Subaru Legacy (2008)

7.5.2010

Design vzhled a první dojmy Když jsme si tohle Subaru vybírali, hned se mi líbil sportovnější vzhled, než tomu bylo u předchozích variant.…

Subaru Legacy (thanantos)

foto lakyno

lakyno 08.05.2010  10:01

Subo

Konecne nieco pre mna :-)
    Recenzia fajn, auticko bez komentara, len tie fotecky dopln... :yes:

PS: Daj vediet ked dodas fotky, nech Ti zbytocne nekazim hodnotenie.

« Re: Subo

Subaru4ever 08.05.2010  14:55

Bratříček ze Stodůlek

Špičková recenze. Chování motoru, podvozku, pohonu, řízení a řazení atd. je popsané tak detailně, přirozeně a pochopitelně, že se to tu na MACZ jen tak nevidí :-) :yes: :yes: :yes:

Auto snad ani chválit nebudu, protože to je bratříček mého Outbacku, kterého bych nevyměnil za nic na světě ;-) - takže můj názor na Lego je jasnej :yes: :-)

Můj byl taky koupen u Freye na Stodůlkách a dodnes je tam servisován. O Subaru se tam starají 3 přijímací technici - pan Novák, Kulič a občas Sicilský. Zajímalo by mě, na které jsi narazil, protože pan Novák a Sicilský jsou úplně exkluzivní lidé, se kterými je radost jednat, ale pan Kulič :no: 8-s to je zlý ;-\

Zatím hodnotit nebudu, protože nemám srdce na to kazit hodnocení kvůli fotkám. Určitě je co nejdřív dodej, ale zase moc nespěchej - kvalita je na prvním místě ;-) ... pak velice rád ohodnotím.

Jedinou výtkou ode mě vůči tvému autu je to, že máš jen dojezdovou rezervu. Kdo už někdy prorazil/rozpáral pneumatiku, určitě mi potvrdí, že plnohodnotka je prostě nejlepší. I když ty tvoje 225 se tam už možná nevejdou, já mám 215ky :-O - kdybys někdy zkusil nacpat do vany zimní/letní kolo (to na kterém zrovna nejezdíš), a vyzkoušel, jestli dosedne víko, hodně by mě to zajímalo.

Ze smrdící spojky si vůbec nic nedělej, ta se pálí úplně na všech Subaru - a nejspíš to tak už navěky zůstane. Nějak to už k Subaru patří - Subaru bez smrdící spojky by už nebylo plnohodnotné Subaru ;-) >:D

Tak se mějte s Legem pěkně, zatím čau :-)

thanantos 08.05.2010  18:02

« Re: Bratříček ze Stodůlek

Fotky dodám jen co bude vyměněno na letní. To se stane v úterý. V plánu je čištění cnitřku i vnějšku, kola už jsem omyl, jsou jak nová takže myslím že to bude na focení ten pravý čas. Zkusím to vyvézt někam do přírody;-)

Mám i nějaké video ale moc toho není a není to sestříhané, to bude muset počkat. Nicméně profil tohohle auta chvíli živit budu, takže doufám že se všichni dočkáte a budete mít se mnou trpělivost:-)

Výtce s rezervou souhlasím a podepsal bych se pod ní taky. ve FabiiRS mám plnohodnotnou a byl jsem už dvakrát moc rád že tam je:-D Se Subem jsem ještě nepíchnul, ale z té dojezdovky mám taky trochu vítr...rozhodně bych tam radši viděl plnohodnotnou.
      Zkusím jesti by se tam ta 225tka vešla když vyndám ty plastové vaničky..

Subaru4ever 08.05.2010  18:37

« Re: Bratříček ze Stodůlek

Předpokládám, že vana na pneu bude u Lega i Outbacku stejná. Já mám pneu 16-60-215 a je kolem ní ještě docela dost místa (určitě 1 cm dokola v nejužším místě). A na výšku problém nebude - viz. moje foto: [odkaz]

Samozřejmě ještě záleží na konkrétní pneumatice. K novému L/O se dává jen lepící sada, ale díra na plnohodnotnou pneu tam je. Na novém Outbacku má taťka zimní i letní 17-60-225, a přitom jsou ty zimní o 2 cm!!! v průměru větší. Takže ufouklou letní tam ještě nacpe, ale ufouklou zimní ani za živého boha ;-\ :no:

Ty plastový vaničky pod podlahou podle mě zas takový odvaz nejsou. Vejdou se tam jen malý věci a kdo by pořád lezl pod podlážku. Přijde mi, že plnohodnotná rezerva uvnitř disku skrývá víc místa, než ty plastový vaničky - navíc když je to sedmnáctka ;-)

thanantos 08.05.2010  23:18

« Re: Re: Bratříček ze Stodůlek

to je fakt, je to na drobnosti, ale vzhledem k tomu že auto je rodinné vozítko tak je docela fajn že tam jsou. Spousta drobných "blbinek" co se vozí aspoň nepřekáží v kufru a nelítá v zatáčkách ze strany na stranu. ta vana asi bude stejná. ještě to zítra při úklidu zkusím jak by tam to šlo to letní kolo a dám vědět...rozhodně je to nápad co stojí za pokus. Pokud to tam půjde, určitě stvořím nějakou úložnu doprostřed disku.

thanantos 09.05.2010  13:52

« Re: Re: Re: Bratříček ze Stodůlek

tak dlužím omluvu. nevím jak ale moje utkvělá představa že kola jsou 225 byla mylná. jsou to ty klasické 215tky.. ty se do té vany vejdnou bez potíží. ale vyzkouším i ty 225tky jestli se vejdou abych dodržel slovo. jen to chvilku potrvá - až se uvidím s kamarádem, seberu mu jednu 225tku z jeho volva a zkusím:-)
            ještě jednou se omlouvám za dezinformaci.. zkusím to nějak vykompenzovat fotkami a videem. snad zítra

« Re: Re: Re: Re: Bratříček ze Stodůlek

Subaru4ever 11.05.2010  20:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Bratříček ze Stodůlek

Tak jo - konečně jsem mohl obodovat :-) :yes:

Fotky pěkný - je vidět, že máš velký fotografický potenciál a cit pro kompozici, takže se neboj a zásobuj nás dál :-) :yes:

Ještě malý dotaz: barvu jsi si vybíral sám, nebo jsi ji "musel" vzít (skladovka apod.)??? Nechci kritizovat, ale mně se právě tahle modrá moc nelíbí - respektive mi přijde, že Subaru sluší jinačí barvy ;-) - ale ošklivá rozhodně není, tak jsem to nemyslel (krásnému autu to sluší v jakékoli barvě = podobně jako u žen :-) )

thanantos 11.05.2010  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bratříček ze Stodůlek

abych řekl pravdu, mě se ta barva líbí. ale šlo o rodinný konsenzus >:D osobně jsem byl pro o stupeň tmavší odstín ale taky domodra...mě se modrá na subarech líbí. přecejenom modrý soutěžácký imprezy se člověku vryjou do paměti:-) kdybych vybíral legacy znovu, tahle modrá co je na subu by byla na druhém místě. na prvním by byla tmavě modrá. Jinak ty dva služebáky co jsme měli v rodině byl tuším legacy 2000 a outback 2002 a oba v tmavě zelené. Fotit budu určitě dál. Chtěl jsem přidat další fotky ale začalo mi do toho neskutečně lejt:-D

"-- skrytý --" 08.05.2010  15:35

Paráda

Nádherné autíčko i dobrá recenze, jen těch fotek.... Jakmile je rozšíříš dej mi vědět hned ti fláknu tři desítky :-!

thanantos 11.05.2010  20:04

« Re: Paráda

"-- skrytý --" 14.05.2010  17:56

« Re: Re: Paráda

Tyyy brďo fakt nádhera. Bezrámová okna na dveřích >:D škoda že se člověku nepodaří vyzkoušet takový vůz s BOXEREM. S dalším autím se klidně spokojím s něčím jako máš ty
        8-s, a ne že bych se chtěl opičit >:-[]
        Ale SUBARU je pořádná značka pro pořádné chlapy ;-)

P.S.: Dreimal zehn . . .

FRPE 08.05.2010  18:22

Zdravím Subinky

Zdravec a jdeme na krafec! ;-)

jak psal Subaru for nemévr, tak s ním musím naprosto souhlasit, recenze co se týče písma je skvělá, řekl bych že i já tohle napsat bych s tím měl velké problémy, neboť tento diktát z ČJ na toto Subaru nebyl nijak lehký a dal práci ... >:D

Do té doby dobré, ale jen dvě fotky?? Nevadí, zavolej mě na mobil : 609906609 a popiš mě jak teda to auto vypadá a já to tady pak budu prezentovat klukům abysme tě mohli ohodnotit.

Vítám na maczu další Subinu. ;-) FRPE Domina >:D

thanantos 08.05.2010  23:09

« Re: Zdravím Subinky

Fotky budou v úterý večer pokud bude počasí. Zítra budu čistit interiér, v pondělí čištění v myčce, v úterý čistá letní kola. Pokud nebude vysloveně slejvák, fotek udělám dostatek. Neměl jsem zkrátka trpělivost s tím neuveřejnit ten text..Plodil jsem ho částečně loni na dovolené (přecejenom 4000km v jednom autě během 14 dnů člověku ukáže kdejaké drobnosti.) Fotky jsem měl připravené ale zjistil jsem že mi je nějaký dobrák smazal z externího disku.. Takže mějte se mnou trpělivost..nechci vám to ukazovat špinavé >:D

thanantos 11.05.2010  20:04

« Re: Re: Zdravím Subinky

foto pumpkin

pumpkin 08.05.2010  22:48

fotky

ahoj, celkom fajn čítanie. sused má presne takéto služobné Legacy, aj rovnaký rok výroby a farba. je to parádne autíčko, niet čo dodať.
    škoda tých fotiek zatiaľ. keď ich pridáš, rád to prehodnotím, stačí sa len ozvať. ;-)

« Re: fotky

Subaru4ever 09.05.2010  18:00

Nepadal ti dovnitř při těch koblihách okénkem sníh ???

Když jsem jednou blbnul 2 hodiny na Strahově (spotřeba přes 30 litrů/100km >:-[] ), tak stačilo otevřít kterékoli okénko třeba jen o 3 cm, a hned dovnitř lítaly tuny sněhu. I když jezdil jsem tak 5krát rychleji, než ty na tom malém parkovišťátku, takže se není třeba divit tomu, že jsem si sníh házel i na střechu >:D >:-[]

PS: bylo to celé na jedničku, nebo jsi řadil i dvojku???

foto Wiii

Wiii 09.05.2010  18:06

« Re: Video

Suba, tuhle zimu jsem byl taky blbnou s Audinou a To ti Ypsi potvrdí, musel jsem vystoupit a otřít boční okénka, protoze po pár minutách jsem videl jen dopředu (díky stěračům) a ostatní okénka byli pokryta centimetrem sněhu >:D >:D

350 koní na snehu na vsechny 4 je 350 koni na snehu na vsechny 4.. neuděláš nic >:D >:D

thanantos 09.05.2010  18:28

« Re: Re: Video

350 koní bouhžel nemám a s nima nepotřebuješ na tuhle srandu ani sníh:-D stačí ti suchý asfalt. Celé to bylo na jedničku. nebylo tam vůbec místo. nenašli jsme bohužel dostatečně vhodný plácek. všechny parkoviště co jsme objeli byly plné:-D někteří lidi vůbec nechápou k čemu ty velké plochy můžou být dobré:-D
        Jinak při těchhle minirychlostech nelítalo dovnitř vůbec nic, ani na bocích nezůstávalo. jen běloboké gumy jsem si odvezl:-)
        Přiští zimu hodlám natočit něco většího a hlavně na větším place. tohle byla opravdu jen taková srandička na miniplácku. Tuhle zimu bohužel nebyl čas vyrazit dokud bylo sněhu málo...no a když ho bylo víc, tak už plácky buď zapadaly tak, že se nedalo projet, a nebo naopak zmrzlý podklad stvořil takovou hrbonici že mi bylo líto tlumičů a vzal jsem to

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 10.05.2010  16:45

Nejhezci generace

Blahopreju k autu. Ja bych sice volil zrejme jinej motor - naslednika meho H6 = 3.0R, ale jen kvuli memu malemu najezdu. Tahle generace Legacy/Outbacku je asi nejhezci a prodeje v Evrope to potvrzuji. Nejnovejsi generace je uz hoodne americka...

thanantos 10.05.2010  18:30

« Re: Nejhezci generace

Souhlasím. Ty nové modely šly designově úplně jiným směrem než mi vyhovuje. Proto jsem rád že jsme kupovali zrovna když byl aktuální tenhle model. Co se týče té "třínuly", tak na poježdění bych jí určitě bral raději, ale vzhledem k tomu že jsme se Subem počítali jako s rodinným autem co bude dost jezdit, tak se hodně hledělo na tu spotřebu. nehledě na to že zbytek domácího vozového parku (snad jen kromě sekačky) je taky v naftě. Už to bylo tak nějak tradiční:-D ale nebýt toho že ta nafta je tak povedená, nejspíš by v Subu byla 2.5tka jako jakýsi kompromis

FRPE 11.05.2010  22:24

No konečně ...

... sice to pár dní trvalo ale pěkný! Chválím! ;-) :yes:

Subaru4ever 17.05.2010  09:09

DOPLNĚNO

Fajn popsaný interiér.

Ačkoli se stydím, tak to s odložením rolety pod víko zavazadelníku mě nikdy nenapadlo. Hned jsem si při čtení uvědomil, že tam ty zářezy přesně na roletku jsou :*)

Ta samostatná číst roletky uchycená na víku kufru je sice pěkná, ale její sundavání je loterie. Než se člověk odhodlá vypáčit násilím ty titěrné plastové kolíčky, tak si to dvakrát dobře rozmyslí. Vypadá to děsně fórově, ale nám se ještě za těch 6 let nezlomily :yes: ... ťuky ťuk

Nemáš tušení kolik stojí ten aux-in ??? Pro mě audiofyla s jedním CD bez Mp3 by to byla lákavá možnost.

Jinak jsme na tom v tom interiéru kromě 2-zónové klimy a vyhřívání sedaček prakticky úplně stejně >:D ... kupodivu ;-)

thanantos 17.05.2010  12:55

« Re: DOPLNĚNO

kolik stojí nevím, ale zkusím najít doma ceník co jsme podle něj vybírali nebo až půjdu zase venčit kolem freye tak se ti zeptám >:D

ten protikus roletky na víku kufru mě překvapil právě tím co vydrží. osobně bych do auta tenhle druh uchycení na zástrčky co se rvou ven silou určitě nepoužil, ale evidentně to funguje. Třeba náš pes nemá s tím to vyrvat nejmenší problém - a zatím to nezlomil ani on, takže musím taky zaklepat :-)

ještě co se týče toho AUX in, doporučuju zjistit od někoho kdo to má, jak mu to hraje. mám pocit že si tu někdo tuším s imprezou konkrétně na tohle stěžoval že to zesilovač neutáhne.. nicméně myslím že u freye by to loajálního subaristu nechali i vyzkoušet :-)

foto Wiii

Wiii 19.05.2010  23:46

Pěkná uprava

;-) líbí se mi to!!! Hlavně první fotka a ta čerstvá.. Ta uprostřed... to neni uplne vono ;-) Zkus jeste na te cerste rozrotovat kola a bude to dokonalý ;-) :yes:

thanantos 20.05.2010  00:50

« Re: Pěkná uprava

no vidíš, na to jsem blbec úplně zapomněl >:D provedu příště. díky za připomínku

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 20.05.2010  00:34

Poslední fotka je...

..správně ulítlá,sice jsem málem přišel o zrak,ale :yes: :yes:

thanantos 20.05.2010  00:52

« Re: Poslední fotka je...

děkuji děkuji, je to moje čtvrtá úprava tohohle druhu tak to má rezervy. mělo to bejt takový divočejší. Souhlasím že na první pohled je to šok. oči se snaží ostřit ale nemají šanci >:D budu to průběžně ladit. zítra , tedy dnes, se snad dostanu k nějakému dalšímu focení, tak uvidíme co z toho bude.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 20.05.2010  09:12

« Re: Re: Poslední fotka je...

thanantos - tuto už nelaď,je dobrá,akorát by to chtělo 3 D brýle >:-[] ;-)

thanantos 20.05.2010  10:12

« Re: Re: Re: Poslední fotka je...

tak daleko jsem ještě nedospěl >:D přiště trochu uberu té transfokace aˇje to pro oči čitelnější :-)

foto ypsilon

ypsilon 24.05.2010  12:05

pekne fotky

hezky fotky,hlavne ta posledni ;-) :yes:

jinak ty i suba(takze subaristi) z myho prejezdu kaluze >:-[] vis,co to byly za nervy s mym nizkym a umytym "supersportem"? >:D

thanantos 24.05.2010  17:24

« Re: pekne fotky

abych řekl pravdu přemýšlel jsem jestli je to komedie nebo ne >:D Pak jsem si říkal že to asi bude kvůli tomu umytí :-) to víš, my jsme zvyklí na terén tak nám to přišlo veselý :-) ale nic ve zlém. Tvoje vozítko bych si rozhodně taky nechal líbit. taky to má něco do sebe :-) jen se musí dávat bacha na každou větší jámu...

FRPE 25.05.2010  00:10

Tak už je zítra, teda dnes ...

... tak se jdu podívat k panu Thanymu co je nového ...
    vidím nové fotky, vidím nějakého championa, který porazil na kárách stále trénující ( již několik let ) matadory a vyfoukl jim zlato jako naši hokejisti Rusům ... >:D

thanantos 25.05.2010  10:34

« Re: Tak už je zítra, teda dnes ...

já bych se měl asi naparovat co? >:D na příští káry vezu štafle a budu na vás koukat pěkně shora >:D teď ještě chybí někdo kdo všem ujede s naftovou motokárnou... to by byl teprve mazec >:D

jak dlouho se vlastně pořádají tyhle kárkoakce?

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 29.05.2010  13:22

Super Lego!

Pofaceliftová verze minulého Lega je pro mě asi nejhezčí Subo, jaké existuje, navíc v téhle barvě a na těch kolech. Prostě paráda :yes:
    Ať slouží a dělá radost, doufám, že se třeba někdy uvidímě na nějakém srazu! :yes:

thanantos 29.05.2010  17:52

« Re: Super Lego!

doufám že ano ale potrvá to...protože od včerejška stojí pomuchlané v servisu:-( ještě to přidám do novinek až to budu mít kompletně zdokumentované, ale počítám že tak 3 týdny bude v ozdravovně, dostalo chudák pecku do pravého boku tak uvidíme jak rychle se dá do kupy.
      ale souhlasím, taky se mi líbí ze všech nejvíc :-)

"-- skrytý --" 26.08.2010  19:22

pekne auto

Velmi pekne auto a hlavne prakticke.
    Nech sluzi

foto ReznikCZE

ReznikCZE 30.08.2010  13:28

Kožený potah

Já jsem knoflíkem roztrhl kožený potah(na sedáku) u mého Tička a čekal jsem 2 dny. Ale bál jsem se že ho budou muset ušít v Itálii naštěstí bylo skladem jinak nevím jak dlouho bych čekal . .to tě teda lituji tak dlouho bez svého krasavce

foto Hawke

Hawke 05.09.2010  23:53

Prostě paráda

Tak něco takového bych si rád časem pořídil! Moc povedený kousek, krásná barva, Lego po faceliftu je prostě krasavec. Motor podle mě patří na špičku ve své kategorii, táta ho má ve Foresteru, takže vím o čem mluvím. Tak ať slouží! Subaru forever!!! :yes: :yes: :yes:

thanantos 07.09.2010  19:01

« Re: Prostě paráda

Jojo, nestěžuju si:-) teď už je konečně opravené a zase doma. ve čtvrtek to pořádně projedu a otestuju zda technici na něco nezapomněli. Co se týče motoru, ten je vážně špica. Pokud se potrdí šuškanda o diesel-hybridní WRX impreze pro příští evoluci, tak jsem zvědavý, kolik z té dvoulitrové nafty vymáčknou. údajně má technický výkonový strop bez razantního zvýšení spotřeby a poklesu životnosti kolem 200-220 koní a přes 400nm krouťáku, takže jsem docela zvědavý, co se z toho nakonec vyklube...