Diskuse

Ford Focus (2017)

6.3.2018

Nevím nakolik je to obecná zkušenost zdejší komunity, ale já jsem si už mnohokrát v různých situacích ověřil, že často nejlepší rozhodnutí, akce nebo…

 

Ford Focus (tesnav)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 20 Reagovat !

  foto Jirra

  Jirra 06.03.  21:15

  Recenze

  Ahoj, gratuluju k novému autu a přeju hromadu kilometrů bez problémů.
  Ale k věci, týká se tě problém s podfouklým těsněním pod hlavou ? Neměl si při koupi obavu o následné problémy s motorem, kterými je tenhle Focus zatím celkem známý ?
  • 10 Reagovat !

   foto tesnav

   tesnav 06.03.  22:58

   « Re: Recenze

   Dík.

   Ve stručnosti - samozřejmě týká. A už příští týden jde auto na svolávačku. Ale chci se o tom trošku šířeji rozepsat v další aktualizaci recenze, až budu mít i já nějaké konkrétnější info.
 • 10 Reagovat !

  foto -awson

  Đawson 07.03.  13:14

  dotaz

  na co je ten malej kulatej knoflik nad ovládáním zrcátek ? >:D díky :-)
  • 01 Reagovat !

   foto speedfred

   speedfred 07.03.  16:17

   « Re: dotaz

   sklápenie zrkadiel ??
  • 10 Reagovat !

   foto tesnav

   tesnav 07.03.  16:20

   « Re: dotaz

   Ke sklopení/odklopení zrcátek, pokud to z nějakého důvodu potřebuješ udělat, třeba v myčce. Jinak se automaticky sklopí po zamčení vozidla.
 • 11 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 07.03.  14:52

  Paráda

  Krása, blahoželám k super káre. :yes: A som zvedavý na pokračovanie na tému tesnenie motora a spaľovanie vody, ak som aj chvíľu o RS uvažoval, toto ma bezpečne odradilo.
  • 00 Reagovat !

   foto tesnav

   tesnav 07.03.  16:29

   « Re: Paráda

   Dík.

   Tak je tam záruka 5 let, s možností za velmi solidních podmínek prodloužit dokonce na 7 let, takže riziko jde na Ford. Takhle mi už vyměnil dvoulitr v STčku (po roce a 3/4). A manželce totéž u americké Kugy zacvakala z 95% pojišťovna, protože při koupi ojetiny jsem prozíravě uzavřel pojistku proti vadám a spíše jsem počítal s problémy u automatu nebo AWD. Oba motory se poroučely shodou náhod v pouhých 5 (!!!) dnech.

   JInak ten registrační poplatek na Slovensku (až 3.900 EUR v případě RSa), je vskutku vražedný.
   • 21 Reagovat !

    foto speedfred

    speedfred 07.03.  17:55

    « Re: Re: Paráda

    asi Ford musíš asi milovať keď hp po takých skúsenostiach ho kúpiš znova. Nad RS-om som uvažoval v r 2016 ale škoda že nie je ako 3dv.
    • 00 Reagovat !

     foto tesnav

     tesnav 07.03.  21:36

     « Re: Re: Re: Paráda

     Tak beru to zcela pragmaticky. Sice jsem měl 2 totálky motoru, ale stálo mne to reálně pakatel. To, že jsem byl za poslední tři roky 2 týdny nepojízdný není v porovnání se zkušenostmi kolegů s jinými novějšími vozy a jejich problémy nic výjimečného. Navíc, autorizovaný servis Fordu mám (mimo Škody, VW) z aut v mém okruhu zájmu v "docházkové" vzdálenosti. Ostatní pro mne zajímavé značky 20 - 60 km daleko.

     A i cenově, jen když vezmu ceníkovou cenu, tak A45 je dražší minimálně o čtvrtinu, Audi o polovic. A R-ko mi připadá tuctové a nudné, bez charismatu, i když věřím, že také jezdí suprově.
     • 00 Reagovat !

      foto Dany

      Dany 08.03.  08:59

      « Re: Re: Re: Re: Paráda

      Na druhú stranu, každý druhý rok nový motor ;-) Kto to má?
 • 00 Reagovat !

  foto palix

  palix 08.03.  14:02

  Super auto

  Ahoj Skvelé auto je tento Ford :). Prajem veľa šťastných zážitkových kilometrov :).

  Focus RS je auto, za ktorým sa obzrie každý človek, ktorý trochu vie, o čo ide :). Pre tých, ktorí to nevedia to bude asi len vytunený Focus, ktorý bude dráždiť majiteľov načipovaných Golfov a Octávii TDi. Ford to s ostrými verziami vie - najviac sa mi zaryl do pamäte Escort Cosworth s veľkým zadným krídlom - to bola divočina.

  Focus je pre mňa skvelým autom už od 1. generácie. Skoro som si jeden kúpil (síce 1,0 Ecoboost), nakoľko považujem Focus za perfektne jazdiace auto už v základe (navyše ceny boli skvelé). Nakoniec ma odradilo 1. palubná doska (veľmi zasahujúca do interiéru), 2. auto je už pomerne výbehový model (o chvíľu je tu nový model). 3. s 1,0 l motorom som sa aj napriek vysokej spoľahlivosti akosi nestotožnil. Nakoniec som zakotvil inde.
  Ibaže ak by som kupoval RS-ko, tak kritéria sú úplne iné. Tu nie je až tak veľa konkurentov.

  Keď tak rozmýšľam, prečo predošlý majiteľ predal tak nové auto, napadá ma, že si to kúpil nesprávny človek, pre ktorého bolo auto buď veľmi silné, alebo slabé :). Alebo nepohodlné. Alebo žeby manželka >:D ?

  Poznámka:
  Kedysi nedávno tuším v Grand tour spomínal J.Clarkson, že u týchto Focusov zamenil dodávateľ tesnenia pod hlavou s tesneniami pre Mustang. Vraj tam chýbal nejaký otvor, tak to nefungovalo. Ale nebolo to u všetkých áut - niektorí majitelia mali šťastie.
  • 00 Reagovat !

   foto tesnav

   tesnav 10.03.  20:53

   « Re: Super auto

   S palubní deskou jsem měl stejný problém. Před lety jsem měl jako náhradní auto Focus se základním motorem a tam ta palubovka a všechny blikající asistenty evokovaly ovládání Enterprise kapitánem Kirkem, jen ísto páté nadsvětelné se to sotva "šouralo". Ale v obou sportovních modelech, ať už ST nebo RS, to vypadá dobře, protože tam jak na té Enterprise zapadneš do kokpitu, máš vše po rucea dynamika odpovídá vizuálnímu dojmu.

   Důvod prodeje neznám, i když jsem pátral, ale paní figurovala i v nějaké firmě v likvidaci, takže ... (?). Nebo možná bylo poskakování v tvrdém autě po Praze a se spotřebou 16+ neefekitvní?

   Těsnění je aktuální téma a ve středu jde auto do servisu na svolávačku, pak o tom napíšu víc ...
   • 00 Reagovat !

    foto palix

    palix 13.03.  21:26

    « Re: Re: Super auto

    Palubná doska na Focuse bola pre mňa hrozná. Focus sa mi veľmi páčil, ale tá palubná doska to zabila. A ešte som radšej zvolil 2,0 l atmo Mazdu, ako 1,0 turbo Ford. Síce sú Ecoboosty skvelé motory (=bez škandálov) a Ford v pohode značka... Možno nový Focus, ktorý príde onedlho by situáciu obrátil. Ale ten vtedy nebol. Každopádne Ford jazdí perfektne.

    Ono človek niekedy chce istú vec a potom zistí až keď to má, že to nie je práve to, po čom reálne túžil :). Ten Focus mohol ako byť hovoríte pritvrdý, neekonomický, prisilný... Alebo ako píšete - situácia sa zmenila a došli peniaze.

    Držím palce, aby to s tesnením dopadlo dobre.
    Čisto teoreticky, ak by bola pravda s tesneniami Focus / Mustang, tak radšej malli tesnenia zjednotiť (nemožná zámena) a dávať do Mustangu tesnenie s otvormi navyše. Nie ideálne, ale Mustangu by to neublížilo a Focusu nepoškodilo meno. Keby sa to aspoň nestalo v špičkovej verzii.
 • 00 Reagovat !

  foto CHerokee

  CHerokee 11.03.  22:38

  Zkušenost

  Děkuji za pěkný text a gratuluji ke krásnému vozu. Taky mám rád sportovní fordy. Bylo to pro mě inspirativní, zvažuju výměnu Fiesty ST za větší...možná Focus ST. Za RSo by mě asi manželka nepochválila >:D, ale uvidíme, jak se to vyvine.
  • 00 Reagovat !

   foto tesnav

   tesnav 12.03.  15:09

   « Re: Zkušenost

   Dík .. kukni na SZ, s STčkem bych ti mohl pomoci :-)
   • 00 Reagovat !

    foto CHerokee

    CHerokee 12.03.  21:13

    « Re: Re: Zkušenost

    Dík, uvidím. Mám na Fiestě ST závadu od výroby na klimě, s kterou si neví rady. Pražáci to rok neřešili. Dealer to teď hasí, bo o VIP zákazníka nechce přijít, tak uvidím, co nabídne. Mimo ST a RS (+Stang, kterého mám v garáži) bych ale nešel..mám vyzkoušené ty jejich tříválce a to je opravdu smutný směr, kudy se Ford vydal a to říkám po zkušenosti bez předsudků).

    Focuse RS jsem měl tu čest jen pár km..a to bylo, jak jsi psal nevýrazné. Ale líbí se mi moc. Jako daily car. Budu dál sledovat tvůj blog, to jsou nej zkušenosti. Našim testerům novinářským moc nevěřím, viz auto.cz, kdy psai o špatné převodovce u focusu ST...přitom ST maj jedny z nejlepších manuálů, co jsem kdy řídil.
  • 00 Reagovat !

   foto pradeda7

   praděda7 24.03.  16:02

   « Re: Zkušenost

   Sorry jako. Kupuješ ten vůz pro manželku nebo pro sebe? Manželka ať si koupí co se líbí ji a ty zase co se líbí tobě. Neřešil bych. Jo, a neboj se manželky.... ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto cupra

  cupra 12.03.  00:31

  Dobrý kup

  850 tis. Kč je vcelku dobrá cena za tohle auto, co není ani zajeté (1 548 km) a bez dlouhé čekací doby. Paní musela prodat ještě levněji, aby z toho AAA mělo prachy.

  Dvakrát jsem se pokoušel domluvit si předváděcí jízdu Focusem RS, ale nikdy to nevyšlo, poprvé nechtěli auto přivézt na Moravu :-) to jich bylo ještě málo a podruhé ho zrovna někdo koupil, tak už ho nechtěli moc půjčit nebo jen v podstatě na jízdu kolem prodejny.

  Ale svezení to může být zajímavé.
  • 00 Reagovat !

   foto CHerokee

   CHerokee 12.03.  11:20

   « Re: Dobrý kup

   Teď jich je skladovek po ČR docela dost. Jen už pomalubude končit jejich výroba.
   • 00 Reagovat !

    foto cupra

    cupra 12.03.  11:28

    « Re: Re: Dobrý kup

    To je jasné (15 ks, co jsem se díval), já auto nepotřebuji, já už mám :-)
   • 00 Reagovat !

    foto speedfred

    speedfred 12.03.  13:38

    « Re: Re: Dobrý kup

    v r 2016 som nad ním uvažoval,keby bola 3dv karoséria možno by aj skončil doma. Vtedy som kupoval Galaxy tak aj s cenou vedeli málinko zakývať.
    • 00 Reagovat !

     foto pradeda7

     praděda7 24.03.  16:23

     « Re: Re: Re: Dobrý kup

     Taky jsem v r 2016 zvažoval. Ale kritika tvrdého podvozku v mnoha recenzích mě odradila. Měl jsem sjednanou předváděčku, ale musel bych tenkrát do Prahy a to se mě nechtělo. No a zdá se, že ten podvozek, soudě podle toho co mr. Tesnav píše, bude opravdu na hraně. Samozřejmě člověk by se nejdřív musel svézt, aby zjistil, jestli to plotýnky vydrží, nebo rupnou...;-) Teď jsou k máni i v Brně. Ale předváděčku nemají.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Pavla Vitázková po 2 dětech: Je to blbý, ale nejsem mateřský typ

Pavla Vitázková po 2 dětech: Je to blbý, ale nejsem…

Dvě děti jsou pro Pavlu Vitázkovou (39) až dost. Herečka si vůbec nedokáže představit, že by povila třetí dítě.…

Další americké město zakázalo těžbu kryptoměn, skokově zvyšovala odběr a tím i cenu energie

Další americké město zakázalo těžbu kryptoměn,…

Nízké ceny elektřiny v některých regionech světa lákaly tolik těžařů, že začalo docházet k postupné regionální…

 

iSport.cz

Šílenost v MMA! Auto-knockout, salto na ležícím soupeři a diskvalifikace

Šílenost v MMA! Auto-knockout, salto na ležícím…

Tohle se jen tak nevidí. Během pátečního galavečera Legacy Fighting Alliance 36 skončil jeden z posledních…

Biatlonová tečka, Soukup se rozloučil. Brblalové nepřijeli, řekl Šlesingr

Biatlonová tečka, Soukup se rozloučil. Brblalové…

Bronzová olympijská medailistka z Pchjongčchangu Veronika Vítková a Ondřej Moravec vyhráli v Jablonci nad Nisou…

 

Reflex.cz

Nová naděje pro korálové útesy? Vědci chtějí vyšlechtit odolné druhy

Nová naděje pro korálové útesy? Vědci chtějí…

Australští vědci se pustili do zcela nového projektu na záchranu korálů. Chtějí vyšlechtit odrůdy odolné vůči…

Nizozemci končí s referendy. Proč vzorová západní demokracie zavrhla experiment s přímou demokracií?

Nizozemci končí s referendy. Proč vzorová západní…

Zatímco u nás se krok za krokem blížíme k zavedení referend, jedna zavedená západoevropská demokracie právě svůj…