Renault (1999)

16.6.2007

Můj Scénic byl vyroben v roce 1999. Jedná se o jeden z posledních před faceliftových modelů, ale techniku má již společnou s modely po faceliftu.…

Renault Mégane Scénic (vrkuboy)

foto Lubosss1

Lubosss1 16.06.2007  23:50

predné svetlá mi nerežú, ale je to vec vkusu :-)

vrkuboy 17.06.2007  00:04

no každý podle svého vkusu ;-) mě se líbí ELIA je klasika :yes: děkujem za pochvalu

"-- skrytý --" 17.06.2007  00:24

Pokud budeš pokračovat v decentnosti,jako doposud,bude paráda-však si tě na foru ohlídám ;-) :-)

vrkuboy 18.06.2007  22:47

« Re: 10

no kez bych sehnal za levno original lizatko od ELIA decent ale echtovni ;-)

"-- skrytý --" 17.06.2007  09:20

pro tebe za 10b - fakt pěkný :yes:

"-- skrytý --" 17.06.2007  11:25

Pěkné auto, ale nepřežeň to s tuningem ;-) Ale zatím se mi libí :yes:

"-- skrytý --" 17.06.2007  18:41

zdravim te

jj krasny auto... tvy upravy pravidelne sleduju, to urcite vis a je to bezvadny auto... dari se ti a davam 10 bodiku...
    PS: co ten bankomat?? >:D :-!

vrkuboy 18.06.2007  22:48

« Re: zdravim te

dik musi me najit nejakej kterej bude cerstve naplnenej aby to stalo za to >:D

"-- skrytý --" 18.06.2007  09:05

ahoj máš pěkného scénica. dávám 9b(že si z rodiny renault).
    Jenže za 1. Se mi nelíbí světla a ten výfuk (nejsem vůbec na tuning)
    Barva pěkná.
    P.S. Proč máš každou sedačku jiné barvy ???? :-O Už si to tak koupil ???? Oprav si to 1.6l je to "1.6 16V" ;-)

vrkuboy 18.06.2007  22:51

« Re: hodnocení

dik za uprimnost kazdy ma jiny vkus :D sedacky jsou tak uz z vyroby nikdo nevi jakto ale jediny co kazdyho napadlo ze to bude tim ze mam verzi KALEIDO mam to i v papirech ale jeste sem nevidel kaleido ktery by takovy sedadla melo, takova raritka. jinak dik opravim to

"-- skrytý --" 19.06.2007  14:17

« Re: Re: hodnocení

ale já mám všechny sedadla stejné, a už jsem to viděl u několika scéniků ve verzi kaleido (u modrejch) ;-)

vrkuboy 19.06.2007  22:04

« Re: Re: Re: hodnocení

aha takze to budou mit asi jenom ty modry, diky za info :yes:

neregistrovaný: "pgc" [212.5.205.XXX] 26.06.2007  08:08

« Re: Re: Re: Re: hodnocení

Ja som videl KALEIDO v v sedo-zlatej metalize s viacfarebnymi sedackami, takze to asi nebude vysada modrych scenicov :-)

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 23.06.2007  23:45

až na ten výfuk

promin ale ten na tom vypada strasne

vrkuboy 01.07.2007  20:42

« Re: až na ten výfuk

emusis psat promin je to vec nazoru ;-)

"-- skrytý --" 06.07.2007  12:05

Scenic je Scenic!

Se spotřebou musíš počítat, zase máš prostor a výkon! ;-)Ještě bych rozvedl tu výbavu, ať ostatní slintají! :-) :yes: Jinak samo 10, mám slabost pro Sceniky!

vrkuboy 13.07.2007  01:28

« Re: Scenic je Scenic!

no kam se hrabe moje vybava na ten tvuj interier :yes:

foto Culdaraztriptaco

"-- skrytý --" 28.08.2008  20:02

Zdravím, jmenovče

Scéniky mám rád. Je to zakladatel segmentu a skvělé auto. A to ve všech generací. Odkud jseš z Brna?... ;-)

vrkuboy 17.09.2008  21:22

« Re: Zdravím, jmenovče

Ahoj no nejsem primo z Brna, ale z jedne vesnicky jizne od Brna. Docela se divim ze tu je nejaky novy komentar po takove dobe >:D ale potesi to.

foto mastic

mastic 08.11.2008  15:12

« Re: Re: Zdravím, jmenovče

Jezdí do té vesničky trolejbus? Sem toho tvýho krasavce asi viděl :yes:

vrkuboy 10.11.2008  05:10

« Re: Re: Re: Zdravím, jmenovče

jj jezdí ona to není přímo vesnice.... říkejme tomu třeba periferie Brna >:D

foto mastic

mastic 10.11.2008  21:42

« Re: Re: Re: Re: Zdravím, jmenovče

Tak to jsme oba ze stejné periferie :-!

Dylan McKay 08.11.2008  15:17

« Re: Re: Zdravím, jmenovče

Tak já ti taky jeden příspěvek přidám, rád někoho potěším! ;-)

foto wikinko

wikinko 14.10.2008  03:47

kratke prevody???

tesne pod 3.500 otacok pri 130 sa ti zda vela? sadni do noveho scenicu s benzinovou 1,6kou (alebo do akejkolvek novej benzinovej 1,6ky) a budes mat pri 130ke otackomer daleka za 4.000...
    inak pekna recenzia, a auto je pekny zachovaly kusok, nech ti sluzi...

vrkuboy 10.11.2008  05:12

« Re: kratke prevody???

ano zdá se mě to hodně, určitě bych na dálnici ocenil šestku ;-\
      dík za pochvalu.

foto Mishak-RSKa-

Mishak (RSKa) 16.04.2009  13:37

Je pěknej

Už tady ostatní užavatelé macz ode mě asi zaslechli že nemusím nějak Francouzké auta ale tenhle je pěknej :-) líbí se mi a i ty kola tam pasují ;-) ale prosím ještě více foteček :-) jinak hodně štastných km :yes:

vrkuboy 26.04.2009  15:14

« Re: Je pěknej

Jé po dlouhe době komentář :-) jj foto doplním, teď mám na předku sportovní pružiny JOM a lo to o 40mm dolů ;-)

foto ryman

ryman 14.05.2009  15:22

Docela povedené

úpravy.. Jen tu barvu nemůžu zkousnout nezlob se.. :-( Přitom scenic v metalíze je krásný.. proč ses po nějakem nepokouknul? :-O

vrkuboy 22.05.2009  02:24

« Re: Docela povedené

V metalíze byl, ale ne v této výbavě a né v tak dobrém stavu.

foto Klaudius

Klaudius 19.05.2009  07:05

PEKNÉ

Ja by som nalepil ešte dva biele pásy od predného nárazníka cez kapotu, strechu až k zadnému nárazníku. Dokonalé. ;-) :yes:

vrkuboy 22.05.2009  02:26

« Re: PEKNÉ

To je ironie? Myslíš to vážně? Nevím jak mám tvůj komentář chápat. ;-\

Poustnik 22.05.2009  03:14

« Re: Re: PEKNÉ

To bude ironie. :-) Příjemná recenze. Díval jsem se na videa a hezky jsi Renaultíka protáhnul po okruhu. Za volantem te Imprezy jsi seděl ty??? At slouží a nezlobí! :-)

vrkuboy 26.05.2009  04:35

« Re: Re: Re: PEKNÉ

Ne kdepak, ale kdyby byla moznodt nebranil bych se :-)

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 31.05.2009  13:39

prosim

dej tam z5 tyto svetla [odkaz] jsou mnohem hezci ty s temi diody jsou podle mne to je proste jen to ze to je in ze to maji moderni auta tak to zacaly delat i pro starsi auta ty led diody a vidis to dnes na skoro kazdym druhym aute a fakt jsou mnohem lepsi ty co jsi tam mnel predtim ;)

vrkuboy 05.06.2009  21:49

« Re: prosim

no změna je život ;-) pokud by si znal někoho kdo má megana a chtěl ty kulaté světla tak napiš.

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 08.07.2009  20:33

« Re: Re: prosim

bohuzel neznam ale zkus nejaky megane club tam to urcite prodas a kdyz ne tak aukro ;-)

vrkuboy 15.07.2009  10:54

« Re: Re: Re: prosim

Dík, ale už jsou fuč a shodou okolností si je koupil majitel Scénica :-)

white label 26.11.2009  21:38

« Re: prosim

Tyhle světla jsou podle mě naopak lepší, tamty "brýlové" jsou až příliš "tuningové".
            Ty kola to je (designově) trefa, která se u neoriginálních kol podaří málokdy. S těma kolama vypadá i ta obyčejná modrá velmi slušně, a to modrou vůbec nemusím... ;-) :yes:

vrkuboy 27.11.2009  01:33

« Re: prosim

Ta modrá je opravdu strašná, ale když sem ho kupoval tak byl v dobrým stavu a v jiné barvě vždy něco bylo v nepořádku. Se světlama jsem hodně spokojenej, hlavně proto, že mám denní svícení a nemusím někam do nárazníku montovat přídavný led moduly, bohužel svítivost nic moc, ale ještě skusím koupit Osram Nightbraker snad to bude lepši. Jinak kola super ale trochu sem to přepísknu s profilem pneu (205/40) na dobré silnici je to balada a krásně to sedí ale na dírách to je utrpení, příště koupím 45.

white label 27.11.2009  02:20

« Re: prosim

Jaké tam jsou žárovky H1,3,4,7?
                Jaký tam byl rozměr kol původně, myslím hlavně k vůli zachování obvodu kola? A jaké tam máš pneu, teda jakou značku a typ?
                To je výslech, co? >:D

vrkuboy 27.11.2009  09:28

« Re: Re: prosim

Mám dojem že H4 a H7 původní rozměr 185/65 15" a podle GPS tachometr neproměřuje. Pneu je nějaká čína >:D Wanli bohužel disky byly drahý a na pneu už nebylo, ale pokud je sucho jsou celkem dobrý jen díky šípovýmu vzoru jsou hlučnější, ale na vodě je to bída je to dost tvrdá guma a životnost odhaduju na 20 let >:D ale to už dožijí někde jinde, na příští sezónu pujde něco jinýho. Problém je ten, že na typovým listu ke kolům jsou napsaný 205/40 takže budu muset vyběhat někde ještě jeden alternativní rozměr pneu.

white label 29.11.2009  01:59

« Re: prosim

Pokud jsi mi ty rozměry pneu napsal dobře, tak jezdíš na tak nízkém profilu více než zbytečně. Obvod origo pneu 185/65R15 je 1890mm, ale u 205/40R17 je obvod pouze 1820mm a rozdíl 70mm, není rozhodně zcela zanedbatelný. 205/45R17 by byl nesrovnatelně bližší původnimu obvodu 1890mm a dokonce i 215/45R17 je pořád podsttatně blíž (1910mm), než těch 205/40 R17.
                    Podle i mých konkrétních zkušeností s nízkoprofilovými pneu, bych doporučil (s ohledem na požadavek schopnosti "tlumit" i při nízkém profilu) ContiSportContact 3 (v rozměru 205/45R17 V), tato pneu dokáže udržet přijatelný "komfort" dokonce i u rozměru jako je 235/35R19, a také proto ji dodává sériově z prvovýroby Ford na FoIIRS, nebo Renault na MeIIIRS k příplatkovým 19"kám...
                    V rozměru 205/45R17 a rychl. kat. V, se dá koupit jeden kus už pod čtyřma tisícovkama, což považuju za relativně velmi přijatelné.

Mrkni třeba sem do "novinek" na 26.8.09, píše se tam i o těch CSC3...

H4 a H7 se obvykle v jednom světlometu nekombinují..., protože H4 je dvouvláknová...

vrkuboy 30.11.2009  23:26

« Re: Re: prosim

Díky za tip ;-) Rozhodně chci pneu s vyšším profilem. Tuhle velikost sem zvolil protoze mě ji doporučil konfigurátor elektronů na elektrony.cz byly tam i rozměry který si mě napsal, ale moc jsem tomu nevěřil. Mám sportovní pružiny a trochu sem měl strach aby se to tam ještě vlezlo, stejně tak ty 215. U těch sem se bál, že už je to zbytečně moc široký. No strach byl zbytečnej, předtím jsem měl elektrony 16" a pneu 205/50 a nebyl to moc hezký pohled. Spíš to vypadalo jako offroad :-) Tento týden už půjdou na auto zimáky a budu doufat, že už konečně bude počasí odpovídat zimním pneumatikám.

white label 30.11.2009  23:35

« Re: prosim

Rozdíl "výšky" profilu pneu 205/40 a 205/45 je jen 10,25mm, tedy česky jeden cenťák, takže to tam určitě vejde i s těma pružinama, ne?

vrkuboy 03.12.2009  21:23

« Re: Re: prosim

Jo to určitě je tam místo i víc jak jeden cm. :yes:

foto JirkaHKK

JirkaHKK 14.08.2010  21:19

« Re: Re: prosim

To seš opravdu "rozkošnej" to je nesmysl, a co STK ??? Já dal dozadu 195/60/15 a už to poznám, že je to tvrdší, to jsi z toho udělal TRAKAŘ !!!

vrkuboy 28.08.2010  21:13

« Re: Re: Re: prosim

Na STK žádnej problém tam sem jel na původním rozměru, ale ke kolům byl i typový list pro zapsání do TP, ale už je nemám ;-)

foto ryman

ryman 26.11.2009  20:39

Supwolfery

Vrkicu, z duvodu spravneho rozlozeni hmotnosti bys mel mit subwoofer uprostred a ne na boku ;-) :-! >:D Btw mi se ty novy svetla libi :-)

vrkuboy 27.11.2009  01:36

« Re: Supwolfery

To je konfigurace pouze pro sólo jízdu, subwoofer nahrazuje váhu chybícího spolujezdce. >:D Dík

FRPE 01.01.2010  02:12

Něco od srdce

Nyní jsem se dostal náhodně na tvojí recenzi. V první chvíli jsem se lekl. Přesně takhle vypadá moje manželka ( ta blondánka u tvého Rena ). :-O

Po dalším zaostření jsem tuto variantu vyloučil ... >:D
    Recenze pěkná, auto též, kola dle mě výborný a ta blond přítelkyně tomu dodává náležitý vkus ... :yes:

white label 01.01.2010  02:22

« Re: Něco od srdce

Frpe, tady (na rozdíl od toho Stila) s těma neorigo kolama naprosto souhlasím, tohle je jedno z opravdu mála aut, kterému sedí jak pr.del na hrnec... :yes:

vrkuboy 03.01.2010  08:25

« Re: Něco od srdce

Díky za veselý komentář :-) ta "blondánka" není vlastně ani moje >:D je to kamarádova přítelkyně. Každopádně pokud tvoje manželka vypadá tak nějak podobně, tak jsi šťastný muž :yes: ;-)

foto tigerbp79

tigerbp79 25.01.2010  14:51

skrytý talen

Opravdu moc pěkné fotky, recenze a vůbec je vidět že jsi aktivní i na okruh vezmeš auto... tak to má být...!nic nechybí, dávám plný počet

vrkuboy 25.01.2010  15:28

« Re: skrytý talen

Děkuju mockrát :-) Na jaře jdeme na okruh zase, chceme porovnat moje auto proti kamarádově Laguně 1,9 dci a pokud se zadaří bude i hezké video.

FRPE 25.01.2010  16:00

Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Tak tahle hláška u tý fotky mě odbourala bránici ... >:D :yes:

vrkuboy 25.01.2010  16:04

« Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Materiálů je ale pořád málo a v okolí už policie vyšetřuje několik pohřešovaných sněhuláků >:D

FRPE 25.01.2010  16:10

« Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Jojo ... :yes: Ale jak to pořešíš s garáží v létě? ;-)

vrkuboy 25.01.2010  16:15

« Re: Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Nad tím jsem ještě neuvažoval... ale něco se najde ;-)

Ronault. 25.01.2010  16:43

« Re: Re: Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Jé, na té poslední fotce z Olomoucké je vidět sousední barák. :-)

vrkuboy 25.01.2010  16:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

myslíš ten panelák co je asi na Turgeněvově? nebo ten krajní dům s reklamou na autosklo roger?

FRPE 25.01.2010  16:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

Ne Ronault myslel ten ukazatel - návěstidlo ... >:D

vrkuboy 25.01.2010  16:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejsou peníze, tak si tu garáž uplácám ze sněhu

mám i foto toho viaduktu o pár stovek metrů dál ale krabice pod mostem byla opuštěná... Ronault nebyl doma >:D (ber to s humorem)

FRPE 11.02.2010  18:07

Nazdar pane Vrkuboyi!!!

Japa se máme pane? Copa dělá blondska a co tvá kýla? ;-)

vrkuboy 11.02.2010  18:52

« Re: Nazdar pane Vrkuboyi!!!

O kýle mě ani nemluv, ti felčaři to pořád odkládají tak myslim že si to nechám zašít na vrátnici >:D Garáž nestojí (málo sněhu)Aspoň že už je auto OK a nemusím cestovat tím šrotem od VW >:D

foto ypsilon

ypsilon 26.04.2010  18:34

rybi oko foto

zdravim :-)

pekne fotky :yes: jen skoda,ze Ti moc nevyslo pocasi..na kolik Te vyslo ocko na fotak?jestli se muzu zeptat..mi mame v p4lm kameru s rybim a ta predsadka byla celkem mastna..

vrkuboy 26.04.2010  19:00

« Re: rybi oko foto

Hehe tohle není vyloženě objektiv, je to mini videokamera GoPro Hero motorsport která je určená na onboard videa a dají se s tím dělat i fotky. Stálo mě to nějakých 5000,- už nevím přesně. Jestli chceš vidět jaký to dělá videa tak tady mám nějaké videa z víkendu v Násedlovicích ze závodů do vrchu: [odkaz]

foto ypsilon

ypsilon 26.04.2010  20:15

« Re: Re: rybi oko foto

ty blaho,hodne dobra hracka ;-) :yes: to stoji za promysleni..mas k tomu i naky ty drzaky nebo ty se musi dokupovat?..

vrkuboy 27.04.2010  16:48

« Re: Re: Re: rybi oko foto

Bylo k tomu hafo různych držáků, nalepovací, ale i ten přísavnej, ten používám nejčastěji dá se to dat na karoserii okna, prostě kamkoliv. Jen mě mrzí, že v době kdy sem to kupoval nebyla v prodeji ta HD verze ;-\

foto JirkaHKK

JirkaHKK 14.08.2010  21:13

Scenic 1999

S pisatelem v mnoha případech nesouhlasím. Mám taky 99 kaleido, najeto skoro 140tis, jediné co zlobilo bylo čidlo horní úvrati, resp. kabel k němu. 2,5 roku jezdím bez problémů na LPG , tak kolem 10 l/100km - 1,45 Kč/km. Nesouhlasím, že brzdy jsou k neutahání, je to nesmysl, stačí rychlejší jízda a za chvíli brzdy nestíhají!!!

vrkuboy 21.08.2010  07:02

« Re: Scenic 1999

Tak v tom případě máte asi horší brzdovou kapalinu. Já mám prakticky nové kotouče i brzdovou kapalinu a brzdí perfektně. Když sem ho kupoval měl destičky sjeté skoro až na železo takže jsem ani nezkoušel jak brzdí ale po výměně paráda vadnutí brzd sem pocítil až na okruhu při opakovaném prudším bržďění vadnuly, ale s novou kapalinou paráda. Mám sadu brzd Lucas. Píšete, že máte taky kaleido takže by měl mít i větší brzdové kotouče jako ten můj. Vím, že si na brzdy stěžují hodně majitelé prvních Scéniců co mají kotouče s menším průměrem. Jinak LPG závidím :-)

vrkuboy 23.09.2010  03:14

MACZ co mi vadí?

Pominu-li už několikrát opakované připomínky jako: psaní předmětu příspěvku zarovnané na pravý okraj, barvě pozadí atd. Tak mě dál vadí pár věcí a zde jsou.

PŘIHLAŠOVACÍ ÚDAJE drobnost, ale obtěžuje: [odkaz]

VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ DO RECENZÍ no reklamu už v textu máme, ale co takhle něco užitečnějšího: [odkaz]

ANKETA a její obsah a přínos: [odkaz]

ANIMACE drobnost, ale detaily tvoří celek: [odkaz]

"-- skrytý --" 23.09.2010  10:30

..když tak čtu tvůj bod 2) VKLÁDÁNÍ OBRÁZKŮ DO RECENZÍ & Reklama

..napadá mě otázka, jestli jsi upřímně ochotný redakci za ten svůj [:pikčr:], co nahradí tu reklamu, i platit?! tj.sedneš ke kompu, pošleš sms, obdržíš heslo. A až po zaplacení, si otevřeš MACZ bez reklam.
      A teď, i pokud je tvá odpověď "Ano, jsem ochoten platit" tak napiš redakci do mejlu taky kolik, at si ty ceny může pan LZ rychle porovnat. A ty reklamy případně „IHNED“ (jak tady psala feferonka tohle slovo někdy kapitálkama) stáhnout.:)
      V ČR jsme prostě všichni pořád zvyklý, dostávat všechno zadarmo.
      A to, že jsme si teď na free web jakym je MACZ navykly, je ted špatně jen a jen pro nás.

Vrkuboy, pokud používáš příkladem-třeba youtube (dávám ho do porovnání neb je to stejné) rovněž ani tam se nevyhneš reklamě. Nikde a nikdy. A bohužel stejně tak se tam nedovoláš po odpovědi.
      Pokud (až časem) budeš chtít (teď to nejde), tak reklamě se bude dát vyhnout. Ale počítej s tím, že ušlé zisky z reklam budou kompenzovat peníze uživatelů, kdy si k PC budeš pokaždé usedat s kreditkou. Kapiš ?

Úplně jiným příkladem ať jsou seriózní plátky ve formě "e-novin". Jsou i takové, bez reklam, žádné krávoviny kolem jen text. Nebo. Osobně mám oblíbené zahraniční internetové-rádio. Ale pokaždé když si ho nakliknu tak musím nejprve poslouchat, tragickou 30 sekundovou reklamu.
      Nemusel bych, ale vždycky si říkám že to nějak vydržím. Protože nechci platit. Platit za vstup. Kompenzovat (neobtěžování) reklamy. Už Vrkuboy?? nebo dáme další,třetí příklad.

Tak jo. Původní (schválně nenapíšu starý) MACZ, (neb zastaralý je ten nový macz), je nic než vydařená web.stranka. Kde ale na druhou stranu, znovu a pořád dokola, dokud neplatíš tak si tady můžeš psát petice i diktáty. A vyřeší se „putna“
      A taky ten mejl, že úpravy budou. Vždyť ten byl jen na oko..
      A co teď? už?? že by Vrkuboy!

K bodu 2 tedy "peníze na první místě" = „boj proti větrným mlynům“. MACZ bohužel nepatří ani jednomu z uživatelů a všichni jsme tady, jen protože tu chceme být.
      Tak nějak to napsal i LZ jen, bohužel o dost „vůl-gárněji“
      MACZ jde ted dole vodou. Bude trvat, než se to dá dohromady. Kdo chce zůstane, kdo nechce odejde.
      A mezitím, se navyše vytvoří úplně jiná, další komunita.
      Možná.
      ACZ a vůbec MACZ není uprímně zavislé na tom co chceš ty, Vrkuboy! Ale na penězích, stejně jako my všichni. A dokud necvakají uživatelé stěží pak můžeš čekat, že ti dá kdokoliv přednost před někým, kdo ty prachy přinese.
      Nebo funguje to snad ve tvé práci obráceně?

vrkuboy 23.09.2010  11:05

« Re: Re: MACZ co mi vadí?

Jsem rád, že jsi se tolik rozepsal. Osobně nemám nic proti reklamám na webu, ale v textu mě vadí. Ale existují nenásilné formy reklamy jako naříklad přez google (pokud se nepletu) kdy je v textu slovo zelenou barvou a je podtržené. Zastávám ten názor, že čím víc se upraví obsah stránek většině uživatelů tím větší bude návštěva stránek a tedy i větší šance že někdo na některou z reklam klikne. Teď nemyslím, že musí administrátor stránek skákat podle toho co kdo píše v bojkotu. MACZ mám rád a odejít nehodlám, ale rád bych aby zde bylo pár funkcí které jsou po redesignu pryč. Vkládání obrázků do textu recenze je podle mého názoru dobrá věc, ale nikomu tento názor nenutím. A jestli jsem ochotný platit? Ano jsem, ale za současné situace nevím za co. Pokud by zde bylo pár (říkejme tomu třeba... prémiových funkcí) tak proč ne klidně bych nějakou tu sms zaslal, ale v současné době není MACZ nic jen než hosting obrázků. To jsem asi trochu přehnal, ale cítím to tak. Snahu oceňuji, ale otázkou je jestli ta snaha není občas kontraproduktivní. Srazy si organizují uživatelé, fotosoutěž také a mě to přijde, že ze strany redakce je přístup k MACZ trochu bez zájmu. Čert vem barvičky a přesunutí některých oken ze sektoru A do sektoru B :-) tohle není inovace. Žádná nová funkce jen jiné rozložení prvků webu a jiné barvy. A podle mě je to škoda. Jinak tvé dva poslední odstavce mají můj naprostý souhlas. Jen bych rád ještě zdůraznil že pokud chce někdo vydělat peníze musí chtě nechtě reagovat na poptávku. Pokud je chabá nabídka nebude poptávka = míň peněz.

white label 23.09.2010  12:32

xpedrox
        Principu reklam a peněz za ně rozumím a nemám s nimi v tomto případě žádný problém.
        Problém je v totálním amaterismu úpravy tohoto (do té doby) velmi zajímavého webu.
        A tato úprava v konečném důsledku naprosto zbytečně poškodí především samotné provozovatele tohoto webu (výrazný pokles návštěvnosti = nižší ceny za reklamy).
        Zdejším uživatelům "POUZE" otráví chvíle strávené na těchto stránkách..., s logickým důsledkem jejich postupného odlivu...
        Web není jako hospoda, kde když nezaplatíš účet, vytvoříš majiteli ztrátu, naopak už pouhou svou virtuální přítomností na něm, zvyšuješ cenu jeho "hospody"...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.09.2010  13:06

« Re: MACZ co mi vadí?

V posledních třech příspěvcích jste vystihl vše. :yes: S platbou za ,,nadstandardní,,funkce souhlas,ale za ...ehm nové MACZ?Ani náhodou :no:

Pokud není kvalitní produkt (MACZ),nebude dostatečná poptávka (příspěvky uživatelů,recenze atd.),MACZ je v tomto skoro učebnicový příklad ;-\

"-- skrytý --" 23.09.2010  14:09

« Re: Re: MACZ co mi vadí? - 2.kapitola

vrkuboy, white-label, mojito:
            nezastávám si redakce, naopak souhlas že Novy MACZ je zvrzán, jen:
            Koukám ted na ACZ jako na celek a chvilku nebudu řešit nevyladěnost, ne-přihlašování, obrázky & reklamy, atd, protože:
            Osobně si myslím, že ten Novy ACZ jako celek vyrazil dopředu novou, mnohem agresivnější cestou, než kterou jsme my všichni vůbec schopni zatím vidět, anebo kterou jsme vůbec čekali. Na základě (pro mě sympatické i když zatím véélmi nedoladěné) změny je zřejmé, že ACZ má do budoucna hlavně vizy. A rovněž, že do budoucna si v businessu zvolilo cestu ostrých loktů, což je dobře hlavně pro něj. viz: včera úspěšný web ACZ, dnes Auto-Pojištění ACZ, v budoucnu třeba Penze-ACZ(?) neřeším, proč ne..

Tento web, ale vznikl z nuly. Pár let nato má přes 2miliony návštěvníků za měsíc. Dnes vzniká třeba už zmíněné Pojištění ACZ . A právě tohle se, jen-tak, bez dobrého nápadu na začátku, věru nepovede.

Ano při změně zapracoval amatérizmus v obrovské míře, (ted je to tady v pr** spíš absolutně,než jen obecně). Taky, čím déle to takhle nechají tím hůůůř. Nakonec ale, i sama redakce předse v upoutávkovém videu přiznala, že s Novym ACZ polezou jen „ze sutin“, neb vše je nové a čerstvé.
            Na druhou stranu, a taky po tom co jsem napsal, bych se ale této změny ve spojitosti s auto.cz nebál vůbec! ..proč? ..ani ne proto, že jest známo, že vše natož změna bude chtít čas. Ale spíš proto, že ACZ za těch pár let důvěřuju. (Krom této změny nikdy nesklamalo).
            A nejen díky tomu nepochybuju, že tohle se brzo doladí a poté, doslova vyšperkuje.
            Jak tomu bylo nakonec vždy na ACZ.
            A poté, i s větou „chabá nabídka nebude poptávka“ to tady bude platit přesně opačně.
            .. a ikdyž ne hned, tak v budoucnost na tuty ! ;-)

vrkuboy 23.09.2010  14:47

« Re: Re: Re: MACZ co mi vadí? - 2.kapitola

Nezbude nám než doufat...

white label 23.09.2010  17:57

xpedrox
              Nesdílím zcela tvůj optimismus. Navíc si myslím, že je dost pravděpodobné, že jsi někdo kdo nepřímo mluví za/pro redakci, nebo je přímo z ní. Jak asi ví někdo, kdo si tu založill kartu teprve před 12 dny (tedy až po té změně a náhodou i v den výročí pádu dvojčat >:-[] ) , jak "vyšperkované to tu bylo nakonec vždy"? Jak ví tak přesně, že sem chodilo až přes 2 miliony návštěvníků za měsíc.... a má potřebu to zrovna tady a teď podobně prezentovat?
              Zajímavý je i "rukopis", sem tam zbytečně velké písmeno, sem tam nepravidelně vynechaná diakritka a volně pohozené hrubky jako "předse" (místo přece), nebo "neSklamalo", které příliš nekorespondují s celkovým charakterem psaného textu...
              Ale zpět k tomu podstatnému. Vše je především o komunikaci a ochotě udělat maximum i za cenu potlačení redakčního ega, logicky posíleného zmiňovanými úspěchy v "historii" tohoto webu.
              Změna je naprosto amatérská a uspěchaná a bylo by mnohem rozumnější vrátit (aspoň dočasně) původní podobu webu a pracovat znovu od základu na nové, opravdu lepší podobě.
              Pokud to již nelze z nějakých (např. komerčních) důvodů provést, je na redakci, aby se k tomu postavila čelem a uvedla důvody (stačí zevrubně), proč se tato situace nedá řešit lépe a rychleji....

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.09.2010  18:37

« Re: MACZ co mi vadí? - 2.kapitola

xpedrox - já jen k příspěvku white labela doplním,že ses ani náznakem nezmínil o cenzuře a někdy dost povýšeném tónu redakce ,,vyšperkovaného,,MACZ :'-(

btw : kde jsi vyčetl ty dvě mega návštěvníků? :*)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.09.2010  18:41

Klesá jim to,klesá...

foto Aspire

Aspire 23.09.2010  19:01

« Re: Re: MACZ co mi vadí? - 2.kapitola

Chtěli to, mají to... >:-[] Pokles o -6.2% s takovou návštěvností není málo.

"-- skrytý --" 23.09.2010  20:15

« Re: Re: MACZ co mi vadí? - 3rd - Finished.

wl:
                  ..začnu od konce.. S předposledním odstavcem, o amatérské změne souhlasím naprosto, už snad po několikáté. Stejně tak jsem se vyjádřil už ve svém prvním příspěvku “Vzkaz od čitatelů/čitatele“ …příspěvěk z onoho smutného data 9/11, jak jsi mě sám upozornil.
                  A odcituje sebe samého znovu..
                  Ze zodpovědné pracovní pozice, může snad kdokoliv z vás, říct to samé: Pokud bych v dnešní době u svého zákazníka (tady čitatele) původní, přehledný a skvěle fungující projekt (MACZ) nahradil tím,čím je nový, nedoladěný (sic myšlený dobře) ale spuštěný a nedokončený projekt (NOVY MACZ). Měl bych osobně po kariéře. Do Hodiny. A kor v dnešní době. A taky po cestování po kterémkoliv z kontinentů.

Spousta věcí v životě, wl, bohužel vrátit nejde natož starý (přestože fajn) MACZ.
                  A i dle mého (ne-ekonomického) vzdělání porozumím,že je tomu tak nejspíš proto, že smlouvy se společnostma, které tu mají reklamu jsou už dáávno podepsané. Přejít zpět na starý MACZ by asi znamenalo, že pro většinu nových reklam není ve starém ACZ a už vůbec MACZ místo. A zrušit jen-tak nějakou smlouvu by nejenom v redakci (ale ve kterékoliv společnosti, kdekoliv ve světe) zavánělo pokud ne rovnou pokutou, tak finační strátou a poškozením reputace do budoucna určitě. (O nás, uživatele a o to co chceme my, předse nejde vůbec... Anebo alespon já, to tak ze strany redakce, která s nikým nekomunikuje cítím.)

Máš rovněž naprostou pravdu, wl , že vše je především o komunikaci. A ve stejný den 9.11, to napsal v diskuzi pod 350Z snad úplně nejvístižněji i uživatel „lifedrive s 330i“ – „bod číslo 3 - komunikace je ZAKLAD“. Některý z vás si to určitě pamatujou plus, „bod 4 – Never change your winning team“ – „Neměn to co funguje skvěle“
                  Přesto, redakce to bohužel udělala.

white label, mojito:
                  Jak vím přesně, že sem dřív chodilo přes 2miliony lidí ?! :-)
                  .. no, když ted zarolujete myší úplně dolů (máte-li notebooky bez myši, pak postačí klávesa END). Tak úplně dole v tom šedém rámečku uprostřed, jen pár centimetrů od mého příspěvku, je to přesné a všem veřejené číslo, které jsem opsal. Napsal jsem „chodilo“, v minulém čase. Neb kdysi se to číslo aktualizovalo měsíčně. Ted je ACZ v pr***, takže poslední údaj je hold z března. Naštěstí alespon letošního roku…
                  „V březnu 2010 navštívilo Auto.cz 397.612 reálných uživatelů (2.391.940 návštěv za měsíc)“ Trik s recenzi na sympaticky vůz, kterou odkrýváš jen v noci, ten je tvůj wl. Tento, s číslama, zas můj :-)

white label, mojito:
                  Můj osobní názor na vzhled a ne-funkci noveho MACZ, jsem napsal ve svém prvním příspevku. Najdete ho tam. Mým postojem by bylo svou recenzi skrýt, v tom dalším kroku odejít, případně si recenzi vymazat úplně.
                  O cenzůře jsem se nezmínil neb: Nekomunikace redacke vs. Bojkot ze strany uživatelů: Vždyt oba znáte jak to v obchodu chodí !? Vyřešili jste už někdy-někde-něco přes e-mailové přestřelky ?? Já osobně nikdy… a vždy to bylo spíš jen horší.
                  btw1: Odpověď od LZ-na-změny = byla jen na oko a přesto,že „paní feferonka“ (vidíte, píšu zdvořile) chtěla pouze deadline odhledně změn, tak už se nikdo-nikdy neozval.
                  Já jinej konec ani nečekal. A ani se (vidíte) nerozčiluju, neb přes ACZ nevydělávám ani neprodělávám.
                  btw2: Odpověď od LZ-na-bojkot = byla katastrofální. Ten kluk u mě prostě klesnul.

mojito, (white label):
                  A to „vyšperkovaný“? Nechytejte mě pořád za slova. Mohl jsem napsat skvělý, atd. Napsal jsem to proto neb spousty lidí a spousta srazů se dřív orgranizovala hlavně přes MACZ.
                  Kdysi přeci fungoval MACZ skvěle !! Přes macz se seznámila spousta lidí vznikali nádherné fotky. Pos.ralo se to až teď.
                  A proč jsem se nepřipojil nikdy já ? No neb nežiju v ČR (ani v SR). "Češtin", wl, není můj první jazyk. A prodlouží-li se mi kontrakt na zítřejším pohovoru v 5pm vašeho času, tak ještě nějaký čas ani nebudu.
                  Mohl bych vám poslat link na své album aut i těch ze světa, (ten neodekrývám jen v noci) Jenže, stejně jako možná u recenze na bíle GTI, chráním si i já své soukromí. Tady, na macz, jsem to jen velmi rád četl. A neb zítř. pohovor, tak mám čas tady s váma plkat.

V té spojitosti taky stručně k tomu mému slavnému rukupisu.
                  1- wl, dnes si mě čteš poprvé..
                  2- jak jsem se zmínil, čeština není můj první jazyk. A všechno co sem vložím, bouchám společně s kamarádem Wordem třeba i proto, aby se to tady všem snáz četlo. Přesto pořád hrubky. A s vyjímkou češtiny, naštěstí, takové hrubky v jiném jazyce naštestí nedělám.

A k optimizmu nikoho nenutím, ale jak znám za posledních 5-6 let stránky auto.cz, které naklikávám v podstatě denne, tak o změně k dobrému (ted se chvějícím se hlasem) nepochybuju. Ty flash-reklamy jsem se už naučil vypínat. A přijedu-li časem domů, rád si dám s váma taky sraz kdekoliv v Evropě.
                  Bude-li se tedy vůbec jak spojit a bude-li se tady, na macz, ješte svítít :-)
                  Přeji, hezký den nebo večer, kdykoliv si mě kdo čtete.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.09.2010  22:46

« Re: MACZ co mi vadí? - 3rd - Finished.

xpedrox - napsal jsi spoustu informací,zítra se vyjádřím ...

white label 24.09.2010  00:00

« Re: MACZ co mi vadí? - 3rd - Finished.

xpedrox
                    Přiznám se, že jsem (bohužel) četl tvůj první příspěvek (z 11. 9.) až teď... a s jeho obsahem zcela souhlasím...
                    To "předse" zjevně používáž častěji...

Pochopil jsem už dřív, že změna MACZ do původní podoby není zřejmě možná, právě z komerčních důvodů, které jsem také zmiňoval už v minulé reakci, ale i to se to dá lidem sdělit tak, aby to pochopili a dočasně tolerovali. Stačí jen přiznat, udělali jsme chybu a budeme se ji snažit co nejdříve napravit. Je nám to líto bla bla bla..., omlouváme se bla bla bla, doufáme, že to pochopíte bla bla a v tomto nelehkém období (pro obě strany) nás podpoříte....
                    Sypeme si popel na hlavu a těšíme se brzy zase na lepší časy s vámi...
                    To je opravdu "těžká" lekce z komunikace....

P.S. Jen malá poznámka k tomu číslu 2.391.940. Jedná se o počet návštvěv za měsíc, nikoli o absolutní počet (jendotlivých) návštěvníků za měsíc, což je přece jen rozdíl, čímž nechci snižovat úspěch ohledně bývalé návštěvnosti tohoto webu...

Ronault. 07.11.2010  23:41

Nečekané setkání

Teď si nejsem jistý, jestli to bylo v pátek v cca 12:40 nebo ve čtvrtek tak nějak mezi 15-16h, ale potkal jsem tvého Megana na Kolišti :-) Jel jsem hned za tebou, ale asi bys mě stejně nepoznal, protože jsem jel tmavě zelenou Felícií, když je teď Favorit nabouraný... :-)

vrkuboy 08.11.2010  05:16

« Re: Nečekané setkání

Asi čtvrtek kolem té jedné jsem jel do úrazovky :-) Kdyby si jel Fáčkem tak bych si možná všimnul protože máme v rodině Favorita ve stejné barvě a člověk tak nějak podvomně vnímá auta stejné značky.

foto mvdr

mvdr 06.12.2010  15:31

Gratulujem...

...k takému okrúhlemu jubileu, Scénic je fajn autíčko ;-)

vrkuboy 07.12.2010  11:36

« Re: Gratulujem...

Děkujeme :-) A dostáváš od nás poukaz na jedno pohlazení loga na přední kapotě >:D

foto J-Design

J_Design 06.04.2011  21:30

Moc hezký "vejce" :-)

Ahoj. Moc se mi líbí tvůj Scénic ;-) I kola se mi moc líbí... škoda jen těch "devil eye"... doufám že tahle móda brzy zmizí ;-) Jinak palec nahoru :yes:

vrkuboy 29.04.2011  01:51

« Re: Moc hezký "vejce" :-)

Ano tahle móda po půl roce zmizela >:D a mám zpět sériové světla. Ty "devil eyes" vůbec nesvítí a je to tak hrozný že večer jsou dálkové na úrovní potkávaček seriových světel a to ještě kdo ví jestli. Jediná možnost koupit HID sadu, ale nechci nic co by neprošlo na STK nebo při silniční kontrole. Jinak děkuji za komentář. Nej světla byly ty "čtyřoké" Morette to bylo jako na noční rally :-) doteď si rvu vlasy že jsem je prodal. ;-\