rmt (muž ) Poslat zprávu

Renault Mégane

Renault Mégane, foto 1 Renault Mégane, foto 2 Renault Mégane, foto 3 Renault Mégane, foto 4 Renault Mégane, foto 5 Renault Mégane, foto 6 Renault Mégane, foto 7 Renault Mégane, foto 8
Renault Mégane, foto 9 Renault Mégane, foto 10 Renault Mégane, foto 11 Renault Mégane, foto 12 Renault Mégane, foto 13 Renault Mégane, foto 14 Renault Mégane, foto 16 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 18 Renault Mégane, foto 19 Renault Mégane, foto 20 Renault Mégane, foto 21 Renault Mégane, foto 22

Přezdívka auta Rencek Rok výroby 2007 Koupeno ojeté najeto [km]:90000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1461 výkon [kW]: 78 kroutící moment [Nm]: 240 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11,2 maximální rychlost [km/h]: 186 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 520 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5,6

Když jsem v 18 dostal papíry, chtěl jsem nějaké pěkné, zachovalé, bezpečné a úsporné auto. Rozhodně jsem nechtěl VW, ne že by bylo špatný to asi ne, prostě mi jsou nesympatický. Hodně dlouho jsem koukal po Suzuki Jimny, která by se mi líbila. Je fakt, že je to auto trochu odlišné od Meganu, ale velikostně by mi stačil a hlavně měl 4x4. Pak jsem se byl podívat na octavii 4x4, která zase byla stará a dražší než jsem si představoval. Další jsem chtěl Fiat Stilo, ale to v mé blízkosti žádné pěkné nebylo. Jelikož se mi líbí Renaulty, koukal jsem po jedné Laguně 1.9 dci, kterou mi bohužel prodali. Chvíli potom jsem se byl podívat v Renaultu na bazarových autech. Projížděli jsme Megane grandtour 1.5 dci 74kw, který měl najeto 180 000km. Jel pěkně, ale tyhle kilometry na 1.5ku? Naštěstí jsme tam zahlídli Megane sedan 1.5 dci 78kw, který měl najeto 50 050km, stav byl jako novej a doloženy všechny papíry jak z technických, tak ze servisu. Auto jsme koupili za finanční pomoci mých rodičů.
VÝBAVA
Megane má celkem obsáhlou výbavu: tempomat s omezovačem rychlosti, multifunkční volant, ESP, ASR, ABS, EBD, BA, automatickou klimu, světelný a dešťový senzor, přední mlhovky, 6x airbag, vše v elektrice, a spoustu dalších věcí co mají ostatní auta. Co mi v autě chybí jsou vyhřívané sedačky. Jinak má všechno co člověk potřebuje. Po koupi jsem nechal namontovat tažně zařízení na nosič kol a občas i tu káru. Megane dostal jako první v této třídě 5 hvězdiček v crash testech, což se hodí když vidím jak někteří jezdí…
ZVENKU
Renault je známý svým designem. Už laguna II byla velmi povedené auto, pak Vel Satis, Avantime, Espace, každé mělo nějaký kouzlo a mně osobně se líbí snad všschny. Ani Megane nevybočuje, ve všech karosářských verzích se mi líbí. Vpředu jsou široká světla na ně navazuje mřížka a sbíha se ke středu ke znaku. Můj model je už po faceliftu, který si myslím že autu celkem prospěl. Změnila se přední maska a zadní světla oproti předchůdci. Na léto jsem koupil 16“ litá kola Renault. Ještě bych měl dodatek ke znaku Renaultu. Kdo tvrdí, že to vypadá jako dámský přirození to asi ve skutečnosti nikdy neviděl. Jinak to má být diamant. To je vše co bych k tomu měl.
INTERIÉR
Uvnitř má auto béžové potahy a některé plasty v kombinaci s černými měkčenými. Je fakt že palubka občas povrzává, ale nic tragického. Jinak přístrojovka je přehledná, občas hledám tlačítko, kterým se aktivuje tempomat, ale teď už to jde poslepu. V meganu jde nastavit automatický zámek po rozjetí, a automatická světla, která se při setmění rozsvítí. U nás je to nevyužité, protože se musí svítit furt.
MOTOR
Motor 1.5 dci 78kw dostal spolehlivější vstřikování siemens než slabší verze. Točivý moment má vrchol při 2000 o/min takže jízda kolem 2tis otáček je nejlepší. Nejvyšší výkon je při 4000 otáčkách, kam motor skoro nevytáčím. V kopcích je auto lehce dejchavičný. Na dálnici při 130 km/h točí motor na 6ku cca 2500 ot. Pod 2000 ot je taková turbodíra, ale už jsem se naučil. Průměrnou spotřebu mám 5,7l na 100km, jezdím hodně město. Nejnižší spotřebu na dálku jsem měl 4,7l s naloženým autem. Olej měním po 10 000km kvůli náchylnosti ojničních ložisek.
JÍZDA
Jízdní vlastnosti Meganu jsou celkem dobré a nevadí ani zadní vlečná ramena, který dostali hodně kritiky v testech. Auto po silnici pěkně plave, občas když se jede přes nějakou větší díru tak se ozve rána od řízení, ale jinak je to v pohodě. S letníma kolama 16“ a Barum Bravuris 2 (205/55 r16) auto drží jak přibitý. Já Barumky preferuju a taky je máme doma na všech autech od Multivanu po Vitaru. Na zimu mám Dunlop SP Winterresponse 2 (195/65 r15), Jízdní asistenty jsou dobrý pomocníci. Jelikož jsem duší offroadák tak se ani megane nevyhne nějaký tý terénní výzvě typu bahnitý cesty, sněhový kopce atd. Tady se projevue ASR, které mi připadá spíše antitrakčně a to u všech aut. Pomůže např na zledovatělé vozovce, a možná když je jedno kolo na kluzkým a jedno na pevným podkladu,ale tím to tak končí. Většinou ho vypínám, když něčim projíždim. ESP je dobrý, jednou mi zachránilo auto na skrytým ledu v zatáčce. V tomhle autě se dá i uplně vypnout, což se hodí, když si chce člověk sem tam zklouznout
Recenzi budu ještě postupně dolaďovat a doplňovat fotky. Pokud má někdo něco k recenzi nebo něčemu jinému at mi pošle zprávu, nebo dolu do komentářů. Díky za přečtení recenze a doufám že se líbila.

Poznatky po roce a kus
Auto jede stále dobřa, ujel jsem cca 13t km. Mám po prvním servise. Žádné závady. Co musím pochválit jsou světla na zpátečku, snad první co svítí tak aby bylo vidět i dozadu. Průměrná spotřeba za těch 13t km je 5,5l. Nejezdím velké dálky, takže je vyšší. Do motoru jsem přidal metaltec, který snižuje tření, což se i projevilo na chodu motoru. Nejvíce co auto jelo bylo 175 km/h do mírného kopce. Myslím že z kopce by se dalo jet i 200, ale kdo to zkusí :-)Jen na příští zimu budu kupovat jiný pneu, protože kormorán snowpro b2 je katastrofa na mokru, dostal jsem je s autem. Já chci barum polaris 3. Snad příští rok. Recenzi budu stále doplnovat, případné dotazy pište do diskuze.

Po dvou letech (27.10.)
Mám najeto 73000km, takže jsem s autem ujel 23000km za dva roky. Stále panuje spokojenost. Letos jsem koupil nový zimní pneu a to Dunlop sp winterresponns 2. Už je mám nandaný a spokojenost. Závady žádný, spotřeba kolem 5- 5,5l na 100km. Příští rok udělám rozvody. Dále budu aktualizovat v novinkách.

3 roky a 40 000km
Tak nedávno se mi povedlo překonat 90 000km. Musím říct že auto je ve výborným stavu, vůle na podvozku nejsou žádný, což se divím při tom stavu silnic. Motor super, udělány rozvody, pumpa, olej 5w40. Vyměněny 2 čidla a to zpátečky a brzdových světel. Vážné závady žádné. Co pozoruji a co mi trochu vadí je výkon předních potkávacích světel. Bud jsou blbý žárovky nebo by chtěli doštelovat. Na jaře bude asi potřeba doplnit klimatizaci. Spotřeba se mi ted pohybuje kolem 4,8l a rekord mám 4,6l. Na nádrž ujedu cca 1000-1100km. Poslední dobou jezdím docela hodně, cca 1000km/ týden, ale ted se nájezd sníží, jelikož kupuji pracovní auto. Nainstaloval jsem palubní kameru, trochu mi ale na skle vadí, ale její výhody jsou asi nesporné.

+vzhled
+hodně dobrý brzdy
+zpátečková světla
+tempomat ovládaný na volantu

-pověst
-v kopcích dejchavičnost (nerad šlapu ůplně na krev)
-motor se dlouho zahřívá
-přístup do kufru
-dlouhá zpátečka
-přístup k pojistkám u motoru
-svítivost potkávacích světel

Po mým prvním servise:
olej, všechny filtry včetně palivovýho, olej v převodovce, brzdová kapalina

Podzim 2015
čidlo zpátečky
brzdový spínač

Spokojenost, koupeno u autorizovaného prodejce renault, kam ho dal předchozí majitel na protiůčet.

11.5.2017 10:02

Náhrada za megana

Tak jsem pořídil opět Renault a to Lagunu coupé. Recenzi asi sepisovat nebudu.

18.2.2017 16:38

Prodáno

Tak auto jsem prodal. Slza mi málem ukápla.
Zhodnoceni po 4 letech a mnou najetými 60k km (celkem 110)
Plusy: Pohodlny sedačky a hlavně podvozek, který tlumil snad nejlépe co jsem kdy zažil, s tím souvisí i dobre jízdní vlastnosti. Dále spotřeba, výborné brzdy, velmi slušná výbava, nadčasový vzhled, bezpečnost a paradoxně spolehlivost.

Mínusy: spatný přístup do kufru, špinící se světlé čalounění a jinak nemohu říct nic.

Takže s autem jsem byl naprosto spokojen, a jen těžko jsem se sním loučil. Myslím, že kdo by sháněl slušné auto za dobre peníze, tak megana mohu jen doporučit. Dnes už u desetilete nebo víceleté ojetiny bych přeci jen už doporučil benzín.

17.12.2016 17:35

na prodej

Megane je na prodej, pokud by měl někdo zájem tak napište zprávu. Stav je stále vynikající. Auto necekaji žádné investice. Rozvody udělány, nové zadní kotouče a destičky. Jezdí stále dobře. Prodávám z důvodu nevyužíti. V současné době mám 3 auta a to už je zbytečné.

2.9.2016 10:54

103000km

Tak jsem se přehoupl přes 100000km, žádná změna se nekonala. Od poslední novinky jsem byl s autem v Chorvatsku, Rakousku, po ČR jsem najezdil taky dost.
Za ten čas co auto mám musím pochválit podvozek. Je pohodlný na vymolech a v extrému mě stále překvapuje jak drží stopu i na levnejsich Barumkach, se kterýma jsem naprosto spokojen.
Co se ukazuje jako slabina tak to jsou potkávací světla. Se zarovkama night breaker je to o poznání lepší, ale lepší by to být mohlo.
Takže sečteno po 4 letech jsem spokojen. V současné době o prodeji neuvažuji, ale v příštím roce bych chtěl vyměnit za něco novějšího. Přeci jen už to má 9,5 roku

11.6.2016 22:33

Přemýšlím o prodeji

Nabídl jsem vůz k prodeji. V poslední době jezdím hlavně pracovním transitem a s meganem najedu max 500km měsíčně. Je ve výborném stavu, vše funkční a pravidelný servis je hotov. Pokud by měl někdo zájem napište SZ a nějak se domluvíme.

11.4.2016 09:12

Po delší době a nejdelší cestě

jsem se konečně dostal k tomu, přidat pár novinek. Přezul jsem na letní pneu, ale ještě pred tim jsem vzal auto na nejdelší cestu jeho života. Jel jsem do Francouzských alp. Spotřeba za celou cestu 4,6l což mě překvapilo. Bylo to celkem 2500km. Před cestou jsem zjistil, že jsou vůle v předních kolech, takže se měnily čepy, tyčky a manžety. K tomu nová geometrie. Tento týden v patek jsem ještě prosel technickou kontrolou. To by mělo být asi vše. S autem jsem spokojen, ale letos bych ho chtěl asi vyměnit za něco novějšího. Zatím to vypadá na lagunu coupe nebo kombi.

5.12.2015 20:35

úpravy

poupravená recenze a natankovaný Verva diesel, ovšem bez nějakých velkých rozdílů.

14.11.2015 10:38

servis v 89000km

Byl jsem na servise. S autem ted jezdim nějak víc než dříve, takže jsem nechal udělat rozvody, vzduch. filtr, olej 5w40 a olej filtr. Dal jsem lepší olej, drive jsem jezdil na 10w40, takže na zimu by mel byt lepší. V průběhu podzimu jsem vyměnil brzdovy spinac (občas kvůli tomu ztrácel motor tah) a teď jsem měnil spinac zpateckovych světel ktery je spolecne čidlo neutrálu. Toto čidlo je kvůli startováni a před výměnou nesvitily světla zpátečky. Jinak jsem spokojen, spotřeba ted na zimakach se mi povedla 4,3l/100km což považuji za velmi slušné a ještě by to asi šlo trochu snížit.

28.9.2015 09:35

po delší době

Tak auto jezdí stále dobře. Nedávno občas vynechával motor což bylo kvůli brzdovému spínači. Aktuálně mám najeto 86000km. Chystám se udělat rozvody kvůli jejich stáří. Průměrná spotřeba s hodně nalozenym autem je 5,2l/100 což si myslím že je slušný.

9.5.2015 11:08

servis 79000km

Tak jsem po servise, výměna brzdovych destiček vpředu i vzadu, brzdi to o poznání lépe. Potom výměna oleje a filtru. S příštím olejem asi udelam i rozvody pokud si ho budu planovat nechat.

27.10.2014 19:28

Zimní pneu a aktualizace recenze

Nandal jsem nový pneu a poupravil jsem recenzi.

21.9.2014 09:59

zimní příprava

Koupil jsem nový zimní pneu Dunlop sp winter ressponse 2, chtel jsem po desivych kormoranech neco dobryho. Tyto pneu meli v testech stejny vlastnosti jako vitezny continentaly a ztratili jen na hlucnosti a opotrebeni coz mne fakt netrápí. Pristi tyden navoskuji a muze prijit stoleta zima :-)

31.7.2014 20:59

olej

Vyměněn olej, opět 10w 40 total quartz. Dole vše stále těsný, nikde žádný prosakování. Měním po 100000km a vše ok.

19.7.2014 21:10

Fotku

Přidání fotek, pár detailů karoserie a podobně.

26.6.2014 21:00

čelní sklo

Dnes jsem byl na výměně čelního skla. Předevčírem jsem jel domu a od kamionu co jel proti odlít kamen, nebo co to bylo. Naštěstí ho mám připojištěné. Cena okna a prace byla 9300kč, což je celkem slušná suma. Platil jsem jen spoluučast 10%. Jinak jsem to měnil v autorizovaným servisu renault a ten jejich systém prozkoumání auta, převzetí, předání, papírování to je doba. Jsem rád že normální servis dělám u známýho, jelikož se na to rovnou koukne co tomu je a nejde to přes pět lidí jako tichá pošta a na konec toho dojde půlka. Na druhou stranu to bylo za den hotový a včera jsem se objednal a dnes bylo hotovo

22.6.2014 09:38

ČB, Plzeň, Mariánské lázně, Praha, ČB

Tak jsem podnikl zase jednou delsi cestu. Celková vzdálenost byla 600km, prumerna spotreba 5l/100km coz je na plne obsazeny vuz docela dobry, je v tom zapocitana i kolona v Praze. Nez jsem vjel do prahy bylo 4,8l. Auto jezdí jak má, snad mu to vydrzi i nadále.

25.4.2014 16:39

Upravení recenze

Aktualizoval jsem ujeté Km, hodnocení vozu po roce a půl užívání, přidal jsem nějaké silné a nějaké slabé stránky. Ještě se chystám doplnit nějaké fotky až budu mít čas.

8.4.2014 21:23

STK + ME

Dneska jsem zajel na technickou a emise. Všechno naprosto bez problémů, prý je to jak nový auto. Minuly týden jsem řešil vypálenou pojistku v motorovém prostoru kvůli káře, která dělala zkrat. Přístup neskutecnej. Autu lecos odpustim ale tohle byl masakr. Cesta k pojistkam je: vyndat baterku, řídící jednotku, plast pod baterkou, rozebrání cele pojistkove skříně, kde je asi milion veci, a pak zase vše dat zpět. Dělal jsem to s mechanikem pres hodinu. Ted už vim jak na to a pustil bych se do toho sám. Snad už to nebude nikdy třeba vyndavat.

15.3.2014 16:08

Letní pneu

včera jsem prezul na letnaky. Koncne se nemusím bát jezdit na mokru, ty zimaky byly hrozny. Na příští zimu koupim novy a nějaký dobrý. Jinak auto je OK, za 5000km jedu na olej a možná udelam rozvody. Maji se dělat bud po 5 letech nebo po 120000km, takže uvidim, ryskovat prasknutí řemenu a následky se mi nechce.

30.12.2013 21:09

doplnění recenze

Doplnil jsem poznatky po roce a kousek užívání tohoto vozu

7.12.2013 14:40

geometrie

Včera jsem byl nechat prekontrolovat geometrii. Nepatrně ji porovnal, ale jinak byla v pohodě.

29.11.2013 15:40

Podvozek

Dnes jsem byl vyvážit kola a nechal jsem zkontrolovat podvozek. Po 65000km tam nejsou žádné vůle, všechno naprosto v pořádku. příští týden jedu ještě na geometrii protože tahá nepatrně doprava. Zatím jsem stále spokojenej, auto jezdí paradne. Možná koupim do vánoc jeste jiný gumy místo kormoranu....

4.11.2013 21:26

Je to rok

Dnes je to rok co mám tohodle rencka. Pocity z tohoto vozu jsou kladné. Neuškodil by trochu silnější motor třeba 1.9 dci, ale co jsem koupil to mám. Našel jsem pár věcí na co tento motor trpí, prý to jsou ojniční ložiska, která se chystam preventivně vyměnit při 100t km, nemělo by to být tak hrozný jak píšou na forech, ale už pro klid v duši a navíc to stojí asi 3000kč, což je proti novému motoru nic :-D. Navíc jsem koupil metaltec do oleje, kterej znatelně změnil zvuk motoru a asi i zmenšil opotřebení. Za ten rok jsem najel 11t km, spotřeboval jsem 611l nafty což je cca 20500kč. průměrná spotřeba je 5,5l. Většinou město. Tohle auto můžu doporučit a kdybych kupoval znova auto asi bych neměnil. Možná grand vitaru, ale to je jiná kapitola.

30.10.2013 21:04

prezuto

Tak jsem taky prezul na zimní. Kormorán snowpro b2. Auto jsem snima před rokem koupil. není to sice žádná top guma, ale zas tak špatně nejezdí. Na příští zimu koupim bud barum, nebo continental.

26.10.2013 11:23

výměna H7

Vcera mi praskla zarovka v pravem prednim svetle. Cekal jsem daleko horsi pristup, ale po sundani kola to bylo hned. Po procitani navodů na forech to vypadalo ze je kvuli tomu lepsi vyndat celej motor :-). Za pul hodinnky to bylo.

23.10.2013 19:29

aditivum

Po dlouhém dilema mezi metaltecem a ceratecem jsem koupil metaltec, jehož vlastnosti jsou tak nějak dokazany. Po naliti motor okamžitě změnil zvuk, jde lehcejc. Tak snad bude nižší i opotřebení. Dnes ještě před nalitim jsem jel z čb do prahy, spotřeba byla víc než příznivá. 4,9l/100km je parádní. Jeli jsme 4 a žádný šetření.

10.10.2013 21:57

servis

Tak jsem mel první servis. Přiblížilo se 60tkm (59780). Nechal jsem dělat motorový olej, všechny filtry i naftový,výměna brzdové kapaliny, olej v převodovce, kontrola chladicí kapaliny. Ta je do -30. Olej v převodovce ma být doživotní, ale prý je to úplný nesmysl. vyšlo me to na 6,5 tisíce. Snad bude dalších 10tkm v pořádku jako předchozí. Překvapila me cena palivového filtru, ta je 1600kc. Jinak ostatní ceny byly normální.

11.9.2013 21:04

defekt

Dneska jsem píchnul hřebíkem pravé zadní kolo. Hřebík tam projel hlavičkou napřed takže tam je díra celkem velká. Snad to pujde spravit, přeci jen tam mám zánovní Barumky a guma je píchla na rohu. Bylo by mi jí líto.

8.9.2013 19:05

kontrola oleje

Dnes jsem kontroloval olej a po skoro 8tis km to nesezralo asi vůbec nic. Stále je po horní rysku. Snad bude fungovat bez problémů dál.

2.9.2013 17:15

doplnění

Doplnil jsem nejaké technické údaje a fotky. Jestli chcete koukněte, popřípadě ohodnoťte. :-) Jinak auto jezdí tak jak má, za 1200km pujde na výměnu oleje.

19.8.2013 10:35

Fotky

Přidal jsem pár fotek. Neni to ještě nic moc, ale alespoň něco.

Další vozy Renault Mégane

Díky typu sedan horší přístup, ale co jsem si koupil to mám. Nijak mi to nevadí, jízdní kolo tam dám tak neni co řešit

Dobré místo na předních i zadních sedadlech. Pro pět lidí je to ale malý.

Na letních drží jak přibitý. To že je vzadu jednoduchá náprava nijak moc nepocituju.

Francouzký vůz, pohodlný, ale na druhou stranu ne uplně měký. Tak akorát.

Normální servis je v pohodě, dražší jsou věci jako palivový filtr, který stojí cca 1800kč, jinak normálka.

zatím nic, ale prý jsou celkem drahý

jede pěkně, ale je znát malý objem, táhne tak od dvou tisíc

na dálku 4,5l, kombinovanou s více městem mám 5,7l

trochu vyšší při otáčkách nad 2500.

tvrdší, pohodlný

výborný

velký, ale hůř přístupný

Více o modeluRenault Mégane X84/M (2002-2008)
Jízdní dojmy s Renaultem Mégane R.S.: Tradice dodrženy? Jízdní dojmy s Renaultem Mégane R.S.: Tradice dodrženy?

Vypadá sice civilněji než dramatický předchůdce, ale…

Renault Mégane Scénic 1,6e - Óda na prostor Renault Mégane Scénic 1,6e - Óda na prostor

Renault Scénic byl představen v říjnu minulého roku a…

Africa, Rosanna i práce pro Jacksona. Skupina Toto oslaví v Praze 40 let

Africa, Rosanna i práce pro Jacksona. Skupina Toto…

Kumštýři, co dokonale umějí skloubit rock, disco, soul i jazz, a přitom znít jako pohodový odlehčený pop. Kapela…

Módní téma týdne Františky: Česku chybí správné vzory

Módní téma týdne Františky: Česku chybí správné vzory

Rozdíl mezi úrovní oblékání řadových veřejnosti neznámých lidí a mediálně populárních person v podstatě žádný…

Program hokeje na ZOH 2018: rozpis turnaje, hrací systém

Program hokeje na ZOH 2018: rozpis turnaje, hrací systém

Čeští hokejisté si na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu zahrají o medaile! Nejdříve postoupili…

Učitel medailistů: Samková byla taneční hvězda, Erbanové šel hokej

Učitel medailistů: Samková byla taneční hvězda,…

Měli štěstí, napadne vás, když mluvíte s Alešem Sukem. Bývalý kantor a trenér běžeckého lyžování ve Vrchlabí…

Dala bych vám lopatu do ruky a pracovat, pisálkové, to nejhorší vám přeju! JXD čte dopisy „diváků“

Dala bych vám lopatu do ruky a pracovat, pisálkové,…

Po nebývalém čtenářském úspěchu pilotního dílu našeho seriálu mladé angažované literární tvorby, která mi chodí…

Japonci chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě, má mít 350 metrů

Japonci chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap…

V japonském Tokiu plánují postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě. Měl by stát v centrální části města, má…