Diskuse

Honda Civic (2015)

17.7.2018

Rok 2015 nezačal nijak výjimečně, ale měl to být automobilový rok. Na jaře jsem byl jezdit s Porsche Cayenne a "driftovat" na EasyDriftu. V květnu jsem…

Honda Civic (rackycz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto zetr007

zetr007 19.07.  13:48

Civic

Pěkně napsaná recenze, ale přidej fotky.
    Jinak at ti auto dobře slouží!

rackycz 19.07.  15:47

« Re: Civic

Jasný, fotky přibudou, jen je vyštrachat na disku a dofotit. Mrkněte za pár dní znova, bude to lepší :-)

foto michal-t

michal.t 20.07.  01:15

supr počtení

Paráda, konečně nějaká další recenze na Tourera… s chutí jsem si vše přečetl… a zavzpomínal na jeho výběr/nákup, u mě taktéž v roce 2015 a taktéž jako své první auto a skladovku.
    Velice mě zaujaly postřehy týkající se automatu… i jsem si kdysi říkal, že 5-ti stupňový automat do civicu asi moc lidí chtít nebude, zvlášť když řazení u manuální převodovky je opravdu lahůdka, navíc díky rychloměru nad volantem podpořená trvalým přehledem o aktuální rychlosti, díky čemuž mi tam ty rychlosti padají už tak nějak podvědomě a na rozdíl od jiných aut nerušivě.
    Ale věřím, že automat Ti dává smysl, navíc bych tipoval, že mimo město bude i úspornější, kvůli nižším otáčkám na pětku než jsou u manuálu na šestku.
    Překvapil si mě výrokem, že by se Ti hodila vzpěra víka prostoru na rezervu – nevozíš v kufru roletku? V její svinuté poloze se víko podlahové přihrádky hezky zahákne pod madlo opěrky… nějaká vzpěra by mi tam spíš jen překážela myslím.
    A k Tvé zmínce o tom, jak bylo auto bílé od soli - díval ses někdy dolů na podvozek? Já ač toho v zimě moc nenajedu, mám už na svarech dílů podvozku nějakou tu rez… to je asi má jediná výtka k civicu. Dokážu si představit, že u auta permanentně vystaveného solné lázni to bude ještě horší.
    Každopádně oceňuju, že si při Tvém nájezdu okolo 30tkm ročně nešel do dieselu – znám spoustu lidí, co už při zaslechnutí takové cifry bezhlavě jančí, že jedině diesel. Tak ať Ti dělá dál jen radost!

rackycz 20.07.  08:15

« Re: supr počtení

Ahoj. Je fajn, že píšou i majitelé. Přijde mi zajmavá zmínka a o tom, že šestka v manuálu je lehčí převod, než pětka v automatu. Na odkazovaném rajčeti mám tabulku s gear-ratios pro automat. Neměl bys tu samou pro manuál?
      Jinak koukám, že tabulkově má manuál rychlejší akceleraci, takže asi fakt bude mít lehčí převody. Respektive jedničku a dvojku. V Automatu jedu na jedničku cca 60km/h, na dvojku cca 110km/h a na trojku to už je odhadem 140km/h. Opět viz rajče a graf.

A k tomu kufru.. Roletku vozim, ale když přistupuju pod podlahu, tak ji zatahuju, aby mi nevadila. Ale tvůj postřeh je zajmavej, vyzkouším. Nicméně nejčastěji to dělám tak, že zespodu, pod deklem podlahy, je vyvedená šňůra s hákem. A ta slouží k tomu, že se dá ten dekl přichytit například k opěrce hlavy, nebo k futrům.

A posledním bodem byl podvozek. Nenapsal jsem to v recenzi, ale doplním to tam, dík za připomenutí. První servis, kterej jsem na autě nechal udělat ještě před přebráním, bylo nastříkání podvozku. Letos to musím nechat zkontrolovat, případně renovovat. Čili doufám, že zatím bez rzi. Nicméně až budu přezouvat na zimu, okouknu to.

Jo a ten diesel bych asi vynechal za všech okolností, i kdyby mi ho prodejce doporučil. Je to složitější ústrojí a já chtěl co nejjednodušší konstrukci všeho. Statisticky vzato: čím míň dílů, tím větší spolehlivost. Podle mě.

foto michal-t

michal.t 20.07.  10:54

« Re: Re: supr počtení

Jj, nějaké grafy týkající se převodů mám tady v recenzi: [odkaz] (popis je na druhé straně recenze)
        Rozdíl v udávaném zrychlení 0-100 bude způsoben spíš většími ztrátami automatu při rozjezdu, zřejmě trochu přispěla i nepatrně vyšší hmotnost. Jedničku lze u manuálu taky točit zhruba do 60 km/h a dvojku ke 100 km/h (může se to trochu lišit podle různých zdrojů ale z vlastní zkušenosti to zhruba sedí.)
        Jinak háček se šňůrkou jsem utrhl a velmi rychle zahodil, potom co jsem zjistil, že jde víko zaháknout pod tu roletku. Opravdu dobře vymyšlené.
        Jo, a stříkal si jenom podvozek nebo i dutiny? Taky o tom dost uvažuju, ale trochu mám obavy, že když to pak poskládají/zakrytují zpátky, bude tam něco vrzat, atd.

rackycz 20.07.  12:13

« Re: Re: Re: supr počtení

Na dutiny jsem se taky ptal, ale ty jsou prej z výroby. Proto jsem dělal jen stříkání podvozku. Snad měl prodejce pravdu.

rackycz 20.07.  12:18

« Re: Re: Re: supr počtení

Btw: Teď vidím, že jsi autorem té druhé recenze na Civic Tourer 2015. To sem rád, vlastně jsi mě inspiroval. Sice jsem váhal, jestli psát o stejném autu znovu, ale automat by mohl někoho zajímat, tak jsem to hodil na papír a uvidíme.

foto andy-gee

andy.gee 25.07.  14:11

« Re: Re: Re: supr počtení

Tak ako pise Michal, ten kryt kufra sa da krasne uchytit pod to plastove madlo :yes:

len mi trochu trvalo, kym som na to prisiel >:D >:D

Rasto 20.07.  09:34

Civic s automatom

Naozaj pekná recenzia na Civic-a a hlavne s netradičnou prevodovkou. Ja som vyberal podobne ako ty, síce s inými kritériami ale nájazdom 25 -30 000 ročne a skončil som u Corolly 1.6CVT.
    Pár postrehov:
    Nerozmýšľal si nad Aurisom HSD? Na tvoj nájazd by sa ti to vrátilo a je to najspoľahlivejší pohon aký sa dá zohnať, s trocha slabším výkonom ale nič prevratné.
    No, že má Civic veľa miesta vzadu na nohy.... ako sedel som v ňom, dá sa to, ale je to skôr priemer ako nadpriemer.
    Toyota a CVT - CVT mení prevodový pomer pekne plynule, jediné, čo by som jej vytkol je, že pri klesaní často najprv nebrzí motorom (musím si to dať do manuálneho režimu) a potom sa zas niekedy rozhodne brzdiť motorom, keď už nechcem. To by bolo fajn, keby po brnknutí na plyn auto preradilo vyššie. To sa bohužial nestane a plyn treba držať asi 3 sekundy, kým to prevodovka pochopí.....Okrem tohoto je CVT bez výhrad.

rackycz 23.07.  18:58

« Re: Civic s automatom

Ahoj. Hybridní Auris bylo to první, co mi prodejce v Toyotě chtěl za velký peníze prodat, ale to se hodí spíš lidem, který hodně brzdí a popojíždí ve městě. Já jezdím celkem plynule meziměsto. Ve městech a na vesnicích mám tempomat na 50km/h takže by nedocházelo k rekuperaci a ta je klíčovou výhodou hybridů. Snad si to vysvětluju dobře.. Proto jsem zůstal u klasického motoru.

Rasto 29.07.  16:40

« Re: Re: Civic s automatom

No nemáš úplne pravdu :). Z mojej skúsenosti pri plynulej jazde prakticky skoro bez brzdenia dedinami a cestami prvej triedy je HSD oproti 1.6 CVT úspornejšie tak o 1.5l/100km v meste je úspora samozrejme väčšia, na diaľnici menšia.

Ale tak teraz ťa to trápiť už nemusí - užívaj auto.

foto Verny-2013

Verny_2013 20.07.  15:52

recenze

Opět po delší době čtivá recenze, se kterou si dal autor práci. Ohodnotím až dodáš fotky. Jen poznámka k těm stěračům, za ty roky co jezdím jsem už stěrače měnil několikrát a přes vyšší cenu doporučuju originály. Ty mě spolehlivě vydrží 3-4 roky. Jednou jsem koupil čínu, tu jsem vyhodil po měsíci, Valeo a Bosh jsou tak na rok.

rackycz 23.07.  18:59

« Re: recenze

Souhlasim s Boschem, vydržely rok. Třeba se teda hecnu a koupim origoš. Dík za tip.

foto xenon04

xenon04 21.07.  10:54

spaní v kufru

pohodlně jsem se v toureru vyspal na matraci z rozkládacího gauče z ikei :yes:
    polštář klasický a přikrývka rozepnutý spacák :-)
    přes tmavý skla jsem měl i fajn soukromí
    větrání pootevřeným okýnkem
    věci ke kterým jsem potřeboval přístup hned jsem měl na podlaze u přední sedačky, zbytek jsem měl pod podlážkou v kufru
    [odkaz]
    [odkaz]

ať slouží min do toho půl mil. km ;-)

rackycz 23.07.  19:01

« Re: spaní v kufru

Tyjo, ta modrá vypadá luxusně :-) Vidím, že máš i lemy blatníků v barvě. To je z výroby, nebo sis to dolakoval? Vypadá to super.

foto xenon04

xenon04 24.07.  14:24

« Re: Re: spaní v kufru

povedlo se mi šrábnout přední nárazník, takže když už šel do lakovny, nechal jsem stříknout i ty lemy :-)
        předtím jsem je měl v černé fólii, taky to nevypadalo špatně :-) [odkaz]

foto tom1522

tom1522 23.07.  15:33

Cena

Muzu prosim poprosit cenu auta i s tim DPH,dekuji

foto andy-gee

andy.gee 25.07.  14:04

skrabance a skusenosti majitela

Zdravim! Ja mam IX gen Tourer 1.8 s manualom (rok 2017) a necelych 40tis km. Sklo mam uz doskriabane od stieracov a bohuzial som si v zime poskriabal celne sklo plastovou skrabkou.

Riesil som to ako reklamaciu. Tuto skrabku som pouzival na viacerych autach a nikdy nic neposkriabala. Reklamacia nebola uznana s tvrdenim, ze bol pritomny iny material, ktory sklo poskriabal, napr. nafukany prach/piesok, ktory spolu so snehom zamrzol.

Az potom som sa na forach viacerych znaciek docital, ze skrabka + nove auto je zla kombinacia. Odvtedy skrabku nepouzivam a upozornujem vsetkych co si kupuju nove auta.

Kedze to nie je az take kriticke sklo som menit z havarijnej nedaval. Profi lestenie som zvazoval, ale prevazili obavy o zmenu 'uhlov skla'. Proste ma upozornili , ze na par autach sa im uz stalo, ze po prelesteni celeho skla to tahalo oci a pod.

Co sa tyka umyvania, umyvam bud rucne (leto) alebo wapka (v zime). Zasadnie ziadne hubky ani nic podobne, iba mikrovlakno atd. Zatial tie mikroskrabance nemam nikde okrem ciernej casti predneho naraznika. Tie tam ale boli uz pri kupe. Taktiez mam od vyroby/kupy zopar chybiciek laku, ale zatial som to prelestit nedaval.

Zavazne poruchy ziadne.

Z mensich zavad zatial vsetko riesene v zaruke:
    - od vyroby poskodeny kryt tachometra-> vymeneny pred odovzdanim auta
    - od vyroby odstavajuce tesnenie dveri -> opravene pri prvej serviske
    - vrzgajuci pedal spojky, premazali, ale teraz vrzga znova
    - vrzgajuce madlo na soferovych dverach -> podlepili, nepomohlo, budem riesit znova
    - klepe spolujazdcova slnecna clona ked je odklopena -> budem riesit na najblizsej prehliadke

Servisne prihody z prvej prehliadky po 10tis km:
    - zle mi zalozili airbox resp. hadicu, ktora ide z airboxu. Nastastie som si to pri umyvani vsimol a zalozil hadicu poriadne. Drzala slabo. Nechcem si predstavit keby vypadla za jazdy 8-s
    - totalne mi rozbabrali nastavenie svetiel, nastavene opatovne v inom servise (bohuzial to ale neviem dostat do tak idealneho stavu ako to bolo od vyroby)
    - popri tom 'uzasnom' nastavovani si vsak nevsimli, ze mam rozbitu hmlovku >:D >:D >:D takze neviem ako nastavovali VSETKY svetla, ked si jedno z nich ani nepozreli

Zvysne servisne prehliadky nastastie bez problemov :-)

foto Jirik-H

Jirik_H 30.07.  13:20

Honda Civic Tourer

Červená je nádherná. Také jsem šel do tohoto modelu.
    Důvody a plusy
    - jeden z nejspolehlivějších motorů vůbec (atmo, nepřímovstřik)
    - super posaz a propojení s autem - prostě jako kokpit v letadle,
    - skvělý volant, řazení, motor se jednoduše točí 6 000 ot/min
    - magic seats,
    - po sklopení zadních sedadel v kufru auta v pohodě přespím (spacák, karimatka), nejednou jsem tak učinil, když jsem jel na noční fotofrafování.
    - velmi dobré jízdní vlastnosti.

V zimě skla škrábu od ledu a žádný problém, poškrábaná skla.
    Vrzání, apod. - nic takového nebylo.

foto lordlord

lordlord 16.08.  15:40

kosočtverec jako orgán je československá záležitost, na západě to neznají, tam to je diamant, používal se i pro postavení/hodnost francouzské šlechty - krám měl 7 kosočtverců, to bylo maximum

Rasto 21.10.  10:04

zostatková cena

No jo, lenže odkazy sú na autá s nájazdom max 30 000 - ty píšeš, že máš 90 000, tak to bude rozdiel
    • 10 Reagovat !

rackycz 22.10.  14:13

« Re: zostatková cena

Neumím posoudit vliv KM na cenu auta. Ale z vlastní zkušenosti vidím, že auto s nájezdem 100tis km během 3 let je prakticky nové, jen se mění olej, destičky, svíčky, stěrače. Spíš bych řešil stáří, protože čas ohlodá auto víc, než kilometry.

Rez například s nájezdem nesouvisí. Ani těsnění na oknech, nebo ochranný nástřik podvozku nájezdem nedegradují. S nájezdem souvisí jen opotřebování motoru a převodovky, ale vhodná péče to jistí. Jde samozřejmě i o to, jakým stylem bylo těch X KM naježděno: "okresní rallye" vs "nakupující důchodce". Tlumiče se taky neopotřebují nájezdem, ale kvalitou vozovky atd.

Ano, pokud má auto turbo, tak jeho oprava je po X KM nutná, ale to já nemám. Nemám ani rozvodový řemen, nebo start/stop, takže není, co by se na autě mohlo pokazit jen tím, že má najeto 100 nebo 150tis km. A nebo sem naivní, i to je možný :-)

Proto se domnívám, že zůstatková hodnota je stále dobrá. Ikdyž chápu, že jen majitel vždycky po pravdě zná historii svého auta a kupující mu samozřejmě nebude věřit.

Proto si myslím, že prodávat kvalitního ojetinu je nesmysl.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Meghan ztrácí, Kate získává: Plusové body si pojistila v dětské nemocnici

Meghan ztrácí, Kate získává: Plusové body si…

Zatímco oblíbenost těhotné Meghan Markle (37) strmě klesá, jak postupně vyplouvají na povrch všechny její…

Hádka o zmláceného Tunu: Klub i ochranka se brání, moderátor hledá svědky

Hádka o zmláceného Tunu: Klub i ochranka se brání,…

Kontroverzní moderátor Jan Tuna (45) skončil po firemním vánočním večírku v nemocnici, protože prý podle…

Dorostenci Plzně v Youth League končí. AS Řím podlehli i kvůli vlastním gólům

Dorostenci Plzně v Youth League končí. AS Řím…

Plzeňští fotbalisté do 19 let v závěrečném šestém utkání Youth League doma podlehli AS Řím 2:4 a vypadli ve…

Spasitel Alisson. Dvě miliardy? Dal bych za něj dvojnásobek, jásal Klopp

Spasitel Alisson. Dvě miliardy? Dal bych za něj…

Přesně kvůli takovým momentům přicházel. Brankář Liverpoolu Alisson Becker klíčovým zákrokem v nastavení zápasu…

10 let okupace: Sovětský ústup z Afghánistánu na působivých snímcích

10 let okupace: Sovětský ústup z Afghánistánu na…

Plány na stažení vojsk začaly v Moskvě získávat reálné obrysy krátce po nástupu Michaila Gorbačova. Nový…

Jak porostou platy politiků? Prezident bude mít přes 270 tisíc. Podívejte se, kdo kolik bude příší rok brát

Jak porostou platy politiků? Prezident bude mít přes…

Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok pravděpodobně pouze o devět procent, jak to schválila Sněmovna.…