Kia Sportage (2010)

27.10.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "h.a.d.". Jezdím třicet let a z toho jsem se dvacet let živil volantem náklaďáku. Když jsem se rozhodl…

Kia Sportage (h.a.d.)

foto Dan0044

Dan0044 28.10.2010  19:35

Sportage

velmi pěkné auto, i mě se líbí, přestože kdybych si měl vybírat já, tak bych asi byl trochu skeptický ke spolehlivosti... Ale to sem nepatří >:D pěkná barva, výbava, auto.....

Recenze je hezká, čtivá, ale krátká. Věřím, že až najedeš s autem víc, tak ji jistě rozšíříš a já rád změním hodnocení. To samé platí o fotkách. Chtělo by to více fotek exteriéru a lepší kvality.

Tak užívej nového auta, byl to dobrý výběr, ať slouží.
    Dan

Edit: všiml sem si, že tu recenzi teprve píšeš. přehodnotím, až bude celá.
    Edit2: stává se totiž, že přispívatelé napíšou např. jen dva odstavce a tím skončí....

"-- skrytý --" 28.10.2010  20:37

« Re: Sportage

Spolehlivost je asi sázka do loterie, na druhou stranu sedmiletá záruka také není k zahození i když je to omezené 150 tis.km první tři roky bez omezeni. V mém případě končím ve třech letech. Recenzi budu postupně rozšiřovat dle časových možností.

foto mango

mango 28.10.2010  23:16

« Re: Re: Sportage

Sportage se mi hrozně moc líbila, když jsem viděl každou její fotku.. Nicméně, když jsem přišel do autosalonu a uviděl ji, tak jsem se na chvíli zarazil a říkal si "to je ono ? " Zdála se mi na fotkách mnohem masivnější a větší. Jsem zvědavej na tvoje dojmy až bude sníh :yes:

foto Brazdin

Brázdin 28.10.2010  20:49

Moc pěkné auto

Kia v poslední době překvapuje svými modely. Nejen že posunula design naprosto do nových dimenzí, ale i spolehlivost šla rapidně nahoru. A halvně ta záruka! Když mi někdo dá 7 let, tak je to pořád jistější, než si koupit třeba Škodovku a modlit se, aby auto nebylo vyrobené v pátek, protože za 2 roky papa záruko. Držím palce ať to hezky jezdí a doufám že se recenze rozroste. Dávám 10 !

"-- skrytý --" 28.10.2010  21:03

spotreba

ahoj,

no, auto je v zabehu, cize treba pocitac s vyssou spotrebou prvych 8-13 000km,
    8litrov na tak velke auto v zabehu nie je zly vysledok. a 5,7l s 2,0 s tou vahou a odporom, mozno podla palubaku, po dotankovani by skutocna spotreba bola podla mna asi na urovni 7l/100km.

Kazdopadne, prajem vela stastnych km bez nehody a nech auto vydrzi co najdlhsie.
    ahoj!

foto augustin

augustin 28.01.2013  18:43

« Re: spotreba

Tak 8-13000 km? Sam som totiz novym majitelom Sportage (je na moje auto) a pytal som sa sam seba, kolko potrebuje motor do zabehu. Tyh 13000 km ma prekvapuje, cakal by som menej. A preco udavas od 8000 a nie od 0 km?

"-- skrytý --" 28.10.2010  21:50

čipování

Nepadne záruka při čipování?Gratuluji ke krásnemu autu, ať slouží!

"-- skrytý --" 29.10.2010  00:09

« Re: čipování

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Kia ale sama doporučuje tzv.racingbox a to je dle mého názoru větší risk než klasický chip. Byl jsem už i v servisu, kde jsme se o tom bavili a neměli žádné výhrady. Motor pokud se s ním nebude vyloženě závodit a neustále ho přetáčet (to by škodilo i seriovce) vůbec netrpí.

foto Matt26

Matt26 29.10.2010  00:37

« Re: Re: čipování

Mňa by zaujímalo akú firmu si vybral a čo to stálo :-)

"-- skrytý --" 01.11.2010  20:21

« Re: Re: Re: čipování

tady najdeš vše potřebné.

foto fildas

filďas 29.10.2010  13:46

« čipování

Ahoj. S tou zárukou by mě to taky zajímalo. Koupit si fungl nový auto a v podstatě jít rovnou na čip? To je opravdu zajímavé. Jinak si osobně myslím, že v servisu můžou říct cokoliv, ale až se to fakt posere, tak od toho dají ruce pryč a záruka je podle mě v pr.... Tak ať slouží a hodně najetých km s bezproblémovým čipem.

foto Lubos-1

Lubos.1 06.11.2010  19:44

« Re: čipování

Myslim si to iste. Zaruka cipovanim pada. Ak bude moznost, vyhovoria sa na to. A ty to este zavesis na web :-)
        Okrem toho predpokladam, ze ma tento model DPF a cipovanie mu nerobi dobre. V kazdom pripade je 100 kW na to auto slabe a nechapem, preco tam nedali ten silnejsi motor z ix35.

zdravy rozum 21.05.2011  21:10

« Re: Re: čipování

Ja by som cipoval kvoli vyssej bezpecnosti pre "okresne" predbiehanie.

foto Uhlik

Uhlik 28.10.2010  23:23

Obutie

Mozem sa spytat, co si na zimu obul ?

Zajtra uz sa vozime tiez na velmi podobnom aute :-)

"-- skrytý --" 29.10.2010  00:04

« Re: Obutie

Obul jsem Hankook, stejnou značku jako jsou letní od výrobce. Pokud nechceš dát za gumu 4 a více tisíc (např.Michelin=kvalita) je tato značka v této cenové relaci asi nejlepší volba. Letní jsou docela hlučné ale zimáky mi docela překvapili, jsou daleko tišší. Jak se budou chovat na sněhu uvidím.

foto FISHkaa

FISHkaa 28.10.2010  23:24

gratulace

Gratuluji ke koupi "sestry" s tou nejlepší možnou barvou :yes:

Spokojený majitel "bratříčka" :-)

"-- skrytý --" 29.10.2010  00:05

« Re: gratulace

Děkuji, také jsem o ix 35 uvažoval.

foto RayBan

"-- skrytý --" 29.10.2010  03:49

Automat

Zrovna dnes jsem si říkal, proč automobilky pořád drtí cenou 40-55.000 Kč za automat. Dát 19.900 Kč ( nebo ekvivalent v EUR ), tak ji podle mě nemá 1 ze 100, ale každý "druhý".

Máš to pěkný, ale benzín je benzín ;-)

"-- skrytý --" 29.10.2010  13:11

Sportage

Také o tomto autě vážně uvažuji..Mám v současné době taky Kiu a jsem docela spokojený..Tato značka se v poslední době hodně zlepšila...Tak jsem moc rád za každou recenzi co uživatelé zde zveřejní...Ale chtěl bych jít do benzínu 1,6GDI...Zatím jsem o něm na internetu moc nenašel...Mám od prodejce slíbené zapůjčení tohoto auta ..At ti auto slouží.. :-)

foto Uhlik

Uhlik 30.10.2010  01:41

« Re: Sportage

1,6 Gdi je uz na moje.auto.cz ;-)

foto Dawe8

Dawe8 30.10.2010  13:26

Tak koukám, že sis s tou recenzí pospíšil :-) Samozřejmě skvělá volba :yes: :yes: Možná kdyby se Ti časem přibyly ostřejší fotky... ;) Ale nebudu rejpat - 10b

"-- skrytý --" 31.10.2010  00:29

« Re: Recenze

Dělal jsem je narychlo pouze mobilem, až bude čas přefotím pořádným foťákem.

foto saldy

saldy 31.10.2010  01:34

hmmm

Bohužel přestože se jedná o shodné motory řady R, výkony vrcholného dieselu jsou podpořeny především konstrukční úpravou...proto nelze jednoduše přehrát řj, takový program není ani nemůže existovat, power či racingbox je vlastně ta nejprimitivnější forma tuningu, jen oblbuje řj a ta tlačí více paliva do válců, instalaci takové věci do nového dieselu který se musí vyrovnávat s regenerací DPF a zhoršující se kvalitou phm považuju za velmi hloupé.
    Ať si každý dělá se svým autem co chce ale některé zaručené zásahy jsou přesto velmi kontroverzní.

"-- skrytý --" 31.10.2010  16:32

« Re: hmmm

pokud jsi se všiml tak tzv. reasing či powerboxi nedoporučuji i když Kia údajně reasingbox doporučuje. Chip řídící jednotky využívá rezervu, která je pro každý motor jiná. Výrobce s jistých důvodů využívá výkon motoru cca kolem 60%. Jak jsi správně napsal je to každého věc a jeho rozhodnutí co si s autem provede.

strýček BOB 31.10.2010  17:05

Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Ještě jsem neviděl nikoho, kdo si koupí novou káru a ještě v záruce si nechá doprasit motor od nějakých tuzeru >:D Předpokládám, že z toho servisu máš oficiální kia doklad o tom, že je možno sprasit motor od patlalů mimo autorizovaný servis, aniž by padla zázračná sedmiletá záruka.

Ta pohádka o tom, že výkon votuzeného motoru stoupne a spotřeba klesne, hle, perpetum mobile, je také dobrá... :yes:

"-- skrytý --" 31.10.2010  19:22

« Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Ja jsem zase ještě neviděl, že by Tvé reakce na ruzné recenze byli bez výhrad. Připadáš mi jako brouk Pytlík, všude byl, všechno viděl a od všeho má klíče. Možná bys měl zkusit kandidovat na presidenta. >:D

strýček BOB 31.10.2010  19:30

« Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Vraťme se zpátky k tématu. Zkus naskenovat oficiální dokument od importéra, jistě ho máš, že motor možno prasiti tuzery, neb i po zprasení motoru záruka na vůz nepadá. Spousta uživatelů Sportage ti bude vděčná >:D A nezapomeň vložit odkaz na tuzerskou dílnu, díky!

Brandon Walsh 31.10.2010  19:42

« Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

nechapem preco sa do toho starate ? je to jeho auto a ked mu vyhovuje s chipom viac je to iba jeho vec ;-)

woody-alien 31.10.2010  22:31

« Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Zino, Strejdu strašně drážděj korejský auta a bude nejspíš tak trochu masochista, protože ve volném čase pročítá jejich recenze... :-)

Jeden takovej podobnej je ještě legendární Áda i s jeho rendlíkofóbií.

strýček BOB 01.11.2010  09:23

« Re: Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Uniká ti to podstatné, důležitý není strýček BOB, důležité je, kde načipovat kia motor bez ztráty záruky...

Brandon Walsh 01.11.2010  09:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

strycek bob a potom ze tu je malo recenzii clovek si kupi auto ma z neho radost a chce sa s nami podelit a co robis ty ? len ponizujes a co ze si ho dal nacipovat myslis ze to auto si kupil na cely zivot ? uz nie je era žigulakov

"-- skrytý --" 31.10.2010  20:56

« Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Nemám důvod ani potřebu někomu něco dokazovat a mám dojem, že Tobě by nestačilo ani to.Takových rádoby chytrých rejpalů jsem už za svůj život potkal dost. Většinou je stráta času jim něco vysvětlovat. ;-\

strýček BOB 01.11.2010  09:24

« Re: Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Nic mi dokazovat nemusíš, stačí mi odkaz na tuzerskou dílnu a všechno ostatní si zjistím sám >:D

"-- skrytý --" 01.11.2010  16:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Tihle lidé co rejpou, jsou dneska po celém českém internetu...Schovávají se za monitor..V reálném životě mají asi hodně osobních problémů...Nejlepší lék na ně je naprostá ignorace.....
              Líbí se mi na tvém autě ta bílá barva. Vážně o ní uvažuji..Není moc měkká.???..I když ani ty metalické barvy ekologické vodou ředitelné nejsou nic moc...Mám na autě střibrnou metalízu a první půl rok to byl dost děs..Tak uvažuji o té bílé... ;-)

"-- skrytý --" 01.11.2010  17:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace, nyní, prosím, pohádku o Karkulce

Bohužel máš pravdu ale vždy mi dokažou spolehlivě nadzvednout.

Při výběru jsem uvažoval o modré, šedé, oranžové met. ale když jsem viděl někde na Netu bílou, vyhrála ta. Řekl bych, že autu vyloženě sluší.

zdravy rozum 21.05.2011  21:06

« Ja by som tiez cipoval = vyssia aktivna bezpecnost pri predbiehani

A ten motor to podla mna vydrzi, kia je kvalitna.

Ano stratil zaruku no a co, pri vyssej bezpecnosti sa to oplati a ja by som to urobil tiez ak by som castno na okreskach predbiehal kamiony. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Kebyze jazdim po prahe, dobry podvozok na prahu tak nie, ale niekde na okres by som cipoval.

"-- skrytý --" 02.11.2010  15:56

Gratuluji ke koupi,

tahle Kia je fakt pěkná. Kromě bílé, která se moc povedla, se mi líbí taky ta cihlová. Pokud jde o chiptuning,mám s tím dobré zkušenosti, nechal jsem si načipovat Lagunu ( 1,9 dCi,pův. 88, po tuningu cca 125 kW). Dynamika vozu se změnila k nepoznání, pokud jde o spotřebu, ta opravdu klesla. Jenomže je to relativní, s takhle rychlým autem Ti to nedá a rád ho proženeš, čili ta spotřeba byla ve finále stejná jako před čipem , ale svezení bylo potěšení.
    přeju mnoho štastných km.

"-- skrytý --" 02.11.2010  17:46

« Re: Gratuluji ke koupi,

Tak jsem rád, že se našel někdo kdo chip nehaní aniž by věděl o čem mluví. Se spotřebou máš pravdu, pokud jezdíž s rozumem jde o dost dolů, také je pravda, že dost často auto proženeš ale i tak jsem se ještě přes 8 l nedostal i když jí honím.

"-- skrytý --" 06.11.2010  14:41

Hluk ve vyšších otáčkách?

Ahoj, předem jenom podotýkám, že ti "kurna závidím" takové krásné autíčko a moc ti gratuluju :)) příspěvků typu benzin je benzin si nevsimej, 4x4 a nafta k sobe patří a dnes je AWD velmi pohodlné, už se zase těším, až se budu s dvojkolkou se studeným motorem vyhrabávat ze závěje :-(
    Mám jedinou otázku - kolik cca točíš ve 130 ? Na jistém webu v recenzi zminovali necele 3 tisice, coz by bylo asi mrzutejsi :-(
    Všude se prosazuje 6ti kvalt, ale základ je spíš převodování že :-) viz 1.6tdi CR která točí na 5ku 2400 (ale zas je líná jako blecha :)) )

"-- skrytý --" 06.11.2010  19:17

« Re: Hluk ve vyšších otáčkách?

Ve 130 točí motor okolo 2500 a ani vyšších otáčkách Tě neobtěžuje žádný velký
      hluk od motoru. Řekl bych že je auto velice dobře odhlučněné. Při prvním použití klaksonu jsem myslel, ža ani nefunguje jelikož nebyl ani slišet. Nyní jsou slišet pouze zimní gumy, které jsou trochu hlučnější ale žádná tragédie.

"-- skrytý --" 07.11.2010  08:28

Výkon

Zdravím a blahopřeju k autíčku!
    Také se mi Sportage moc líbí,byl jsem okouknout v autosalonu.Vlastním Ceeda 1.6 CRDI,velká spokojenost,ale klidně bych sido Sportage přestoupil. ;-) Bohužel motor(uvažuji pouze diesel)je opravdu jen průměrný.Na rozdíl od mého auta,kde je hlavní předností.U mého prodejce neměli dvoulitr k dispozici,takže zkušební jízda se nekonala.Na můj dotaz,ohledně malého výkonu,mi bylo vysvětleno,že vše je
    hlavně problematika legislativní,tedy emisních předpisů.I s předpovědí(byl to především obchodník KIA),že Hyundai tento motor v nabídce neudrží a bude muset něco změnit. :'-( Vzhledem k tomu,že jsi motor přečipoval,by mně zajímalo,kolik naměřili na brzdě před úpravou.Oni totiž,jako jedna z mála firem,píší v techničáku menší výkon,než je skutečný.(ověřeno testem ve Světě motorů.Měřili pokaždé tři kusy od různých značek,Škodovka většinou nadhodnocovala,některým to sedělo,a KIA kupodivu uvádí méně.)Vysvětlení bylo jednoduché.Homologační serie se softwarově přiškrtí,projde všemi emisními zkouškami,a potom už prodejní naladí jinak.Konkrétně u Ceeda naměřili u všech tří kusů 93.9 kW,v techničáku je 85 kW.Takže kolik Sportage skutečně má?

"-- skrytý --" 08.11.2010  15:02

« Re: Výkon

Tak v tom máš pravdu, skutečný výkon byl 106 kW o proti uváděných 100 kW. Nyní je tam 125 kW a nárůst výkonu je opravdu znatelný.

"-- skrytý --" 14.11.2010  21:38

« Re: Re: Výkon

Jsou slušný,že to přiznali fabrice a nemlží,kolik vydupali oni. ;-)

"-- skrytý --" 02.12.2010  09:25

SNIH ?

Ahoj, tak jak to jede na snehu ?

"-- skrytý --" 02.12.2010  12:43

« Re: SNIH ?

Vůbec, protože ten na začátku kolony před tebou se nemůže rozjet ;-)

talio2 02.12.2010  13:48

« Re: Re: SNIH ?

mě to včera večer jelo parádně.. cesta Praha-ČB 3h a 30minut bez kolon a jedinýho zaváhání :-)

"-- skrytý --" 02.12.2010  14:12

« Re: Re: Re: SNIH ?

No a já včera Dejvice -> Petřiny pěšmo, páč nějakej impert s péčkem na čísle vjel na Hradčanský do tramvajový trati, čimž zablokoval komplet všechno...

zdravy rozum 21.05.2011  21:04

Ten cip je spravny = ovela vyssia bezpecnost

Pokial by som jazdil okresky s predbiehanim kamionov tak tiez cipujem a na zakurku na motor sa vybodnem - lepsie predbiehanie. :yes:

zdravy rozum 21.05.2011  21:17

Zvykacky zuvacky

Moc ich nejedz. Umele sladidla priekazne sposobuju rakovinu - preukazane u mysi.

Radsej casto pi vodu, a daj si pravidelne robit zuby u zubara, to mas ovela lepsie. :yes: :yes: :yes: :yes:

Viem podla seba, tiez som to jedol. :no:

foto Ali86

Ali86 06.11.2012  11:49

Zkušenosti postupem času

Dobrý den,

díky za povedenou recenzi. Chci se zeptat - jak jste s autem spokojen nyní, po uplynutí nějaké doby po koupi? Kolik máte najeto a jaké byly/nebyly problémy. Auto se mi moc líbí a mám ho mezi svými favority na koupi, proto mě zajímá jakékoliv objektivní hodnocení.

Díky a přeji fajn den.

Aleš