Seat Ibiza (2008)

10.2.2009

Rozhodnutie kúpiť nové auto padlo na jeseň 2008. Auto sme síce mali, ale bolo kupované ako jazdené a jeho nespoľahlivosť už bola otravná a hlavne…

Seat Ibiza (sarisb)

foto k-ing

k.ing 10.02.2009  20:37

Seat

Zdravim, pekna recenze i auto, ale chtelo by to jeste par fotek ;-) jinak 3x10. at jezdi :-)

sarisb 10.02.2009  20:39

« Re: Seat

Dakujem, si rychly ;-) Fotky budu hned ako to pocasie dovoli. Chce to auto poriadne umyt a zajst niekde na pekne miesto.

foto k-ing

k.ing 10.02.2009  20:50

« Re: Re: Seat

to mi povidej, ja mam seci cernou barvu, ale prekvapice i na cerne je spina dost videt, vim co to znamena mit auto pekne umyte na foceni, protoze na fotce je kazda spina videt 2x tolik. No a bílá barva? to je smrt :-)

sarisb 10.02.2009  20:52

« Re: Re: Re: Seat

asi tak nejako :-) treba ho nielen umyt, ale vychytat pocasie, aby vydrzalo ciste az na miesto fotenia... Ale budem sa snazit prihodit obcas nejaku novu fotku aj tak, aby sa bolo na co pozerat :-)

Brandon Walsh 10.02.2009  20:40

motor

viem si predstavit co ta 1,6 ka s tou ibizkou dokaze urobit krasna je uz dlho po takej pokukujem :-)

"-- skrytý --" 10.02.2009  20:42

Bílá

Ta bila tomu moc slusi,po delsi dobe zase mokrasny seatek,at slouzi :yes:

sarisb 10.02.2009  20:43

« Re: Bílá

Dakujem, som velmi rad, ze sa Vam auto tak paci :-)

foto tomike

tomike 10.02.2009  20:53

ibiza

Kym som nemal vlastne auto, tak som par 10tisic km odjazdil na maminej ibize predchadzajucej generacie a s podvozkom a brzdami som bol velmi spokojny(s 1.4 55kW nie). Ked ich ma tato generacia este lepsie tak to musi byt pekne vozenie. Krasna farba a aj auto celkovo. Nech jazdi k plnej spokojnosti ;-)

sarisb 10.02.2009  21:53

« Re: ibiza

Tiez som najazdil par tisic km na otcovej Cordobe 1,4 (55kW), tak som mohol porovnat. A inak dakujem

foto Zloun

Zloun 10.02.2009  20:59

Barva

Ta bila tomu autu slusi a navic posledni dobou je bila trendy

sarisb 10.02.2009  21:54

« Re: Barva

to mas pravdu, znova sa vracia do mody a navyse na SC-cku je podla mna ta naj ;-)

foto Nerez

Nerez 13.09.2011  20:51

« Re: Re: Barva

Ano, bílá Ibize sluší. Osobně si myslím, že jsi si vybral nejlepší kombinaci, 3dv. v bílé je moc pěkné. Ať slouží :yes:

lakyno 10.02.2009  21:35

Ibiza

Sevas,

vidim, ze si ma obehol s recenziou ;-)
    Perfektne citanie, konecne po dlhsom case.
    ake mas nove skusenosti? inak ake tam mas uchyty v kufri na tasky?

PS: Sorry, ze som Ti neodpisal na mail ( teraz som si spomenul ked som uvidel recenziu ), ale nejak sa mi tam stratil medzi ostatnymi novymi.

A ked uz sme pritom tak som bol s tym tahanim v servise a len vymenili prave za lave a bolo. No niekedy mam pocit, ze taha zas do pravej strany. ( mozno si len namyslam a vsetko to je len nekvalitou cesty, no rozhodne to nieje to co bolo predtym ) :-)

sarisb 10.02.2009  21:58

« Re: Ibiza

No ahoj :-)
      Dakujem za pochvalu, od teba si ju zvlast cenim. Prihodim fotku tych hacikov na tasky, aby si vedel co myslim, ale asi az zajtra. Ja som ich tiez objavil viac-menej nahodou
      To, ze ti to znova taha je snad len pocit...

lakyno 10.02.2009  22:08

« Re: Re: Ibiza

Oooooooooo , nemas zaco ;-)

Na tie haciky som zvedavy, heh.
        Inak ten zvuk motora pri vytoceni je fakt navykovy, krasne dravo bruci, mnam.
        A s tym spinenim nohavic pri vystupovani je uplna pravda, su take siroke, stale musim davat pozor...

sarisb 10.02.2009  22:11

« Re: Re: Re: Ibiza

to teda je navykovy. a zaujimave je, ze sa necha vytocit 500 otacok do cerveneho pola a obmedzovac zasiahne postupne a nie nahle ako u inych aut.

lakyno 10.02.2009  22:21

« Re: Re: Re: Re: Ibiza

To som este neskusal do cerveneho...
            Este trosku ho xcem setrit ;-) hoci uz ma zopar tisic najazdenych.

sarisb 11.02.2009  18:55

« Re: Re: Ibiza

Cauko, tak som ti pridal fotku haciku :-) je aj nalavo aj napravo.

lakyno 11.02.2009  22:10

« Re: Ibiza

diky moc... uz ju vidim... akurat rozmyslam kolko toho unesie v kg...

sarisb 12.02.2009  11:27

« Re: Re: Ibiza

Tak to vyskusaj a daj mi vediet >:D zatial som mal na nom zavesene asi 3 tesco tasky (plne, samozrejme) a v pohode to zvladol.

objekt21 10.02.2009  21:46

divne,

naozaj divne. Sam som kedysi omylom vklzol do vod nizsej triedy a bol som velmo sklamany. Male auto je male auto.
    Skutocne ma prekvapuje, ze si niekto dobrovolne kupi 3dverove(!) auto znacky Seat (!) navyse s motorom 1,6(!)

Clovece, ty si skratka forest... >:D 8-s 8-s

lakyno 10.02.2009  21:52

O com tu tocis...
      Xcel 3.dverove tak ho ma, xcel Seat tak si ho kupil a 1.6 je z tych moznosti najrozumnejsia volba.
      Alebo vies o niecom rozumnejsom?

Brandon Walsh 10.02.2009  23:07

« Re: Re: divne,

Presne to by aj mna zaujimalo ake auto a aky motor si pre mladeho cloveka predstavujes ty

objekt21 13.02.2009  14:58

« Re: Re: Re: divne,

mne je to fuk, len hovorim, ze je to rozhodne nestandardne spravanie..

sarisb 13.02.2009  15:03

« Re: Re: Re: Re: divne,

co je nestandardne na tom, ked si mlady par (par = 2) kupi male auto, ktore je aj tak velke ako Golf III, da si tam najsilnejsi dostupny motor a vybornu vybavu? to sme si mali kupit Viano a vozit v nom vzduch? ja ta fakt nechapem...

"-- skrytý --" 11.02.2009  10:23

« Re: Re: divne,

No nevim nevim, podle vseho na pocatku chtel auto, ktere bude za nejaky ten patek slouzit mlade rodine a z toho mi tridvirko nevychazi ani nahodou :-) , takze nakonec taktez kroutim hlavou nad vyberem, ale co uz, zvitezily emoce ;-) . Jinak recenze dobre ctiva, ta je za 10, fotek malo, pramalo, zatim za 8, no a auto, jak uz je posledni dobou u Seatu zvykem, hore huj, vo vnutri fuj, nova Ibiza na tom nic nezmenila, ten interier je pro me oci brrrrr... :'-( . Chtel jsem dat 8, ale pak jsem si vzpomnel, jak jsem si na predvadecce uzil podvozek a ten je vazne na vybornou. V citlivosti rizeni tam sice jeste stupinek k Mazde2 chybi, ale to je v souctu fakt jen par procentnich bodu.
        Jeste k tomu odskoceni na nerovnosti v zatackach, toho se nedes, je to bezne u techto novych malych aut, zadek maji lehky, perovani je tuhe, ale pritom pomerne komfortni (v ramci moznosti) a tak na nerovnosti proste uskoci. Dela to Corsa, Grande Punto, Ibiza, Mazda2 i nova Fiesta..vlastnost, s kterou se musi ridic naucit pocitat :-|

sarisb 10.02.2009  22:00

« Re: divne,

To potom ini ludia su co, ked ja som kvoli tomuto Fores? >:D Ved kazdy ma svoj nazor, tak ja ti ho neberiem. Dolezite je, ze som s autom uplne spokojny. Len by ma zaujimala tvoja predstava o idealnom aute pre mladych ludi.

objekt21 12.02.2009  19:25

« Re: Re: divne,

auto pre mladu rodinu predsa neznamena, ze to bude trpaslicie auto, do ktoreho nic nenalozis, vsetko je stiesnene, ani len sukat sa tam poriadne neda. O nejakom sexepile a nehovorim...

Nuz pochval sa - kolko si za ten spanielsky vehikel vysolil? A ja ti poviem 3 lepsie volby .. ;-)

sarisb 12.02.2009  19:38

« Re: Re: Re: divne,

No tak podla mna ma sexeappealu na rozdavanie, stiesnene neni ani nahodou (polial neberiem do uvahy zadne sedadla, ktore aj tak vyuzivame max 1 za mesiac). A co sa sexu tyka, to mas asi slabu fantaziu, ked si to v Ibize nevies predstavit ;-)
          auto stalo 420tis. je na tretiny (bez navysenia), co bolo pre nas velmi dolezite, takze tie na tie tvoje 3 lepsie volby som strasne zvedavy >:D

lakyno 12.02.2009  20:43

« Re: divne,

Tak nato som aj ja zvedavy...
          Skus spravit aj pre mna vycuc ponuky ( 510 000SK na tretiny bez navysenia- novy Seat Ibiza- Sport 5-dv. so skoro plnou palbou, 1.6 16V ), uvidime ci sa dohodneme, len dopredu Ti vravim, nepis tu korejcanov a podobne vraky, pripadne nejake vybehovky ( grande punto)...
          A ponukovo leto 2008...

objekt21 13.02.2009  07:31

« Re: Re: divne,

Myslim, ze socialkar, co nema na Passata by nemal zavrhovat korejcanov. ;-)

Co chces mat v konfiguracii?

sarisb 13.02.2009  10:58

« Re: Re: Re: divne,

Stale mas reci okolo a este si nenapisal ani jedneho lepsieho kandidata, nieto este troch. Mas dane 2 ceny - 420.000,- a 510.000,- a do konfiguracie daj co uznas za vhodne. Ale hlavne tych svojich favoritov prezrad a nenapinaj nas tolko, aby sme si mohli zacat buchat hlavu o stenu, ze aky sme my sprosti, ze sme si kupili nieco tak podradne, ako je Ibiza...

objekt21 13.02.2009  14:49

« Re: Re: Re: Re: Re: divne,

a kde ich asi za 420tis kupim mi nepovies? >:D >:D

objekt21 13.02.2009  15:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

keby si trochu pouzival google - dozvedel by si sa.

Ak budes mat zaujem, za malu proviziu, ti dam adresu.

povedzme 200 €. Stovka vopred, stovka po obdrzani kontaktu. Cislo uctu ti poslem

Posli email.

A mimochodom - naozaj to nie je daleko a ide o nove vozy - ziadne vypredaje a pod.

sarisb 13.02.2009  15:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

No neviem ci si si vsimol, ale uz auto mam, takze nepotrebujem tu adresu. a kupovat auto niekde v zahranici, cez nejaku vygooglenu firmu, lustit zmluvu v cudzom jazyku a podobne zazitky, to zatial nie je pre mna. A keby to bolo take jednoduche a super ako prezentujes, asi by si to tam kupovali vsetci...

objekt21 13.02.2009  15:16

Passat je do tych 510tisic
                    Octavka v pohode za 420.. ;-) :yes:

sarisb 13.02.2009  15:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

no octavia 1,4 tsi za 420, to je fakt zaujimave, len by som chcel vidiet tu vybavu, ale co je podstatnejsie - financovanie. aj ja aj lakyno sme kupovali auto na tretiny a aspon pre mna to bol dost velky argument, kedze 420 cash nemam.

objekt21 13.02.2009  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

vybava slusna, neboj sa. Climatic, metaliza, 4 vaky, ABS, ASR, ESP, dialkovy central, radio s MP3, myslim, ze nieco podobne ako je u nas ambiente..

Financovanie na tretiny to fakt nebude - to mas pravdu. Len cash.

Jedine si zobrat autouver - a mas vyhodu, ze auto je hned tvoje..

V kazdom pripade - neymslel som to v zlom, sam so dost najazdil na starej ibize a bolo to fajn auticko. Len si stale myslim, ze je skratka prislis male..

Na druhej strane, asi budes mat problem, ked ho budes predavat - vacsina je v social verzii, hatapkove motory - najst niekoho, kto oceni lepsiu vybavu a silnejsi motor asi nebude jednoduche..

Inak to financovanie - nie je to o drzku sporit cely rok a potom im to naraz vyplatit? 8-s
                        Ale zase je pravda, ze prachy mozes mat niekde na sporiacom ucte a aspon nieco sa usetri ako pri mesacnej platbe.

V kazdom pripade - kupovat u nas nove auto je uplny nezmysle. Uplne vsetky su brutalne predzazene!

Este jeden priklad - nove sportage 2,0CRDI dokazem vygooglit o 5000 € lacnejsie ako u nas.. Tomu sa povie nenazranost predajcu 8-s

sarisb 13.02.2009  16:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

Je jasne, ze sa daju zohnat aj lacnejsie a vacsie auta, ale skratka sme sa rozhodli takto, pretoze nova Ibiza je vyborna, pekna a to financovanie na tretiny nam max.vyhovuje. Praveze o drzku sa mi zda splacat nieco mesacne. Nemam pravidelny mesacny prijem, takze to bude asi tym :-) Ale dat za rok dokopy 140tis zase nie je problem. A auto je moje aj teraz, ked ho financujem takto. Ale je to relativne, lebo keby im neplatim, tak mi ho proste vezmu.

lakyno 14.02.2009  11:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

1.Ked som sa pytal na Tvoju ponuku, tak som predpokladal vyber iba na slovenskom trhu.
                          2. Cash nemam a s uverom to je dnes tazsie.
                          3.Nemam rad auta znacky Skoda velmi a Passat ma neoslovuje ani nahodou.
                          4.Je pekne, ze vies pouzivat internet. (Google)
                          5.Velkost mojho auta mi vrelo vyhovuje, ak budem potrebovat nieco vacsie tak za dva roky po splateni sa poohliadnem po niecom inom.
                          6.S odpredajom ja osobne problem mat nebudem- uz teraz mam zaujemcov.
                          7.Co sa tyka vybavy tak okrem zakladu v najvyssej verzii Sport som si priplatil za:

- ABS + ESP + EBA + kontrola zmeny tlaku v pneumatikách + funkcia "Hill Hold" (pomoc pri rozjazde do kopca)
                          - bočné airbagy + hlavové airbagy
                          - deaktivácia airbagu spolujazdca
                          - kolesá z ľahkej zliatiny 17" SAGA
                          - elektricky sklápateľné, nastaviteľné a vyhrievané spätné
                          zrkadlá
                          - winter paket (vyhrievané predné sedadlá)
                          - Climatronic
                          - tmavo tónované sklá od "B" stĺpika
                          - lakťová opierka
                          - tempomat
                          - volumetrický alarm so záložným zdrojom
                          - predinštalácia na navigáciu.
                          8.Co sa tyka financovania beries to na tretiny kdezto kazdy rok sa mozes rozhodnut ci das cash tretinovy alebo uz nevladzes a ides na klasicky leasing.Jednoducho ak by toto mali aj ine znacky tak vyber by bol iny.
                          9.Btw tiez nic v zlom :-)
                          10. A netvrdim , ze Ibiza je nadpozemske auto, ma svoje muchy, ale vo svojej triede je v prvej trojke.

sarisb 14.02.2009  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

vystizne si to napisal :yes:

sarisb 14.02.2009  14:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

No trosku som sa popozeral co vsetko je mozne mimo SR... Hlavne v Poslku sa da vsetko zohnat za podstatne nizsie ceny ako u nas (napr. Leon 1,8 TSI maju teraz za nejakych 15.000eur). Mat hotovost, bolo by to o inom, ale kedze ju nemam a ani som v case nakupu nemal, nema ma co mrziet. Uver by som totiz tazko zohnal a ak ano, uroky radsej ani nechcem vediet. Takto to mam bez navysenia (ked neratam spracovatelsky poplatok 8500sk). A velkost auta nam bohate staci.

foto wikinko

wikinko 11.02.2009  03:52

nazdar

ahoj, tiez som cca v tvojom veku a tiez som nedavno kupoval svoje prve auto a chystam sa na podobnu recenziu...
    vybral si si krasne auto, modnu farbu, akurat ta palubka a takmer ziaden stredovy panel nevyzera bohvieako.
    len skoda, ze do ibizy sa nemontuje ziaden motor. na vyber mas 3valce, predpotopne veterany 1,4 a 1,6, a rozhrkane tdi... ako tak pisem tak si znovu pripominam preco som si nekupil auto z tohto hrozneho koncernu :-)
    ale drzim ti palce, auticko je krasne, nech vam ako mladej rodinke spolahlivo sluzi!!!

"-- skrytý --" 11.02.2009  10:24

« Re: nazdar

To je bohuzel udel koncernovych aut ;-\ , chtelo by to podobnou 1.3 jako ma Colt nebo faceliftovany Yaris...

Poustnik 11.02.2009  11:00

« Re: Re: nazdar

Mitsubishi Colt s motůrkem o objemu 1332cm3 a výkonem 70kW jsem si nedávno pořádně projel a při hmotnosti auta 970kg s ním hezky jede. Ale ten zvuk má takový zvláštně bzučivý...pisklavý trochu...ale líbil se mi moc. :-)

sarisb 11.02.2009  18:53

« Re: nazdar

A co si si vybral za auto? Palubka je jednoducha, ale mne sa paci, takze nemam problem. Co sa motora tyka, tak to nie je ten predpotopny veteran, ale vcelku moderny 16 ventilovy celohlinnikovy motor s variabilnym casovanim ventilov. Je prijemne pruzny a s vybornou spotrebou, takze neviem co mas proti nemu. Ale TDI, to je des, s tym suhlasim. Kazdopadne kym sa do Ibizi nezacne montovat TSI, nebude mat adekvatny motor zbytku auta.

foto wikinko

wikinko 12.02.2009  03:28

« Re: Re: nazdar

vybral som clio 1,5dci... s tym tdi mas pravdu, preto mozno aj ja nejazdim na takejto ibize, chcel som diesel, takze koncern musel pri vybere ist bokom. zatial mam najazdene 11,000km, uz mam v zaruke vymeneny hlavny spojkovy valec >:D holt francuz :-) sice spojka funkovala normalne, len sa mi pocas stlacania pedalu snazila nieco po francuzsky povedat, neviem co :-)

sarisb 12.02.2009  11:25

« Re: Re: Re: nazdar

No tak to je radost... snad sa ti uz ine zavady vyhnu. Sucasne Clio je veru pekne auto :yes:

"-- skrytý --" 11.02.2009  06:52

nadhera

Je fakt nadherna,tak nech služi.

sarisb 12.02.2009  11:33

« Re: nadhera

Dakujem, tvoje auticko je ale tiez paradny kusok. Mat vacsi rozpocet, urcite by to bol jeden z favoritou, kedze aj priatelke sa 207 veeelmi lubi. 150koni v takom malou aute musi byt super.

foto OS

OS 11.02.2009  09:53

barva

ta bila neni spatna ;-)

sarisb 12.02.2009  11:36

« Re: barva

Diky, mne sa zase velmi paci tvoja hracka, konkretne bavoracik. Je to moja srdcova znacka, ale zatial len v snovej rovine. Kazdopadne nech sluzi :yes:

"-- skrytý --" 11.02.2009  11:11

Prostor

Tohle auto má jedinou chybu, a tím je prostor vzadu. V této třídvéřové nemůžu vzadu vzpřímeně sedět ani já se zanedbatelnou výškou 172 cm... V té pětidvéřové variantě se naštěstí střecha tolik nesvažuje. Kromě toho ale není nové ibize co vytknout.

Poustnik 11.02.2009  11:35

No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

....auto pro mladou rodinu na delší čas a je z toho bílý třídvéřák.... >:D >:D no...aspoň jsi nám to hezky popsal, tady je vidět, že se víc kupuje srdcem, než rozumem. Ale že objednáš auto, ve kterém jsi nejel, to mi přijde jako šílenství. Když jsme teď hledali druhé auto do rodiny, tak jsme absolvovali asi patnáct jízd s různými auty, až jsme si museli psát podrobnou tabulku co má jaké, proč a zač....a teprve když tohle náročné porovnávání bylo za námi, čekalo nás druhé, ještě náročnější kolo o vyjednávání o ceně, ale to už jsme neabsolvovali se všemi, to jsme už padli za vlast a vzali, co se ženě líbilo..... >:D Ať vám slouží! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 11.02.2009  12:12

« Re: No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

A co se zene libilo? ;-)

Poustnik 11.02.2009  12:32

« Re: Re: No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

Peugeot 207, 1.4L, 70kW, 4 dveře. [odkaz]

sarisb 11.02.2009  18:41

« Re: No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

Je pravda, ze sa to auto vyberalo aj srdcom, ale aj s rozumom. Mladou rodinou myslim mna so zenou a ked pribudnu deti, pribudne auto pre zenu ;-)
      A neviezol som sa len v aute rovnakej konfiguracie. Predvadzacku som absolvoval s motorom 1,2 a zakladnej vybave. Takze to mohlo byt uz len lepsie. A teraz uz mozem povedat, ze je to vyrazne lepsie a nelutujem. Tak nech aj vam sluzi 207-cka :-)

Poustnik 11.02.2009  18:52

« Re: Re: No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

Tak když to mohlo být už jen lepší, tak O.K. Ale my když jsme se projeli Renaultem Clio 1.2L, základní verze, tak nás to absolutně od dalších projížděk odradilo.... >:D Ani jsme netušili, že se vyrábějí takové "social" verze.... :-)

sarisb 12.02.2009  11:43

« Re: Re: Re: No jak píše joshuaX, to byl opravdu myšlenkový veletoč....

no ale ja som bol po jazde so zakladnym modelom velmi milo prekvapeny, takze som nemal problem objednat to auto "len tak". samozrejme som si predtym precital par recenzii a spytal sa par ludi co s nou mali skusenost. a ono zakladna verzia povie o aute viac ako top model, pretoze ta nerozptyluju rozne hracicky, ale vnimas len zaklad toho auta.

"-- skrytý --" 11.02.2009  21:47

auto

pekny auto akorat by mu slušelo víc konínů :-(

sarisb 12.02.2009  11:45

« Re: auto

dakujem. no ale viac konikov sa do ibizi zatial nedava... je to skoda, podvozok na to ma, ale aj 105 koni s nim vie slusne zacvicit.

foto Sammy

Sammy 12.02.2009  14:16

motor

niekde som tu čítal, že slabé motory sa dávajú do ibizi ... z tých troch model ako je ibiza fábia a polo tak ibiza má tie najvýkonnejšie varianty z pomedzi nich, bolo to tak u starého modelu (predchádzajúceho) a zjavne to tak bude aj teraz bo už čo je nová ibiza cupra tak ta ma tu 1.4 TSi či ako sa to označuje vlastne to čo sa dáva do golfu GTi a tie diesle PD normálne by som bol zvedavý čo proti TDi máte ? či už sa jednalo o SPORT - FR alebo CUPRU jednoznačne viedli dieslové motory. mám dieslovú ibizu, nechválim vlstného koňa, za studena klepe ako traktor ale inak je to slušný agregát a dobrá voľba do toho auta a čo si chlapec zvolil túto 1.6 16V tiež dobre volil, keby som si dnes mal ja kúpiť ibizu tak volím tiež ten motor ...

sarisb 12.02.2009  14:35

« Re: motor

veru, najma ked sa zacnu montovat TSI-cka do Ibizi, tak bude patrit medzi to najlepsie spomedzi malych aut. aj ked podla mna tam je uz teraz, ale potom uz nebude moct namietat asi nikto ;-)
      TDI PD boli este adekvatne pre minulu genereciu, no v sucasnej uz posobia trochu archaicky. celkovo by mal koncern VW urychlene vymenit vsetky TDI PD za TDI CR. Alebo si zacat za cerpadlo-trysku uctovat menej. staci sa pozriet do ceniku Ibizi a porovnat 1,6 benzin s 1,9 TDI (105k) - rozdiel je neuveritelnych 2.731 eur (vyse 82.000,- SK). to je proste prilis silna kava...

sarisb 14.02.2009  13:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: divne,

vystizne si to napisal :yes:

foto Matt26

Matt26 05.03.2009  12:28

Photos

Veľmi pekné nové fotky, síce sú trošku domodra, ale aj tak ;-) . Pekná scenéria a dobrá kompozícia :yes: Ale hlavne že ich je veľa >:D

sarisb 05.03.2009  12:59

« Re: Photos

Dakujem, som rad, ze sa pacia :-) niektore veru su do modra, ale v ramci moznosti pocasia to asi inak neslo (teda s mojimi fotografickymi schopnostami nie ;-)

"-- skrytý --" 10.03.2009  18:23

peknej seatek

Zdravím, moc hezky a gratuluju k pořízení pěkneho autí (pro rejpaly každej ma svuj vkus a mě se nová ibiza líbí), tak ted už jen zajit nna seat-forum.cz :-)

sarisb 11.03.2009  11:22

« Re: peknej seatek

nazdar, dakujem :-) tvoj leonek je tiez krasny :yes: na forum sa urcite zajdem pozriet.

sarisb 12.03.2009  16:33

koncovka vyfuku

Zdravim, chcel by som sa spytat na vas nazor na koncovku vyfuku, ktoru najdete vo fotogalerii - zatial na skusku. Ide o neoriginalny produkt, ale sedi ako uliata. Ale zda sa mi, ze je trochu nizko, takze uvazujem o tom, ze by som nechal trochu dvihnut vyfuk vyssie. Alebo sa na to mam vykaslat a nechat ju tak ako ju vidite na fotkach? Co si o tom myslite? Vo fotogalerii najdete oficialnu fotku Ibizi SC s podobnou koncovkou a chcel by som, aby to vyzeralo rovnako ako na tej fotke. A prave na nej je ten vyfuk podla mna asi o 3 cm vyssie ako je origo z vyroby...

foto rasto111

rasto111 14.03.2009  17:30

« Re: koncovka vyfuku

Ahoj. Pozeral som si nove foto a musim Ta pochvalit, ze su naozaj pekne... Ohladom tej koncovky, no moj laicky nazor je, ze to vyzera uplne originalne. Ja na prvy pohlad ani nevidim ziaden rozdiel medzi tou koncovkou na originalnej fotke a tou Tvojou, ani v tvare ani v umiestneni.
      Chcel by som sa Ta opytat dve veci:
      1. ako sa Ti podarilo vyjst na klak v takomto pocasi a pritom mas auto tak ciste :)) ja ked vyjdem s umytym autom na cesty je po par km take spinave ako bolo pred umytim. Tesim sa, ked uz budu suche cesty a budem mat letne gumy a elektrony na nom, tiez chcem auto niekde pofotit...
      2. mas nalepene nalepky STK a EK. To musi byt nalepene, ked mas nove auto? Myslel som ze to na novom aute netreba.... Bol si na nejake administrativnej kontrole?

sarisb 14.03.2009  17:45

« Re: Re: koncovka vyfuku

Dakujem za pochvalu :-) ono ked sa pozres na fotku, kde je bok auta od spatneho zrkadla, tak uvidis, ze az take ciste nie je, ale v ramci moznosti to ujde.
        Ja som s tou koncovkou nejaky nespokojny a nazivo sa mi zda nizko umiestnena... Ale som rad za tvoj nezainteresovany nazor. Mozno ju nakoniec len nahodim a s vyfukom sa nebude robit nic (co by bolo najjednoduhsie).
        Mas pravdu, bol som na administrativnej kontole, kde mi tie 2 nalepky nalepili, a to z toho dovodu, ze chodim do zahranicia a vtedy to vraj "treba" aj na novom aute. Hoci je to relativne, lebo to tusim nikde nie je napisane, ze by to bola nutnost, ale rozhodne mi tych 20 eciek za klud pri cestnej kontrole stoji.

foto rasto111

rasto111 14.03.2009  17:57

« Re: Re: Re: koncovka vyfuku

...dobre vediet, pojdem tam teda aj ja... chodim dost casto do rakuska, aj v lete pojdeme autom na dovolenku, radsej si to necham aj ja nalepit ako by som sa mal s niekym dohadovat.

foto M-E-N-

M.E.N. 12.05.2009  01:49

objekt21 atd

Ahoj předem bych ti rád pogratuloval k super autu! Motor jede dobře bílá je pecka a třídvéř je sexy! Pro mladou rodinu fajn auto!

Druhá věc... Totálně nechápu stupidní názory * pod nickem21!!! Nikdo mu nehaní ty jeho Korejské plechovky tak nechápu proč má problém s koncernovým autem on!

To za co utratíš své peníze je jen a jen tvá volba a úplně jí chápu! Mám raději nabroušenou verzi malého auta, než větší v základu!

Přeju ti hodně šťastných kilometrů!!! A hlavně zážitků na zadních sedačkách (po sklopení je tam hooodně místa)!!! ;-)

sarisb 12.05.2009  13:47

« Re: objekt21 atd

Dakujem, som rad, ze sa ti paci :-)

Kazdy ma pravo na vlastny nazor, ale ten objekt21 ho ma skutocne divny, mierne povedane. Ja som so svojim autom VELMI spokojny a vzdy sa tesim na dalsiu jazdu, pretoze je radost ho soferovat.

Tebe tiez nech leon sluzi, je velmi pekny :yes:

foto element5

element5 12.05.2009  15:46

Exeo

to sice není, ;-) ale i tak je to pěknej Seat. :yes:

sarisb 12.05.2009  15:56

« Re: Exeo

diky moc :-) inak osobne sa tesim, ked sa pojdem na exeu aspon previezt.

foto element5

element5 18.05.2009  14:17

« Re: Re: Exeo

Na fotkách sice vypadá jako faceliftovaná A4, ale ve skutečnosti působí mnohem dynamičtěji a moderněji. Není špatné.

Brandon Walsh 31.05.2009  11:35

« Re: Re: Re: Exeo

a ako sa v tom sedi ma nevedeli dostat von a prve co som povedal ked som zasadol ved toto uz ani neni seat tak sa v salone smiali >:D >:D >:D

sarisb 02.06.2009  08:23

« Re: Re: Re: Re: Exeo

v sobotu idem v Brne na autosalon a velmi som na Exeo uz zvedavy. bude tu aj kombi :-)

kaaRS 11.06.2009  18:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Exeo

Ale myslim ze pro tebe byla lepsi ta Ibiza cupra ze jo? Ta byla uzasna!!!!! ;-)

sarisb 11.06.2009  22:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exeo

Ty si ma snad videl, ako som nad nou slintal >:D Nemohol som sa od Cupry odtrhnut! Bola jednoducho dokonala! Strasne rad by som sa v nej zviezol, ale to sa mi asi tak lahko nepodari...
                Inak ale ani Golf GTI nebol zly, Z4 je nazivo nadherne a V8 Vantage roadster proste jedna basen :-)
                Teba co zaujalo?

kaaRS 12.06.2009  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exeo

Tak tak. Cupra byla uzasna. GTI taky na zivo vypadalo uzasne ale ja spise pokukoval po necem rodinem a toho tam moc nebylo. Moc se mi libila Altea Xl ten interier ma uz trosku smrnc a Exeo ST taky ujde. A znacky jako Aston to je bez komentare. :-)

sarisb 12.06.2009  18:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exeo

XL aj Exeo ST = vyborna volba. Osobne by som sa asi priklonil k Exeu, ale Altea je zas priestannejsia. No celkovo som bol z autosalonu tiez mierne sklamany... Este, ze tam bola ta Cupra ;-)

kaaRS 12.06.2009  18:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Exeo

Jj taky jsem cekal vic. Nic moc ;-\

Novic (Porsche team/GT-R team) 13.06.2009  20:36

M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

keby to auto malo trosku lespi motr tak je to lepsi jak M3 ;) co se tyce aerodynamiky fakt luxusni ;)

sarisb 13.06.2009  20:55

« Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

Pravda, ale ani parametre 320i nie su uplne na zahodenie (228km/h, z 0 na 100 za 8,2s) a pri spotrebe 6,1 priam obdivuhodne.

Novic (Porsche team/GT-R team) 13.06.2009  21:02

« Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

jj to je obdivuhodne a co se tyce designu je to moc krasny auto ;) a co rikas na Nový Polo? az bude i 3dv. provedeni tak to v cerveny barve bude snad nejhezci Hatchback dnesni doby

sarisb 13.06.2009  21:16

« Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

Nove Polo je tiez paradne. Bol som nan zvedavy, pretoze svokrovci ho uz maju objednane :-) Ale pre mna je najkrajsi hatchback sucasnosti ten, co mi stoji pred domom ;-) Este keby mal na kufry napis Cupra, bolo by to dokonale :-)

Novic (Porsche team/GT-R team) 13.06.2009  21:33

« Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

jo s Ibizou SC to bude asi najkrasi hatchback a HotHatch jeste nevim ale je velka skoda ze Ibiza Cupra ma krasnou koncovku to neni skoda ale skoda je ze je falesna :-( ale nejvice jsem se tesil u Ibizy na tu orange farbu ale ve skutecnosti se mi nelibi na fotkach to vyoadalo 1000x lepe

sarisb 13.06.2009  22:11

« Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

Ale to, ze je falosna zistis az ked sa poriadne pozries, z normalneho uhlu to vobec nie je vidno. A podobne to ma riesene aj Lexus LS, takze to nebude az taka tragedia ;-) Lumina Orange je nazivo hrozna, uplny suhlas. A na Leone... 8-s

Novic (Porsche team/GT-R team) 13.06.2009  22:25

« Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

no ale poznas to asi dost na zvuku auta ne? to ze ma LS falesne vysuky jsem nevdel ma je totiz krasne a na leone barva lumina orange je totalni propadak horsi vec ani udelat nemohli to i na te ibize to vypada mnohokrat lepe..... a co novy Yeti? jak se ti libi? uz jsi ho videl na zivo?

sarisb 13.06.2009  22:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

Zvuk by ma tiez zaujimal, ale zatial som Cupru nepocul, takze neviem posudit... Yetiho som nazivo videl a vzhladom na cenu moze byt, len sa treba vyhnut "dvevenemu" dekoru palubky, pretoze vyzera priserne a lacno. Ale ja som skor na sportovejsie auta ;-)

Novic (Porsche team/GT-R team) 14.06.2009  10:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

no snad bude lepsi nez ho ma OII RS protoze skoro nic nejde slyset jen chaby zvuk motoru doufam ze RS po facelifte ho ma lepsi protoze na tak krasny auto by se nejaky krasny zvuk hodil, no Yeti se mi ne fotkach celkem i libi ale concept byl mnohem hezci tak jsem zvedavy na Yetiho v realu

sarisb 20.06.2009  17:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

No uvidime, ale obavam sa, ze OII RS bude mat rovnaky zvuk ako predtym... Ale to je len moja domnienka, nepocul som ju.

Novic (Porsche team/GT-R team) 04.07.2009  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

videl jsem na IBIZE SC tu zelenou barvu reknu ti ze to je snad ta nejlepsi varianta pro IBIZU SC spolu s bilou

sarisb 04.07.2009  15:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: M3 to nie je, ale nebranil by som sa ani sekundu :)

vidim to podobne, dakujem :-)

foto Martin-Benes

Martin_Beneš 03.12.2009  16:04

krása

krásné SC... bílá barva... Motor je myslim naprosto optimální na běžné, svižnější ježdění. :yes:

FRPE 03.12.2009  16:09

« Re: krása

Souhlasím! :yes: A boduji ... ;-)

sarisb 08.12.2009  21:35

« Re: Re: krása

Dakujem chalani :-) vase leony su tiez krasne, bodujem :yes:

"-- skrytý --" 02.11.2010  18:13

« Re: Re: Re: krása

Mam tiez tuto motorizaciu, uplna pohoda :-)

Brandon Walsh 23.12.2009  17:25

dodatocne

vam prajem vsetko najlepsie k narodeninam nech seatik pocuva a robi radost aj nadalej ;-) :yes:

talio2 22.03.2010  07:56

11km/h

ahoj, no to jsi měl štěstí, protože u nás se při prekročení o 11km/h už volají téměř federálové,CIA,CSI,NSA,NASA,ASA,NSDAP :-)

Policejní stát, policejní stát,policejní stát >:D >:D

sebrali ti nějaké body ?

sarisb 23.03.2010  09:48

« Re: 11km/h

Nastastie u nas nemame (zatial) bodovy system, takze body sa ma netykaju. Ale mozes mat tusim max 3 rovnake priestupky za 12 (alebo 24?) mesiacov, inak ta mozu poslat na preskusanie do autoskoly >:D

"-- skrytý --" 23.03.2010  10:58

« Re: Re: 11km/h

Co všichni řešíte ty body? Mě teda spíš bolí ty prachy...

No a překročils tu rychlost? Překročil. Je za takové překročení udělována dle zákona pokuta? Je. Tak si nestěžuj ;-)

talio2 23.03.2010  15:34

« Re: 11km/h

jj Hooonza má pravdu !! zase :-)

"-- skrytý --" 23.03.2010  19:52

« Re: Re: 11km/h

Body jsou tu od toho, aby ze silnic zmizely ty bezohledný prasata, co se furt tlačí, předjíždí za všech podmínek apod. Slušný řidič se bodů vůbec nemusí obávat, protože jich nikdy nenasbírá tolik, aby ho to jakkoli omezilo. Občasné pochybení samozřejmě zamrzí, ale zas takový pálky ty pokuty nejsou (podle mě by klidně mohly bejt vyšší).

Kdo se strachuje o své bodové konto by se v prvé řadě měl zamyslet sám nad sebou. Silnice jsou určeny pro dopravu, ne pro závody.

Brandon Walsh 23.03.2010  19:56

« Re: Re: Re: 11km/h

tak to je prispevok ako od maminky >:D silnice nie su na zavody ale ti * nemusia merat na rovnej ceste mimo mesta a odstavovat kazde auto sice nie kazde baworakov a mercedesov nad 1,5 mega sa boja :no:

"-- skrytý --" 23.03.2010  20:08

« Re: Re: Re: Re: 11km/h

Jen ať tam měří. Na rovné cestě mimo města platí stejná pravidla jako všude jinde.

talio2 23.03.2010  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: 11km/h

sarisb 28.03.2010  18:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11km/h

Zjavne mate vtipnu naladu, chlapci :-) A ked ste zastancami rovnakych pravidiel, co potom hovorite na to, ze chalana na A4 co isiel 112km/h pustili s dohovorom?

"-- skrytý --" 28.03.2010  18:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11km/h

Já zas vim o případu, kdy maníkovi naměřili ve Strahovském tunelu v Praze (povoleno 70 kmh) 125 kmh, a vyvázl s tisícovkou pokuty a BEZ BODŮ...

sarisb 11.04.2010  09:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 11km/h

To je ta "spravodlivost" co ma stve...

foto Mimas

Mimas 01.09.2010  00:07

Pekné

Pekné auto...

Brandon Walsh 24.12.2010  14:45

naraznik

gratulujem velka zmena sice oproti seriovemu podla fotky to nie je ale vyzera teraz ten predok dravsie takze dalej zadny naraznik ? >:D

sarisb 27.12.2010  09:02

« Re: naraznik

Je fakt, ze zmena je len decentna, no nazivo viditelnejsia ako na fotke. Navyse auto je momentalne dost spinave ako vidis a fotene bolo len mobilom. Kazdopadne zadny naraznik neplanujem menit, pokial to nebude nutne ;-) Aj ten predny bol neplanovany, no uz ked sa mal menit za novy, dal som si FR (cena tohto nahradneho dielu je rovnaka ako serioveho. Cuprovy uz stoji 2x tolko... ).

foto Dave333

Dave333 26.02.2011  21:25

« Re: Re: naraznik

No hned vypadá o kus lépe škoda že alespoň takový nárazník nedávají standardně.. příští rok má být facelift Ibizy tak jsem zvědavý s čím přijdou.. :-)
        Teď už snad jen před někým rychle zabrzdit ať je i ten zadní nový... >:D