Nissan 370Z (2010)

31.5.2012

*** KOUPĚ *** Jednou ráno sem se vzbudil a rozhodl se, že si koupím sporťák. Dokud jsem mladý a budu ho zvládat, ne až budu dědula. Začal jsem ho…

Nissan 370Z (runner42)

foto Camaro427

Camaro427 31.05.2012  18:37

cože?

No netvrdim, že Camaro je sporták. Ale pozérský auto? Chlape ty tomu vůbec nerozumíš >:-[]

runner42 31.05.2012  19:10

« Re: cože?

Ale no tak ;-) Camaro je bombastický auto, o tom žádná. Jednou si ho taky koupím. Ale upřímně, není to sporťák, není praktický a na běžný ježdění má přímo brutální spotřebu. Camaro má pouze svůj zjev, kterým ohromuje. Tudíž je to pro mě pozérský auto. Nic proti, v každém z nás to trochu je, i ve mě >:D

foto Camaro427

Camaro427 31.05.2012  20:53

« Re: Re: cože?

No když to vydíš takhle, ale aspon je v tom dospěláckej motor s brutálním projevem síli >:-[] Prostě hračka pro pořádný kluky na blbnutí >:D

Mig_35 04.06.2012  20:00

« Re: Re: Re: cože?

No upřímně, když jsem si přečetl všechny soupeře a jejich hodnocení oproti Zetku, tak jsem taky kroutil hlavou. Zdá se, že všichni testeři ve všech časopisech tomu nerozumí.

runner42 04.06.2012  22:56

« Re: Re: Re: Re: cože?

Názory všech testerů ve všech časopisech jsou mi u p..... ukradené >:D
            To je jako číst si názory někoho jiného na sex. Dovoluji si udělat vlastní názor na základě vlastní zkušenosti. ;-)

Mig_35 05.06.2012  06:29

« Re: Re: Re: Re: Re: cože?

Neznám nikoho, kdo by se o sexu než pochvalně. To se o Nissanu říct nedá:-)

foto pelikos

pelikoš 05.05.2013  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cože?

a co nováček v base... >:-[]

samael 05.06.2012  03:11

« Re: Re: Re: Re: cože?

Ono taky záleží na tom ,jak kteří testeři a jak které časopisy,když si někdy přečtu test,ve kterém se píše a "neuvěřitelně zábavném BMW 320i",tak se musím smát.

Mig_35 05.06.2012  06:21

« Re: Re: Re: Re: Re: cože?

Tak pokud se mluví o verzi 320si tak to bude určitě pravda.

samael 10.06.2012  14:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cože?

To je to tuším to auto,které kdosi v diskuzi o GT-R nazval zábavnějším než "nudný playstation".>:D Jinak nic proti bavorákům,kdysi to bývala charasmatická a zábavná auta a nemusela být ani z divize M.Sám jsem měl kupé 325i z r. 93 a bylo skvělé,ale dnešní bavoráky jsou škaredé a nudné,až na pár čestných výjimek,mezi které možná(neřídil jsem) i 320si.

foto Dundee-cz

Dundee_cz 31.05.2012  19:24

Palec nahoru

Krásný Zetko, gratuluju. Dokázal si mě přesvědčit, že automat je opravdu v tomhle autě lepší. :-) A s cyklounama si mě fakt pobavil! >:D ALE, bacha co říkáš o Camaru... >:-[] Myslím si, že ZL1 nebude už tak špatná, jako to bylo doteď. ;-)

foto Papir1

Papír1 01.06.2012  12:58

« Re: Palec nahoru

JJ krásné auto. Měl jsem možnost řídit Black Edicion jak s manuálem tak i s automatem. Na normální ježdění je lepší automat, ale já bych si vybral manuál. Viz moje postřehy z 370. [odkaz] viz novinky 21.4.2010 15:17 - Akce 370Z

Krásné druhé auto.
      :yes: :yes: :yes:

runner42 01.06.2012  14:45

« Re: Re: Palec nahoru

Čau, já byl na té akci ve Stodůlkách taky. Akorát sem přijel už po jídle >:D Tehdy poprvé sem ho viděl naživo a také poprvé ho řídil (v manuálu). A měl sem úplně stejné dojmy >:D :yes:
        Akorát ty dvě Black edition tam nebyly Magnetic Black, ale v té Black Cherry a ta se mi teda vůbec nelíbila. Ten manuál ... věř že ten problém s tím přesedáváním u mě trval i po delším testu a proto sem raději volil AT.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.05.2012  23:50

Zet

Jako zarytého fanouška Nissanu mě těší, že je na našich silnicích o jeden krásný kousek více. Black Edition jsem řídil v manuálu a srovnával ho s naší 350 Z a vyplynulo z toho následující.
    Pokud bych ho chtěl, tak v manuálu, k charakteru auta se, podle mě, automat nehodí.
    Řazení u 370 Z je podobně skvostné jako u 350 Z, naopak spojka je tragická.
    První, co bych u 70-tky udělal je výfuk, páč se soundem 350 Z to zkrátka nesnese srovnání.
    370 Z je bohužel měkčeji, rozuměj komfortněji nastavena než starší model, její lehké náklony by mi trošku vadily.Interiér je samozřejmě o dost kvalitnější o tom žádná. Potenzy bych rozhodně neměnil, na zetku jiné gumy zkrátka tak nefungují, max Dunlop nebo Toyo, kamínky jsou slyšet i u 350Z, zkrátka to patří k autu....
    Přeji spoustu vysmátých kilometrů a užívej si ho

btw : lak u Nissanu patří k těm lepším, měl bys mít i ten samoopravovací, jsou jiné značky s tragickou kvalitou laku, věř mi.

runner42 01.06.2012  07:46

« Re: Zet

Čau, pamatuju se, že jsme tu převodovku spolu už jednou řešili, vzpomínáš? >:D
      350ku znám důvěrně a i když je to dobré auto, nevybral bych si ji. 370ku ano, takže pro mě je to prostě mnohem lepší auto.
      K těm gumám - měl sem možnost řídit 370ku na Yokohamach AdvanSportech a proti Potenzám je to mnohem lepší volba. Auto lépe sedělo a bylo mnohem tišší. Mnohem! Ovšem najedou prý cca půlku než Potenzy.

Samoopravovací lak.... ano, sice tam prý je. Mám na přítlačném křídle malý vlasový škrábanec. Není vidět když o něm vyloženě nevíš a křídlo budu stejně v létě měnit, ale za cca rok se to nezatáhlo. A je to přitom vyloženě nepatrné poškození na sluníčku hezky vystaveném místě. Takže houby >:D :no:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2012  14:51

« Re: Re: Zet

runner - nepamatuju, že jsme to spolu řešili, ale to je u mě, bohužel, normální 8-s :-)
        Já bych 370 Z bral, to každopádně, ale v žádném případě nevyměnil za 350 Z, 70-tka je rozhodně lepší vůz pro každodenní život, ale mrzí mě, že vyměkla, už to není takovej neotesanej hrubián, dotýká se kategorii GT. Jsem přesvědčen, že se nestane takovou ikonou jako 240 Z, 350 Z, částečně i 260Z, prodeje tomu tak trochu napovídají :'-( . Při nasednutí do obou se cítím sportovně, všechno je tak, jak má být, při jízdě se pár much najde, jako mnou už zmíněná nekonzistentní spojka, zbytečně citlivý řízení, trochu měkčí podvozek a absence typického chrapláku V6. To kdyby bylo jinak, mám ho v garáži místo žáby.
        U pneumatik na zetko je zásadní tuhost bočnic, zdaleka ne každá guma je vhodná na ne zrovna lehký Nissan a při ostrém průjezdu zatáčkou se zkrátka žvejká, o životnost i ani nemluvím a i proto jsou potenzy ne jedinou ale dobrou volbou (výborné na suchu, delší životnost, tuhá bočnice, větší valivý hluk, nic moc na vodě).
        S tím ,,samoopravovacím,, je to docela blbý, je to pro mě zajímavé info.

Mig_35 04.06.2012  20:01

« Re: Re: Re: Zet

Ve všech testech se píše, že 370z je horší auto než 350z...

runner42 04.06.2012  22:59

« Re: Re: Re: Re: Zet

Nepochybně. Ale já jsem hrozný zvrhlík a jsou pro mě lepší ty horší věci, proto jsem si ho místo 350ky koupil. >:D :yes:

foto jurkoboss

jurkoboss 01.06.2012  07:16

Foto

Nazdar,

super auto,...

Kde si fotil tie obrázky.
    Fajný horský priesmyk, žeby Passo dello Stelvio?
    Na Grossglockneri som bol nedávno, tam je tiež pekne.

runner42 01.06.2012  07:54

« Re: Foto

Ano, Passo Dello Stelvio :yes:, foceno asi v 9 hodin ráno cestou nahoru severovýchodním svahem. Mám i video, někde ho vyhrabu a přidám sem.
      Ten Grossglockner... jaká je tam silnice a jak dlouho trvá výjezd?

foto MariAchi

MariAchi 01.06.2012  09:03

« Re: Re: Foto

Grossglockner mi prijde lepsi spis na motorce.
        Kazdopadne jsi to tady pekne napsal, hodne pocitu a dojmu, ktery vtahnou do deje --> :yes:

foto jurkoboss

jurkoboss 01.06.2012  20:23

« Re: Foto

Tak ako píše mariachi, na motorke je to lepšie.
          Ale všetku úctu dávam borcom na bicykloch.

Vozovka je tam kvalitná, oproti passo dello stelvio žiadne výtlky.
          Cesta dostatočne široká na obiehanie pomalších, či už autobusov, áut, cyklistov.

Výstup dáš aj za 20 min, ale človek tam zabije kľudne aj celý deň, keď si chceš pofotiť krajinku.
          Ja som tam bol už druhý krát a človek sa tam nikdy nenudí.

foto MariAchi

MariAchi 05.06.2012  08:48

« Re: Re: Foto

Ti cyklisti, to je kapitola sama pro sebe.
            Par jsem jich predjizdel, jak to valili dolu lehce pres 90 km/h.
            Blazni...

foto pd-86

pd.86 01.06.2012  08:00

Black

věta " a lupání chládnoucích brzd" ve mě vyvolává rozporuplné pocity.
    Mě teda učili že po ostré jízdě je potřeba vychladit brzdy a motor pomalou jízdou. Když zastavíš, tak se ti ty kototuče možná tak zvlní a chládnou pomaleji. Když jedeš pomalu tak se chladí přirozeněji a je to účinější. Ale je to tvoje auto.

Taky máme doma Blacka... kamínky uslyšíš vždycky, podívej se do podběhů a pochopíš to. V "normálních" autech jsou v podbězích tlumící materiály, tady ne a proto i ten hluk.

Velká gratulace k automatu, máme ho s manuálem a já ti nevím, není to úplně 1A.
    No a gumy, pro mě jsou Pontezy katastrofa, asi si s nima nerozumím

Hodně šťastných km bez nehod!

runner42 06.06.2012  19:32

« Re: Black

Hmm, tak teď si mě nasadil brouka do hlavy, zkusím vymyslet jak ty podběhy dodatečně odizolovat.

Hodně zábavy s vaším Zetkem, třeba se někde potkáme :yes:

foto -Vojtas-

[Vojťas] 01.06.2012  09:51

manual

Super volba. Ja osobne bych radeji volil manual, ale sto lidi sto chuti. Takze preju hodne vykouzlenych usmevu :-)

foto Alejandro

Alejandro 01.06.2012  14:58

Krásná recenze.

Krásně napsaná recenze a skvělé auto, nicméně mi to nedá a chci se zeptat. Proč ne lehce ojetý GT-R, který lze za pořídit za těch cca 1.2-1.5 mil. Kč? Jsou to přísná kritéria jako náhon na zadek nebo úplně nové auto, či něco jiného? Myslím si, že GT-R může nabídnout mnohem intenzivnější zážitky, ikdyž působí jako přetechnizovaná hračka, která udělá dobrého řidiče i z amatéra.

runner42 01.06.2012  18:36

Děkuju za pochvalu :-)
      Důvod je jednoduchý - celkové náklady. Pořizovací cena u GT-R klame. Když zohledníme pokles hodnoty, výměny olejů, pravidelný servis, spotřebu atd., 370Z vychází na cca 10 Kč/km zatímco GT-R přes 40 Kč/km.
      40 Kč za kilometr zábavy si zatím nemůžu dovolit.

K GT-R mám tu poznámku, že zázrajy se nedějí. Nissan udělal výkonné auto za nízkou cenu, které se ale musí servisovat za velké peníze. Logicky.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 01.06.2012  20:30

« Re: Krásná recenze.

runner - 40 Kč /km vychází u GT-R pouze v případě, že s ním budeš pravidelně brázdit okruhy, jinak to není vůbec tak zlý, to jsou jen plky, navíc se dá spousta věcí (gumy, kotouče, destičky apod.) sehnat z netu, za 1/2 až 1/4 peníz

kornel 02.06.2012  16:51

« Re: Krásná recenze.

..kupim si voz na ktoreho prevadzku a reziu mam uplne v pohode financne prostriedky aj pri blbnuti a nebudem musiet zhanat, ako nejaky sockar veci za polovicnu alebo stvrtinovu cenu na nete.. 8-s ale hlavne, ,ze mam nadupanu karu..ach jaj >:-[]

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.06.2012  20:44

« Re: Krásná recenze.

kornel - proč mluvíš o sockování? Jsou např.kluby GT-R, kde se dá sehnat spousta věcí a stejně se to týká hlavně destiček, kotoučů, gum apod.
            Nezlob se, ale meleš blbosti .....

kornel 02.06.2012  20:50

« Re: Re: Krásná recenze.

..tvoj nazor, ja ho ovsem absolutne nezdielam.. to, ze sa na GTR daju zohnat po nete diely lacnejsie, nemeni nic na tom, co som napisal.. skacem do vysky svojho platu :-) nech nemusim riesit kde co zohnat lacnejsie a kto mi co spravi zadara a pre moje pekne oci :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 02.06.2012  21:53

« Re: Re: Re: Krásná recenze.

Podle mě to absolutně nemá nic společnýho s platem, nejde jen o to, že se to dá pořídit levněji, ale často zároveň i rychleji než od dealera.
                Tvoje argumentace platem jde mimo mé vnímání, takže si každý necháme svůj názor.....

kornel 03.06.2012  08:54

« Re: Re: Re: Re: Krásná recenze.

jj.. to, ake auto si clovek kupi a ma na jeho prevadzku, nema nic spolocne s jeho platom a "ekonomickou situaciou v penazenke" 8-s ..ale v poho, tvoj nazor ti neberiem ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.06.2012  16:46

« Re: Krásná recenze.

kornel - koupě vozu má i něco společnýho s platem, jen nechápu, proč bych měl brát vše, jako ovce, od dealera, socanstvím to přece vůbec nezavání

Mig_35 04.06.2012  20:04

« Re: Re: Krásná recenze.

Kornel, ty jsi pako. Servis GT-R je neuvěřitelně předražený, dražší než na Porsche... nevidím důvod, proč na něm trochu neušetřit...

kornel 04.06.2012  21:32

« Re: Re: Re: Krásná recenze.

kde ja pisem o tom ci je alebo nieje dobre usetrit na servise, dieloch a pod...? ocividne mas obmedzene chapanie pisaneho textu.. tak si to prejdi este raz a snad pointu na druhy krat pochopis.. Ale pomozem.. Ja tu pisem o tom, ze pokial nemam na prevadzku a reziu vozidla bez toho, aby som musel riesit kde co zohnat lacnejsie, tak si take vozidlo preboha kupovat nebudem... chapenzi? >:D ja nikde nepisem, ze je blbost si pomahat trebars zhananim lacnejsich dielov z netu, od clenov klubu a pod., ale iba to, ze byt doslovne odkazany na taketo nieco, je sialenstvo..

P.S invektivi si prosim ta odpust, na to niesom zvedavy.. clovek v tvojom veku sa uz snad vie chovat.

Mig_35 05.06.2012  06:23

« Re: Re: Re: Krásná recenze.

Sorry, nechal jsem se unést. "ja tu pisem o tom, ze pokial nemam na prevadzku a reziu..."
                          a proč ne? Kolik lidí si kupuje ojeté auta, které by si jako nové nekoupili? Aby si splnili svůj sen? Jestli ti to vadí, tak to nedělej, ale proč do toho mluvíš ostatním? Žít a nechat žít...

foto hand

hand 02.06.2012  12:31

poradne auto

KOnecne poradne Auto tu po dlouhedobe, konecne neco dalsiho na pozovadeni na cestach:) at jezdi, jinak aspon kraj nebo cast republkiy? abych vedel:)

runner42 04.06.2012  13:40

« Re: poradne auto

Děkuju. Během sezóny jezdím za kvalitním svezením po celé ČR i mimo, ale "doma" je v okolí Litomyšle :-)

RADEK1 03.06.2012  00:03

Fenomenalni

Uplne paradni. Ke to ryzi sportak. Jen na tech okreskach opatrne. Muze tam jet mejaky trouba 9o a pak to dobrzdovat... Nic moc. Preji spoustu radostnych km. >:D

foto XTad

XTad 03.06.2012  15:36

« Re: Fenomenalni

Presne tak, obcas se tam dokonce obevi nekdo, kdo by chtel snad dodrzovat predpisy 8-s :no:

runner42 03.06.2012  22:13

« Re: Re: Fenomenalni

Jestli někdo dodržuje nějaké předpisy mě vůbec nezajímá, pokud jezdí dobře, ohleduplně a bezpečně. Nehodlám zabít sebe ani nikoho jiného, dokonce si nehodlám byť jen rozbít auto.
        Tenhle základní princip je mnohem lepší, než milión předpisů a značek. Ve svobodných zemích to je takhle zavedeno a funguje to bezvadně.

samael 03.06.2012  13:18

Tak toto je

neuvěřitelné rouhání,žádný japonec přece nemůže být zábavnější než bavorák,to ví každý "skutečný řidič". ;-) >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 03.06.2012  16:48

« Re: Tak toto je

...tak jsem se dozvěděl,že ani po 25 letech nejsem skutečný řidič :'-( >:-[] Já jich znám tolik, že to ani nespočítám

samael 03.06.2012  18:07

« Re: Re: Tak toto je

Skutečný řidič pohrdá japonskými,americkými a italskými popelnicemi,čtyřkolkami a předokolkami,uznává jedině zadní náhon MADE IN GERMANY,proto nemůžeš být nikdy skutečným řidičem.A já taky ne. >:D

foto Hejvl11

Hejvl11 03.06.2012  15:49

Proč ne Lotus?

Zdravim. Mě by zajímalo, proč nebyl mezi kandidáty zahrnut Lotus Evora. Většinu požadavků by splňoval a s Nissanem by se,myslím, dobře popral.

RADEK1 03.06.2012  15:59

« Re: Proč ne Lotus?

Dobra otazka? Mam rad britske auta. Ovsem v tomto prade by u mne zvitezil Nissan. servisni zazemi ma asi lepsi .

runner42 03.06.2012  22:07

« Re: Proč ne Lotus?

Nerad to přiznávám, ani mě nenapadla. Opak by na výsledku ale nic neměnil. Asi je vě mě trochu snoba nebo co, prostě mám dojem, že auto za 1,4 mega by na ty peníze mělo vypadat i uvnitř, tam kde trávím čas já - řidič. Evora je podle mě uvnitř těžce low cost a Zetko je pro mě akceptovatelné až od 370ky, kvalita interiéru 350ky byla pro mě také nepřijatelná.
      Tím nemyslím, že musím sedět na obláčku obklopený kůží a karbonem, ale papundeklová krabice pro mě také není to pravé.

RADEK1 03.06.2012  15:55

Fenomenalni

No jo , ale pokud je cesta volna a prehledna... Tak nejaky kilometr /hod navic nikoho nezabije. Nebyl bych takovy moralista. ;-)
    auto je to paradni a za ty penize dava hodne radosti.

foto Honziiik1

Honziiik1 03.06.2012  18:26

Dobrá recenze

Dobrá rezenze, s bmw z4 mám podobnou zkušenost. Až budou fotky hodnocení opravím :-)

runner42 03.06.2012  21:57

« Re: Dobrá recenze

Je nějaký problém s fotkami?? Jsou tu od začátku...

foto -Vojtas-

[Vojťas] 03.06.2012  22:34

« Re: Re: Dobrá recenze

mozna by bodly jeste nejake interierove

foto Honziiik1

Honziiik1 04.06.2012  08:29

« Re: Re: Dobrá recenze

No nějaký fotky tu jsou, původně jsem si říkal že kvůli té fotogalerii nebudu ani hodnotit a pak mi to nedalo, recenze super, auto taky akorát fotek těžký podprůměr. Přidej pár fotek motoru a interiéru a hned bude nejen moje hodnocení lepší. Jinak už sem to trochu opravil to první hodnocení mi trochu ulítlo.

RADEK1 03.06.2012  22:52

Fenomenalni

Uplny souhlas, kdyz se jede ohleduplne, nikoho neohrozis ,ani neomezis je to v pohode.Nedavno jsem jel z prace a prilepil se na me MB nejake Amg. Jeli jsme asi 3o km po okreskach velmi svizne. Ovsem v obci oba striktne 5o. Bylo to super. :-) Nikomu jsme neublizili.. N 370 je super.

foto Mafi-Riderr

Mafi Riderr 24.03.2013  12:15

Taato kara je navykova ako prasee.

Super kaara a recenzia :-) ak vymyslim nieco s tou blaznivou reg. danou tak som dalsi recenzista >:D

foto OS

OS 18.11.2017  16:00