Ford Focus (2007)

28.4.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "vcedula". A K O . P R E B I E H A L . V Y B E R . A U T A Moje doterajsie auto bolo MHD. Predtým som…

Ford Focus II (vcedula)

"-- skrytý --" 13.05.2007  09:50

Foto

kdepak máš fotky?

"-- skrytý --" 16.05.2007  17:02

« Re: Foto

uprednostil som jazdu pred fotenim, ale uz sa na tom pracuje. Budu onedlho aj fotky, najneskor v sobotu.

"-- skrytý --" 16.05.2007  07:54

malokto ma tento motor. Je fajn, ze aspon niekto bude moct napisat po 50tkm ako na tom je

"-- skrytý --" 16.05.2007  17:03

« Motor

Motor je zatial fajn, este sa urcite preberie. Zatial som ho ani netocil do vysokych otacok ale sila je citit uz teraz. Zatial spotreba okolo 8.5 litra (2 nadrze, robim tretiu).

misoo 21.05.2007  15:23

« Re: Motor

ano, tento motor ma malokto, tiez som ho chcel, ale vtedy nebol sucastou akcie a katalogova cena s tou vybavou bola o poriadnych 200 tisic vyssia, tak som zobral to co som zobral. 8-s dufam, ze ten motor este casom popises ;-)
      inac auto paradne, tie ghia disky sa mi vzdy pacili, farbu mas super a s bielim interierom je to super. odo mna mas zasluzenych 10b ! ;-) :yes:

"-- skrytý --" 21.05.2007  18:27

« Re: Motor

ja som si auto vyberal podla motora. Moja hlava poziadavka bol vykon okolo 150 koni. Mal som viacero adeptov (medzi inymi aj moj sen Imprezu), ale chcel som sa vmestit pod 750 tis, takze Impreza nebola. Ale nakoniec jednoznacne vyhral Focus vdaka podvozku. A ked som si isiel vyskusat Focus Titanium s tymto istym motorom, tak som uz ine auto nechcel. Odvtedy som bol jasny "focusak".

Motor sa pomaly prebera, uz som prekrocil 1500 km, tak som na chvilu kukol za 6000 otacok a nestacil som sa cudovat. Motor sa podla mna naozaj prebera az okolo 5000 otacok a az do 6500 je to krasa. Joj, uz aby bolo tych kilometrikov viacej.

A dik za ohodnotenie. Ja uz konecne mozem hodnotit (doteraz som nemohol), tak som Ti tam hned supol za 10, pretoze som Tvoje auto asi videl nazivo (na plynarenskej) este predtym, ako som mal svoje a dost casto si ma provokoval. Vyzera fakt super.

misoo 21.05.2007  18:39

« Re: Re: Motor

dik :-)
          no po 1500 som ho uz aj ja zacal trochu tocit, ale este ne moc casto a pozor na dostatocnu teplotu. pri 1500km ti to ide tak na 70-80%, uvidis po 5 - 10 tisic km ;-)
          o strunach neuvazujes ? s tvojim motorcekom by to mali davat v standarde... >:-[]

"-- skrytý --" 21.05.2007  19:55

« Re: Re: Re: Motor

struny asi nie. Mne to zatial vyhovuje, ze podvozok je trocha vyssi. Mozno neskor sa odvazim aj na to, ale ako prvy bude asi vzduchovy filter, az potom nieco s podvozkom. A co ja viem tak mam take iste casti podvozku ako si mal ty na zaciatku. Ale ked som este chcel Titanium, tak som rozmyslal nad podvozkom. Ale nakoniec som to nechal tak. Ked budu nejake tie kilometre, tak budu aj dalsie upravy. Zatial sa chcem z neho tesit.

misoo 21.05.2007  20:01

« Re: Re: Re: Re: Motor

jasne, zatial sa tes, mas z coho ! :yes:
              vzduchovy filter je dobra vec, prida nejaky Nm a este usetris na vymenach. no neponahlal by som to, do prvej prehliadky bohate staci, aspon mozes ten povodny kludne vyhodit.

"-- skrytý --" 21.05.2007  20:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Motor

Rodinka čiernych focusov sa rozrastá! Pozri aj moje. Je nás celkom dosť černochov :-)
                Aj keď v kombinácii s bielym interiérom je to super! Málokto má však na to, aby to kúpil a potom sa bál, či sa to nezašpiní.
                Želám veľa šťastných kilometrov.
                Antonio de Salla

misoo 21.05.2007  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Motor

jj biely interier ma nieco do seba :yes:
                  black power !! >:-[]

"-- skrytý --" 21.05.2007  21:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Motor

ja som tiez najprv vahal, ze ci svetly interier. Ale nakoniec som sa odhodlal, pretoze aj Titanium, ktore som povodne chcel, mal niektore casti svetle. Zatial mi to vobec nevadi, ze mam svetly interier. Ba dokonca teraz zistujem, ze je to aj z casti vyhoda. Ked pridem do auta, tak je vsetko rozpalene, len svetle veci nie. Najviac v aute pali palubna doska, ktora je tmava. Z tej to teplo je normalne citit. Ale napr. plechy (sa mi zda) az tak nezohrievaju. Takze svetly interier je vyhoda aj nevyhoda. Ale je to podla mna omnoho krajsie. Raz za cas vytepujem a bude opat ako novy.

neregistrovaný: "misoo" [89.173.4.XXX] 22.05.2007  19:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Motor

na bledych sedackach neni vidno beznu spinu (prach...), takze v tomto su praktickejsie. no zas tam vidno flaky, ktore su zasa na tmavej farbe nenapadnejsie. takze pozor na flaky a mas pokoj ;-) :yes:

foto Focusman

Focusman 22.05.2007  21:48

body

celkově dávám 9B!Koukni na moje.

"-- skrytý --" 23.05.2007  08:18

« Re: body

dik, dal som aj Tebe. Chcel by som bez vaznejsich problemov dosiahnut kilometre, ktore ma tvoj Fofo. Dufam, ze to vyjde.

"-- skrytý --" 24.05.2007  10:01

Duratec

Velmi pekne auticko. Tento motor ma aj Fiesta ST:) Co je to za polohu na vypinaci svetiel - prva vlavo od nuly?

"-- skrytý --" 24.05.2007  12:20

« Re: Duratec

ked myslis tu polohu, kde je napisane "P", tak to su parkovacie svetla. Dalsie vlavo sa neda zvolit (neda sa tam otocit), ma to oznacovat, ze ked vytahujes ovladac svetiel (zapinaju sa tak hmlovky), tak v druhej polohe ze su predne hmlovky. Dlho som nad tym maturoval, az som na to prisiel...

neregistrovaný: "yuray" [85.248.7.XXX] 24.05.2007  12:35

« Re: Re: Duratec

No ani na tu prvu polohu vlavo P by to nemalo ist otocit lebo znazornene je tam zatlacenie smerom dnu - to sa mi ale tiez moc nezda, ze by to malo ist zatlacit. Povytiahnute 1-2 su hmlovky, to viem. Myslel som, ze parkovacky (obrysove) su ta prva poloha vpravo. Dalej su uz stretavacie.

"-- skrytý --" 24.05.2007  12:43

« Re: Re: Duratec

Este jedna vec - podla fotiek to vyzera akoby to malo bocne smerovky aj na blatniku aj na spatnych zrkadielkach??? Alebo to na zrkadielkach nie su smerovky?

"-- skrytý --" 24.05.2007  13:21

« Re: Re: Re: Duratec

na blatnikoch je znak Ghia, smerovky su v na spatnych zrkadlach. A co sa tyka parkovaciek, tak ano, treba to najskor zatlacit az potom ide otocit do P.

"anonym" [213.151.206.XXX] 25.05.2007  08:47

KDE KUPIT FORD

poradte mi, ktory predajca/servis na SK je pre Ford najlepsi? Pripadne aspon prakticke skusenosti s Fordom v ZA a pri TN. Velkaaa vdaka

"-- skrytý --" 25.05.2007  10:35

« Re: KDE KUPIT FORD

ja som sice kupoval auto v BA, ale podla toho, co vravia ostatni, tak ford v BA nema velmi dobry servis. Dostal som vsak odporucania na Auto Kois v Banovciach. Maju pobocku aj niekde v Trencine. Su to chlapici, ktory sutazne jazdia s fordami a maju k udrzbe auta vraj uplne iny pristup. Pisem vraj, lebo to nemam overene. A este link: [odkaz]

"anonym" [213.151.206.XXX] 25.05.2007  11:26

« Re: Re: KDE KUPIT FORD

fiiiha, velka vdaka za info... tiez som uz na nich pocul chvalu
        chcem teraz kupit Focus Hatchback Trend X s N1 upravou... Neobzeral si ho?
        bral si auto na leasing alebo nejaku inu formu financovania? (kdesi som cital ze uz robia aj oni tie 1/3, ale oficialne to nepisu)

"-- skrytý --" 25.05.2007  11:56

« Re: KDE KUPIT FORD

ja som bral auto na hypoteku...:o)
          splacam hypoteku na byt, nejaku cast som uz splatit no a na tu cast som si zobral hypoteku + spotrebny uver na auto. Velka vyhoda je v tom, ze majitelom auta som hned ja, nie az po splateni leasingu. Cize ak by doslo k poistnemu plneniu po ukradnuti auta, tak poistovna vyplaca mna a nie leasingovku.
          Aky leasing ponukaju oni, tak to neviem.

"anonym" [213.151.206.XXX] 25.05.2007  18:07

« Re: Re: KDE KUPIT FORD

heh, dneska mi volali z toho Auto Kois lebo som tam posielal zvedavy mail... no ale "prijemnejsieho" chlapika som este v telefone nezazil... jakokeby som ho otravoval (ale to moze byt dobre znamenie :)... aj tak pojde skor o servis...

neregistrovaný: "yuray" [85.248.7.XXX] 25.05.2007  18:46

« Re: Re: Re: KDE KUPIT FORD

a volali z trencina alebo z banoviec?

"anonym" [213.151.206.XXX] 25.05.2007  18:51

« Re: Re: Re: Re: KDE KUPIT FORD

TN ... asi chyba :)...

neregistrovaný: "misoo" [89.173.4.XXX] 25.05.2007  23:07

« Re: Re: KDE KUPIT FORD

pri kradezi je jedno ci mas auto na uver alebo leasing. po plneni z poistovne v podstate zaplatis tak ci tak bud leasing alebo uver, takze to mas jedno ;-)
            (osobna skusenost 8-s )

foto gyro

gyro 28.05.2007  09:48

« Re: Re: Re: KDE KUPIT FORD

Na toto treba mať poistenie EuroGAP - stojí 17200 SK na tri roky (podľa hodnoty auta sa môže líšiť) a pri krádeži alebo totálnej škode kryje rozdiel medzi havarijnou poistkou a kúpnou cenou. Uzavrel som ho priamo u predajcu.

mehturt 03.09.2007  14:31

« Re: Re: Re: Re: KDE KUPIT FORD

aj ja som uzavrel na moje.. ale za 15 litrov :-)

foto gyro

gyro 28.05.2007  09:44

« Re: Re: Re: KDE KUPIT FORD

Financovanie na tretiny robia, ja som tak kúpil Focusa. Je to v podstate lízing, len splátky sa neplatia 1x mesačne alebo 3-mesačne, ale raz ročne; je tam potom menšie navýšenie (4 alebo 5% za celú dobu splácania - ja som si vybral 4%, keď ešte aj po zaplatení poslednej splátky je rok majiteľom lízingovka, až potom zaplatím odkupnú hodnotu 1190 Sk a auto je moje).

misoo 27.05.2007  22:31

video

cau, tu mas 0-200, mal by to byt tvoj motor, tak si ho zaves ako video ;-) [odkaz]
    znie inac rovnako ako moj 1,6 Ti-VCT, ale na dvojke tolko nedam, takze to bude asi ten tvoj dvojliter :-)

"-- skrytý --" 28.05.2007  08:55

« Re: video

Tak toto video som videl tusim este predtym, ako som si objednal auto. Bol som z toho hotovy. Je este jedno video, kde je akceleracia na 100 km/hod. Ale uz sa priebezne chystam spravit svoje vlastne. Som uz bol na 6500, kde zacinaju kriticke. Vtedy ide 90 km/hod, takze na 100 treba este pustit trojku.

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 28.05.2007  11:12

« Re: Re: video

po 5000 km ti 100 da aj na dvojke uvidis :-)
        tiez by som rad nieco take chcel natocit, ale neviem ako a kam si mam prilepit fotak... chce to asi obojstrannu lepiacu pasku na volant alebo take nieco

"-- skrytý --" 28.05.2007  11:34

« Re: video

ja som rozmyslal tak, ze si budem musiet dat nieco pod kameru, (nieco makke) a potom ju lepiacou paskou prilepit o volant. Ale neviem, ci to kamera zvladne zaustrit na taku kratku vzdialenost. Takze druhu verziu mam, ze si kameru zavesim na krk a este nejako pritiahnem. No, urcite to bude dost tazke....

Ale chcem spravit este jednu vec. Chcem natocit vyjazd na Babu a takisto zjazd z Baby. Na to sa tesim najviac, to bude bez problemov s upevnenim.

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 29.05.2007  09:56

« Re: Re: video

no ved, ten tachometer bude trochu problem, no treba vyskusat a uvidime. tu babu natoc najlepsie tak, ze zacvikni fotak pod spolujazdcovu hlavovu opierku. tak uvidis pekne aj pristrojovku a aj cestu pred sebou.
            inac bude to zaujimave na tej babe, tiez by som chcel vyskusat. mozme si to potom odstopovat, tipujem ze budes mat lepsi cas smerom hore a ja smerom dolu :-)

"-- skrytý --" 30.05.2007  17:22

Tvůj Focus je pěkný, tahle barva mu sluší...Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 30.05.2007  21:32

dik, zatial sluzi perfektne a dufam, ze to aj tak zostane.

"-- skrytý --" 01.06.2007  09:08

hezky

Ahoy, moc hezkej focus, zacinam litovat, ze sem si neobjednal cernou metalizu :-(

"-- skrytý --" 01.06.2007  10:27

« Re: hezky

ja som chcel povodne modru Aqua, ale ani ta cierna nie je skareda. Dik.

"anonym" [88.103.78.XXX] 01.06.2007  14:02

hodnocení 10 b.

Design nových focusů se mi moc nezamlouvá, každopádně ten tvůj je pěknej kočár s prýma výbavou. Za focuse 10 bodů

"-- skrytý --" 03.06.2007  21:39

« Re: hodnocení 10 b.

Mne sa zasa viac paci design novych focusov. Ale dik.

foto biker7

biker7 01.06.2007  14:04

hodnocení 10 b.

to předešlé hodnocení je ode mne, zapoměl jsem se registrovat. Mrkni na mý.

"-- skrytý --" 03.06.2007  10:53

Hodně kvalitní :yes:

"-- skrytý --" 03.06.2007  21:40

Dik. Bodaj by bolo vela takych, ako si ty ... ;-) ( myslim tym 10 bodov)

"-- skrytý --" 08.06.2007  14:48

supr motor,10 bodu

foto genie

genie 12.06.2007  15:22

Desitka za odvahu s 2.0!

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 12.06.2007  17:24

preco odvaha ??

"-- skrytý --" 12.06.2007  19:45

ved som to auto kupoval prave kvoli tomu 2.0. Ta parada pri 6000 otackach....a nie je to zasa az tak zle so spotrebou. Uz som zajazdil na 8.8 mesto - dialnica, ale zas na druhu stranu uz sa mi to tolko nedari. Ten motor neda pokoj....

"-- skrytý --" 12.06.2007  19:46

a zabudol som, dik za body. Spotreba nie je vsetko....

foto genie

genie 13.06.2007  13:09

« Re: Re: 10b

Protoze kdykoli jsem mel 2.0 tak se desne spatne prodaval :( Pritom nechapu proc, motor jede skvele, spotreba je srovnatelna s 1.8... Jenze oni breci ze pojistka je drahaaaa a ze to moc zere. Ja osobne proti 2.0 nic nemam, ale z obchodniho hlediska je to spatny kousek :(

"-- skrytý --" 13.06.2007  14:49

« Re: Re: Re: 10b

"-- skrytý --" 14.06.2007  18:10

no neviem ako je to tazko s predajom, ja som pozeral prave jazdene FF II 2.0 benzin a su drahsie ako 2.0 TDCi, aspon na take som natrafil v DE. Je toho malo a kupi si to clovek co, chce ten motor. Spotreba je specificka vec. Hlavne ta priemerna, kazdy jazdi inac, ide a za inej premavky, podla tho sa ja moc neorientujem. Pri normalnej jazde papierove hodnoty neprekonavam. Skor ma zaujima spotreba pri 130-150 na dialnici.

"-- skrytý --" 15.06.2007  13:10

« Re: Re: 10b

neviem, preco tu nie je odpoved, ktoru som pisal...neva.
              ako pises, auto si nekupujem na 2 roky, ja mam s nim platny aspon na 5 rokov. A o 5 rokov sa moze situacia uplne zmenit. Hlavne biopaliva mozu spravit velku zmenu. Bohuzial, sucasne dieselove turbomotory su robene len specialne na naftu. Su tak vyspiskovane, ze spalovat v nich nieco ine je nesmierne zlozite. Benzinove motory boli vzdy vhodnejsie na bio, myslim ze moj motor sa da po malych upravach prevadzkovat na bio, ktore sa pouziva tusim vo Finsku. Takze ak sa u nas rozbehne bio palivo, tak cena mojho auta bude vyssia ako cena dieslov.

"-- skrytý --" 28.06.2007  22:11

Krasavec, navíc pěkná recenze a slabost pro značku - 10 bodů. jestli chceš koukni na moje, co to je za barvu? černá panther?

"-- skrytý --" 29.06.2007  09:33

dik, slabost je to skor na priamo Focus, lebo mi uplne vyhovuje. A farba je pather black, ako si pisal.

"-- skrytý --" 02.07.2007  21:21

fuuu

tvoja manzelka je super ked to neriesi. Ani do farby nekecala? :)

"-- skrytý --" 05.07.2007  14:26

« Re: fuuu

ani nie, iba ze to bude stale spinave, ale ja som jej zasa oponoval, ze je to elegantno sportova farba.

neregistrovaný: "kewlarsiet" [84.47.55.XXX] 03.07.2007  08:44

hmmm

Pekny Focus, vidim na fotkach, ze uz po lahkom facelifte. Dobra volba vybavy, len skoda, ze slaby a stary motor. Uznavam jazdne vlastnosti tohto Forda. Su naozaj vyborne. Len ma prekvapilo, ze vyradzoval auta pri rozhodovani o kupe na zaklade nejakych recenzii. Osobna skusenost je na nezaplatenie. Stacilo sa ist povozit na CIVICu 1.8 i-VTEC a to by si videl ako vyzera poriadny atmosfericky motor. Nic proti FOCUSs, je to dobre auto ale motoricky sa na CIVICa nechyta ani nahodou. Jasne ze vyladenie podvozka ma FOCUS lepsie, to nikto nespochybnuje, ale bol by si prekavapeny aka motokara je CIVIC v zakrutach, aj ked ma "len" obycajnu zadnu napravu.
    V kazdom pripade ti prajem vela stastnych kilometrov bez nehody a poruchy.

"-- skrytý --" 05.07.2007  14:31

« Re: hmmm

samozrejme ze som sa nerozhodoval len podla recenzii. Velmi dlho som studoval rozne info a tie najlepsie kusy som si isiel vyskusat. Vies, nikto mi nepozicia auto na to, aby som ho isiel vyskusat povedzme na Pezinsku Babu. Vyskusanim si len overis ci to, co pisali je pravda. Kazdy vidi ine vyhody auta. Moj motor an zdaleka nie je zly ani stary, neviem ako si na to prisiel. Civic som sice nejazdil (neviem ci ty focus 2.0), ale s Focusom som uplne spokojny, nemenil by som, jedine za Focus ST ;o)

neregistrovaný: "kewlarsiet" [84.47.55.XXX] 05.07.2007  15:23

motor 2.0 duratec

Ano jazdil som na Focuse s tymto motorom, ale vo vybave Sport. Preto som kludne mohol porovnavat aj napriklad s 1.8 i-VTEC. A je to pravda ze tento motor nie je najlepsi 2.0 a svoje uz pamäta. Neber to v zlom, ale je to tak.
    Ale hlavne je ze si s nim spokojny , ved o to predsa ide.:-)

"-- skrytý --" 05.07.2007  16:48

« Re: motor 2.0 duratec

nevem, ci si Duratec nepleties so Zetec. Pretoze Zetec bol myslim v predchadzajucej verzii focusov. Mimochodom, 2.0 duratec sa pouziva ako zaklad pre motor vo Focuse WRC, takze technologia urcite nie je stara. A aj keby bola, tak je vyborna. Ford ma uz iba jednu este novsiu vec a to je Ti-VCT, ale tam skoncili na 1.6 L. Uz aj zakladne naladeny vykon na 145 koni u Duratec 2.0 hovori o tom, ze patri medzi spicku vo svojej triede. Je urcite lepsi ako motory z Citroenu alebo Renaultu, VW je mozno na tej istej urovni, Mazda ma uplne to iste a Honda nizsi objem, musi sa viac tocit. Ano, 1.8 i-VTEC je tiez vyborny motor, ale to neznamena, ze vsetky ostatne motory su zle. A u mna aj tak zohral hlavnu ulohu podvozok, kde sa bohuzial Civic nechyta ani na dalsie vozy, nie len Focus (napr. Golf, M3). Bohuzial, Civic ma jednoduchu zadnu napravu, ktora nevie dobre kopirovat nerovnosti, hlavne vlny na asfalte. A tych je na nasich cestach viac ako dost.

neregistrovaný: "kewlarsiet" [85.248.106.XXX] 05.07.2007  17:51

re:motor a pod.

Nie nepletiem si stare ZETEC s DURATECom. Myslim ze samotny udaj o vykone motora nema nic spolocne o tom, ci patri alebo nepatri medzi spicku v triede. Citroen a ani Peugeot sa nechytaju, s tym suhlasim na 100%. 2.0 FSI ma aj 6 stupnovu prevodovku. Nie je to agregat, ktory nadchne... co si budeme klamat, VW to este stale nevie... myslim tym spravit atmosfericky motor do 2.0L. V urcitom jazdom rezime vsak dokaze jazdit za velmi zaujimavu spotrebu. Ale ked zacnes trocha tocit, spotreba razom stupne a to dost dramaticky. Renault ma slusne motory, ktorym nechyba dynamika a spotreba je tiez rozumna. Mazda samozrejme pouziva tie iste motory, ale ma o 5 koni vyssi vykon a navyse aj 6 stupnovu prevodovku. Honda ma 1.8 s vykonom 140 koni a tiez 6 st. prevodovku. Objem ma nizsi, ale neznamena ze ju treba viac tocit. Nejazdil si na nej a asi nemas skusenosti s japonskymi autami. Nikde som nepisal, ze vsetky ostatne motory su zle. To je tvoj vymysel. To ze Ford pouziva za zaklad v rally 2.0 DURATEC je jedna vec, ale dobre vies ze v tomto pripade je to neporovnatlne. Sportove oddelenie FORDa sa prejavilo pri seriovych autach akurat na vyladeni podvozka, v com si myslim ze su neprekonatelny. Inac v nicom, a tobôz nie v motoroch a prevodovkach. Viď. priklad pouzitie stareho 2.5 L agregatu VOLVO preplnaneho TURBOM vo Focuse ST.
    Uznavam, a stale to aj tvrdim, ze Focus ma najlepsie jazdne vlastnosti v triede. Golf ma sice 4 prvkovu zadnu napravu, ale nie je tak vyladena ako ma Focus. Skus si zajazdit na CIVICu a potom napis svoj nazor na napravu. Ano, urcite ma svoje limity, ale konstrukterom sa ju podarilo naladit na velmi dobre jazdne vlastnosti. V kazdom pripade to stale nie je viac prvkova naprava a to si treba uvedomit, ak kde viacprvkove zavesenie este neznamena automaticky aj lepsie jazdne vlastnosti. Na zaver by som len dodal, ze nie som fanaticky fanusik japonskych aut. To teda nie. Len mam rad objektivitu debaty s podobne zmyslajucimi ludmi.

"-- skrytý --" 05.07.2007  23:05

« Re: re:motor a pod.

mal som len taky pocit, ze sa ma za kazdu cenu chces presvedcit, ze motor v honde je lepsi. Ja bohuzial nemam moznost skusat vsetky tieto auta, takze mozem sa len spoliehat na skusenosti inych. Bohuzial. Takze mozem hovorit len o tom, co som sa docital a aky nazor prevazoval. Co sa tyka motorov hondy suhlasim, ze su dobre. Casto sa vsak pise, ze ich sila sa prejavuje az pri vyssich otackach. Stary VTEC som jazdil, novy, bohuzial nie. Ak vravis ze je to inak, tak ok, to je tvoj poznatok. Ja si dovolim tvrdit na zaklade toho, co sa pisalo a aj toho, co som uz vyskusal, ze 2.0 Duratec je super motor. Zasa moja skusenost. Netvrdim, ze je najlepsi, to nie. Najlepsi je ten, ktory najlepsie padne do tria motor - prevodovka - podvozok. Na podvozok, ktory mam, je tento motor tak akurat. Vacsi vykon uz musi mat aj tvrdsi podvozok. Prevodovka je tiez dobra, aj ked nema sestku. Nie je ucelom prevodovky drzat motor v co najnizsich otackach pri jazde na dialnici. So znizujucimi otackami sa zhorsuje aj spalovanie a samotna praca motora, kedy dost trpia loziskove casti. Moj motor toci pri 130 km/hod 3.500 otacok. Ale zaroven stvorka sa da tocit az do 190. Je to jednoducho vyvazene cele dokopy: motor - prevodovka - podvozok. A to je pre mna najvyssia hodnota. Chcel som auto okolo 150 PS, super prevodovku (mimochodom je super, aspon mne vyhovuje) a kvalitny podvozok, ktory sa da este doladit v buducnosti. A tom som nasiel. Bohuzial, Civic som zavrhol prave pre podvozok. Vela testov kritizovalo prave zadnu napravu. Ano, pisalo sa, ze je na jednoduchu napravu vynimocne naladeny, avsak tie nedostatky su vraj citit. Hladal som super auto a toto bol pre mna jeden z vaznych nedostatkov.

Takisto na zaver: nie som uplny maniak do Focusov, len ciastocne. Taktiez sa rad porozpravam o technike aut, o vyhodach a nevyhodach. Priznam si, ze Focus ma nedostatky, dokonca viem rozoznam aj nedostatky na podvozku, ktore sa vsak velmi tazko opisuju. Motor nevravim ze je najlepsi, musel by som dlhodobo vyskusat vsetky ostatne motory. Ale ja citim, ze auto ako celok je vyborne vyladene. Ziadny vazny nedostatok som zatial nezistil, samozrejme podla mojich kriterii. Mam to, co som chcel a to je to, co si aj pisal, hlavne ze som spokojny.

A este jedna vec o 2.0 Duratec. Co ja viem, tak konstrukcia je robena tak, ze sa da motor pouzit aj na spalovanie bio paliv. To som tiez vedel, ked som auto kupoval a pacilo sa mi to. A to je uz asi naozaj vsetko.

neregistrovaný: "kewlarsiet" [85.248.106.XXX] 06.07.2007  13:22

« Re: Re: re:motor a pod.

Jasne jasne. Nie ja nie som typ, ktory by chcel niekoho silou mocou presviedcat o svojej tzv. pravde. Som rad ze sme sa pochopili. A suhlasim ze prevodovka vo Focuse je dobra, ma presne drahy radenia a nema vôle ako je to zvykom u francuzskych aut. Celkove zladenie auta je velmi dôlezita vec ak nie najdôlezistejsia. Ano VTEC a VTEC II su vyborne ale najnovsia generacia i-VTEC je uplne odlisna zalezitost... mimochodom pripravuje sa tzv. Advanced VTEC. Som ra ze sme si vymenili svoje nazory a pohlady na auta a ze to neskoncilo dikusiou uz len nadavkami ako sa to casto na forach stava. Inac Ford pripravuje uplne novu genraciu TURBO agregatov od najnizsich kubatur az po myslim dokonca V8. Tak to sa mas na co tesit.A ja tesim tiez. Focus je inac auto o ktorom sme rozmyslali pri buducej kupe, ale s Dieslovym agregatom ;-) Ale prisla nova CIVIC 2.2 i-CTDi, zopar jazd a bolo rozhodnute.
        A co sa tyka bio paliv s tym ma Ford skusenosti. Ale myslim ze buducnost je inde a asi sa v tom zhodneme. Ale zacat sa musi.
        Na zaver prajem vela kilometrov bez nehody a poruchy a nech Focus sluzi a robi len radost.
        A za recenziu a zaujimavu diskusiu davam 10b.

"-- skrytý --" 06.07.2007  19:56

« Re: Re: Re: re:motor a pod.

aj ja som rad, ze sme sa nakoniec "dohodli". Kazdy ma rad ine auto, ma ine poziadavky a pod. Ja mam hondu tez rad, pretoze je to znacka hovoriaca o vysokej kvalite ci uz aut alebo motoriek. Aj by snad povodne, tak dva roky dozadu, chcel Civic, ale nakoniec som si vybral Focusa. Civic Ti prajem, nech vydrzi co najdlhsie, urcite to bude bez problemov. Tvoj motor ma kamarat v Acorde Sport a ten uz ide dobre, takze v Civicu ide urcite este lepsie.

A este co si myslim o buducnosti ? Vzhladom na to, ze nova technologia a nie sa poriadne presadit (myslim technologiu, ktora nebude fungovat na spalovani pevnych paliv), tak to vidim tak (a vravel som to uz davnejsie), ze sa budu presadzovat male benzinove turbo motory. Technologia turba sa tak zdokonalila pri dieselovych agregatoch, ze je to len otazka casu, kedy sa bude pouzivat poriadne turbo aj na benzinoch. Ja si myslim, ze bezne auto do mesta bude mat objem motora hlboko pod 1 000 cm3, vyznamne sa znizi vaha benzinovych motorov a spravit motor s vykonom nad 200 koni uz nebude zalezitostou "hot hatch" a vyssich objemov, ale bezne auto do mesta, ktore ma teraz okolo 100 koni, bude podla mna mat onedlho do tych 200 koni, pricom spotreba v meste klesne k 5 litrom benzinu.

To su najblizsie roky a daleka boducnost su elektromotory a elektromobily, urcite. Lepsiu pohonnu jednotku ako elektromotor, vhodnu do auta, sna ludstvo nema. Treba domysliet skladovanie energie v bateriach a mozme ficat 4x4 elektro.

Dik za pokec a vela stastnych kilometrov.

"anonym" [212.24.150.XXX] 07.07.2007  16:00

doplnkova vybava

Takisto rozmyslam o focuse, v podstate v rovnakej vybave (2.0 benzinovy motor + ESP). Na tento model nieje a zrejme ani nebude ziadna akcia. V cenniku sa s tymto motorom predava tusim iba verzia ghia, ale ta nema standardne ESP. Preto by som sa chcel spytat, ktoru vybavu ti dali "zdarma". Je realne dostat ESP ako bonus od predajcu? Dik za odpoved

"-- skrytý --" 08.07.2007  20:11

« Re: doplnkova vybava

ked som kupoval auto, tak som dostal 5% zlavu. Takze nie jednotlive casti vybavy, ale percento. No a akcia na ten motor urcite nebude, aspon nie u nas. Ak by aj, tak by bola na diesel :-(

A ESP doporucujem, hlavne na tak silny motor. Ked je mokro, tak je vybernym doplnkom.

"anonym" [212.24.150.XXX] 08.07.2007  23:00

« Re: Re: doplnkova vybava

5% zo sucasnej ceny je okolo 35000. To by malo vydat na ESP aj metalizu ;-) Tu zlavu ti ponukli z vlastnej iniciativy? Alebo si musel vyjednavat.

"-- skrytý --" 11.07.2007  17:56

« Re: Re: Re: doplnkova vybava

sorry, ze az tak neskoro. Tu zlavu mi ponukli, pretoze som si dal financny strop a nezmestil by som sa.

foto Dave-SK

Dave SK 16.07.2007  11:25

Dobra recenzia ,foto a video

Davam ti 10B super farba ,fotky vsetko ...focus je moj favorit ...skus mrknut na moj starsi

"-- skrytý --" 19.07.2007  07:04

paradny interier,vynikajuci motor/to najlepsie vsk ho este len caka/,recenzia a fotky excelentne,u mna za 10 :yes: :-)

"-- skrytý --" 09.08.2007  20:11

:-) peknej..:-) 9 bodů

foto -andrej-

.andrej. 13.08.2007  16:46

Pekne auto

Dobre auto ale uprednosnil by som Civic 1.8 i-VTEC, to je iny motor.

mehturt 03.09.2007  14:36

filter

cau. chcem sa spytat na ten vzduchovy filter co spominas v recenzii.. ako meni potom charakteristiku a vykon motora? a kolko stoji? dik

mehturt 04.09.2007  13:54

« Re: filter

tak nic, uz som nieco nasiel o tom..

"-- skrytý --" 05.09.2007  19:53

« Re: Re: filter

prave dnes som ho kupil. Este ho nemam namontovany, takze zatial neviem povedat, co to spravi. Len cisto teoreticky, o zopar percent sa zvysi krutiaci moment, hlavne sa posunie nizsie, teda k nizsim otackam. Z toho by mala logicky vyplyvat jemne nizsia spotreba v meste (ziadne ze o 2 litre, to asi nie). Som tiez plny ocakavani. Najvacsi prinos ma asi pri servicnych kontrolach, ked uz nebudem musiet platit kazdy rok cca 600 - 700 Sk za vymenu papieroveho. Inak filter stal 2300 Sk.

mehturt 06.09.2007  07:41

« Re: Re: Re: filter

aha no ja som na ford-focus.cz nasiel niekto tam dal recenziu z casaku tych filtrov a skoro ziadny realne nic nerobil aj ked vyrobca sluboval zvysenie kr. momentu resp vykonu ;)
          to bude asi ako s tym V-Power vs. normalny benzin

foto Ronnyp-RSKa-

Ronnyp (RSKa) 05.09.2007  19:45

Ronnyp

kuuuuurna hned bych ti ho projel!!! ;-) docela hodne by me zajimalo jak ti jezdi!! ;-)

"-- skrytý --" 05.09.2007  19:59

« Re: Ronnyp

jazdi to asi tak, ze sucasny podvozok tomu motoru obcas nestiha. Za mokra a pri naklone v zakrute to hrabe aj na trojke pri skoro 100 km/hod.

Ale uz mam kupene pruziny Eibach, podvozok sa v krajnych situaciach (v naklonoch) pritvrdi, a znizi sa o tusim 3 centi vpredu aj vzadu. Takze podvozok uz asi bude konecne stihat.

Zo zaciatku sa mi zdali vyrovnani (podvozok voci motoru), teraz je to vsak citit, ze sa auto moc naklana pri sportovej jazde. Pre komfort je to super. Ale ja nechcem komfort :-) ja chcem race >:-[] >:-[] >:-[]

foto Aischylos

Aischylos 05.09.2007  22:54

Krásný kousek, dostatečná recenze, kupa fotek...co jiného dát než 10b??? Ať ti vydrží...mrkni na moje... ;-)

"-- skrytý --" 13.01.2008  09:51

Dobrá volba

Hodnotím rozhodně pozitivně. Tohle je rozhodně povedený auti. Recenzi máš taky obsáhlou a u fotek mi pouze chybí motor. Hodně lidí na to zapomíná, ale fakt nechápu proč, vždyť to je jedna z nejdůležitějších věcí na autě tak proč se tím nepochlubit?

"-- skrytý --" 18.01.2008  19:47

« Re: Dobrá volba

dik. Planujem recenziu obnovit, uz mam 15 tisic km, chcem spravit aj nove fotky, tak odfotim aj ten motor. Ale je cely zakrytovany, takze nic nebude vidiet. Ale fotka aj tak bude.

"-- skrytý --" 19.01.2008  08:06

Máš opravdu nádherný auto,výbornou recenzi a fotky - tak by to mělo vypadat.Nemám Focusíka v takové výbavě jako ty. Měl jsem určitý finační limit, který jsem nechtěl překročit ;-) . Jsem s ním ale spokojený. Mám sice nejslabší 1.6 -tkovou motorizaci, ale zatím si nemohu stěžovat. S počtem najetých kilometrů motor nabírá sílu a svižnost a spotřeba se sune dolů.Co víc si přát?
    Ta ať nám naši Fordíci slouží dál ke spokojenosti.

"-- skrytý --" 23.01.2008  21:26

« Re: Ahoj

dik. Recenziu sa chystam trocha obnovit, pretoze uz aj pocet km je trocha vacsi (15 000) aj skusenoti pribudli, aj sa co to zmenilo.

"anonym" [85.216.152.XXX] 03.02.2008  21:18

Viktor

Ako si spokojny so zvukom radia/cd? Vsetci svorne tvrdia, ze stoji za * to ford 6000, ale toto co mas je uz ten novsi model, teraz neviem ci aj co sa zvuku tyka, alebo len toho ako vyzera? Moj focus budem mat cca do 1.5 tyzdna, potom zistim ako to hra, ale zatial som dost netrpezlivy, tak sa snazim zistit do predu co sa da :-)

"-- skrytý --" 04.02.2008  15:35

« Re: Viktor

teraz mam uz ine radio, to Sony MP3 za priplatok. Povodne radio sa mi zdalo ze hra celkom v pohode, ale casom mi to uz nestacilo. Vymenil som radio (kupil som nove cez ebay), vymenil som aj povodne repraky (za TMA), vytlmil dvere a uz to hra dobre :-)
      Ak nepotrebujes pocuvat kvalitnu hudbu, tak to povodne 6000CD hra povedzme dobre. Ak si ale potrpis na kvalitnejsi zvuk, tak je to onicom.
      Povodne som sa vytesoval aj z origo radia (predtym som mal Feldu, takze bol aj narast kvality)

foto Dave-SK

Dave SK 29.03.2008  16:35

nadherne auto,farba ,super recenzia a foto ..ohodnot moje ;-)

foto cerny-fikus

cerny.fikus 13.04.2008  16:43

nejake dotazy...

ahoj, jak si na tom se spotrebou ted? nevim, jestli jsi to byl ty, ale na nejakem foru jsem videl podobny avatar a mel 10,3L, coz je slusne:-) ja mam 05´, jezdim s nim teprv tyden, tudiz faze seznamovaci a mam 7,7-8,7. ale spise jezdim mimo mesto a na 225 gumach.

a co ten filtr? stalo to za to? nejake viditelne zlepseni?

a neznas nejake forum, kde se da neco dozvedet? ten fordclubs tam se ani tema snad neda zalozit, nejake uzitecne info tam taky moc neni. ono i tech lidi s 2,0 moc neni u nas :-(
    dik

"-- skrytý --" 13.04.2008  19:32

ahoj,
      dlhodobu spotrebu mam na hranici 10.5. Ale ja vobec nerobim dlhe trasy, stale jazdim po meste a uzivam si to. Takze moja spotreba je dost casto nad 13 litrov.

Filter som zatial nedal, pretoze ho doterazz nevyrabali. Ale pred tyzdnom ho dali konecne do predaja a uz by mal asi byt na ceste na SK, strasne sa nanho tesim. Ten motor mam az prilis tichy :-)

Ked sa chces dozvediet viac o Focusoch, tak jednoznacne doporucujem www.ford-focus.cz (dufam, ze admini mi to odpustia). Je tam hrozne dobra tlupa chalanov a bab s Focusmi, hroozne vela informacii a ludia radi pomozou. Robime aj zrazy, takze sa mozes s nami vsetkymi aj stretnut a poradit.

Viem, ze 2.0 Duratec HE je vo Focusoch strasne malo. Preto musim hladat referencie inde, napriklad Volvo C40, Fiesta ST, Mondeo, pripadne Mazda 3, ktora ma veeelmi podobny motor. Ale referencie su aj tak len kladne. Zatial okem spotreby som nenasiel negativnu reakciu na motor.

misoo 13.04.2008  19:34

« Re: nejake dotazy...

vcedula meni avatary jak ponozky >:D bolo to asi www.ford-focus.cz forum, ktore ti vrelo odporucim, je tam toho veeelmi vela :yes: :-! ;-)
      PS: vlado ma momentalne spotrebu 10,5 ale s nim sa neporovnavaj, on ma velmi, fakt velmi tazku pravu nohu >:-[]

foto cerny-fikus

cerny.fikus 16.04.2008  20:49

« Re: nejake dotazy...

tak to je dost tezka noha :-) no ja se tam mrknu. podam dotazy tam...

"-- skrytý --" 10.07.2008  14:44

paráda

dobrá značka (Ford) a dobrý výběr motoru (benzín), přesně podle mého gusta ... gratuluji :yes:

foto Thomasino

Thomasino 24.03.2009  13:51

Dobrá volba !!

AHoj, dobrá volba auta, sám jsem o něm přemýšlel, nakonec jsem před rokem koupil nového C-MAXe 1,8 benzin kvůli odpočtu DPH. Ale chtělo by to něco silnějšího :-) Aspoň 200 koníků... Viz.moje recenze :-) Pozítří mi také namontují sportovní pružiny EIBACH, snížení o 30mm, tak uvidíme... Mej se a užívej si ho!

foto Thomasino

Thomasino 27.03.2009  13:41

Pružiny EIBACH Pro KIT

Prosím tě, mám ty pružiny už na C-MAXovi také, ale je ten podvozek takový hlučnější, jako když jsou v háji tlumiče. Všechny nerovnosti jsou slyšet, ikdyž to trochu tlumí, samozřejmě proti standardnímu podvozku je to rozdíl, ten je o dost konfortnější. Ale v zatáčkách to sedí dost slušně !! Jaké s tím máš zkušenosti? Taky je všechno tak slyšet? Díky za info.

mehturt 11.04.2010  21:55

este to jazdi