Smart Fortwo (2007)

3.7.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "David0600". Je to roztomilé živé autíčko pro dva lidi. S překvapivě velkým kufrem. Dá se přepínat mezi…

Smart Fortwo (David0600)

"-- skrytý --" 03.07.2007  13:10

Parkovaní

jednou sem stimhle autickem jel parkuje se stim uplne vyborne a ta fotka stim stanem je dost dobra :-)

"anonym" [81.91.213.XXX] 03.07.2007  16:03

s

na tak malé auto překvapivě hodně pohodlí :-|

neregistrovaný: "Ondra" [195.70.139.XXX] 28.08.2007  12:38

« Re: s

Nezdá se to ale měl jsem ho půjčené a je to luxusní pohodlné auto s dostatečným kufrem pro 2

"-- skrytý --" 03.07.2007  17:24

Nazdar kolego!

Toho tvyho smarta znam,byl to prvni exemplar co jsem videl nazivo,v centru u Krone.Kazdopadne nova generace je urcite kvalitnejsi nez prvni,a i vypada lip,takze gratuluju ke koupi.Jo,a az se vas tam narve sedm tak napis,vyrovnas muj rekord.A mas 20cm navic,mnas to snazsi....no nic,tak at slouzi,prcek... ;-)

"-- skrytý --" 03.07.2007  18:42

« Re: Nazdar kolego!

Nejen první co jsi viděl na živo ale i jeden z prvních co sem dovezli. Testování kolik se nás tam vejde asi zkoušet nebudu alespoň zatím ne. Jinak co coopřík jak šlape? Jinak ten držák co jsem od tebe kupoval na staré F2 o.k. :-)

"-- skrytý --" 03.07.2007  21:25

« Re: Re: Nazdar kolego!

jo to jsi ty?aha,tak to je v poho.LAska ke smartu trva a trva,koukam.Cooprik slape,ale se slzou v oku vzpominam na uspornost smarta....

"-- skrytý --" 04.07.2007  10:32

« Re: Re: Re: Nazdar kolego!

jj, to já vzpomínám taky s tam tim jsem jezdil za pět s plynem pořád na podlaze, ale zase to tak nejelo jako tenhle

foto random

random 04.07.2007  07:50

spotreba

TA spotreba mi pride naozaj vysoka :-| . Ale mam slabost pre mele prakticke auta do mesta takze to mas u mna za 9.

"-- skrytý --" 04.07.2007  10:20

« Re: spotreba

Taky se musím přiznat že ho moc nešetřím

foto kulhys

kulhys 04.07.2007  10:25

Drift smart

A nemusi byt ani turbo :-)

foto Aischylos

Aischylos 04.07.2007  14:00

Nádherný kousek, fotka se stanem nemá chybu a parkování můžu jen závidět... :-) ať jede...

foto Novic-Porsche-team-GT-R-team-

Novic (Porsche team/GT-R team) 04.07.2007  14:09

s tim parkovanim jsem slysel ze uz to neni jak u predchoziho modelu protoze ten novy je delsi tak pry to uz nejde tak parkovat ale jak ted vidim u tvyho auta tuhle fotky tak nevim cemu mam verit ;-\

ale jinak je to krasny auto a jako uvodni fotografii bych dal tu s tym stanem ta totiz nema chybu,davam 10 bodiku a zkus ohodnotit i moje ;-)

"-- skrytý --" 04.07.2007  17:26

smartík

jak je ten smartík zalezlej ve stanu,to je k sežrání jak je to rozkošný :-) :-) :-)

neregistrovaný: "Miki Darren" [195.168.52.XXX] 11.07.2007  07:34

Sak ta to zozerie

Smartik je super, ale ta spotreba to je dost čéče. Ja sam mam ForFour 1,1 55kw, ale drzim sa na 5,6 l/100 s tym, ze to moc nesetrim a predbiehanie na trojke pri 5000 otacok je bezne. ale no priznam sa uz som spravil aj 8. Ale drzim palecky s tvojiom novym smartikom

"-- skrytý --" 11.07.2007  12:56

« Re: Sak ta to zozerie

To jo, ale jezdím s Tím hlavně v centru párkrát už byl na větší vyjíždce ale více méně po dálnici celou cestu na omezovač. Uvidíme časem až pojedu někam dál po okrskách to snad půjde dolů

Mexican82 05.08.2007  13:11

Prakticke auto??

no asi sa majitelia a fanclub smartu urazi, ale nechapem ludi co si nieco takeho kupia. Predrazene imageove vozitko.. jedina vyhoda je to priecne parkovanie - ale v CR a SR su za to vacsinou pokuty

za take prachy sa oplati kupit nieco rozumne 9napriklad aj trojiky z kolina, alebo nieco zo segmentu B.. a ostane tolko penazi, ze clovek moze prenajat parkovacie stanie v meste a XY plnych nadrzi benzinu

uprimne by ma zaujimalo ci majitel siel na cetu do chorvatska sam a v kufri mal len pohodenu kreditku od AMEXU.. aj ked nevozim tonu konzerv ako moji krajania, nejake tie veci proste treba niekam dat.. takze Smart tak maximalne do Praglu, vsade inde je tolen predrazena hracka

"-- skrytý --" 05.08.2007  22:41

« Re: Prakticke auto??

Jak píšeš u své fiesty máš kufr 284litrů, smart má 220l pokud vyndám roletku má po střechu daleko větší kufr než tvůj ford sice tam nedám čtyři lidi ale byl jsem ubytovaný v kempu takže jsem měl s sebou stan spacáky židle stoleček a mnoho dalších věcí které jsou k tomu potřeba a s místem sem neměl problém kdo s tímto autem někam nejel to nepochopí, a to že píšeš že je to jen auto do práglu vůbec nevíš o čem píšeš protože s tím autem můžeš jet kamkoliv díky kvalitnímu interiéru a hlavně sedačkám, to e je podle tebe předražené to si myslet můžeš ale jakou výbavu a motor máš ve svém fordu? a nesmíš zapomínat že výrobce je MB, který k levným vozům nepatří protože nemusí. Co se týče k autům z kolína pardon ale nechtěj mě urazit je to sice auto pro 4-5osob >:D ale kam by si ti lidi dali věci když to vpodstatě nemá žádný kufr to že to koupíš za dvě kila v základu je sice hezký ale zkuz si tam hodit výbavu co mám ve smartu a pak se můžeme o tom bavit. A hlavně jízdní vlatnosti!!!!!!!!!!

Mexican82 30.08.2007  15:24

« Re: Re: Prakticke auto??

dakujem za vyborne hodnotenie, dal si mojmu autu 1 bod .. osobne to neberem tragicky, medzi 6-10 sa to strati.. ale k veci.. ano Fiesta je v mnohych aspektoch podobna.. nezabudaj ale ze jej cena v porovnatelnej vybave je asi o 100 000 menej.

stale trvam na tom, ze smart sa mimo Prahy nema moznost uplatnit

"-- skrytý --" 31.08.2007  11:57

« Re: Re: Re: Prakticke auto??

to bych chtěl vidět ve fiestě esp,automatickou klimu a automat? tak si to nejdřív pořádně spočítej a pak zase napiš, jinak teď sem se smartíkem najel 5tis km úplně bez problému po evropě. a byli jsme i na srazu smartů v rakousku byli tam i z anglie rumunska litvy a další tak tady prosím tě nevykládej že je to auto jen do prahy. Jeden bod jsem ti nedal kvůli tvému autu ale tvým názorům jako že dostáváš pokuty za to že stojíš na štorc se smartem a nmáš ho tak jak to víš? nikdy jsem ji nedostal a znám dost lidí co mají smarta a o nikom nevím že by ji někdo dostal za tento prohřešek!

Mexican82 01.09.2007  12:39

« Re: Re: Re: Re: Prakticke auto??

na moje.auto.cz sa hodnotia recenzie aut a nie nazory majitelov. Ako som spominal, je mi to jedno, ta jednotka skor vypoveda o tvojej nafukanosti a absolutnej slabosti prijat nazor ktory sa nezhoduje s tvojim

k tym pokutam - viem o x pripadoch napriklad v Brne (Smart s logom radia krokodil, videl som ux 2x "botu") par blockov v Bratislave - pracoval som v jednej firme, pred ktorou staval jeden smart - najprv rafinovane na sirku ale kedze asi vzdy vycnieval dostal blocek, potom zacal parkovat standartne - v com ma tiez vyhodu, pretoze je kratky a vmesti sa fakt do malej medzery

Uz X krat opakujem, smart je fajn do velkeho mesta, ale jeho prakticka vyuzitelnost mimo neho rapidne klesa. A za tie peniaze sa da kupit vyrazne univerzalnejsie auto aj ako druhe do rodiny

neregistrovaný: "David0600" [195.70.139.XXX] 03.09.2007  14:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke auto??

Je zajímavé že jsi mě nikdy neviděl a už jsem pro tebe nafoukaný co přijde dál ještě 5.8. sis myslel že vozím jenom amex kartu místo věcí a peněz.Já nemám problém přijmout jiný názor ale pouze ten co se o něco opírá nebo tě štve že na takovéhle auto nemáš? To že má smart botu od policie i když stojí na štorc nemusí to znamenat že stojí špatně, ale třeba to že nemá zaplacené parkovné. A hlavně si přečti novelu zákona o parkování můžeš klidně zaparkovat na štorc s čím koli pokud tam zůstane dostateně velký jízdní pruh a neohrozíš ostatní účastníky silničního provozu.
              Opakovat můžeš co chceš ale zajímalo by mě čím klesá praktická využitelnost mimo město?????? To samozřejmě můžeš koupit univerzálnější auto ale záleží co od toho auta chceš.

"-- skrytý --" 03.09.2007  14:49

« Re: Re: Re: Prakticke auto??

známku jsem ti upravil.

Ale aspoň se koukni na ford.cz a dej si konfigurátor ať pochopíš že s tou cenou co píšeš to tak není

"-- skrytý --" 17.08.2007  12:36

« Re: Prakticke auto??

Ja som kedysi smart mal a bol som na nom dokonca v spanielsku a nebol namensi problem...
      Parkovanie je nesporna vyhoda a pri jazdeni bolo auto auticko docela zabavne trochu to kazila pomalsia prevodovka ale inak v pohode..
      A dalsim dovodom bolo ze som chcel nove auto a v tej dobe ziadne nove auto v tej cene nemalo automat a ABS dnes by som asi rozmyslal inak a kupil by som miesto smarta toyotu aygo ale na toyote aygo sa mi moc nepaci spracovanie interieru...

Ano smart je predrazena hracka ale ked niekomu sposobuje radost (mne sposoboval) tak preco nie?

"-- skrytý --" 03.09.2007  15:00

« Re: Prakticke auto??

Tak nejenže že jsem s ním byl v chorvatsku. Ale teď jsem se s ním vrátil po cestě po evropě za 14 dní jsem tam najezdil necelých 5tis.km vezli jsme ještě 2mtb kola a z 90% jsme byli ubytovaný v kempu a neměli jsme problém že by se nám něco do auta nevešlo. To je jen tak pro tvoje info. Vejde se tam hodně věcí.Sice nevím jestli tolik bot co vozíš ve fiestě. Ale co potřebuji na dovolenou vše,samozřejmě kufr narvaný, ale vešlo se všechno

foto Onyx

Onyx 17.08.2007  12:08

Probud se..

.. 1ku muze dat podle me jen nejakej slaboduchej vocas. Rekl bych ale, ze jelikoz umis psat, papiry na hlavu mas, takze nevim, jakej je tvuj problem. :no:

neregistrovaný: "Pavel" [195.70.139.XXX] 27.08.2007  19:40

« Re: Probud se..

Nevim koho se snažíš urazit. Nejdřív si pořádně po sobě přečti co jsi napsal a začni o sobě přemýšlet. a nehaň krásné auta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

foto Onyx

Onyx 17.09.2007  18:53

« Re: Re: Probud se..

Anonyme Pavle, myslim, ze se pletes do neceho, do ceho Ti nic neni. Dotaz: Smart je pro Tebe krasne auto?

"-- skrytý --" 17.09.2007  19:38

« Re: Re: Re: Probud se..

pro tvůj lepší lepší pocit jsem tomu tvýmu veteránovi upravil hodnocení, tak se prosím přestan navážet do smártů děkuji.

"-- skrytý --" 18.10.2007  06:45

« Re: Re: Re: Re: Probud se..

dvojky nechápu,recenze za deset,fotky taky,tak ikdyby auto za jedna,tak je to pořád 7.

"-- skrytý --" 18.10.2007  11:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Probud se..

díky ;-)

neregistrovaný: "Levandule" [84.42.177.XXX] 28.08.2007  12:45

Smartík je úžasnej

Kdo ve Smartu někdy jel, musel si ho zamilovat. Bourat bych v něm sice nechtěla... ale má spoustu jiných výhod. Je to prostě fakt roztomilý autíčko :-)

neregistrovaný: "lena" [195.70.139.XXX] 28.08.2007  20:04

« Re: Smartík je úžasnej

neregistrovaný: "lena" [195.70.139.XXX] 28.08.2007  20:04

« Re: Smartík je úžasnej

smártík nemá zas až tak hrozný crashtest, dělá to výborně tuhý rám tridion :yes: Taky bych si ho hned koupila kdybych mohla

"-- skrytý --" 09.09.2007  10:27

ako v zime?

serus kamoš!počuj chcel som sa opýtať,či sa s tým dá jazdiť aj v zime po nejakej "nádielke snehu",či to chodí aj v zime,alebo je na zimu nevhodné???odpíš :-!

"-- skrytý --" 10.09.2007  15:52

« Re: ako v zime?

s tímhle si dám zimu poprvé, ale se starším modelem jsem si dal zimu dvakrát vyjel jsem i na ještěd po sněhu bez řetězů. Samozřejmě náhon na zadek není to úplně ono a navíc automat (před smartem jsem jezdil zimy jen s předokolkama)ale zvládnout se to dá. Chce to dobré zimáky v nadílce se vždycky jezdím projíždět a vždy sem dojel zpět

"-- skrytý --" 10.09.2007  17:07

« Re: Re: ako v zime?

pýtam sa,bo rozmýšlam,že moje budúce afto by mohol byť smartík a ja jazdím hlavne v zime do roboty a tak...,tak neviem ale páči sa mi to autíčko,má to taký štýl...ty by si ho odporúčal?-nemyslím len do zimy,ale tak všeobecne či sa to opltí kúpiť za ten peňáz?!:-)))

"-- skrytý --" 10.09.2007  17:35

« Re: Re: Re: ako v zime?

Máme svoje fórum, smart.wz.cz tak tam napiš svůj dotaz a máš jistotu vícero názorů. Já na Smarta nedám dopustit v žádném směru, ale pokud si přečteš všechny příspěvky viz nahoře moc lidí se mnou nesouhlasí.

foto biker7

biker7 19.10.2007  23:09

hodnocení 9b

pěkný smartík, i když to není moje krevní skupina tak je vidět že auto ti vyhovuje a slouží dobře. Každopádně to tvoje parkování bych v Praze bral.... >:D dávám 9b

"-- skrytý --" 19.10.2007  23:17

« Re: hodnocení 9b

Díky, jasně že vyhovuje proč bych si ho jinak kupoval ;-)

neregistrovaný: "gutbayer" [85.132.194.XXX] 13.01.2008  01:19

hm

Když mě takhle naposledy nabralo auto zezadu, tak jsem zkonstatoval 2cm prasklinku v laku nárazníku a vysunuté rádio. Auto za mnou vypadalo podobně, jako ten peugeot :-) Asi není od věci mít trochu větší auto... :-) Btw žádné SUV... prostě auto, které je v USA považováno za 2. malé auto do rodiny >:D

foto Bubak1

Bubák1 13.01.2008  20:54

SPZ

Pokud tě zajímá kdo má 8S2 2050 tak se koukni na Audi A6 od progranit.

"-- skrytý --" 14.01.2008  15:25

« Re: SPZ

jojo, hezká nejen značka, krásné auto

Poustnik 13.01.2008  23:57

Pěkně popsaná kolize.....a překvapivě daleko víc zrušený Peugeot,

než Smartík, opravdu je ten rám tuhý!!!! Tak jen aby se něco nezkřivilo jak nemá.....A jak je to s těma odtahovkama??? Já netuším! To slíbí odvoz zdarma a pak je to jinak??? A předpokládám, že ty dálkové spanilé jízdy jsou jen výjimka, však je to druhé auto v rodině, ne???? A co ten sprint??? Nikde nepíšeš, jak ses umístil....Ať ti to pěkně opraví a ať ještě douho slouží!!!! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 14.01.2008  17:21

« Re: Pěkně popsaná kolize.....a překvapivě daleko víc zrušený Peugeot,

smart je hodně odolný, s těma odtahovkama byli nějaké kauzy co ti slíbí vše zdarma podepíšeš s nimi smlouvu, ale pak po tobě požadují peníze. Klasika člověk si v tu chvíli přijde bezradný tak podepíše skoro cokoliv nebo si aspoň pořádně nepřečte co přesně podepisuje. Dálky jsem s ním jezdil hodně ze začátku teď je to hodně o Praze a okolí. Druhé auto mám, (můžeš si o něm přečíst recenzi) ale s tím více méně jezdí manželka a pokud jedeme spolu tak většinou vítězí smart. Sprint na smarttimes jsem překonal rekordy ostatních do té doby než tam přijel borec s F4 v Brabusu a překonal mě do konce jsem tam nečekal, ale hodně lidí se přišlo zeptat co tam mám za motor a jaké úpravy. Ale nemyslím si že bych nestál na kostce. A jinak díky

Poustnik 14.01.2008  17:33

« Re: Re: Pěkně popsaná kolize.....a překvapivě daleko víc zrušený Peugeot,

Myslím, že ten sprint byl řádný mazec, protože tady každý závodník na moje.auto upravuje, odlehčuje....a ty jdeš opačnou cestou, místo přítlačného křídla dvě horská kola!!!!! >:D >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 14.01.2008  20:38

« Re: Re: Re: Pěkně popsaná kolize.....a překvapivě daleko víc zrušený Peugeot,

přítlak musí být není křídlo tak jsou kola >:D
          to video z youtube co tu mám je dělané na strakonické, až bude čas a udělám test zrychlení s kolama a bez nich, ale myslím že tam nebude žádný rozdíl

cb 15.01.2008  18:17

Soucit

Za 14 dnů si jdu pro nové,jen červené tak se k Vám taky připojím,jen doufám že mě to někdo takhle hned nepoddepíše.Velká smůla,ale hlavně ta délka opravy - na to jsem zvědavý.

"-- skrytý --" 16.01.2008  14:50

« Re: Soucit

díky, díly jsou objednané uvidíme za jak dlouho to přijde pak lak atd. Tak přeji hodně štastných kilometrů. A zaregistruj se na www.smart-club.cz

cb 21.02.2008  17:54

« Re: Re: Soucit

Kolik stála ta oprava zadní části? mohu-li se optat

"-- skrytý --" 21.02.2008  18:15

« Re: Re: Re: Soucit

Zatím nevím ještě se mi nedostala faktura do ruky, ale až ji budu mít napíšu

"-- skrytý --" 23.02.2008  14:15

« Re: Re: Re: Soucit

Tak komplet to bylo necelých 19tisíc

"-- skrytý --" 10.02.2008  22:30

Kemping

Ahoj, mě se líbí tvé autí, dle mě je pro nadšence a nebo šetřílky ale zaujal mě ten stan. A jakpak karimatečku, dáváš pod autí, nebo spí jen tak na holé zemi??? :'-(
    Slyšel jsem v rádiu o smartu který měl díky neopatrnosti majitele těžký zápal plic = tak na to si dej bacha. >:D >:D

"-- skrytý --" 21.04.2008  14:04

Pozoruhodné

(či spíše v dnešní době normální) je, že když např. do centra Londýna jedeš Smartem, tak platíš mýto, zatímco obří Lexus 600h, který na baterku ujede sotva pár metrů a při každém nastartování spotřebuje víc paliva než smart na celou cestu se tam dostane zadarmo... Ach ta lobby.

"-- skrytý --" 21.04.2008  14:09

Ještě poznámka

Z recenze se vpodstatě dozvím akorát kolik to žere a že výbava je slušná...

cb 06.05.2008  20:50

Smart club

Díval jsem se na Tvé poslední foto z přezouvání.Napadlo mě ti poradit - očistil jsem bubny a nastříkal Chromovým sprejem.Má po uschnutí velmi podobnou strukturu,jako naše hliníková kola.Stříbrný sprej to tak nedokáže.Pro názornost mrkni na mou recenzi.Dělám to u všech aut v rodině.A jak jsi dopadl s aktivací denního svícení,povolil to software?Měj se.

"-- skrytý --" 30.09.2008  13:53

« Re: Smart club

U mě denní svícení nejde, protože u dešťového senzoru mám ještě světelný který ovládá automaticky světla při šeru atd.
      Ty kola jedině až budu mít více času

foto HamilRS

HamilRS 22.09.2008  21:31

...

fuj to je ale krásný autíčko :-) :-) musí bejt zážitek v tomhle jezdit :-) :-) dávám 10b :yes:

foto codlmen

codlmen 16.02.2012  22:08

smart

zdravim vsechny jak to jde

foto codlmen

codlmen 16.02.2012  22:14

smartik

chystam se koupit smartika,mohl by mi prosim nekdo poradit diky,