Škoda Octavia (2001)

22.4.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "dastax". Po roce vlastnictví a používání tohoto auta jsem se rozhodl předělat recenzi. Opět se nebudu…

Škoda Octavia (dastax)

Chobot 22.04.2008  22:43

Dobrý fotky

Stillion nekecal >:D Koukni na moje fotky BMW :-) S bodováním chvíly počkám, protože ti nechci strhnout hodnocení jako první (i když jen o kousek :-) )

Special-line 22.04.2008  22:45

Úžas

Parádní auto ale ještě lepší fotky. Sakra taky chcu tak umět fotit >:D Nevím co bych k tomu dodal. Auto se mi líbí moc a fotky jsou fakt suprový.
    Vyfotil jsem jak jsi první v hodnocení před Porsche kdyžtak ti to pošlu ;-)

PeT-a (RSKa) 22.04.2008  23:03

Fotky

...Pěkná práce,fotky jsou bomba! :-)

S Octavii RS sem měl taky čest a jede vážně pěkně! :yes:

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 22.04.2008  23:28

Krasne fotky

Nadhera, konecne po dlhej dobe nejaka konkurencia >:D Zartujem, fakt su velmi velmi podarene :yes:

A ak to ma naozaj 225 koni... tak este viac zdviham palec. Skus si niekedy spravit cas a zajst na brzdu, nakolko je to cislo pravdive.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 22.04.2008  23:29

Ty fotky fakt užasne

Ale s tím výkonem newim na 225koni opuze chipem se mi zdá poněkud moc.

foto pretekar

pretekar 23.04.2008  14:11

« Re: Ty fotky fakt užasne

Je to bez problemov. Kamarat ma tiez RS s 225K chipom. Pred tym mal aj 240K ale po 10000km zabil motor. Tento vyzera ze je asi maximum co znesie. Tak nech sluzi :yes:

TurboKluk(smazat hodnoceni) 23.04.2008  15:00

« Re: Re: Ty fotky fakt užasne

Tak to newim protože v TT ma kolem tech 225 konmi a mam dojem ze uz je tam jine turbo atd.
        fakt se mi to zda moc jen chipem.
        Ale budíž. Hodne kolimotru bez nehody.

"-- skrytý --" 09.07.2008  16:02

« Re: Re: Re: Ty fotky fakt užasne

Já mám eRSo který má údajně 234 koníku. Nemám to ověřený na brzdě. Už jsem to tak koupil. Stejně jako dastax. Na zadí jsem pod znakem vRS objevil znáček s nápisem Wlofsburg edition. A pak na motoru napsáno: ,,čip 172kw 360Nm.'' Pravdou je že to jede líp jak jiný eRSka...

Dadánek (AlkoholixXx) 22.04.2008  23:31

Fotky...

Nechceš mi dělat fotografa? >:D >:D

"-- skrytý --" 22.04.2008  23:34

« Re: Fotky...

nic není nemožný, proč ne, někdy ;-)

Dadánek (AlkoholixXx) 22.04.2008  23:36

« Re: Re: Fotky...

Díky... někdy se ozvu, určitě na to máš nějakou drahou hračičku, nojo - technika je parádní věc, a já musim fotit mobilem >:D >:D >:D

foto OS

OS 23.04.2008  08:02

« Re: Fotky...

fotky sou fakt libovka

foto ByCool

ByCool 23.04.2008  10:11

« Re: Re: Fotky...

no konecne, niekto ko si dal fakt zalezat na fotkach... z mojej strany velka pochvala :yes:

foto Mailo

Mailo 23.04.2008  19:08

« Re: Re: Re: Fotky...

Páni, ty fotky jsou fakt super ... jakou technikou jsou dělané, konkrétně teď myslím ty první dvě...

"-- skrytý --" 23.04.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: Fotky...

vyfoceny lepším foťákem, upravena světlost fotky (ztmavení nebe,...), upraven kontrast, barvy a hozeno na web ;-)

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 22.04.2008  23:35

RS

Fotky krásný, to jsme věděli už od Stilliona, auto taky krásný, osobně se mi obě generace Octavie strašně moc líbí, zvlášť RSka první generace je moc moc vydařená, taky by se mi líbila, snad příště. Jak jinak než za 30 bodů :yes:

Qido 22.04.2008  23:59

RS

Tak co bych ti tak napsal? Auta máme hezký,fotky máme hezký :-) :-) Tak jedině ať nás čeká už jen mnoho šťastných kilometrů za volantem!

P.S. A stejně mám víc válců!!! >:D
    To to zas chytnu na icq..... :-!

"-- skrytý --" 23.04.2008  00:01

« Re: RS

To jo, ale na půlku z nich ti to auto nejede a ani u toho svýho šmouláka nemáš střechu >:D ;-)

Qido 23.04.2008  00:09

« Re: Re: RS

Jsem nevědě,že čekáš rodinu! 8-s
        Proč by sis jinak kupoval rodinný auto!! Sice rychlý,ale
        rodinný. >:D

"-- skrytý --" 23.04.2008  00:12

« Re: Re: Re: RS

Tyhle názory máte v rodině? Já jen, že jsem se bavil s tvým tatíkem a on: "Hm, hezky sportovní auto...", sportovní, SPORTOVNÍ, vidíš to jo?! >:D Bacha na slova šmoulíku, počkej až někdy budeš předemnou a ani nemrkneš a uvidíš na zádi odznáček RS :-!

Qido 23.04.2008  00:17

« Re: Re: Re: Re: RS

V pohodě!:-) Já nikam nechvátám! Sundám střechu,jedu piánko 100km/h,užívám si sluníčka a tlemím se těm v zavřený plechovce!Sice maj klimošku,ale to není ono! >:D

"-- skrytý --" 23.04.2008  00:24

« Re: Re: Re: Re: Re: RS

pche, zavřu na křižovatce vokýnko, pustím klimošku a můžu vevnitř chladit nanuky, zatímco ty se paříš a do xichtu ti jdou výfukový plyny od kamiónů, to ti mám závidět? A co v zimě, pche, sotva vlezeš do auta, tak přimrzneš k sedačkám :-)

Qido 23.04.2008  00:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: RS

V zimě? celkem v pohodě! My máme dost velkou garáž!
                A když už seš u tý zimy,projet celou zatáčku dveřma napřed,to je něco úžasnýho! Se musí zažít,ale s tím tvým ,,nas**ným předohrabem,, to jde blbě co? ;-\

"-- skrytý --" 23.04.2008  00:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RS

Když budeš potřebovat v poledne jet, tak to abys ráno nastartoval než se ti auto vyhřeje (rada - nechoď potom do garáže ;-) ) a pak se snažil co nejrychleji dostat do bodu B, aby ti to přes tu střechu zase nevychladlo... Ale houby, však soudruzi z NDR vymysleli ručku, takže i s předokolkou jdeš dveřma napřed. Můžu se zeptat? Co se stane když to nevyjde? ESP ti něco říká, má to vůbec BMW (Big Mexican Woman) ? >:D

Qido 23.04.2008  00:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RS

Moje velká modrá mexičanka on a stick to nepotřebuje! Ta má řidiče! A by the way,uměli to,ale říkali tomu ASC.
                    Ale já chtěl auto na léto,takže zimu moc nehrotím.I tak ji Bávo zvládlo na jedničku.
                    Starý dobrý Bago toho zvládne hodně! Kam se na něho hrabou dnešní auta střední třídy s podvozkem a brzdama.
                    To be Continued...

"-- skrytý --" 23.04.2008  00:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RS

jasně, zvládlo, zalezlý v garáži >:D
                      hele, tvoje Bago nemá podvozek a brzdy? Já jen ... no ... to by možná vysvětlovalo ty jeho "dokonalý" jízdní vlastnosti, že ani do zatáček neumí jezdit předkem napřed >:D

foto wikinko

wikinko 23.04.2008  04:26

waw

kua, ty si fotograf?
    nadherne fotky, auto otrasne, po prekroceni 150.000 km sa z neho zblaznis, mrkni na recenziu mojej octavky... ale vydesiatkujem ta uz len za tie fotky...
    P.S.: predaj to kym mozes!!!

"-- skrytý --" 23.04.2008  07:06

« Re: waw

Ale notak, nestraš ;-) Tohodle auta se jen tak nevzdám, protože je úžasný, těch 150 000 se opravdu nebojím :-) a než tam těch 150 bude,tak to taky bude ještě trvat. Pakliže se ti to auto rozsypalo, tak je mi to líto, ale to, že se to stalo jednomu člověku, neznamená, že se to stane všem. Jak jsem psal v recenzi, s oktávkama doma nemáme nejmenší problémy... Navíc tam mám několik jiných věcí než má sériová (a to kvalitnějších) a taky je to facelift narozdíl od tvé. To moje teď vypadá jak nové, jak zvenčí (kromě drobných škrábanečků), tak uvnitř, fakt si nestěžuju;)

za pochvalu fotek děkuju

"-- skrytý --" 23.04.2008  07:34

Vítej tady a jako skokan roku i v Toptenu

Ahoj, jak začít, tak asi mým pocitem z tebe a tohoto auta :

1) Auto známé, zkušenosti tvoje s ním - pro mě přínosné
    2) Po dlouhé době zase pro nás nějaká normálně pěkná recenze a né strčení sem 1x fotky a žádný text
    3) Fotky docela dost dobrý
    4) Je vidět, že se rád fotíš, nevypadáš nejhůř ale kamarád má hezčí rozcuch na hlavě ... >:D
    5) Moc se mi líbí tvůj zpátečnický mail, takže nebudeš žádnej ťunťa a to se mi líbí, navíc jsi Jihočech a ty já rád, hlavně Třeboň a okolí ... :yes:
    6) Jak už jsem 1000x psal, mám rád auta nad 100KW

Takže si dovolím tě ohodnotit a po dlouhé době nemusím mít mindrák, že jsem ohodnotil špatně či nesprávně! :-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  07:45

« Re: Vítej tady a jako skokan roku i v Toptenu

Ahoj, díky za komplexní zhodnocení :yes:
      jak jsi to myslel s tím zpátečnickým mailem?

"-- skrytý --" 23.04.2008  07:50

« Re: Re: Vítej tady a jako skokan roku i v Toptenu

No jestli jsem to dobře četl, je to psáno pozpátku = tvé příjmení, nebo to nebyl záměr? ;-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  12:48

« Re: Re: Re: Vítej tady a jako skokan roku i v Toptenu

nojo, je to tak, dobrý postřeh ;-)

Qido 23.04.2008  08:31

« Re: Vítej tady a jako skokan roku i v Toptenu

To máš pravdu,na tý fotce mám hlavu jak bednu kitu! >:D >:D

"-- skrytý --" 23.04.2008  08:06

Auto pěkný ale ...

ten majytel se mi nelýbý ... :-( >:D

foto Shadik

Shadik 23.04.2008  08:33

Pejr

... jsem rad, ze se ti u nas v Pelhrimove libilo :-) ... az pojedes nejaky vikend zase pres, tak se taky vratim do domoviny a muzem projet :-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  13:21

Foto

Dobrý ale chybí mi tam interiér ;-\ .

"-- skrytý --" 23.04.2008  13:32

« Re: Foto

2 fotky tam jsou. Ale máš pravdu, budu se to snažit dofotit a doplnit....

"-- skrytý --" 23.04.2008  15:06

RS

Dobré počtení. krásné auto, super fotky no není co řešit 10B :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: ..RS se mi fakt líbí někdo nepozná ani rozdíl mezi RS a normál ale my co se v tom vyznáme tak víme svoje ;-) ;-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  16:55

Hezký, ALE...

... škodovky nikdy nebyly pro mě. Jinac pekna recenze, pekny fotky... Je skutecne videt ze auto i majitel jsou pekni narcisove:D at slouzi...

"-- skrytý --" 23.04.2008  17:13

« Re: Hezký, ALE...

ale prosímtě, majitel narcis? Všechno jinýho, jen tohle ne, probůh :-)

Chuck Norris 23.04.2008  17:04

jedna z nejhezčích

octávek tady na MACZ ;-) nemáš náhodou nějaký vazby na skodahome nebo skodaoctavia.cz? s takovým kouskem se tam skoro hodíš jako admin nebo častý návštěvník :-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  17:12

« Re: jedna z nejhezčích

díky ;-) na fóru skodahome jsem poslední dobou častým návštěvníkem a diskutérem... tady mám taky jedno vlákno o svým autě [odkaz]

Chuck Norris 23.04.2008  17:32

« Re: Re: jedna z nejhezčích

a jo... teď na to koukám :-) už jsem jí možná viděl když jsem si to prohlížel.. proto mi některý ty fotky něco připomínaly...asi se taky zkusím zapojit do místní výstavní síně octávek... aby mi na mojí někdo z odborníků řekl svůj názor ;-) ale bojím se že tam suverénně vdou RS octávky nebo aspoň do RS stylu udělaný octávky a že mě tam někdo smete že jsem si raději to auto nepředělal na facelift :-)

Special-line 23.04.2008  17:40

« Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

I předfaceliftka má svůj půvab :-)

Chuck Norris 23.04.2008  18:13

« Re: Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

no já sám za sebe musím říct že co se týče červený barvy tak se mi víc líbí před faceliftem... takže měnit nehodlám... stejně tak se mi třeba víc líbí bílá před faceliftem atp...

Special-line 23.04.2008  18:15

« Re: Re: Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

Mě ta novější připadá taková přívětivá tím jakoby úsměvem a ta starší přesně naopak. Taková nekompromisnější >:D >:-[]

Chuck Norris 23.04.2008  20:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

no mě c lse týe mojí se líbí právě to že je na ní víc černejch plastů co právě lidi na skodahome moc nemusí ale mě se kombinace červená černá moc líbí a ta faceliftovaná octávka v červenym se mi moc nelíbí... něcojinýho pak jsou samozřejmě ty zlatý octávky nebo octávky s podobným lakem jako Sup to jsou krásný barvy...

"-- skrytý --" 23.04.2008  17:44

« Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

neboj se jí tam přidat, fotky ti budou pochváleny a auto každopádně taky, to je moc hezký a spotřebu závidím :-) No a taky ti závidím to střešní okno, to jsem si celkem hodně přál při koupi auta, bohužel, nebylo :-(

Chuck Norris 23.04.2008  18:08

« Re: Re: Re: Re: jedna z nejhezčích

tak ze střešního okna je docela dost paf přítelkyně... je to hezkej doplňek auta... ale já na druhou stranu musím říct že bych ho 100x raději vyměnil za climatronic... a to se vsadím že ho tam tenhle rok napumpuju a budu s "tuningem" octávky téměř definitivně u konce :-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  17:28

Super...

... dal jsem 10 bodiku, pac je to skveli pocteni a octavky se mi moc libej.. Mimochodem mam tady recenzi na 1,8 (125hp)bez turbicka.. U tohoto atmosferickeho motoru to je podobne na dvojku znatelny zamacknuti do sedacek :-), ale netahne od 1100 otacek. U tvoji RSky je to dany asi chipem a kroutakem ale je fakt ze kdyz na to slapnu tak do 2,500 ot se rozjizdi a od zhruba 3000 ot jako by se vzbudila (pryy to delaji ty 20 ventily) :-) tak at slouuzii hodne dlouho !!!

foto Cujo

Čujo 23.04.2008  17:52

nadherna

tak takuto peknu RS-ku som nevidel :yes: no videl ale nie az tak peknu >:D ....recenzia super auto super fotky su uplne bombove :yes: je to jasnych 10b :yes: ...to zrychlenie ma prijemne prekvapilo :-) :yes:

"-- skrytý --" 23.04.2008  19:21

Sem

Se chtěl zeptat jestli odstraníš tu nálepku Eri - Tec Tuning nebo co to tam je ? Jinak ten zadní střešní spojler je fakt hnusnej rychle se ho zbav ;-\ .

"-- skrytý --" 23.04.2008  19:31

« Re: Sem

na spojler slýchám názory ze všech možných stran. Ať už kladné, tak záporné. Bojím se, že po sundání najdu jen rozleptané sklo od nalepování, což může být horší, než ho tam nechat. Rozhodl jsem se, že ho sundám jenom tehdy, kdyby o něj někdo měl zájem a chtěl ho koupit, jinak k tomu nemám moc důvod... ;-)

osobně jsem celkem dost proti různému tuningu (tuzingu), který je navíc oproti tomu, jak to dělá ta automobilka. Ovšem tenhle spoiler mi přijde poměrně decentní a nemám na něj zas až takovou alergii, ale nebýt tam, vůůůůbec bych se nezlobil...

o sundání nálepky jsem zatím moc neuvažoval, nevadí mi tam a strhnout se dá vždy.

"-- skrytý --" 24.04.2008  15:26

« Re: Re: Sem

Škoda . Jenom udělat tyhle dvě věci a je dokonalá :-! .

foto Deutscher

Deutscher 23.04.2008  21:18

jasňééé

máš to za 10 bodov. ten chip tomu výkonu veľmi pomohol !!! gratulujem

foto pedro26

pedro26 23.04.2008  21:19

Nazdárek

máš moc pěknyý vozidlo. Jestli se neživíš fotografováním, tak bys o tom měl uvažovat - špička. Jenom mi chybí interiér. Dost mě překvapilo, že máme za rohem čip-tuningovou firmu. Nemáš tušení, kolik za to chtěj? Já jsem v tomhle dost pesimista. Uznávám pouze Cimbu a na jejich stránkách je tolik fotek zničenej motorů od "profíků", že bych to na tvým místě radši nechal vrátit do původního stavu. Takhle bych měl strach, že mi písty vytečou výfukem. Jestli to necháš, tak přeju, aby tohle nebyl ten případ a tvá RS najezdila milión km bez poruchy :-)))

"-- skrytý --" 23.04.2008  21:26

« Re: Nazdárek

díky za přání. Focením si pouze přivydělávám, to je pravda, ale konkurence je veliká a kšeftů by to chtělo víc, bohužel, nepřicházejí moc často (ale pakliže bys pro mě nějaký měl, bránit se nebudu ;-) ). Fotky interiéru určitě dodám, nechal jsem se unést fotkama zvenčí a na vnitřek jsem totálně zapomněl. Jakmile bude trošku víc času a nálady, vysaju a vyfotím víc fotek a detailů.

Popravdě jsem eri-tec taky vůbec neznal a bál jsem se. Na svém webu píšou, že chipujou sotva na polovinu toho,co mám nachipováno já. Ale prý takhle chipovali jednu oktávku a jezdí s ní někdo jako prase a stále drží po pár letech a desítkách tisíc km, prý je to takové jejich osvědčené nejvyšší maximum, aby se to nezačalo sypat. Akorát mi narovinu řekl, ať do toho leju pořádný olej a nechávám to zahřát a pak vychladnout, jinak ať si připravím peníze na nový turbo, který to nevydrží. Pakliže k tomu budu šetrnější, nemám se prý čeho bát a já v to doufám.

Auto nepoužívám na žádné závodění, většinou času jedu opatrně, dle silničních limitů a výkon využívám na předjíždění. Pakliže se chci někdy trochu odreagovat, ano, sešlápnu, ale myslím, že bych se se svým stylem jízdy nemusel bát o oddělání auta, nemám na to srdce...

kdyby ta RS nebyla chipovaná (a já nevěděl, že je, když jsem jí kupoval), tak by mi to ani nevadilo a byl bych spokojen. Teď se obávám jedné věci, víš jaký? Že bych si to nechal vrátit a najednou bych byl hrozně smutnej ze sníženýho výkonu. teď je to paráda, ale bojím se, jak by vypadal výkon potom, sériovej :-(

cena chipu: Co mi říkali, tak u nich stojí chip 5000kč, tohle bylo na speciální přání, tak za to pán prý před rokem nebo dvouma dával 8000kč.

foto pedro26

pedro26 28.04.2008  21:19

« Re: Re: Nazdárek

Tak jsem se zeptal u profíků a ty mi potvrdili, že 166kw z 1,8T pouze pomocí softwarové změny je pitomost. Podle nich lze z tohoto motoru dostat až 175 kw a 375Nm, ale pouze v případě použití jiných svodů a kompletního výfukového systému, výkonnějšího turba, jiných vstřikovacích ventilů a intercooleru. Cena za úpravu je natolik nízká, že nemůže pokrýt kvalitní vývoj a záruku. Záruka se kromě jiného u Eritecu nevztahuje na zničený motor, ale pouze na pí*ovinky okolo. Tenhle motor se prý velmi dobře a jednoduše dá měřit za jízdy v autě. Pokuď chceš, dej vědět.
        Ačkoliv by mi to mohlo být úplně jedno, radši ti řeknu co vím. Je to ale naposledy. Přísahám. HOWK :-)

"-- skrytý --" 28.04.2008  21:31

« Re: Re: Re: Nazdárek

díky, napsal jsem ti ;-)

foto Enthusiastic-driver

Enthusiastic.driver 23.04.2008  21:21

Krásná RS :)

Fotky fascinující, ale to už tu bylo zmíněno x krát. A jinak, hlavně ať jezdí a dělá radost, je to pak super pocit :-)
    Jo a ještě, oceňuju, že jako jeden z mála se nebojíš přiznat, že ti na auto někdo přispěl :yes: :yes:

foto Luko81

Luko81 23.04.2008  21:22

OK

Zdar, máš to prostě pěkné, tuning je akorát, není přehnaný. Fotky jsou super, ještě pak dej víc fotek z interiéru. Dávám za 10 bodů. :yes:

foto mate59

mate59 23.04.2008  22:01

RS

Za auto dávam desinu /mal som 4 škodovky -kedysi/,recenzia jak sa patrí a foto nemá chybu. :-) :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 24.04.2008  00:26

RS

Slušná kára,super recenze,foto taky,ale chybí fotky interiéru (sedáky) a kufr (i když kufr mě vlastně nezajímá).Zatím 9,9,10,pokud přidáš fotky,ozvi se na soukromé zprávy a rád opravím.Máš to RS moc dobře udělaný :yes:

petrzel1 24.04.2008  17:43

Zrychlení

Tomu zrychlení z nuly na sto za 6,8 se mohu jen usmívat. Stejně, jako tomu čipování...chi, chi. Kdo trošku dělá do aut, tak mi dá za pravdu, že takových hodnot lze dosáhnout s odřenýma ušima u díslových TDiček. U benzínu čipem zvednete výkon maximálně o deset procent a o krouťáku ani nemluvě. Prostuduj si odbornou literaturu a nemusíš ani na brzdu. Na tento výkon bys musel vyměnit celou výfukovou soustavu, změnit vačku a provést další úpravy na motoru. Ten už má za sebou polovinu životního cyklu, takže by sec stejně po ujetí dalších 50000km rozpadl...Sportu zdar!
    P.S.: Těm stopkám a času věřím, ale jaké tam byly profiláče? A co přesnost tachometru? Tam asi bude zakopaný pes. Zkus se jednou projet kolem měřící tabule 100km/h a sám uvidíš, kolik ve skutečnosti jedeš. Ale jistě to bude s těmi koly na obrázku tak 94km/h...

"-- skrytý --" 24.04.2008  20:17

« Re: Zrychlení

Však já vííííím o tom chipu, proto píšu, že je pochybný a proto jsem ho dával do uvozovek. Netřeba za to hanit dál, já jsem říkal, že za to ruku do ohně určitě nedám, že tomu moc nevěřím...

K rychlosti: ano, pod 7 sekund je to s chiplou RS takový dreamtime. Odchylka tachoemtru bych řekl je stejná jak u dalších oktávek = nějakých 55 = 50km/h a taková odchylka cca zůstává i při tý stovce. Ale alespoň je trochu vidět na tom videu, ja se ručička hýbe. Je mi jasný, že jsou tam blbě vidět hodnoty, youtube tu kvalitu ještě snížil, ale udělat lepší video se mi povedlo jenom trochu už na letních, za 7.5sek (stejným stylem), kde je ale "problém", že mi neprokluzujou, ale mlátí, takže to s tím zrychlením není ideální. Gumy oboje 205/50 R17...

"-- skrytý --" 24.04.2008  21:47

Jenom bych se rád podělil o zkušenost se čtyřletým provozem rs, rok výroby 2002, bral jsem auto rok starý z mb, najel jsem asi 80 tkm. V článku mě zaujala informace o spotřebě, no, já nevím, možná jsem měl pokaženej počítač anebo motor byl třeba nějak vadnej :-), ale začínal jsem na 11,5, končil na 13,9 plnotučného, paliva výhradně omv, podle častého výskytu u benzinky to číslo možná ještě bylo podhodnocené. Ale svezení to bylo krásné, moc Vám stříbrnou rs přeji.

"-- skrytý --" 24.04.2008  21:56

« Re: Spotřeba

Tahle spotřeba samozřejmě není nereálná ani u mě, pakliže si člověk auto naplno vychutnává, je tato spotřeba reálná. Ale to bych musel jezdit často opravdu jako prase. Doporučuji se kouknout na forum.skodahome.cz, kde lidi píšou své zkušenosti s auty a najde se tam i nemalý počet lidí s RS. Abych řekl pravdu, se všemi se vpodstatě se spotřebou shoduji, kdy se silně ekonomickou jízdou dá jet za 6 litrů a prý tam někdo dal i 5.4, kdežto normální jízda a rychlá jízda viz to, co jsem psal v recenzi.

petrzel1 25.04.2008  15:12

« Re: Re: Spotřeba

Na ekonomickou jízdu si nebudu kupovat RS, ale elektromobil. Buď máš rád rychlost a spotřeba Tě nezajímá (já osobně mám průměr kolem 16 litrů na sto km nebo Tě levněji vyjde Dacia a občas si zajet na okruh zařádit ve vypůjčeném autě. Kdo má rychlost v krvi, v životě nebude uvažovat ekonomicky! Asi tak chlapi ...

"-- skrytý --" 25.04.2008  15:15

« Re: Re: Re: Spotřeba

Tak třeba dneska jsem najel 20km ostře. Jel jsem rychle, zrychloval jsem, brzdil, zkoušeli jsme s kámošem zrychlení a spotřeba 15litrů. Opravdu nevím, jak bych se měl dostat na větší...A pakliže se takto chováš k autu, že jezdíš ještě ostřeji, tak bys měl mít radši Imprezu STI nebo Lancera EVO. Oktávka je stále jenom oktávka a ne žádnej sporťák

petrzel1 25.04.2008  15:24

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Trošku jsme si nerozuměli. Promiň. Já nekritizoval vysokou spotřebu, ale právě tu malou...Jinak, když koukneš na mé auto, pochopíš víc...krásný den přeji!

"-- skrytý --" 28.04.2008  20:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Mám pocit, že tomu autu chyběla špéra a pár kilo dolů, po těch letech co jsem s tím jezdil :-)

foto radhro

radhro 25.04.2008  10:06

super kára i recenze

dávám desítky , škodověnka je super , přeji hodně ostrých kilometrů :yes: :-)

"-- skrytý --" 25.04.2008  16:10

Pěkný.

Super recenze pěkný fotky. Máš tam 10b. a tip na nej recenzi. :yes:
    At´ slouží.

"-- skrytý --" 27.04.2008  18:16

« Re: Pěkný.

Dal sem ti u obou tvejch aut tip na nej.recenzi :yes: .

"-- skrytý --" 27.04.2008  18:15

Vidim

Dastaxi že už je Rska nejleší recenze :-) . Gratluju :-) ;-) .

"-- skrytý --" 27.04.2008  19:07

« Re: Vidim

díky ;-) popravdě jsem to trochu i čekal :-) ale potěšilo mě to hodně, když se objevila mezi nejlepšíma recenzema

"-- skrytý --" 01.05.2008  13:52

No

Tak co bude s těma fotkama interiéru :-| ?

"-- skrytý --" 01.05.2008  14:00

« Re: No

Napíšu, jakmile budou, ale určitě budou...pokusím se to co nejdřív napravit, ale škola a trochu práce teď dost tlačí, tak to moc nestíhám :-( a zase tam jen vlízt a cvaknout to rychle nechci, abych zachoval alespoň nějakou kvalitu s porovnání s ostatníma :-)

"-- skrytý --" 01.05.2008  14:07

« Re: Re: No

V pohodě já si počkám ;-)

petrzel1 02.05.2008  19:32

Hurá!!!!

Zdravím Tě Dastaxi!!!! Máš superfotky, tiše závidím....
    V úterý jsem se vracel z Luhačovic přes Vizovice do Ostravy a podařilo se mi jednu RSu dojet. Shodou okolností, taky stříbrnou. No, borec na to šlapal vcelku obstojně, když spatřil dvě ledvinky ve zpětném zrcátku. V těch Sirakovských zatáčkách to řezal pomalu smykem a já jel na 70% možností svého autobusu. Schválně jsem si počkal, až bude táhlá rovinka. Do 160km/h pak zrychloval naprosto stejně jako já na Economy provoz a pak zvadnul, takže v poho jsem mu dvoustovkou zmizel v dáli...To teď neber jako machrování (je fakt, že už toho mám najeto i se supersporty dost), ale jako porovnání jízdních vlastností auta 16 let starého za 85.000,-Kč (no, dnes tak za 45.000,-...chi, chi) a skoronové chlouby značky Škoda....za kolik set tisíc?

Chuck Norris 02.05.2008  19:39

« Re: Hurá!!!!

si ze mě nedělej srandu že to báwo stojí 85tis dneska i s takovejma km... :-O :-O to bych do toho skoro šel >:D

petrzel1 02.05.2008  20:03

« Re: Re: Hurá!!!!

Čti pořádně, co je v závorce - dnes ho seženeš už kolem 50000,-Kč - ve slušném stavu pochopitelně...

"-- skrytý --" 02.05.2008  23:33

« Re: Hurá!!!!

Však v pohodě, jestli jsi ho dostal, tak ti gratuluju ;)
      ALE, ono 1) jde dost o řidiče (když ho neznáš, nemůžeš posuzovat), 2) jde o to, jestli on opravdu jel na maximum, jak píšeš (to, že jel pomalu smykem je sice hezký, ale pořád je tam to pomalu a těžko zezadu ucítíš, jak daleko k tomu smyku má;))?, 3) Jak víš, že to byla RSka? Podle vzhledu? To bys byl dost naivní, jezdí dost lidí s předělanou octou do stylu RS...Pokud myslíš, že 200vkou mu ujedeš, tak to seš dost na omylu...Nicméně neboj, až budu chtít každou chvíli tankovat kvůli spotřebě jakou máš ty, až mě omrzí řadit a budu se chtít cítit jako páprda, za kterýho vše dělá automat a až se budu chtít zabít v tak "bezpečným" autě a až budu chtít mít v garáži 16let starý auto, rád si koupím takový, jako máš ty ;)

petrzel1 05.05.2008  12:54

« Re: Re: Hurá!!!!

Není k čemu gratulovat. Ta 735i má 1600kg, 250 koní a skoro 350Nm už při 2000 ot/min. Z nuly na 50 to běžně dělám za 2,2 sekundy. Nikde to neříkej, ale Hranice na Moravě až po odbočku na Mošnov v poklidu létám kolem 220km/h...Za jak dlouho Ti to zrychlí ze 160 na onu 200? Není problém vymáčnout z RS 230km/h, otázkou zní, za jak dlouho - víte pane...Se spotřebou máš pravdu (ovšem, jak sám píšeš i Ty, když chceš si zařádit, tak máš 15 na sto...), s automatem pravdu nemáš. To nemá s páprdovštinou nic společného. Žijeme v 21.století!!!! Když přepnu do modu Sport, tak Ty nebudeš tak stíhat rychle kvedlat s tou kvedlačkou - které se už osmdesát let říká řadící páka. Proč myslíš, že moderní supersporty mají pádla? Jinak s poznáním auta na hranici jeho možností mám (troufám si říct) vcelku velké zkušenosti. V prehistorických dobách jsem trošku málo závodil a testoval auta pro jeden motoristický časopis a jinak, kdybych měl vyjmenovat auta, která jsem už řídil, tak by to byl dlouhý seznam - pravda skalp Zondy a Veyrona mi ještě chybí. A co se týče bezpečnosti? Už sis všiml, že co havárka s Odstávkou, to pomalu mrtvola, díky špatně technicky navrženému A-sloupku? Dokonce při čelním středu s Fabií byl přes připoutání řidič Odstávky tuhý a řidička Fabči lehce zraněná. Moc se o tom nepíše, ale je to fakt...
        P.S.: Ale s tím poznáním máš částečně pravdu, výfuk i spoilery se dají některými ubožáky lehce změnit..
        Jinak kamarád ji (rozuměj RS) před pár léty měl, takže jsem měl možnost ji sám řídit. Ale až Ty se svezeš v opravdu pořádném autě, které si na sporťák nehraje, dáš mi za pravdu - já osobně už mám "nalítáno" se vším co má kola přes milión - včetně oné havárky s Eaglem, ale sedět tam tehdy v Odstávce, tak už Ti dnes nepíšu - tomu věř. Tak na sebe dávej pozor a užívej si rychlosti. Časem zjistíš, že moderní podvozky jsou dnes už někde jinde...

"-- skrytý --" 02.05.2008  22:29

ÁÁÁ

Vidim že seš v TOP10 gratuluju ti snad tu vydržíš přeju ti to ;-) :-! .

"-- skrytý --" 03.05.2008  22:31

Hruza a Des.

Co to pises za Hovadiny,ze octavka ma super podvozek?A jeste k tomu ta stara! >:D Ridil si nekdy vubec slusnej autak,ze pises takovy Hovadiny?Starou octavku jsem ridil jak Rs tak obyc.a je to Hruza a Des!Rizeni,podvozek atd. :no: Nastesti te Omlouva tvuj vek z cehoz plyne,ze vis o autacich velky prd. >:D

"-- skrytý --" 03.05.2008  22:37

Blbe :no:

"-- skrytý --" 03.05.2008  22:37

A jak víš kolik mu je ? ;-\

"-- skrytý --" 04.05.2008  10:07

« Re: Hruza a Des.

Koukám na tvoje příspěvky a vidím co je od VW nebo Škoda, na to nadáváš, ale zato honda je super viď >:D
      To, že tu sám nepřidáváš svoje auto, z tebe dělá jenom ještě víc imaginárního člověka, kterej má veliký sebevědomí, že přijde a jenom kritizuje a sám nechce ukázat, co má.
      Nicméně, budu tě muset označit za hlupáka z toho důvodu, že toto je UŽIVATELSKÁ recenze, tedy tam píšu SVÉ postřehy a SVŮJ pohled na auto, tedy, pakliže já toto auto vidím, jako že má dobrý podvozek, tak ho tam taky napíšu. Nemusíš souhlasit, nikdo to po tobě nechce, ale označovat to za hovadiny, tím asi autor říká i něco o sobě (hovado)

Co osobně považuješ za dobrý podvozek? Určitě 30let starý BMW nebo nějakýho japonce, víď :D.
      Nicméně auta, s kterými jsem jezdil, byly i Volvo XC70 a C30, to jsou taky takový nicotný auta, žejo >:D

Tipuju: Asi se i stydíš za to, že jsi Čech, viď?

petrzel1 05.05.2008  13:12

« Re: Re: Hruza a Des.

Tak to pane pravdu nemáte...i 30let starý bavoráček s podobným výkonem by to slavné RSce natřel....Přečti si občas nějaké testy. I Focus má mnohem lepší podozek. Jinak, já nic proto RSce nemám, máš to ode mne za plných deset, jak sis už možná všimnul. Jen trošku buď sebekritický. RS je jen nepodařený pokus udělat z masovky sporťák. Tím však nikdy nebyla a nebude. A na okreskách ji převálcuje mnoho našlápnutých Hot Hatschů...

petrzel1 05.05.2008  13:24

« Re: Re: Hruza a Des.

Považovat XC70 či dámskou C30 za podvozkově dobré auta? To snad ne!!!! To už vážně i ta Tvá Odstávka je na tom lépe - v tom Ti dávám za pravdu. Víš, poslední opravdu kvalitní české auto (teď myslím z hlediska jízdních vlastností a pocitu rychlosti) od Škody byla Š-130LR. Vše ostatní už je počeštěný Germán - díky platformám od VW, takže o vlastenectví bych tady rozhodně nemluvil...

"-- skrytý --" 05.05.2008  19:07

« Re: Re: Re: Hruza a Des.

Dámská C30 ? Kde se to píše ? Už tě mám na hate - listu >:D A to hovada Kloseta taky >:D ;-\ .

"-- skrytý --" 05.05.2008  19:08

« Re: Re: Re: Re: Hruza a Des.

Ne že bych byl nějakej velkej fanda Škodovky podle mněj jsou nejlepší Fordy,Jaguary a Hummeři ale myslim si že má pravdu když v tom jel...

"-- skrytý --" 05.05.2008  21:12

« Re: Re: Re: Hruza a Des.

A v XC70 nebo C30 jsi ty někdy jel?

Nicméně, pokud píšeš, že je na tom oktávka lépe než tyto nový volva, tak nechápu jak taky můžeš souhlasit s názorem, že je oktávkovskej RS podvozek hroznej. A pakliže by na tom ten podvozek opravdu lépe byl (což tedy nevím), byl bych velice spokojen.

Ale ano, já jsem sebekritický. Já z RS samozřejmě nedělám nějakou pecku a myslím si, že se moc lidí z RSky sporťák udělat nesnaží. Je to prostě velice praktický a výkonný auto, nic víc.

Jenom jsem velice alergickej na to, že existujou namachrovaný "blbečci", pro který je všechno české špatné (nespekulujme prosím o češství Škodovky - já jí za českou označuji kvůli tradici, tak proto ji tady tak píšu). Jenom se objeví článek o škodovce a plno chytráků, kteří v ní ani nejeli, jenom kritizujou. Nejvíc "proslavenou" novou Fabii 1.2HTP . Opravdu nechápu proč, když se jim to nelíbí, ať si jí samozřejmě nekupujou. Ale já znám lidi, co si jí rádi koupili a na kratší cesty a na cesty do města jsou velice spokojeni.

Rád bych dodal, že kdybych si nemyslel, že je RS dobrý auto a určitě správná volba, nikdy bych si ho nekoupil, nemyslíš? Kdybych si myslel, že je to pitomý auto, proč bych za něj utrácel prachy? Naštěstí si to opravdu nemyslím a těm kritickým příspěvkům se jenom směji, protože co víc si přát než být spokojen, což jsem? A dokud to auto drží (a nás v rodině vždy oktávky podržely), tak s ním budu nadmíru spokojen, ať si každý říká, co chce...

petrzel1 05.05.2008  22:36

« Re: Re: Re: Re: Hruza a Des.

No vidíš, že jsme našli společnou řeč! Oktávka skutečně JE MOC DOBRÉ AUTO!!!! A já nikdy netvrdil opak!!! Ostatně v Anglii v soutěži spokojenosti majitelů se svým vozem s přehledem porazila mnohé prémiové značky. A z hlediska výskytu poruch je taky na špici. Což jsme zase u češství a národní hrdosti. Češi vždycky uměli dělat dobrá auta. Ostatně, třebaže jsem v práci řídil desítky a desítky různých značek, dvacet let jsem vlastnil upravenou Š-130 a snil svůj sen, který jsem si před 4 léty zrealizoval. A to dokonce na 300%. A jsme u toho o čem se tady pořád bavíme. Zkus se zamyslet. Oktávka nikdy nebyla plánována jako sportovní automobil, ale jako praktický a vysoce spolehlivý rodinný vůz.
            Pokud máš rád rychlost, zrychlení - prostě adrenalín, tak brzy (nebo později) zjistíš, že RS je sice fajn, ale - tady by to chtělo nové nastavitelné tlumiče, tady sportovní zadní díl výfuku, lepší odvrtávané kotouče, vícepístkové brzdy atd, atd...no a penízky se jen sypou a sypou a sypou (znám to z vlastní praxe!!). A pak zjistíš, že za pětinové náklady se dá pořídit kvalitní "plečka", která bez jakýchkoliv dalších úprav toho dokáže stejně, ne-li mnohem víc....
            Každý člověk očekává od auta něco jiného, proto taky nesnáším, když někdo odsuzuje jakékoliv auto jen proto, že on by si je nekoupil. V tom se asi shodneme jistě!!! Tak ať nám ty naše lásky dobře slouží!

foto AnGeor

AnGeor 09.05.2008  13:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Hruza a Des.

OK, dovolim si taky neco pridat z mych zkusenosti s timto aute:

bylo to sluzebni auto, podvozek nic moc, spotreba docela velka, nespolehlive. Kdyz firme skoncil leasing, uctarna vyjela naklady na servis po trech letech, bez jedine bouracky 320t kc na cca 120t km... To, ze skoda v soutezi majitelu v anglii vyhrala je sice parada, ale je taky potreba si uvedomit, kdo si v UK skodovku kupuje. Pouze duchodci a taxikari... Diky skodovku uz nikdy

Ad tvoje auto, vsichni se tady rozplyvaji jak krasne RS mas, ale ja vidim standart, nic navic, proste stribrnou RSku.

Tak at slouzi a opatrne :yes:

TurboKluk(smazat hodnoceni) 13.05.2008  10:09

« Re: Hruza a Des.

Když si prověříte moje přizpěvky zjistíte že vždy bojuji za škodu a nikdy bych ji nezradil ale hold realita je neuprosna, octavia super auto bezpečné z vlastni zkušenosti ale ten motor je fakt rychlejší než podvozek, motor na vybornou kdybych chtel silnejší auto s nizkou spotřebou určirě opět 20vturbo.
                Ale ten podvozek je fakticky katastofa.

FRPE 06.05.2008  17:38

Heleďme kdo je v Topténu ...

... on to Dastax ... tak gratulace ;-)

s-mike (RSKa) 21.06.2008  13:09

trapas

vzdycky, kdyz si prectu nejakej hysterickej koment, at na MACZ nebo na youtube, tak se na oplatku a se zajmem podivam na "tvorbu" toho dotycnyho komentatora.. celkem vzdycky to dopadne stejne..

nemel by ses nejdiv sam neco naucit a predvest, nez zacnes kritizovat praci jinych?

"-- skrytý --" 23.06.2008  20:47

« Re: trapas

No jako sorry, ale jestli nejsi schopen unést kritiku (tedy můj osobní pohled na video), tak si s tebou nemám o čem povídat.

Do videa nedělám, ale jak se říká: Nemusím být šéfkuchař, abych mohl říct, jestli mi chutná/nechutná, ne?

Ale jestli se chceš pobavit na téma fotky, tak můžem a uvidíme, kdo se má něco naučit....hm?

s-mike (RSKa) 23.06.2008  22:29

« Re: Re: trapas

fotky? proc? copak bys me chtel ucit? Chces se snad utápět v dětinskejch hádkách, ze ty mas fotky lepsi a ja ti na to mam psat, ze ne, ze lepsi jsou moje? Uc nekoho, kdo nevi, ze mobil je na telefonovani a ne na foceni, kdo nema paru o kompozici a Photoshop si plete s prodejnou fotaku.. a ne me

mam po krk lidi, kteri přikře odsuzuji pokusy nekoho jinyho. Tady to neni tak, ze ja budu varit a tebe obskakovat jako ochutnavajiciho hosta.. tady jsme kolegove. Jestli se ti neco nelibi, tak ukaz, jak se to ma delat. Nebo aspon slusne naznac, co se ti nelibi a na cem si myslis, ze ma kolega zapracovat

vyhruzny kecy o tom, s kym si budes a nebudes povidat, si napriste odpust. Kdyz uz ti pro nic jinyho, tak pro náš vekovej rozdil.. dekuji predem

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:08

« Re: Re: Re: trapas

No ono kdybych ti taky napsal svůj názor na tvé fotky (OPĚT jak u videa můj SUBJEKTIVNÍ názor), tak by to taky vypadalo ve stylu "první lekce s photoshopem, aneb jak tam dotahovat hloubku ostrosti"

Já jsem tvůj pokus neodsoudil. Mně se tvá ostatní videa líbí, ale prostě k tomu jednomu jsem ti napsal, že mi to přijde trapné. Stejně tak plno filmů a seriálů v TV mi přijde chvílema trapný a co s tím? Budou na mě vždy producenti těchto filmů taky takhle vyjíždět a protiútočit? Jsem divák, mám nárok na vlastní názor, stejně jak v TV, tak u tvých videí. Promiň, ale nemůžeš čekat, že se u všeho setkáš jen s kladnými názory a tady to holt nevyšlo, vadí ti to moc?

Navíc já tvůj "pokus" (takhle jsi to nazval) neodsoudil. Ale na druhou stranu, když se mi to nelíbí, tak jen díky tomu, že je to tvůj "pokus", tak ti mám napsat, že je to hezký? Já ti opravdu nevím :(

S tím "výhružným" to pěkně přeháníš a přestože jsem si vědom našeho věkového rozdílu, tak jsem zcela právně (a i jinak) způsobilý a tedy je opět jen na mě, jestli se s tu s tebou (se vší úctou) budu bavit.
          (to neber jako protiútok, to je jen poznatek, že ty nemůžeš rozkazovat, kdo se s tebou bavit bude a kdo ne)

s-mike (RSKa) 24.06.2008  08:14

« Re: Re: Re: Re: trapas

oprostim se od vsech animozit ve tvym textu (snad s jedinou vyjimkou, ale tu az na konec) a pokusim se vyzdvihnout a oplatit prvni naznaky pozitivniho pohledu v nasi polemice..

jak by se nam lepe diskutovalo, kdybys byval zvolil svou retoriku nasledujicim zpusobem.. "Mne se tva ostatni videa libi (prevzeto doslova), ALE ve videu s Imprezou mam problem s nasledujicim......" ja teda nevim presne, co ti tam prijde zavadny, ale domnivam se, ze asi ten "skok". (Pokud je to jinak, rad si to poslechnu). A ja bych ti na to byval napsal, ze jsem nikde a nikdy nikomu netvrdil, ze jsem s Imprezou skakal. Naopak, vsichni, kdo me aspon trochu znaji vi, ze se jedna o sebeironicky zpusob prezentace, jehoz ucelem je v prvni rade vyvolat usmev (a dosud vsechny reakce v tomto duchu probehly) a taky odlehcit a narušit konvence..

na tema Photoshop ucinim posledni poznamku. Mira finalni urovne upravovanych fotek je ekvivalentni mire investovanyho casu a rovnez určení vysledneho dila. Pokud se v tomto pripade jedna o nevydelecnou cinnost a pokud je prumerna uroven fotek ostatnich recenzentu takova, jaka je, pak míru uprav svych fotek (a ochoty travit s nimi cas) povazuju za vice, nez dostatecnou.

V nedeli jdu s autem fotit komercne, vysledky ti mohu poskytnout. V tomto pripade nejvyssi miru kritiky beru

"-- skrytý --" 24.06.2008  14:37

« Re: Re: Re: Re: Re: trapas

Ano, video mi přišlo ok, ale právě ten skok, tam jsem se nepousmál, ale naopak...já tě taky neobviňuju z toho, že bys někde tvrdil, že jsi skákal, jen mi to prostě přišlo trapný než úsměvný a ta hranice těchto dvou věcí je často dost úzká.

Jestli mi poté pošleš na ukázku výsledky toho komerčního focení, budu jenom rád, díky

"-- skrytý --" 23.06.2008  16:49

fotky

tak to su najkrajsie fotky co som tu videl!!!Klobuk dole pred fotografom, kludne by som zobral keby siel nafotit aj moje:) da sa dohodnut???napis privatnu spravu ak.... vela stastnych km

"-- skrytý --" 23.06.2008  20:52

« Re: fotky

máš tam zprávu :-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  16:26

Co máš za foťák Dastaxi ? :-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  18:42

« Re: .

Canon 30D, pročpak? :-) Už ses nemohl dočkat, až nějaký ty fotky přidám viď. Ale stejně je jich málo, ale aspoň ty 3, ať máš radost...časem bude určitě víc, slibuji...možná už dneska večer ;)

"-- skrytý --" 26.06.2008  18:50

« Re: .

No,je pravda že mi tam pořád chybí fotky interiéru,sice tam jsou nějáký pěkný detaily ale chtělo by to nějakej celkovej pohled...jestli mi rozumíš... >:D

talio2 26.06.2008  20:13

fakt nádhera fotky

dost profi kvalitka mi to připadá, nejsem znalec, ale takový fota bych taky chtěl...

"-- skrytý --" 26.06.2008  20:26

« Re: fakt nádhera fotky

děkuji
      Však nemusí být problém a když se nějak dohodneme, tak bych ti taky něco třeba mohl nafotit ;-)

talio2 27.06.2008  10:43

« Re: Re: fakt nádhera fotky

juju to by bylo fajnový ;-)

David Silver 26.06.2008  20:21

nové fotky

Čau. Nové fotky jsou good :-) :yes: JH ul. Klášterská? :-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  20:29

« Re: nové fotky

čau, je to tak, koukám, že se v JH vyznáš :-)

David Silver 26.06.2008  20:30

« Re: Re: nové fotky

Před týdnem jsme se tam stavovali cestou do Třeboně na výlet se školou... Jsme měli tradičně rozchod a tradičně jsem fotil jenom auta a né památky po celý výlet >:D ;-)

"-- skrytý --" 26.06.2008  20:34

« Re: Re: Re: nové fotky

Dost často v týhle ulici parkuje jedna nebo dvě nový RSky (modrá a černá - obě krásný:))...tak to jsi je asi minul :-)

David Silver 26.06.2008  20:38

« Re: Re: Re: Re: nové fotky

No, tak já tam na náměstí ani jednom nikdy nepotkal dobrou káru :-| ;-\ Na "dolním" náměstí myslím to blíž hradu tam nanejvejš nějaký luxusní SUV a na tom u Klášterní ul. jenom Corvette C5 červená krásná :-) foto mám v mobilu a bohužel nemám USB. Ale musim ji někdy nahrát než ji omylem smažu.

K eRSkám. Nikdy jsem v JH žádnou nepotkal ;-\

"-- skrytý --" 27.06.2008  00:09

« Re: Re: Re: Re: nové fotky

Ahoj, prosím tě kdo ti dělal ty nové fotky? vypadá to jako nějaké zakázkové focení, mohl by jsi kdyžtak dát aspoň řádovou cenu pokud by jsi nechtěl přesnou? Díky.

"-- skrytý --" 27.06.2008  07:40

« Re: Re: Re: Re: Re: nové fotky

Ahoj, pošlu ti SZ, ale focení jsem si dělal sám, tedy mě to moc nestálo. Vlastně asi 100kč (benzín za ten večer a jedna bageta z benzínky) :-)

foto Hawke

Hawke 27.06.2008  10:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nové fotky

Fotky jsou opravdu naprosto špičkové! Koukal jsem na ty noční a jsem z nich unešenej? Jaký tam je vyvážení bílý? Mně se takhle pěkně nikdy nepovedou. Ono to bude asi tim nasvícenim co? Tak můžu se utěšovat tím, že Ty se tim asi živíš... ;-)

"-- skrytý --" 27.06.2008  10:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nové fotky

Nový fotky se Ti fakt povedly,Dastaxi ! ;-) :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 27.06.2008  14:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nové fotky

Já se tím moc neživím, sem tam si přivydělám, ale to je všechno, většinou fotím pro sebe a pro zábavu ;-)

Vyvážení bílý je automatický, ale dost dělají ty světla, který dělají takový studenější světlo (víc do modra) než oranžový lampy. Takže to vypadá jinak. Ale celkově to taky bylo celkem do červena, tak jsem si s tím ještě malinko pohrál.

A jinak díky, jsem rád, že se fotky líbí.

Qido 27.06.2008  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nové fotky

Zapomněl si ještě možná na nějaký ty body,co??
                Musím konečně přidat taky fotky mýho.Ty vyšli taky parádně.

"-- skrytý --" 03.07.2008  12:06

Mlácení při rozjezdu

To je elektronická uzávěra diferenciálu. Je realizovaná přes brzdu, takže máš pravdu v tom, že to moc ideální není.

"-- skrytý --" 03.07.2008  12:46

« Re: Mlácení při rozjezdu

nene, to je něco jinýho, je to nadskakování kol. Pravděpodobně je to pneumatikama. Když je malilinko mokro nebo jsou gumy víc zahřáté, nedělá to. Navíc když mi to dělalo nejvíc,tak byly téměř nové, asi už jsou trochu sjetý a je to lepší...Jinak prý O2 RS TFSI to dělá taky:) takže to asi fakt nebude chyba.

"-- skrytý --" 03.07.2008  12:54

« Re: Re: Mlácení při rozjezdu

Jako možný to je, ale tenhle jev u sebe nemůžu zažít :-)

"-- skrytý --" 03.07.2008  13:03

« Re: Re: Re: Mlácení při rozjezdu

To sice ne, ale zase si užíváš jiný krásný věci se 4x4 třeba na prašný cestě nebo na sněhu :-)

"-- skrytý --" 03.07.2008  13:08

« Re: Re: Re: Re: Mlácení při rozjezdu

Na zasněženém parkovišti v Praze u Džbánu ano... Prašné cesty jsou děravé a na horách na zasněžených silnicích je na drift příliš silný provoz.

foto Kubyyyk

Kubyyyk 09.07.2008  10:48

Ahoj, ahoj, ahoj!

Nechápu, že jsem tě ještě neohodnotil-já slepota jedna heh ;-) >:D
    No tady není co řešit-ukázkových 10,10,10!!!! :yes: :yes: :yes:

Gratuluju k nej Octávce. Ať jezdí!!

Kubyyyk

"-- skrytý --" 09.07.2008  16:07

Re: Re: Re: Ty fotky fakt užasne

Já mám eRSo který má údajně 234 koníku. Nemám to ověřený na brzdě. Už jsem to tak koupil. Stejně jako dastax. Na zadí jsem pod znakem vRS objevil znáček s nápisem Wlofsburg edition. A pak na motoru napsáno: ,,čip 172kw 360Nm.'' Pravdou je že to jede líp než jiný eRSka...

"-- skrytý --" 10.07.2008  21:18

« Re: Re: Re: Re: Ty fotky fakt užasne

To musí jet hezzzky! Kouknu na tvou recenzi... To já zatím s jiným RS neporovnal, neměl jsem tu možnost :-(

"-- skrytý --" 11.07.2008  20:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Ty fotky fakt užasne

Už jsem se přihlásil do toho RS clubu... Ale jsem tam zatim jenom jako navštěvník. :'-(

foto H-Karlik

H.Karlik 10.07.2008  10:20

Focení

Dobrý deštniky, ale chtělo to softy a ten Peleng strašně odleskuje >:D

"-- skrytý --" 10.07.2008  21:16

« Re: Focení

Tak schválně, k čemu pak softy? ;-)
      Softy mám, se softama jsem to prvně zkoušel, ale ono totiž není ideální kombinovat studený světlo se světlem teplým (tedy samozřejmě mluvím o barvách studených a světlých), pak vzniká až moc veliký rozdíl a nezapadá to do sebe. Tudíž jsem se ještě vracel rychle domů pro zlatý deštníky, který ten rozdíl sráží a dělají taktéž teplejší světlo, kam to auto už zapadá reálněji, když je tak osvíceno. Alespoň trochu imitují další světlo z ulice (ale líp nastavený než jen z lamp).

Peleng je náhodou dobrej. Dobrá sranda s ním je :-) S odleskama souhlasím, ale co bych po něm nechtěl ...

foto kaaRS

kaaRS 14.07.2008  13:04

« Re: Re: Focení

Zdravim te ty fotky mas opravdu super maji hlavu a patu!! Ereso taky pekne opravdu super!!! At slouzi!!! :yes: ;-)

"-- skrytý --" 28.07.2008  11:47

fakt

si fakt * ..takovy auto k tobe nejde je to na tebe mooc sila k tobe by sedla ....tak treba fabia 1.2 htp trivalda ty vole to je auto presne pro tebe

"-- skrytý --" 28.07.2008  14:20

« Re: fakt

A proč by ke mě nemohlo sednout takovéhle auto? Podle čeho to soudíš? Dyť mě neznáš, maximálně podle vzhledu na fotkách, ale kdo hodnotí podle vzhledu, tak je hloupej :-)

...není to tak trochu náhodou závist?

talio2 28.07.2008  14:35

« Re: fakt

no co ty jsi za komika, to jsem dlouho neviděl >:D >:D

h.onzyk 06.10.2008  16:28

Fotky

Fotky patří k tomu nejlepšímu co jsem na auto.cz viděl, můžu se zeptat, čím je to focené?

"-- skrytý --" 06.10.2008  16:48

« Re: Fotky

děkuju moc, vážím si toho :yes:
      je to focené digitální zrcadlovkou canon 30D a pár "základními" objektivy - většinou Canon 17-40/4L a 70-200/4L...
      ale o foťák nejde...hlavně když je to zrcadlovka, aby to bylo kvalitní a pak ten zbytek už je na člověku - vybrat prostředí, chytit správný světlo a vědět co chce vyfotit a jak bude finální fotka vypadat (podle toho si s tím taky pohrát v PC ;) )

doufám, že to nějak pomohlo...jestli máš zájem, ptej se dál ;-) rád odpovím

h.onzyk 06.10.2008  16:51

« Re: Re: Fotky

Vidím že Canon je dobrá věcička, rozhoduju se mezi eosem 1000 a 450D. Jinak hodnocení jasně 3x10 :yes:

"-- skrytý --" 06.10.2008  22:26

« Re: Re: Re: Fotky

nemusí to být Canon. Můžeš klidně brát i Nikon. Nebo i jiné značky. Já ale doporučuji jen Canon nebo Nikon, jsou to dva největší rivalové a mají jednoznačnou budoucnost.

nicméně eos 1000 mi nic moc v týhle době neříká. Podle mě to byl nějaký foťák na film kdysi. To je trochu něco jinýho než 450D ;) Jinak 450D neuděláš chybu, to budeš mít dokonce větší kvalitu fotek než já. Já šel raději ale do horšího, ale líp stavěnýho, co víc vydrží. No a pak hlavně záleží na objektivech. Ale určitě i s těma základníma levnýma uděláš super fotky, na tom už tolik nesejde. A nebo můžeš jít třeba do nikonu D40, ten je asi nejlevnější a kvalita by ti taky mohla stačit si myslím. Hlavně to chce nápad a chytit hezký světlo ;)

h.onzyk 06.10.2008  22:30

« Re: Re: Re: Re: Fotky

1000D je nová low-end digi zrcadlovka, po třech letech focení s kompaktem si jdu už podvědomě pro Canon,i na malých kompaktech má vynikající optiku, ale přece jen zrcadlo je zrcadlo :-)

"-- skrytý --" 06.10.2008  23:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotky

Aha, nojo, něco jsem o tom vlastně zaslech,ale úplně jsem na to zapomněl :-) se spíš zajímám o ty vyšší modely, ale už ani to ne, prostě nejsou peníze :-(

foto Paulie001

Paulie001 28.11.2008  17:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky

Ahoj, prosím Tě, používáš nějaké filtry (polarizační, šedý, UV, ...)? díkes

"-- skrytý --" 29.11.2008  17:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotky

Ahoj, mám je asi všechny, ale nepoužívám je. Na ty fotky, co tu vidíš, použitý nebyly ;-)

Dadánek (AlkoholixXx) 06.10.2008  17:01

« Re: Re: Fotky

Už několikrát jsem přemýšlel že ti napíšu abys mi to vyfotil... Ale pak se mi vždycky povede pár fotek a já si myslim že na to co mám tak je to fajnový.
        Třeba se ale někdy ozvu...příští léto...možná ;-) :yes:

"-- skrytý --" 06.10.2008  22:28

« Re: Re: Re: Fotky

klidně se někdy v budoucnu ozvi ;)
          koukám, že diskusi u mojí RS sleduješ často :-)

David Silver 10.11.2008  20:00

My chceme fotku z AR!!!

Čau Dastaxi. Dej jí semka, je to fakt nádhera fotka. :yes: :yes: S úpravou je to fotka, na kterou nestačí stupnice 1-10b ;-)

"-- skrytý --" 10.11.2008  21:16

« Re: My chceme fotku z AR!!!

Máš jí tu ;-)

talio2 10.11.2008  21:59

« Re: Re: My chceme fotku z AR!!!

je perfektní !!! :yes:

"-- skrytý --" 04.12.2008  18:38

Fotky, fotky, fotky!

Fotky máš fakt skvělý ;-) :yes:
    Recenze je taky pěkná a tyhle auta mam rád. Takže za 10 :-!

foto KucharTom

KucharTom 11.12.2008  10:20

fotky

moc pěkný fotky!

foto Vaflicka

Vaflička 06.01.2009  00:17

SAKRA eReSo!!

Jedním slovem fantazie tvoje RS!! K tomu pěkně napsaná recenze a fotky máš skvostné - to nebe jakoby západ slunce no prostě boží...!! :yes: :yes: (V jakém to upravuješ programu??)

A ta úvodní fotka no to je skutečnej nářez, strašně se mi líbí!! :yes: ;-)

"-- skrytý --" 06.01.2009  22:16

« Re: SAKRA eReSo!!

Díky moc za pochvalu :-)
      ale recenze už je celkem zastaralá, pokusím se jí předělat
      Jinak ten program je photoshop

"-- skrytý --" 20.01.2009  19:33

Fokty

Perfektni fotky.......profesionalni :yes:..........

foto filko

filko 03.02.2009  10:25

« Re: Fokty

Máš pěknou Octávku. Taky by se mi líbila. Fotky máš pěkné, jen bych okamžitě vyhodil detail na řadičku, protože je to hnus. :-)

foto Dave-SK

Dave SK 05.02.2009  18:56

10B za foto by som dal 11B

Ahoj mas perfektnu recenziu a strasne sa mi pacia aj tvoje fotky ! za vsetko davam 10b ked by si mal cas pozri na moje a ohodnot ! DIKI

"-- skrytý --" 13.02.2009  10:44

Fotky!!!!! A tak dále...

Ahoj, některý fotky jsou fakt na 11 bodů!!! Recenze je tak nějak v klidu a auto? Jak říkám, na naši republiku a silnice optimální auto. Takže bez přehánění 3x10. :-!

foto igor77

igor77 19.02.2009  19:43

zdarec

zdravim (-:
    fotky jsou fakt supr.. kara samozrejme taky, je videt ze je to milacek.. tak opatrne nato (-;
    moc pekny :yes:

talio2 25.02.2009  22:19

« Re: zdarec

jj fota a video fakt nádhera, všimnout si toho dřív tak jsme mohli dát sněžný sraz a zablbnout.. Škoda ;-)

foto adamke

adamke 28.02.2009  12:05

krásný auto

Opravdu povedený model od škodovky, řekl bych více kultovní než dvojkové RS, obě jsem měl možnost řídit. Jedničkové je tvrdší a razatnější. tvému bych pouze vytkl, že mu chybí černá stropnice, kterou má kamarád a vypada to uvnitř luxus a škoda, že nedělali RS s pohonem 4x4, to by byla paráda. Smám vlastním auto o 193k a pohon 4x4 a i přes větší rozměry se s ním dá užít velká legrace.

"-- skrytý --" 26.03.2009  10:17

RS

Zdar tak mam taky presne takovou octu RS uz dva roky,A zatim jsem taky spokojeny.Co se tyce motoru tak je to opravdu povedeny a mimoradne kulturni počin.Vykon mam seriovy 132Kw a co jsem koukal na tve fotky tak na te dalnici opravdu nejela jak by mela.Moje seriovka mi ukazala podle tacho. 255km/h takze real tak tech co pisou...235.Jeste proc budes delat rozvody?to uz mas najeto 180tis km?ja mam ted najeto 163 tis a rozvody me teprve cekaji.jinak motor i pri tehle kilometrech tahne porad stejne.Kupoval jsem ji taky ojetou mela 127tis a musim zaklepat motor stale slape jak hodinky.Oleje davam radeji po 10tis km je to lepsi kvuli turbu..a navic tenhle motor trochu papa olej..

"-- skrytý --" 26.03.2009  20:37

« Re: RS

Ahoj. Pakliže máš tuhle octu, jako první ti doporučím tento web - forum.rs-club.cz ..je to fórum, kde se snažíme získat co největší počet RSáků nebo fanoušků RS... Jestli máš zájem, určitě koukni, sdělujeme si tam pocity z řízení, vlastní zkušenosti, řešíme problémy s auty, ...

To na té dálnice, že to dalo necelých 240km/h mi rozhodně nikterak nevadí. Na 99% to bude chipem, kdy je změněmá charakteristika motoru. Ve vyšších rychlostech to netáhne tak super, ale zase to táhne tam, kde je to více potřeba.

Rozvody už mám udělané. Koupil jsem auto s 106 tisíci, teď tam mám neceých 118. Je to pro jistotu a hlavně pro klid. Je mi jasné, že jsem to dělat nemusel, ovšem co jsem se bavil, tak snad všichni RSáci to dělají kolem 120tkm. Není to sice potřeba, když se píše 180, ale je to pro jistotu a nadruhou stranu, jakou mám já jistotu, že mé auto má najeto tolik co má? :-)

Olej měním po roce (cca 10-12tkm)...na turbo je to opravdu dobrý, zvláště, když mám auto ještě čiplé...ale zase turbo už mám úplně nové :-)

foto JasteR

JasteR 22.06.2009  02:41

« Re: RS

Tacho bez s rezervou, bezne promeruji Octavky 7% ..prevodovka RSa by mela udelat pry max 245kmh do omezovace..

"-- skrytý --" 29.05.2009  13:50

jsem zamacknul slzu :-)

Jsem zrovna zamacknul slzu po svym prvnim poradnym aute: Škoda Octavia I 96/125kw v roce 2002 :-)

"-- skrytý --" 23.06.2009  00:52

tož...

10 fotky bez debat, recenze 9 - něco mi v ní chybí, auto (ač nemusím škodovky) pěkný - 10.

Co se týká tech. dat, je rozdíl tvrdit, že má člověk 160kw a mít 160kw. Už jsem jednoho dobrovolníka přesvědčil o tom, že jeho OIIRS nemá 170kw - Když mu ujela moje težší kraksna se 155kw(dobrá se zvýšeným tlakem v turbu...no dobrá se 170kw) Spíš mě zajímá proč tohle o sobě všichni tvrdíte, když pak v komentech připustíte, že to tak není, tak buď ty koně mám nebo nemám...pokud si myslím, že mám, ale nemám to odbržděný, tak to tam nesmolím ne? (A většinou to o sobě píšou právě škodovkáři a fauváci)

"-- skrytý --" 24.06.2009  18:24

« Re: tož...

1. odbržděno to opravdu nemám, to je fakt, ale tento údaj se mi dostal od firmy, která mi auto upravovala.
      2. Auto jede velmi podobně (o malilinko líp) než jiná OI RS se 154 (nebo 158kw, teď si nejsem jistej), odbržděných.
      3. To, že 170kw autu ujede jiný 170kw auto neznamená, že to první nemá 170 :))

Prostě jsem tam napsal technické údaje, které mi byly řečeny a v recenzi jsem to vysvětlil, je na tom něco špatnýho?

Jinak koukám, že zas někdo, kdo nemá rád koncern VW ;)

talio2 19.12.2009  17:49

video

opravdu nádherný video !! měl by jsi dělat propagační videa na Škodovky !! prodeje by šly nahoru o 1000% :-) ;-) :yes: :yes:

foto Patrik145

Patrik145 04.07.2010  15:39

Fotografie

No chlape, fotografie mas vazne uzasne! Az som znovu dostal chut ist nanovo nafotit auto :P

foto lordmystic

lordmystic 29.08.2010  21:33

líbí se mi recenze

na to že je to recenze na OI tak pěkné, fotky i video parádní! jediná věc - jak v úvodu píšeš že bys 4x4 využil jen párkrát do roka... no dokud jsem nekoupil mé poslední auto právě s náhonem na všechna kola (A4 2.0TFSI 200@242hp), také jsem to považoval za zbytečnost. ale právě že ty máš asi podobnou sportovní náturu jako já, by sis quattro užil neskutečným způsobem. a není to dobré jen na sníh, ale za deště, na mokru a kluzku mnohem větší stabilita, všude vyjedeš, i na suchu perfektní trakce a neskutečné odpichy, na mokru či sněhu je to jiný svět. koukal jsem i na tvá videa na sněhu, to pak otvírá netušené možnosti. zadokolky jsou super, ale musíš bejt profík abys s ní uměl jezdit a blbntou, pohon 4x4 zvládne každej, je radost s ním blbnout, je strašně tolerantní. jen pro ilustraci nějaká má vida jak blbnu...

foto mysak2

mysak2 14.11.2010  07:02

super fotky

Zdar máš fakt luxusní fotky, obzvlášť ty noční fotky z Jindřichova Hradce. Super autíko dávám 10

foto roox

roox 09.02.2013  12:32

česká klasika na super fotkách ;-)

palec nahoru!