Ford Fiesta (2006)

21.3.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "yuray". Ford Fiesta je podla mna solidny nizkorozpoctovy automobil, vo svojej triede s priaznivým…

Ford Fiesta (yuray)

"-- skrytý --" 21.03.2007  23:10

Hezká

Jak už jsem psal moc hezké autíčko. Ta barva ladí dobře s těmi plasty, u té mé je to jak pěst na oko ( červená+šedý plast ). Chci se tě zeptat, ty aerotwiny jsou BOSCH nebo VALEO? Jak si s nimi spokojen? Co se týče mlhovek, já je tam mám a použil jsem je dvakrát, žiji ve středních čechách a mlha tu moc není. Tempomat se stoprocentně nedělá a do takového auta podle mě stejně nemá cenu? Jinak co jsi měl ve výbavě auta, zajímalo by mě jak se liší výbavy v ČR a na Slovensku.

"-- skrytý --" 21.03.2007  23:25

« Re: Hezká

Ano, su to AeroTwin, spokojny som s nimi velmi. Ked ich zoderiem, urcite kupim znovu. Tie plasty - to mas pravdu, pri vybere farby som dbal na to aby tam prilis nekricali. Tmavosiva metaliza bola moc fadna, tak som zvolil modru. Ale uvazoval som aj o tom celom lakovanom prednom narazniku, ten zadny plast sa mi celkom paci. Vybava z roku 2006 sa volala Champion - je tam abs, klima, elektrika vpredu, cd audio, 2x airbag, central, vyskovo nast. volant a sedadlo... asi vsetko noromalne, okrem hmloviek, vyhrievaneho celneho skla a palubneho pocitaca - verzie s takou vybavou uz vypredali. Zasterky s gumovymi kobercami mi dali zdarma. Kolesa su z doplnkov na prianie.

"-- skrytý --" 21.03.2007  23:44

« Re: Hezká

Tak to u vás na slovensku jste na tom lépe. Nás se tady snaží asi prodejci oškubat. Když jsem Fiestu kupoval, tak to byla jedna z prvních těch nových vyrobená ještě v roce 2005. Výbava obsahovala 2x airbag, centrál na klíč ( dálku jsem si nechal dodělat u jiné firmy, protože u Fordu mi řekli, že by se musela předělat elektrika za cca 30000), ABS povinné tehdy nebylo, tudíž nic, klimatizace, mlhovky, zástěrky a gumové koberce jsem musel zaplatit, rádio jsem orig. nechtěl (15000), tak jsem zvolil panasonic( hraje bezva), no a alu kola jsem koupil po internetu ( 2000Kč/kolo), poté co mi ve Fordu nabídli 14-ky za 5500. Jinak se doplňky se snažím hledat různě, hlavně ne ve Fordu, to jsou ceny, že bych si za to za pár let mohl koupit nové auto.

"-- skrytý --" 21.03.2007  23:56

« Re: Re: Hezká

Skoda, ze tieto nove Fiesty este vobec nie su na vrakovistiach, tam by sa dali poriesit nejake veci. Original doplnky su ozaj extremne drahe, ale to mas vsade. Ono tie akciove modely sa vo Forde na Slovensku vzdy oplatili, napr. teraz aj vyrazne klesli ceny, a akciove modely su nabite vybavou... Skoda ze som nepockal pol roka. Moja bola vyrobena v juny 06, kupena v auguste 06.

"-- skrytý --" 22.03.2007  00:14

« Re: Re: Re: Hezká

U nás jsou taky akce, ale je to pořád ta samá cena, akorát už je povinnost ABS, a jsou to vše verze trend, kterou pěkně očesali a nechali tam jen ty celolakované nárazníky, jinak je výbava stejná jako mám já. Všechny auta mají motor 1.3. Skladovku v akci s 1.25 nebo 1.4 neseženeš. Většina dílů kromě palubky a nárazníků je shodná s tou předchozí a ty snad na vrakovištích jsou.

"-- skrytý --" 22.03.2007  00:28

« Re: Re: Re: Re: Hezká

Tak to ano, ale narazniky, ci hmlovky so starou zhodne nie su. U nas su teraz v akcii skladovky tiez tie 1.3, 1.4 alebo 1.4TDCi. Motor 1.25 uz ako keby ani neponukali. Odkial mas tie technicke nakresy? Mas niekoho vo Forde?

"-- skrytý --" 22.03.2007  00:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

No jo, já zapoměl, ty jdeš po těch mlhovkách. To je Microcat(katalog orig. dílů), ještě existuje TIS(servisní manuály). Ale asi ty obrázky smažu nechci tu šířit nějaký warez. Jsou to starší verze, ale dají se tam najít zajímavý věci. Ve Fordu samozřejmě nikoho nemám.

"-- skrytý --" 22.03.2007  00:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

Da sa ten Microcat alebo TIS niekde stiahnut? Mas dorobene parkovacie senzory?

"-- skrytý --" 22.03.2007  01:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

Jak co stáhnout ti napíši na ICQ, jak jsem rekl nechci tu šiřit nějaky warez. Senzory jsou super, ale používám je jen orientačně. Nejvíc stejně věřím sobě.

"-- skrytý --" 22.03.2007  01:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

ok, na ICQ som online. Inak, v kufri mam protismykovu podlozku (pridal som foto), veci mi tam odvtedy nelietaju zo strany na stranu:) Kolko Ti zere ta 1.3?

"-- skrytý --" 22.03.2007  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

Porad cez skype alebo bep@atlas.sk kde stahovat Microcat a vsetky veci okolo toho. vdaka

"-- skrytý --" 22.03.2007  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hezká

skype: bepenko

"anonym" [82.202.19.XXX] 22.03.2007  13:08

Nemám palubní počítač. Ale párkrát jsem ji loni měřil, bylo to kolem 6000-7000 tisíc najetých km. Trasu jezdím přibližně pořád stejnou. 70% okresky, 30% město. S lehkou nohou jsem se podle výpočtu dosta na 5,8. Při normálním stylu jízdy jakým běžně jezdím 6,47. A nakonec když jsem tomu hodně šlapal na krk tak 7,2. V autě jezdím z 90% sám.

neregistrovaný: "yuray" [85.248.7.XXX] 22.03.2007  13:30

« Re: Spotřeba

tak to nam zeru dost podobne.

"anonym" [85.248.7.XXX] 22.03.2007  13:31

« Re: Spotřeba

tak to nam zeru dost podobne.

pilotpilot 22.03.2007  17:18

Zdravím

yuray, pěkná fiestička; i když 5tipaprsky nemusím, tyhle kola se opravdu povedla! Pokud jde o mlhovky, mrkni na www.karosarske-dily.cz/default.asp?cls=s… snad ti to pomůže.?

"-- skrytý --" 22.03.2007  17:28

« Re: Zdravím

Suhlasim, nie je kazdy "5-paprsek" pekny, Fiesta ma v ponuke este jedny 5-lucove kolesa a tie az tak dobre podla mna nevyzeraju, tieto maju perfektny dizajn a u nas su skoro jedine. Neskor nafotim lepsie fotky. Tie vecerne som dal uz prec. Pozrel som tu adresu, zda sa, ze tam nieco, aj ked nie vsetko, tam najdem, diky moc:) Vo Forde len za material ku hmlovkam pytali 12000... :no:

foto Mexican82

Mexican82 23.03.2007  16:32

« Re: Re: Zdravím

ono tie hmlovky su sialene drahe - ono vo Forde oponuju tym, ze treba dorabat elektriku, co je samo bullsit. ale stale pytaju asi 11 000.. ono to vizualne vyzera lepsie ale u mna napr za rok pouzivania (asi 12 000 km) som si raz musel povedat, ze tie hmlovky bo bodli prajem vela stastnych kilometrov

pilotpilot 24.03.2007  12:28

« Re: Re: Zdravím

...není zač, další inspiraci možná najdeš na [odkaz] Jo, prosímtě yuray, líbí se ti tak málo moje recenze nebo auto samotné?

"-- skrytý --" 24.03.2007  13:04

« Re: Re: Re: Zdravím

Hey pilot, Tvoja recenzia je perfektna, jedna z njlepsich, cool fotky a pod. Preco sa pytas? Fusion sa mi vzdy pacil, povodne som ho chcel tiez. Faceliftovana verzia sa mi paci este viac. Skoda ze nemas toho.

pilotpilot 25.03.2007  00:52

« Re: Re: Re: Re: Zdravím

To děkuju za pochvalu pane, jen jsem na recenzi měl víc času (marodil jsem po úraze), no a fotek se za dva roky, co Fusiona máme, taky pár nasbíralo. Ale ty si, myslím, vedeš taky ok! Pokud jde o facelift, tak hlavně přístrojovka, ta je o moc lepší, než ta původní.

neregistrovaný: "yuray" [85.248.7.XXX] 23.03.2007  17:18

caf

Diky, aj Tebe. Jo, som si vedomy, ze hmlovky by som zapol mozno "tri" krat za rok, ale s nimi to vyzera lepsie, a mne zalezi na tom ako auto vyzera:) Z elektriky tam podla mna musia vymenit len skrinku zapinania svetiel a natiahnit kable.., mozno nejaku poistku... Ale ako mi poradil jirka, material sa da aspon zcasti kupit aj inde lacnejsie. Hoci na tu najnovsiu Fiestu toho zatial moc vela nemaju...

pilotpilot 25.03.2007  16:44

yuray,

odepsal jsem ti u sebe.

Dylan McKay 27.03.2007  19:19

Perfektní recenze

Tak hodně spokejenosti. :yes:

"-- skrytý --" 27.03.2007  22:13

« Re: Perfektní recenze

:-) Diky moc, tebe este vela takych tazkych aut ako mas:)

"-- skrytý --" 31.03.2007  21:31

« Re: Perfektní recenze

Musim suhlasit. Skvela recenzia :yes: :-)

foto Deutscher

Deutscher 30.03.2007  15:12

Ford

Fordy sa mi páčia, ale teraz som počul, že sa robia skoro všetky diely pri agragáte čo sa daju s plastov. Ale nič proti Fordom, elbo sú veľmi pekné.

foto mrazik

mrazik 01.04.2007  07:45

« Re: Ford

Uz od dob escorta se treba saci parohy delaji z plastu, ale nechapu cemu by to melo vadit ? Proudi tam jen vzduch.

"-- skrytý --" 01.04.2007  10:12

« Re: Re: Ford

Aspon to usetri na vahe. So zivotnostou v tom nevidim problem, este teraz obcas vidam jazdit nasu staru Sierru 1.8TD a vyzera skoro ako nova - stastie na slusnych majitelov:)

foto David-C3

David C3 01.04.2007  19:44

recenze !!!! SUPER

Mooooc pěkná recenze pane jen tak dál... :-) jenda z nej tady

"-- skrytý --" 01.04.2007  21:05

« Re: recenze !!!! SUPER

Diky Dave, aj by som recenzoval dalej, ale uz nemam co ;-) btw, v garazi mas zaujimavu C3.

foto misoo

misoo 03.04.2007  23:17

kolesa

kukam, ze ty mas tiez paradne, k autu sa super hodia !! :yes: recenziu mas skvelu, supr ! :yes: ;-)

"-- skrytý --" 03.04.2007  23:28

« Re: kolesa

Diky miso, podla mna fordackym diskom sa maloktore vyrovnaju. Ake by si chcel tie 17tky? Mas nieco vybrate?

neregistrovaný: "misoo" [62.168.72.XXX] 04.04.2007  08:54

« Re: Re: kolesa

nemam vybrate a neviem ci pojdem do origosov, nemam tolko penez, je to palka taka velkost aj + gumy + zimne :'-( chcem kupit nieco pouzite, sem tam sa nieco vyhodne vyskytne, nechcem to uponahlat... ale pacia sa mi viaclucove napr. OZ anniversary su uplne naj, pripadne 5 lucova klasika by nemusela vyzerat zle. nebudem sa branit ani ciernej farbe, ale musi tam byt bud po obvode, alebo v lucoch kusok striebornej. zaujimave by mohli byt aj s titanovym leskom, alebo antracit (bratranec ma origos fordacke antracitove 18 na focusovi a vyzeraju super) rozmer chcem 225/45/17, sirka 7,5-8 a ET bud okolo 55 alebo bez podloziek 38-42. uvidime uvidime... :-)

"-- skrytý --" 04.04.2007  19:40

« Re: Re: Re: kolesa

Tak veru, origose su riadna palka. Tie OZ Anniversary sa mne osobne nepacia, podla mna sa taky typ dizajnu na focusa nehodia, vsetko je ale vec osobneho vkusu. Patlucove alebo velke 7lucove by vynikli najma ri pomalom pohybe. Tie, co ma Tvoj bratranec asi viem ktore su - nadhera. Ale Focus ma v ponuke mnoho krasnych kolies, ci uz 17 alebo 18 palcovych, asi by som mal problem si vybrat:)

neregistrovaný: "misoo" [62.168.72.XXX] 10.04.2007  14:59

« Re: Re: Re: Re: kolesa

no mne sa zasa take viaclucove pacia, je to taky RS styl, uvidis, aj nove RS-ko take bude mat ;-) je pravda, ze som ich na focusovi este nevidel, ale uvidime, mozno... :) a tie 5-7 lucove sice vyniknu pri pomalom pohybe, ale to zas moc nevyuzijem... >:-[]

"-- skrytý --" 10.04.2007  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: kolesa

Pomaly je ti sice na nic, ale pri rychlom pohybe maju perfektny opticky efekt - akoby sa tocili spatnym chodom. Minule som obiehal kamosa a hovoril mi, ze isiel som dopredu ale kolesa mi cuvali:) Ale od toho zavisi asi viacero inych faktorov. O tom RS si nebud taky isty, zatial sa ani oficialne nepotvrdilo c vobec bude a nie to este ze ake bude mat disky.. Ale jasne ze bude;-)

"-- skrytý --" 04.04.2007  13:49

pekna

Zdravím, vycerpavajuca recenzia, pekne auto, super fotky = za 10. Fordy v poslednej dobe opekneli. Facelift Fieste pomohol hlavne v interieri. Fusion je mojim horucim kandidatom na nove rodinne auto...vela stastnych km prajem!

"-- skrytý --" 04.04.2007  19:32

« Re: pekna

Diky moc hedge, tiez sa mi fordy celkom pacia - Fusion este viac nez Fiesta, ale musel som sa uskromnit, no nelutujem ani trochu. Hoci Fusion by som bral viac, najma kvoli vnutornemu priestou.

"-- skrytý --" 04.04.2007  20:30

« Re: Re: pekna

Čus, taky něco přihodím No já jsem o Fusionu ani neuvažoval, je to to samé, ale nafouknuté auto. Jezdím sám max ve dvou. Vozím akorát notebook a mobil. Až jednou bude rodina tak si poridim něco většího, ale ne fusaca, to je porad malinkaté auto, spíš něco ve stylu focusa či mondíka. Ale to je hudba budoucnosti. Tak se mějte pánové

"-- skrytý --" 04.04.2007  21:37

« Re: Re: Re: pekna

Mne by teraz ten Fusion vyhovoval najma kvoli prevozu bicyklov. Ale ked si raz zalozim rodinu, tiez by som najradsej isiel do Focusa, najrasej kombika v dieslu 1,6.

"-- skrytý --" 04.04.2007  22:03

« Re: Re: Re: Re: pekna

Nafťáka to nevím, aby se mi to vyplatilo. Najedu ročně tak 15000km a to bych musel najet tak 30000km. Spíš nějaký silný benzín. Ale jstli to bude Ford to nevím. Budu se rozhodovat podle konkrétního modelu, na značce mi až tolik nezáleží. Teď momentálně se mi nejvíce líbí nový cee´d s dvoulitrovým benzínem (105kW). Ten musí letět. Jinak momentálně mám spotřebu 7,16l/100km, ale jezdím převážně město a dálnice (rychlost 140-150)takže spokojenost. :-) Jinak nevím proč každý považuje motor 1.3 8V za slabý, zdá se mi, že jede moc pěkně, rozhodně s ním nejsem brzda provozu. Většinou mě předjíždějí jen TDI. Zkoušel jsem na dálnici motor pořádně roztáhnout a dostal jsem z něj 180 tachometrových, ale už jsem myslel, že vzlétnu, auto je celkem lehký. Auto ještě dobře sedí tak ve sto šedesáti, jet s tím rychleji nepovažuji za bezpečné. Dále před týdnem jsem přehazoval kola ze zimních na letní a nestačil jsem se divit jak se zlepšil hluk od kol i stabilita vozu. Letní mám continentály a zimní barumy. Ponaučení do budoucna, už nikdy barumy. On mě před nima známý varoval, ač jsem mu nevěřil, tak teď mu dávám za pravdu, dojedu je a koupím jiné, už na pneu šetřit nebudu :'-(

"-- skrytý --" 04.04.2007  22:14

« Re: Re: Re: Re: Re: pekna

Tiez som mal nove auto na continentaloch, asi rovnake co mas Ty, zimne mam goodyear ug7, jazdili skoro rovnako ako tie prvomontazne conti, a navyse boli komfortnejsie. Teraz mam nove tie 15tky, ktore su aj sirsie, tiez su to conti, s nimi som maximalne spokojny, auto na ceste sedi evidentne lepsie, ale mam pocit ze na nich auto nevyvinie taku maximalku ako to tych uzsich. Este to musim odskusat. S tym motorm 1.3 8v by som niekedy velmi rad porovnal ten moj, zoci voci ;-) napr. zrychlenie a pod. Moja aktualna spotreba za poslednych cca 600km bola 6,9.

"-- skrytý --" 04.04.2007  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pekna

Zrychlení budeš mít lepší, 16V je 16V. Ten můj bude mít lepší tah odspodu. Ale to jsou jen domněnky. Myslím si, že tyto motory na tom jsou výkonově podobně 4kW a 4Nm není žádný podstatný rozdíl. Rozdíl je akorát v naladění 16V, ten aby to jelo se musí točit. Předtím jsem jezdil Nexií 1,5 16V (66kW) a ten motor se musel točit a točit. Na trojku ten motor dělal divy. Ale zase jsem nikdy nedostal víc jak 165 tachometrových. Asi jsem ten svůj osmiventýlek dobře zajel :-)

"-- skrytý --" 05.04.2007  12:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pekna

je to jasne ze odchylky budu minimalne. Koniec koncov moj bude zrat asi trochu viac oleja ako tvoj, ma aj narocnejsiu konstrukciu (aj jeho vyroba je drahsia) a z toho moze vyplivat aj skorsie opotrebovanie.

"-- skrytý --" 07.04.2007  09:38

« Re: Re: Re: Re: Re: pekna

Ja som z mojho vcera vyzmykal tachometrovych 170, co by aj zodpovedalo papierovej maximalke 163. Viac uz zrychloval len velmi pomaly.

foto Marcelino

Marcelino 02.08.2007  22:09

« Re: Re: Re: Re: Re: pekna

No, ked sme s manzelkou v r.2005 vyberali auto, tak v uzsom vybere zostali kôli cene za danu vybavu, ktoru some povazovali za nevyhnutnu, uz len 3 auta - Fiesta, Getz a Swift.
              Favoritom bola Fiesta, ale ked sme absolvovali skusobnu jazdu, tak manzelka nestravila podla nej strasne skaredu palubnu dosku a nepohodlne sedacky vzadu a ja som zas zazil obrovske sklamanie z motora 1,3 ;-\ :no: bol neskutocne lenivy - sice uz papierove parametre naznacovali, ze netreba mat "velke oci", ale realita bola bohuzial podstatne horsia - takze napokon sme kupili Swift a to je pravy opak Fiesty - neskutocne zabavne zvezenie, uzasna akceleracia (v tejto cenovej a velkostnej kategorii) - sice ma tiez nejake drobne vady na krase (napr. slabo odhlucneny podvozok), ale celkovo by to bol aj teraz horuci favorit na kupu.
              Skoda, ze vtedy nemali za normalnu cenu 1,4-ku motor, alebo nebol v ponuke ten 1,25 16V... to by mozno Swift nevyhral "vyberove konanie" tak jednoznacne ;-)

aby som nezabudol - pekne foto, napadity komentar - za recenziu davam 10b :yes: a ale za auto by som dal 8b :-! takze mi z toho vychadza celkovo 9b

"-- skrytý --" 02.08.2007  23:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pekna

Nazdar, tiez som mal v sirsom vybere aj sx4 ci swifta, lenze vyradil som ho kvoli malemu kufru a tiez relativne mensiemu interieru, hoci motor je isto velmi dobry. SX4 zas v takej vybave prekracoval cenovy strop.
                Diky, tiez mas dobre fotky i recenziu, tie trojicky su super:) To by som aj ja chcel zazit:)

foto Marcelino

Marcelino 03.08.2007  08:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pekna

No snad sa najdu medzi majitelmi Fiest (malo by ich byt viac ako Swiftov ;-) ) podobni nadsenci ako su Marcelko a Swisto, ze zorganizuju nejake spolocne fotenie :-!
                  ...skus to navrhnut v diskusii ;-)

"-- skrytý --" 04.04.2007  20:22

Řadička

Zdravím, neptal jsi se náhodou ve Fordu kolik chtějí za tu řadičku s manžetou? Já osobně bych se spokojil i s nějakou neorigo manžetou, jenže nevím jak jí tam dát respektive odstranit tu gumovou. Nahoře se jenom sesune z hlavice, ale dole drží nejspíš pod tím kroužkem. Problém je v tom, že nevím jak sundat ten kroužek a nechci něco urvat. Nevíš jak na to? Čus

"-- skrytý --" 04.04.2007  21:34

« Re: Řadička

Tak to fakt neviem, neda sa ten cely kruh odsrobovat? Skoda ze som na to zabudol, lebo odvtedy som raz vo Forde bol pretoze mi nesla otvorit kapota:) Ale napisem tam jednemu chlapikovi mail, potom Ti dam vediet.

"-- skrytý --" 04.04.2007  22:36

« Re: Re: Řadička

S tou kapotou si vzpomínám, že se mi taky něco podobného stalo, ale jen jednou, těsně po jízdě byla páčka otevírání zatuhlá a nešla otevřít. Po chvíly, když motor trochu vychladnul se už otevřít dala. Není tam nějaká tepelná pojistka?

"-- skrytý --" 05.04.2007  12:23

« Re: Re: Re: Řadička

myslis? O tom pochybujem, pretoze by mi to ten servisak z fordu povedal. Podla mna ten zamok je blbo vymysleny alebo umiestneny tak zle, ze teplo z neho odpari nejake mazadlo a moze vzniknut to co s ami stalo.

"-- skrytý --" 05.04.2007  17:43

« Re: Řadička

Ahoj,ctu si tady diskusi a ptas se jak sundat ten krouzek okolo manzety. Ja jsem si taky menil tu silenou gumu za kozenou manzetu a pak i radicku...Normalne chyt ten krouzek a vytrhni ho smerem nahoru.melo by to jit...Dej vedet jak si pochodil ;-)

"-- skrytý --" 05.04.2007  18:55

« Re: Řadička

To Bad Boy: Fakt stačí jen vytrhnout? Abych něco neurval a pak na mě nekoukala jenom velká díra >:D. A ta řadička se sundá jak? Doufám, že se taky netrhá, že jde nějak rozumě vyšroubovat. A jakou manžetu sis tam dal, hlavně mě zajímá velikost, abych něco nekoupil a neplandalo to tam nebo aby nebila malá.

"-- skrytý --" 06.04.2007  16:09

« Re: Re: Řadička

Myslim ze to urcite jde jen vytrhnout..Ja si tam dal chromovej krouzek,manzetu originál dil od Forda a takovou speciální radiscku(taky od forda)-je ve vybave na prani jako sada interier ale jde objednat i zvllast.Je fakt pekna!!!Jinak radicka se normalne vysroubuje...Snad se ti to vse povede:)

"-- skrytý --" 06.04.2007  16:16

« Re: Re: Re: Řadička

Tady ti jeste posilam odkaz abys videl jak to vypada ;-) :[odkaz] Je to ta druha fotka...

"-- skrytý --" 06.04.2007  16:33

« Re: Re: Re: Re: Řadička

Co ta sada stojí? To bude pěkná raketa?

"-- skrytý --" 06.04.2007  18:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

No muzes si ji objednat jenom z vyroby..ale zvlast jde ta manzeta-stala me 360,- a tu radicku taky muzes koupit zvlast ta me stala 1000,- ale mam to vsechno levnejsi pac pracuju ve Fordu ;-) A ten krouzek nevim....ten jsem si vymenil za ten obycejnej...

"-- skrytý --" 06.04.2007  19:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

Dík, tak to neni tak hrozné. Myslel jsem, že to bude víc. Ta manžeta je skoro za lidovku, i některé univerzální jsou podstatně dražší a tahle je přímo na to. Ta sportovní řadička to nevím, mě to příde jako docela vtipný k mé motorizaci a ještě bych musel objednat chromový kličky na otevírání, aby to nějak vypadalo. Je ta sport. řadička lepší, mě docela ta stávající vyhovuje.

"-- skrytý --" 06.04.2007  19:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

Ještě škoda, že to nemáš ve fotkách, zajímalo by mě, jak to vypadá v reálu.

"-- skrytý --" 06.04.2007  21:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

Tie ceny vobec nie su zle, asi do toho pojdem aj ja.

"-- skrytý --" 07.04.2007  09:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

Dnes to snad nafotim a pak to sem pridam ;-)

"-- skrytý --" 07.04.2007  09:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

A co mas za motor??1.3 70k??Ja mam prave i chromovy kliky takze sae to tam celkem hodi.jinak ja sem si tu radicku koupil protoze se mi desne libi a me osobne se s ni radi lip...

"-- skrytý --" 07.04.2007  09:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

Ta radicka je aj trochu nizsia ako povodna? Tiez s ami velmi paci.

"-- skrytý --" 07.04.2007  11:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řadička

prijde mi ze je nizsi, ale opravdu nepatrne....Ale radi se s ni fakt lip...

"-- skrytý --" 05.04.2007  23:03

Tuning

Už jsi viděl tenhle tuning? Ten se mi líbí, vypadá celkem decentně, ale zase ty ceny :-O [odkaz]

"-- skrytý --" 05.04.2007  23:13

« Re: Tuning

wow, skutocne pekne. zadny naraznik je cool, predny spojler aj bocne sa mi az tak nelubia lebo sa umelo znizi svetla vyska, co moze byt neprakticke. To zadne kridlo je rovnake aj pre 5dverovy model?

"-- skrytý --" 05.04.2007  23:22

« Re: Re: Tuning

Křídlo se mi nelíbí, ale myslím, že jo. Já bych zkombinoval tenhle zadní nárazník a přední bych dal z "ESKA". Boční prahy jsou podle mě taky na nic. Ještě pěkný je tenhle tuning [odkaz]

"-- skrytý --" 06.04.2007  00:13

« Re: Re: Re: Tuning

Wolf je tiez cool, ten zadny nazarnik - skoda, ze nema tu spodnu cast v ciernej farbe. Tiez uvazujem o prednom narazniku z S-modelu, respektive ST. Cenovo to vsak vyjde urcite draho. Zadny by som si ponechal aj ten co mam.

"-- skrytý --" 06.04.2007  10:50

« Re: Re: Re: Re: Tuning

Ta tvoje kombinace vypadá dobře >:D viz: [odkaz]

"-- skrytý --" 06.04.2007  11:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Tuning

Zaujimave - to je starsi model, ktoremu vymenili faceliftovane svetla a a zadny naraznik. Inak ten naraznik S alebo ST nema spodnu ochrannu ciernu listu? Tak potom ho asi nehcem:) Ale myslim ze niekde som ho videl aj s listou. Ked zijes v meste a vela parkujes popri obrubnikoch, ta lista je docela prakticka.

"-- skrytý --" 06.04.2007  11:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Tuning

inak, doteraz nedokazem pochopit strategiu fordu, preco aj po facelifte zaviedli tieto hnusne polovicne-lakovane narazniky pre vacsinu modelov. Takto zhovadit auto to je hanba... Uz aj omnoho lacnejsie auta k takemu niecomu nepristupia, ale ford... Nepoviem keby to bol nejaky cross model, kde to vyslovene pasuje.

"-- skrytý --" 08.04.2007  12:23

Klub

Zdravím pánové, nechcete se přidat do našeho klubu na www.fordclub.eu, není to sice klub jen pro fiesty, nýbrž pro všechny modelové řady. Zátím se to tam teprve rozjíždí, ale věřím, že vy byste to tam pořádně oživili, neboť jak se domnívám jste do fordíka stejný blázni jako já. >:D Čus

"-- skrytý --" 11.04.2007  17:37

Repliky kol

Čus Juraji, tak jsem dnes brouzdal po internetu a na šel přesné repliky tvých alu kol za zlomek ceny, je to značka alessio replica, kdybych to býval věděl než jsem koupil 14" :-( viz [odkaz]

"-- skrytý --" 12.04.2007  00:02

« Re: Repliky kol

Ty koki to ziram, tiez keby som to vedel skor... Pred kupou som tiez prehladaval vsetky mozne stranky, ale toto som fakt nenasiel. Aj ked vo Forde mi tvrdili, ze ich disky su najlepsej moznej kvality, tak nemyslim si ze znacka Alessio by nejak vyrazne zaostavala.

foto dk-

dk.... 15.04.2007  08:52

hodnoceni

skvela recenze, davam za devet. uzij si auticko a hodne zabavnych kilometru...

"-- skrytý --" 15.04.2007  15:01

« Re: hodnoceni

Diky, kamo :-! Ty tiez.

neregistrovaný: "cvrko" [85.135.224.XXX] 15.04.2007  16:38

modroocko

cauko yuray...pravdivá recenzia,vidim,že mame uplne rovnaký vkus na dizajn,mám ten istý model auta a ešte aj farbu+folie...kým som sa ale pre jeho kupu rozhodol,preluskal som všetkých 23 aut v segmente B,vybral 5 vhodných aut a urobil si malé vyberové konanie/cena-vykon+spotreba-spolahlivost… vlastnosti-priestrannost-kufor-/naštudov… som si všetky info aj choroby každého modelu,takže žiaden predajca so mnou nevybehol...auto šlape ako hodinky,teraz som bol garančnej prehliadke/3.300sk/ po roku a iba menil olej...ved fiesta skoncila vo svojom segmente/TUV-report 2az3 r auta 2006-spolahlivost/ za hondou jazz a fusionom,aj to svedci o jej kvalite a nasom dobrom výbere a to pritom prešla nasa este liftingom/ma kvalitnejsi plast+dizajn palubnej dosky+calunenie+opora lavej nohy/zdravim vsetkych fordakov :-) :yes:

"-- skrytý --" 15.04.2007  23:28

« Re: modroocko

nazdar modroocko, vzdy ma potesi ked vidim rovnaku fiestu. Stretol som ich uz dost v tejto farbe, a mozno aj tvoju:) Raz som dokonca vedla jednej identickej zaparkoval schvalne a pozorovali sme ako na to zareaguje jej majitel sediaci v restauracii vonku na terase. Ked prisiel ku autu, asi neveril vlastnym ociam a siel nazad ku kamosom zrejme s otazkou ci nevidi dvojmo >:D Inak, ake si si dal folie? UVazujem tiez o nejakych decentnych.

"-- skrytý --" 15.04.2007  23:01

Převodovka hučí

Čus Juraji, začla mi nějak hučet převodovka :'-( . Při vyšlápnuté spojce se ozývá slabé hučení, když ji sešlápnu hučení ustane. Chci se tě zeptat, zdali něco podobného nepozoruješ, ale i ostatní fiesťáci. Kolegové fusioňáci to probírají na svém fóru, jednomu členovi to dělá také a rovnou mu navrhli výměnu převodovky. Každopádně navštívím servis ať s tím něco udělají, vždyť je to v záruce. Už je to druhý problém a začínám mít pocit, že jsem koupil špatně. :-( Neměl jsem Nexii prodávat, tam se za 120000km nic nestalo.

"-- skrytý --" 15.04.2007  23:34

« Re: Převodovka hučí

heyy jirka, pri vyslapnutej spojke to u mna tiez vzdy malo iny zvuk ako pri zoslapnutej. Tiez je tam to slabe hucanie, nie je to ale nijak rusive, nezaoberam sa tym uz len preto, lebo to iste mi robila aj Corsa celych 11 rokov, a tak som to povazoval v tejto kategorii aut za beznu vec. Inak, ani na corsicke sa za 120tis. nic nestalo... kedysi sa robili auta proste lepsie:)

neregistrovaný: "romadur" [89.102.223.XXX] 24.04.2007  12:07

« Re: Převodovka hučí

Hoši čtu si vaše příspěvky a mužu řict,že mi spojka dělá to samé.V servise jsem se ptal a je to u těchto vozů charakteristické,ale není to závada.Nutno dodat že nemám Fiestu,ale Mazdu 2,znalec ví že mají tyto vozy stejné motory i podvozky.Jo a spotřebu mám ve městě u motoru 1,25 16V kolem 8,6 litru najeto 10000 km.

neregistrovaný: "yuray" [85.248.7.XXX] 24.04.2007  13:05

« Re: Re: Převodovka hučí

Presne to som predpokladal, diky za info. Inak, spotrebu mas relativne vysoku, taku som v zivote nemal, a to byvam v meste. Najviac som to mal za 7,2.

foto Mexican82

Mexican82 05.05.2007  13:03

« Re: Re: Převodovka hučí

zdarek kolegovia, tak som dneska skusal to co vy tu preberate = u mna je to v pohode, ziadny hluk a ziadne vybracie sa nekonaju.

"-- skrytý --" 05.05.2007  13:20

« Re: Re: Re: Převodovka hučí

...jasne, je to pohoda. Chcel som sa Ta spytat Mexican, co vsetko obsahuje ta sada na drobne opravy laku?

neregistrovaný: "cvrko" [85.135.227.XXX] 16.04.2007  19:22

modroocko

cauko...folie mám s certifikatom-cierne...typ na zadne bocne okno AT 05 GRSRHPR a typ na zadne sklo AT 15 GRSRHPR...cena 3.050sk...su dobre tie folie,nevysedivie interier a aj v noci za tebou svietiace auta ta neosvetluju tak-som s nimi spokojny,,,predtým som mal corsu 1,2 16v a bola bez problemov,predal po 8 r a teraz mam fordika...uz 7 mojich znamych kupilo fiesty na základe mojich info o segmente B-mal by som si pytat od predajcu tantiemy :-) ahoj a pekny vecer prajem...ozaj,a kolko ta vysli tie original disky?...jirka-nezufaj-uvidis v servise,mozno to nic nie je,klud-neboj bude to dobre...ahojte fordaci :-!

"-- skrytý --" 16.04.2007  20:29

« Re: modroocko

Nazdar, Ty mas tiez tu 1.25 16v? Ako by si porovnal ten oplacky motor 1.2 16v s fordackym 1.25 16v? Papierovo su si dost podobne, otazne ci aj v praxi. Ako byvaly "corsak" som samozrejme uvazoval aj nad touto motorizaciou v Corse, ale nakoniec sa na cenu a vybavu Fiesty nechytala ziadna schopna konkurencia. Original disky su drahou zalezitostou, pri odbere komplet kolies mi ale poskytli lakavu zlavu. Jirkah, ktory tu ma tiez Fiestu, ale objavil webshop, kde ich maju asi tak o tretinu lacnejsie oproti origo - [odkaz]

neregistrovaný: "cvrko" [85.135.225.XXX] 16.04.2007  21:20

« Re: Re: modroocko

mam 1,25 16v farba jeans...motoricky bola corsa lepsia-zivsi motor-dynamika,predsa len mal 80k a bola lahsia,ale jazdne vlastnosti su u fiesty 100% lepsie a aj vnutorny priestor+kufor+14"kolesa...aj ja uvazoval o corse,ale presne si sa trafil-cena-vybava-spolahlivost-jazdne vlastnosti-dizajn-kvalita, momentalne nema konkurenciu CENA=UZITKOVA HODNOTA...ford stratil v europe velke %v predajnosti/kvoli vysokym cenám/ a za posledne 2r to importer naprava,uz je 5 najpredavanejsim predajcom /vid stastika predaja ZAP/...vo vybere boli fiesta,corsa,getz,ignis,fabia,kia rio...velmi sa mi po technickej stranke pacila honda jazz 1,2s ,ale stala vtedy 430.000 a to som nemienil dat...teraz robi honda akcie nanu,lebo sa im nepredava-nukaju ju teraz za 409,000 a zaruku posunuli na 5r...pozrel tie kolesa-zaujimava ponuka-dikes

"-- skrytý --" 16.04.2007  22:22

« Re: Re: Re: modroocko

Fordu to teraz skutocne sype. Myslim si, ze jednym z dovodov je aj fakt, ze ako jediny importer tak vyrazne zareagoval na silnejsi kurz koruny a prisposobil tomu cenovu politiku. Ved kebyze pockam tak pol az tristvrte roka, kupil by som za rovnaku cenu uz 1.4tdci s este lepsou vybavou. Na tento diesel som mal povodne zalusk:) Ja som tiez vyberal z mnohych aut: Fiesta, Fusion, Corsa, Meriva, SX4, Polo, Grande Punto, 207, Jazz, C3, Yaris, Clio, Rio, Tokyo >:D

"-- skrytý --" 16.04.2007  22:35

« Re: Re: Re: Re: modroocko

To já dnes bych si vybral ceeda pěkně v základu za 340K CZK >:D

"-- skrytý --" 16.04.2007  22:42

« Re: Re: Re: Re: Re: modroocko

Ceed uz bol mimo mojho rozpoctu.. u nas stoji od 430 v zaklade, kde nie je ani klima...

neregistrovaný: "cvrko" [195.28.88.XXX] 17.04.2007  10:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: modroocko

Ceed je velmi dobra volba/vid recenzie a porovnavka s golfom-obstal dobre/, si mozno kupim ked bude mat fiesta 3r a posuniem ju braskovi

neregistrovaný: "happy" [88.212.6.XXX] 29.05.2007  20:37

« Re: Re: Re: Re: Re: modroocko

Mam pocit ze to je uz z ineho segmentu nie ? to sa porovnaty neda. Ani cenou. Zaklad je drahsi cca o 50 percent..... teda tri Fiesty za dve Ceedy :-) Ceed musis porovnavat s Oktavkou Golfom abo Astrou.....

neregistrovaný: "cvrko" [195.28.88.XXX] 17.04.2007  10:45

« Re: Re: Re: Re: modroocko

uvazoval som vtedy nad dieselom,ale cena :'-( teraz je cena super,teraz by som ju kupil,,,kupoval som auto cash-takze som nechcel urcitu hranicu prekrocit...SX4 je super-robil som poradcu nasmu riaditelovi pri kupe a vybere,uz ho ma aj objednane,za chvilu ho pojdeme otestovat a pokrstit >:D

"-- skrytý --" 17.04.2007  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: modroocko

Podla mna sa cee'd az tak neoplati (ked porovnavam najnizsie mozne ceny ceeda a napr Focusa). Len o par tis. viac (+20) a mas to skoro v 'plnej' vybave s klimou, 4xairbag, hmlovky, volant v kozi, cdradio, tempomat, alarm, pocitac, elektrika vpredu... a tak si myslim, ze Focus ma teraz atraktivnejsiu cenovu politiku ako cee'd/ Samozrejme to by chcelo detailnejsiu porovnanie, ale chcem tym len povedat ze cee'd nie je az taky super lacny.

"anonym" [213.81.171.XXX] 30.04.2007  10:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: modroocko

zaruka>klima, aj ked focus je focus

"-- skrytý --" 16.04.2007  22:33

Manžeta

Tak sestřenka se dnes byla zeptat ve Fordu kolik stojí manžeta na řadičku Focuse, má jí už dosti prodřenou a dobře je vysmála. Chtěli po ní 1500Kč, tak to asi 400Kč nebude jak tady tvrdil kolega z Fordu. To je lepší si koupit za 300Kč nějaký noname z e-shopu a podle potřeby si jí upravit. Do Fordu je asi lepší nelézt. Podobně jsem je vysmál já, když jsem sháněl loketní opěrku a vybafli na mě 16000 bez práce. Tahle země spěje do záhuby. Auta máme jedny z nejdražších v Evropě a platy k ničemu.Asi si myslejí, že jsme díky své komunistické minulosti tolerantní národ a necháme si vše líbit. No radši už dneska skončím, tohle není politicko-ekonomické fórum.

"-- skrytý --" 16.04.2007  22:51

« Re: Manžeta

Taketo zdieranie ludi je smutne, ale je to realita... V mnohych obchodoch, a to nie len s autami, si asi myslia, ze ludia su padnuti na hlavu...

neregistrovaný: "cvrko" [195.28.88.XXX] 17.04.2007  10:51

« Re: Manžeta

mas pravdu...chcel som od fordu kupit original potahy,ale cena bola neunosna,tak som patral a zistil kto ich pre nich vyraba a kupil u nich-stali ma 30% z toho co chcel ford...no ako ,to hucanie prevodovky uz prestalo?co ti povedali v servise...

neregistrovaný: "fredy" [217.172.155.XXX] 18.04.2007  12:54

« Re: Re: Manžeta

Cauko..ja mam rovnaku fiestu ako vy...facelift ,r.v.2005 ( prva v Trnave :)) 1,25 cervenej farby - Colorado. Tiez som v tej dobe vyberal a vybral som si myslim dobre. Az na tu spotrebu. JA som este pod 6,7 /100 km nemal a to nejazdim 150,len kratsie vzdialenosti,takze to bude asi tym. Moja otazka je, ci neviete poradit ohladom tych potahov,kde sa daju zohnat. Ak to nechcete pisat tuna, napiste mi na mail :fiero@atlas.sk .Dikes.

"-- skrytý --" 18.04.2007  13:57

« Re: Re: Re: Manžeta

Caf, tie potahy na mieru robia tu: [odkaz] Maju tam aj moznost objednania len prednych dielov a velky vyber vzorov. Ja mam priemernu spotrebu (vzdy ju ratam po natankovani plnej nadrze) teraz tiez asi ako ty, ale mal som uz aj 5.9, aj 7.

neregistrovaný: "cvrko" [85.135.239.XXX] 18.04.2007  16:55

« Re: Re: Re: Re: Manžeta

cauko...ked jazdim iba do prace/sam 10km a 10 naspat/tak sa mi spotreba po dotankovani pohybuje od 6,1-6,4...na dialkovej BB-KE pri obsadeni/2 ludmi+batozina/ a dotankovani ukazalo 4,9...teraz v sobotu BB-Ruzomberok 2 ludia 5,4...vela pohodovych km prajem >:D

"-- skrytý --" 18.04.2007  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Manžeta

Pekna spotreba. Ty mas Champion X alebo Champion Plus alebo ako sa to volalo..? Skoda, ze tu vyssiu vybavu s pocitacom, hmlovkami a celnym sklom uz nemali ked som kupoval. Cez Donovaly si sa dostal v sobotu v pohode? Ci vtedy este nehoreli?

neregistrovaný: "cvrko" [85.135.233.XXX] 19.04.2007  15:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Manžeta

champion x a ma aj PC....horet zacali Donovaly az vecer takze ja som presiel normalne

"-- skrytý --" 17.04.2007  11:40

« Re: Manžeta

Ja jsem ji mel na fiestu za 360,-(cena bez DPH)..Je rozdíl jestli to je na focuse nebo na fiestu....Jinak ceny nekterych dilu jsou opravdu nesmyslne...

"-- skrytý --" 18.04.2007  19:52

« Re: Re: Manžeta

Podle mě je to furt ten samý kus nekvalitní kůže. Jinak Fiestou jezdím denně a pořád se něco *. Ford je dort. Never more :no:

"-- skrytý --" 18.04.2007  21:40

« Re: Re: Re: Manžeta

To mas asi fakt smolu, ja som zatial velmi velmi spokojny.

"-- skrytý --" 26.04.2007  21:18

« Re: Re: Re: Re: Manžeta

Já vcelku taky, ale čekal jsem prostě víc. Možná jsem náročný, kdo ví.

"-- skrytý --" 19.04.2007  09:13

hodnocení 2

auto: 8b; popis a zkušenosti: 10b; fotky: 8,5b --- celkem: 9b ;-)

neregistrovaný: "FFiesta06" [158.195.32.XXX] 19.04.2007  09:16

Deflektor

Mate tu niekto namontovane deflektory na prednych oknach ? Stoji to za to ? Vcera som bol v vo Forda v BA a pytal sa na ne co stoja na fiestu n a predne okna a ze vraj nejakych 2100,- uz so zlavou pritom sa daju zohnat neoriginal za 660. Vo Forde uz nevdia co by sa to pytal trocha som sa tam aj obzeral a vydel som tam vystavenu laktovu opierky za 2400,- SK a ja som skoru taku ostu kupil za 1690,- ... Tak ak niekto mate skusenosti s tymi deflektormi tak to sem hodte. DIK BYE

"-- skrytý --" 19.04.2007  10:44

« Re: Deflektor

Tiez som nad tym ochrannym krytom proti vetru ClimAir uvazoval, ale podla mna sa to dnes uz "nenosi". Ale celom by ma zaujimalo, ze ako sa s takym niecim jazdi, ci to ma fakt take ucinky ze Ti do auta nefuka. Niekedy ale taky prievan v aute padne vhod. Keby som si take nieco daval, tak jedine original, nechcel by som aby tam nieco odstavalo, rezonovalo, bolo farebne nestale a pod...

"-- skrytý --" 26.04.2007  15:37

Hezké malé auto, ale nic extra...Ať slouží ;-)

"anonym" [213.81.171.XXX] 30.04.2007  10:37

zzz

to veko kapoty je bezna vec (aj fusiony maju tento problem). Premazanie nepomoze. Musis trosku zasroubovat tie pritlacne srauby na krajoch (umela hmota/guma) a potom to uz ide. Velmi to tlaci

"-- skrytý --" 30.04.2007  10:42

« Re: zzz

Dik za radu, skusim sa pozriet, ze ake vlastne myslis sroby. Ale odkedy som to premazal, ide to bez problemov.

"anonym" [213.81.171.XXX] 30.04.2007  10:43

zzz

este som zabudol poznamenat: Skvela recenzia :)

"-- skrytý --" 30.04.2007  10:49

« Re: zzz

Diky, bracho :-!

foto Focusman

Focusman 30.04.2007  21:01

body

máš ho v hezké barvě.Pro mou rodinku ale malé.Máš celkově 8B.

"-- skrytý --" 30.04.2007  21:12

« Re: body

Diky, tiez by som radsej mal Focusa combi, ale money money... ;-) Mas pekneho Focusa, ale to oplastovanie prahov a predku sa mi nepaci, preto to bola 'len' osmicka. Bez tych plastov by auto vyzeralo ovela elegantnejsie, navyse s krasnymi original diskami a lyzinami. Ta koncovka vyfuku tiez dost bije do oci.

foto Focusman

Focusman 08.05.2007  12:48

« Re: Re: body

koncovku budu řešit,až se rozpadne zadní díl výfuku.Už nemá dlouhého trvání.Oplastování kdyby nemělo homologaci,tak tam není.Už tak koupeno.

"anonym" [84.203.35.XXX] 22.05.2007  23:45

Rozhodnutie

Zdravim,
    nahodou som objavil tuto stranku a vidim,ze sa tu dost rozoberaju Fordy. Uvazujem v kratkej dobe nad kupou auta neviem sa rozhodnut, ci lacnejsiu variantu Ford Fiesta dobra vybava i cena,alebo maju teraz dobru akciu na Ford Fusion za 419000skk v celkom slusnej vybave,do hry este prichadza Skoda Fabia 1,4 Combi,ICE vybava. Neviem, nemam este rodinu, rozmyslam, co objednat. Fusion nieje poruchovy? Citam tu o nejakych vymenach prevodoviek a podobne. Poradte mi prosim. A ako si ty spokojny s Fiestou? Da sa s tym ist aj na dlhsiu trasu? Ja som to mal raz pozicane z autopozicovne 2006tku, mal som z nej dobry pocit. Inak mas ozaj peknu farbu, asi by som tiez do takej isiel.

"-- skrytý --" 23.05.2007  00:58

« Re: Rozhodnutie

Nazdar, tiez som sa rozhodoval medzi Fusionom a Fiestou. Tiez som zatial bez rodiny, a nakoniec som zvolil uspornejsiu variantu - Fiestu. Volbu som zatial nikdy neolutoval. Pises, ze uvazujes aj o Fabii, tu by som vylucil okamzite, pretoze z policajnych statistik vidno, ze Skody sa kazdy den kradnu. Fordy ani moc nie. Inak Fusion je tiez dobre auto, bral by som ho. Poruchove tieto auta moc nie su, robia sa uz dlho, vsetky muchy by mali mat vychytane. Dlhe trasy nerobia ziaden problem, sedadla maju dostatocnu oporu.

"-- skrytý --" 23.05.2007  01:01

« Re: Rozhodnutie

Co by ta este zaujimalo? Skus si zasoferovat aj na Fusione a uvidis co viac padne do ruky. O akej motorizacii Fiesty uvazujes?

"anonym" [152.62.109.XXX] 23.05.2007  14:45

« Re: Re: Rozhodnutie

Ahoj, diky za info, rozmyslam bud nad 1,25 Ford Fiesta Champion +, alebo 1.4 Ford Fusion Flair X, rozdiel je myslim, ked zoberem do uvahy metalizu, 60000 SKK. Teraz maju ozaj dobru akciu. Tazko povedat, vyhovovala by mi aj trochu vysia svetla vyska Fusionu, ale laka ma aj lacnejsie riesenie.

"-- skrytý --" 23.05.2007  15:49

« Re: Re: Re: Rozhodnutie

Ber Fiestu, vypadá lépe, design Fusionu se mi nelíbí, hlavně z boku je to tragédie, jediný pěkný pohled je ze předu, to vypadá perfektně. Jestli nemáš rodinu, tak je úplně zbytečný a navíc pro 4-členou rodinu je stejně malý, má akorát nafouknutý zavazadelník a je vyšší, jinak podélný a příčný prostor je shodný s fiestou. Co se týče motoru, tak stačí základ v podobě 1,25 nebo 1,3, s 1,4 si nijak výrazně nepomůžeš a 1.6 už stojí raketu. Diesel se u malého auta navyplatí vůbec. Co se týče spolehlivosti, tak v žebříčcku TUV je hodnocena jako nadprůměrně spolehlivý vůz, ale nutno podotknout, že nikdo neví, jak dlouho vydrží na našich tankodromech a při tankování šizeného benzínu. Co se týče mých zkušeností, tak je to celkem v klidu, na hučení od spojky jsem si zvykl, obtokový ventil vyměnili v záruce, ruční brzdu dotáhli a už měsíc žádné neduhy nepozoruji, snad jen drnčení při jízdě na kostkách, na škodovku v tomhle ohledu nemá a nikdy mít nebude. Jinak problémy jsou u nových aut čím dál častější, trpí tím všechny značky, je to tím, že kvůli snižování nákladů, je výroba přesunuta do "skoro" rozvojových zemí a podle toho kvalita vypadá. Jinak ještě doporučuji ještě vyzkoušet hondu jazz nebo city, jsou to hodně povedená autíčka a nebo si připlatit a vzít kiu ceed. Byl jsem na předváděcí jízdě a jenom jsem čuměl, jak šli korejci nahoru, prostě špica. :-)

"-- skrytý --" 23.05.2007  19:54

« Re: Re: Re: Re: Rozhodnutie

Caute, ja si musim poklepat- zatial som bez poruch, ani nic nedrnci. Obcas rezonovalo nieco v zadnych bocnych dverach, ale uz to prestalo. Motor 1.25 je podla mna v pohode. Je pravda, ze Fusion je len nafunknuta Fiesta, ale ma dost praktickych vlastnosti v podobe svetlej vysky ci vacsieho kufra. Otazne je, ci tych 60 tisic stoji za to. Jirka, kde bola vyrobena Tvoja Fiesta? Ja som si podla VIN dekoderu zistil, ze moja priamo v Koline, v zmodernizovanej fabrike. Co sa tyka cien, myslim ze nema konkurenta. Ta terajsia vybava Champion X Plus za tie peniaze nema chubu... Mozem ticho zavidiet ;-)

"-- skrytý --" 23.05.2007  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodnutie

Cus, podle VIN-ka v Kolíně n. R. a podle techničáku taky. Právě na kostkové dlažbě něco drnčí vpravo vzadu, nevím co to je, možná reproduktor, možná zadní plato nebo něco v kufru, fakt nevím. Jinak si budu kupovat nějakou koženou manžetu (neorig.), ale pořád ještě nevím jak sundat hlavici řadící páky, abych vyndal neporušeně tu gumu. Ten spodní kroužek je tam jenom nacvaknutý a jde pohodlně vyndat, ale ta hlavice, v tom bude nějaký fígl( aby to nešlo jenom násilím a následným znehodnocením manžety :-)

neregistrovaný: "happy" [88.212.6.XXX] 29.05.2007  20:49

Palubny pocitac a okamzita spotreba

Ahoj Vsetci tiez mam novu Fiestu, 1.25. Vsetko je OK len som cakal trochu vacsi omfort jazdy. Ja viem, podvozok je naladeny na to, aby lepsie sedel, ale ja by som predsa len uprednostnil vacsie pohodlie na ukor jazdnych vlastnosti ale s tym sa asi nic neda robit alebo da ? Pisem vsak koli ineu. Prevapilo ma ze na palubnom pocitaci nie je okamzita spotreba. V papieroch sa uvadza ze tento udaj sa zobrazuje podla krajiny.... teda na Slovensku asi nie.... z toho mi vsak vyplyva ze je to najskor niede v neakom tajnom menu zakazane.... neviete aci sa to da odbloovat ? Podla mna to je jediny udaj na PP ktory ma zauima a koli ktoremu ma vyznam priplatit si za PP.....

"-- skrytý --" 29.05.2007  22:22

« Re: Palubny pocitac a okamzita spotreba

Nazdar, gratulujem, vela stastnych km zelam. K tomu podvozku: je to jedna z veci, kvoli comu som si ju kupil, pred kupou som si ju odskusal, vedel som presne do coho idem. Jazdne vlastnosti idu u Fiesty evidentne na ukor komfortu perovania, s tym moc toho nenarobis. Inak, postrehol som, ze po prechode na rozmer pneu 195/50 R15 sa komfort trochu zlepsil. Ocakaval som skor opak, ale ono to ide hladsie. Ale to moze byt aj zmesou gumy. Tie seriove ContiEcoContacty o komforte nie su.

neregistrovaný: "Elektrikar" [88.212.6.XXX] 10.06.2007  20:08

Elektrikia

Ahoj, nemate niekto moznost ofotit schemu zapojenia elektriky vo Fieste 2007 ? Zauima ma hlavne kablovacka okolo svetlometov, spinaciej skrinky, poistiek a relatok. Popr. nenarazili ste niekto na nieco take na nete ? Tusim ze sa da jednoducho dorobit autom. zapinanie svetiel , ale bodla by schema ;-)

jack299 13.06.2007  20:36

jack299 13.06.2007  20:38

zetec 1.25 16V

no jo,on má takovou modernu....pěkná fiesta,a motor je super ne,hlavně že tam nemáš to endura 1.3 ten z audi A8 povídal,že jsou poruchový,ale Zetec/Duratec super.

"-- skrytý --" 14.06.2007  00:29

« Re: zetec 1.25 16V

Jo, stary dobry Zetec 1.25 sa Fordu vydaril a osvedcil, potvrdil mi to aj sef jedneho Fordservisu. V Tvojej Fieste je ten motor este aj ovela zivsi, vzhladom na nizsiu vahu vozu to musi byt dobre Techno:)

jack299 14.06.2007  09:06

« Re: Re: zetec 1.25 16V

to je pravda,jizda je špičková,motor je velmi ochotný a doslova škemrá o rychlou jízdu,někdy musím vyzkoušet maximum.ta váha má velký vliv.kdo by to řekl obsah 1.25 a takovýho života v sobě. ;-)

neregistrovaný: "Elektrikar" [88.212.6.XXX] 17.06.2007  19:49

Palubny pocitac / test rezim

Ahoj vsetci, podarilo sa mi dostat do TEST rezimu palubneho pocitaca. Je to jednoduche - staci vlozit kluc a dat do polohy 1 , stlacit a DRZAT tlacitko PP na lavej pake , prepnut kluc do polohy II, stale drzat tlacitko PP, vyckat par sekund a na displeji sa zobrazi TEST, pustit tlacitko, a sme tu.
    Potom postupnym stlacanim tlacitka PP sa prepinaju jednotlive testy, avsask pre laika ma vyznam iba efektne vytocenie vsetkych kazovatelov a celkom efektny test vsetkeho na pristrojovke, co svietit moze..... test sa ukonci vypnutim klucika .....

Kdesi na internete som pred casom cital ze existuje aj servisne menu, to je uz zauimavejsie, na internete pisali ze sa tam da zapnut aj ukazovanie aktualnej spotreby, ale je to neoverene a bolo to na neaky iny model forda, nie fiestu, ale tipujem ze velky rozdiel nebude..... Zial tam sa mi zatial nepodarilo dostat - ak to niekto viete, von s tym ! Znova by sa malo jednat o kombinaciu postlacania a spravnu sekvenciu zapinania, tak si to matne pamatam, ale nie presne.... zrejme vsak o chlp zlozitejsiu, ale ten odkaz na internete sa mi uz druhykrat nepodarilo najst, bolo to v neakom fore a anglicky .....

neregistrovaný: "Elektrikar" [88.212.6.XXX] 17.06.2007  19:52

« Re: Palubny pocitac / test rezim

Este ma napadlo, ze to tam v tom TESTE ukazuje napriklad aj aktualnu teplotu motora v stupnoch, aktualne napatie akumulatora vo voltoch, cas v hodinach - zrejme od posledneho nulovania a podobne....

"-- skrytý --" 18.06.2007  01:30

« Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

to je pekne:)Skoda ze nemam palubny... Myslite si, ze by sa palubny pocitac dal aj domontovat? Zrejme by to bolo neumerne drahe... Montovat rozne cidla a kable, menit iny displey, alebo nedajboze celu pristrojovku, packu... Jedine ze by tam bola uz predpriprava.

neregistrovaný: "Elektrikar" [88.212.6.XXX] 18.06.2007  17:51

« Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

Asi by to bolo neumerne drahe. A jeho hlavna vyhoda - PODLA MNA - okamzita sopotreba - by tam nebola...... to vsetko ostatne co tam je kludne ozelies....

"-- skrytý --" 01.07.2007  18:57

« Re: Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

prepac, ale mne sa to vidi naopak. Prave aktualna spotreba je vec ktora ta bude zaujimat prvy tyzden po kupe auta (mam to vyskusane) a potom uz nikdy viac. Priemerna spotreba bude cloveka zaujimat stale.
            Da sa sice vyratat na plnej nadrzi, ale s prihliadnutim na komfort je to prakticka vec.

yuray, paci sa mi ta zenska na poslednej fotke. Kedy si to pridaval? :) Musel som ti pridat nejaky ten bodik navyse ked som si teraz znova precital tvoju recenziu. Len tak dalej.

"-- skrytý --" 02.07.2007  23:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

Cauky destroy - Ta zena na poslednej foto - to som len prihodil na zaver ako chutovku oficialne reklamne foto. Ako je vidiet podla stieracov - tam maju tie fiesty lavostranne riadenie.
              V tom o tej aktualnej spotrebe s tebou suhlasim. To je zbytocnost, ktora odvadza od pozornosti.

voyo 24.07.2007  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

no neviem, ale na mojom aute pozeram na priemernu spotrebu akurat tak na konci jazdy.

cely cas mam pustenu aktualnu a riadim sa podla nej, nic ine si tam nepozeram a to tam mam:
              aktualna spotreba, priemerna spotreba, priemerna rychlost, spotrebovane litre, dojazd, ubehnuty cas a mozno aj nieco ine, ale neviem ;)

ked som uvazoval nad fordom (focus) a videl som co oni popisuju pod palubnym pc, tak som zacal radsej uvazovat opat o opel astre :)

"-- skrytý --" 25.07.2007  21:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

moc sledujes aktualnu spotrebu a potom sa nevenujes riadeniu ako treba ( vid dovolenka ;-) )

voyo 28.07.2007  00:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Palubny pocitac / test rezim

to nemalo s palubnym pc nic spolocne ;-\

"-- skrytý --" 26.06.2007  11:30

hodnotenie

slušna recenzia a hlavne pekné a nápadité fotky

"-- skrytý --" 02.07.2007  23:16

« Re: hodnotenie

Diky moc, Kafe. Mas to u mna:)

"-- skrytý --" 29.07.2007  08:23

Okamžitá spotřeba

Moc dobrá recenze - 10b. Hezký auto (i když mně osobně o fousíček víc líbí Fusion, ale je to věc vkusu).Souhlasím s tím, že sledování okamžité spotřeby na PP může dost odvádět pozornost a abych podle toho dokonce jezdil, tak to nee ;-\ .To by snad člověk neměl ani ten správný požitek z jízdy. Jízdu s Fordíkem si člověk musí užívat a ne aby celou cestu jen nervózně sledoval kolik mu to žere ;-) . Přeji hodně šťastných kilometrů.

"-- skrytý --" 30.07.2007  19:57

« Re: Okamžitá spotřeba

Caf, suhlasim s tebou v plnom rozsahu:) Btw, mas pekneho Focusika, ta nova pristrojovka je pekna, vratane toho cerveneho inverzneho displeju.

foto pumpkin

pumpkin 29.07.2007  11:27

ŠPZka

Čaf. Parádna recenzia aj fotky. Zaujala ma tá ŠPZtka... To si si vybavil alebo sa pohral vo photoshope?

"-- skrytý --" 30.07.2007  19:53

« Re: ŠPZka

Nazdar, vsimol som si ze ostatni tu tiez vacsinou cenzurovali SPZ-tky, tak som sa pohral aj ja trochu.

foto Lubosss1

Lubosss1 31.07.2007  18:27

« Re: ŠPZka

taka spz sa neda vybavit, ved okres musi byt urceny :-)

"anonym" [91.127.85.XXX] 31.07.2007  20:07

Fiesta

Je Fiesta spolahliva? Oplati sa ju kupit bez toho aby som mal obavy, ze sa po roku zacne kazit.

"-- skrytý --" 31.07.2007  22:40

« Re: Fiesta

Tento vybehovy model mozem len odporucit.

"anonym" [84.47.122.XXX] 31.07.2007  22:55

Fiesta

Moja mienka na novu Fiestu je, ze uz musi byt omnoho lepsie dielensky spracovana ako predchadzajuce rocniky. Ved sa predsa jedna o nemecky vyrobok. Len ten servis by nemusel byt az tak drahy, ale v podstate u konkurencie je to tiez napodobne.

"-- skrytý --" 01.08.2007  09:41

Ford Fiesta Crossroad

Podívej co vymysleli:
    ([odkaz]
    A ty jsi chtěl nechat dolakovat nárazníky. Teď už je to jedno, plasty jsou teď prostě in. >:D A máme je ještě za levno

"-- skrytý --" 01.08.2007  10:52

« Re: Ford Fiesta Crossroad

jo, tiez som na to ziral, ale paci sa mi to. Je to sice in, lenze nie tak ako to mam ja.. :-(

"-- skrytý --" 01.08.2007  14:03

Parádní Fiesta, zvolil jsou skvělou barvu! :yes:

"-- skrytý --" 01.08.2007  22:05

Diky, aj tvoja E39 ma perfektnu modru farbu, a vobec - cele auto je moc dobre!

"-- skrytý --" 01.08.2007  19:48

Ford Fiesta

No je to vydarena recenzia a na tych fotkach vyzera Fiesta cool. Ja tiez zvazujem nad jej kupou. V ziadnej inej predajni nieje taka ponuka ako ma momentalne Ford. :yes: no neviem ci sa rozhodnem spravne pri jej volbe...

"-- skrytý --" 01.08.2007  22:17

« Re: Ford Fiesta

Co ti na to poviem.. okrem toho ze je to oproti konkurentom vyhodna kupa, je to podla mna aj dobra kupa, sazka na istotu.. nemecka kvalita, osvedceny model, dlhorocne skusenosti s jeho vyrobou a prevadzkou - vychytane muchy a tak.. Rozhodne si ju vyskusaj.

foto random

random 02.08.2007  08:40

Davam 10b aj ked este by sa urcite dalo nieco zlepsit. V recenzii vsak nechyba nic podstatne a auto mi je simpaticke :-).
    Zaujimave ze sa aj dnes kradnu stierace, to som uz dlho on nikoho nepocul... :-(

"anonym" [85.248.7.XXX] 02.08.2007  09:40

Diky, co by si odporucal zlepsit? Tvoje mini-auta sa zdaju byt tiez fajn zrecenzovane, idem ich kuknut.
      No hej, kradnu sa opat ako za komacov... ale dnes uz len tie drahe beru.. Mal som ich tam rok a tiez som myslel ze to sa uz dnes nekradne.. Kamosovi ukradli rovnake pred par dnami.

David Silver 10.08.2007  15:07

body

10b sice krátká recenze ale řekl bych že jsi to tak nějak dal do jedný kostky :yes:

"-- skrytý --" 10.08.2007  15:24

« Re: body

Diky. Mam rad strucnost, dlhe recenzie ma odraduju od citania. Tvoej auto by som bral na prevoz bicykla:)

David Silver 10.08.2007  15:31

« Re: Re: body

:-) mno tak při obsazení pěti osobami, lze do kofru nějak napasovat 4 cyklistický kola.. což je prýma ;-)

"-- skrytý --" 14.08.2007  11:03

Fotky moc dobrý, možná vylepšit recenzi, ale auto je pěkný. Dávám za deset bodů! :-)

"-- skrytý --" 14.08.2007  11:08

"-- skrytý --" 20.08.2007  17:43

dva bodíky

To nebylo určitě chtěný,spíš jsem se překlikl,protože u tvýho auta není důvod dávat tak málo bodů.

"-- skrytý --" 23.08.2007  21:10

Lapače

Pozeram, že na fotkach ich mas. V predu sa celkom hodia, aspon to chrani boky. Ale v zatu by ani nemuseli byt. Takmer tam nieje nic co poskodit za kolesami.

"-- skrytý --" 24.08.2007  10:47

« Re: Lapače

Viac-menej suhlasim, vzadu su len na to aby si nestriekal vodu za tebou iducich vodicov. Lenze po zime ich dam dole asi uz natrvalo alebo len na zimu ich budem davat. Dost mi tam totiz opticky vadia - narusaju podla mna cistotu dizajnu.

"-- skrytý --" 24.08.2007  21:18

« Re: Re: Lapače

Myslis vpredu aj v zadu? Bo ked som ja kupoval Fiestu, tak vo vybave nemala ziadne lapace. Moja prva jazda bola cez 80 km a bolo to mierne po dazdy. Takze boky dveri boli hned oprskane. Tak som sa rozhodol, že po 1500 km ked pojde do servisu na prehladku, tak si dam aspon do predu namontovat, bo v zime tie posypovacie kamienky narobia sarapatu na karoserii.

"-- skrytý --" 24.08.2007  22:57

« Re: Re: Re: Lapače

Ano myslim vpredu aj vzadu, mne sa to tam nepaci. Je mi jasne, ze zboku bude auto zrejme spinavsie, ale snad to predycham:) Vo vybave som ich tiez nemal. Objednal som si ich pri kupe, tak mi ich tam dali gratis.

"anonym" [88.212.6.XXX] 28.08.2007  21:33

« Re: Lapače

Mne sa praveze zda ze auto bez lapacov je ako nedorobene (nemyslim Fiestu, ale vseobecne), neako mu vidno tam, kde nema byt .... ale to je vec vkusu. Viac ma trapi, ze nie su povinne. Je to od tych, co ich nemaju silne arogantne voci inym. Zvlast v zime, ked hadzu na predne sklo a lak na aute iducim za nimi celu sprsku kamienkov a vsetkeho co je na vozovke... samozrejme aj vodu ak je mokro. Podla mna je kultura rovnako dolezita ako dizajn a mat lapace je jednoducho slusna vec, ved nikomu sa nepaci, ked mu vodic pred nim prska kamienky do jeho nalesteneho laku na prednej kapote.....

voyo 06.09.2007  13:56

« Re: Re: Lapače

tak co neodsuhlasit hned lapace ako maju rally auta?
          alebo rovno nech to ide do kufra vsetka spina a na benzinke to budes moct vyprazdnit :-)
          este som nevidel, ze by mi na okno striekalo hocico z auta predomnou tak, ze by to bolo arogantne :-)
          kde ty jazdis?

voyo 06.09.2007  13:55

hmmm....

"-- skrytý --" 20.09.2007  13:50

Vypln dveri

Na vodicovych dverach mam z vnutra uvolneny plast. Dost to rezonuje uz pri nizkych urovniach hlasitosti radia. Som zvedavy co mi na to povedia v servise, ked pridem na prehliadku a im to ukazem...

"-- skrytý --" 20.09.2007  18:54

« Re: Vypln dveri

Mne zas buchotalo plato nad kufrom, zistil som ze bola odtial vyskocena taka tlmaca hmota, ktorou to plato dosada na svoje kolajnicky pri zavretom stave. Nasadil som ju spat a je to ok.

foto MinoTui

MinoTui 20.09.2007  19:17

za 10 b

velmi pekne, nech sluzi ;-)

"-- skrytý --" 03.10.2007  11:56

« Re: za 10 b

diky, napodobne:)

"-- skrytý --" 02.10.2007  20:25

Pneumatiky

Akej znacky davas zimne pneumatiky na Fiestu....?

"-- skrytý --" 03.10.2007  11:55

« Re: Pneumatiky

Uz druhu sezonu obujem GoodYear UltraGrip 7 v rozmere 175/65 R14. Ty?

"-- skrytý --" 04.10.2007  13:12

« Re: Re: Pneumatiky

Zatial ziadne, ale asi si obujem Continentalky. Ani vlastne neviem, ci ten zakon na zimusne gumy je uz platny...

"-- skrytý --" 04.10.2007  23:27

« Re: Re: Re: Pneumatiky

continental TS 810 su ozaj super.
          ten zakon este neplati, ak ho schvalia, tak bude zrejme platit az od dalsej zimy.
          ale zakon ti moze byt ukradnuty, prvoradejsia je bezpecnost...

"-- skrytý --" 05.10.2007  20:03

« Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

No s tym zakonom to je jedno. Pre tych zopar tisic na nove zimne kolesa sa to z hladiska bezpectnosti oplati a este je to investicia na mozno viac ako 3 zimne sezony.

foto BigFoot007

BigFoot007 25.10.2007  00:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

Ja som kupil michelinky, zatial z nich mam len dobry pocit, ale je pravda ze este sneh a lad nevideli

"-- skrytý --" 25.10.2007  18:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

ja mam goodyear Ultra Grip 7, ale pocas minulorocnej teplej zimy si snehu a ladu moc neuzili, len co sa zbytocne drali vacsinou:) snad tento rok;)

"-- skrytý --" 09.01.2008  01:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

Tiez sme kupili sadu Goodyear Ultragrip 7 aj s diskami v akcii priamo vo forde. Uzili si ladu aj snehu a nesklamali ale najviac som ich chvalil na bahne. 10 cm bahnova kasa pred robotou kde sa auta s celorockami len bezradne zahrabavali nasa fiesticka s goodyerkami isla dopredu jedna basen. Tie gumy to bahno vyslovene zrali. :-)

"-- skrytý --" 09.01.2008  10:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pneumatiky

Caf, len potvrdzujem! Tiez som s nimi velmi spokojny. S takym bahnom sice zatial nemali tu cest, ale do snehu a ladu sa priam zakusavaju, citit to ked je auto v smyku a oni sa snazia zubamy nechtami driapat do podkladu. To este nehovorim ake su tiche a o dalsich fajn vlastnostiach. Len sa mi zda ze od novoty mali dost plytky dezen, uvidim kolko budu mat po tejto, uz druhej, zime.

David Silver 09.11.2007  17:59

zdravím

Hezký den přeji, z důvodů rekonstrukce hodnocení a mazání hodnocení před novým systémem (auto/fotky/recenze/celkem) bych tě požádal o znovu ohodnocení mého vozu dík.

"-- skrytý --" 28.11.2007  11:09

Drnčení

Zdravím, nepozoruješ nějaké drnčení v zadní části auta (oblast kufru)? Mě tam při přejezdu kostek pořád něco drnčí a nemohu přijít na to, co to je?

"-- skrytý --" 28.11.2007  12:49

« Re: Drnčení

Jo, pozoroval som to, u mna to bolo plato nad batozinovym priestorom - totiz obcas sa z jeho spodnej strany vysunie zo spravnej polohy taky gumeny tlmic a potom to tvrde plato tvrdo naraza o tvrdy plast:) Staci tu gumicku napravit, pripadne zabezpecit aby sa uz nevysuvala.

"-- skrytý --" 28.11.2007  13:41

« Re: Re: Drnčení

Na spodní straně plata? Myslím si, že jsou akorát dva gumový bobky na horní straně. No uvidím, kouknu se. Mohl by jsi, když budeš mít čas, je nafotit. Mám takový pocit, že je tam nemám, tak bych něco podobného mohl zkusit obstarat. Děkuji

"-- skrytý --" 28.11.2007  14:52

« Re: Re: Re: Drnčení

Ano na spodnej strane po lavej a pravej strane toho plata take dva male gumene vecicky akoby v tvare haciku. Ten "hacik" sa odtial zvykne vyhackovat... OK, ak to nenajdes, nafotim.

"-- skrytý --" 29.11.2007  22:16

« Re: Re: Re: Re: Drnčení

tak, jsem na to koukal a mám je tam, dokonce i dobře sedějí, asi to bude v něčem jiném. Jinak dnes mi odešla žárovka v pravém předním světle. Koukal jsem do návodu a abych ji vyměnil, musím rozebrat "půl" auta, tak to raději svěřím servisu. Zajímalo by mě, který exot ty auta vymýšlí :no:

"-- skrytý --" 30.11.2007  15:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Drnčení

mne prva ziarovka odisla v septembri zhruba po 22tis km, vymenil som sice obe sam, ale je je to ozaj neprijemna robota, trvalo mi to minimalne hodinu. Technicky zdatnejsi jedinec by to ale mal zvladnut, najlepsie s pomocou este jedneho cloveka:) Najhorie bolo vyberanie a vkladanie celych svetlometov cez rozne prekazky.. uz som miestami myslel ze to vzdam. Aj preto som si kupil nove ziarovky s trojnasobou zivotnostou oproti inym (OSRAM Light@Day) aby som tuto robotu zazival co najmenej...

"-- skrytý --" 30.11.2007  16:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drnčení

No tak jsem byl dnes v servisu, za dvacet minut vyměněno, 260Kč. 120 žárovka a zbytek práce.

"-- skrytý --" 30.11.2007  17:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drnčení

To si mal dat vymenit obe naraz. Ochvilu ti odide druha.

foto petr16

petr16 30.11.2007  16:01

bodové ohodnocení

auto za 9 bodů- bod musím nechat nějakým jiným skvostům,kteří nejsou tak běžný,10 fotky,všechny krásně popsaná a autíčko je na nich pěkně zdetailováno,10 za recenzi,dobře napsaná,čtivá,celkově tedy 9,66=10b

"-- skrytý --" 28.12.2007  20:07

« Re: bodové ohodnocení

diky, kamo:)

"anonym" [88.212.6.XXX] 28.12.2007  18:27

Hlinikove disky a predpisy

Viete niekto poradit, ako je to s hlinikovymi diskami ? Ja som kupil Fiestu v plechacoch a teraz by som chcel hliniky, zauima ma , ako to je s predpismi, treba daco znacit kdesi v technicaku, alebo je to jedno co tam je ? Ja tam mam viac udajov, aj neake alternativne, ale nevyznam sa v znaceni, ako mam vediet ci tie hliniky mozem legalne ? Ako to mate vyznacene ti, co ste kupili faro s hlinikmi v technicaku?

"-- skrytý --" 28.12.2007  20:04

« Re: Hlinikove disky a predpisy

V technicaku mas vyznacenych viacej povolenych rozmerov diskov - je jedno ci su to zliatinove alebo plechove. Podla tychto rozmerov by si si mal aj vyberat pri kupe elektronov a nemas problem. Pri Fordoch treba dat pozor - na original elektrony maju specialne tvarovane matice, ktore sa nesmu pouzivat na plechace a naopak.

Pokial by si vsak chcel kupit iny rozmer ako mas uvedeny v TP a oficialne ho pouzivat, musel by si si to dat certifikovat na svoje auto do technicaku. Neviem sice kto kde a ako sa to robi, ale urcite je to komplikovany byrokratizmus... nie len z tohto dovodu by som radsej o takychto diskoch vobec neuvazoval.

Castokrat sa stava, ze ludia si nepovolene rozmery nedavaju schvalovat. Taketo pouzitie na vlastne riziko moze viest k problemom v pripade poistnych udalosti, STK, ci skorsiemu opotrebovaniu niektorych podvozkovych casti auta.

"anonym" [88.212.6.XXX] 30.12.2007  10:48

« Re: Re: Hlinikove disky a predpisy

Dik zaradu,rozmery mienim dodrzat. Myslel som naozaj iba verziu Plech/Elektrony.

neregistrovaný: "fungogh" [193.128.157.XXX] 17.01.2008  16:18

Stierace Aero Twin

Nazdar Yuray,
    "mrzi ma, ze dostali nohy"; pamaetas si prosim este typ stieracov Bosch AeroTwin? Chcem vymenit original co mam na Fusione [tusim su rovnake].
    Dakujem.

"-- skrytý --" 17.01.2008  20:29

« Re: Stierace Aero Twin

Caf, ano na Fiestu aj Fusiona je urceny zhodny typ aerotwinov - A 552 S. Su to fajn stierace, isto citit rozdiel medzi nimi a seriovymi.

neregistrovaný: "fungogh" [195.91.54.XXX] 17.01.2008  21:16

« Re: Re: Stierace Aero Twin

dik moc Duri... stare pojdu do kufra ako backup :-) pretoze nedokazem odhadnut, kedy mi zmiznu tiez (emam garaz). Kolegovci tak skoncili secia (Leon, Mondeo, A4). Ale vraj to stoji za to :-)
        Thx! Vela happy miles ;)

"-- skrytý --" 09.02.2008  20:42

Skrabance

Nazdarek. Stala sa mi taka nepekna vec. Ked som parkoval moju Fiesticku, tak som soferovymi dverami suchol o obrubník, ktorý bol neprimerane vysoko. Sice to nieje vidno, ale ryhy tam su. Mam to nechat tak? Ci s tym niečo robiť, aby to do budúcna nemalo následky? :-(

"-- skrytý --" 10.02.2008  00:11

« Re: Skrabance

Caf, to sa uz aj mne stalo, ale nastastie na starom aute. Ak su to len dake sramy na laku, prevoskuj to dakym dobrym tvrdsim voskom. Pokial sa odlupil aj lak, tak kup si vo forde tzv. sadu na odstranovanie skrabancov presne na tvoju farbu a jemne to zatries, zospodu to nebude vidiet, pohoda... Pri odlupenom laku hrozi hrdza, na spodnych okrajoch dveri sa dobre drzi vlhko.

"-- skrytý --" 10.02.2008  09:49

« Re: Re: Skrabance

Tie ryhy vidno miestami do bieleho. Takže staci to tam prevoskovat? Inac dikes za radu...

"-- skrytý --" 10.02.2008  10:41

« Re: Skrabance

Pokud bys náhodou kupoval korektor (sadu na odstranění drodných škrábanců alias korekční tužku ;-) ), tak si nachystej VIN kód.Budou ho po tobě chtít, aby určili přesný odstín laku. Já ho kupoval za 236,- a myslím, že není na škodu mít ho doma, protože člověk nikdy neví, kdy ho bude potřebovat.Drobným nehodám - poškrábání laku se v budoucnu nevyhne asi nikdo. :-)

"-- skrytý --" 10.02.2008  11:11

« Re: Skrabance

Asi tak, korektor nieje na škodu. No tak si ho musím zohnať. :-)

"-- skrytý --" 11.02.2008  00:26

« Re: Re: Skrabance

Na Slovensku to stoji okolo 300sk, na sklade v BA su, sada obsahuje aj ciry lak s mini stetcom - tym mozes pretret skrabance - zabezpecis to proti moznej hrdzi. Dane miesto potom kontroluj aspon raz za rok, mozno ten nater opadne a bude to treba zopakovat:)

"-- skrytý --" 11.02.2008  16:41

« Re: Re: Re: Skrabance

Zasiel som s tým do servisu a ma poslali do miestnej predajne s farbami kde mi namiesaju farbu podla čisla kodu. Dal som za malu flasticku 230,- Sk - vyzera to ako mamželkin lak na nechty. Ze vraj si mam poskodene miesto pretriet acetonom a potom aplikovat farbu zmiesanu z lakom. Tak to vyskusam... :-)

"-- skrytý --" 18.02.2008  18:52

« Re: Re: Re: Re: Skrabance

Tak ako, uz si skusal?:) Ja som si bol kupit tu sadu na opravu laku. Mam skrabanec na narazniku, ale pockam s tym az do jari, odporuca sa to robit pri teplote minimalne 15'C.

"-- skrytý --" 18.02.2008  20:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Skrabance

No brava to ma vyfotene na stránke aj s návodom. V predajni s farmami nemali moje číslo, tak to len približne namiešali, ale tam kde mi to bolo treba tam to nevidno, tak som to len zatrel. Ale dnes som umyl auto a som si všimol, že niekto mi musel tresnúť pri vystupovaní o dvere. Mam tam dve biele otlačky. Tak neviem či to nechám tak alebo to zatriem tou nic-moc nepodarenou farbou... :-(

"-- skrytý --" 18.02.2008  22:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skrabance

tou neoriginal nahradou by som to asi nezatieral, teda zalezalo by aky je to rozdiel... Aku mas farbu?

"-- skrytý --" 19.02.2008  08:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skrabance

Ocean Blue metaliza - tmavomodra. Rozdiel v nahrade je o dost bledsi, ale strany auta su takmer vzdy spinave. S tymi skrabancimi som aj tak pocital, lebo auto parkujem na parkoviskach okolo panelaka a to sa neustrazi nikdy ako v garaži. ;-\

"anonym" [212.81.16.XXX] 18.02.2008  15:48

Ťažné zariadenie

Chcel by som si dať namontovať na ford fiestu 1,3 51 kw ťažné zariadenie buď šróbovatelné alebo bajonetové,ešte sa rozhodujem.Mám vyhliad.typ.ťaž.zar.galia,ale si to vyžaduje rezať do nárazníka do jeho viditeľnej časti.Ak by mal už niekto z vás namontov.ťaž zariadenie prosil by som o foto,či to esteticky zapadne do nárazníka,alebo poraďte iný typ ť.z.ďakujem.

"-- skrytý --" 18.02.2008  18:46

« Re: Ťažné zariadenie

Ford ponuka v originalnych doplnkoch pre Fiestu aj tazne zariadenie. K dispozicii je odnimatelne, aj pevne tazne zariadenie. Vyzera to takto: [odkaz]
      Zda sa, ze by si nemusel ani rezat do viditelnej casti naraznika.

"anonym" [212.81.16.XXX] 19.02.2008  22:40

« Re: Re: Ťažné zariadenie

Dík za foto.Volal som do ford predajne a tam mi povedali že namont.bajon.ťaž.zariadenia by ma vyšlo do 11000 sk.Vraj do týchto slabších 1,3 musia namontovať ešte olejovú trubku na chladenie motora v hodnote 3000 sk.Do 1,25-kách to už nemusia montovať.Veď sú aj slabšie motory a tú trubku isto nemontujú,veď nechcem prevážať obytný príves ale len príves.vozík do max.hmotn.450 kg.Namont.ťažn.zariad.galia bajonetov.by ma vyšlo 6300 sk.Je to dosť veľký rozdiel len s tým zásahom do nárazníku.

"-- skrytý --" 20.02.2008  13:01

« Re: Re: Re: Ťažné zariadenie

No musis ratat aj s tym, ze ked si namontujes neoriginal tazne, mozes stratit zaruku. Je to casty pristup niektorych predajcov. Original je original... Navyse, ked aj motor zabezpecia proti prehrievaniu pri zvysenej zatazi - to som ani netusil ze aj take nieco sa robi, ale je to sympaticke.

"-- skrytý --" 18.02.2008  19:33

1,25

Nazdar. Na Droopyho stranke som cital o tej chybe motora o rannom startovani o duseni sa motora. V lete som kupil 1,25. Mam ju negaražovanu, ale ked vonku začalo mrznut, tak mi začalo niekedy robit to, ze motor nabehol cca.1200 ot. a ked som sa pohol tak po 2-4 m sa motor akoby zacal dusit, trhat-mikat s autom a otačky klesli cca. na 250-500. Trva to len chvilku a hned samo nabehne do normalu. Robi to aj po osmich hodinach statia, ked sa vraciam z prace. Myslim, že to sposobuje olej, ktorý je stuhnutý a nedostane sa hned pri otoceni kluca v zapalovani v motore vsade kde ma a preto treba nechat bežať natoceny motor, alebo z koncentrovane kvapaliny vo vyfuku to možu robit.... Pri teplom starte to trhanie nerobi.... čo si o tom myslis ?

"-- skrytý --" 18.02.2008  22:40

« Re: 1,25

Caf, tiez sa to vyskytovalo aj u mna - pri novom aute - a trvalo to cca necely rok vcelku nahodne a obcasne. Olejom to urcite nie je, ani teplotou, robilo mi to totiz aj pri najvacsich letnych horucavach na priamom slnku aj po relativne kratkom stati. Robilo to ale hned po nastartovani, este predtym ako som sa pohol. Casom to zmizlo a uz to nerobi. :-)

"-- skrytý --" 19.02.2008  12:04

« Re: Re: 1,25

Takže otačky ti klesli hneď po naštartovaní... A keď si sa pohol tak potom už OK? Netrhalo to s tebou?

"-- skrytý --" 19.02.2008  18:27

« Re: Re: Re: 1,25

ano po nastarovani, plynom som hned trochu popridaval kym sa to stabilizovalo a mohol som sa pohnut. Autom nestrhalo.

"-- skrytý --" 19.02.2008  19:02

« Re: Re: Re: Re: 1,25

No ono to u mna zase je tak, že ked otočím klučom v zapalovani, tak otáčky su cca. 1200, vôbec neklesajú, ale az ked sa pohýnam až v tedy to trha a otačky klesnu na 250-500. To je čosi ine ako u teba ked hned po nastartovani ti klesli otačky a potom sa to z normalizovalo...

"-- skrytý --" 25.02.2008  17:02

« Re: Re: Re: Re: Re: 1,25

Som si vyskušal otacky na neutrali za studeneho motora - klesli dolu tak ako aj tebe a raz aj skapalo. Potom som to vyskušal za tepleho motora a tam sa to držalo na normali. Zasiel som do servisu a tam mi povedali žeby to mohlo byt benzinom, že aby som tam vyskušal dat plnu nadrz 98, že už to poradili viacerym ktorým to takto robilo. A ked to nepomože musia to preprogramovat.

"-- skrytý --" 25.02.2008  18:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 1,25

Pochybujem, ze by to mohlo byt benzinom, take auto podla mna musi zvladat aj priemerny benzin. Ja tam odzaciatku lejem akoze kvalitny shell V-Power a tiez mi auto nieco podobne robilo. Obcas tam aj V-Power Racing, ale dost dobry je aj OMV Carrera 100, mal som z neho lepsi pocit ako z toho Racingu.

"anonym" [88.212.6.XXX] 21.02.2008  17:26

Rozmer elektronov

Zauimaju ma skusenosti, ci na 14 palcoch kupit elektrony 6J, alebo 5.5J Vsetci kamosi odporucaju 6J, v technicku je vsak 5.5J, aj original plechace su 5.5J.... a navyse ked pozrem na internet, pri kombinacii Fiesta/6J je poznamka ze treba upravy blatnikov...
    Ake su skusenosti z realu ? Kto jazdi na 5.5J a kto na 6J (samozrejme 14palec), je potrebna ta uprava ?
    Popr. ako predava ford original 14 ak kupite auto s hlinikmi ? Teraz osadzuju 15 palcove hliniky, nepoznam nikoho s 14 palcovymi originalmi od forda....

"-- skrytý --" 21.02.2008  22:45

« Re: Rozmer elektronov

originalne hlinikove 14-ky su rozmeru 5.5Jx14. Podla mna by tam sice pasovali aj 6x14 bez vaznejsich problemov, ale kedze nie su schvalene v technickau, vobec by som sa tym rozmerom dalej nezaoberal. Skor by som na Tvojom mieste uvazoval o 15-kach - vyzeraju na aute omnoho efektnejsie a gumy na ne 195/50 su stale relativne lacne, priblizne v cenovej hladine ako zakladny rozmer. Auto na takychto kolesach ma citelne lepsiu stabilitu v zakrutach a podla mojich skusenosti aj lepsie tlmi nerovnosti (to ale zavisi zrejme od tvrdosti zmesi konkretnej pneumatiky).

"anonym" [88.212.6.XXX] 22.02.2008  18:54

« Re: Re: Rozmer elektronov

To je zauimave, mne to skor vychadza inac, ked ratam 14palcov+2*65mm voci 15palcov*2*50mm tak mam rozdiel par milimetrov v prospech tej 14... inac povedane mi vychadza celkovy romer kolesa pre 14 palcov+65guma o par mm voci 15palcov+50guma vacsi. Takze by som cakal opak. Rovnako gumama nizsi profil, co by som cakal ze bude mat vplynv na ubytok komfortu....
        Asi to bude typom gumy, nie rozmerom, ktovie. Aj tak si mi dal chrobaka do hlavy. Tie 14 chcem koli tomu, ze mam 14 gumy, ak by som kupil 15 disky, musim aj s gumami a to je takmer 2x tolko ako iba disky..... Vie aj niekto iny tu vo fore potvrdit roziel komfortu madzi 14 a 15 ?
        Co sa tyka "sedenia v zakrutach" tak Fiesta je sampion aj bez sirokych gum, ani si neviem dopustit ze to moze byt este lepsie....

"-- skrytý --" 22.02.2008  21:24

« Re: Re: Re: Rozmer elektronov

Na 15" je to ozaj lepsie, hovorim z vlastnych skusenosti, to auto sa posuva podvozkovo este kamsi vyssie... (vyzorovo taktiez). Mas pravdu - tiez som si to prerataval ako Ty, auto na 15" je o par mm nizsie ako na 14". Znizenie taziska je sice tiez prinosom v zakrutach, ale neprijemne to moze byt napr pri prejazde roznych vacsich nerovnosti kde mozes suchnut okraj predneho spojlera napr o obrubnik a pod. Tychto par mm je ale v praxi zanedbatelnych.
          Ten spominany komfort tym ozaj neutrpi, skor prekvapivo opak. Este moze byt spotreba diskutabilna - na 15" sa to zvysi asi o 2-3 deci.
          Ja som na 15" presiel este na zanovnom aute, tak 14" gumy som na inzerat relativne dobre predal typkovi na fabiu. Urcite by som si na Tvojom mieste vybral 15tky.

"anonym" [88.212.6.XXX] 24.02.2008  20:14

« Re: Re: Re: Re: Rozmer elektronov

Ake mas gumy ? Ked kupim 15, musim kupit aj gumy 8-s

"-- skrytý --" 25.02.2008  00:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Rozmer elektronov

Mam Continental ContiPremiumContact (195/50 R15). Zatial maju za sebou jednu sezonu, ojazdili sa minimalne, ich vlastnosti su neutralne, som spokojny. Co som si este vsimol ako rozdiel oproti 14" - ovela lepsie sa na nich brzdi, zrejme kvoli vacsej sirke a ani ABS sa tak skoro nezapina. Ale teraz by som uz kupil ich nastupcu ContiPremiumContact II - zlepsenie vo vsetkych smeroch.

voyo 28.02.2008  20:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmer elektronov

vobec by som sa nebal napr. ani tychto gum:
                Pirelli P7
                Bridgestone ER300
                Uniroyal Rally 550

v adac teste dopadli dobre

tieto napr. Bridgestone ER300 sa montuju v rozmeroch 205/50 R16 Na astru H od vyroby

Chobot 06.03.2008  15:32

Jsem 50tý

>:D Chtělo by to prácnout na té recenzi. Bohužel takto nemohu více bodíků.

"-- skrytý --" 06.03.2008  20:12

« Re: Jsem 50tý

No, já si myslím, že recenze je více než dostatečná. A co není v ní, je v bohaté diskuzi (je tu spousta dobrých info a postřehů) :yes:

"-- skrytý --" 06.03.2008  21:22

« Re: Re: Jsem 50tý

Nazdar jirka, ako tvoja "tango" Fiesticka? Dlho som ta tu nevidel.

Chobot> dik za hodnotenie, recenziu mozno niekedy doplnim o skusenosti po 30tis km, ale som skor za strucne a jasne info, bez dlhych bajok:)

"-- skrytý --" 25.03.2008  18:02

« Re: Re: Re: Jsem 50tý

Ahoj, Fiesta je v dobré kondici :-) . Dnes jsem byl na 2. garanční prohlídce a mám z toho perfektní pocit. U nás v servise se kompletně vyměnili lidé a odrazilo se v kvalitě a profesionalitě prováděné práce a přitom ceny zůstaly na stejné úrovni. Vedle běžných úkonů mi seřídili geometrii (byla hnutá o 1stupeň a tak to kolem 110 táhlo doprava), dotáhli ruční brzdu (už tam chudák jenom plandala) a snažili se dotáhnout rezonující plasty v interiéru ( a nutno říci, že celkem úspěšně, nečekal jsem to) a navrch auto perfektně umyli a to jak zvenší, tak zevnitř. Auto vypadá, jako při prodeji a dokonce i interiér voní novotou. Prostě super, jsem spokojen, tak to má být :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2008  16:54

« Re: Re: Re: Re: Jsem 50tý

Caf, mna 2. garancka caka v lete a kiez by to tak bolo ako u vas... zatial mozem snivat. Ale pocul som kdesi, ze tu v Bratislave ma vzniknut novy predajca Fordu - konkurencia proti sucasnemu monopolu by istotne nam spotrebitelom pomohla. Inak auto tiez fajn, len obcas v interieri rovnako nieco rezonuje...

"-- skrytý --" 16.03.2008  19:10

moc pekna Fiesta

"-- skrytý --" 16.03.2008  23:16

« Re: Fiesta

dik, raz budem mat take ako mas ty ;-)

"-- skrytý --" 23.04.2008  15:48

Re sublime Fiesta

Zdravim ta kolega, takze ty si ten co si fotil svoje auto pri mojom ked som vencil psa. Teraz neviem ci si chcel dalsiu fotku do zbierky alebo si sa tesil ze mam este 14 zimne gumy a ty 15 elektrony. :-) Kazdopadne si to celkom vymakol :yes: hodne zdaru.

"-- skrytý --" 23.04.2008  23:29

« Re: Re sublime Fiesta

Caf, to si bol Ty?:) Tiez tam obcas chodievam. Dufam, ze Ti to nevadi, ze som to cvakol. Fotil som lebo ma to vzdy potesi, ked sa naraz ocitne viac Fiest pri sebe ;-) Ovela radsej by som bol kebyze mas uz tie 16-tky, ktore posunuli vzhlad auta uz niekam uplne inam. Uz len ten predny naraznik mi tam opticky vadi, ako aj na mojej... Tak mozno nabuduce opat tam :yes:

"-- skrytý --" 25.04.2008  15:34

« Re: Re sublime Fiesta

tak veru tak. dohodneme nejake to stretko s Petrom (BEP)fiesta-tuning.t35.com a uvidime. :yes: :-)

"-- skrytý --" 25.04.2008  15:44

« Re: Re: Re sublime Fiesta

ano, nejake to Fiesta stretko by sme mohli zorganizovat, isto by sa nas viacero pridalo.

"-- skrytý --" 25.04.2008  18:43

« Re: Re: Re: Re sublime Fiesta