Ford Fiesta (2007)

6.8.2007

Ford Fiesta je malé, ale v skutočnosti aj veľké auto :) Zatiaľ mi doň vošlo úplne všetko čo som potreboval. Uvidíme časom keď sa batožina rozrastie :)…

Ford Fiesta (scheal)

"-- skrytý --" 06.08.2007  19:14

TDCi

Nazdar, pekna Fiesticka, zaujimave foto z prednych naprav. Motor by som dnes kupoval uz ten co mas Ty, kedze stoji tolko co vtedy stal moj benzin. Tu protismykovu vanicku do kufra, co chces kupit, som si tiez zaobstaral - dobra vec, nic v kufri nelieta. Nech ti dobre sluzi ...

scheal 06.08.2007  20:00

« Re: TDCi

Keď ju dokúpim tak pridám foto. Plánujem ešte autopoťahy. Tie zo supermarketov sa mi nepozdávajú, našiel som na internete jednu firmu čo šije na mieru. Vzorky látok mi zaslali takže je už len počkat kým ich ušijú a zašlú.

David Silver 06.08.2007  19:16

pohon

já nevim že už druhej Ford při založení recenze a ten samej případ :no: // Pohon ford dělá přední!!!! 4x4 pro SUV a pick-up a ZADOKOLKU!!! dělá jenom Mustanga (to už ale se dá říct neni Ford) a Ford GT!! tak to koukej opravit ;-) jinak lidi na tohle reagujou že se mění informace o autě a že je to Fake potom z nich vyleze ;-)

scheal 06.08.2007  19:43

« Re: pohon

Vďaka za upozornenie, nevšimol som si. Východzie prednastavenie je pohon zadných kolies. Pri vytváraní profilu som si to v rýchlosti nevšimol. Je to už opravené :)

"-- skrytý --" 08.08.2007  15:06

« Re: pohon

Musim Tě upozornit, že Ford dělal dřív i další zadokolky například sierra.

"-- skrytý --" 06.08.2007  19:26

repraky

auto moze byt. Cudujem sa ze si si repraky montoval sam.... potom sa stavaju take veci ze nieco zlomis. Ked som mal Ibizu tak som bol tiez geroj ze sam sam sam a do zadnych dvery som si chcel dat repraky ale nakoniec som to vzdal lebo som absolutne netusim kde treba "zapacit" aby som nieco neodlomil. Tak som sa vybral radsej do servisu. za tych par stovak to stoji a aspon si nepokazis naladu tym ze na novom aute hned nieco zlomis.... to som sa nechal len tak uniest :-)

"-- skrytý --" 06.08.2007  19:33

« repraky

moja rec ;-)

scheal 06.08.2007  19:58

« Re: repraky

Nedalo mi to spávať. Chcel som ich mať skôr :D Na druhej strane kto vie ako by to spravili v servise, tiez sa nepochvalia ked im niečo odskočí....Bolo to ťažké rozhodovanie.

"-- skrytý --" 06.08.2007  20:23

Potahy

Mohl bys dát odkaz na firmu, kde budeš kupovat potahy? Děkuji.
    Recenzi máš dobrou,auto moc pěkné. Přeji, aby Ti dobře sloužilo. Dávám 10 b.

"-- skrytý --" 06.08.2007  20:26

« Re: Potahy

www.cappa.cz

scheal 06.08.2007  21:01

« Re: Potahy

Treba davat pozor na to ako mas delene zadne operadlo. Nie vzdy je tak ako to maju oni nakreslene, ze ta 1/3 je za vodicom ale naopak.
      Dakujem za hodnotenie ;)

"-- skrytý --" 07.08.2007  20:25

« Re: Re: Potahy

Ještě jednou děkuji :-)

foto Sprint

Sprint 06.08.2007  21:22

9b.

Pěkný autíčko tahle Fiesta. Určitě zajímavá alternativa k Fabii.
    Škoda že nemá klimu a hliníková kola, pak by byl výsledný dojem dokonalý.
    A s těma potahama to je zajímavý nápad. :-)

"-- skrytý --" 06.08.2007  22:28

« Re: 9b.

Když jsi jezdil s fabií skus trochu víc porovnat, co je kde lepší atd... Motor, prostor, pohodlí atd.

"anonym" [213.192.2.XXX] 07.08.2007  14:03

...

"-- skrytý --" 07.08.2007  14:05

Hezká

Hezké autíčko. Tuhle barvu jsem původně chtěl, ale nebyla na skladě, tak mám tango metlu. S tou jedničkou jsem měl taky problém, asi dvakrát mi vypadla, pak ještě šla hůře řadit dvojka. Ale vše se ochodilo a běhá to v pohodě. Ty výše zmíněné potahy cappa doporučuji. Fakt perfektně sedí, všichni si myslí, že je to originál čalounění. Ještě doporučuji oblepit zámky všech dveří elektrikářskou izolačkou jako je to u pátých dveří, krásně to tlumí zvuk při zavírání. Už nás je tady dost, pomalu bychom mohli založit vlastní klub :-) Zajímalo by mě závod s pevným startem na jeden km mezi 1.25 16V , 1,3 , 1,4 16V a 1.4TDCI >:D

"-- skrytý --" 07.08.2007  22:44

« Re: Hezká

Caf Jirka, ten zavod by bol zaujimavy! Aj ten klub by som dal, cela partia co sme tu "fiestaci" ;-)

Mexican82 13.08.2007  13:06

« Re: Hezká

no myslim, ze v sprinte z 0-100 by to vyhrala 1,25 16V .. v pruznosti motora 50-100 by jasne dominoval TDCi

tcyh 4,5l s TDCi fiestou je uplne realnych - je to HDI ktory je aj v Peugeote 206 a segra mala priemernu spotrebu po 40 000 km 4,3 (vacsinou ale jazdila trasu Zagreb-trnava, pretoze tam pracovala)

nech ti to dobre jazdi

neregistrovaný: "papek" [195.146.138.XXX] 13.08.2007  15:50

« Re: Re: Hezká

V šprinte by vyhrala 1,6 16V :-)

Mexican82 13.08.2007  13:12

« Re: Hezká

este jedna vec.. farbu nemas Tango cervenu, resp mas zle nastavene farby na fotaku. tango-cervena je tmavsia, ak si pozries fiestu v mojej garazi uvidis rozdiel. U teba je to myslim Colorado, nemetalicka.. mne sa ta farba zdala az prilis ostra, Tango ma v sebe dynamiku a dekadentnost :-)

"-- skrytý --" 27.12.2008  08:17

« Re: Re: Hezká

mexican mas pravdu, je to Colorado red, ja mam taku istu ale rok vyroby 2004, pred tyzdnom som si dala fakt tmave folie na zadne skla a piate dvere, spolu s tou cervenou cervenou je to neskutocne sexi..nie je nic krajsie ako sexi zena v sexi aute...:-))))

"-- skrytý --" 07.08.2007  21:37

bodiky.!!

davam karkulce devitku ... ;-)

"-- skrytý --" 08.08.2007  11:30

« Re: bodiky.!!

...a já desítku :-)

foto Lubosss1

Lubosss1 08.08.2007  15:06

pekna fiesta, nech ti sluzi !! :-)

neregistrovaný: "ZuZuLa" [88.212.20.XXX] 09.08.2007  09:55

scheal

Ahoj, tvoje auto ma velmi zaujalo. Momentalne sa rozhodujem na kupu auta, nieco pre zenu. Rozmyslala som medzi kia rio a citroen C3. Ale po tvojom prispevku ma zaujala aj Fiesta. Rada by som si obzrela tvoje auto, mohol by si mi ho poukazovat, povozit ako ide a mohol by si pridat aj nejaku svoju. Verim, ze si taky pekny ako tvoje auto. Verim,ze sa stretneme.
    ahoj
    ZuZuLa ;-)

neregistrovaný: "ZuZula" [88.212.20.XXX] 09.08.2007  10:15

« Re: scheal

Myslela som tvoju fotku. :)

scheal 09.08.2007  13:18

« Re: scheal

Ahoj :) Navštív jednotlivých predajcov Kia, Citron, Ford, a určite ti radi autá predvedú a pozvú na predvadzaciu jazdu ;)Staci sa len obzerat po cervenych Fiestach, a uvids ma na zivo ;) Kedze Fiesty su pekne auta, tak maju ich len pekni muzi ;)))

neregistrovaný: "ZuZuLa" [88.212.20.XXX] 09.08.2007  17:17

« Re: Re: scheal

Ahoj :) Ano, bola som už v tých predajniach ale kedze mas auto osobne ty, tak do fordu mi uz je naco chodit. Mohli by sme sa stretnut osobne, mohol by si mi to lepsie poukazovat a povysvetlovat, ukazat vyhody - nevyhody a zajst aj na obed.
        ZuZuLa :)

scheal 09.08.2007  17:40

« Re: Re: Re: scheal

A odkial ze si? :)

neregistrovaný: "ZuZuLa" [88.212.20.XXX] 09.08.2007  21:23

« ZuZuLa

ahoj :-) Odkial som? Pracujem v jednej firme a mam vela sluzobnych ciest, takze cestujem po celom Slovensku. Da sa tak povedat, ze zovsadial. Takze so stretnutim problem nebude :-) Tak kde sa mozem prist pozriet na Karkulku?

neregistrovaný: "Scheal" [213.215.118.XXX] 10.08.2007  17:37

« Re: ZuZuLa

No na parkovisku bude isto stat a vecer vo dvore :D nech sa paci :D neda sa prehliadnut ;)

"anonym" [88.212.20.XXX] 10.08.2007  19:20

« Re: ZuZuLa

A kde konkretne vo dvore bude stat. Z dvora auto sa obhliadnut velmi neda. Takze sa mozeme dohodnut na stretnuti??? ;-)

neregistrovaný: "ZuZuLa" [88.212.20.XXX] 10.08.2007  19:20

scheal 13.08.2007  11:14

« Re: Re: ZuZuLa

Ozvi sa na 0904527887 a urcite sa dohodneme ;)

"-- skrytý --" 14.08.2007  15:33

KE

Takže další košičan?ja som tiež z KE :-) Inak aj ja som sám monotoval zadné repro,Szilcaru velmy neverím.Kde sa dá zohnat tá zadna protišmyková vanička do kufru?Inak pekna Fiesta
    S tým Fiestaklubom to neni zlý nápad :-!

"-- skrytý --" 14.08.2007  16:44

« Re: KE

Caf, zadnu protismykovu vanicku mam aj ja, kupil som co Forde. Ano, spravme klub:)

"-- skrytý --" 14.08.2007  16:52

« Re: Re: KE

Kolko ta vyšla ta vanička?

"-- skrytý --" 14.08.2007  17:14

« Re: Re: Re: KE

nepamatam, ale pozrem neskor medzi faktury a napisem to.

scheal 14.08.2007  20:57

« Re: KE

Ahoj :) Nie nie som Košičan, aj keď som tam stravil päť pekných rokov, možno sa tam časom vrátim. Fiestu som kupoval v KE, nakoľko do ZA alebo BB sa mi nechcelo isť preto, že to tam vôbec nepoznám. Tu vaničku som objednal v jednej predajni auto šúčiastok, cena by mala byť okolo 1000Sk, uvidíme budúci týždeň ked príde, dám určite vedieť. Ale našiel som ju aj na internetovom obchode dvoch firiem a tam sa cena pohybovala od 1100Sk až do 1500.
      Čítal som si o tvojej fieste, pišeš, ze motor by mohol lepsie tahat od spodu. Je to dilema benzinu, diesel je na tom o niečo lepsie (aj spotrebou) Moje TDCI pekne oziva od 2000 otáčok. Vtedy pocitit co je to turbo diesel.Zatial som ju vytočil do 3500 na par sekund pri predbiehani. Bezne jazdim okolo 1800 az 2200 pricom chodim autom sam.

"anonym" [213.215.85.XXX] 27.08.2007  07:17

Autoradio

Kupil som fiestu tiez bez radia. Kde si kupoval ramik na radio a reproduktory. Priamo vo forde?

scheal 28.08.2007  10:38

« Autoradio

Ramik som kupil v Forde v KE, vysiel ma 1150Sk ale aspon mam istotu ze je to ten isty plast ako ostatne diely, co sa zlozenia tyka a farby.
      Reproduktory som kupoval v jednom obchode na terase v KE, ako sa vola netusim. Musim mat vsak ovaly o velkosti 5x7".

"anonym" [84.245.95.XXX] 30.08.2007  17:31

« Re: Autoradio

Vdaka, este sa ta opytam aky typ reproduktorov si kupil. Alpine 5x7 som nasiel iba ALPINE SXE-5725. Su to tie, co mas ty?

scheal 30.08.2007  20:59

« Re: Re: Autoradio

Ano presne ten typ ako si napisal. Skus si kupit dva pary a dat si ich namontovat aj do zadu, bude ti to krajsie hrat. Uvazujem ze dokupim si aj do zadnych dveri.
          Posledne co som dokupil bola plastova vanicka do kufra za 1150Sk

"-- skrytý --" 02.09.2007  16:47

« Re: Re: Re: Autoradio

A kde si kupil vaničku tiež vo forde?Inak aj ja som kupoval repraky na Terase AutohifiAdy (tusim sa to tak vola)na Moldavskej tiez Alpine.Ale neviem preco zadne hraju potichšie ako predne .Neviem či to je naschvál alebo prečo... :-!

"-- skrytý --" 03.09.2007  14:44

« Re: Re: Re: Re: Autoradio

Tie zadne repraky si skus v menu radia nastavit. Malo by sa to tam niekde dat vyhladat ako regulacia zadnych reprakov... Napr. mne zas ked pocuvam MP3 a mam pustenu funkcia TA a na radiu hlasia dopravny servis, tak sa mi MP3 nepauzne a ked dop. servis skonci, tak mi zacne skladba hrat od zaciatku a nie tam kde sa to akurat prerusilo...

"-- skrytý --" 03.09.2007  16:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Autoradio

Jasné že sa to dá nastavit len ma to zaskočilo že kupim new repro a hra to tichšie ako predne.A predne su origo od forda boli dodávane s radiom... :-!

neregistrovaný: "papek" [195.146.138.XXX] 04.09.2007  10:29

« Re: Autoradio

To nie je chyba repráku, ak hrá tichšie ako origo. Každý reprák má určitú citlivosť, tie Alpine sú možno menej citlivé ako origo. Prípadne môžu mať vyššiu imedanciu. V každom prípade to nie je chyba, dôležitejšie je frekvenčné pásmo, plochosť krivky, skreslenie - v tých parametroch bude určite Alpine lepšie.

"-- skrytý --" 05.09.2007  20:35

Blahozelam

Nazdarek,
    dobra kupa, dobra recenzia, skvele auto...
    Ja som teraz tiez kupil Fiestu 1,4TDCi, lenze vo vybave Ghia, ked si najdem cas, supnem sem aj ja nejaku recenziu,lenze este nemam s nou vela skusenosti, spotreba hlavne...ma najazdene len nieco do 2000km...mam otazocku, tie potahy su kappa.cz ako si pisal, mozes mi aj povedat konkretny vzor? A este ako je podla teba presny palubny PC, konkretne udaj priem.spotreby...mne sa zda ze je troska viac optimisticky, neviem...inac mozme pokecat aj cez ICQ:308386394

scheal 06.09.2007  08:18

« Re: Blahozelam

Dakujem, nelutujem tu kupu ;)
      Nie tie potahy su Made In Slovakia. www.ak-autopotahy.sk, tam si mozes vybrat vzor aky chces. Typ latky mam "dekor".Poslalai mi vzorkovnik a ten dekor bol najhrubsi a pozdaval sa mi najviac. Co sa tyka palubneho, mne sa zda objektviny :)Mal som skoro prazdnu nadrz, pisalo mi dojazd bia 34km, natankoval som presne 20 litrov a rucicka ukazovatela nadrze bola za nad polovicou.(Kapacita je 43litrov)Aj pocas jazdy, v tyzdni ked je mestsky cyklus ukazuje vacsiu spotrebu o par desatin. Zalezi ako casto nulujes palubny PC. Lebo cim mas viac km najazdenych na "dennom" pocitadle, tak ten priemerny udaj sa meni menej casto ako keby si najazdil sto km, potom zresetoval palubny, tak staci ze chodis iba po meste a smelo ti nabehne priemerna 5l. Ved natankuj plnu az kym ti pistol nevypne, vyjazdi do prazdna, opat daj plnu, a vyrataj si kolko ta vysla priemerna a priebezne sleduj palbuny PC. Ber ohlad aj na to, ze auto sa ti zabehava, ja mam teraz nieco cez 1500km a citim ze motor ide lepsie, nehrkoce tak surovo. Dalej su podstatne chladnejsie rana,studensie starty, k tomu pomalsia jazda v dazdi, teraz spotreba moze stupnut a ked vymenis za zimne gumy tak to pojde hore :-)

"-- skrytý --" 06.10.2007  19:17

matax

Tie foto od podvozku su super, musim vykopat montaznu jamu a tiez to nafotit :yes: :-)
    Super auto,ale to majitel dobre vie...
    Dobra recenzia a kvalitne foto
    U mna za 10b :yes:

neregistrovaný: "nat" [193.93.75.XXX] 24.10.2007  16:26

otázka

zdravím. krásne autíčko viem o čom hovorím mám čiernu fiestu asi 9 mesačnu, ja ju mam ale mesiac.
    Chcela som sa spýtat ked vidím ako si poriešil autoradio. Chcem si tam tiež nahodit nejaké autoradiko ale vo forde mi povedali že budem musiet vymenit kabelaž lebo mi nebude sediet s nie originalnym radiom a že namontovanie všetkých vecičiek (radio, repro, šuflík ...) musím nechat dat spravit priamo v autorizovanom ford servise aby mi nepadla záruka.
    chcem sa ta preto opýtat ako si to riešil ty a čo ta vyšiel servis?
    Dík moc za odpoved. fiesta je super
    davam 11 bodov ;-)

scheal 25.10.2007  07:19

« Re: otázka

Ahoj :-) Vdaka za tych 11 bodov ;)
      Takze k autoradiu. Osadenie plastoveho ramu (1150Sk)je uplne lahke, na to ti netreba ani servis a ani pre osadenia radia. Horsie to je s upevnenim reprakov do dveri, musis odsrubovat plastove kryty z dveri, co nie je az take lahke vzhladom na to ze je tam vela plastovych "cudlikov" ktore drzia plasty o ram dveri. Robil som si to sam, a podarilo sa mi jeden zlomit, este ze to drzi na viacerych. Co sa tyka kabelaze, original koncovka na repraky ti nebude sediet, tie som stikol a kable napajkoval na reprak. Na prepojenie radia s kabelazou auta pouzijes ISO redukciu (myslim ze tak sa to vola),tu kupis v kazdom slusnom obchode s autoradiami (200Sk). Staci povedat ze sa jedna o Ford a oni ti uz daju spravny typ. Repraky musis mat ovaly o rozmere 5"x7", nie okruhle. Ja mam Alpine SXE-5725 v prednych dverach (1200Sk). V zadnych dverach nemam reproduktory.
      Odporucam vsak montaz reproduktorov zverit servisu, usetris si tym hodne nervov :-) a dufaj uz len ze za tie peniaze, ktore za to zapytaju nezlomia nic, to si mozes aj sam zadarmo :))

neregistrovaný: "nat" [193.93.75.XXX] 25.10.2007  16:07

« Re: otázka

dík za odpoveď.
        ešte ta poprosím o jednu otázku.
        mam redukciu ale na kabeláži je taká záklapka na to aby sa dala upevnit k tomu krytu.
        ta záklapka sa mi nechce ani pohnut a neviem tam nasadit tu redukciu.
        Nemal si stým problém?
        Dík za odpoveď. Moc si mi pomohol s tvojou predchadzajúcou odpoveďou.

scheal 26.10.2007  06:13

« Re: Re: otázka

S tou zaklapkou som problem nemal, takze neviem ti poradit co je asi zle alebo co mozno nespravne robis.

"anonym" [84.245.71.XXX] 06.11.2007  16:49

radio

tak ja som si bol vcera kupit fiestu a trochen ma asi obtiahli. povedali mi ze ten kastlik na radio inde nekupim a ten mali za 5500sk aj s iso konektorom. bol to najdrahsi kabel v mojom zivote, drahsi uz asi nebudem mat moznost kupit:-))). tak som dal 10 litrov za kastlik, kus kabla a 4x repro. chcel som dat nieco poriadne ale nevedel som ako to rozobrat(ikde ziadne srobky a lamat som to nechcel). co uz, ani tovarenske nehrali tak hrozne a s radiom alpine to snad bude lepsie. v kazdom pripade kabel a kastlik za 5500 a kastlik s neorigos kablom za 2 kila je hoodne rozdiel:-(. za recenziu 10b a ak bude klub, dajte vediet:-))))))))))))))))) a vela km bez nehody a poruchy

Mexican82 12.11.2007  10:17

« Re: radio

je to takto.. samotny kastlik stoji 650 Sk.. k tomu je este priehradka na 4 CD ktoru je mozne zasunut pod radio, ta stoji asi 450 - 550 Sk, neviem presne. Urcite ta budu ukecavat na original ISO redukciu (FORD => DIN) chcu za to asi 2500 Sk, kupovat to samozrejme bude len clovek co nevie co s peniazmi. Kazdy slusnejsi elektrikar ten ISO urobi za 150 Sk - preto je vyhodne si to radio dat namontovat profikovi

Ford to robi preto, lebo chce minimalizovat ze si ludia budu davat neoriginal radio - mna strasili nekvalitnym signalom, vibraciami repro.. potom ma chcel ukecat predajca na origo cinskych papierovych Ford drakov (ehm reproduktorov)..

"anonym" [84.245.71.XXX] 15.11.2007  19:12

« Re: Re: radio

tak uz mam auto a v nom alpine radio. repro je ich+kastlik=10 litrov:-). ale hraje to nastastie super:-)

scheal 16.11.2007  09:43

« Re: radio

Zarazilo ma poriadne kolko si za ten kusok plastu dal, no uz si zaplatil ale uz z principu 5000 za jeden suflik pre radio, to by musel byt z nerezu, urcite by som im nedal. Nabuduce obvolaj predajne Ford po celom SK a zisti si ceny.
      Mne sa zacalo jekazit ostrekovanie celneho skla, obe trisky striekaju tak ze ledva nieco na sklo dostrekne, idem si to poriesit asi cez servis vramci zaruky. Predpokladam ze to bude nejaky humus v hadicke.

"-- skrytý --" 27.12.2008  08:25

« Re: Re: radio

ahoj scheal, mam podobny problem, ako sa Ti podaril vyriesit?

"anonym" [84.245.71.XXX] 18.11.2007  22:43

radio

no ten kastlik nebol najdrahsi, to ten kabel. ale co uz. este zasterky na kolesa a je to:-)))))))))))))) par stoji 1200sk. 4x=2400. s montazou to ponukaju za 5000sk:-DDDDDDDDDDDD co myslite, poucil som sa a namontujem si to sam alebo zverim auto odbornemu servisu?:-))))))

scheal 19.11.2007  08:48

« Re: radio

No tie zastierky, 2600Sk za montaz, neviem prilis vela. Do ktorej predajne Ford to chodis?

neregistrovaný: "reyna" [217.118.111.XXX] 20.11.2007  12:38

« Re: Re: radio

on chodi do summitu v ba, ze?:D lukas, lukas, za chvilu ta to auto vyjde 400 tisic:D

"anonym" [84.245.71.XXX] 03.12.2007  21:11

« Re: Re: Re: radio

ta kde je ten zrtaz:-)? hej hej ale tie zasterky uz mam(zatial v izbe)ale to sa casom podda:-). a bol som v servise. robili mi tu pripravu a 1 zo 4 reprakov nehral(bol zle zapojeny). praca na 5 min aj s cakanim na servisaka. ale ked som prisiel doobeda, poslali ma dom, ze teraz nema cas. tak poobede som tam musel ist znova. NA 5 MINUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale uz to hraje. a aby som nezabudol 3x dlhsie sa mezdy sebou stazovali, ze som prisiel bez objednania ako dlho to robili. ma tu niekto auto na leasing a nejake pripoistenie? rozmyslam nad nim. a ak bude cas dam aj recenziu(uz mam cez 700km) zatial ok ale asi ju budem musiet menej vytacat. tych 4500 sem tam je este asi vela, ale zatial sa nastastie nestazovala. inak brzdovy pedal mi vrrrzga.:-(

neregistrovaný: "reyna" [217.118.111.XXX] 20.11.2007  12:58

ford fiesta klub

nakoľko som aj ja novy majitel FF, a vidim, ze nadsencov je tu dost, tak by sme mohli zalozit nejaky ten klub, co vy na to?:)

"-- skrytý --" 21.11.2007  23:43

« Re: ford fiesta klub

ja som za:) Aku mas Fiestu?

scheal 22.11.2007  15:01

« Re: ford fiesta klub

Nie zly napad, chcelo by to nejaky fiesta web :-)
      Inac by ma zaujimalo kde tankujete, ci davate prednost cene benzinu resp. nafty pred kvalitou, tym myslim pritomnost roznych aditiv ktore su v nich obsiahnute.
      Ja tankujem na Shell Diesel Extra a kazde druhe tankovanie V Power diesel

"-- skrytý --" 22.11.2007  16:57

« Re: Re: ford fiesta klub

ja tankujem odzaciatku len Shell V-Power, lebo si zbieram smart bodiky:) Na kvalitu dbam dost.

"-- skrytý --" 22.11.2007  16:59

« Re: Re: ford fiesta klub

webov je plno, skor by bodli nejake zrazy nasich Fiesticiek;)

"-- skrytý --" 25.11.2007  13:59

« Re: Re: Re: ford fiesta klub

no tie zrazy by boli fajn:) kolko nas asi tak je? ja som tu novy a este nemam prehlad, kolko by bolo nadsencov:)
          a k tomu tankovaniu...mam benzinak, zatial som dva krat tankoval prvy krat na jett a druhy krat na shellke benzin z jettky v pohode, ale ked som dal na shellke tak auto zacalo mat sem tam cudny zvuk motora pri preradovani 2 a 3 prevodoveho stupna, ale iba kym sa motor poriadne nezohrial, no predtym s jettackym benzinom to nebolo ani za studena...

Mexican82 25.11.2007  21:55

« Re: ford fiesta klub

dobry napad s tym klubom:-D osobne som clenom Hyundai klubu, mame svoje forum. Takze mozno by bolo mozne spravit Fiesta klub. Staci domena, nejake to b2b forum nie je problem zvladnut

BTW za rok co som jazdil Fiestu som tankoval vzdy 95 Tesco alebo Unicorn. Cena bola faktor, kazdych 2500 km jedna napln aditiva na precistenie motora od STP (vola sa to myslim Fuel Injector cleaner) ... myslim, ze Shell V power nie je o moc lepsi a vychadza neumerne draho.. zalezi aj na prepravcovi a prevadzkovatelovi pumpy

scheal 03.12.2007  15:17

« Aditiva

Mna pouzivanie aditiv zaujalo, nasiel som celkom dobry test. Na stranke petrol.cz sa da doklikat k suboru test_aditiv.pdf
        Vacsinou tankujem premium disel, asi kazdu druhu nadrz V-power diesel.
        Do obycajnej nafty ale davam aditiv VIF super diesel. Pokles spotreby som nezaznamenal, kedze je to zalezitost toho ako sa ponahlam a aj vykyvov teplot od + do -. Uskodit to urcite neuskodi a tie zabery ktore su v tom teste aj rady mechanikov ma presvedcili, ze hlavne do novych diesel motorov sa oplati tankovat kvalitnu naftu.

foto petr16

petr16 18.12.2007  17:44

bodíky

pěkná kárka,velmi pěkně dobře napsaná recenze a super fotečky,nemůžu jinak než 10b

scheal 19.12.2007  11:32

Body

Vdaka za body, som rad ak si sa z nej nieco nove o Fieste dozvedel

foto petr16

petr16 19.12.2007  14:34

« Re: Body

určitě, testy jsou sice super u nových aut,ale na moje.auto.cz je popsáno jak auto fakt funguje,jaký jsou přednosti a nedostatky aut z dlouhodobého užívání¨,co se týče toho mojeho cliouše,foliee jsou plánováný na jaro,tak uvidíme co to s dravostí udělá:)

foto Lubosss1

Lubosss1 13.03.2008  11:37

pekne auticko, nad Fiestou som takisto rozmyslal, ale nezohnal som nejaky poriadny jazdeny kusok.

BigFoot007 08.04.2008  22:51

Aku naftu tankujes???

Je sice pravda ze na mojej fieste sa jazdia len cca4.5 km trasy a este k tomu v smet s troma semaformi a do kopca, poobede dolu z kopca, spotreba 5.9, vypocitana systemom plna plna.

scheal 09.04.2008  13:11

Nafta

Priblizne 60% je to V-Power Diesel, zvysok je obycajna nafta najcastejsie na Shell alebo OMV. Vyjazdim nadrz a potom opat prepocitam spotrebu. Mam evidovane kazde tankovanie do nadrze, takze malo by to byt velmi presne.

BigFoot007 09.04.2008  15:02

« Re: Nafta

ja sa pomaly blizim k 7t km. Ze spotreba klesne to ocakavam az niekde okolo 30t. ale rad by som v lete jazdil za 5 a nizsie. a inak premeriava aj tebe palubny pocitac???mne aj mataxovi o cca 0.3-0.5 litra ukazuje mensiu spotrebu, ako je v skutocnosti...

scheal 09.04.2008  16:14

« Palubny pocitac

Co sa palubneho tyka, tak myslim si ze ukazuje relativne dobre. Ak si napr pozries aj dojazd ktory ti ukazuje v Km je to jeho "hruby" odhad, ktory robi na zaklade toho ako si doteraz jazdil.Ak si presiel 100km po cestach 1 triedy s lahkou nohou na plyne rychlostou cca 80-90km/h tak ti palubny napise dojazd zhruba 500km k tomu mnozstvu nafty co mas. Lenze, on "nevie" ze zvysok nafty môzes prejazdis uz iba cisto v meste. A ak aj zvysne km spravis v meste ta realna priemerna spotreba bude vyssia ako on na zaciatku odhadoval a palubny ti ju pri prazdnej nadrzi ukaze vyssiu.
        Ja udaj palubneho beriem iba ako orientacny. Skus si ho vynulovat pred startom a uvidis ze ked nakopnes studeny motor tak zo zaciatku ti bude uakzovat 15l/100km, po cca 8km ti to klesne niekde na 6l v zavislosti od terenu a sposobu jazdy a po prejdeni 80km mozno padnes na hranicu 4,5l a nizsie.
        Tak to mam odskusane.
        Je rozdiel ak v aute chodis sam alebo ste 4. Ja ked prejdem 10km niekedy sa mi ani motor nezohreje, takze jazdy do 5km po meste ti nemozu spravit priemernu spotrebu 4,5l.
        Taktiez ak si vzyknuty na prudke zosliapnutie pedalu tiez sa to prejavi. Mozno to poledci pridaju aj 15" kolesa. Tych faktorov je urcite viac. A udaj vyrobcu na spotrebu sa tusim robi pri urcitych predpisanych rychlostiach (80-90km/h) a zatazi.
        Mam usek cca 20km. Ked resetnem palubny tak trasu z bodu A do bodu B urobim na 3,4l/100km a tu istu trasu z bodu B do A uz na 5l/100km. Je jasne ze ide o klesanie, takze aj tu mozes vidiet rozdiel.
        7000km je malo takze toto vsetko bude mat opodstatnenie az po ako si pisal nejakcyh 30 000km.

BigFoot007 09.04.2008  20:54

« Re: Palubny pocitac

jj. guym 15 nastastie nemam, su tam origose bridgestony14, a ta spotreba moze sediet, segra sa pohybuje teraz ked som jej to vynuloval v okolo 6 litrov a viac podla PP, odfhadom to skor vidim na 6.5 az 7. ale su to ozaj kratke trate a pod. Normlan e torosku zacinam lutovat, ze som vybral vtedy diesel, i ked na dlhych trasach je to o niecom inom, tam sa dostavam k 5 litrom, zatial co s benzinom by som to robil ledva za 6.5 ale skor 7...

Este aby si vedel ta cesta je priblizne taka ze cca 10 metrov na prvy semafor, tam cakanie tak minutu, potom znova ale len 50m, znova cakanie na semafor, cca 80 metrov a znova dalsi semafor, a potom sa to uz ako tak da na zelenej vlône az nakoniec je hore kopcom odbocovanie dolava z hlavnej, takze aj tam ide asi plny plyn. a zas dolu sa to uz ako tak da za tych 4.5 az 5 spravit, ale hore ani bohovi, to skor za tych 6.5

scheal 09.04.2008  21:44

« Spotreba benzinoveho

Nemyslim si ze benzinovy motor by mal za takych podmienok lepsiu spotrebu, urcite by si hravo prekrocil hranicu 8l/100km ak nie viac.
            Mozno nie rovnake porovnanie, ale benzinova Fabca 1.4 v meste na kratke zerie 10 litrov. Hovorim z vlastnej skusenosti.

BigFoot007 10.04.2008  20:00

« Re: Spotreba benzinoveho

1.4 MPi som mal a na relativne kratkych a plynulych tratiach zrala do 8 litrov, ale bol to vynikajuci kus, proste sme mali stastie nic sa tam nesralo a predavali sme ju ako novu

foto mirec221

mirec221 19.05.2008  15:25

Výmena oleja

Pozdravujem...
    Pekná fiesta tuším som ju na ceste niekde aj videl. Mám na teba otázku, z akého dôvodu si menil olej v motore a nečakal si na servisný interval t.j. 20000km. Tiež mám fiestu TDCI, bude mať 8 mesiacov a mám najazdených 14000 km. ďakujem za odpoveď. PS:rozmýšľam či som niečo nezmeškal :)

scheal 22.05.2008  08:15

« Re: Výmena oleja

Dôvod je jednoduchý :-) Nové auto, surový motor, ktorý sa zabeháva. To trenie je nepatrne vačšie, kým sadne všetko ako má. Možnosť výskytu jemných kovových "zrniek", ktoré vznikajú obrusovaním trecích ploch a ďalšie nečistoty, kt. olejový filter nezachytí. Krátke trasy do 10km, opakované štarty, 9 mesiacov používania, atď.
      Po výmene motor je tichší, takže aj to je "dôkaz" že ta výmena mala zmysel.
      Plánovaná výmena je 20.tis km alebo rok, ale ja som to dal skôr.
      PS, a kde jazdíš? aký okres? ja Od LM, PP, SN po KE.

foto mirec221

mirec221 23.05.2008  08:04

« Re: Výmena oleja

Ja jazdim hlavne ZA, TN a BB kraj - sa mi zdalo ze podla znacky som videl niekde tvoju fiesticku :-)
        Ja uz asi pockam s tym olejom na servis (skoda ze som sem neprisiel skor), som len zvedavy co tam vsetko budu robit...a hlavne kolko to bude stat :-)
        Chystam sa tu svoju nafotit a hodit sem nejake moje postrehy, zatial som vsak velmi spokojny, ale mam uz aj par vyhrad...

foto dafidoff

dafidoff 17.08.2008  20:28

scheal ta ci jeha

dobre auto si kupil, spotreba parada,ale v dynamickom zrychleni, nehovoriac o krizovatke nemas sancu =)))

scheal 16.09.2008  12:41

« Re: scheal ta ci jeha

Heh, to mas pravdu, ale ja ta rad pustim pred seba rozrazt mi vzduch >:D
      Inak tie tvoje striekane narazniky vyrazne omladili Feldu :yes:

"-- skrytý --" 17.08.2008  21:51

Nastavenie palubného počítača.

Mám Fiestu 1,4 TDCi v plnej výbave úplne funglovku a v návode som sa dočítal,že:"Displej môžete nastaviť tak, aby zobrazoval vo vašom obľúbenom jazyku" Ale ako sa to dá nastaviť tam nepíšu. Dá sa to vôbec nejako spraviť alebo je to hovadina??
    Inak to autíčko predčilo všetky moje očakávania a zatiaľ som s nim spokojný nad očakávanie. Dobrá voľba aj vďaka tomuto fóru kde som sa dočítal všeličo pozitívne o tomto vydarenom autíčku. Je to tiež druhé auto do rodiny a hlavne do mesta ako stvorené.

scheal 16.09.2008  12:44

« Re: Nastavenie palubného počítača.

Tento rok sa vyrazne ceny pohli smerom dolu, o 30 tisic menej vratene klimy a radia, takze myslim ze si ze este menej penazi dostal viac ;)
      Co sa tyka palubneho, jazyk sa da zmenit, ale na vyber Slovencina alebo Cestina nie je, iba stare zname svetove.
      Mna na mojej fieste mrzi nedelena zadna lavica. Ale pokial jazdim sam resp. spolujazdec mi to zatial neprekaza.

foto Nicco

Nicco 20.10.2008  23:36

MP58

Sranda, ale tiez mam cervenu Family, kupovanu v Szilcari KE, akurat je to 1.25 a tiez mam MP58 silika (uz som chcel napisat szilika ;-) )
    Ide mi o tie pneu. Zdaju sa mi dost hlucne a subjektivne kladu velky odpor. Na utlacenom snehu su ok, ale na asfalte velmi nie, podla mna. Tiez sa mi zda, ze v dazdi maju velku spotrebu, ale mozno to bude tym, ze porovnavam s letnymi Continental ECO Fuel (alebo tak nejak, akoze s malym odporom). Tie mam este original od vyroby. Neskorsie Fiesty uz mali myslim Firestone.

scheal 21.10.2008  10:33

Matador 58

Aky mas rok vyroby?
    Ja som Matador kupoval spolu s diskami, bolo to na rychlo a cena 10.100,-Sk s DPH sa mi zdala rozumna a na vyhadzovanie nebolo. Uvazoval som aj tak, radsej lacnejsie aj ked vacsi hluk o nieco vyssia spotreba, ale ojazdim ich na polovicu a potom kupim nove, mozno uz kvalitnejsie - drahsie alebo nieco podobne. Radsej jazdit s dostatocnym dezenom na lacnejsich ako drat na minimum drahsie len preto, ze by mi ich bolo luto predcasne vymenit za nove. Zaujimalo by ma aky je rozdiel v spotrebe na zimnych s mensim valivym odporom a tych matadoroch. Moj nazor je taky ze rozdiel je najma na suchej ceste a vo vacsom teple ako je teraz najma popoludni.

"-- skrytý --" 27.12.2008  08:36

F.F.Klub

ahojte, tak ako je to s tym klubom, pripadne zrazmi, citam ze tu boli odozvy a nadsenie, podarilo sa nieco? ak ano, dajte vediet, rada by som sa stala clenkou. Diky.

scheal 09.01.2009  09:09

« Re: F.F.Klub

Ahoj, co sa tyka klubu, zatial sa asi nic nepohlo :-)
      Obcas zajdem pozriet na:

"-- skrytý --" 28.12.2008  13:19

Fiesta

Ahoj.pekne auto.mame Fiestu doma se stejnym motorem.Mel bych dotaz.nemam k autu servisni knizku a nevim kdy se delají rozvody,vymena filtru a tak.kdyby se ti chtelo mi to napsat-byl bych moc vdecny.diky moc ;-)

scheal 09.01.2009  09:05

« Fiesta

Ahoj, knizku zatial nemam pri sebe, takze co sa tyka vymeny oleja, kazdych 20tisic alebo raz rocne. Vzduchovy filter neviem, ale je stav si lahko zistis, odskutku tri torx skrutky na kryte, vyber a uvids :), kolko listia, much a ineho bordelu tam je.
      Nejake info najdes aj na [odkaz]
      Co sa tyka nahradnych dielov, kupoval som cez stranku [odkaz] Maju vcelku dobre ceny, obcas je nieco v akcii. Kupoval som olej, vzduchovy filter, sadu na opravu laku a stierace.

foto igi2

igi2 10.04.2009  22:45

Převodovka

pěkné auto. S tou jedničkou jsem měl to samé - prvních cca 1500 km vyskakovala, ale ochodilo se to.

"-- skrytý --" 24.09.2010  14:39

Horský bicykel a lyže

Čau Scheal,

skúšal si prosím napratať do Fiesty horský bicykel?
    Ak nie, myslíš že by sa zmestil po odmontovaní predného kolesa?
    A ako je to s lyžami (cca. 170 cm), patria na strechu?
    Dík.

scheal 30.09.2010  18:36

« Re: Horský bicykel a lyže

horsky sa ti vojde po odmontovani predneho kolesa, ale musis si dat operadla prednych sedadielviac kolmo, lebo je to natesno. Ale zavisi aj od bicykla, aky velky ma ram. V inerieri som bajk viezol asi len dvakrat. Tuto vec uz neriesim, od kedy mam nosic na tazne. Foto pridam coskoro, tak uvidis ako to vyzera.
      S lyzami ti neviem poradit, lebo nelyzujem, pokusim sa ti to nejako odmerat :-) ci by to voslo.