Hyundai i20 (2014)

13.12.2014

Hyundai i20 rok výroby 11/2014 motor: 1.2l benzin 63kW - 84k výbava COMFORT + alu disky 195/55 R16 + LED denné svetlá farba: RED PASSION

Hyundai i20 (smarek)

Ronault. 13.12.2014  22:16

i20

Zdravím.
    V první řadě chválím fotky, stejně jako u ix35, ale jak je vidět v odkazu, který je na fotkách, jsi profík :-)
    Nicméně z druhé strany, recenzi jsi odflákl, mohl ses více snažit obzvlášť u auta, které je takovou novinkou. Já jej viděl jen staticky a ve stejnébarvě mu to opravdu sluší. Proti ix35 to je krasavec.
    Překvapuje mě, že už jej vlastníš, sotva před 2 týdny přišly první kousky do showroomů.
    Jo a podle všech ohlasů tak 1,25 nic moc nejede, překvapuje mě ta pochvala, co ji uděluješ.

iudex 13.12.2014  23:29

« Re: i20

Pripájam sa k Ronovi: fotky super, ak ostatne človek od profíka čaká, ale recenzia je bieda. Je to absolútna novinka a ľudí to zaujíma, tak sa skús trochu viac rozpísať. Je ten interiér naozaj top v triede? Je ten motor lenivec, ktorý sa nemôže porovnávať s TSI, alebo aj trochu ide? Čo spotreba?...
      Mimochodom prečo si sa naposledy vyflákol na fotosúťaž? Dal si výbornú fotku a potom si už neprišiel, nehlasoval, nič.

Ronault. 13.12.2014  23:54

« Re: Re: i20

Já jsem ten interér viděl jen krátce a teda v takové té běžné verzi kdy není navigace a podobně je po stráce materiálů a zpracování fakt super, podle mě lepší než ix35. Stačí se jen podívat na tlačítka na volantu ix35, které jsou k ničemu a tady na i20. Už i10 je teda moc pěkná uvnitř. Tedy Jyindai teď spíše jede na takovou k německu orientovanou strohost, ne moc barev jako francouzi, což sice může trochu vadit, ale vypadá to dobře, hlavně v porovnání s předešlými počiny.

iudex 14.12.2014  00:18

« Re: Re: Re: i20

No ja by som úplne nehovoril, že nie ako Francúzi, zvonku mi totiž i20 mierne pripomína 308čku. To nemyslím ako kritiku, naopak sa mi to páči. Interiér veľmi chválil aj Rasťo Chvála a z obrázkov pôsobí skutočne hodnotne na danú triedu. A tá tvarová umiernenosť je úplná lahoda po doterajšom fluidnom vlnobití, ktoré podľa mňa dosiahlo svoj vrchol (alebo skôr dno, sorry smarek) v ix35 a i40. Toto je nová a podstatne lepšia kapitola. Teraz už len solídne turbobenzíny a pôjde o silného hráča, ktorého treba brať vážne.

foto Rubb

Rubb 14.12.2014  00:52

« Re: Re: Re: Re: i20

No mě to moc 308 nepřipomíná, spíš když vidím ten černý sloupek C, tak si hned vybavím Citroen... Za mě design tohoto auta :no: ale to je otázka vkusu. Interiér mi přujde také dost nudný a oproti starším Hyundaiům nevidím posun ;-\
            Ale cena asi bude konkurence schopná ;-)

Ronault. 14.12.2014  01:52

« Re: Re: Re: Re: Re: i20

Právě že cena není moc nízká, naopak oproti předešlým dobám si prodejci spíše stěžují.

Design, materiály i zpracování interiéru je velmi dobré, byl jsem až překvapen jak detaily mají pěkně vyvedené.

Ronault. 14.12.2014  01:57

« Re: Re: Re: Re: i20

Myslel jsem tím interiér, exteriér máš pravdu má některé prvky z fr. aut, ale zároveň i německých, ta horintální štrbina mezi světly a uprostřed logo [odkaz] úplně Scirocco.

Jak píšeš, tomu autu podle mě chybí jen slušnější motory, ale už příští rok má přijít oturbený tříválec, takže bude z čeho vybírat. Nejsem ten, co nějak by propagoval Hyundai, ale teda musím říct, že osobní setkání mě velmi mile překvapilo a to i s menším bráškou i10, kterým jsem i jel. Opuštění až moc fluidních tvarů prostě prospívá a jde vidět, že Hyundai už nechce být vnímán jako levné zboží... ale tak rychle to nepůjde a pokud nepůjdou s cenou tam, kde jsou teď, tak prodeje jim klesnou... jde to vidět i u Renaultu, který nové modely nemá nějak levné (Clio, Twingo, zrušení Thalie) a prodeje mu jsou dolů, resp. nestoupají s trhem (růst byl), ael ten to vyřešil Dacii a asi úspěšně, protože lowendovou značku má, mainstream taky.

foto smarek

smarek 14.12.2014  12:39

Ahoje,

urcite mam v umysle coskoro este priadat nejake tie osobne skusenosti, vcera som nahral len zakladne udaje - parametre a fotky nakolko mam auto len 3 dni. Najazdil som zatial len 250 km 200kmdialnica/50km mesto, chce to este zopar kilometrov a zabehnut motor cca 1000km. Urcite napisem este zopar mojich postrehov aj ked mi pisanie a recenzie velmi nejdu, ale vyvazujem to fotkami :-)

foto smoula-nesika

šmoula nešika 14.12.2014  12:49

« Re: Re: i20

Budeme moc rádi, když to dotáhneš! ;-) Už jen abychom neměli podobně smíšené pocity, jako když jsi byl přihlášen do Fotosoutěže a měl jasnou bednu, ale zapomněl na hodnocení...

foto petrumr

petrumr 14.12.2014  16:58

« Re: Re: i20

hlavně fotky interieru a motoru.

foto CrankyDude

CrankyDude 16.12.2014  15:13

Pekne auto, pekne fotky!

foto petrumr

petrumr 14.12.2014  17:06

« Re: i20

mně ty fotky připadají rozmazané.

Ronault. 14.12.2014  17:20

« Re: Re: i20

Tomu se říká plastičnost, ne vše je dokonalé jako z tvého poloatuomatu z devadesátek.

iudex 15.12.2014  09:55

« Re: Re: i20

Zaostrené je to, na čo fotograf chcel upriamiť pozornosť, ale pojmami ako hĺbka ostrosti či práca s ňou si nezaťažuj hlavičku. ;-)

foto Nerez

Nerez 14.12.2014  20:00

Celkem hledím

Jak se nová i20 designově povedla. Jak mi Hyundai nevoní, tenhle model se mi líbí :yes:

foto -awson

Đawson 16.12.2014  19:58

« Re: Celkem hledím

za i20 dávám taky :yes:
      ale jak mi hyundai voněl, tak mi je odpornej víc a víc díky tomu super vtíravému marketingu >:D příjde mi, že když nemá na to dohnat Škodu, tak jí alespon bude hanit v reklamách >:D

foto michalpneu

michalpneu 19.12.2014  01:26

« Re: Re: Celkem hledím

přitom ta reklama nejvíc pohoršila mého známého z boleslavi, který má tu starší i30....na můj vkus to je reklama zaměřená ne na automobilku, ale na určitou skupinu obyvatel. Hlavně nejvíce je z toho nešťastný dealer pro boleslav, protože první kam si šel známý stěžovat, co má hjondé proti boleslavským obyvatelům a prý už za ním byly asi čtyři.

foto Delfin2

Delfin2 14.12.2014  21:05

Hyundai

Gratulujem k novej i20tke :-) Veľmi sa vydarila, tiež by som o nej uvažoval pri vybere v triede :yes: Rozhodne pridaj skúsenosti s autom verím že to bude zaujímať viacero ľudí ;-)

foto 3-diamanty

3_diamanty 16.12.2014  09:18

bomba malej triedy

tak toto auto uz len na fotkach vyzera uzasne :yes:

klobuk dole pred tymto vyberom.... hadam ani niet lepsej volby v tejto triede .... hyundai skratka vie ako na to :yes:

zelam vela spokojnosti a stastnych km ..... krasne auto.... ;-) ... a tesim sa na dalsie skusenosti ktore dufam sem tam doplnis ;-)

majklcarli 08.07.2015  18:14

i20 automat

Spravil si fajne fotky, zbytocne pisat dalsiu recenziu rovnakeho auta v rovnakej farbe.
    Tak prispejem takto.
    Hladal som auto pre zenu ktore by nahradilo Yaris 1 gen. Auto sluzilo primarne ako Housewife rally . Domov-deti/skola-praca-nakup-skola-domov… Nehladali sme auto universal ale druhe auto do rodiny.Yaris sme kupili novy a sluzil 8 rokov , spokojnost.
    Aaale, draha si zmyslela ze ak by to slo , chce automat.Tak sa zacalo patranie.
    Hned som vylucil robotizovane prevodovky.
    Tak ostali klasiky HDM / Swift,Rio,.../ ,CVT /Micra,Yaris/, DSG / Fabia,Fiesta /
    Nebudem opisovat cely vyber,vzhladom na povahu uzivania auta som nemal vyhrady k HDM napriek novinarskym kecom ze ta 4 stupnova prevodovka kazi dojem auta.V dobe vyberu som nevidel ani jedneho novinara co by toto auto testoval skutocne v automate.Len tak kecy od stola , ved co... raz je tu v skode 7 stupnov DSG a to je pecka , no nie ? Len som nevedel naco tych 7 stupnov bude dobrych ... k tomu neskor
    No vratim sa k autu.. vyber skoncil u Hyundai , kupovane Karireal, pristup v predajni o.k.
    Manzelka nevedela ze som vybral , len som jej potom oznamil ze chod si pre auto.
    Jej prvy dojem ( odjazdila uz viac aut ) -. Este nikdy nemala v aute po prvom posadeni a prvom starte a prvych kilometroch tak dobry pocit z auta.
    Moj prvy dojem- vsetko podstatne je tam kde ma byt.Mna trochu stlacali bocnice na operadle , ale da sa zvyknut.
    Podvozok- tichy , komfortny,pohodlny- vedel by som si predstavit aj dlhsiu cestu ( Yaris skakal ako koza, podobne C3 )
    Riadenie- opisuju to vsade, preposilovane.To je fakt, ale nic s cim by sa nedalo zit.
    Motor - 1.4 , 100 konikov , jedina moznost k automatu. S automatom ziadna raketa,ale taha a je TICHY. V kabine fakt pocut minimum.Spotreba, hmm, tak to ide nad 7 litrov.
    Prevodovka - Napriek pokazenym dojmom u novinarov davam znamku 1. Radi hladko,krasne sa ovlada plynom .Staci sa trochu povozit a sledovat ako sa sprava, a potom radi ako ja chcem.Rozlisi ci chcem len tak pomalicky zrychlovat a nepodradi,pritlacim trochu viac..ide dole o stupen..kickdown..o dva. Nema O/D tlacitko ako Swift alebo starsi HI20, namiesto toho je tam sekvencne radenie - za mna ma Hyundai za toto riesenie plus.Velmi sa to vyuzivat nebude, snad v kopcoch to najde vyuziie. Paka ovladania je v kozenej zasterke a pre prepnutie rezimu treba stlacit taky bazmek na pake.Ide to fajn. paka chodi len dopredu ,dozadu a nema taku tu zubatu kulisu ako napr.Toyota.Prepnutie do manualu je potiahnutim paky k sebe a potom len dopredu dozadu volim rychlosti.Zvolena rychlost alebo rezim sa zobrazuje na pristrojovke medzi budikmi.
    Pristrovka - podla mna velmi pekna, slabucko modre posvietenie cifernikov,medzi nimi informacny display rovnakej farby, a okolo len zamatovo matna cierna.Kontrolky vobec nevidiet kym sa nerozsvietia- v dobe ked sa idu do pristrojoviek montovat farebne televizory , tak toto riesenie sa paci zase mne. ako v lietadle .DARK COCKPIT ! Vidiet treba len to co naozaj treba vidiet !!
    Take viditelne minusy po 1000 km- spotreba ( s tou sa ale ratalo , staci pozriet spritmonitor na I20 automat ) , a trochu vadi to preposilovane riadenie (to musim napisat lebo petrolheadi teoretici by ma zvozili).
    Laktova opierka v strede je len v top vybave, doriesene aftermarket, opierka urcena priamo pre I20 65 EUR , montaz 10 minut , je pekna , ziden kolotoc design
    Co ma zarazilo , Hyundai ponuka aj dvojfarebne interiery.Kedze to malo byt auto pre manzelku , tak som si myslel ze ako ju ja ohurim ked jej to tam objednam. Chyba !!
    Nezmyselne a pre mna nepochopitelne obmedzenia od vyrobcu . K tej farbe karoserie co som ojednal (cervena metla ) sa neda objednat akykolvek interier. Su dane kombinacie k akej farbe aky interier mozes mat. Tak som bral cierny antracit
    Zhrnutie. tych 1000 km co sme s najazdili v kombinacii 50/50 mesto, okresky a ziadna dialnica. Priemerna rychlost podla pocitaca okolo 35 km/h... tak rozmyslam ci na taketo tempa naozaj treba 7 stupnov a turbo.Podla mna ani nie ...(nic proti TSI a Ecoboostom a dvojspojkam , je to fajn zvezenie, len to povazujem vzhladom k prevadzke za zbytocne a uprednostnim zadne kotucove brzdy )
    S autom ja som spokojny , manzelka ako primarny prevadzkovate lvelmi spokojna... teraz je to uz len otazka spolahlivosti ci sa dokaze H dostat na uroven predoslej Yarisky

foto umo

umo 08.07.2015  22:00

« Re: i20 automat

V žiadnom prípade nie je zbytočné sem dávať recenziu na rovnaké auto. Veď máš iný motor aj prevodovku. Dobrých recenzií, ktoré môžu niekomu pomôcť, nie je nikdy dosť. Preto by som ťa chcel poprosiť, aby si tento príspevok prekopíroval do svojej novej recenzie, ktorú by si postupne dopĺňal. Mňa osobne by recenzia zaujímala. Napísal si to veľmi dobre a bola by škoda, keby si to prečítalo minimum ľudí.

majklcarli 08.07.2015  22:18

« Re: Re: i20 automat

A asi mas pravdu , a mozno sa k tomu dokopem..asi este pojazdim, budem moct dat viac detailov...keby si vedel ako som lenivy,och

foto SCHROJF

SCHROJF 09.07.2015  08:32

« Re: i20 automat

Na ukor 4° prevodovky "uprednostnim zadne kotucove brzdy"...ziadny "soused z Mladé Boleslavi" zo 7°DSG nebude mat vzadu bubny... ;-)

majklcarli 09.07.2015  18:00

« Re: Re: i20 automat

Ale Fiesta ano , dokonca aj v mastnej verzii Sport... a najlacnejsi petdverovy Powershift niekde okolo 15 500 EUR.. e eee.