Opel Omega (1998)

6.7.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Kovar". ***TROCHU OKECÁVAČEK*** Po chvilce pauze jsem si udělal čas a přidám sem další přírůstek, který…

Opel Omega (Kovar)

"-- skrytý --" 07.07.2009  14:56

CD

Tyo já mám taky výbavu CD a mám ji trochu jinou... Jinak kráná Omeg, pěkný vzhled i stav :yes:

"-- skrytý --" 07.07.2009  17:56

« Re: CD

jj mas rocnik 96 coz uz ma kupu novych veci oproti ty 94, hlavne je jiz i mene poruchova:-) diky za body i za chvalu, mas tam taky neco prihozino:-D koukam na fotkach, ze mas praskle zadni svetlo, kdybys mel zajem, tak mam dily asi ze dvou Omeg jeste u dilny, kdyz jsem skladal tu benzinovou 2,5 V6, tak tam dily zbyly, pokud bys mel zajem. Nemas to ani tak daleko;-)
      PS: ten stav ty my je vyborny, puvodnich 260tis najeto se u tds hleda spatne, je to citit na razeni a vubec tuhosti vsech komponent. Az nedavno byly poprvy meneny brzdove kotouce, tlumice zadni jeste original, jen nove pruziny vsude, ale ta koroze, ta me trapi nejvice:-D ale i na to dojde:-))

"-- skrytý --" 08.07.2009  21:53

« Re: Re: CD

No maximální výbava je MV6... Ještě ti tam hóódně věcí chybí... ;-)

"-- skrytý --" 09.07.2009  22:54

« Re: Re: Re: CD

CD je nejvyssi stupen vybavy v seriove produkci. Pak mohlo byt ELITE, coz je vzacnost. Videl jsem jen jednu takovou omegu. Ma uplne jine narazniky, prahy, podvozek, kola, interierove dily apod.
          Dale muze byt Bussines, ale to byvaji k videni vetsinou az "C"
          CD je stupen vybavy pro seriovou vybavu
          MV6 je oznaceni pro modifikovane dily pro motory 3.0 a 3.2.
          Pro 2,5TD je CD a ta vybava co mam, plus mi tam tedy chybi vyhr. bocni okynka, vyhr zadni seacky a kuze plna vybava. :-)

"-- skrytý --" 10.07.2009  19:07

« Re: Re: Re: Re: CD

Jo a zapoměl bych na to tvoje elite... To je anglickej ekvivalent k Cadillacu Catera... A žádná výbava :no:

"-- skrytý --" 10.07.2009  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: CD

a zase spatne... Omega Elite je specialni verze, omezeny pocet kusu a je to opravdu vzacnost. V CR vim o jedine. Takto priblizne takto: [odkaz]%3Fq%3Domega%…

"-- skrytý --" 11.07.2009  13:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

S hloupím člověkem se nemá cenu bavit... >:D Nejdřív to pořádně nastuduj a pak piš, prosím... ELITE je Vauxhaulovská odpověď na Americkou Cateru chlapče... Nebo jak to chceš vysvětlit jinak??? 8-s [odkaz] Jsou to originál doplňky Irmscher!!!

"-- skrytý --" 11.07.2009  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

Jo a taky asi nevíš že existovala výbava CDX viď...??? >:D Chá

"-- skrytý --" 12.07.2009  00:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

s hloupym se taky nerad bavim, ono hloupíííím a AAAAAmerickou take o necem vypovida >:D
                  Nechapu jak si prisel na to, ze je to prave odpoved Vauxhala a ne Opela? Ja jsem zatim videl na zivo tu jednu Omegu Elite a jednu kdysi v inzeratu, take v CR. V Anglii za pul roku jsem nevidel ani jednu.
                  CDX samozrejme vim ze byl. Ale tu jsem naopak videl pouze se znakem Vauxhala.
                  A jeste mi vysvetli co jsi myslel tim MV6, ze to je maximalni vybava? Tys nekdy videl treba Omegu 2.0 MV6? To je trochu nesmysl nemyslis? Pokud tedy mluvis o motoru jako o vybave, tak to je pak jina.

"-- skrytý --" 12.07.2009  16:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

Tak koukám že jsi to pochopil (napsal jsem to schválně jestli se toho chytneš)protože jak už jsem tu psal jednou chlapečku tak jsi měl hrubky v celé recenzi tak nevím nevím ;-) A Vauxhall byla samostatná divize (jestli víš vůbec co to znamená) Stejně jako Holden který to s předěláním Omegy dotáhl nejdále... Uč se a neruš blbejma kecama zasvěcený...

foto Johnny-P

Johnny_P 12.07.2009  16:29

« Re: CD

mě by zajímalo jak je to, že v Anglii se prodává opel pod značkou vauxhall, přitom jde o stejné modely, nebo ne?. Jak to je?

foto JOB

JOB 12.07.2009  20:02

Vauxhall a Opel se liší ,maj každej volant na jiný straně >:D >:D >:D

Né vážně ,možná jsi si toho nevšiml ale je to celkem běžná věc.stejné je to třeba u užitkových vozidel kde jsou schodná auta s jiným znakem.Třeba Nissan,Renault a Opel, nebo Peugeot,Citroen a Fiat,případně Mercedes,Dodge a Freightliner nebo jak se to píše :-) a je toho uřčitě mnohem víc.

"-- skrytý --" 12.07.2009  23:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

1. nerikej mi chlapecku! husy jsme spolu nepasli ;-)
                      2. rad bych ti to veril ten tvuj chytak, ovsem pouze rad a ne ze ti to verim
                      3. v recenzi byly chybu typu preklep ř/ž (horni klavesnice) s/š (pisu bez hacku a carek, proto mi nekde chybela carka/hacek) automobil/autombolil (preklep). Ne ze by me to omlouvalo, ale nejsou to chyby z negramotnosti, spise z nepozornosti, coz me samozrejme neomlouva, ale chytrak tvych hodnot by si toho vsiml.
                      4. Chybi vysvetleni, jakto ze ELITE jsou i Opely
                      5. chybi vysvetleni na vybavu MV6.
                      6. pletes si vybavy a limitovane edice
                      7. CD reflection byla az od 10/98, Edition 100 jeste dele a CDX take v 98 v D nebyla.
                      8. 6/98 mohla byt uz jen Voyage, jak rikas, ale o te ja jen vim, ze byla, nevim v jakem roce, nevim jakou mela vybavu, takze pokud jsem se spletl, ze CD neni plna vybava kdyz vyjela z linky tato moje, tak jedine, ze by Voyage byla v tomto pololeti take k dostani a to nemuzu potvrdit ani vyvratit.
                      9. pokud nemas zajem se bavit o blbejch recich, tak na ne nereaguj, mne tvy odpovedi chybet nebudou >:D

"-- skrytý --" 13.07.2009  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

Aby jsi se nám tu nerozbrečel... :-( Jak jsem psal níže počkej na mou recenzi... Takovejm jako si ty to extra psát nehodlám....

"-- skrytý --" 13.07.2009  13:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

Ale stejně zajímavé že mu neodpovíš :-) třeba se jenom bojíš, že budeš za vola, třeba ne, kdo ví. Napřed děláš chytrého,a pak si to ani obhájit neumíš, nic proti, ale vypadá to blbě :-)

"-- skrytý --" 13.07.2009  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

A jéje další chytrej... :-) Vy mě bavíte.. Počkejte si na recenzi... A nevim kdo bude vypadat blbě.. (já to nebudu to se nebojim...) :-!

"-- skrytý --" 13.07.2009  23:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CD

clovek je tvor omylny a to kazdy. Takze ja jen cekam na tu recenzi, kdyz mas tolik prace a nemuzes odpovedet sem. At budu za blbce ja nebo nekdo jiny, alespon se dozvim bud neco noveho a nebo uvidim "bohuzel" pouze virtualne prvniho cloveka, ktery je sam pro sebe absolutne neomylny a bezchybny a dela si z ostatnich "hlupaku" pouze dobry den 8-s

"-- skrytý --" 07.07.2009  21:19

koráb

čoveče to je loď, to musí mít kufr jako kráva :yes: ať žije opel a 3x10 :-)

"-- skrytý --" 07.07.2009  22:34

« Re: koráb

jj je to poradny korab:-D kufr je jeste takovy akorat, je tedy vyborny na spani, to je trida, ale co je lepsi tak prostor a komfort v interieru. Zda se mi vse pohodlnejsi nez u te co jsem mel predtim. Je mozne, ze treba neni tolik opotrebovana, sedacky apod... Tak treba proto:-) jinak dik za hodnoceni, tvy Oplici taky neco dostali:-D

"-- skrytý --" 08.07.2009  22:11

Re: Re: Re: CD

Jo a za recenzi trochu míň.. Jsou tam chyby,,, škoda. Jinak dobrý. :-|

"-- skrytý --" 09.07.2009  23:06

« Re: Re: Re: Re: CD

chybicky se vloudily:-( opraveno, snad:-)

"-- skrytý --" 16.07.2009  09:21

« Re: Re: Re: Re: Re: CD

chyby opraveny, a tak za recenzi dostanu jeste min bodu >:D >:D

"-- skrytý --" 10.07.2009  17:49

Výbavy Omegy

Tak, nesnášim když někdo kdo o tom moc neví (zřejmě) plácá výbavy do výbavy... Tak popořádku: Pro Omegu "B" sedan byly do roku 97 pouze výbavy: Omega, Omega CD, Omega MV6 dal se dokoupit balíček "Comfort paket" narozdíl od Caravanu které přibyla od roku 96 výbava Voyage která se do sedanu dostala počátkem modelového roku 97. Od roku 96 se všem Omegám sjednotil volant s "plastikovým" znáčkem kvůli airbagu který se dodával tímto rokem do základní výbavy, CD se lišilo koženým potahem. Navíc šlo za poplatek koupit od roku 96 i ovládání na rádio na již zmíněném volantu. Rovněž i přibyla el. ovládaná sedadla s paměťovou funkcí. Od roku 97 se volant dal polohovat v pěti "krocích" aby se lépe přizpůsobil. Nad model CD se v roce 97 přidal model výbavy CD Reflection. Nový je model Sport který "sebral" privilegia MV6 na motor X30XE který tím pádem šel dokoupit na přání zákazníka. Rovněž se udělala edice výbavy Sport II kvůli jiným čočkám ve světlech a úpravy interiéru. Jinak MV6 stále platí za TOP výbavu. Od roku 2000 se mění názvy výbav a rovněž se slaví 100 let automobilky Takže tu máme EDITION 100 ( samozřejmě i před faceliftem) pak Omega Elegance, Omega Sport, Omega Executive a základ opět "jen" Omega. Od roku 2002 Pak máme Omega Selection, Omega Edition, Omega Executiv. Přeskočil sem toho moc moc... dopisuju svou recenzi a tam se vše dovíte... uf... Fakt ti tam toho v autě chybí hafec.. snad sem tě tím nezklamal. :-! P.s. tipnu si že nevíš ani že existovala V8 Omega,,,,

foto JOB

JOB 10.07.2009  19:22

« Re: Výbavy Omegy

Ono to s těma výbavama u Opela není zas tak jednoduchý.Postavíš vedle sebe stejný auta ze stejnýho roku se stejným označením a stejně se ve výbavě najdou drobné odchylky. ;-) Takže označení je zavádějící.Jinak V8 opravdu existuje ale jestli se nepletu tak na silnici ani jedna nejezdí,což je škoda. ;-)
      To hoši od Holdenu to dotáhli dál .

Poustnik 13.07.2009  20:08

« Re: Výbavy Omegy

Je hezké, že to máš tak nastudované, ale stačí si auto koupit v sousední zemi a stejně označený model má úplně jinou výbavu. Teď jsme v lednu kupovali Peugeot 207 a pod stejnou výbavou v Rakousku máš navíc alu kola, stříbrnou mřížku na masce, atd atd. v Česku je to jinak, v Polsku je to jinak, tak bych to zas tak moc neřešil, ale jestli tě to baví, tak super. Každý má nějakého koníčka. Třeba verze "Sport" mojí Mazdy 5 se v Evropě vůbec neprodává, to je jen americká verze, atd. atd.....Hoj! ;-)

"-- skrytý --" 18.11.2009  18:09

par detailu

Zdar, díky za tvou super recenzi. Četl jsem jich za poslední dobu několik, tvá byla však taková přehledná a pochopitelna :-) i na základě této recenze jsem koupil omegu carava 2,5 TDS v automatu a zatím spokojenost. Prodal sem Octavii 1.9 TDi, koupil toto, ušetřil 70 tis, které jsem nutně potřeboval a mám pocit, že jsem si nepohoršil. V určitých věcech snad i polepšil.
    Na pár věcí ale nemohu přijít. Například na osvětlení interiéru. Zjistil jsem, že si rozsvicuji, na světlech jako u staré dobré efkové astry, ale přesto tam mám ještě na světýlku 2 tlačítka, které nějak nevím jak a k čemu fungují, protože ať mačkám jak mačkám žádná změna. Druhý dotaz je na sklápění sedačky spolujezdce. Píšeš, že to jde tak, že si uděláš i stoleček. Nějak jsem nepřišel na to jak. Jde mi to sklopit do kalsického úhlu, ale ne úplně. Další dotaz mám jestli nevlastníš překlad těch německých hlášek z počítače, jako například bremsbelag (asi ze jsou v * desticky) a bremslight a další. Díky, za odpověď.

"-- skrytý --" 19.01.2010  00:07

« Re: par detailu

Ahoj, i ja kdyz sednu do OII tak se snad v ni necitim tak dobre jako v Omeze. Omega je jeste i v dnesni dobe porad korab, ktery je pohodlny a luxusni. Posadku si hycka a clovek si na to rychle zvykne:-)
      Jinak ty dve tlacitka okolo prostredniho funguji na ty male lampicky. Po stiskuni by se mely rozsvitit.
      Sedacka se sklapi vpravo nahore, na spolujezdcove sedacce. Je tam posuvnik, ktery zamacknes myslim dolu a sedacku skopis do rovne plochy. Ale nemely to vsechny omegy, zalezelo na priplatkove vybave. Ma prvni to bohuzel nemela.
      Ty hlasky z palubaku prelozeny nemam, ale mel jsem nekde CZ manual k Omeze a tam jsou zase prelozeny z Anglictiny. Ale clovek kdyz ma moznosti, tak si je priradi k jednotlivym hlaskam. Zitra pokud si vzpomenu, tak ti to vyfotim;-)

"-- skrytý --" 19.01.2010  19:32

« Re: Re: par detailu

Zdravím.

Pomůžu s hláškami.

Pokud je vozidlo vybaveno velkým počítačem, má funkci zvanou Check control. Funkční test monitoruje hladinu provozních kapalin, tloušťku předních brzdových destiček, funkci AT převodovky (pokud je jí vozidlo vybaveno) a žárovky důležitých světel, včetně kabeláže a pojistek. V případě testu žárovek se chyby neobjeví pokud není daný obvod zapojen. Po zapnutí zapalování se provedou automaticky všechny kontrolní funkce. Jsou-li všechny kontrolní fce v pořádku, varování BREMSLICHT,PRÜFUNG (Brake Light, Check)zhasne po prvním sešlápnutí brzdy. Varování se zobrazují na displeji a rozsvítí se kontrolka CHECK. Pokud systém objeví více závad, hlášení jdou postupně. Některá jsou ve zkrácené formě. Zprávy o závadách:
        Ölstand, Prüfen (Engine oil, Level) - Příliš nízká hladina oleje.
        Kühlmittel, Stand (Coolant, Level) - Příliš nízká hladina chlad. kapaliny.
        Automatik Getriebe (Automatik Gearbox) - Porucha převodovka dále automaticky neřadí.
        Bemsbelag (Brake Pad) - Brzdové destičky na př. nápravě jsou opotřebovány.
        Bremslicht, Sicherung (Brake Lamp, Fuse) - Brzdová světla, vadná pojistka.
        Bremslicht (Brake Lamp) - Nesvítí.
        Fahrlicht, Rücklicht (Headlight, Taillight) - Nesvítí hlavní světlomet nebo koncová světla.
        Waschwasser, Stand (Washer Fluid, Level) - Hladina kapaliny v nádržce je nízká.
        Headlamp, Field Vision - Je chyba automatického naklápění světel.
        LOW BEAM, Field Vision - Chyba v naklápění xen. světlometech.

"-- skrytý --" 19.01.2010  19:56

« Re: Re: Re: par detailu

Ahoj diky za oba prispevky. Zvlaste ten druhy se hodi :-)

No tak lampicky maji nejakej problem, to jeste budu muset vychytat, protoze zarovky jsou v pohode a stejne nesviti (nejspis nejaka úpojistka). Bohuzel mam verzi bez posuvniku, takze sedacku nesklopim. Dnes jsem koukal na netu v bazarech a opravdu nektere ji maji, nektere ne. Vypada to, ze kdyz mas v sedackach airbagy (jako bohuzel/nastesti ja) tak holt je to korab pro bezpeci osazenstva nez korab pro tahani dlouhych veci. Na tom nesejde. Je to jen malickost, na kterou jsem se tesil. Jinak me ted pozlobilo par veci, ktere me otravovali. Odeslo cerpadlo na servo a podavaci pumpa. Cerpadlo z vrakoviste za dvojku, ale pumpa bohuzel za 4 tis od vyrobce, pac sou tam nejake 2 typy jak se zjistilo jeden s prumerem 15 mm (tu maji i neoriginalni vyrobci) a pak 6 mm (moje) a tu bohuzel nikdo nekopiruje :-( ... ale ta cena nebyla tak hrozna zase. Jinak nahon na * je fakt chutovka ted v zime, ale kdyz si chces hrat, nemusis to brat na snehu pres rucku, staci pridat plyn :-D. Co me jeste ceka je propjeni radia s volantem. Mam tam neoriginal radio, protoze original ukradli hajzlici. Snad to pujde napojit. No a pak uz nezbyva nez se tesit na leto a obout tam elektrony 17 palcu 235/45 ... ano je to rpasacky velka guma, ale na druhou stranu se to uz proste "nemuze" utrhnout. Bohuzel to bude znat na spotrebe, ale uz sem to auto s tema gumama koupil, tak je dojezdim a pak tam pujde neco lidstejsiho. Potom az jednou bude cas a penize, ktere budou zbytecne lezet doma, tak se chystam na zatmaveni skle z duvodu prehrivani interieru v lete (zasobuju kavarnu a v lete kdyz vozim potraviny to asi nebude ono) a opravit pojezdy popelniku, kterej zdemolovali pri kradeni jiz zmineneho radia.

"-- skrytý --" 19.01.2010  21:32

« Re: Re: Re: Re: par detailu

tu sedacku mam sklapeci i ja a mam bocni airbagy, takze tim to nebude. Zalezi opravdu jen na priplatkove vybave.
            Na leto mame stejny rozmer pneu, drive jsem mel Micheliny Pilot 225 sirku a ted mam Hankook K106 a tam uz mam 235 a rozdil tam zadny uz ani citit snad neni:-D jen je to guma jak hovado, v tom se shodnem;-)
            jo a spotrebu i na letnakach mam stejnou jako ted v zime, tj dle PC 6,2l/100km... v praxi to je asi maximalne o pul litru vetsi, ale nekdy to i sedi dle PC a na 2,5litra a tezky auto to je pekna spotreba i na ty sirce pneu.

"-- skrytý --" 20.01.2010  11:07

« Re: Re: Re: Re: Re: par detailu

No vidis, ja myslel, ze je to tema airbagama. Mam vybavu CD, rocnik 12/1998. Njn, co se da delat. JInak ja mam ted v zime spotrebu 7 litru. Ale mam 2,5 TDS v automatu. Taky jsem s ni spokojen.

"-- skrytý --" 21.01.2010  16:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: par detailu

to ja take, ale neni uplne vyuzita. mam toho hodne, tak asi pujde bohzel pryc, i kdyz mi je ji lito, po tom co jsem na ni vse udelal:(