Suzuki Ignis (2006)

19.8.2007

V rodině vlastníme dva Ignísky. Jeden (stříbrný) ve verzi 1.3 GA a druhý (modrý) 1.3 GL. Verze GA je základní model,který narozdíl od GL normálně…

Suzuki Ignis (pellsi)

"-- skrytý --" 19.08.2007  19:00

davam 10

ale pridaj este nieco, nieake foto interieru a tak a bude to nielen s mojej strany za 10 ;-)

pellsi 19.08.2007  20:18

« Re: davam 10

jasne, diky. Pokusim se, jen to chce vice casu. ;-)

"-- skrytý --" 21.08.2007  19:43

« Re: davam 10

Taky dávám 10, moc pěkná recenze i fotky pěkně zpracované, ještě tak diesel, kdyby to byl.... ;-) :yes:

Konwi 20.08.2007  17:44

Moje auto

za 4 body? To jako hodnotíš oproti tomu svému? No dobrá. Svoje hodnocení měnit nebudu, nejsem ješitný, ale až někdy potkáš mondeo (nové i starší), třeba na parkovišti, tak vedle něj postav svoji krabičku a porovnávej, pak chvíli přemýšlej a pochopíš.

pellsi 20.08.2007  17:56

« Re: Moje auto

ne, jesitnej urcite nejsem, jen to hodnotim tak, jak se mi to auto libi, tento medel mondea se mi proste nelibi-promin. stejne mohu rici i o novem mondeu, ten predesly model byl dobry, co se tyce te me krabicky-tat urcite ji s mondeem porovnavat nebudu, jelikoz je to uplne jine auto a na jine uziti, my jsem si toto auto porizovali schvalne kvuli tomu, ze mame dosti prudky najezd do garaze a potom, ze se nam libila jeho stavba celkove-male, vyssi
      Krom toho tvuj clanek se mi moc libil, i fotky, tak nevim, v cem je problem.
      Ale rozhodne jsem to nemyslel spatne, jestli jsem se te dotkl, tak promin.
      Doufam, ze jako vysvetleni to staci

Konwi 20.08.2007  18:08

« Re: Re: Moje auto

o tvé ješitnosti nepadlo slova. pravděpodobně jsem byl namlsaný dlouhodobě dobrých hodnocení a to v kombinaci s přímo mateřskou láskou, kterou k vozu chovám, způsobilo to, že jsem napsal, co jsem napsal. Krabičku beru zpět. Určení tvého vozu chápu, sice bych asi nemusel mít dva, ale špatné auto to není.

pellsi 20.08.2007  20:07

« Re: Re: Re: Moje auto

ja jsem to asi taky prehnal, promin.To s tou laskou chapu, kazdymu se hold libi neco jinyho. Ne, ze by se mne tento model zas tak extra libil-jsem nadsenj z toho, ze je to takovy prditko, ktery docela jede a ta vyska se mi taky libi. Hlevne v zime a na rantle v GLobusu.
          To s tim hodnocenim me mrzi-prehnal jsem to. :-(

pellsi 20.08.2007  20:12

« Re: Re: Re: Moje auto

Jeste k tomu, ze mame prave dva. Brets z toho auticka byl tak nadsenej, ze si ho kupil taky-krom toho bylo v akci. A muzu rici, ze ac se to nezda, tak castokrate se stava, ze na parkovisti u obchodu u techto auticek cekaj lidi, aby se mohli zeptat, jak jsme s tim spokojeni, ze by si to taky chteli koupit. Osobne si myslim, ze pro zenskou do mesta nebo pro chlapa na chalupu je to dobra volba.

Konwi 20.08.2007  21:19

« Re: Re: Re: Re: Moje auto

Ok. Jezdil k nám topenář-živnostník a měl tohle auto. Nacpal tam kdeco. Alles gute ;-)

neregistrovaný: "Mmarek" [213.160.185.XXX] 21.08.2007  10:07

Jedina vec....

...co mi na tomto aute chyba je AWD.My ho mame a je to na nezaplatenie!Hlavne na cestu do hor :yes: to si potom mozem dat na auto nalepku: Marek a syn-zapadli ste?my vas vytiahneme! >:D ale inak super auto,byt tak zaregistrovany, tak dam 9.

pellsi 21.08.2007  13:56

« Re: Jedina vec....

To verim, to musi byt uplan bomba-prijmy me gratulace!

Poustnik 22.08.2007  03:18

Vov!

Hned na začátku recenze máš brýle, zamykání a lyžiny s měkkým i. Tož si to časem oprav... ;-)Ale co vás vedlo ke koupi dvou identických aut!!!???? To mi nejde do hlavy, přece si většinou člověk pořídí jedno větší na delší cesty a jedno menší na cesty do práce.....????? Ať sloužej! >:D

pellsi 22.08.2007  10:16

« Re: Vov!

Díky :*)
      Vysvetleni je proste, jelikoz kazdy bydli na ruznych mistech, tak proto mame shodou okolnosti stejna auta-uprimne receno byl jsem tez prekvapen, kdys si ho stricek koupil-hold je to to kouzlo, co nikdo, kdo nezazije, nepochopi-byl tim autem tak nadsenej, ze siho jako druhe auto koupil. Jinak nas vozovy park obsahuje krom Ignisku tez tridver.swifta(chystam se ho sem dat), skodu octavii a konce suzuki bandit.

"-- skrytý --" 22.08.2007  03:25

"Při pohledu z větší dálky působí jako masivní SUV"

:-) :-) Myslis treba jako Escalade? Tak tim si nejsem uplne jistej...;-)Ale mozna mas pravdu, jeste jsem ho na vlastni oci nevidel.. Jinak mi to celkem pripomina mazdu demio, at slouzi! :yes:

foto mehturt

mehturt 31.08.2007  12:37

hodnotenie mojho auta

Ahoj, k mojmu autu (Focus) som pridal fotografie.. mohol by si prosim ta zvazit nove hodnotenie fotografii? Dakujem

foto Paulie001

Paulie001 24.09.2007  13:37

Fotky

Ahoj, fotky byly přidány, tak se na ně kdyžtak mrkni

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 19.10.2007  17:27

Už sem přidal fotky tak jestli mi dáš trochu víc než 5?

"anonym" [82.150.168.XXX] 19.10.2007  20:31

Ignis odpovím na dotazy

Ahoj kámo,mám Ignise.Jestli se rozhoduješ a nevíš....klidně Ti odpovím,co vím.Sem línej psát do recenzí,protože je toho hodně a asi to lidi moc nečtou :-( .724 010 824

foto kostey

kostey 23.11.2007  18:19

hodnoceni u meho auta

Cus, mohl bych se prosim zeptat co mas proti Sierre RS Cosworth? Mas neco proti turbo ctyrkolce ze zlate ery automobilismu? Hodnoceni 6 bodu za moje auto mi prijde trochu malo. Musis mit teda asi duvod. A ten by me zajimal.
    Nepisu abys to hodnoceni zmenil, mne o to cislo co tam bude ani moc nejde, ale jen co nekdo "vyboci z rady" co se hodnoceni tyce tak by me zajimal duvod. Diky za odpoved.

pellsi 23.11.2007  18:30

« Re: hodnoceni u meho auta

Ty jo, by me zajimalo, proc, vzdy, kdyz dam nekomu o par bodu mene za auto, tak mi okamzite pise, co to je, jak je to mozne apd. Proste jednoduse se mi toto auto nelibi. TO je asi tak vsechno. Normalne 10 b davam opravdu nadhernym autum, 9 bodu take peknym autum, ktere me nak nadchly, 8 bodu peknym autum, 7 bodu normalnim autum, 6 bodu autum, kete mi nic nereknou apd...Si myslim, ze je to kazdyho vec, jak hodnoti. KAzdopadne fotky a recenzy mas dobrou a celkove hodnoceni podle toho vypada. Si myslim, ze je to normalni hodnoceni.
      Kazdopadne preji mnoho stastnych kilometru a at je spokojenost

foto kostey

kostey 23.11.2007  18:37

« Re: Re: hodnoceni u meho auta

no, presne takova odpoved mi staci. Dik
        PS: Ted jsem doplnil dalsi fotky ;-)

foto petr16

petr16 28.11.2007  09:32

změna hodnocení

koukám že jsi přidal nějaké další věci,tak jsem změnil hodnocení,suzuki je suzuki,takže za 10:)

"-- skrytý --" 29.11.2007  14:30

mmmoc pěkné.

asi si budeme pořizovat toto autičko do rodiny:)

pellsi 29.11.2007  16:43

« Re: mmmoc pěkné.

Muzu urcite jenom doporucit, ale kazdopadne nebrat tu zakladni verzy Ga, clovek potom toho lituje ;-)

"-- skrytý --" 14.12.2007  09:15

:))

Zdarec,už jsem přidal fotky a recenzi,nechceš mi přidat?Díky :-)

foto fusionman

fusionman 23.12.2007  16:05

hodnocení...

ti pěkně děkuju že si mi zkazil hodnocení . Neřeknu kdybys měl například fotky lepší,tak bych to bral jako motivaci , ale vzhledem k těm tvým . :no: Navíc jestli sis nevšim tak dení přísun fotek je max.30, takže fotky dnes ani lepší být nemohou .

pellsi 23.12.2007  23:44

« Re: hodnocení...

Takze...
      Nesnasim lidi, co si o sobe mysli, ze sou nejlepsi. TO ty v zadnym pripade nejsiv - jsou tu mnohem lepsi auta a jestli si myslis, ze tu zustanes na 10 bodech, tak na to rychle zapomen!
      Co se tyce meho hodnoceni, je to rize moje vec, kolik dam bodu, do toho si kecat nenecham, na to mam svuj vlastni usudek.
      Ford Fusion - takze je to dobre prakticke auto, ktetre se mi tvarove nelibi. Osobne jsme nad nim take zvazoval, ale dal jsem prednost Suzuki, jelikoz ma mnohem lepsi motor, to je ale asi tak vsechno, jinak podvozek a plasty ma urcite kvalitnejsi
      Ford. Design je ovsem ta hlavni vec, co se mi na nem nelibi. Dle meho nazoru techto aut jezdi jak nas..., cozmi taky vadi. Dokonce je nejprodavanejsim vozem od teto znacky, lide mu davaji prednost pred Fabii, coz plne schvaluji.
      Jeste jednou a naposled rikam, hodnotim podle sebe a tak hodnoti vetsina lidi, bohuzel, obcas se najdou dementi, co auto shodi umyslne, ze jím clovek da malo bodu.
      SAmozrejme, jakmile doplnis foto apd, hodnoceni upravim - to je logicke. Prece nebudu davat 10B za neco, co neodpovida jinym autem, kterym sem tyto body dal. To je asi tak vsechno.
      Jestli se tito nelibi, tak to je bohuzel tvuj problem, tak to tady chodi a hold si na to zvyknes, nebo se po.er. :-!

"-- skrytý --" 24.12.2007  00:00

« Re: Re: hodnocení...

Súhlasím s tebou. Nie je predsa možné, aby bol Fusion No1. Sorry, je to super autíčko, mne sa páči a ako druhé do rodiny sa hodí, ale neznášam ľudí, ktorý sa pchajú niekam kam nepatria a potom, keď ich triezvy názor niekoho zrelého zhodí z priečky číslo 1, tak sa budú hádať. Zváž kvality svojho auta oproti ostatným uverejneným. A maximálne mi je nesympatický postup: Mám tu dlhšie recenziu a málo bodov, teraz sa dáva viac, tak to skúsim zmazať a nahodiť znova, aby som mal väčší úspech... To neznášam. Už to tu pár ľudí spravilo a už len za to by som najradšej dal 1 bod! Preto som ťa radšej nehodnotil, milý fusionman. A ak si si nevšimol, tak je tu stupnica od 1-10 a ak by som používal všetky stupne tak za fotky by si mal 6b, za recenziu 6b a za auto 5b - výsledne 6 - to by ťa však asi natoľko vytočilo, že by si mi nahádzal jednotky od vrchu po spodok, ale nič to - tvoj vek tomu odpovedá, bohužiaľ...

neregistrovaný: "biker.pf" [213.192.2.XXX] 20.01.2008  13:01

Dotaz na špatné zavírání spolujezdcových dveří

Zdravim, ve své jinak výstižné recenzi uvádíš, že jste měli problém se zavíráním spolujezdcových dveří což bylo patrně vyřešeno postupem reklamace. Mohl by jsi, prosím, uvést co přesně s tím v servisu udělali. Mám totiž podobný problém. Neříkám, že by to bylo něco strašného, ale proč to nevyřešit, existuje-li jednodužší způsob než ten co mi nabídli v servisu. Tam po jistých pokusech o napasování dveří do správné polohy mi bylo sděleno, že jelikož Ignis nemá žádnou možnost nastavování dveřních pantů (myslim, že to ale nemá žádné z dnešních aut), tak jediná možnost by byla převrtat šrouby uchycení dveří. Touto cestou však rozhodně nepůjdu.
    Jinak Ignis, mám GL/AC Speed, doposud slouží jak má. Za více jak 2roky do něho liji pouze benzín a směs do ostřiků. Na delší vzdálenosti, především po dálnicích, bych rozhodně uvítal "šestku" páč při 130-ce 4000ot/min není zrovna úsporný režim motoru. Další mínus, k těm co jsi uvedl ty, bych zmínil citlivost na boční vítr (díky jeho výšce, avšak druhou stranou mince je prostornost pro osádku) a posléze při vyšší postavě šoféra špatný výhled ven vpravo omezený vnitřním zrcátkem (je v úrovni očí). Kryt zavazadl.prostoru mohli konstruktéři rovněž umístit výše. Místo na to tam je a o umístnění osvětlení "kufru" nad tímto krytem na stropě ani nemluvě. Takto spíše osvětluje kryt a ne kufr.
    V recenzi uvádíš tuhé řazení. U mě chodí přesně, lehce, občas je však problém tam dostat zpátečku.
    Překvapila mě kritika ošetření podvozku. Popravdě, tomuto jsem nevěnoval pozornost a ani jinde se nedozvěděl jakoukoli kritiku v tomto směru. Rozhodně však, až bude lepší počasí, tak to prověřím.

pellsi 20.01.2008  15:48

Dotaz na špatné zavírání spolujezdcových dveří

Na zacatek musim rici, ze servis Suzuki v Canocaru je na strasne urovni. Vse se snazi zahrat na vadu opotrebovanim apd. ALe ja se nedam, a proto kdyz to na me zkouseli jsem jim na rovinu rekl, ze nic platit nebudu a jestli se hodlaji tahle dale chovat, ze si budu stezovat na jejich hlavni pobocce v Praze. Tose zda zapusobilo
    ALe abych se vratil k tem dverim. Zkouseli na me, ze se zaviraji uplne stejne, jak u ostatni aut. Dokonce jsme to zkouseli i na novych v prodejne. MEchanik mi rekl, ze je to normalni a ze nechape, co se mi na tom nezda. Na toz sem mu rekl, ze to snad nemysli vazne a znova jsem ho presvedcil o opaku. Potom tedy rekl, ze s tim neco udelaji.
    Po reklamaci nasledovalo to, ze mi rekli, ze dvere jsou opraveny, a skutecne byly, ale pouze na dva dny, pote se tento problem opakoval. Bylo mi receno, ze dvere byly v obou pantech poutahovany. Uprimne receno, asi to bylo k necemu, dvbere, o ktere mi slo, se zavirji stejne blbe porad.
    Nevim, jestli je to zpusobeno slendrijanstvim tohoto servisu, bo proste se jedna o levne auto s horsi kvalitou.
    Mimo jine, ted mam zase problem s centralem. Uz jsem to byl 3x reklamovat. Zacalo to tim, ze nam z niceho nic nefungovaly dalkova ovladani, ani vymena baterie to nevyresila, tak jsem jel na reklamaci, kde mi to spraveno, sotva jsem dojel ale domu, a chtel auto zavrit, tak to nefungovalo, musel jsem pracne manulane pozavirat vsechny dvere. Po dalsi reklamci to bylo obdoben, tentokrtae se ale stale, ze zhorely 2 motorky na central, pry chybou spatne nastaveneho pocitace - prote vinou toho blba, co to spravoval.
    Nevim, az se fakt poradne vytocim, tak nekam zavolam a budu si stezovat nebi taky se nastvu a toto auto prodam. Ale jak rikam, auto je az na tyto vady v poradku, motorove nema chybu a funkcnost je taky dobra, az na tyto vyjimky.
    Jinak jsem take trval na vymene vzper u patych dveri. Dvere sesami nezvedaly az nahoru a to mi velmi vadilo. V servise se opet zacali vmlouvat na zime, jak je to ztuhle. To mi teda opravdu vyrazilo dech, a prijel jsem k nim, kdyz bylo nad nulou a fakt uz sem zacal byt az sprosty.
    JEdno ponauceni - clovek se nesmi nechat dat a musi si prosadit svuj nazor i pod pohruzkou stiznosti, ta jak je videt, na ne plati. Tak to zkus treba tak a uvidis. ROzhodne zadny prevrtavani
    bych nedelal!!To je nesmysl, jak rikam, u me naky povolily bo naopak utahly ty seouby, co to drzi ty panty a bylo. Ovsem jen na dva dny. Hold jsem si zvykl dat vetsi ranu. TO uz vydrzim, jeste tak pul druhyho roku a potom to dam do sveta.

"anonym" [83.208.164.XXX] 20.01.2008  15:51

Promin, za ty preklepy.

"-- skrytý --" 03.08.2008  16:44

Prosim ta mohol by si pridat foto palubovky-takisto uvazujem o vymene radia a chcel by som vydiet ako to vypada. Vdaka

foto Marikovec

Marikovec 21.11.2009  23:27

Igi

Nazdar aj ja mam Igiho uz 3,5 roku vo vybave GS. Mam tam 90.000 km a este nebola ziadna zavada. Motor je fakt super presne ako pises. Co mi zacina vadit je to tuhe perovanie, to z Teba poriadne vytrasie dusu. Crashtesty boli robene na Australsku verziu Igiho nazvom Holden Cruze a dostal tam 3 hviezdicky ... no nic moc teda, ale zase napr ten nemal bocny airbag a tak. Ale osobne by som s nim taky crashtest v reali nechcel absolvovat. No a to radio samotne zas nieje az taka katastrofa. Otrasne su hlavne origo repraky -papierove Blaupunkt. Tie sracky som po par mesiacoch vysklbol a dal tam JBL-ka a cuduj sa svete zvuk sa podstatne zlepsil. Potom som hodil aj na zadne plato ovaly Lightning Audio, co celkom zlepsilo basy, ale s odstupom casu sa mi to nevidi az taky super napad, pretoze je to dost neprakticke a zase az tak moc tych basov to nedodalo ako som cakal. Takze drzim palce nech sa dari

foto stevosk

stevosk 05.05.2010  16:15

Jednoduchá

Jednoduchá, ale za to obsažná recenzia s ktorej sa dozviete praktické informácie užívateľa. O živosti japonských agregátov som osobne nikdy nepochyboval, najmä ich lienárny nárast výkonu je nadmieru príjemný, preto ma neprekvapuje spokojnosť s motorom. Osobne si však myslím, že ak by som vyberal dnes auto od Suzuki s budgetom okolo 300 000, tak vďaka značnému poklesu ceny SX4, by som skôr dnes pozeral po tomto voze (ale autíčko už nejaký čas vlastníš a ceny boli vtedy diametrálne odlišné). Inak fotografie som si zo záujmom popozeral a našiel som v nich aj svojho favorita Jaguar XF (veru mať korunky na vyše určite ho beriem všetkými 10). No tak či onak, hoc je ešte čo vylepšovať dávam ti za 10.

pellsi 09.05.2010  08:47

Hyundai IX 35

Zdravím,
    tehda byla jina doba. Toto auto bylo za opravdu velice lakavou porizovaci cenu, SX4 se myslim teprve zacala prodavat (2006) a v te dobbe moc konkurence nebylo/Ford Fusion byl za uplne jine penize jak dneska.
    Jinak co se obmeny vozoveho parku tyce, zaciname se poohlizet po necem novem, technicky vyspelejsim a snad taky vetsim.
    Prvni myslenka koupit zase Suzuki samozrejme padla-SX4, osobne se mi zamlouva bud vybava GLX(mame v Swifta), a jsme naprosto spokojeni nebo levnejsi vybava s nahonem 4x4. Ovsem potom nas napadlo, proc jit vlastne do SX4, ktera ma jiz preci jen nejaky ten rok za sebou. Je to sice asi dobre auto, ale cenovy rozdil uz neni tak markantni vuci Skoda Yeti/zde me nadchla motorizace 1.2, kterou jsem si mel moznost i zaridit, ovsem cena priplatkovych dilu me odradila.
    Pri navsteve autosalonu v Lipsku me doslova nadchla IX 35 od Hyundaie, mel jsem moznost si ji zde i zaridit, a musim rici, ze je to auto skutecne perfektni. Cenovy rozdil oproti SX4 je sice kolem 90 tis. korun, ale je to zas uplne jine auto se srovnatelnou vybavou (SX4 ve verzi GLX), co se Yetiho tyce-nema to cenu vubec srovnavat, IX 35 ma v zakladu proste vse, nac si clovek jen vzpomene, za co by si u Skody draze priplatil.
    Jedna se o Hyundai IX 35 v zakladnim provedeni, ve dvoukolce s motorem 1,6 (v prodeji od podzimu), jehoz cena zacina na
    409 000 KC, a jiz tato verze obsahuje bohatou zakladni vybavu. Jedine co bych si priplatil, tak je metalicky lak a mechanicka klimatizace= 452 000Kc.
    Opravdu nechapu, proc lide tolik kupuji ten nesmyslne predrazeny Yeti (jen stredova loketni operka 5000 Kc, priplatek za 3. hlavov. operku, za operku na zadni lavici, za litaky, za radio, za pocitac,...proste uplne za vsechno:(