Ford Mondeo (2011)

24.7.2011

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Key-B". VÝBĚR VOZU V srpnu 2010 jsem přebíral nový vůz - Renault Fluence. Toto auto jsem vybral na…

Ford Mondeo (Key-B)

foto Delfin2

Delfin2 24.07.2011  23:43

pekné autičko

krásne auto gratulujem ;-) Môj otec tiež pozerá po tomto Mondeu s tou 1,6tkou... :-) Tak prajem krásne chvíle a veľa pekných km :yes:

"-- skrytý --" 25.07.2011  09:56

« Re: pekné autičko

Otci mohu zatim jenom doporucit, at zkusi sehnat predvadeci jizdu s timto motorem, a myslim ze hned bude mit jasno.

foto Delfin2

Delfin2 25.07.2011  19:45

« Re: Re: pekné autičko

To rozhodne..A na tú jazdu pôjdem aj ja :-) Mondeo sa mi veľmi páči a cena je tiež super takže to auto rozhodne zato stoji :yes:

"-- skrytý --" 25.07.2011  23:31

« Re: Re: Re: pekné autičko

Je pravda, že ceny Ford nastavil velice zajímavě, osobně nevidím důvod kupovat předražené VW nebo Škodovku, hlavně když kvalita je u faceliftované verze na stejné úrovni. Jsou to určitě taky super auta, ale cena je prostě dost přemrštěná, alespoň v Čechách. Určitě doporučuji zapřemýšlet nad výbavou Enterprise, která má doopravdy i většinu nadstandartních prvků (bixenony, sedadla v kůži atd.). Pro mě už to bylo mimo cenové možnosti, k tomu i základní výbava Trend má vše, co člověk potřebuje, ale přeci jen to stojí za zvážení, pokud člověk má nějakou korunu navíc.

foto Rysguf-

Rysguf. 25.07.2011  00:02

Super

...recenzia aj galeria :yes:
    Farba auta je naozaj skvela ;-)

"-- skrytý --" 25.07.2011  09:56

« Re: Super

Velice dekuji, pokusim se postupne doplnovat info a nove poznatky. :-)

foto Atlis

Atlis 25.07.2011  09:26

Pekne

Kedze jazdim FFIII Sedan 1.6 EB vo farbe Lunar Sky, [odkaz] nemozem nic ine, len dat palec hore :yes: ;-)

BTW taka drobnost - overboost nie je 260Nm, ale 270Nm.

Vseobecne 1.6 EB povazujem za najzmysluplnejsiu motorizaciu pre FFIII a Mondeo ak netreba jazdit desattisice kilometrov rocne.

"-- skrytý --" 25.07.2011  09:54

« Re: Pekne

Děkuji za poznámku, hned upravuji. Jinak plně souhlasím, i kdybych bral Focus III nebo C-Max, do jiného motoru bych nešel - 1.6 EB je rozhodně nejvydařenější turbomotor, se kterým jsem zatím jel.

foto Myszan

Myszan 25.07.2011  13:30

« Re: Re: Pekne

Gratuluji. Skvělé a krásné autí (nejen design exteriéru, ale i interiér). Motor je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí při volbě vozu a v tomto případě je výborná!!! Recenzi si v rámci možností napsal výborně a fotky jsou skvělé. Vzhledem k tomu, že mám pro tyto vozy slabost a ten motor je "čupr", tak musím dát 3*10 bodů!!! Ještě jednou gratuluji k autíčku.

sir 25.07.2011  10:00

čupr

Taky se přidávám ke gratulaci a ke správnému výběru :-) a to zejména motoru, ale i auta jako celku. Jen ať dobře slouží a vítej v rodině Ecoboostů :-)

eMeS 26.07.2011  10:28

Gratulace

Moc pěkná barvička ;-) ..já se rozhodoval mezi Frozen White a Lunar...nakonec jsem vzal White. Vidím, že Lunarem bych v žádném případě chybu neudělal.
    Co mě velice překvapuje je jakou máš spotřebu. O to víc, když uvádíš, že běžně při courání ve městě řadíš kolem 3tis, občas ve 4tis. Já mám 7.7l, otáčky udržuju kolem 2tis, nepodtáčím, víc točit není absolutně třeba.Občas to vytočím k 4.5tis. Hned zkraje jsem měl 10l, pak to šlo rychle dole k 8l a tedkom to pomaličku klesá. Najeto mám 1100km, tudíž pořád syrový motor. Kamoš má také kolem 7l, najeto ale podstatně víc.
    Hergot, jak to děláte, kde dělám chybu? :).
    Ty zástěrky a gumovou vanu v kufru si tam už měl nebo si je dokupoval? Kolik koštovaly?
    Jo a nemáš náhodou na hraně kufru krycí, ochrannou průhlednou folii?? Já o ní vážně uvažuju, tahám z kufru hokejové kabely a ta hrana by se mohla poškrábat.

Ať ti Mondeo slouží k spokojenosti a hodně šťastných km ;)

"-- skrytý --" 26.07.2011  18:35

« Re: Gratulace

Ahoj, o Frozen White jsem zase uvažoval já, ale přítelkyně nemá bílou barvu ráda. Naštěstí jsem si prosadil alespoň tu hnědou Lunar, ptž píglovat každý druhý den černé auto by se mi už moc nechtělo (Fluence je šedý a fakt je na tom všechno vidět).
      Možná to z té recenze špatně vyznělo, každopádně ve městě taky přes ty 3.000 ot nelezu (většinou řadím kolem 2.500 ot.), pouze mimo město, když můžu trochu víc akcelerovat. Jinak v podstatě podobně jak ty, stále to držím kolem 2.000 ot. Myslím, že důležité jsou dvě věci. 1. důrazně doporučuji stále jezdit se zařazenou rychlostí a maximálně dobržďovat motorem. 2. snažit se jezdit co nejvíc plynule - plynule se rozjíždět a dodržovat pokud možno konstantní rychlost a dostatečný rozestup, aby případně mohl podřadit a plynule dojet. Já už jsem tak nějak zvyklý, takže i když to auto nechci utahat, ve městě tomu na frak dávat nechci.
      Ona ta tvá spotřeba není vůbec nic hrozného, pokud do budoucna budu jezdit do 7,5 l tak budu maximálně spokojený. Taky záleží, kde se pohybuješ. Já jsem třeba nejel ještě žádnou zácpu atd. Jinak cca 50% mimo město, 30% Praha a 20% dálnice.
      Musím však konstatovat jednu věc, nesnažím se teď moc jezdit na spotřebu, jelikož v tom záběhu je občas potřeba tomu trochu dát do těla, aby motor v budoucnu nebyl lenivý. K tomu i ta spotřeba pak bude lepší.
      Kdy plánuješ první výměnu oleje? Já to vidím na 10.000 km, což bude asi po dovolený tak za 1,5 měsíce. Jsem zvědavý, jak se ty hodnoty změní potom.

eMeS 26.07.2011  20:47

« Re: Re: Gratulace

..aha takže ty si chtěl bílou :-) . Budu se snažit v brzké době sepsat nějakou krátkou recenzi, hodit fotky abys viděl jak by auto vypadalo podle tebe :-)
        Jo takhle je to s tou jízdou, špatně jsem to z toho pochopil. Každopádně jezdím tak jak uvádíš ty, vždycky a zásadně dobržďuju motorem(podle PP je v tento okamžik nulová spotřeba, při volnoběhu je to cca 0.8l). Mám všechna kvítečka zelená. I když to řazení moc nechápu, rozjezdy občas vytočím a abych dle rádce jel na 5.stupeň 50km tak to ani náhodou :-) Také se snažím dávat hodně často tempomat, ten by měl také spotřebu krapet srážet. Myslím, že důvodem vyšší spotřeby v mém případě bude ten pohyb ve městě a popojíždky.
        Olej se mě ještě tak moc netýká, mám najeto trochu přes tisíc km., ale zřejmě první výměnu udělám taktéž kolem těch 10tis.

Jak je to prosím tě s těma zástěrkama a gumovou vanou v kufru, folií na hraně?

díky

sir 26.07.2011  21:10

« Re: Re: Re: Gratulace

Spotřeba....ono opravdu stačí trochu změnit poměr více v prospěch okresky a rázem je spotřeba jiná, přeci jen rozhýbat tu masu něco stojí, kdežto jezdit po okreskách plynule lze opravdu za pár litrů.

AKurtá se vám oběma pánové divím, že chcete měnit olej už tak brzo, já měnil po 20 tis. tak jak je v servisce a bez sebemenšího problému.

"-- skrytý --" 26.07.2011  23:33

« Re: Re: Re: Re: Gratulace

Hele tu vanu do kufru jsem kupoval jako příslušenství a stála myslím kolem 1.200 Kč, ale teď nevím přesně, to samé s těmi gumovými koberci, ty stály taky tak nějak, mrknu se po faktuře a řeknu přesně.
            Ta spotřeba fakt závisí na tom, kudy jezdíš. Bydlím kousek za Prahou, takže každý den jezdím do Prahy, a v Praze pak cca 10 km, ale většinou v časy, kdy to není moc ucpaný. Takže jak jsem psal, tvá spotřeba je úplně v poho.
            Co se týká toho oleje, při zajetí motoru se ten olej nejvíc zasírá, proto jdu měnit tak brzo, v podstatě každý dobrý mechanik mi to tak doporučil. Samozřejmě, že v servisce je to uvedené jinak, ale trochu mě příjde, že dnes automobilky nemají moc zájem, aby ty auto jezdily 300.000 km, proto se ty intervaly tak uměle natahují. Já auta miluji, proto se snažím o ně maximálně pečovat, a myslím, že tou výměnou nic nezkazíš, k tomu to není až tak nákladné.

sir 28.07.2011  08:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Ještě k řazení a otáčky...já třebas řadím tak abych udržoval otáčky kolem 2 tis. Tedy když přepnu s automatu na manual. Motor má i tak dost síly a spotřeba je pak parádní. Samo občas když jedu své oblíbené okresky na šumavě, tak přepnu podvozek do Sportu a pak to točím do maxima, jen musím vypnout rádio abych si aspoň trošku užil zvuku motoru.
              Doteď ani nevím jak zní výfuky pod zatížením.
              Jak je to se zvukem u 1,6tky? asi podobné že? ticho ticho

"-- skrytý --" 28.07.2011  10:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Přeně jak píšeš, motor je velice dobře odhlučněn takže v běžném pásmu otáček (do 3.000 ot.) ho moc nevnímáš, ale když na to trochu šlápnu, tak se už lehce projeví, a zvuk je to celkem příjemný. Ale samozřejmě závoďák to není, do Focusu začali dávat nějakou hračku na zesílení zvuku, to prý celkem stojí za to :-)

sir 29.07.2011  16:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Ta "hračka" by měla být i v silnějším 2,0 ..jen tehda v předfaceliftu nebyla možnost ho objednat. Pravda, že pořádný zvuk patří do ST/RS....tak jsem zvědav až se objeví.

eMeS 10.08.2011  09:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

Mohl bys mě prosím zjistit objednávací číslo té gumové vany???
              Já ji včera koupil a bylo mě řečeno,ujištěn, že je stejná jak na před FL Mondeo(v systému ji hledali podle mého VIN a nic jim to nevyhodilo). Když jsem doma ale vyházel všechno z kufru ven, tak jsem zjistil, že mezi zadníma sedadlama a vanou je cca 5cm díra!!! Je prostě krátká či co... 8-s U tebe vypadá, že sedí perfektně.

A ještě, kdybys byl tak ochotný a vyfotil dno kufru bez té vany..ať vidím, na čem leží(jestli jen na plechu a dojezdovce nebo je tam nějaký polystyren)

Díky moc za odpověď. :-)

"-- skrytý --" 15.08.2011  10:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace

tak přesné objednávací číslo ti nezjistím, protože fakturu má účetní. Ale rohož mě stála 1.311 Kč s DPH, je za tím poznámka, že je potřeba určit jestli je to pro 4/5/nebo kombi. Oni rozměry kufru jsou podle mého stejné po faceliftu, ale možná, že ti dali rohož na sedan.

eMeS 15.08.2011  12:33

« Re: Gratulace

diky za reakci. Ta cena souhlasí s tou mojí. Byl jsem ujištěn, že je to na 5dveř. Prej ze sedanu by mě tam vůbec nepasovala. Když se dívám na tu tvoji tak na pohled je úplně stejná jako ta moje.
                  Nicméně co mě trochu mate je, že za tím "vykrojením" (tam jak jsou ty oka-úchyty na síť) nemáš mezi sedadlama už skoro žádnou mezeru. U mě je určitě větší a navíc uplně u sedadel se mě zvažuje podlaha dolů, je z kopce.
                  Ty tam máš nějaký polystyrén na dorovnání nebo ji tam máš rovnou..??

Díval jsem se na číslo které je vyražené na vaně(je umístěné v levé dolní části když se díváš do kufru) a je to:
                  AM7S7J A45456 AA

byl bys tak laskavý a podíval se co tam máš za číslo ty?

Díky moc za odpověď,vím, že otravuju :*) Dost mě to ale štve! >:-[] stálo to nemálo peněz a je to tam jak pěst na oko. Prodejce sám neví a jiné Mondeo na prodejně nemají, abych si mohl ten kufr(podlahu) prohlédnout....

foto dislike

dislike 03.08.2011  01:23

« Re: Re: Gratulace

:-) nene, bilou si neberte, aspon nas (bilych) bude jezdit malo :-) A musim rict, ze kdyz se postavi dve mondea vedle sebe, cerny a bily, tak to bily vypada jeste o kus vetsi nez to cerny :-) Ale jinak barva pekna, gratuluju k autu. :)

eMeS 10.08.2011  09:49

« Re: Re: Re: Gratulace

Tak tak, souhlas. Mondeo v bílé vypadá mnohem větší než v tmavých barvách. Také jsem ho měl možnost porovnat :-)

foto Hitachi

Hitachi 27.07.2011  14:10

Pěkný kousek

jak už jsem se zmiňoval u kolegy, Mondeo je opravdu pěkný a hlavně poctivý kus auta, který zaručuje skvělé jízdní vlastnosti, kvalitu, pohodlí a styl. Ohledně Ecoboostu jsem zatím opatrný, jeho kvality či případné nedostatky ukáže až čas, nicméně důležité je, že jsi s ním spokojený ty i přítelkyně. Recenzi máš pěknou, fotek dostatek, takže nezbývá než popřát spoustu šťastných, spokojených a hlavně nerozežraných kilometrů ;-)

"-- skrytý --" 27.07.2011  19:32

« Re: Pěkný kousek

Velice děkuji, naprosto souhlasím, že celkově co se benzínových maloobjemových turbomotorů týče, se kvality ukáží až časem. Sám jsem byl prvotně dost skeptický ohledně životnosti. Na druhou stranu je Ecoboost postaven na základech léty prověřenému motoru, tak uvidíme. První pocity jsou super, tak snad to tak zůstane :-)

foto puk

puk 27.07.2011  21:32

« Re: Re: Pěkný kousek

Samozřejmě jsem si také při výběru říkal, co asi foukaný motor vydrží. Jak říkáš, vychází z osvědčeného a časem prověřeného Yamaha motoru, kterému již dříve přidali dvojité časování ventilů. Vím však o motoru ve firemním Superbu 1,8 20v (přeplňovaný bez přímého vstřiku), který má na kontě již 500 000 km!!! A stále slouží. Tak snad i s tím naším motůrkem to bude obdobné.

foto sTiLL

sTiLL 22.09.2011  08:43

recenzia

ahoj,

napis prosimta viac o otore a spotrebe ked budes mat viac najazdene, myslim ze to zaujima kopec ludi. cize zatial za recenziu 7 z 10. vela stastnych kilometrov