Diskuse

Mazda 3 (2014)

26.10.2014

Zdravím všetkych automobilovych fanušikov, Kúpa nového auta je jedna z najpríjemnejších záležitostí, aspoň pre mňa určite takže si už dlhšie hladám…

Mazda 3 (v.marek)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto roox

roox 27.10.2014  16:09

krásná kočka

Super volba! Mazdu jsem si taky zamiloval, momentálně mám 6tku 1.generace a Oktávku 2.generace, takže můžu srovnávat jako ty s Fábií... pravda ale je že Oktávka je ve stejné třídě jako 3jka ;-)

Každopádně špica volba, je to kráska, v tý tmavě červený je snad nejhezčí, idkyž já miluju modrou metalízu ;-)

Tak ať slouží a dělá jen radost.

PS: pokud tě štve, že SPZ kazí pohled ze předu, tak aspoň odmotnuj plastovej držák a SPZ přišroubuj přímo do černé podkladové desky na nárazníku... opticky se to změnší a taky ji nikdy neztratíž, kdyý bude přišroubovaná ;-)

v.marek 27.10.2014  17:26

« Re: krásná kočka

roox - dakujem, za pochvalu, tiez sa mi najviac pácila v tejto farbe, a dakujem za tú radu s SPZ, mna to nenapadlo, urcite to vyskúsam :yes:
  • 30 Reagovat !

foto Inferius

Inferius 27.10.2014  16:15

Dávám :yes: za tu 2.0 atmosféru. Jezdím se služební 6 ( samozřejmě tam jsou nějaké rozdíly ) a musím souhlasit, že interiéry má Mazda prvotřídní. :-)

v.marek 27.10.2014  17:27

« Re: 3

jj, interier super, naozaj to má ambície na vyssiu triedu (interier)

palco 27.10.2014  16:38

Super voľba.

Gratulujem ku krásnemu autíčku a prajem veľa beznehodových kilometrov.
    Aj ja mám objednanú mazdičku v tejto motorizácii, tiež attraction ale sedan a iná farba. Zaujímalo by ma zopár vecí: má to bixenóny, ale sú aj natáčacie? Máš dojazdovú rezervu, alebo len lepiacu sadu? Ja som si objednal dojazdovku, len neviem, ako je tam napasujem. Predajca mi povedal, že sa ten plast dá upraviť, aby sa tam zmestila.

v.marek 27.10.2014  17:30

« Re: Super voľba.

dakujem palco, čo sa týka bi xenonov, poviem ti pravdu, že neviem :-) ale skor si myslím, že to nie sú natáčacie do zákruty, akurát sa nastavujú podla zatazenia vozu ale to asi kazde bi xenony.
      ja nemám dojazdovú rezervu, mam len lepiacu sadu, zda sa mi, že v kufri je polystiren, takže by sa to malo dat upravit

palco 27.10.2014  17:41

« Re: Re: Super voľba.

Vďaka za odpoveď. Tu niečo píšu o oknách, len je to staršieho dáta: [odkaz]

foto connect

connect 30.10.2014  08:40

« Re: Super voľba.

Ano ma bixenony, nataceci jsou ale pouze v nejvyssi verzi Revolution Top. Jeste bych vyzdvihl automaticke prepinani tlumene - dalkove.

foto -Teddy-

_Teddy_ 27.10.2014  16:51

okna...

"...automatika okien, len na vodičovej strane..."

To nie je pravda. Uz asi 10 rokov to maju mazdy spravene tak, ze to treba najprv aktivovat, osobitne na kazdom okne. A ak sa to nezmenilo, postup je takyto: spustit okno asi 10-15cm dole, potom zavriet a drzat ovladac zatvarania okna este asi 3 az 5 sekund. Potom pustis, a automatika je aktivovana!

Ak sa nemylim, treba to spravit priamo na kazdych dverach. Nejde to z miesta vodica, jeho ovladanim (vodic si to moze spravit len na svojich dverach). A pri kazdom odpojeni baterie sa to zresetuje, a treba to aktivovat znovu. A tusim ze sa to deaktivuje aj troma kratkymi "tuknutiami" do ovladaca.

v.marek 27.10.2014  17:33

« Re: okna...

woow, tak to je super, potešil si ma, to som teda ešte nepočul ale budem naozaj rád, ked to bude fungovat, dakujem za skvelu radu, hned zajtra rano to skusim :yes:

foto Toky1

Toky1 27.10.2014  17:28

vyber

Ajtak si myslím, že sedan je tak nejak krajší, napriek tým výfukom v hatchi. Výber motora skvelý, ten dvojliter vyzerá veľmi schopne. Vskutku vydarené auto. Gratulujem a nech to jazdí. Užívaj si, máš čo.

v.marek 27.10.2014  17:36

« Re: vyber

tiez som sa rozhodoval, no na prvy pohlad mi padol hatch viac do oka ale sedan posobí reprezentatívnejšie a hodnotnejšie, trošku mi tam vadi ta hmlovka dole v strede nárazníka.

dvojliter sa mi páči velmi, doda cloveku viac odvahy po 1,2 TSI >:D

foto M-A-T-O-

M.A.T.O. 27.10.2014  22:14

Japonci boduju

Zdravim,
    gratulujem k novemu autu! Velka zavist :-) Nedavno som pre otca vyberal auto po dlhorocnom uzivani octavie combi. Kriteriom bola cena do cca 17000, benzinovy motor, 6st. prevodovka, vyhrievane sedacky, tempomat. VW koncern na velke prekvapenie vypadol postupne cely pre viacero dovodov: niektore modely kvoli lacnemu interieru a "naburanemu" zadku, ine pre prilis vysoku cenu v pozadovanej vybave (aj napriek vyraznej zlave, ktoru som vedel sprostredkovat) a akysi lacny vzhlad modelov, ak nie su pouzite xenony/ledky, v neposlednej rade asi aj strach z maleho turbomotora.

Na konci vyberoveho procesu zostala mazda 3 sedan a toyota auris TS.
    Otec bol vsak z vyberov tak unaveny, ze zobral prve z tych dvoch, ktore sme boli pozriet a to auris TS ..konecne auto, ktore mu sedelo po vsetkych strankach, az som bol sam prekvapeny, kvoli prechodu z konzervativneho dizajnu do povedzme "ufo dizajnu". Trochu ma mrzi, ze 3ka nedostala sancu, ale rozhodol aj pohlad do cennika a prakticka vyuzitelnost TS.
    Prekvapuje ma drahy servis a diely u mazdy, ktore uvadzas ako slabu stranku. Tie som nekontroloval, prezeral som si len toyotu a dal som si urobit vypis cien beznych servisnych ukonov. Diely a aj servis bol porovnatelny a v niecom dokonca lacnejsi nez u VW. Vedel by si prosim uviest priklady cien k tej mazde?
    Zelam vela stastnych km a fandim ceste proti downsizingu :-)

v.marek 27.10.2014  22:46

« Re: Japonci boduju

v prvom rade dakujem a aj ja gratulujem ku kúpe Toyoty.
      Co sa tyka draheho servisu, tak nemyslel som na vymenu oleja a podobne ukony, ale na náhradné diely, ktoré sú cenovo vyrazne vyssie ako som bol zvyknuty u fabie. Napríklad kotúcové brzdy fabia 30 EUR Kotúcove brzdy Mazda 89 EUR
      Dalej drahe doplnkove prislusenstvo:
      zasterky fabia 12 eur, mazda 60 eur, prahove listy fabia 64 eur, mazda 200 eur... atd...

foto M-A-T-O-

M.A.T.O. 27.10.2014  22:50

« Re: Re: Japonci boduju

Aha tak..
        v tomto prípade to bude hlavne tým, že ide o prechod do vyššej triedy. Takže diely sú automaticky drahšie. Podobne som to vnímal, keď som prešiel z fabie do octavie.

v.marek 27.10.2014  23:30

« Re: Re: Re: Japonci boduju

ano a možno sa podpisuje aj dovoz niektorých dielov

foto jupo

jupo 28.10.2014  12:44

« Re: Re: Japonci boduju

Neviem ako u mazdy kedze ziadna sa u mna neohriala dlhsie ako tri roky(bez akychkolvek nakladov na servis), ale predchadzajucu hondu accord som predaval pri 160 tisic km bez akychkolvek oprav. Momentalne mam accord s najazdenymi 90 tisicmi bez absolutne ziadnych investicii, ak teda nepocitam nedavno menene zadne brzdove dosticky. Inak iba olej a benzin. Aj pneu je este povodne a tak este rok by mali vydrzat. A to mam celorocne takze jazdia nonstop. Nakladov na opravy by som sa urcite nebal. Len tak mimochodom, otcov civic z roku 2007 ma momentalne 70 tisic. a tiez iba prehliadky a olej. Nic ine.

foto zetr007

zetr007 28.10.2014  11:33

Gratulace

Zdravim,
    gratuluju k novému autíčku. Musím ti pochválit tento motor, měl jsem možnost s ním jet a je prostě super a to i spotřebou. Jediné co mi trochu vadilo v interieru byla loketní opěrka, ale to je asi tím že sedím blíže k volantu. Já mám od srpna (august) objednaného Golfa variant 1.2 tsi 77kw. Čekací doba 28 týdnů hrůza, prodejce mi tvrdil že to bude v lednu (januar) ale ted mi řek že to bude až březen a to jen tak mimochodem . Chci se zeptat jestli to teda neni tajný, co tě stálo to odstoupení od smlouvy u Seatu? Já mám totiž ted výhodnějši nabídku že bych měl auto dřív a lacineji. Pročítal jsem si smlouvu a jestli to dobře chápu mohou po mě chtít zálohu co jsem jim dal plus 10 procent z ceny auta bez DPH. Jak si to měl ty? Díky za info. A at Mazdička dobře slouží!

foto Delfin2

Delfin2 28.10.2014  15:22

« Re: Gratulace

Zdravím, môj známy odstúpil tiež od podpísanej zmluvy a stalo ho to iba tu zálohu, ale možno každá značka má svoje podmienky.

v.marek 28.10.2014  19:13

« Re: Gratulace

dakujemza gratulaciu a tiež Ti blahoželám k Golfu :yes: ta čakacia doba teda nepotesi :-) ja som čakal na auto tyzden, nakolko bola na sklade na Slovensku, ale uz to sa mi zdalo vela.
      co sa tyka odstupenie od zmluvy neplatil som vobec nic, auto tiez bolo na predajni, takze nie ja som si ho objednával, bolo tam už predtym ako som tam ja prišjel. V tvojom prípade išla konkretna objednavka do vyroby ak tomu dobre chápem, čize tvoj pripad je asi trosku iny, a predpokladam, že nieco budes musiet zaplatit
  • 20 Reagovat !

foto Verny-2013

Verny_2013 28.10.2014  17:18

výběr auta

Ahoj, tak jsem si myslel že jenom já jsem takový blázen co dovede žít výběrem toho správného auta několik musím říct příjemných měsíců, ale vidím že nás je víc. V každém případě ta mazda 3 s tímto motorem super volba jedna z nejlepších. Z recenze je cítit ještě nadšení z nového auta, zajímavé bude až ji za rok či 2 doplníš o zkušenosti z reálného provozu a přibudou i kritické postřehy a názory. S trojkou jsem už taky jezdil, kamarád si ji koupil a musím říct že se jí dá vytknou opravdu jen pár drobností. Už to i diskuzi zaznělo - trochu nešťastná tvar té loketní opěrky navíc bez možnosti podélného posuvu, pro mě kratší přední sedáky, pár cm navíc by se hodilo a display rádia by mohl být natočený k řidiči pro lepší čitelnost ale to jsou jen detaily. Pozitiva to bohatě vynahradí. Tak přeju hodě šťastných km s japonskou kráskou.

v.marek 28.10.2014  19:21

« Re: výběr auta

dakujem Verny a ano, tiez suhlasim, tyzdne a mesiace hladanim a skusanim novych aut su velmi prijemne a asi by som to chcel zazit castejsie :-) myslim, že to potesi kazdeho motoristickeho fanusika
      dufam, ze to nadšenie z noveho auta vydrzi najdlhsie a negativ nepribudne vela :-)
      ake auto si si kupil Ty? Zda sa mi že je to ten sikovny Golf

foto Verny-2013

Verny_2013 28.10.2014  19:57

« Re: Re: výběr auta

Golfa 7 1,4 TSi 90Kw, recenzi tu mám taky pověšenou,ale již jsem ho stihnul i prodat. Ne že bych byl nespokojený s autem, právě naopak, ale občas se to tak přihodí že člověk míní a život mění. Teď jezdím s Octou 1 TDi a když se zadaří tak příští rok zase začnu vybírat. Už se na to těším.

v.marek 28.10.2014  20:19

« Re: Re: Re: výběr auta

:yes: aj to je jedna z moznosti ako castejsie kupovat, nove auto :-) tak drzim palce

foto PALO-Prius

PALO-Prius 29.10.2014  03:54

skvela recenzia

Pripajam sa ku gratulaciam k super vyberu, najma prestup z koncernu k nam japoncom...to ma vzdy tesi, ked ludia otvoria oci a zistia ze su na svete lepsie auta za vyborny pomer cena/vykon. Ja musim pochvalit aj fotogaleriu,po dlhom case niekto,kto si dal ozaj zalezat a vidim ako auto v skutocnosti vyzera...aj nocne foto,,takze jasnych 3x10, bez debaty
    Osobne sa mi tiez viac paci sedan,ale to je individualna zalezitost...ako som uzpisal inde, ak by som nekupoval Prius, tak z klasickych aut urcite Mazdu 3. :yes:
    Prajem vela stastnych nkilometrov a tesim sa neskor na doplnenu recenziu o zazitky po xx tis KM.

v.marek 29.10.2014  07:51

« Re: skvela recenzia

PALO-Prius dakujem Ti pekne, ten prestup z koncernu ma tiež teší a momentalne to citim tak, že pre mna osobne nie je lepsia volba ako japonec, nakolko mám rad šoferovania a trošku unikatnosti na ceste
      :-)

palco 30.10.2014  07:05

Cúvacie senzory

Zaujímala by ma jedna vec: Reagujú cúvacie senzory pri jazde dozadu aj bez zaradenej spiatočky? Pri takom cúvaní v kopci na parkovacie miesto a pod.

v.marek 30.10.2014  09:00

« Cúvacie senzory

Cúvanie senzory reagujú len pri zaradenej spiatočke, skúšal som to :-)

foto Brandon-Walsh

Brandon Walsh 30.10.2014  09:16

« Re: Cúvacie senzory

určite nie, aktivujú sa zaradením spiatočky

99matthew99 26.08.2015  21:01

« Re: Re: Cúvacie senzory

Pri vyssich vybavach je zo strany vodica vedla tlacidla vyhrievania sedadla tlacidlo ktorym sa daju senzory kedykolvek zapnut popripade vypnut.

99matthew99 31.10.2014  21:26

Skvela volba

Gratulujem k vyberu auta. Som majitelom rovnakeho auta, v rovnakej farbe aj s rovnakym motorom, avsak vo vyssej vybave a mozem povedat zeby som vobec nemenil za ine. Tak isto som mal predtym skodovku a prvy krat som presiel k japoncom ale nelutujem ani chvilu. Zatial mam najazdenych okolo 1000 km. Mozem sa ta opytat ze ci je mozne vyklapat zadne sedaky. Chcel by som dat na ne take potahy a nejako mi to nejde zodvihnut. Prajem vela stastnych km :-)

v.marek 01.11.2014  09:43

« Re: Skvela volba

dakujem a gratulujem tiež, mas revolution alebo top revolution?
      mne sa zdá, že sa nedajú vyklápat sedáky, su vcelku riešene troška neštstne a lacno ;-\

99matthew99 01.11.2014  09:58

« Re: Re: Skvela volba

Ja mam anglicku verziu pretoze tu zijem. Tu sa nazyva Sport Nav. Ale prirovnam to asi k Revolution na SK. Mam 18tky kolesa, head up display, senzory vpredu a vzadu, navigaciu a pod.

v.marek 01.11.2014  15:22

« Re: Re: Re: Skvela volba

jj, to vyzerá na revolution :yes:

Cavalera 31.10.2014  23:47

adaptívne svetlomety

Serus. Gratulujem ku kúpe parádneho auta ;-) . Ja som tiež dá sa povedať čerstvý majiteľ mazdy 3ky, mám ju tri mesiace a mám najazdených cca 3000 km. Presne tá istá farba ako ty, akurát ja som si kúpil sedana. Chcem sa ťa opýtať na tie adaptívne svetlomety. Ty ich máš v tej svojej výbave ? Lebo ja mám výbavu revolution a nemám ich. Vedel som tak, že sú v tej najvyššej výbave revolution-top.

v.marek 01.11.2014  09:45

« Re: adaptívne svetlomety

nazdar, nie, nemám adaptívne svietenie, mám len svetelný senzor, tie su len v top revolution

Cavalera 02.11.2014  03:24

« Re: Re: adaptívne svetlomety

OK lebo ma zmiatol ten tvoj zoznam vecí, že čo máš vo výbave.

v.marek 02.11.2014  18:09

« Re: Re: Re: adaptívne svetlomety

:-) ale neuvádzam tam adaptívne svetlá ;-)

Cavalera 03.11.2014  03:23

« Re: Re: Re: Re: adaptívne svetlomety

tak máš tam že: • Bi-xenónové adaptívne reflektory (AFS) s ostrekovačom, preto som si to chcel overiť :-)

v.marek 03.11.2014  07:25

« Re: Re: Re: Re: Re: adaptívne svetlomety

ano más pravdu, kopiroval som to a ostalo to tam, vdaka za pripomienku, opravene :-)

foto chetoos

chetoos 13.11.2014  09:44

Japonská kvalita

Mazda 3, je pro mě automobilový sen, už první generace modelu 3 se mi moc libí. Hlavně ocenuji kvalitní zpracování, výborné jízdní vlastnosti, použití moderních technologií, které nejdou na úkor skvělých jízdních vlastností a životnosti motorů. Myslím si, že i když má Mazda s porovnání s konkurencí vyšší ceny, tak je kompenzuje skvělým autem. Další výhodou je, že už vyřešili rychle rostoucí korozi, která napadala první generaci. Často potkávám staré Mazdy, jak mají zrezlé podběhy. Osobně bych preferoval karoserii sedan, která je pro mne atraktivnější, přesto i hatchback vypadá velice dobře a červená barva mu moc sluší. Přeji hodně krásně strávených kilometrů.

v.marek 14.11.2014  14:40

« Re: Japonská kvalita

dakujem,
      mazu som si velmi olubil za tento kratky cas, japonci palec hore

palco 19.11.2014  13:33

Info?

Dobrý deň,priatelia v motorizme. Nenašla by sa nejaká fotočka mazdy 3 zo spodku? Ako je to s ochranou podvozka? Dal si ho niekto nastriekať niečím, alebo netreba?

v.marek 19.11.2014  17:34

« Re: Info?

nazdar, ja som si ho striekal sam, mam aj fotky, pred a potom

palco 25.11.2014  10:16

« Re: Info?

Ale, ak som dobre videl na nejakom videu, tak na podvozku sú pripevnené nejaké plastové dielce, ktoré by ho mohli chrániť pred nepohodou. Alebo?

foto palix

palix 25.11.2014  12:51

Mazda

Chcel by som sa spýtať, prečo si uviedol do záporov bod "- slabšia antikorozna ochrana"? Veď to auto sa vyrába hrozne krátko a ešte určite nemá žiadne hrdzu. Možno staré 6-ky hrdzaveli, ale nové podľa mňa sú v pohode.

Mimochodom Mazda 3 je aj môj sen - konkrétke hatchback 2,0 88 kw - biela perleť. Výbava stačí Challenge, pretože je tam toho aj tak 100x viac ako v mojom terajšom aute. Len ešte došetrím pár peňazí a idem objednať Mazdu 3 ;).
    Sedan sa mi páči tiež, ale ako bolo povedané - nemá tie nádherné 2 výfuky, ako hatchback :).
    Prajem všetkým majiteľom novej Mazdy 3 veľa šťastných kilometrov, japonskú spoľahlivosť...

v.marek 26.11.2014  20:10

« Mazda

ano su tam plasty, treba ich dat dole pod nimi nie je ochrana

v.marek 26.11.2014  20:13

« Re: Mazda

drzim palce nech si co najskor objednas novu mazdu 3. Super auticko. ale vo výbave challange by mi chybali led svetlá a xnenony, inak v pohode.

co sa tyka tej slabšej ochrany myslel som to na spodok auta, ktory je pod krycimi plastmy neosetreny a je to akurat kov v zaklade, myslim že je to nedostatočne, taktiež sa to tyka podbehov

foto peto625

peto625 29.11.2014  09:33

kvalita?

Ahoj, gratulujem k autu prajem bezpečné a bezporuchové km. Ale k veci. Všade sa ospevuje kvalita novej trojky. Je to môj favorit, preto som už niekoľko kúskov videl. Zaskočila ma nazvem to antikorózna ochrana. Údajne sa autá pripravujú niekde v prekladisku. Je kvalita, keď na podvozku falcoch blatníkov sú holé plechy? Niektoré z mnou kontrolovaných trojok boli ošetrené na niektorých miestach iné ani tam. Ako to vidíte vy? Koľko podletujúcich kamienkov vydrží ten mikrozinok ktorým sú tie plechy možno ošetrené?

v.marek 02.12.2014  12:36

« Re: kvalita?

je to tak ako vravis, antikorozna ochrana je taka aka je, no je to tak aj pri drahšých autach... ja som si antikoroznu ochranu spodku este dorabal
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Malta: Ostrov mimo čas a prostor vybízí k romantice i ochutnávkám specialit

Malta: Ostrov mimo čas a prostor vybízí k romantice…

Neber slovo boží nadarmo… říkávali možná i vám vaše babičky. Ale ve spojení s Maltou nelze říci nic jiného, než…

Česko zasáhnou silné bouřky, lokálních je letos hodně. Kde udeří? Sledujte radar

Česko zasáhnou silné bouřky, lokálních je letos…

Také tento týden bude v Česku na bouřky bohatý. Bouřková oblačnost se bude vytvářet od úterý nejméně do konce…

Šéf IIHF: Příští MS? Češi v Bratislavě, domácí v Košicích! A řeší brankáře

Šéf IIHF: Příští MS? Češi v Bratislavě, domácí v…

Čeští hokejisté po sedmém místě na MS v Kodani a Herningu klesli v žebříčku IIHF z páté příčky na šestou. Proč…

Český biatlon má nového krále! Slaví Krčmář, u fanoušků vyhrála Vítková

Český biatlon má nového krále! Slaví Krčmář, u…

Olympijští medailisté se podělili o biatlonové ceny. Stříbrný muž ze sprintu z Pchjongčchangu Michal Krčmář se…

Dakar jinak. Fotoreportáž Martina Straky z nejtěžší rally světa

Dakar jinak. Fotoreportáž Martina Straky z nejtěžší…

Rally Dakar je známá hlavně fotografiemi, jež přinášejí dramatické sportovní záběry. Poušť, duny, hory, brody,…

Budou Britové za pár let stát fronty na toaletní papír? Možný budoucí ministr financí chce svrhnout kapitalismus

Budou Britové za pár let stát fronty na toaletní…

Svrhneme kapitalismus a nastolíme socialistickou společnost, nastínil v rozhovoru pro BBC John McDonnell, který…