Škoda Fabia (2007)

28.10.2008

Pro Fabii jsem se ani nemusel dlouho rozhodovat. Jelikož jsem jezdil Octavií, která měla na krku už deset let a 200000 km, usoudil jsem, že je čas na…

Škoda Fabia II (surfman)

zip2016 28.10.2008  08:51

Škoda

Tak jestli proti tomu nikdo nic nemá, tak bych se toho ujmul první. Tyto Fabie mi nikdy nějak moc neučerovali. Nelíbí se mi poměr tloušťka X výška, ale to je pouze můj názor. Dál by mi asi vadil výkon. Podle mého je 44 KW málo, ale taky se s tím asi dá jezdit. Takže když to vezmu kolem a kolem, je mi jasné, že pro majitele je toto auto dost originální a dostačující, jinak by si ho asi nepořídil. Proto přeju hodně šťastných kilometrů a ať dlouho slouží.

zip2016 28.10.2008  08:52

« Re: Škoda

Ještě jsem se zapoměl zmínit, že ty kola jsou fakt pěkný. To se musí nechat. :yes:

_Teddy_ 28.10.2008  09:23

40000 za rok?

Podla mna, clovek ktory toto auto kupoval ako nove bol asi mierne padnuty na hlavu. Najazdi 40000 za rok, a berie Fabiu s 1.2HTP? No ten motor musi teda vyzerat! S referentskymi autami nikto nezaobchadza v rukavickach, to je jasne. Ale 40000/rok je na takyto motor prilis. Fakt by som rad videl, ako vyzeraju valce a piestne kruzky...

K AAA sa nevyjadrujem, mozno tam mas znameho a vdaka tomu narok na specianu obsluhu. Ovsem ako vravis, "...Fábinka měla najeto asi 38000 km...". To slovo *asi* je v tomto pripade naozaj velmi dolezite. V kazdom bazare sa pretacaju kilometre, AAA nie je vynimkou. A ak ho predali s 38000km na tachometri, tak asi mali na to dovod. Pretoze u rok stareho auta by ~25tisic km bolo primerane. Obavam sa, ci nahodou nemalo najazdene este viac...

No nic, uvidis za rok-dva. Tak prajem vela stastnych kilometrov...

jmurjr (H22A7) 28.10.2008  09:50

« Re: 40000 za rok?

jedna vec je kolko clovek planuje s autom najazdit, a kolko realne treba... ja som na mercedes planoval 30-40000 rocne, a zatial to vychadza na 55-60000 rocne.

_Teddy_ 28.10.2008  10:29

« Re: Re: 40000 za rok?

To je sice pravda, ale ked ju kupoval, tak uz asi vedel, ze na nej nebude rozvazat pizzu po meste. Zrejme mal udaje o tom, kolko unho nabehaju referentske vozidla. Motor HTP je dobry na to, na co je urceny: vacsinou kratsie trasy, mesto a okresky, sem-tam dialnica. Rozumny primerany nabeh tak do 15000km/rok. Kto najazdi 100-150km denne (kazdy den v roku!), uz by sa mal pozriet po inej motorizacii...

A druha vec, 38000 na nom nechalo AAA (za necely rok!). Kolko tam bolo v momente ked auto k nim priviezli, to vedia len oni.

Lubosss1 28.10.2008  11:56

« Re: Re: Re: 40000 za rok?

aciek sa zastavat nebudem, len ti napisem tolko, ze kilometre nestacaju, auta so stocenymi kilacami im tak uz pridu na vykup. ci veris alebo nie. dam za to ruku do ohna.

pri spominanej fabii keby chceli dat vyssiu cenu na auto, tak predsa nenechaju 38 000km za jeden rok jazdenia, ale nejakych 15 000km, nemyslis ??

pozri sa po bazaroch, dovozovky ci maju 2 roky alebo 10, stale maju nabehanych len 123 000km.

_Teddy_ 28.10.2008  14:21

« Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

Za co das ty ruku do ohna, to je tvoja vec. Ale moj kamarat tam robil, a mam ine informacie. Samozrejme ze stacaju, a nie len AAA ale prakticky kazdy autobazar (aj poniektori sukromni predajcovia, ale tych je malo). Pokial nie je k dispozicii servisna knizka, je to jasne. A ak aj je k dispozicii, tak sa da prinajmenej stocit naspat tych ~20 tisic od poslednej prehliadky (tipujem ze toto moze byt pripad Fabie v recenzii - na menej stocit nemohli, lebo v servisnej ma asi prehliadku po 35 tisic).

Ze im tam uz chodia auta stocene? Clovece, casy skody 120L su davno prec! Tam si mal jeden bowden na vystup prevodovky a mechanicke pocitadlo, to dokazal stocit nazad aj blbec. Ale na dnesnom aute (vratane Fabie) uz musis mat na to nastroje. 90% ludi nema zdaleka take skusenosti a moznosti, aby si to stocili sami. Naopak, autoservis ma nastroje, ktorymi stoci kilometre aj na rok starom japoncovi...

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 29.10.2008  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

Ano jistě, toto HTP běhěm roku naběhalo 380.000km a stočili to na 38.000km. Dneska už má totiž stočený tachometr úplně všechno !! Ach jo, netušim, proč by toto HTP muselo být stočené ?? A o válce a pístní kroužky se taky nebojím.

surfman 28.10.2008  16:27

« Re: Re: Re: 40000 za rok?

Rozumný náběh? Nic takového podle mě neexistuje. Záleží totiž na tom, jak se k autu chováš a jak s ním zacházíš. Jezdil jsem se služební octavií 1.9 TDi ročník 2001 a měla najeto k 30.6.2008 bez pár drobných 437 tis. km. A nijak výrazně to na ni nebylo znát. Motor jako motor, se slušným zacházením vydrží každý. Já teď najezdím tak kolem 1500 - 1800 km měsíčně a auto s tím nemá nejmenší problém. A 38000 km tam nenechalo AAA ( ti asi 6000 km) ale Škofin, a auto bylo v TOP stavu a to jak karoserie tak interiér. Takže nelze vše srovnávat podle jednoho metru!

foto karfiol

karfiol 28.10.2008  19:21

« Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

Interiér a lak v top stavu...z firmy kde pracuju odjíždí taková auta i pět let stará....interér mohl byt zasratej jak blázen a lak poškrábanej....stačí sedačky vytepovat a lak vybrousit....no uvidíš jestli z laku neco vyleze až navstívíš myčku,pokud ne,tak je skutečně v dobrým stavu a gratuluju

surfman 28.10.2008  19:27

« Re: Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

Nic nevylezlo, už jsem byl v myčce asi třikrát a lak je bez problémů. A interiér ještě smrdí novotou.

foto karfiol

karfiol 29.10.2008  16:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

v tom případě ještě jednou gratulace...vypadá že si nekoupil špatně

"-- skrytý --" 28.10.2008  15:07

« Re: 40000 za rok?

no hlavně že to máš podložený, takový idioti jako ty akorát roznášejí keci a nesmysli, AAA si při výkupu nechá podepsat km od majitele který vozidlo prodává a sím ho prodává dál, to za prvé, za druhe co se týče tý fabie,jsou to komisní vozy spol škofin, to znamená že aaa z ní nemůže vyndat ani rezervu, až budeš mít zase něco nového tak se s námi poděl,čučorietko

_Teddy_ 28.10.2008  15:31

« Re: Re: 40000 za rok?

Nieco k veci? Nie? Tak potom nic...

"-- skrytý --" 28.10.2008  15:47

« Re: Re: Re: 40000 za rok?

myslím že to bylo k věci až až ale po tobě nemůžu chtít abys to pochopil ,máš vyjímku čučorietko

foto nasta-RSKa-

nasťa (RSKa) 28.10.2008  17:37

« Re: Re: Re: 40000 za rok?

taky se přidávám, bylo to víc než k věci

surfman 28.10.2008  15:53

« Re: Re: 40000 za rok?

Koukám, že se to tu docela rozjelo. Tak uvádím podrobnosti. Kolega výš má pravdu. Auto je od Škofinu, v AAA bylo asi 5 měsíců. K autu je veškerá dokumentace včetně servisní knížky i s poslední servisní prohlídkou na 35 tis. km. V době prodeje měla 38 tis. km. Najeté km nejsou všechno. Viděl jsem auta s 15 tis. km a byly v žalostném stavu. A motor? Čistej jako křišťál a šlape jako hodinky. Takže nevím jaké má někdo jiný zkušenosti, ale já mám tyto. A nekupoval jsem první auto, takže vím na co se zaměřit. Toliko můj názor a moje zkušenost.

"-- skrytý --" 28.10.2008  16:44

« Re: 40000 za rok?

Ahaaa, kolega Teddy...(znamy to teoretik - rypal)... Vidim ze si sa zas do niekoho pustil velmi inteligentne :-) ..
      A zas sa zda, ze si svoju "pravdu" neobhajis... Ja si uz zacinam zvykat >:-[]

P.S. Ja mam na svojej Fabii 37 000 za rok a ziaden problem... Predosle rodicovske auto (tiez 1,2 Fabia) mala za 3 roky cez 140 000 a problemy taktiez ziadne...

Skus nam svoje tvrdenia nejako podlozit >:D :yes:

Lubosss1 28.10.2008  18:37

« Re: Re: 40000 za rok?

_Teddy_ je obycajny kecalek.

heckeer ma pravdu, pri predaji vozidla do aaa podpisujes cestne prehlasenie notarsky overene o pocte kilometrov, ktore ma auto nabehane v den predaja. teddy, ak tvoj kamos pracoval v ackach, tak klame, ak ti nieco take tvrdi. love and peace.

"-- skrytý --" 28.10.2008  20:12

« Re: Re: Re: 40000 za rok?

no, toto je fakt pravda... ked som predaval svoju cervenu fabiu, tiez isla do AAA a doklady ohladne presneho poctu najazdenych kilometrov a obsahu prislusenstva sme spisovali na konci... ze co s tym papierom robili dalej to uz neviem :-)

Lubosss1 28.10.2008  22:54

« Re: Re: Re: Re: 40000 za rok?

papier ostava v archive, v pripade ak acka niekto obvini, ze staca kilometre. ze teddy ? ;-)

foto Special-line

Special-line 28.10.2008  19:12

« 40000 za rok?

Válce a pístní kroužky budou vypadat tak jak vypadají po 40 000 km určitým stylem jízdy. To jestli je najedeš za rok nebo za 10 je úplně to samý. A stejně dnešní motory maj takovou životnost že nějakejch 40 tis. tam 40 tis. sem nehraje roli když to může být desetina životnosti. To jak se s tím zacházelo na to má ovšem podstatný vliv, takže jak říkáš, způsob jak se zachází se služebním autem tomu nepřidá takže opotřebení může být malinko vyšší, ale může to bejt třeba líp zajetý.
      Takže příliš to rozhodně není...

foto Vette

Vette 28.10.2008  19:59

« Re: 40000 za rok?

suhlasim. To ze ma auto najazdene 40.000km za dva roky alebo za rok je jedno. Zalezi ako sa na nom jazdilo. V tom AAA si tiez mylsim ze by tachometre netocili. Su moc na ociach a majitelai sa tam vracaju. Rychlo by kazdy zisltil ze na jeho aute stocili kilometre. Tachometre mozu tocit akurat pri autach z dovozu.

"-- skrytý --" 28.10.2008  18:26

Spotreba

Aka ze je na tom htp spotreba?
    Mne ukazuje 51kW HTP po 1500km palubny pocitac 8,9 l/100km. 90% mesto, 10% okres. Po meste kratke trasy, 5-10km.
    Taky dvojlitrovy nissan zerie o polliter menej. Na rovnakej trase s rovnakym vodicom a pri rovnakej dynamike jazdy.
    Takze o spotrebe dost pochybujem.

surfman 28.10.2008  18:38

« Re: Spotreba

Na palubním počítači mám průměr 5,4 l/100 km. Jezdím do práce 15 km tam odpoledne 15 zpátky. Jinak většinou po městě, trasy tak do 10 km, jednou za čas nějaký delší výlet. Prahu jsem od nás ( asi 150 tam a 150 zpět ) jel za průměrnou spotřebu 4,77 l/100 km a to nebylo podle palubního počítače, ale reálně podle dotankovaného množství paliva do plné nádrže. Kouzlem nízké spotřeby je umění zacházení s plynem. Když rychleji řadím a nevytáčím motor do plných, ve městě 50 a mimo město kolem těch 90 - 100 km/h, tak se opravdu dá reálně jezdit za tuhle spotřebu. Mohu doložit fotku palubního počítače.

"-- skrytý --" 28.10.2008  18:59

« Re: Re: Spotreba

Hmm, ked je rano traffic, ani nestihnem hodit stvorku. Vacsinou sa iba posuvam v kolone. A druhy probmem moze byt naozaj moja prava noha. Som zvyknuty na to, ze sa auto hybe. Predtym som mal vacsinou 3-4 litre, teraz mame spominanu dvojlitrovu primeru. Ale to len na okraj.
        A teplomer chladiacej kvapaliny mas? Alebo mas motor s nulovym trenim, ako v mojej sluzobnej HTP?

surfman 28.10.2008  19:05

« Re: Re: Re: Spotreba

To bude asi ono. Já jedu na pětku, takže tam pak ta spotřeba rapidně klesá. No a zvykat si z velkýho motoru na malýho kolibříka taky nejde ze dne na den. Teploměr chladící kapaliny nemám, protože nemám maxidot, tudíž mám pouze digitální palivoměr, ale už zvažuji výměnu budíků za maxidot.

foto Deutscher

Deutscher 30.10.2008  08:13

« Re: Re: Spotreba

spotreba a 1.2HTP ?!?! to sa nidky neda predpovedat.... pri 120-140km/h nam to raz zralo 6,5 !!! a inac okolo 5,8... ten motor by som v zivote nekupil >:D >:D >:D

surfman 30.10.2008  14:57

« Re: Re: Re: Spotreba

A kolik by jsi chtěl aby ti auto žralo při 120-140 km/h? Jestli se ti zdá 6,5 l hodně, tak se vrať zpátky na zem. To totiž nežerou ani tédéíčka.

"-- skrytý --" 30.10.2008  16:35

« Re: Re: Re: Re: Spotreba

6,5 je na dialnicu a 1,2 HTP je dost dobry vykon... ja som mal dialnicny priemer v Chorvatsku v lete s klimou na trase dlhej 530 km neskutocnych 8,0.. rychlost sice bola 140+ ale na 3 valce je to aj tak mrtne vela - bolo to este na 165 kach kolesach :-) :-)

"-- skrytý --" 28.10.2008  20:23

« Spotreba

pri EKO jazde sa to da, moja 47kW verzia na RS kolesach dokaze ist trasu dlhu 60 km so spotrebou 4,5 ..... ale je to uz extrem :-)

"-- skrytý --" 28.10.2008  21:19

« Re: Spotreba

Hej, to verim. Kolega ma priemer na 47kW FA1 tusim 5.2 l/100km.
        Ale jazdi iba mimo mesta a podla mna je brzdou premavky.
        Minuly mesiac sme boli na skoleni na Morave na jeho HTP. Cestou naspat som mu ukazal, ze aj na stupani pred prechodom Stary Hrozenkov sa da jeho Fabia na Bridgestonoch udrzat v slusnom tempe. Skoro umrel pri pohlade na pocitac.
        Uz asi iny nebudem, mam najazdeneho cez pol miliona a vacsinu z toho na trojlitri. Eco-rallye asi nevyhram.

"-- skrytý --" 28.10.2008  21:25

« Re: Re: Spotreba

ja tiez nie som ten typ, co by benzin nejako setril... ale chcel som skusit co to dokaze... pustil som si pohodovu hudbu a zavratnym tempom okolo 80 km/h som sa rutil domov stylom "nech je sranda".... a to mi ukazal pocitac.. :-) extrem cislo 2, na trase dlhej asi 15 kilometrov ked som sa dost ponahlal som spravil spotrebu 10,5 - 3 vlaceky si trochu cucli :-) :-)

foto Sprint

Sprint 29.10.2008  10:12

Nevěřit je hřích. >:D
      V současné době mám dlouhodobou spotřebu taky 5.4l/100km a to na vzdálenosti 4500km.
      Třeba v neděli jsem jel ve dvou lidech a plným kufru trasu Jihlava - Mladá Boleslav za 4.8l/100km při průměrné rychlosti 75km/h. Je to jen o citu v noze!
      Teď se blíží zima, tak mi to tak o 0,5litru stoupne.

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 28.10.2008  19:05

Summary

Chválím výbavu, motor...připadal bych si jako Vrchní prchní. AAA jsi natrefil dobře, na skoro novém autě nic nevyslíš pokud není bourané. Já když jse se tam byl podívat tak zrona přivezli auto co jsme chtěl, nechtěli mi ho ukázat a tvrdili že tam není a pak že to je asi zákazníka na ocenění. Jinak v AAA nikdy nic nekupovat. Spotřeba Fabii co jsem jezdil byla okolo 7 l při normální jízdě.

Zajímá mne jak se chová motor když zapneš klimu?

surfman 28.10.2008  19:08

« Re: Summary

Zdravím, při zapnutý klímě se motor chová stejně. Jen v okamžiku zapnutí klimy malinko poklesnou otáčky, které se ale ihned vrací do normálu.

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 28.10.2008  19:10

« Re: Re: Summary

prý se teď dělá to že elekronika při sepnutí klimi přidá na plynu, že není to poznat moc. Říkal mi známý že u Matize musí o kvalt dolů při klimě

surfman 28.10.2008  19:25

« Re: Re: Re: Summary

Tak Matiz je taky nějaká 0,9 ccm, ani né litr a tam už klima je pomalu jako sebevražda motoru. Tenhle micromotor už tohle všechno nemůže utáhnout.

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 29.10.2008  11:28

« Re: Summary

Podle mě se AAA zbytečně démonizujou. Je to bazar jako každý jiný - chtějí zisk a nažrat se na zákazníkovi a nakupovat v Áčkách je stejná "chyba" jako nakupovat v kterémkoliv jiném bazaru. Oproti jiným spatřuju jistou výhodu ve službách které AAA poskytuje, kdy člověk jen přijde, vybere si auto a veškerou agendu vyřídí bazar..

zip2016 30.10.2008  12:00

« Re: Re: Summary

Přesně tak. Já jsem taky koupil auto v AAA a nemám s tím vůbec žádný problém. Navíc to bylo 26.prosince a auto jsem si vybral až někdy kolem 20:00. Prodejce dělal papíry do 02:30 a já jsem zatím dojel s jejich služebním řidičem ke mně domů (100 km) pro velký TP od mého auta které jsem nechal jako akontaci. Nemůžu si na ně stěžovat. Kávy jsem dostal kolik jsem chtěl, všichni se usmívali a asi milionkrát se mě zeptali jestli něco nepotřebuju. Nakonec jsem dostal ještě dárek a slevu skoro 40 tis. Takže já si na ně nemůžu stěžovat. Je to prostě fenomén, že jsou v AAA špatní a že prodávají zmetky. Prodávají zmetky stejně jako každý jiný bazar, jen prodají 100 aut denně, tak v tom počtu jsou ty zmetky víc vidět.

foto Tyrrell

Tyrrell 30.10.2008  19:27

No tomu říkám skromnost

Měl jsem F1 kombi rok 03 a opravdu pro skromného řidiče dostačující přibližovadlo.Spotřeba dostatečná-město 6-7,5l,mimo město 7,5-8l,dálnice 8-10l.Místa o trochu víc než v trabantu a hluku rovněž,sedáky nepohodlné,spolehlivost dobrá,motor dostatečný.Po ní jsem skočil do O2 a výsledek hnedle stejný,tedy místa víc a nic víc.Za ty prachy nouze a bída,výbava za těžký prachy.Je dost aut za lepší cenu či výbavu. ;-\

foto Tyrrell

Tyrrell 30.10.2008  19:30

Ještě dodatek

Nová F2 je podstatně horší než F1,což je paradox a určitě brzy něco na ní vyretušují. >:D

foto petrumr

petrumr 25.01.2009  10:45

htp

dobrá recenze a ubohý příspěvky :-) ta tuhost toho řízení jde změnit, tak velkých kol se nebát.Kompresor klimy běží stále,tak není se čeho bát.