Škoda Octavia (2004)

24.2.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Reddy". Poslední dobou jsme s mou přítelkní začali dost výrazně pociťovat, že nějaké to posunovadlo…

Škoda Octavia II (Reddy)

foto pedro26

pedro26 14.03.2009  12:10

Jéé

tohle auto znám. No jo, dyť ho mám v garáži taky :-) Sice trochu líp vybavený a s polovinou kilometrů, ale vlastně stejný. Škoda jenom těch zbytků Hands-free původního majitele na palubce. Hlavně ta šílenost brutálně namontovaná na tý měkčený části palubky. Rámeček kolem rádia lze koupit u škodovky normálně a hodně jednoduše se vyměňuje. Až jezdí. Za fotky 10 nedám, bo jich je málo. Přidej. ;-)

foto Vette

Vette 26.03.2009  21:36

E55 AMG

Ahoj to hodnotenie E55 AMG si myslel vazne?

jpor (RSKa) 26.03.2009  22:41

« Re: E55 AMG

tento pán moc nekomunikuje zdá sa. Nula príspevkov v diskusiách, tresne body a zavrela sa voda. SZ asi tiež moc nečíta.
      Akurát tie body prišli v čase zverejnenia posledného videa, tak neviem či mu nevadila tá rýchlosť.

"-- skrytý --" 27.03.2009  18:08

Zdravím Vás pánové.
      Zareaguji tady v diskusi a snad tím zabiju víc much jednou ranou.
      Co se hodnocení týče, zdá se mi, že ho nepochopili spíš někteří z Vás. Pokud se nepletu, tak 10 je maximální známka, tudíž se nemůže dávat každému na potkání. Ačkoliv uživatel Švihák lázeňský si o tři desítky napsal a já mu je dal, protože mi to za to dohadování nestojí a pokud má pro někoho z Vás vybrečené maximální hodnocení váhu, tak je mi Vás celkem líto a tohodle serveru tím pádem taky, jelikož by bylo vážně smutné, pokud by se MACZ ubíralo tím směrem, kterým naznačujete.
      Co se hodnocení AMG týče, tak ano. Pokud má někdo potřebu chlubit se tím, jaký je PAN ŘIDIČ (ačkoliv celou tu práci za něj odvádí vozidlo) a předjíždět jen tak z plesíru aute přes plnou, tak ode mě nemůže očekávat maximální hodnocení. Možná, kdyby jste museli někdy na silnici někdy zachraňovat a vrtat se v roztrhaných krvavých lidech, kteří doplatili na jízdu takových rádoby jezdců, měli by jste obdobný názor.
      Co se mých příspěvků do diskusí týče, tak až narazím na téma, které bude stát za přispění, tak rád něco napíšu. Bohužel ale nemám čas psát si o ptákovinách, které se v diskusích povětšinou řeší nebo někomu jen tak pochlebovat, hlavně ať mám ve statistikách milion příspěvků do diskusí.

Takže asi takhle, hodnotím podle svého svědomí, desítku dávám vyjímečně a také ji ani nevyžaduji a rách bych chtěl od rozumně uvažujících uživatelů MACZ, aby i mé vozidlo hodnotili pokud možno objektivně.
      Pokud si někdo chcete vybrečet hodnocení, tak mi napište SZ s požadavkem jaké známky chcete. Dám Vám je, ale zároveň Vás umístím na seznam, který přidám na svůj profil, aby bylo vidět kolik "nejlepších" recenzí je uměle vytvořených!
      Pěkný zbytek dne a hezký víkend!
      Reddy

jpor (RSKa) 29.03.2009  01:58

« Re: Re: E55 AMG

Odkiaľ si zobral presvedčenie, že sa potrebujem "chlubit" predbiehaním?
        Ako si písal - celú prácu predsa odvádza auto: a presne preto je tu to video - aby ukázalo, akú prácu takéto auto odvádza. Takže svoje domnienky o tom, ako sa potrebujem vyťahovať, sú dosť mimo.
        Keby som sa potreboval vyťahovať, kúpim si auto, ktoré zďaleka kričí SOM SILNÉ A DRAHÉ AUTO - POSE*RTE SA VŠETCI !!!
        Namiesto toho som nechal z AMG odstrániť nápisy, aby to vyzeralo nenápadne.
        Tebe niečo na tom voze vadí, a nie som si istý, či je to ono zachraňovanie zranených na cestách. Takže namiesto toho, aby si auto/recenziu/fotky ohodnotil tak ako sú a video komentoval v diskusii, tak si sa "pomstil za krvavých zranených" v bodovaní. Super... Vieš čo? Keď budú známky za jazdu, tak sa tam môžeš vyjadriť 8-s
        Keď mám byť presný, tak ja som bol za volantom na inom videu - na diaľnici, kde plná nie je. Na tom ktoré si videl, šoféruje niekto iný, ja som za kamerou. A keď skúsiš rýchlu jazdu, zistiš že predbiehanie cez plnú nie je ani tak plezír ako nutnosť a pokiaľ je daný úsek cesty na to vhodný, tak aj napriek plnej je predbiehanie bezpečné, zvlášť so silným autom. V sebamenej nebezpečných situáciách sa nepredbiehalo, ale brzdilo. Len si to pozri.
        Alebo inak: toto sme tu riešili už pri iných videách a vždy to malo rovnaký záver - vychladni a pozri si to video ešte pár krát, a potom sa vyjadri, kde sú tam nebezpečné situácie, riskantné manévre apod. Lebo v skutočnosti tam nie sú.
        Vždy keď sem prišiel ďalší "spravodlivý" užívateľ, tak to malo takú divnú pachuť...

No a teraz - chcem si vybrečet hodnotenie: chcem aby si tam dal 3x10 - moja recenzia je umelo vytvorená a body som si vynucoval, tak to už ďalej nebudem tajiť.
        ...alebo že by si to svoje bodovanie úplne zrušil - na požiadanie je to možné - u admina Ricarda. O také body nestojím...

foto Filip-

Filip . 29.03.2009  10:09

« Re: Re: Re: E55 AMG

Reddy: Hodnotime auta nie SOferov mam s teba taky pocit ze ZAVIDIS ;-) a jpor ma pravdu proste moje motto :-!

"-- skrytý --" 29.03.2009  14:14

Seš normální vědma. Prokoukl jsi mě, zavidím mu! ;-) >:D >:D

"-- skrytý --" 29.03.2009  14:13

Ahoj.
          Já v žádném případě netvrdím, že nemůžeš a nemáš předvést co Tvé auto dokáže, jak rychle jezdí, jak zrychluje, jak brzdí. Ukaž to klidně na čtvrtmílovém sprintu někde na letišti, postav si kolem dráhy třeba 50 kamer a pak tím zahlť youtube, ale předvádět to co jsi předváděl Ty nebo údajný "někdo jiný za volentem" na Tvém videu v reálném provozu jen proto, aby jsi měl památku na své mládí nebo jsi měl co umístit na net mi nepříjde úplně košér.
          K argumentaci, že se předjíždění přes tu plnou konalo v bezpečných místech a blablabla. Ti, kteří zabijou někoho v protisměru kvůli svému egu si také vždycky před započetím předjížděcího manévru mysleli, že předjíždějí v naprosto bezpečném místě. Tím nevyvracím, že při předjíždění v povoleném úseku nemůže dojít k nehodě, ale jít neštěstí naproti předjížděním přes plnou je infantilní, promiň.
          Vůz jako takový je skvělý a známku jsem dal podle svého nejlepšího svědomí. Jen mi řekni, když dám Tobě 10 za auto, co asi dám někomu, kdo bude mít v recenzi třeba Nissan 350Z, který je podle mě jěště vyšší liga, než Tvoje auto? Prostě si známku deset šetřím pro auto, které se mi subjektivně bude líbit víc a nemůžeš po mě chtít přeci nic jiného.

Co se hodnocení Tvého vozidla týče, reflektuji na Tvé brečení a máš tam ode mě 3x10. Doufám, že Tě takto zmanipulované hodnocení bude hrát u srdce.

Hodně štastně ujetých nehod a spoustu životních uspěchů.
          Měj se hezky, Petr

jpor (RSKa) 30.03.2009  00:17

Ahoj Petře,

čo sa týka videa:
            - natočili sme aj také v uzavretom priestore, aj na štvrťmílovom úseku nepoužívanej poľnej cesty. Stále tomu chýbalo porovnanie s reálnym životom
            - to že som nebol za volantom nie je z moje strany výhovorka, ale technická poznámka. Sám by som šoféroval rovnako
            - predbiehanie bolo na bezpečných úsekoch, za tým si stojím. Je mi jasné na čo sú predpisy a že majú svoj zmysel. Tiež mi je ale jasné, že musia byť pre každého šoféra a všetky autá rovnaké, na individuálne posúdenie situácie pri zákonoch nie je dosť priestoru, ale to neznamená, že vhodná kombinácia auto / vodič / premávka / úsek nie je aj s plnou bezpečná. Mysli si o tom čo chceš, je to tak.
            - rýchlosť samotná nezabíja, ale hovadiny čo ľudia robia na ceste. Nie som magor a je mi jasné, čo robí takáto rýchlosť. Predovšetkým robí z potenciálnych následkov katastrofu - ak sa stane nehoda. No a práve tej sme sa predvídaním vyhýbali a aj vyhli.

Nissan 350Z je vyššia liga len v tom ohľade, že je vyslovene športové. AMG je viacúčelové - snaha o spojenie pohodlného sedanu a športového auta. Takže je to v konečnom dôsledku len o osobných preferenciách. Čo sa týka výkonu, zrýchlenia aj ceny, je AMG určite vyššie. Nissan by bol vďaka hmotnosti a reakciám podvozku súperom v zákrutách, na okruhu apod., ale neviem do akej miery, lebo som ho neskúšal. Možno bude nápovedou, že na Hockenheime má E55 AMG o pár desatín rýchlejší čas ako posledná generácia Imprezy STi. A podľa môjho názoru je STi rýchlejšie ako Zetko, takže možno to Zetko ani nie je vyššia liga. Ale opakujem - pokiaľ neskúsiš oboje, sú to len dohady a sympatie.

Tvoje hodnotenie ma pri srdci nehreje, najlepšie je nemať ho tam než ho mať vynútené.

Čo sa týka videa, tak sme si už prešli podobnými diskusiami pri prvom videu, ktoré bolo viac kontroverzné.
            Zase bolo hlasov, ako som rýchlo šiel, že sa predvádzam atd. Houby - záver bol, že:
            - normálne človek nie je pripravený na takú rýchlosť ani na videu. Ja som už "prekalibroval" pojem rýchlosti a možností auta, tak mi to tak nepríde. Tí "normálni" boli zaplavení adrenalínom a v návale emócii písali a hodnotili
            - ľudia čo nadávali, sa upokojili, párkrát si to pozreli a zistili, že okrem rýchlosti tam bolo hlavne slušné správanie za volantom

Nemám vo zvyku sa predvádzať. Zato mnohí sú o tom presvedčení, lebo je to najbežnejšie vysvetlenie, vzhľadom k tomu ako často sa to vyskytuje medzi ľuďmi.
            Okrem toho je pravidlom s veľmi malým počtom výnimiek, že činy sú motivované emóciami a rozum len následne vymýšľa prijateľné zdôvodnenia. Nechcem súdiť podľa pár príspevkov, ale podobne to vyzeralo u Teba. Takže v súvislosti s už napísaným to vyzeralo podobne tomu, čo už poznám.

Najdôležitejšie nakoniec: ďakujem za priania a podobne aj Tebe - všetky km bez nehody a životné úspechy.
            Maj sa, Juraj

Dylan McKay 30.03.2009  21:39

« Re: Re: Re: E55 AMG

Jpor, já vás všechny napíšu na seznam! Já ten seznam zveřejním! Seznam zastřelených při heidrichiádě! Seznam spolupracovníků STB! Seznam chartistů! Já s váma zatočím! Všichni půjdete na seznam! >:D

Reddy, když má někdo auto 350 kW, rychlejsí než 300 km/h, tak se od něj očekává víc než krasojízda po městě. Jpora jsi sestřelil z TOP10 spíše ze závisti, jinak se tvá reakce popsat nedá...

jpor, právě jsi mě donutil ti ohodnotit auto, které jsem dosud nehodnotil! Máš tam 3x10, kdybys chtěl ještě víc, tak napiš SZ, a já si tě napíšu na SEZNAM!!! >:D

"-- skrytý --" 30.03.2009  22:35

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

Na skok jsem sem zavítal a tento Tvů příspěvek mě donutil zareagovat (a hlavně se zasmát).

"Reddy, když má někdo auto 350 kW, rychlejsí než 300 km/h, tak se od něj očekává víc než krasojízda po městě. "

Chápu to správně tak, že když si člověk pořídí silné auto, dává mu to povolení chovat se jako prase???:o))) Vážně jsi mě rozesmál:o)

Dylan McKay 30.03.2009  22:42

« Re: Re: Re: Re: Re: E55 AMG

Reddy, takhle jsis to vyložil ty. Možná to takhle s klukama někde pod bulvárem chápete. Ale tohle jsou stránky opravdových fandů aut, a ne abysme se tady navzájem hlídali, jestli nějakej zločinec nepřekročil rychlost.
              jpor ukázal co umí, ale pokud vím, tak nikoho nezabil...

"-- skrytý --" 31.03.2009  10:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: E55 AMG

Ja nikoho taky ale nehlidam, tak sis to mozna vylozil ty;o)
                Ja jsem si pouze dovolil ohodnotit auto jinak nez 3x10, ale to vy panackove z topky evidentne nenesete dobre. Nota bene, nevim o cem se tady bavime. Jpor mel ode me dobre hodnoceni (prumer asi 9,3) uz predtim nez jsem mu dal 3x10. Nejak tenhle slecinkovsky ubreceny styl nemam rad. Dostali jste maximalni hodnoceni, vic dat nelze, a stejne se vam porad nelibi. Fakt nejak nechapu o co Ti ted tedy je.

Dylan McKay 31.03.2009  12:45

« Re: E55 AMG

O co mi jde? Jde mi o tvůj seznam. To je to co neznám... ;-)

jpor (RSKa) 30.03.2009  22:35

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

šviháku - ja trvám na tom, aby som bol na zozname. Nie - na všetkých zoznamoch! Čím viac zoznamov tým lepšie!
            Ale mám podmienku - chcem byť na prvom mieste! Nech už je to čokoľvek >:D >:D >:D

Dík za hodnotenie starec :-! :yes: nerád používam donucovacie prostriedky, ale tých 3x10 považujem za minimum.
            Dostaneš záplavu SZ ak to nezlepšíš. Aspoň dvojnásobok (6x10), lebo vymyslím zoznam frajerov, čo sa nebáli ozvať sa a vydupať si body za otrlosť na MACZ :-!

Niet nad dobrú recesiu :-!

Dylan McKay 30.03.2009  22:44

...moc se omlouvám, zkoušel jsem ti dát 3x15 bodů, ale nějak to nevyšlo... ;-\

jpor (RSKa) 30.03.2009  23:30

...proste deň blbec, no 8-s

>:D >:D >:D

Matt26 30.03.2009  01:24

K hodnoteniu:
        auto: 10 tu neznamená že je auto "najlepšie" lebo nemáš objektívne kritérium podľa ktorého by si ich zoradil (výkon, komfort, spotreba, cena ND...) takže výraz najlepšie si odlož. Toto hodnotenie sa dáva auto, ktoré je podľa teba pekné, či už rýchle, športové alebo komfortné. Ale to neznamená že si ho nezaslúži aj nejaký nafťák ktorý má "len" 100kw. Ja osobne dávam vysoké honotenie u užívateľov u ktorých vidím že sa o auto dobre starajú, udržujú ho a hlavne majú k nemu VZŤAH, tz. majú ho radi a venujú mu čas.
        recenzia: preferujem stručné, výstižné s veľa novinkami a zaujímavosťami. Iste, má to isté kritériá čo to "musí" mať ale oceňuje sa originalita. K hodnoteniu ti pomôže aj ocenenie o naj recenziu - palec na fotke
        foto: niekto si myslí že je to len o počte - nesúhlasím. Keď tu niekto dá povedzme 20fotiek a povie si že má "dosť" a v živote žiadnu nepridá, nemá u mňa šancu. Ja pridávam fotky priebežne odkedy "Drobčeka" mám - z každého roč. obdobia aj situácie...

A nikto ťa nenúti písať o "ptákovinách" Keby si tu nechcel byť, tak tu to auto nepridáš. A nech už si to urobil z akýchkoľvek príčin, prejavil si o naše fórum záujem a k tmu patria aj diskusie. A to že niektorí využívajú MA.cz aj na komunikáciu medzi sebou (namiesto pokecu) , to zakázané nie je. Naopak, vytvárajú sa tým nové vzťahy, priateľstvá -- následne zrazy atď.

A ešte jedna vec, si tu príliš krátko na to, aby si niekoho odsudzoval za to ako jazdí alebo ako sa správa. Jpor si dal tú námahu a natočil fakt skvelé videá (má ich už viac) a podelil sa s nami o ne. A je lepšie vidieť skutočné auto so skutočným slovákom za volantom na slovenských cestách ako na youtube nejakého čínana na okruhu neviem kde v r.ti.

Teraz neviem aké ti mám dať hodnotenie, lebo podľa "tvojho" rebríčka by to bolo zatiaľ tak na 6-7-7. Ale nechám ti tam tie 10tky a uvidím či popracuješ na recenzii a fotkách a tiež vsťahu k autu. ;-)

foto JirkaS

JirkaS 30.03.2009  20:43

rozumné shrnutí

Dylan McKay 30.03.2009  21:06

« Re: Re: E55 AMG

Když už si děláš ten seznam, tak tady je ta moje žádost. Takových SZ po MACZ koluje dnes a denně hodně, kdy se někdo zeptá, proč dostal tolik a tolik bodů. Ale napsat si o desítky vypadá asi jinak, pane justice...

švihák: Můžu se tě zeptat, proč tak podle mého přísné hodnocení? Co je třeba špatného na fotkách, když tam jsou i fotky od profesionálů?
        Dík, Petr.

Reddy: Ahoj. Já bych to nepovažoval za přísné hodnocení. To je právě to, že každý chce dávat/dostávat samé desítky a to mi příjde pak celé slavné hodnocení úpně k ničemu (čti "neobjektivní").
        Proto 8 neber jako špatnou známku, špatné známky jsou podle mě 1-4. Nicméně, pokud na tom vysloveně trváš, nasekám Ti tam tři desítky, ať má dušička pokoj, ale nevidím potom v takovém hodnocení smysl. Petr

švihák: Celé MACZ není spravedlivé, to určitě víš. Až tady budou lepší recenze a auta, neřeknu nic, až budu úplně mimo. Ale zatím se tady nic neděje, TOP10 se jen malinko střídá...
        Pokud je to tvá nabídka, kdo by nechtěl 3x10? >:D ;-)

Reddy: Jasne, ale ja se takhle snazim hodnotit i ostatni. Divas se nekdy na skoky na lyzich?? Kam by prisla jury, kdyby kazdymu skokanovi dala same dvacitky pri bodovani? Je treba nechat si nejakou rezervu pro nekoho naprosto perfektniho (nota bene, prot jsi dostal za auto 10 bodu, protoze je jen malo takovych aut, ktera bych si skutecne pral mit). Ale jak rikam, jestli chces, dam Ti same desitky, jen pak podle me ztrati to hodnoceni ceny a misto toho, aby vyjadrovalo recenze/vozu/fotek, bude vypovidat jenom o umu majitele auta ve snaze byt na zebricku nejlepsich recenzi, kde mimochodem jsi.

Reddy, no tak si užívej svůj seznámek, třeba se tím tvá recenze konečně prodlouží...

Brandon Walsh 30.03.2009  21:33

« Re: Re: Re: E55 AMG

ked rozdavas 10 ky mozes aj mne zo tri supnut ? chcem byt zahrnuty v recenzii >:D >:D

Dylan McKay 30.03.2009  21:41

Zino, půjdeš na seznam! >:D

Brandon Walsh 30.03.2009  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: E55 AMG

>:D >:D :yes: no dufam a chcem hned pod teba :-!

Matt26 30.03.2009  21:45

no ešte ho v tom podporujte >:D >:D
                A Šviháku, neviem ako sa zatvári, keď uvidí že si zverejnil jeho "súkromné" správy :-O

Dylan McKay 30.03.2009  21:49

« Re: E55 AMG

Když jsem uveřejněn na SEZNAMU, tak musím uveřejnit proč... :-)

"-- skrytý --" 30.03.2009  22:36

Splněno:o)

Brandon Walsh 30.03.2009  22:57

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

a presne tak ako som tajne dufal na zozname medzi amgeckom a turbom >:D diq :yes:

"-- skrytý --" 30.03.2009  22:43

« Re: Re: Re: E55 AMG

No, napsat o desítky se dá skutečně i jinak. Ono i poslat do * jde někoho bez toho, aby jsi mu to řekl na rovinu, že?? ;-)

Dylan McKay 30.03.2009  22:46

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

...no ale dělat si seznamy podle mého normální není. Je to takové bolševické... :-)

Matt26 30.03.2009  22:51

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

Prečítal si si aspoň môj príspevok? Ja som to nemyslel v zlom. Každý nováčik je tu vítaný. Každá dobrá recenzia, pekné auto o ktoré je starané a pekné fotky sa vysoko cenia. ;-) :yes: Nechcem aby si mi dal 3x10 len z povinnosti, ale preto že sa ti môj profil auta páči. A dobré hodnotenie tiež vrelo uvítam. :-)

zip2016 31.03.2009  09:16

« Re: Re: Re: Re: E55 AMG

Reddy, myslíš, že by si mi mohl taky přehodnotit Octávii na 3x10 a když už v tom budeš tak mi frkni 3x10 i k fokynovi. Díky.
            Jo a seznam bych taky prosil rozšířit a pokud možno napiš mě tam dvakrát, jako každé auto zvlášť ať jsem aspoň v něčem originální. Děkuju!! :yes: :yes:

Brandon Walsh 31.03.2009  09:54

« Re: E55 AMG

zipe nechces toho nejak vela >:D >:D >:D to je 60 bodov to si musis zasluzit pridaj video >:D

zip2016 31.03.2009  10:01

« Re: Re: E55 AMG

Ale já chci, chci, chci a ještě jednou chci!! :-(

Brandon Walsh 31.03.2009  10:09

« Re: E55 AMG

bude splnene ja som ani nedupal a som tam 2. miesto >:D ;-)

zip2016 31.03.2009  14:55

« Re: Re: E55 AMG

Ten hajzlík se na mě asi vykašlal. :no:

foto Filip-

Filip . 01.04.2009  06:38

ta uz chcem aj ja tych 3x10 este som vzivote nedostal :'-(

Brandon Walsh 02.04.2009  18:36

« Re: E55 AMG

asi spravil top 3 a na ostatnych kasle >:D >:D alebo ma tolko ziadosti ze nestiha to pisat >:D :yes:

foto Prase

Prase 31.03.2009  12:49

Reddy

ahoj jen jsem to prolit ale za nazory ti davam :yes: velmi ale opravdu velmi kvalitni ;-)