Volkswagen Passat (2005)

16.4.2008

Takže na začiatok napíšem o čom vlastne budem písať... Budu to moje bezprostredné postrehy a zážitky.. všimol som si, že este tento model tu chýba tak…

Volkswagen Passat (pe3k)

foto Rysguf-

Rysguf. 16.04.2008  22:19

Goooood

Tak toto by som bral :-) Nepridas casom este viac foto (detaily), nech sa pokochame ;-)

pe3k 16.04.2008  22:25

jasne popridavam umyjem a hodim nieco.. vsetko som to poskladal na rychlo...

Citroenjehistorie 16.04.2008  22:26

Passat

Ono otazkou je,jestli jsi koupil Pasika se 70tis km najetymi km.Jinak se mi strasne libi jak normalni clovek dokaze posuzovat jizdni vlastnosti kdyz jsou hlavne v teto dobe takrka(krom par pripadu) vyrovnane.Jinak v praci tehle Pasiku mame asi 10ks a je fakt ze B5 byla spolehlivejsi.Nicmene zadna hruza se taky nekona.Vesmes to byly hovadiny.Dneska si ale opravdu nevyberes.S*rou se uz vsechny auta. ;-)

pe3k 16.04.2008  22:31

« Re: Passat

aby som to uviedol na pravu mieru.. vozim auta zo zahranicia a fakt dokazem posudit jazdne vlastnosti toho alebo tamteho auta.. mam oblubenu trasu a viem co si tam mozem dovolit a citim ako sa ktore auto chova.. toto je rodinne auto kupene ako nove.. popri tom som sa vozil uz na vselicom a viem docela posudit co kde je lepsie horsie.. a mondeo bolo fakt super :)))
      a s tym dosieranim suhlasim... mechanik mi povedal ze spolahlive auta skoncili rokom 2003 teraz uz sa tomu hovori umela zivotnost:)) :yes:

Citroenjehistorie 16.04.2008  22:39

« Re: Re: Passat

S tim rokem mas naprostou pravdu.Ale dam ti priklad.Kamarad je blazen do Audin 80 Coupe.Jsou to ty starenky.Oba 2,3 5-valce,oba kompletni generalky a v zatackach byl cc o 10km/h pomalejsi.Pak jsme si je vymenili a hadej.Presne naopak.Bylo to pouze pneumatikama.Rozmer stejny,ale jiny vyrobce.A neveril by jsi jaky to byl opravdu rozdil v pocitu rizeni toho auta ;-)

Citroenjehistorie 16.04.2008  22:42

« Re: Re: Re: Passat

Tim chci jenom rict ze je to velmi osemetne.A rozdily se dnes uz takrka smazavaji...

pe3k 16.04.2008  22:49

« Re: Re: Re: Re: Passat

s tym suhlasim auta sa tlacia na hranice moznosti a kym sa nepride uplne s niecimnovym (auta zacnu lietat) tak rozdiely sa budu zmensovat este menej....
            ja mozem porovna mondeo 2004 a passat 2003 rovna cesta okolo tatier... 170 na jednom aute 170 na druhom tak passat bol podstatne nekludnejsi, proste tu rychlost som citil... a mondeo bolo v klude... zasa tam moze byt vela faktorov tlmice gumy..... ale ja som sa lepsie citil v mondeu...

foto Johny-Rico

Johny.Rico 16.04.2008  22:27

Nejlepší jsou ty sedačky...a ne světla.

Jsou to jedny z nejlepších sedaček, ve kterých jsem v dané třídě seděl. Jasně, v novém Superbu jsou lepší, vyzkoušel jsem to na autosalonu, ale v aktuální výrobě a v této třídě nemají konkurenci. Perfektně drží, nebolí z nich záda a vypadaj nádherně. Jinak super kára. :yes:

"-- skrytý --" 16.04.2008  22:35

Tak další passat do rodiny ale o něco novější no >:D >:D ...ty sedadla nemají chybu celkově hodně povedené auto..A jezdil si někdy s 2.5tdi že by si mohl porovnat tady s tím jaký je tah motoru, výkon je skoro stejný..

pe3k 16.04.2008  22:39

« Re: Motor

no asi 1500km v kuse na audi A6 2,5 quatro.. len ten motor nebol uplne OK a auto je tahsie ako tento passat takze rozdiel moc citit nebol.. skor to quatro som citil ked na dialnici sa spustil lejak a auto v uplnej pohode cez kaluze vody :)))

rozmyslam nad upravom riadiacej jednotky bez velkeho zasahu viem z toho dostat 170koni.. tak uvidime.. ale zatial do toho nejdem

"-- skrytý --" 16.04.2008  22:57

« Re: Re: Motor

No musí to jet dobře 103Kw na docela lehké auto..Vím co dělá těch 110Kw v našem kombíku..Tak hodně štastných km a nohu z plynu.. ;-) ;-) ;-)

Viskup Robert 17.04.2008  14:25

« Re: Re: Re: Motor

No nechodi to bohvie ako . Mame 2 TDI ale 4motion a to naozaj nechodi dobre.

PeT-a (RSKa) 16.04.2008  22:42

Pašík

No nádhera......Kámošův taťka má ten samý a očas si ho půjčí a přijede s ním do školy ;-) .Jede vážně skvěle...vrrrrrrmmmm :-)

Ať slouží...... :yes:

"-- skrytý --" 17.04.2008  08:25

Passat

Konečně člověk kterej nevychvaluje passaty do nebe jako každej člověk v tomhle stáťě (nevím jak v SK ale ČR jo.)Passat je auto jako každý jiný já mám Mondeo Ghia r.v.2001 a kamarád má Passata taky plná palba r.v.2000 a ty auta se nedají srovnat jediný co má lepší tak spotřebu (oba nafta já 2.0 TDDi on 1.9 TDi)

foto EskiMag

EskiMag 17.04.2008  10:27

Rezonancie

Ahojte. Mame presne rovnaky Passat (r.v.2006, +parkovacie senzory vpredu vzadu) a je na nom nabehanych cca. 12 000km. A mas pravdu s tymi rezonanciami, nieco sa pri prechode nerovnosti ozyva niekde od zadnych okien. Nespomenul si senzor zapnuteho pasu, ktory pri vypnutom pase pipa neprijemnym zvukom a zatial sme neprisli na to, ako ho vypnut (jedine zapnut pas). Je to dost otravne, lebo vela ludi, ktorych clovek vezie ako spolujazdca, nie je zvyknutych si pas zapinat. A ta rucna brzda riesena tlacitkom je podla mna viac na obtiaz, ako prinos. Dalej sa podla mna na tych sedackach dost poti zadok a chrbat, aj ked teda bocne vedenie maju super. Kamos ma na podobnom Mondeu 2005 moznost odvetravania sedaciek, co je velmi uzitocna funkcia. Tak isto mam pocit z klimatizacie, ze je dost problem na nej nastavit nejaku optimalnu teplotu, vkuse s tym musi clovek hybat, aby mu bolo v aute prijemne. Tak isto dazdovy senzor je trosku divoky, lebo obcas pri jemnom dazdi ma tendenciu po skoro suchom skle zotierat stieracmi, co teda prednemu sklu (vyhrievanemu=drahemu) rozhodne neprospieva. Dalej otvaranie kufra dialkovym ovladanim ma v zime problemy a veko kufra sa po odomknuti nadvihne len nejakych 10-20 cm a zvysnu drahu mu clovek musi pomoct rucne, cize ta funkcia vlastne v zime neplni svoj ucel.

foto -Teddy-

_Teddy_ 17.04.2008  12:17

« Re: Rezonancie

He, nemam passat, ani mondeo, ale ako keby si pisal o mojom aute! Senzor nezapnutych pasov mi ide mimoriadne na nervy: je tak citlivy, ze ked polozim na vedlajse sedadlo malu tasku, uz sa ozve. A niekedy sa rozblaci aj pocas jazdy, prejdem cez daku nerovnost, taska s dokladmi, penazenkou a novinami podskoci, dopadne na sedadlo, a uz to ziape...

Klima - podobne. Bud mi z toho ide zima, alebo teplo. Mozem nastavovat co chcem. Dazdovy senzor - to iste. Funguje si ako chce, podla toho ci prave nan (na ten senzor) dopadla kvapka vody alebo nie. Obcas stierace behaju aj po suchom skle, a inokedy sa zas nepohnu aj ked uz cez vodu skoro nic nevidim. Radsej by som mal klasicky cyklovac...

pe3k 17.04.2008  12:42

« Re: Rezonancie

suhlasim s tebou a je pravda ze co to este som mohol spomenut.. doplnum ten moj clanok.. co sa pasov tyka mne pipaju tak cca 2min a potom to prestane skusi si to:) inak da sa to zrusit cez softver vo vw ked mas nejakeho znameho ti to spravi... + tien dazdovy senzor.. mne tie stierace chodili ako bludne ovecky no po kamaratovom sezizeni je to OK:) ono to auto ma uz fakt dost elektroniky a niekedy je to na obtiaz.... a sedacky uatial som sa moc nepotil jedine ked mi brat v lete nastavil vyhrievanie na 5-ku a ja som si to vsimol po 30 km... a to uz som mal cely chrbat a * mokru :))

ByCool 17.04.2008  13:14

« Re: Re: Rezonancie

musim dat za pravdu aj mne to po dvoch minutach prestane pipat, bo ja po meste jazdim bez pasov... inac ja som pocul ze prve B6 mali nejake vyrobne nedostatky, preto som cakal rok, bo asi tak trva kym vychytaju nejake vyrobne chybicky krasy, to mi potvrdil aj predajca... inac co sa spotreby tyka, je to uzasna, ja som velmi spokojny, predtym som behal na 307SW 2,0HDi a ten mal ovela vyssiu spotrebu... inac ja som s nim celkom spokojny, akurat by som bral silnejsi motor :-!

pe3k 17.04.2008  13:21

« Re: Re: Re: Rezonancie

to ti mozem odporucit jednu firmu pozri web www.maxtdi.com
          kamarat ma tam od nich spravenu octaviu II. zo 105koni na 140 a ide skvele a k tomu mu klesla priemerka o 0,5litra:)
          ja som na to pozera a tento passat sa da prerobit zo 140koni na 170konikov... takze to by uz mohlo stacit ;)) a su na ich stranke aj nejake recenzie cize nemalo by to byt na motor taka zataz ako si ludia myslia...

ByCool 18.04.2008  09:08

« Re: Re: Re: Re: Rezonancie

znie to zaujmavo, ale ja este splacam leasing, musim este rok pockat

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:56

« Re: Re: Rezonancie

no,no,no, to beriem iba ako obrazne, ked si zistil v lete az po 30 km vyhrievanie sedadla na 5-tke. ;-)

Viskup Robert 17.04.2008  14:32

« Re: Rezonancie

My sme mali zatial tieto probl.: hned ako malo auto cca 1300 km tak nastal problem ze auto vobec netahalo, bol problem rozbehnut auto na 90km/h. S touto vecou sme bol 3x v servise lebo sa to opakovalo.Dalsia vec bola tiez asi na 3x , dostal sa olej do chladiacej kvapaliny, menili tam nieco a potom 2x menili nadobku chladiacej zmesi a par krat sme tam museli ist na preplachutie chladiaceho okruhu. Dalej nam menli xenon lebo uplne odisiel.Teraz mame cca 67000 km a ozyva sa vrzganie od prednej napravy. Najviac asi rozculuje nenormalne vrzgajuca mreza kvoli odpoctu DPH. Ja cakam teraz na novy passat ale benzinovy a dufam ze uz budu vysetky muchy vychytane a bude bez problemov.

pe3k 17.04.2008  15:14

« Re: Re: Rezonancie

tak vela stastia ;))) ja vychytavam muchy za pochodu

"-- skrytý --" 17.04.2008  15:56

Ahojte

mam tiez nieco podobne akurat 2.0 TFSI. Ked citam tento prispevok tak mi to pride ako keby som ho pisal ja :-)

dazdovy senzor a elektricka brzda su super veci len niekedy treba mat krystalovu gulu aby clovek vedel ako sa v danej situacii zachovaju.

Rezonancie - uz som s tym bol 2x v servise. Zatial mi rozobrali dosku pod zadnym sklom, ale vobec to nepomohlo. teraz mam ist znova, zevraj sa musia dostat az k plechom a tam nieco vyriesit ;-). Tazke som zvedavy!

rozmyslam ze tiez napisem podbnu recenziu - myslim ze to dost pomoze ludom rozhodnut sa pre dane auto na zaklade dlhodobejsich uzivaetlskych skusenosti ...

pe3k 17.04.2008  17:16

« Re: Re: Rezonancie

tak to urcite ja som to pisal hlavne pre to aby si ludia vedeli ze NEKUPOVT rocnik 2005:)))

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 17.04.2008  16:27

« Re: Rezonancie

mam jettu 2005 a signalizace nezapnuteho pasu se vypne asi po minute ale nevim jak je to pasaku!!! :-!

ByCool 18.04.2008  09:21

« Re: Re: Rezonancie

rovnako po dvoch minutach, uz sme to tu pisali viaceri :-!

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:50

« Re: Rezonancie

Pipanie zapnutia bezpecnostnych pasov - ano, je to obtazovanie pre ludi co nemaju tendenciu si ich zapinat, ale ide o jeden z bezpecnostnych prvkov, ktore su medzi hodnotiacim kriteriom bezpecnosti vozidiel, dost podstatne. Ten co nie je zvyknuty, ten si ho pri tomto zvuku zapne. Mam tiez Passat 3C a tak ako sme neboli ja a moja rodina zvyknuti, zvykli sme si a uz automaticky zapiname pas. Rovnako sa spravaju po otazke: co to pipa, ludia, ktorych veziem. Ide o bezpecnost, nie tvrdohlavost, takze sila zvyku a nie je o com ;-)

Elektronicka rucna brzda - tiez diskutabilne. Celkom sa mi paci, len neviem ako sa da odblokovat, ked mam vypnuty motor a chcem ju len deaktivovat a posunut auto kusok vpred - vie niekto? Dakujem

pe3k 25.05.2008  22:22

« Re: Re: Rezonancie

rucnu odblokujes ked mas kluc v zapalovani a dlhsie podrzis tlacidlo rucnej.. ona sa uvolni!

"-- skrytý --" 15.05.2008  15:53

« Re: Rezonancie

...aha, este na jednu vec som chcel reagovat - otvaranie kufra dialkovym ovladanim. Tento typ, ktory mas ty, mam ho aj ja, nepracuje so servomotorcekom. Pracuje len na obycajnom principe vyvazenia a klzania sa po drahe, takze ked je chladno, vsetko je "tuhe". Elektronicky odomykas len zamok kufra...

foto Konwi

Konwi 17.04.2008  16:45

Jsem velice rád, že se někdo rozepsal i o negativních zkušenostech s VW. Všeobecně je totiž ražen slogan "VW über alles". Člověk, který si kupuje auto této kategorie a tohoto stáří (mládí) pravděpodobně nemůže počítat s tím, že se mu začne vozidlo s**t pod rukama. Přeji ti, aby se ti propříště závady vyhýbaly.

pe3k 17.04.2008  17:15

« Re: spolehlivost

dik moc... dufam ze dalsie auto bude lepsie a asi to bude nove mondeo... potom bude dalsia recenzia :)) je pravda ze to co sa deje s tym passatom som vobec necakal ale co uz... moja smola :-!

Viskup Robert 18.04.2008  08:44

« Re: Re: spolehlivost

Mondeo je super ale jediny motor ktory sa mi tam pozdava je 2,5T a ten sa zase neda skombinovat s automatom. Aj pri passate je zaujimave ze si mozete pri 2.0 TDI vybrat 140PS+ 4motion alebo 170PS+DSG, neda sa proste skombinovat 170PS+DSG+4motion.Takze nakoniec som skoncil pri 3,2 V6 4 motion DSG.

foto Jozki

Jozki 18.04.2008  09:45

Letisko.

Na ake letisko sa chodis vyblaznit ? Tiez by som si rad nasiel nejaku velku peknu plochu aby som si vyskusal nejaky ten smyk, zvladnutie smyku a pod.

foto Lubosss1

Lubosss1 18.04.2008  14:03

takze

pozri si toto [odkaz] a toto [odkaz] a mozno pochopis, co som tym chcel naznacit ;-)

pe3k 18.04.2008  15:16

« Re: takze

hej viemc o tym chces naznacit.. no u nas sa tomu hovori B7 oficialne je to B6-tka... chapem ta.. no daj si do googla B7 a uvidis co ti vyhodi nie som jediny co pouziva B7... ale prepisem si to na B6 aby bolo vsetko OK ;)

foto Lubosss1

Lubosss1 18.04.2008  17:57

« Re: Re: takze

ja viem, ze vela ludi si mysli, ze je to B7, pravdupovediac som si to spociatku myslel aj ja ;-) evidentne je guuugl omylny >:D

Deutscher 18.04.2008  17:29

jojo

veľmi pekný model. máš to za 10 bodov. a ešte jedna vec. v recenzii píšeš, že ak odomkneš auto tak to osvetlí okolitý priestro. OK. ale to sa dúfam nezapnú xenóny ?!?! (pardón Bixenóny :-)

pe3k 19.04.2008  17:39

« Re: jojo

hej xeony sa rozsvietia a svietia... je tam senzor na svetlo.. cez den seony sa nezapnu ale ked uz je sero alebo noc tak sa rozsvietia xeony a svietia kym nesadnem do auta a nevlozim kluc...

Deutscher 21.04.2008  15:12

« Re: Re: jojo

uz som sa o tom presvedcil na jednej Octavii... n oono je to pekné, ale nemyslis ze potom sa skoro znicia tie svetla ??? starter vybojka a tak... no ja neviem

"-- skrytý --" 15.05.2008  16:00

« Re: jojo

ta vec sa nastavuje cez palubny pocitac. bud chces aby ti svetla zasvietili (Comming Home ci ako sa to vola), ked odomykas auto a dalsia moznost je, aby ti svetla svietili aj ked auto zamykas a odchadzas. nastavis si tam casovy interval, kolko sekund to ma byt.

foto mate59

mate59 18.04.2008  21:33

Passat

Mám dojem,že s ním nie si až tak spokojný.Perfiš recenzia,ja by som sa ho asi rýchlo zbavil. :-!

foto 507

507 19.04.2008  13:31

Chlapček?

Pe3káčko, ako si vytočil ten motor keď sa prepol do núdzového režimu? Cez 5000? Alebo si ho snáď vytáčal ešte za studena?

pe3k 19.04.2008  17:47

« Re: Chlapček?

ako blbec zasa nie som hej...turbo je blbe a to ti povie ktory kolvek technik... chyba je asi taka napojilis me to na PC a isli sa vozit.. zaradim 3-ojku otacky tak cca 1500 a plyn k podlahe a potom uz len na diagnostike pozeras ako sa chova turbo.. je tam nejaka hranica 2,4 (asi bara tlak v turbe) a ked tu hranicu prekrocis tak sa motor prepne do usporneho rezimu.. takze mne to po chvili skonci na 2,6 a o 3 sekundy vypina sa motor:)) a to robi stale nie ze raz.. a mozem mat zaradenu 4 5 alebo 6-tku :-) a pred tym som motor niako nekatoval vzdy sa najprv nahrial na prevadzkovu teplotu a po rychlejsej jazde nechalo sa turbo schladit :-) takze ja asi na vyne nebudem.. a este motor mi vypina pri 3000 otackach..

Deutscher 22.04.2008  13:26

« Re: Re: Chlapček?

takýto problém som mal na VW BORA. jednoducho auto úplne stratí výkon a hotovo, ale mne sa do núdzového režimu neprepínal. Problém bol tiež v turbe... a tiež kvôli tlakom. Bola tam chyba v hadiciach. Tie tlaky išli preč a nie tam kde mali :-))) A vtedy som mal problém ten, že o 2 dni som mal ísť na dovolenku hhehe :-) ;-)

pe3k 22.04.2008  21:12

« Re: Re: Re: Chlapček?

no ja som uz objednany na piatok na vymenu turba.. definitivne je to "PRASKNUTE TURBO" nevedel som ze aj take sa moze stat:))

"-- skrytý --" 02.05.2008  10:03

Pochvala

Auto super , recenze super,doplň fotky a máš čistou 10 ;-)

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 02.05.2008  13:14

Super kara a pěkna recenze

Jak přidáš foto napiš rad bych ti dal větší hodnoceni.

"-- skrytý --" 04.07.2008  11:03

Jak to je s motory v Passatu?

Ahoj, prosím Tě, nevíš, jestli se teď už všechny Passaty 2,0TDI mají technologii Common-rail?Nebo třeba jen silnější varianta? ;-\

"-- skrytý --" 04.07.2008  11:41

« Re: Jak to je s motory v Passatu?

už i 2,0 140 ps

"-- skrytý --" 04.07.2008  12:25

« Re: Re: Jak to je s motory v Passatu?

Super, díky moc, četl jsem o tom i na stránkách VW, ale nebyl jsem si jistý. ;-)

"-- skrytý --" 04.07.2008  19:53

« Re: Re: Re: Jak to je s motory v Passatu?

Oni jednoduše provedli změnu a nic o ní neřekli. Jediná zmínka byla v prospektech v kolonce "Příprava směsi".

foto tomikadze

tomikadze 02.09.2008  16:08

kombinacie

tak ako bolo niekde pisane, passat ma blbu kombinaciu motorov. Mozno by stalo za to TDi commonrail +DSG+4motion. Celkovo mam na passat averziu ale tato kombinacia by bola celkom k svetu. Hlavne ze uz to nie je ten zetor PD

foto kolmar

kolmar 11.08.2009  01:11

gratulujem

No tak gratulujem k predaju tohto "ludoveho vozidla". Ja osobne VW velmi v laske nemam, hlavne pre tu spolahlivost, vela ludi si mysli ze to je kral kralov, no vela aj pohori, tvoju recenziu rad pouzijem pre neveriacich... Inak ostavas v koncerne? co za motor mas v A4-ke... nechcel si ist do japoncov napr. new Accord?? toho mam velmi rad :yes: , inac nech je spolahlivost v audine lepsia a nech jazdi bez problemov...

pe3k 23.01.2010  19:54

« Re: gratulujem

po dlhej dobe som sa tu pozrel "do mojej garaze" a co sa audi tyka koncer sedi ale auto ako keby bolo uplne ine :-) motor je "ten isty" 2,0 TDI 145koni ale zaroven je uplne iny.... prechadzal som to s mechanikom-jeden dobry znami a porovnavali sme to v jednoduchosti su tam uplne ine komponenty :-) ine vstreky ine turbo ine riadiace jednotky a tak.... proste zatial spokojnost ma to nabehanych 10 tis a pohoda :-)

"-- skrytý --" 18.02.2010  15:42

a4