Land Rover Range Rover (2006)

24.2.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "mimouch". Tento vůz přímo nevlastním, používám jej jako služební. Nicméně si myslím, že by mohl některé…

Land Rover Range Rover (mimouch)

foto Rysguf-

Rysguf. 24.02.2009  22:32

Ahoj. Hlavne nepis slabe stranky tohoto inak famozneho auta, myslim ze existuje par ludi, co na take informacie cakaju ;-) >:D

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:42

« Re: Slabé stránky

Ono se to u takového auta asi říct nedá. Slabé stránky by mohly být pořizovací a provozní náklady, ale na druhou stranu jen tak z plezíru si takové auto nikdo nekupuje. Jiné slabé stránky si takový vůz dovolit prostě nemůže :-)

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:35

super recenze

Jen mala chybicka, fiziologicky roztok namisto fyzikalniho :-)

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:43

« Re: super recenze

Solidní přepis, dík za upozornění :yes:

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:46

« Re: Re: super recenze

presne teda fyziologicky, jinak podle fotek asi nema cenu se ptat k cemu auto slouzi a jakou profesi delas :-)

foto ROBERTOO

ROBERTOO 24.02.2009  22:44

SILA....

Tak takúto recenziu by som naozaj nečakal.Po dlhej dobe recenzia,ktorá ma zaujala.Len v texte jedna chybička...AK 47,nie 48.Alebo sa mýlim?Najprv som si myslel,že je to fake,ale kto by si s tým dal toľko roboty ak by išlo len o to?Kde ho používaš(štát alebo aspoň geografická poloha ;-\ ).Dúfam,že auto tu ostane dlho. :-!

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:50

« Re: SILA....

Já jsem si právě říkal, že detaily o takovém autě by mohly někoho zajímat, když se to objeví jako rarita v nějakém autočasopise, je tam o tom napsáno celkem *. AK je samozřejmě 47, to jsou je jen důsledek toho, že to po sobě nečtu :-) Jezdím s tím na Středním východě.

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:52

« Re: Re: SILA....

Kolik utoku tydne zazivas? :-)

foto RayBan

"-- skrytý --" 24.02.2009  23:14

« Re: Re: Re: SILA....

Ále, tak jeden, dva ... co přišla krize, tak je to vcelku nuda >:D

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 24.02.2009  22:45

Great!

Nemám slov, doteď jsem to viděl leda tak v TV při testech...
    Btw, už ses někdy dostal do přestřelky? >:D

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:54

« Re: Great!

Nojo, proto jsem to sem dal, připadá mi to jako zajímavost. Z obecných informací to vypadá, že pancéřový auto vznikne instalací silnějších skel a namotováním plechů pod tapecírung :-) Chystal jsem se na to už dlouho, ale až teď jsem se k tomu dokopal. Tohle auto je zatím v přestřelkách panic >:D

Poustnik 24.02.2009  23:03

« Re: Re: Great!

Tak ať panicem zůstane. Opět perfektní práce. Mimouch - drsoň - literát. Smrtelná kombinace, asi jako sebevražedný atentátník a funkční bomba.... 8-s ;-)

foto Kajuska

Kajuška 24.02.2009  22:52

to se hned tak nevidí

Moc zajímavé auto, a dobrá recenze k němu. tu hranici vozu si našel když vás pronásledovali??? :-) ;-)

Prase 24.02.2009  22:52

ha a mam te

ty urcite vozis tu nepovedenou barovou zpevacku ministrini po zahranicnich misich >:D

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:57

« Re: ha a mam te

Tak to naštěstí ne, ještě by v autě zpívala >:D

Prase 24.02.2009  23:01

« Re: Re: ha a mam te

v tom pripade by ale bylo nebezpeci prasknuti tech pancerovejch skel >:D :yes:

"-- skrytý --" 24.02.2009  22:59

Tank...

Tak takové služební auto bych chtěl mít taky.. ;-) asi tady nepřiblížíš kde a pro koho s Rangem jezdíš? :-)

foto element5

element5 25.02.2009  07:30

Teda, ...

... tomuhle se říká zajímavá recenze. Díky za uveřejnění. :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2009  09:05

Směju se nahlas!!!

Hej jako >:D Tak jsem se docela pobavil. Klidně bych dal i tři 11 :-) Myslím, že recenzi svého Freelandera odložím. Opravdu jsem se nenudil a občas jsem měl u čtení otevřenou pusu :-)

foto ozawasan

ozawasan 25.02.2009  09:05

Hezké přibližovadlo...

Hezký kousek - btw se Tě nebudu ptát, co děláš a pro koho - jen jsem si na fotkách nevšiml držáků na zbraně - tzn. že Tě někdo ještě musí vodit. Na tom letišti tě to letadélko bez větších imatrikulací nechali fotit jen tak? ;-) nebo je to na mobil? Jestli to auto vodíš používáš zkrácené AKS nebo něco od armalite? a kam si to odkládáš? Na kolena asi ne - to se pak blbě řídí:-). Každopádně Ti přeji, pokud možno, aby jsi nikdy nepotřeboval sílu těch skel a přestože puberťáci touží po rachotu a sypání magů do masa- abys nemusel..... Dobrý návrat a hodně štěstí :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2009  16:45

« Re: Hezké přibližovadlo...

Správně, tohle auto vozí chráněnku, takže bývá doprovázeno, nejčastěji Toyotami LC 100 nebo 105. Posádku tvoří řidič a osobní CPO pro chráněnku, tudíž posádka u sebe dlouhé zbraně nemá. Když jezdím něčím jiným a neřídím, mám M4 a neodkládám jí, držáky nemáme v žádných autech. Řidič dlouhou nevozí nikdy, ten má přece volant >:D S focením letadel problémy nejsou, na plochu se dostane jen ten, u koho je jisté, že nemá zlé úmysly ;-)

foto glemo

glemo 25.02.2009  10:03

Si proste týpek...

Chlape máš talen na písanie.Recenziu tvojho Nissan-a Patrol-a GR Wagon Y60 som si prečítal, pustil video adosť sa mi to lúbilo, preto som išies skoro na istotu keď som začal čítať túto.A nemýlil som sa.Recenzia suprová :yes: Auto hodnotiť nemôžem, pretože čokoľvek by som povedal boli by len moje nepodložené fakty.Ešte otázočka.V bežnom živote jazdíš akým autom?Zdarec

foto hruodolf

hruodolf 25.02.2009  12:46

Díky

Díky za recenzi :yes:

foto krakatit

krakatit 25.02.2009  13:12

motor BMW

no jo tenhle moturek mi je duverne znam, z BMW 740... ;-)

"-- skrytý --" 25.02.2009  16:50

« Re: motor BMW

Já z 540i. Ale v té s tím autem cvičí podstatně víc a žere polovinu :-)

foto janos

janoš 25.02.2009  13:51

mr mimouch

No jedním slovem paráda, úplně skvělý. Kdybys psal knížky, tak si od Tebe rád koupím >:D . Tipoval bych, že si okusil 601. abys tohle mohl dělat. Vyskytuješ se taky někdy v čr? Ne pracovně:)

"-- skrytý --" 25.02.2009  16:48

« Re: mr mimouch

Trabant 601?? >:D Ne, s AČR jsem přišel do kontaktu naposledy před cca 15ti lety, kdy jsem byl normálně na vojně >:D

"-- skrytý --" 25.02.2009  15:41

Dálniční známka?

Docela by mě zajímalo, zda majitel má známku nad 3,5t :-)

foto Forester

Forester 25.02.2009  16:25

« Re: Dálniční známka?

Tohle není na známku, ale na vysílač pro mýtné brány =)

"-- skrytý --" 25.02.2009  17:36

« Re: Re: Dálniční známka?

a jsou na středním východě vůbec dálnice a dálniční známky? >:D

foto Vasek-M-

Vašek M. 25.02.2009  19:12

tank

Cool recenze! Dobře napsaná a dověděl jsem se plno zajímavých věcí. :yes:
    A samozřejmě VELMI zajímavé auto!

talio2 25.02.2009  19:27

ty čéče

tady na MA.CZ je pár uživatelů se kterými si rozumím, v reálu také těch lidí několik je a je i pár lidí s kterýma bych se chtěl potkat a zasednout k pívu.Ty patříš mezi ně. Ty musíš mít takovejch zážitků..

"-- skrytý --" 25.02.2009  21:05

« Re: ty čéče

Dík za poklonu :-) Pivo mám rád, ale zážitky... Mno, tak určitě jsou, ale je to prostě práce, instalatér taky nevykládá na potkání, jak kde montoval sifon pod umyvadlo... To spíš něco z cest nebo navšívených zemí ;-)

talio2 25.02.2009  21:19

« Re: Re: ty čéče

a to jsou ty zážitky co jsem myslel, musíš mít hrozně zajímavej život. Něco jako Forrest Gump,není to urážka,ale poklona ;-)

"-- skrytý --" 25.02.2009  20:34

tlacitka

Nebojite sa ze vam nieco spadne na tie zazracne tlacitka?alebo ze ich niekto stlaci popri prezerani si auta?Ked som cital recenziu a este som nevidel tie tlacitka na foto predstavoval som si ich ako vypynac v eleanore zo 60sekund.Ale inak skvele auto aj recenzia a foto tiez super,ale dufam ze este nejake pridas :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2009  21:03

« Re: tlacitka

Tlačítko pro hasící systém je schováné pod aretovaným odklápěcím krytem, takže se náhodně spustit nedá. Tlačítko přetlakování kabiny se sice náhodně zmáčknout dá, ale aktivace systému je signalizována akusticky, takže v případě omylu lze systém opět vypnout. A u interkomu je to celkem putna, navíc když je zapnutý, posádka to ihned pozná, protože se ztlumí rádio a je slyšet, co se děje venku. Fotky jsou jen takový cvaky kompaktem, určitě bych si s tím mohl pohrát. Auto umýt, vzít ho na nějaké pěkné místo a nafotit pořádným foťákem pořádné fotky. Ale o to tady nešlo, spíš jsem chtěl čtenářům přiblížit pár zajímavostí o pancéřovaných autech, o kterých se obecně moc neví.

"-- skrytý --" 26.02.2009  16:36

« Re: Re: tlacitka

Sak ano beriem na vedomie.Este sa chcem opytat jestli vozite aj prezidenta :-)

"-- skrytý --" 26.02.2009  17:50

« Re: Re: Re: tlacitka

Jo, nějací prezidenti už tímhle autem jeli, ale pan Klaus mezi nimi nebyl >:D

foto igi2

igi2 25.02.2009  21:00

No to mě podrž...

...tank >:-[] - nechtěl bych se s Tebou srazit.
    Hele a dá se k té lékárně (nemocnici) v kufru dostat vnitřkem auta? Protože obíhat auto ke kufru v přestřelce by se mi moc nechtělo.
    za auto bych dal i 15b.

"-- skrytý --" 25.02.2009  21:10

« Re: No to mě podrž...

No, srážku jsem měl možnost vyzkoušet. Ne teda s tímhle autem, byl to ale taky pancéřák podobný hmotnosti a napálil to do nás zezadu Dodge Durango, tedy docela velký auto. A ta hmotnost a posílená konstrukce se opravdu projevila - my rozbité zadní světlo a polámaný plast na nárazníku a okamžitý odjezd pryč. Durango nepojízdný, rozsekanej předek, ulomený kolo, proraženej chladič a dva pavouci v čelním okně od hlav pasažérů. Jinak samozřejmě ke všemu v kufru je přístup zvnitřku auta, jinak by to postrádalo smysl.

foto da-b0mb

da_b0mb 25.02.2009  21:18

Job

Co proboha delas? Kuryra? Nebo jezdis pro Blackwater? >:-[]

Dylan McKay 26.02.2009  11:15

asi by se mi hodilo

Ne že bych měl nepřátele, kteří by na mě zrovna s chutí stříleli, ale už jsem se několikrát na mobile.de díval na různá SUV s pancéřováním. Kdyby byla v cenách běžných SUV, tak se dlouho nerozmýšlím...
    Bílý Mercedes GL s pancéřováním, nejlepší auto pro můj svět... ;-) :-!

foto Johny-Rico

Johny.Rico 26.02.2009  12:14

Ty musíš být ale pěknej asshole chlape :-) >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 26.02.2009  14:14

:no:

"-- skrytý --" 26.02.2009  17:56

« Re: asi by se mi hodilo

Pro evropské podmínky je tohle zbytečně moc. Auta se dělají ještě ve třídě balistické odolnosti B4, tj. odloná proti krátkým střelným zbraním (všechny pistole a revolvery) a to do Evropy celkem stačí (i proti kamení) a přitom to auto není o moc odlišné od běžného. Má jen tak o 800kg víc proti sérii, zatáčí to, brzdí to, podstatně míň žere, dají se pohodlně zavírat dveře a spouštět okna. A je pochopitelně levnější. Spíš pátrej v týhle kategorii.

foto rarsch

rarsch 26.02.2009  16:35

slušnej těžkooděnec

každopádně pěkná recenze. Jen sem čekal, že v oněch klimatickejch podmínkách nebude chybět odvětrávání sedadel.
    S takovým mackem se asi nebrzdí nejlépe. Chce to dobrej odhad.

"-- skrytý --" 26.02.2009  18:32

B6/B7

Paradni recenze, tohle by se dalo cist hodiny. Co vsechno navic oproti tomuto autu tridy B6 ma trida B7?

"-- skrytý --" 26.02.2009  22:58

« Re: B6/B7

V klasifikaci, která se běžně používá odolává B6 běžnému střelivu až do ráže 7,62x39, zatímco B7 odolá stejné ráži ale používající i munici se střelami s ocelovým jádrem. Jaký je rozdíl v autech těchto specifikací nemůžu soudit, ze stovek aut se kterými jsem měl co do činění byly všechny jen B6, některé B4, ale žádné B7. Vzhledem ke zbraním a munici, jaká je používána v oblasti, kde s tím jezdíme to ani nemá odpodstatnění.

foto -MT-

_MT_ 18.11.2011  04:52

« Re: B6/B7

Přesně tak, B7 odolá průbojným puškovým nábojům. Jedním z rozdílů je například téměř dvojnásobná tloušťka skla. Použitými materiály se nijak většinou neliší, ale vše je masivnější. Měl jsem tu čest s prodlouženým MB S B7, který měl skla téměř 8 cm tlustá. V "B7+" jsem z dálky viděl Maybacha 57, technické údaje nevím (rozhodně šel za hranice toho, co je u nás legální), jen cenu - 75 milionů Kč (zhruba polovina z toho bylo clo >:D ). Taková A8L Security vyjde na zhruba 10 milionů s B7 a něco navíc - nevím, jak je to s dostupností tohoto modelu, protože nabízí ochranu některých částí na necivilní úrovni (VR10); pravděpodobně mají levnější civilní verzi. Špičková verze, kterou si objednali například Izraelci, vyjde kolem 15 milionů (bez místní daně).

filko 26.02.2009  23:45

Filkovo hodnocení

Švihák koupil dalšího Range a napsal recenzi, pomyslel jsem si při navštívení moje...cz. Ale ne, to Mimouch. Po dlouhé době jsem si s chutí prohlédl fotky a přečetl recenzi a ještě jednou prohlédl fotky.
    Moc zajímavé auto nám, Mimouchu, představuješ, děkujeme!
    Kdysi jsem severně od tebe jel poprvé standardním novým Rangem. Říkal jsem si, že už tak je to tank. Ještě před tím jsem jel východně od tebe lehčím Land Cruiserem (specifikaci neznám, dveře jsem utáhl), takže si trochu dokážu představit jak vhodný je Range pro tyto účely. Pamatuji, že okénka dost dobře izolovala nejen zvuk, ale i slunce.

Recenzi proto dávám 10-10-10 s tím, že bys měl připsat odkaz na Šviháka, jako to dělají v motoristických časopisech když testují jinou motorizaci auta, co již prošlo hlubokým testem, aby nemuseli psát totéž. Auto je fajn, zajímaly by mě jeho schopnosti v terénu (bahno, brod... :).

Mimouchu, víš, jaké je nejlepší auto na světě? Služební.

Celkově :yes: , i když tvé bílé auto se mi líbí daleko víc. A kdo na něj ještě nečetl recenzi, šup tam!

"-- skrytý --" 27.02.2009  21:56

« Re: Filkovo hodnocení

Tak do terénu není ani sériový Range Rover a tohle je na tom díky hmotnosti ještě hůř. Bahno záleží na pneumatikách. Něco málo to i přeleze, když je potřeba, ale já jsem zvyklej z Patrola na trochu jiný terén >:D

foto Ingister2

Ingister2 27.02.2009  09:09

Hmmm

Stredný východ???
    A to tam jazdia passaty a oply??? Fakt???

"-- skrytý --" 27.02.2009  21:57

« Re: Hmmm

Nejen to, jsou tu třeba i mraky škodovek :yes:

foto RS

RS 27.02.2009  18:33

Bezpečnost

Docela by mě zajímalo, jak dopadne po srážce posádka. Panceřovaný tank zůstane možná v celku, ale aby vnitřní osazenstvo nemělo oddělné maso od kosti :-)

foto Special-line

Special-line 28.02.2009  15:17

Chladič

Mě by zajímalo jak je chráněn chladič proti prostřelení.

"-- skrytý --" 28.02.2009  19:51

« Re: Chladič

Je před ním plát ocelového plechu >:D To se pochopitelně řešit nedá, počítá se s tím, že i s děravým chladičem zůstane auto po nějakou dobu mobilní.

foto Special-line

Special-line 28.02.2009  20:16

« Re: Re: Chladič

No právě proto se ptám to se fakt nedá vyřešit:D Ale ptal jsem se proto jestli to není nějak pojištěný to chlazení nebo něco, aby se nemuselo jet až do zadření motoru.

"-- skrytý --" 28.02.2009  20:57

« Re: Re: Re: Chladič

Tak on se přehřátý motor nezadře, dřív odejde těsnění pod hlavou nebo samotná hlava. Pár desítek km se dá jet i s dírou v chladiči, což zpravidla stačí k tomu, aby se auto dostalo do bezpečí. A taky z toho důvodu jezdí většinou víc aut pohromadě. V případě, že se některý auto stane nepojízdný, jeho posádku naloží záložní auto. A samozřejmě i to přestupování z auta do auta je vymyšlený a celý se to trénuje, takže konvoj spolehlivých aut s dobře vybaveným, vyzbrojeným a vycvičeným personálem jen tak něco nepřekvapí ;-)

foto ozawasan

ozawasan 28.02.2009  22:21

« Re: Re: Re: Re: Chladič

je jen dobře, že oponenti moc taktiky nepobrali a ied spolu s raketově poháněnými granáty(sem to radši rozepsal ;-) ) je vrcholem.... Jak by to odolávalo střelám z 30mm sa gl nebo starým déeškám? - Kryje Vás někdo ze vzduchu nebo jen na request?

filko 06.03.2009  19:05

127 mrtvých Arabů - HC

Tak tohle video je tavba. [odkaz]
    Odpovídá na dvě otázky:
    Jak jezdí Arabové?
    Jak jazdí terénnáky?

"-- skrytý --" 07.03.2009  19:26

« Re: 127 mrtvých Arabů - HC

To sedí, oni jsou hodně šikovný a nejen v řízení. I když africký černoši jsou možná ještě o fous lepší. Akorát nemaj tolik, peněz jako panáčci v zálivu, takže nemůžou dělat takový vylomeniny s autama >:D

foto Filip-

Filip . 20.03.2009  13:15

« Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Bol som v Tunisku na dovolenke a bol som v hl.meste a musim povedat ze jazdia jak pi.ce >:D trubenie na beznom poriadku a sme chodili s jednou ceskou co zije v hl. meste a tak nas vozila po messte a hovori ze v Prahe je to nuda strasna nuda a tam chodia jak chuji fakt >:D mimouch nezavidim nikdy by som tam nechcel zit ... ani za vsetky prachy ;-)

"-- skrytý --" 01.02.2010  10:40

« Re: 127 mrtvých Arabů - HC

ahoj chlape, moc hezká recenze. to auto mám moc rád. čirou náhodou nesloužil jsi v Legii?:)

Poustnik 20.03.2009  13:33

« Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Tak to je výborné video. >:D Člověk by nevěřil, jak jsou obrubníky zrádné.... ;-)

filko 20.03.2009  14:13

« Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Můj kamarád takhle uprostřed města obrátil Favorita.

Poustnik 20.03.2009  14:28

« Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

A pak se obrátil na víru....... ;-)

filko 20.03.2009  19:33

« Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Ne, to ne, Obrátil se zpět na duše. Tedy vlastně bezduše.

Poustnik 22.03.2009  13:26

« Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

A nejel trochu bezduše??? Tedy bezhlavě??? A mimouch možná bez hlavně???? ;-)

filko 28.05.2009  17:39

« Re: Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Myslím, že Mimouch bez hlavně ani nechodí. >:-[]

Poustnik 28.05.2009  18:07

« Re: Re: Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

Ale tak tváří se v diskuzi, že i chodí....Mě zaujal u téhle recenze posledních pár dní zvláštní úkaz, že půl dne je v top 10, pak zase zmizí, zase se objeví....je to takový zjevovač. :-) (Mimochodem filko, zase jsi promeškal hlasování o fotku měsíce.... :-) )

filko 03.06.2009  20:26

« Re: Re: Re: Re: Re: 127 mrtvých Arabů - HC

No, taky jsem asi zjevovač. Ne-li zjev.

foto Mig-35

Mig_35 07.03.2009  19:04

Skvělé!!!

Zajímavá kára, zajímavá recenze. I auto může mít svůj příběh:-)
    Šviháku, už ti někdo řekl, že jsi paranoidní? ;-)

"-- skrytý --" 20.03.2009  12:33

SKVOST

Skutočný skvost. Jedinečný GENTLEMAN oblečený do usľachtilého čierneho smokingu, ktorý prichádza z Anglicka.

"-- skrytý --" 09.05.2009  15:47

Dotaz

Zdravím, výborná recenze, je skvělý tady vidět něco tak "nestandardního". Ohledně textu mám ale jeden dotaz, napsal jsi, že pancéřování odolá ráži 7,62 x 39 a že ochrana proti všem pistolovým a revolverovým kalibrům je samozřejmostí. Pokud vím, 7,62 x 39 vyvine energii lehce přes 2000 joulů a napadá mě jedna revolverová řáže, která "udělá" 3500 joulů - 500 SW. Je fakt, že jde o poměrně nový kalibr a ne zrovna rozšířený, ale dokázalo by ji pancéřování na tomto Range Roveru zastavit? Předem díky za odpověď.

PS. Nejsem expert, takže pokud jsem napsal nějakou kravinu, omlouvám se.

"-- skrytý --" 18.05.2009  21:20

« Re: Dotaz

>:D Tak to opravdu nevím, mě zbraně nějak extra neberou, tak netuším jak tyhle netradiční ráže fungujou. Čistě hypoteticky si myslím, že penetrační schopnost velké a relativně pomalé (úsťová rychlost odhaduju tak 500-550ms) koule z nějakého divokého revolveru je menší, než třeba právě u náboje 7,62x39. Ten má relativně malý průměr, úsťovou rychlost kolem 850ms a pohodlně projde třeba železničním pražcem napříč (tedy po té delší straně jeho příčného přůřezu) nebo jednoduchou porobetonovou zdí. Nikdy jsem to nezkoušel, ale něco mi říká, že to by to neprošlo tolik, co 7,62x39. Horší by asi bylo schytat jich pár do jednoho okna, to by se mohlo vysypat. Ale já to zkoušet nebudu >:D

foto -MT-

_MT_ 18.11.2011  05:13

« Re: Re: Dotaz

Standard mluví o 3 ranách ve vrcholech rovnostranného trojúhelníku o straně délky 12 cm. Pokud by útočník dokázal udržet rozptyl pod 12 cm, tak dokáže sklo pravděpodobně překonat. Sice by tahle úroveň měla odolat .30-06 Springfieldu, který dá ty 4 kJ a 800 m/s, ale víc bych se bál třeba .338 Lapua, která dosahuje při 1000 m/s téměř 7 kJ. Ta projde i standardní B7. Nemluvě o protimateriálových zbraních - .408 CheyTac má při 1100 m/s přes 11 kJ a .50 BMG při 900 m/s 19 kJ. To nejsou hračky, se kterými se člověk běžně setká, nicméně pro profíka by to nebyl problém.

foto objekt21

objekt21 10.05.2009  21:01

ttt

Fuf, clovece, tak tvoju pracu ti teda nezavidim. Drzim palce, aby si ta tie * hnede nepomylili s pohyblivym tercom :yes:

Poustnik 11.06.2009  14:38

Jak to ten mimouch dělá, že se vždycky vynoří v top10 jako bludný Holanďan

na půl dne a pak zase sejde z očí sejde z mysli, nebo naopak..... ;-) :-O

Prase 11.06.2009  14:45

« Re: Jak to ten mimouch dělá, že se vždycky vynoří v top10 jako bludný Holanďan

je to jednoduche jako jediny ma opancerovane auto a nejvetsi pe*nis vsichni se ho boji takze cas od casu mu vyklidi pozici... :-)

Poustnik 11.06.2009  15:54

« Re: Re: Jak to ten mimouch dělá, že se vždycky vynoří v top10 jako bludný Holanďan

Aj! To mě nenapadlo....ty myslíš jako že když mu někdo dá horší známku, tak do tejdne je po ...... a pak i je konec po jeho recenzi a bodování a .......Počkejte, jdu se podívat na chodbu....jako bych slzšel cizí kroky....teď jako by někdo zastavil u lednice........

filko 19.06.2009  22:31

« Re: Re: Re: Jak to ten mimouch dělá, že se vždycky vynoří v top10 jako bludný Holanďan

foto shark11

shark11 25.01.2010  15:15

Dúfam, že je spoľahlivé ...

Lebo zrovna včera nám podobný nový Land Rover "zdochol" na križovatke v Bratislave a všetci sme ho museli obiehať ...

A ak by sa tomuto "zázraku" také niečo stalo, tak to pancierovanie už je prakticky bezcenné ....