Diskuse

Volkswagen Polo (2018)

20.4.2018

Recenzi začínám psát pár dnů potom, co jsem si ujasnil specifikaci, barvu a všechny drobnosti. Tedy chvilku před vánocemi 2017. Volba padla na…

Volkswagen Polo (pocketrocket)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Verny-2013

Verny_2013 20.04.2018  21:14

móóóc pěkné autíčko

Přiznám se nové Polo se mi opravdu moc líbí a sám o něm uvažuju. Ne sice ve specifikaci GTI, mě bude stačit 1,5 TSi 110 Kw až přijde na podzim. Zatím jsem jel jen v tříhrnku 85 Kw a krom motoru mě auto nesmírně příjemně převapilo a to snad vším. Zpracováním, použitými materiály v interiéru, prostorností velmi komfortním ale pevným podvozkem. Takový menší Golf a velice slušné peníze. GTi jsem nejel ač jsem chtěl ale předváděčka bohužel nebyla. V recenzi mě překvapila jedna věc, že dáváš kola na střechu. To já nedělám už pár let. Na kouli je to pohodlnější a při jízdě aerodynamicky i akusticky příznivější. Jsem zvědavý na dojmy až bude tvé auto zajeté a budeš moci naplno využívat potenciál.

pocketrocket 23.04.2018  08:54

« Re: móóóc pěkné autíčko

Ahoj,
      Polo se 110 kW bude taky moc hezky lítat. Ale chtěl jsem prostě něco více. Navíc mám služební auto (Volvo) a své Polo mám jako hračku.
      Podle informací dealera jsem byl první v čr co si auto převzal. Taky jsem s Polem GTI před svým převzetím nejel. Prostě jsem věřil, že to bude super. >:D
      Noo máme dvě jízdní kola o velikosti 29" a když je dáš za tak malé auto jako je Polo, tak z každé strany čouhá cca. 15 cm >:D Tak že, proto je dávám na střechu. ;-)

iudex 23.04.2018  12:40

« Re: Re: móóóc pěkné autíčko

Na jednej strane si tiež myslím, že 150 koní v subkompakte by malo robiť z auta slušný warmhatch, na druhej strane všetky testy tejto motorizácie sa zhodujú v tom, že ten subjektívny pocit nie je úplne zodpovedajúci papierovým očakávaniam. Ono nejde totiž len o výkon, ale aj o jeho podanie, ak je motor emisne pridusený, k tomu nejaké eko prevody a ešte aj motor s výfukom zvukovo utlmený, tak naozaj subjektívne to auto môže sklamať. Ale ktovie, možno to spraví ladený výfuk a hneď budú pocity iné, pretože objektívna dynamika tam je.

foto Verny-2013

Verny_2013 23.04.2018  21:27

« Re: Re: Re: móóóc pěkné autíčko

Tak rozdíl mezi 1,0 a 1,5 TSi je 25 Kw a 50 Nm. To prostě musí být znát. Jel jsem s tím motorem v Karoqu a dynamika byla více než dostačující. To jsem vzhledem k studenému a syrovému motoru točil jen do 4000 ot. Jasně znám ty testy kde 1,5 TSi novináři kritizují a auto koupím až když se s ním pořádně svezu.

iudex 25.04.2018  09:50

« Re: Re: Re: Re: móóóc pěkné autíčko

Určite, ja tiež moc neverím kecom, že 150k motor s objemom väčším o 50% (!) nie je subjektívne moc výkonnejší, ako trojvalec 1,0. Na druhej strane verím tomu, že ak k tomu niekto pristupuje tak, že 150 koní by už malo aspoň niekedy trhať asfalt (donedávna to bol výkon malých hothečov, napr. predminulá Fiesta ST), tak môže byť tým civilným naladením sklamaný. Ako píšem vyššie, výkon je jedna vec a jeho podanie druhá.

foto D-U-K-E-

D.U.K.E. 28.04.2018  12:55

« Re: Re: Re: móóóc pěkné autíčko

Budu reagovat jen na zminku o motoru 1.5 a to co je tu napsano bych podepsal, cetl jsem, ze 1.5 je daleko za ocekavanim, pak jsem pred koupi auto mel moznost projet 150 konovu 1.4 a 1.5 a v dravosti a nastupu je tam tezkej propad ve prospech stare 1.4....a jestli je o litr uspornejsi...neresil bych....

lakjems 27.07.2018  09:28

« Re: móóóc pěkné autíčko

Nevím, jaké jsou důvody pro 1.5, ale cenový rozdíl proti GTI je poměrně malý. Pokud vezmu Highline a to, co má GTI ve standardní výbavě (například LED světla), tak mi to 1.5 moc smysl nedává. Pokud teda nevadí trochu tvrdší podvozek. Ten dvoulitr je fakt super. Zatím jsem ho netočil na max, protože má jen 800 km, ale i tak to jede moc pěkně.
      :yes:

foto Delfin2

Delfin2 22.04.2018  15:39

GTI

Zdravím Ta,

Gratulujem k autu a prajem veľa pekných a bezpečných km. :yes:
    Nove Polo GTI je tiež moj veľký favorit na nove auto. Chcem sa opýtať ako je to s tým pripojením tel. ? Vobec to nefunguje? Da sa dat aj iný ako ten červený plast na palubovku?

PS: Biela je super, ale ja osobne by som bral čiernu perlet na koľko uz mam biele auto :-!

pocketrocket 23.04.2018  08:30

« Re: GTI

Ahoj, díky. Telefon naparuješ pouze klasicky bluetoothem. Apple car play proste nefunguje. Nenajede.
      Na palubku, lze dát ještě stříbrný lesklý panel, ale ten mi nevyhovoval. Hodně se v něm odráží světlo a "házelo" mi to prasátka do obličeje.
      Já jsem měl právě před tímto autem černou, tak že jsem šel do bílé ;-)

lakjems 27.07.2018  09:32

« Re: GTI

AndroidAuto normálně funguje. Jen je potřeba si objednat AppConnect, bez něj nejde nic z těchto připojení.
      Palubky v červené jsem se trochu bál, ale celkově se k tomu hodí víc, než ta šedá. Je to v matu a je to moc pěkné. K sedačkám a těm červeným detailům se to hodí velice pěkně.

foto GASmouseCZ

GASmouseCZ 22.04.2018  19:30

Polo GTI

Zdavím,
    Moc pěkné auto.Také přemyšlim o pořizeni POLO GTI podle mě je hezčí než Golf GTI,ale nemám dobré zkušenosti ohledně prodejcu tak budu rád ,když mě prozradíte toho vašeho.

pocketrocket 23.04.2018  08:32

« Re: Polo GTI

Ahoj, díky. Kupoval jsem ho v Porsche Brno. Do zprávy napíšu jméno prodejce. ;-)

foto Jirbor

Jirbor 22.04.2018  21:57

Polo GTI

Moc pěkne napsaná recenze odpovídající realitě. Mám stejné pocity a prožíval jsem stejné mučení při čekání :). Jen osobně jsem dodal rezervu a navigaci a šedý panel palubní desky. A naprosto souhlasím s tvrzením že golf GTI je už dnes spíše drahý než pěkný byť mám pro něj slabost. Měl jsem Golf GTI 2013 s manuální převodovkou a kdybych ho kupoval dnes byl by o 300 tisíc dražší. Nicméně je zapotřebí si uvědomit, že proti Golfu GTI je Polo GTI ve všech ohledech poloauto :-)

pocketrocket 23.04.2018  08:42

« Re: Polo GTI

Ahoj, díky.
      Co se týče rezervy, tak v době objednání jsem ji nemohl "zaškrtnout." Teď, ale uvažuji, že si ji dodatečně dokoupím. Mám díky reproduktorům v kufru docela dost míst pod podlážkou. Navigaci jsem neřešil, jezdím podle Waze.
      Aaa určitěje Golf GTI dospělejším autem, ale v mé ideální specifikaci "olízne" 900 tisícovou hranici, klidně i 1mio a za ty prachy už bych chtěl roční M140i.

foto Jirbor

Jirbor 23.04.2018  09:18

« Re: Re: Polo GTI

Každopádně jsi šťastný člověk s tou dobou dodání. Já objednával v říjnu a přišel mi počátkem února. Kámoš má objednáno taky a termín pořád v nedohlednu. Jinak rezerva v konfigu vubec nebyla nicméně prodejce jí tam dokázal nacpat do výroby. Koukám že jsi nebral 18' kola což je dle mého rozhodně dobře protože i na tech 17' je polo buď tvrdé nebo méně tvrdé ;-) jinak jako denní auto s občasným vyblbnutím naprostý ideál. Tak ať nám to jezdí.

iudex 23.04.2018  09:46

« Re: Re: Polo GTI

Aktuálne vie BMW spraviť veľmi zaujímavú cenu na M140i a dostať sa na cenu Golfa R (mám čerstvú skúsenosť). GTI je ale hoooodne nižšie nižšie.
        A ročné auto... ja by som bol skeptický. Ak to je predvádzačka, tak má za sebou asi dosť nešetrné zaobchádzanie zákazníkov (na zábeh či šetrenie studeného motora zabudni) a možno i samotných predajcov. A pri súkromníkovi je nanajvýš podozrivý predaj ročného auta, to vždy zaváňa nejakým problémom, inak by sa niekto ťažko s veľkou stratou zbavoval v podstate nového auta.

• 20 Reagovat !

iudex 23.04.2018  09:38

Pologolf

Gratulujem k malej rakete. Po dlhšej dobe zaujímavá recenzia a auto.
    Osobne ma od predstavenie Polo GTI dosť zaujalo, jednak tým, ako narástlo a dospelo vizuálne i priestorom a v prípade GTI najmä tým, že nazdory trendom má plnotučný dvojliter. Ako vlastník G7 GTI som uvažoval, či by mi do budúcna nestačilo aj o triedu menšie auto, najmä ak má v podstate rovnaký motor a dynamiku ako Golf GTI. Ak má človek väčšie rodinné auto s kufrom, tak Polo ako druhé úplne postačí, aktuálne je už dostatočne priestranné a dospelo pôsobiace, žiadna hračka či autíčko len do mesta. Pri štandardnom Golfe GTI by som teda asi uprednostnil Polo, tých 30 koní (donedávna len 20) je z veľkej časti vykompenzovaných nižšou hmotnosťou (aj keď Polo je prekvapivo ťažké na danú triedu), takže dynamicky by ten rozdiel asi nebol citeľný. Pri GTI Performance je to už trošku iné, ten výkonový odstup je tam väčší (45 koní naviac už bude rozdiel), ale hlavne samosvor bude cítiť, ako aj silnejšie brzdy. Btw. ten samosvor je dobrý nielen na okruhu a jazde na hrane, ale trebárs aj v zime, kedy má auto lepšiu trakciu ako auto s otvoreným difom. Takže v prípade záujmu o sporadickú návštevu okruhu by som priplatil za Golf GTIP, kto ale nechce závodiť, nemá 2 metre a má druhé väčšie auto, kľudne mu postačí Polo GTI. V podstate jediný problém som mal s farbou, keď PGTI nemá na výber jedinú zaujímavejšiu farbu.
    Tak nech dobre jazdí a robí Ti radosť. :yes:

foto D-U-K-E-

D.U.K.E. 26.04.2018  14:54

Polo x Golf....

Diky za skvelou recenzi, dobre jsem se bavil. Preji at je kazdy km zazitkem! Jsem ted ve stavu, v jakem jsem uplne byt nechtel...:-) planoval jsem totiz uplne stejny auto (zaklad plus pakety a dalsi vybava navic), cena, po slevach asi 600 tisic...pak jsem na showroomu vymekl a koupil za 490 tisic funglovku Golfa ve velmi dobre vybave se 150 konovou 1.4. Zlomila me cena a taky pak fakt, ze pri peclivem zkoumani na salone jsem si vsiml, ze jsou detaily, aby bylo dal jasne, kdo je tu Golf a kdo Polo....nicmene ted, jak jsem docetl tu recenzi, podival se na fotky, tak mam zase neskutecne cukani....

foto s0va

s0va 12.05.2018  10:42

Porsche Brno

Se divím, že i takoví nadšenci ještě chodí kupovat auta do Porsche Brno. Kór když nabízejí nejmenší slevy ze všech autosalonů v okolí. Já bych u těch arogantních hohštaplerů nekoupil ani tříkolku. :no:

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 12.05.2018  14:04

« Re: Porsche Brno

Minulý týden jsem v Brně zkoukl novou 911 Carreru 4 GTS a 911 Turbo S a oboje Porsche Brno, takže s prodejem asi problém nemají

pocketrocket 15.05.2018  08:58

« Re: Porsche Brno

Je to o lidech a schopnostech vyjednavat s lidmi. “Narazil” jsem na dobreho cloveka. Dnes si prebirame u Porsche Brno jeste golfika a verim, ze bude vse v pohode.

iudex 22.05.2018  14:25

Gumy

Na auto.cz sme mali debatu, aké gumy obúva PGTI z výroby. Na promo fotkách mali autá obuté buď Micheliny Pilot Sport 4, resp. Dunlopy SP SportMaxx, čo sú oboje parádne pneu kategórie ultra high performance (najmä tie Sport 4). Ale to boli príplatkové 18ky. Na sériových 17kach vraj sú len Micheliny Primacy 3, čo je taká stredná trieda, kategória premium touring. Čo máš obuté Ty od výroby?

white label 22.05.2018  15:08

« Re: Gumy

Na té "mojí" černé předváděčce byly 17" Pirelli, myslím, že P7.
      Tady vidím Micheliny, zřejmě ty Primacy 3.
      Jinak 18"ky sluší PGTI samozřejmě víc, ale už ty 17"ky jsou (ohledně komfortu) na hraně, takže bych si je asi taky dobře rozmyslel.

iudex 23.05.2018  08:48

« Re: Re: Gumy

Na malé auto s vlečenou zadnou nápravou a klasickým pružením by som určite 18ky nedával. Naviac Polo GTI má už tie základné 17ky prekvapivo pekné (čo pri základe nie je obvyklé, väčšinou si treba priplatiť, porov. 17ky na Golfe GTI), takže ja by som určite bral tie 17ky. Akurát tie pneu sú otázne, Primacy 3 sú všetko len nie športové gumy, sú to nástupcovia Primacy HP, ktoré som mal na Fordoch a ich kladom je hlavne vysoký kilometrový nábeh, rozhodne ale nie lepivosť. Skrátka viac eko ako športové gumy.

pocketrocket 24.05.2018  08:02

« Re: Gumy

Na autě z výroby jsou Michelin Pilot Primacy 3. Zatím spokojenost. Ale po sezoně cca 20 tis. km je vyměním za něco lepšího. ;-)

foto MuF-LM

MuF_LM 03.07.2018  21:01

« Re: Re: Gumy

zimní pneumatiky 215/45 R17 XL 91V ? Disky 7.5Jx17 5x100 ET 42 ? Středová díra 57mm ? :-|

white label 27.07.2018  15:05

« Re: Re: Gumy

Vřele doporučuji přejít na Michelin Pilot Sport 4, aktuálně nejlepší UHP pneu na trhu. Budeš se divit, co dokáže pouhá změna pneumatik stejného rozměru.

foto CRiss

CRiss 22.07.2018  20:56

Prodejce

Ahoj, prosím mužeš mi poslat kontakt na prodejce Tvého GTi ?
    Objednávám do výroby to samé, jen manuál a černou perleť.
    Díky

white label 27.07.2018  15:00

« Re: Prodejce

Místo nepraktické černé perleti bych zvážil metalickou Limestone Grey, naživo vypadá skvěle:
      [odkaz]

lakjems 30.07.2018  10:17

« Re: Re: Prodejce

Ano, mohu doporučit. Také jsem si jí vybral.

foto CRiss

CRiss 02.08.2018  12:09

« Re: Re: Prodejce

Ještě řeším kola 17" vs. 18", na ty naše silnice bude lepší volba 17", nicméně ty 18tky jsou parádní

white label 02.08.2018  13:59

« Re: Re: Re: Prodejce

Je to boj srdce a rozumu. Pokud se ti ty 17"ky (jejich tvar) líbí, tak proč ne, ale třeba mě se moc nelíbí, takže bych asi raději trochu "trpěl" s 18".

foto Slimak1

Slimák1 13.08.2018  14:03

Moc pěkné!

Ahoj, gratuluji ke koupi skvělého auta a přeji mnoho šťastně najetých km ;-) . Rozhodl jsem se také pro Polo GTI, ale předváděčku, protože do výroby je čekací lhůta masakrální. V kalendáři mám zaznamenáno 18.10.2018, tak se těším jak malej Jarda >:D . Co se týče barev, původně jsem chtěl také bílou, ale všude už vidím tolik bíle, že nakonec volba padla na černou perleť. Je škoda, že AppleCar ti nefunguje, měl jsem možnost si ho vyzkoušet a funguje skvěle, od iOS12 slibují podporu navigací třetích stran (Google Maps, Waze). Měl jsi příplatkovou výbavu App-Connect, který zahrnuje AndroidAuto a AppleCar? V případě, že máš zadní parkovací kameru, tak by šel doaktivovat.

foto jarrra

jarrra 31.01.  19:34

Eco mode

Prosím te, ted jsem si gti privezl domu. Ale nemohu se v navodu docist, ze se eco nedoporucuje. Kde jsi to nasel? Jinak mne prekvapil podvozek. V testovaci jizde to bylo prkno, ale obuti bylo 18. Na 17 kach je to uplna pohoda - jezdim mode comfort
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Soud v Pákistánu vynesl verdikt za heroin: Tereza (22) se zhroutila v slzách!

Soud v Pákistánu vynesl verdikt za heroin: Tereza…

Po více než roce od zadržení Terezy Hlůškové (22) na pákistánském letišti s kufrem plným drog padl tvrdý trest.…

Google představil herní platformu Stadia: Je prý výkonnější než PlayStation 4 Pro a Xbox One X dohromady

Google představil herní platformu Stadia: Je prý…

Google konečně vstoupil do herního světa. Právě před okamžikem představil novou platformu a způsob hraní. Stadia…

Jágr pomohl proti Jihlavě Kladnu k mečbolům. Vsetín ještě žije!

Jágr pomohl proti Jihlavě Kladnu k mečbolům. Vsetín…

Hokejisté Kladna porazili ve čtvrtém semifinále první ligy doma Jihlavu 5:3 a mají v boji o postup do baráže o…

SESTŘIH: Liberec - Boleslav 5:1. Favorit válcoval, hosté střídali brankáře

SESTŘIH: Liberec - Boleslav 5:1. Favorit válcoval,…

Hokejisté Liberce porazili v prvním utkání čtvrtfinálové série play off extraligy Mladou Boleslav vysoko 5:1.…

Pornografie, nebo umění? Unikátní japonské kresby měly novomanželům usnadnit svatební noc

Pornografie, nebo umění? Unikátní japonské kresby…

Název japonského uměleckého směru Šunga lze češtiny přeložit jako „jarní obrázky“. Toto japonské umění přelomu…

Ve Francii přituhuje, bránit žlutým vestám ve výtržnostech začnou protiteroristické jednotky

Ve Francii přituhuje, bránit žlutým vestám ve…

Úřední budovy a další místa po celé Francii budou tuto sobotu strážit vojáci z protiteroristické operace…