jak se teď začíná dřív a dřív stmívat... :-O