Renault Vel Satis (2003)

13.3.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Attila". Je to výbava Privilege s farebnou navigáciou a v podstate v maximálnej výbave okrem kože a…

Renault Vel Satis (Attila)

"-- skrytý --" 13.03.2007  11:40

waw

mas u mna 10... toto je skola dizajnu. toto auto sa dostalo do posledneho kola mojho vyberoveho pavuka ked som kupoval moju bmw.. Bmw vyhralo ale nie koli dizajnu alebo pohodliu.:) dobra kupa :yes:

"-- skrytý --" 13.03.2007  20:56

« Re: waw

:-! :yes: Fakt dobrá kúpa :-)

foto Umierneny

Umierneny 13.03.2007  11:56

Prekrasne auto

Krasne a jedinecne auto, ten najspravnejsi vyber motora a prevodovky. Gratulujem a dufam ze bude sluzit bez problemov.

"-- skrytý --" 13.03.2007  21:03

« Re: Prekrasne auto

Ďakujem, dúfam tiež :yes:

Dylan McKay 13.03.2007  20:17

Ahoj brácho!

Krásný auto, ten třílitr je prostě božský! Splním co jsem slíbil. Až se tady objevý jiný Vel Satis, ten svůj stáhnu.

Dylan McKay 13.03.2007  20:19

Ahoj brácho!

Krásný auto, ten třílitr je prostě božský! Splním co jsem slíbil. Až se tady objeví jiný Vel Satis, ten svůj stáhnu.

"-- skrytý --" 13.03.2007  21:08

« Re: Ahoj brácho!

Ahoj, vzdialený kolega >:D Trojliter je fakt dobrý. V meste som jediný s takýmto autom a tak mám o zábavu postarané. Už ho mám 5 mesiacov, ale ľudia si ešte stále nezvykli. A každá policajná hliadka ma zastaví 8-s >:-[] :yes: Takže musím mať veci v poriadku :-! Ten tvoj Avantime je fantastický! Pred 4 rokmi som videl u nás na Slovensku v Dunajskej Strede Avantime vo fialovej metalíze so šedostriebornou strechou a čiernou kožou. Na to sa proste nedá zabudnúť... :*)

"-- skrytý --" 23.03.2007  13:05

Důvěra

Tak já ti teda věřím.

"-- skrytý --" 26.03.2007  21:48

waw

Musím ti to pochválit. Já jsem mechanik v jednom nejmenovaným servise Renault a když tam přijede VelSatis, tak většinou jen na výměnu žárovky ;-). Tím chci říct že je to opravdu spolehlivý auto. Pořádně si toho komfortu užívej. >:D

"anonym" [77.236.212.XXX] 02.11.2007  00:31

« Re: waw

to jsi ješče nedelal zagřený motor

"-- skrytý --" 27.03.2007  07:48

Ďakujem

Ďakujem všetkým, ktorí bodujú pravdivo - teda za 10 >:D :yes: Je to tak, je to spoľahlivé auto :-!

Dylan McKay 27.03.2007  09:14

já už ho nemám

Renault Vel Satis po tatínkovi už patří sousedovi. Už jsem ho z MOJE.AUTO.CZ stáhl. To auto stálo rok a půl v garáži. Tak se vymění olej, pneumatiky drží, prostě je v pořádku. Vel Satis je nejpohodlnější limuzína.

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 29.03.2007  12:53

za vskutku neobvykle auto, za obsahlou recenzi, ale hlavne za to, ze je videt, jaky si entuziasta a jaxi Renaulta uzivas ;-) :yes: :yes:

"-- skrytý --" 30.03.2007  09:46

tiez som toho nazoru, je to za 10! Vidiet ze majitel svoje auto miluje, takych keby bolo viac:)

foto pepavasa

pepavasa 02.04.2007  09:04

Připojuji se k nicku Wawris. Nežehrej na cituji ... Hodil by sa o 12-15cm dlhší zadný previs ... vůz by ztratil nezaměnitelnou siluetu, vypadal by jako sedan. Ber to jako daň orginalitě. Ještě opakuji, pěkná prezentace zajímavého auta od zapáleného majitele. Nemůžu jinak, dávám 10 bodů a přání, hodně šťastných kilometrů. :-)

Dylan McKay 04.04.2007  07:32

Řetězy ne!

Táta jezdil na hory, když jiný auta stála, Vel Satis jel dál. Když zastavil v kopci, bez problémů se rozjel. Hádám, že máš zimní pneu Continental. Pozor, Attilo, na zimu na Vel Satis zásadně pneu Nokian!!! Máme velice dobré zkušenosti! Já je měl taky na Avantimu. :yes:

"-- skrytý --" 04.04.2007  10:41

« Re: Řetězy ne!

Dunlop Winter Sport

Dylan McKay 04.04.2007  10:48

« Re: Re: Řetězy ne!

Fin jezdí deset měsíců v roce na ledě, Fin umí pneumatiku! :yes:

"-- skrytý --" 04.04.2007  14:24

« Re: Re: Re: Řetězy ne!

Uvažoval som pred kúpou aj o týchto gumách, no práve nikto mi nevedel dať osobné skúsenosti. Takže najprv zoderiem Dunlopy a potom ich vyskúšam ;-)

Dylan McKay 04.04.2007  07:51

Balíček karet...

Já vám povím příběh, kamarádi. O tom, jak žádná reklama zavinila v naší zemi nízký prodej Vel Satisů. Vzpoměňte, kdo z vás viděl u svého Renault prodejce skutečného Vel Satise přímo v prodejně? Málo, strašně málo z vás. Měli ho jen ty největší, neprotekčnější a nejnamyšlenější dealeři. Ale ostatní nabízeli Vel Satis pouze z ušmudlaných katalogů. Kupte si auto, když si na něj nemůžete sáhnout, a jen si prohlížet obrázky. Jo, zařídí vám vážným zájemcům předváděcí jízdu. Těžkopádně a zdlouhavě "zavoláme vám jak nám ho sem půjčí"! Proč to vím, proč si za tím stojím? Jenom díky tatínkovo Vel Satisu se v Čechách prodalo minimálně 5 dalších! Prodejci se obraceli na tátu ať jim přiveze Vel Satise, že tam mají zákazníka. Táta pokud mohl, vyhověl. Zákazník se mohl i projet, a snáž se rozhodoval. U nás v okolí udělal táta větší reklamu na Vel Satis než ta banda vyžírků z vedení. A tak na našich silnicích vidíme jen šeď a nudu německých a koncernových limuzín. Ale když potkáš Vel Satis, zaručeně se otočíš. A záviď šoférovi to pohodlí, jemu je dobře. Tenhle příběh je pravda. Ten člověk se jmenoval P. P. Švihák...

"-- skrytý --" 04.04.2007  10:45

« Re: Balíček karet...

Dávam za pravdu. Kým som takéto auto nevidel na vlastné oči, nevedel som o ňom vlastne nič, netúžil som po ňom. Ale od prvej chvíle, ako som ho videl, obzrel, tak som na neho nevedel zabudnúť ;-)

"-- skrytý --" 18.04.2007  12:19

hodnocení 2

auto: 7b; popis a zkušenosti: 9b; fotky: 9b --- celkem: 8b ;-) "díky" za 7bodíků u Mustanga .. to se ti tak nelíbí nebo je tak špatná recenze????

"-- skrytý --" 18.04.2007  17:36

« Re: hodnocení 2

Ahoj :-) Šporťáky nie je môj svet :-) SUV, MPV a tak, to je ono, veľké, široké a bystrozraké mám rád >:D Recenzia je kvalitná, keby som mal čas aj ja toľko písať, ejj, to by bolo ;-)

"-- skrytý --" 19.04.2007  22:15

majiteli

nádhera,krása,rarita...máme dva Renaulty,ale VelSatis jsem vždycky obdivoval,hodnotil bych 10 000 000 body :-)

Dylan McKay 19.04.2007  23:32

« Re: majiteli

Pán je znalec, koukni i na Avantime... ;-)

"-- skrytý --" 20.04.2007  06:56

« Re: Re: majiteli

znám,vím,Avantime,to je samozrejmě lahůdka,nikdy jsem neměl tu čest se projet,ale párkrát jsem ho na vlastní kukadla viděl a nedávno jsem obdivoval jeho roli ve filmu "Potomci lidí"...to auto předběhlo svou dobu...ale možná až moc,což je škoda,je úžasný :-)

"-- skrytý --" 20.04.2007  07:30

« Re: majiteli

Tisíckrát vďaka za uznanie. Včera som sa stretol s červeným (!) VelSatisom!!! Aj to v zahraničí, nie u nás. Prvýkrát som videl VelSatisa (a nie môjho teda >:D) asi po dvoch mesiacoh... Fakt rarita :-!

Dylan McKay 20.04.2007  22:13

« Re: Re: majiteli

Attilo, máš tady z nás všech nejlepší vkus. A taky jedno z nejpohodlnějších svezení. Na Vel Satis nikdy nezapomenu...

neregistrovaný: "Jirka" [194.108.132.XXX] 30.04.2007  11:50

Vel Satis 3.0dCi, Initiale

Asi tady hodím i mojeho Veldu. Nejvyšší možná výbava, intarzované dřevo, světlá kůže. Barva Angora Beige.

"-- skrytý --" 04.05.2007  18:48

Tohle auto se mi moc nikdy nelíbilo, ale v týhle barvě je pěkný!!! I interiér je hezký. Dávám deset bodů!!! :yes: :-!

neregistrovaný: "Jose" [88.101.232.XXX] 07.05.2007  10:58

BOMBA

Včera som v bazare videl vel satis,a možem povedat že super::to auto chcem.Rozhodoval som sa nad passatom ale po včerajšku je rozhodnuté. >:D

"-- skrytý --" 07.05.2007  15:29

« Re: BOMBA

passat ... 8-s je pri tomto aute hračka :no: >:-[]

neregistrovaný: "Dusan" [85.160.30.XXX] 14.05.2007  14:22

Neboj dockas se :-)

Tenhle motor puvodem od Isuzu je uplne na pytel a ten automat k nemu rovnez. Takze pocitej, ze se slusnou pravdepodobnosti te do najetych 200.000km opusti a to kompletne jak motor tak i prevodovka. Koneckoncu to ze vubec jeste jezdis je malinkaty zazrak (tedy pokud motor a prevodovka neni x-ta), bezne se totiz meni nekde kolem sto tisic kilometru, ale vyjimkou neni ani smrt kolem padesati tisic.
    Jinak auto je opravdu uzasne pohodlny vozik a na Renaulta ma dokonce i velice kvalitni dilenske zpracovani, ale pro pripadne zajemce bych doporucil spise 2.2dci s sestirychlostnim manualem, ktery se sice take sype (prevodovka + turbo, jako kazdy motor od Renaulta v posledni dobe), ale alespon je to klasika z Laguny, takze se problemy daji rozumne (nerikam, ze levne) resit. O kvalite 3.0dci nejlepe svedci fakt, ze v Nemecku je jako ojetiny davaji skoro zadarmo (rocniky 03,04 Initiale tj. komplet vybava bezne pod !devet tisic eur!, no nekupte to, kdyz to ma sotva zajety druhy motor a prevodovku ;-) ).

"-- skrytý --" 15.05.2007  07:30

« Re: Neboj dockas se :-)

Nazdar. Auto by som nekúpil, keby som dlho neskúmal recenzie. Tie boli veľmi špatné práve na 2,2dCI a naopak na 3,0dV6 veľmi dobré. Hovoril som osobne s 2 známymi, ktorý mali už dlhú dobu stejné auto so stejným motorom a bez závad. To, čo si napísal, vieš niečím aj potvrdiť, podložiť, alebo si to iba počul od ľudí, ktorí z nejakého dôvodu nemajú radi renaulta? 9000 EUR je normálna cena pre renaulta tejto kategórie. Ja som svoje auo kúpil na Slovensku v bazáre za vtedy necelých 14.000 EUR. Keby som nebol lenivý, tak som si ho mohol doviesť sám. Cenu renaulta neporovnávaj s ojazdenými nemeckými autami.

neregistrovaný: "Dusan" [85.160.15.XXX] 15.05.2007  08:38

« Re: Neboj dockas se :-)

Normalni cena to rozhodne neni. Ja uz docela dlouhodobe sleduji Vel Satisy na mobile.de a ceny jsou za rocniky 2003 plus minus 3.0dci nekde kolem deseti tisic EUR, ale jsou to trvalky (videl jsem prodat jedinou a ta byla v perfektnim stavu 2004 a sla za 8700EUR ofiko (mozna jeste nejaka dalsi sleva na miste), ostatni co jsou lehce pres desitku uz tam vidim tri az sest mesicu). Oproti tomu 2.2dci za stejnou cenu jsou auta bez vybavy, dobre vybavene kousky 2003+ jdou bezne pres 12000EUR a sem tam se nejaka i proda. V podstate vsechny nabizene 3.0dci jsou Initiale, tudiz kuze, navi, Cabasse, 2.2dci jsou obvykle nizsi Expression ci Privilege, v kuzi jen vyjimecne, navigace 30-40%.
        Dobra tretina az polovina prodavanych 3.0dci ma poznamku o menenem motoru, nektere i o menene prevodovce. Kolik jich je tam nepriznanych to netusim. Neco takoveho neni u aut az prodavanych v Nemecku az tak vyjimecne, ale v tomto poctu rozhodne nezvykle.
        Jinak nizka cena za 3.0dci neni jenom domenou Vel Satisu, ten samy motor se montoval do Opel Signum jako 3.0dti (opet nejlevnejsi motorace v nabidce) a do Saabu jako 3.0tid (pro zmenu nejlevnejsi motorace pro 9-5 jaka na trhu ojetin existuje). Neni trosku zvlastni, ze trilitrovy naftak, tedy teoreticky idealni kombinace vykonu a spotreby je u vsech aut, kam se kdy dodaval tim nejlevnejsim motorem, dokonce levnejsim nez zakladni benziny a to presto ze vozy jim vybavene jsou v maximalnich moznych vybavach?
        Recenze ojetin s 3.0dci jsou dosti vzacne (nikdy to nebyla mainstreamova motorace), z dostupnych krome uzivatelskych, vim jen o Vaculikove poznamce o 3.0dti v ramci Tipcars recenze na Opel Vectra/Signum, kde je motor vyslovne nedoporucovan kvuli nizke zivotnosti a nepresvedcivemu jizdnimu projevu.

"-- skrytý --" 15.05.2007  13:38

« Re: Re: Neboj dockas se :-)

Odporučil by som ti prečítať recenzie na www.totalcar.hu, ale nemá ti to kto preložiť ... ;-) Je tam 15ks recenzií na VelSatis obecne, z toho na 3.0dV6 ich je 6ks, na 2.2dCI 7ks, ostatné iné motorizácie, nepodstatné v tejto chvíli. Boduje sa systémom 0-veľmi špatné, 10-výborné. 3.0dV6 má priemer bodov 8,52 a 2.2dCi má priemer 4.71 bodu. U 2.2dCi píšu ľudia: "viac je v servise, ako na ceste", "absolvoval som kompletnú výmenu motoru aj s turbom", "prevodovka je od začiatku nanič, ale stáva, že vypovedá úplne", "pri 105000 najazdených km bolo treba meniť komplet motor". Pri takmer každej recenzii sa spomína na pokazené turbo, výfuk, problémy s motorom. u áut s 3.0dV6 sa vyskytujú chyby ohľadne elektroniky, čo je všeobecné, hlavne u francúzov. S motorom nikto nemal žiadny problém. Opakujem, toto všetko sa týka Maďarska... :-)

neregistrovaný: "Dusan" [85.160.7.XXX] 15.05.2007  14:51

« Re: Re: Re: Neboj dockas se :-)

Taky nikdo netvrdil, ze je 2.2dci dobry motor, naopak je to velice spatny motor. Nicmene je to spatny motor z Laguny, kterych jezdi mraky a tudiz se s nim da relativne neco delat. Vymenit turbo nebo zrepasovat (coz je u tohohle motoru spotrebni soucastka je zalezitost 25.000kc), nahradni motor se da rovnez nekde sehnat za relativne rozumne prachy. Shanet 3.0dci bude rozhodne komplikovanejsi s ohledem na pocty prodanych kusu. Nemluve o tom, ze manualni sestikvalt od Renaultu dokazi opravit vsude (kazi se opravdu masivne), ale automat je po vysypani na opravu rozhodne komplikovanejsi a vyrazne drazsi.
            Obecne lidi prodavaji Vel Satise 3.0dci nedlouho po vyprseni zaruky, protoze pozorovat vymenu prevodovky nebo motoru je zabavne jen dokud je auto v zaruce. :-) Mnoho user recenzi je ve stylu, bajecne auto, ale servisni naklady by byly hrozive kdybych ho nemel v zaruce.
            "Gearbox starting selecting random gears (under 30k miles) then wouldn't select any gears at all- had major rectification work but when fully fixed it was still jerky... Dread to think what costs may have been outside of warranty."
            "Very possibly the worst car I've owned in 30 years. New engine at 48,000, new driveshafts and computers at 57,000, new transmission at 60,000...You name it, its gone wrong. Now undriveable and dealer can't trace fault...Very expensive to maintain."

"-- skrytý --" 15.05.2007  15:48

VelSatis

Všetko je pravda, každý má svoju pravdu. BMW 530d v stejnom veku a počte km stojí okolo 1 mil. SKK, tento VelSatis stál 500 tis. SKK. Podľa mňa:
    1. Za tých 500 tis. SKK buď vymením motor, a pod. alebo nie, a ušetril som
    2. Mám auto, ktoré nekradne nikto
    3. VelSatis je pohodlnejší a vzadu rozhodne väčší
    4. VelSatis mi nikto nezávidí, nepoškriabe a nikto ma nemá za mafiána
    5. Obecne je servis lacnejší u renaulta
    6. VelSatis je jedinečné a originálne, bavorákov je spústa na cestách
    7. Ak mi bude VelSatis haprovať, môžem ho predať a vymeniť za BMW >:D :-!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 21.06.2007  10:26

« Re: VelSatis

ja myslim, ze to, co priznavas ted je nejlepsi odpovedi na tve prispevky. Nesmeju se, nikomu bych to nepral... k tve poznamce o bmw 530d... i kdyz das 500 tisic za opravy renaultu, dostanes za nej po dvou letech treba 300t, do 530d nemusis cpat nic a prodas rekneme za 700... tvoje ekonomicka uvaha trochu pokulhava :-(
      k te teplote motoru, pokud to souvisi s klimou, pravdepodobne ti nefunguje vetrak na chladici, ktery by se po zapnuti klimy mel zapnout. v momente, kdy ti auto ukazuje 120 stupnu, zkontroluj teplotu chladice (odhadem) a to, zda jde vetrak na chladici. pokud neni chladic rozpalenej, a prepadovou hadickou ze zasobni nadrzky presto unika para, je termostat totalne v cudu. tohle vsechno jsou ale ty nejmene pravdepodobne zavady. Dle meho skromneho nazoru mas minimalne foukly tesneni pod hlavou a nejspis jeste ohnutou ci prasklou hlavu motoru. drzim palce, dej vedet, jak jsi dopad.

"-- skrytý --" 15.05.2007  15:54

Tohle auto je tak "jiné", až si získalo moje sympatie...Ať slouží ;-)

foto Dragon-001

Dragon.001 19.05.2007  11:47

10 :yes:

Dylan McKay 22.06.2007  07:58

Náhlovský

V Rožnově pod Radhoštěm jsem si v jednom hotelu pochutnával na steaku z argentinskýho bejka, když se tam začala sjíždět Amfóra. Normálka, Pitkin, Šíp... Ale pak přijel nádherný stříbrný Vel Satis, zaparkoval viditelně viditelně, a vystoupil z něj Alois Náhlovský... I když tam dělal ty svoje blbiny, tak mu to auto sluší. :yes:

jmurjr (H22A7) 22.06.2007  08:56

servis

ked sme sli so znamym na silvestra, tak sa mu pokazila lambda sonda na megane, auto sme zobrali do servisu v PN, kde sa divim ze nas neposlali niekam do teplych krajin a neopravili to. byt tebou tak by som vyskusal servis renaultu na panonskej v blave. inac auto je za 10 bodov, keby bolo servis.auto.cz, tak by vacsina renaultovych dostavala 1 bod.

Dylan McKay 22.06.2007  20:45

« Re: servis

Ano, bežte a najděte si svůj servis. Já nedám dopustit na DISPO Praha, AUTOR Mělník a HB RENT Mariánské Lázně...

jmurjr (H22A7) 23.06.2007  11:14

« Re: Re: servis

mozno v CR je situacia lepsia, ja co pocuvam, tak fakt jediny na ktory som nepocul nic zle (zatial) je Kestler BA v petrzalke... inac TN, ZA, LM, PN, BB a tak dalej maju take historky, ze jednemu zostava rozum stat.

"anonym" [91.127.167.XXX] 23.06.2007  17:55

Parada

Krasne auticko, bral by som, a pritom neni ani moc drahe, vsetko je super (aj ked ja by som dal ciernu farbu, bezovu kozu a nejake drevo, NIE HLINIK)

"-- skrytý --" 23.06.2007  18:09

« Re: Parada

a hlavne plnu vybavu, aby som nezabudol..ale ty tam mas toho dost, a kolko taky velsatis stoji cca???

"-- skrytý --" 24.06.2007  10:57

« Re: Re: Parada

Tento stál 500 tis. Sk a keďže to bolo jazdené, tak nebol výber, buď berieš alebo nie.
        Plnú výbavu podľa želania s 0 km môžeš mať tak cca. za 1,7 mil. ;-\

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 25.06.2007  14:12

« Re: Re: Parada

jezisi ty jsi *, kolik ti je?? "a hlavne plnu vybavu" >:-[] >:-[] >:-[] :no:

neregistrovaný: "krtek" [85.93.185.XXX] 28.06.2007  16:48

máme ho

koupili jsme před třema tejdnama tři a půlku, 03, najeto 130, českou nebouranou, Initiale, a byla za 350, nemá chybu, jezdí skvěle, sedačky parádní a interiér celkově nemá chybu, spotřeba pod 11 litrů benalu.... za ty peníze myslím není lepší volby!
    Tímto děkuji českému národu uzdisráčů že auta jako tohle a navíc se silným motorem nikdo nechce a tudíž klesají na ceně!

neregistrovaný: "Dusan" [85.160.11.XXX] 17.07.2007  14:43

« Re: máme ho

Ano to je jedna z moznosti. Zminovana 3.5V6 je Nissan a ve sve kategorii jeden z nejlepsich motoru vubec. Jedinym problemem, ze tenhle motor je na takove auto kapanek overkill, takze clovek plati zbytecne benzin a gumy. Nicmene je to asi jedina moznost jak koupit spolehlivy Vel Satis a ten motor sam o sobe nema chybu.

neregistrovaný: "krtek" [85.93.185.XXX] 17.08.2007  12:57

« Re: máme ho

S gumama problém není, pokud je nechci záměrně ničit, a spotřeba kolem 10-11 litrů je naprosto přijatelná a reálná, onehdá jsem se na pumpě srazil s majitelem stejného vozu, říkal že ho má už čtyři roky a průměrnou spotřebu má cca 9 litrů.
        Jinak jako jediná závada co zatím byla: prasklá žárovička v pravé přední parkovačce, v servisu mě upozornili na nutnost výměny spojovaček a že je naprasklý pomocný hliníkový rám pod motorem, není prý to velký problém, jde to zavařit.
        Jinak mám pocit že nefunguje výškové nastavení xenonů, ale to prý je častá závada, kterou lze bez problémů odstranit s minimálním finančním dopadem...
        Jsem moc rád že jsme si ho koupili, za ty peníze lepší auto není!

foto Sleeper

Sleeper 21.12.2007  12:38

« Re: Re: máme ho

Velíka 3,5 V6 má kamarád a stačí i při té hmotnosti šlápnout na pedál a dvě tuny železa vystřelí.... Akorát průměrnou spotřebu má kolem čtrnácti, za a) jeho skoro dva metráky živé váhy znát jsou a za b) pomalu taky nejezdí... To tohohle obýváku na kolečkách jsme se jednoho krásného dne v roce 2003 oba zamilovali... Kupoval ho myslím před necelými třemi lety v Praze na Zličíně jako předváděčku za 800 000. Výbava takřka plná včetně světlé kůže...

"-- skrytý --" 29.06.2007  14:11

BUDE (JE) NA PREDAJ

Autíčko bude (je)na predaj. Začiatkom budúceho roka sa nám má narodiť 3. dieťa a chcem ho vymeniť za rodinné MPV. Do konca roku 2009 je v leasingu, mesačná splátka je s komplet poistením (zákonné + havarijné) 17.700,-SKK. Cena dohodou, okolo 130.000,-SKK.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 29.06.2007  14:14

« Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

uz jsou vyreseny ty zavady?

"-- skrytý --" 29.06.2007  14:58

« Re: Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

zatiaľ nie. Nenašiel som servis, ktorý by sa k tomu odborne vyjadril... V podstate nefunguje cuvaci senzor (to je malina) a zahrieva sa motor nad 2000 ot/min., čo je teda problém a nikto nevie jasne povedať, od čoho to je. A teda ani odstrániť závadu.

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 02.07.2007  17:05

« Re: Re: Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

od stolu ti to nikdo nerekne. musi se sundat hlava, natlakovat, vymenit tesneni, mozna je v cudu celej blok motoru...
          nedivim se, ze to chces prodat, ale motor je snad nad vetsinu casu, takze takhle je to auto vlastne neschopny provozu! proste, jakmile zacne foukat turbo, neco nekde v motoru netesni. tak to dej do servisu, prece s tim takhle nemuzes jezdit?

"-- skrytý --" 03.07.2007  08:15

« Re: Re: Re: Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

Už samozrejme bolo v servise. Videli ho najlepší servisáci v SR - od Kestlera z BA. Ich vyjadrenie nekomentujem, absolútne žiadny náznak pomoci. Tlačili ma do výmeny motoru, samozrejme za nový. Alebo že tam dajú tepelný štít za 70.000 SKK, ale nezaručia, že to bude fungovať. Podľa nich je to výrobná vada motoru. Ale potom ako je možné, že 3,5 roka to auto fungovalo???
            Už nedám do Renaultu. Za deň, čo tam bolo to auto, som zaplatil 4000 SKK a nepokročil som ani krok dopredu. Mám tu doma známych servisákov, zajtra im nechám tam auto na niekoľko týždňov, nech ten motor rozoberú a zistia teda čo mu je.

neregistrovaný: "mario" [88.101.180.XXX] 23.08.2007  19:00

« Re: Re: Re: Re: Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

mam stejne auto, a kamarada take stejne auto, meli jsme podobnou "zavadu", a byly to ucpane chladice, respektivezanesene mrizky, je tam cca 5 chladicu za sebou (voda, klima, mezichladic turba, olej motor, olej prevodovka) a bylo to plne musek, takze vzduch nesel skrz. nastesti pro me se to zjistilo na kamaradove aute, ktery ho oddelal cestou do chorvatska - vymena tesneni pod hlavou - a zjistili nam nastesti duvod, hlavne necistit wapkou, ta jen zohyba lamely a zhorsi se to. Jinak podobnou kontrolu doporucuji vsem majitelum vetsich aut s turbem. System nekolika chladicuza sebou je v podstate identicky

neregistrovaný: "MDN" [213.175.34.XXX] 22.10.2007  10:25

« Re: Re: Re: Re: Re: BUDE (JE) NA PREDAJ

huml , MArio : Ahoj. Můžete mi prosím napsat na info.pocitace@seznam.cz? Mám naprosto stejný problém s Vel Satisem a chtěl bych se o něm s Tebou pobavit. Jen to bude možná na dýl, tak zde nechci zaplácnout místo. Děkuji!

Chová se to takto :
                Auto jede naprosto v pořádku. Ale když překročím 105 Kmh cca 2050 otáček teplota vzroste o cca 5stupňů. Když jedu 110Kmh cca 2100otáček dalších 5 stupňů, 120 dalších 10 stupňů.. Když bych jel dlouhodobě 130 tak asi uvařím. Když rychle zrychlím třeba na 140Kmh ale auto nedržím v otáčkách - vyřadím na neutrál, tak je vše v pořádku. Prostě když je motor pod záteží, nestíhá se uchladit. Pokud jedu agresivně po okreskách, tak se to neprojeví, protože nikdy nejedu víc jak 110 a když mu nakládám při rozjezdech, tak to je cca minuta a to se nepřehřívá. V servise mi potvrdili, co zde píšete. Že jsou z venku ucpané chladiče. Od čištění vnitřku chladičů mě odrazují. Prý se tam lije od renaulta chladící směs, která nezpůsobuje usazování vodního kamene, atd.. Je to i vidět, že víčko chladiče je krásně čisté. Voda se mi neztrácí. Mám pořád na milimetr stejně - v nádobce na vodu. Takže zkusím propláchnout z venku chladiče a očistit je - ne vapem.. Nechám pro jistotu vyměnit termostat. A co se větráků - sahar - týče, ty normálně pokud auto stojí, nebo popojíždí, a je zaplá za horkého dne klima, tak se normálně sepnou. Nebo po dlouhé agresivnější jízdě. Prostě když je motor v klidu, téměř nehřeje. Sahary se sepnou opravdu jen výjmečně.

Ale jak říkám, napište mi prosím na mail, ať to tu nezaspamuji :-)

Děkuji!

neregistrovaný: "MDN" [213.175.34.XXX] 22.10.2007  10:25

Chová se to takto :

Ale jak říkám, napište mi prosím na mail, ať to tu nezaspamuji :-)

Děkuji!

Moc hezké.Dávám 10B!

foto CountachSV

CountachSV 25.07.2007  12:57

« bodování

člověče to jsem teda zvědavej, jak tvoje martyrium dopadne. Auto je to krásný a s chutí bych do něj šel, i za ty prachy, ale přesně závady tvého typu odrazujou. Máš prostě unikát no.

foto Prase

Prase 13.08.2007  08:48

hodnoceni :-)

mohl bych se zeptat proc mam od tebe hodnoceni 1? :-)

"-- skrytý --" 14.08.2007  14:01

jen prosím...

...o zdůvodnění 7b u mého autu podle nového systému (auto, foto, recenze)... děkuji Pan Filuta

"-- skrytý --" 16.10.2007  13:53

Jasná chyba

Takže je to jasné, čo sa stalo s autom: keďže chladič je z nejakého konštrukčného dôvodu - skôr blbosti - realtívne schovaný vzadu, nečistoty usadené na ňom ešte zhoršujú jeho činnosť. Mal som ho zanesený a z tohoto dôvodu mi "chvíľkovo" niekedy v máji trochu zovrelo vodu. Skutočne len na chvíľu, to si pamätám. Stačilo to, tesnenie hlavy valcov sa poškodilo a tak chladiaca kvapalina pri väčšej zážaži preniká do prietoru motora a preto sa motor prehrieva. Oprava cca. 30-40.000 SKK. Bude vyoknaná, ža na to budem mať ... ;-\
    Konklúzia: chladič treba často kontrolovať a dať ho vyfúkať wapkou tak často, ako sa len dá, aby sa nezaniesol, lebo to je potom tragédia. A takúto radu mi nikto nevedel dať, ani predajca, ani servis. Veľmi smutné.

neregistrovaný: "MDN" [85.160.0.XXX] 19.10.2007  06:53

« Re: Jasná chyba

Ahoj. Můžeš mi prosím napsat na info.pocitace@seznam.cz? Mám naprosto stejný problém s Vel Satisem a chtěl bych se o něm s Tebou pobavit. Jen to bude možná na dýl, tak zde nechci zaplácnout místo. Děkuji!

neregistrovaný: "Ji/Ri" [82.209.32.XXX] 10.12.2007  23:47

Závady Vel Satis

Vážení,
    problémy s třílitrem naftou jsou jasné. Já absolvoval úplně ty samé "horké" chvilky až se motor po.ral úplně. Výměna v záruce. Třílitry jsou konstrukčně nevhodné - Ren. měl svolávačku, kde se motory měnily. Pokud by někdo chtěl pořešit nějaké závady na satisu, tak ať písne juras1234@seznam.cz - řešil jsem u veldy úplně všecky závady, na které si snad vzpomenete. Jinak lepší a krásnější auto snad ani neexistuje. Zdar

neregistrovaný: "Ostravak" [85.132.128.XXX] 25.01.2008  02:24

Vel Satis na prodej?

Dobry Den, rad bych se zeptal zda nekdo z vas nevi o Vel Satisu na prodej. Mam zajem o ojety vuz do 270 tisic. dekuji. email: mihalh@post.cz

"-- skrytý --" 04.02.2008  16:15

nabídka

Nabízím Vel Satis 2.2 dci diesel,r.v. 2003, 143 tkm, černá metal,vše v elektrice, dálk.centrál, ovládání kartou, tempomat, autom. dvouokruhová klimatizace, 6 st. mech. převodovka,couvací kamera, závěsné zař. a pod.Auto je na čs. značkách,dovoz EU,po 1 majiteli, servisní knížka a pod. Foto mailem. Cena 273000Kč.

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 10.05.2008  08:16

K dokonalosti

chýba tomuto autu už len drevo... 10b :yes: .. A ten servis >:D >:D :no:

"-- skrytý --" 14.03.2010  21:05

Predané

Auto je predané... Resp. vymenené.
    Za čo? No predsa za Vel Satis :-) 3,5V6 benzín ... Hodím ho sem niekedy, ale ešte musím najazdiť pár km :-)