palix (muž ) Poslat zprávu

Mazda 3 Mazda 3

Hodnoceno: Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Mazda 3, foto 1 Mazda 3, foto 2 Mazda 3, foto 3 Mazda 3, foto 4 Mazda 3, foto 5 Mazda 3, foto 6 Mazda 3, foto 9 Mazda 3, foto 10
Mazda 3, foto 11 Mazda 3, foto 13 Mazda 3, foto 15 Mazda 3, foto 20 Mazda 3, foto 23 Mazda 3, foto 24 Mazda 3, foto 25 Mazda 3, foto 27 Mazda 3, foto 28 Mazda 3, foto 29 Mazda 3, foto 30 Mazda 3, foto 31

Přezdívka auta Mazdička Rok výroby 2017 Koupeno nové najeto [km]:2000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1998 výkon [kW]: 88 kroutící moment [Nm]: 210 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8,9 maximální rychlost [km/h]: 195 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 364 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5,1

V roku 2007 sme kúpili naše prvé auto. Bola to Astra G. Auto bolo nové a bola to viacmenej kúpa z rozumu - dostatočne veľké auto, pomerne zastaralé s malou výbavou. Ale páčilo sa mi už od roku 1998 kedy vyšlo. Bola to alternatíva napr k jazdenej Octávii. Už po pár rokoch sa mi zdalo staré, ale nedostatky som ani tak nevnímal ako odchovanec starej Škody 100 :). Navyše neboli financie nazvyš (malé deti, manželka na materskej, hypotéka...)
Už v roku 2014 ma ale očarila kráska menom Mazda 3. Bol to môj sen. Čítal som o nej, porovnával a viacmenej bol rozhodnutý, že ju chcem :). Čas bežal, ja som sníval.... Medzitým nastúpila manželka do práce, potom do ďalšej - lepšej práce, deti trochu povyrástli...

Píše sa rok 2017. Naša Astra G stále ide ako hodinky, ale napadlo nás, že by sme ju radi vymenili - nepotrebovali sme, ale chceli sme ju vymeniť... Predsa len sme začali viac cestovať, novšie auto má vyššiu bezpečnost... Okrem toho na parkoviskách už sem-tam stoja podobné autá (Astry) v zúboženom stave, ktoré okrem Felícii vlastnia už aj naši spoluobčania... Naše auto je však stále ako nové :). Aj mi za Astrou bolo chvíľu smutno. Ale po pár kilometroch v Mazde sa mi zrazu zdala Astra ako traktor, prípadne starý črep (prepáč Astra).

O autá sa zaujímam neustále a tak som už predbežne vybral Mazdu 3 s 2,0 l motorom. Ale pre istotu, aby som neľutoval ako kedysi (vtedy som nebol pozrieť Focus a potom som ľutoval minimálne 6 rokov - aj tak bol ale drahý), tak som šiel na veľmi zábavnú prehliadku modelov. Obrovský pôžitok - mám rád nakupovanie elektroniky a áut :). Autá ale nekupujem vôbec často.

Moje zadanie bolo - auto, ktoré perfektne jazdí, vyzerá pekne a bude kvalitné. Okamžite vypadol koncern VW + Škoda. Nevravím, že sú to zlé autá, ale nechcem ich, lebo ich chce každý (sú toho potom plné bazáre). A ja mám takú trochu úchylku, že nechcem mať to, čoho je veľa. Plus ešte vypadli aj francúzke auté - lebo napr Peugeot 308 má otrasný interiér... Dané podmienky Mazda celkom splňuje.
Navyše po rokoch čítania článkov o autách a nespočetných diskusii som dospel k rozhodnutiu, že chcem japonské auto (minimálne navrhnuté v Japonsku). Takže ideme vyberať auto.
Požiadavky:
A. cena do cca 18 000€ ( aj to je čaistka pomerne dosť vysoká - ale za menej dobré auto nekúpim)
B. výborné jazdné vlastnosti, trochu športový posed = nižší (SUV vypadli - aj tak je to len módna vlna. Nízke auto má navyše lepšiu aerodynamiku = aj spotrebu)
C. dobrý BENZÍNOVÝ motor (bez turba - nakoľko jazdím aj krátke trasy)
D. výbava nemusí byť vysoká - kľudne stačí 2. stupeň od skoro každého výrobcu) = klíma...
E. auto má byť primerane veľké = nižšia stredná trieda. Menšie by bolo malé, väčšie drahé. Nechápem ľudí, ktorí hneď s príchodom 1. dieťaťa potrebujú minimálne akože veľké SUV, alebo rovno veľkýá rodinný van ;). My sme 2 + 2 a stále sme sa pomestili aj do Astry.

Tak poďme na to:
1. Ford Focus 1,0 Ecoboost (92 kW) - perfektne jazdiace auto... ale ten interiér. Mali ho na sklade, ale nakoniec sme ho nechceli kvôli interiéru + je to výbehový model - jedno také auto som mal a rýchlo sa mi zdalo staré. Kombík som nechcel (načo voziť zbytočne 95% času len vzduch v kufri?) a hatchback má maličký kufor.

2. Honda Civic 1,0 Turbo (nový model) - super auto, vyzerá divoko, jazdí dobre, je veľké (malo sympatickú predajkyňu)... Ale je NESKUTOČNE drahé a má pre mňa zbytočnú výbavu - asistenti, adaptívny tempomat... + totálne neoverený motor (novinka). Verím Honde, ale litrový motor a hlavne ceny - to prehnali.

3. Hyundai i30 1,4 TGDi - skúšobná jazda prebehla skvelo. Auto ide naozaj dobre - len jednotka bola akoby z iného auta - nešla celkom tak, akoby som čakal. Cena je vzhľadom na výbavu perfektná, auto je praktické pre rodinu (sieťky, háčiky, priehradky...) Ale má taktiež nový motor a aj keď bolo veľa skladových vozidiel po Slovensku, predajca mi nevedel doviesť auto. Výsledky na spritmonitor.de boli buď skoro žiadne, alebo nelichotivé. Poviem Vám, aj napriek neznámemu motoru som ho skoro kúpil - "skoro" ;).

4. Mazda 3 - testovacia jazda bola pomerne dlhá (cca 30 km). Auto nemalo ani 100 km a bolo poriadne, ale poriadne surové. Dojem z motora - rozpačitý - auto oproti Hyundai-u nešlo. Na druhej strane podvozok = DOKONALÝ - nikdy som nejazdil na lepšie mechanicky spravenom aute ako Mazda 3 - ťažko sa to vysvetľuje - je to pocit (všetko ide tak samozrejme a ľahko) :). Ale mám šťastie, že som nikdy nemal napr jazdené BMW - možno by som napísal niečo iné ;).. A prevodovka - nádhera- je tu radosť jazdiť a vlastne je dobré, že to auto má atmosféru, ktorá nie je tak celkom pružná ako turbo (silu ale má). Volant je nádherný - presne ako v MX 5-e ;)... Mňam.
Mazda nie je tak praktické auto ako napr Hyundai. Pri prezeraní sa mi zdalo, že zadné dvere majú pomerne malý otvor... Ale Mazda nie je Octávia, ktorú kupujete kvôli kufru... Mazda je čerešnička na torte (pre mňa)

5. Toyota Auris - to auto je relatívne škaredé a vo vnútri (vzadu) sa mi zdalo malé. A má škaredú prístrojovku + motory sú priemerné - parametrovo, nie však spoľahlivosťou. Je to ale Toyota a to = kvalita. Aj by som ju bral, keby neboli iné autá. Predajca Toyoty ale nemal nikdy čas. Ak by som chcel hybrid, tak nemám inú voľbu. Ak by som chcel turbo, tak kľudne Toyotu, alebo Hondu.

6. Toyota Corolla - po facelifte má nádherný predok, kopu miesta vzadu. Je to Toyota... Ale má vlečnú zadnú nápravu a v benzíne je max 1,6-ka a to je pomerne starý motor, aj keď je isto dobrý. Corolla je klasika. A má podobne škaredú palubnú dosku ako Auris :)

7. Stále ma oslovovali z Oplu. Vraj poďte si skúsiť Astru... Ale ja už Astru nechcem. Nie žeby bola stará zlá, ale jednoducho nechcem. Nič osobné v tom nie je. Ako raz niekto povedal - nevstúpiš 2x do tej istej rieky. Opel nebol zlý, ale ani perfektný.

8. Mitsubishi Lancer - nie je zlé auto, ale je straaaaaašne zastaralé. Ak by ale niekto chcel dobré auto a nevadí mu, že sa tobí už nejaký čas, tak je to môj tip. Mne by sa zdalo rýchlo staré.

Skúšobné jazdy skončili. Ja rozmýšľam... Páči sa mi i30 - motoricky, ale je to nový motor a navyše turbo. Oproti Mazde jasné MÍNUS pre mňa. Navyše predajcovia Hyundai mi nevedia zohnať rýchlo auto - nevedia ho dostať zo západného Slovenska na východ (NEDÁ SA)... OK - nevadí . Vlastne Vám veeeeľmi pekne ĎAKUJEM dámy a páni z Hyundai. Nebyť Vás nemám tú nádhernú a skvelo jazdiacu Mazdu 3 ;)...
Ešte raz beriem do ruky časopis s cenníkmi a vyškrtávam si vhodné autá - Vypadla znova len Mazda 3... Trochu sa bojím korózie, ktorou je Mazda nelichotivo poznačená. Ale kade chodím, tade pozerám - žiadna Mazda, okrem prvej 6-ky nie je hrdzavá. Tak kašlem na "povery" a idem kúpiť Mazdu ;)...
Pozerám na internete - majú Hyundai-e (všade okrem mojej blízkosti), pozerám Mazdy a tu zrazu môj sen = Mazda 3 hatchback 2,0 (88 kW) Challenge - biela perleť (páči sa mi najviac + červená, ktorú sme nechceli) - je ale 400 km od mňa. Skočil som si do Mazdy, kde som sa nesmelo spýtal predajcu po skúsenostiach z Hyundaia, či by sa dala dostať skladová Mazdy z opačného konca Slovenska. Zavolal tam, priateľsky sa porozprával (v Mazde sa asi poznajú)... A že vraj dala priviezť ;). Tak som ju zarezervoval. Na druhý deň - pred dovolenkou som ju objednal - vraj, ak dorazí do prístavu iná, vezme mi tú (neskladovú). Zaplatil som zálohu a išiel na dovolenku... Poviem Vám - nikdy som sa netešil viac na koniec dovolenky :). Po príchode z dovolenky bola moja nová Mazda u predajcu. Chvíľu trvalo, kým sa všetko vybavilo (platby, čísla, poistky...)

Konečne prišiel ten deň :). Vyzdvihol som si nové auto - nebola to extra vínimočná akcia. Prvé, čo ma ale zaujalo bol pekný "kľúč".
Auto bolo zo začiatku strašne surové. Každým kilometrom, ale rástla jeho chuť na peknú jazdu. Predsa len 88 kW a hlavne 210 Nm musí ísť aspoň trochu dobre. Navyše, ak dá stovku za 8,9s - nemôže to byť leňoch (nie je - minule som si dal ráno drag race s Octáviou - asi TDI, ktorá sa nervózne cukala na semafóre - vyhral som - samozrejme som šiel len do 50 km/h).

Teraz by som sa chcel viac povenovať autu:
Exteriér:
Mazda 3 je nádherné auto. Ako som somínal páčila sa mi farba - biela perleť. Aj červená je pekná, ale my akosi doma červené autá nemusíme a červených Mázd je ako maku. Moje predošlé auto bolo tmavo-modré a špinilo sa o "106" (=veľa). Táto biela je na tom o dosť lepšie.
Auto je dosť veľké - väčšie, ako sa mi na začiatku zdalo. Má nádherné krivky - nestretol som ešte nikoho, komu by sa vyslovene nepáčilo. Dokonca sa mi stáva, že sa za ním obzrú aj ženy - som istý, že sa obzerajú za autom ;). Našli sa aj kolegovia, ktorí mi povedali, že mám momentálne najkrajšie auto vo firme :).
Najprv som rozmýšľal, že si zoženiem 18 palcové kolesá (sú super), ale nakoniec som so 16 celkom spokojný. Navyše Mazda má predpísaný pomerne vysoký rýchlostný index - V (do 240 km/h) -pri 16-kach / W -pri 18-kach (tuším do 270 km/h). Pri kúpe zimných pneumatík mi preto vypadol iba 1 typ. Našťastie je vraj možné mať na zimu o 1 index nižšiu gumu. V podstate to stačí, lebo Moja Mazda ma max rýchlosť len 195 km/h.
Kedysi som sa stretol (v nejakých článkochú diskusiách) s názorom, že Mazda 3 má ľahké dvere. Nemá - sú rovnaké, ako na iných autách a nádherne sa zatvárajú. Jedným z pekných prvkov na aute sú 2 výfuky - nie nejaké napodobeniny, ale normálne 2 rúry s chrómovými koncovkami :). Vyzerá to celkom nebezpečne, možno to budí rešpekt, prípadne dráždi vodičov jazdiacích na strieborných kombíkoch nemenovanej značky (neurazte sa prosím). Raz to ale bude potrebné vymeniť a potom možno zaplačem...
Vraj Mazda nemá dojazdy okien okrem vodičových dverí. Minimálne po facelifte idú všetky okná hore, ak sa zatiahne ovládať do úplne hornej polohy.
Aby som len nechválil... Mazda nie je pekná zo všetkých uhlov - najhoršie vyzerá pri pohľade šikmo od predných dverí - cca smerom na predné svetlá. No nie všetko sa podarilo, čo už.
Túto kapitolu ukončím s konštatovaním -aj keď mám auto už nejaký čas, stále sa na neho pozriem z okna, kým idem spať ;).

Interiér:
Ako som písal - Mazda 3 je pomerne veľké auto. Ak si sadnem na miesto vodiča, tak nedosiahnem na dvere spolujazdca. Tento model po facelifte má pomerne veľký stredový tunel. Človek sa v tom ale cíti dobre. Do pozornosti by som dal predné sedadlá. Sú pomerne akurátne pre normálnych ľudí (ja mám cca 182 cm) - kde človek zapadne tak akurát. Ak máte veľa kíl - Mazda asi nebude to pravé pre Vás. Naproti tomu sa mi zdali napr sedadlá v novom Civic-u široké a trochu nepohodlné. Pre mňa sú ale tie v Mazde super. Pozícia za volantom je skvelá
Páči sa mi politika Mazdy. Iné automobilky majú športové sedadlá / športový volant za príplatok - Mazda to má v štandarde - a tie veci sa mi strašne páčia. Trochu som sa bál digitálneho otáčkomera, ktorý je relatívne malý, ale rýchlo som si zvykol. Možno keby dali prístrojový panel z MX5, tak by to vyzeralo lepšie - o trochu.
Ja mám výbavu Challenge a podľa mňa je tam všetko, čo potrebujem. Nemá to žiadne simply clever riešenia, ale ani ich nepotrebuje, lebo má kadečo iné - vlastne všetko, čo potrebujete je tam.
Zadné sedadlá sú OK - len stredné miesto je viacmenej také núdzové. Nejde ani o priestor, skôr o stredovú opierku. Ale tam ja nesedávam. Navyše sme 4 osoby, tak má každý svoje miesto.
Batožinový priestor má uvádzaný objem 364 l, ale je veeeľmi priestranný. Aj som zvažoval sedan, ale nakoniec vyhral Hatchback. Kedysi som čítal, že kým EU automobilky udávajú objem "kufra" so všetkým, čo je k dispozícii = aj priestor pod podlahou, tak Japonci udávajú len objem nad podlahou. A asi to bude pravda. Mazda 3 má postačujúci kufor, ktorý je rozlohou veľký, výškovo o trošíčku menší. Moja Astra G mala cca 370l a kufor bol menší - bolo to vidieť hlavne na nákupoch - kým Astra mala napchatý celý kufor, Mazda má ešte priestor (nie, nenakupujeme menej).
Automatická duálna klíma (od 2. výbavy) funguje skvele. Rozhranie HMI na ovládanie audiosystému s kolieskom na stredovej konzole je super, display nie je počas jazdy dotykový, ale to nevadí - koliesko je silno návyková vec ;). Audio hraje celkom slušne - basy na max sú asi nevyužiteľné... Audio BOSE z vyššých výbav by som bral, iné veci z vyšších výbav však nie (hlavne za tie ceny). Myslím si ale, že čím viac hraje, tým je to lepšie :). USB so spojením 7 palcového displaya je perfektné. Navigáciu nemám - za danú cenu (250€ ako bonus) ju ani nechcem.
Ešte sa mi trochu nepáči drsná látka na prednej časti sedáka predných sedadiel. Nie je to vidieť, ale ak to človek chytí, tak to nepôsobí najlepšie. Ale to je len detail - možno to má nejaký dvôvod.
Čo mi trochu vadilo od začiatku (pri rozhodovaní sa) bola elektrická ručná brzda. Keď si na to ale človek zvykne, je to super vecička. Nepotrebujem ju, ale už by som ju nedal :).
Auto je pomerne tiché - Hyundai i30 bolo asi tichšie, ale je to vec zvyku. Astra bola značne hlučnejšia (hlavne pri 130 km/h). Záleží, čím jazdíte a potom to môžte subjektívne porovnať. Pre každého však môže byť dané auto iné. Sú ľudia, pre ktorých bude aj Thália skvelé auto aj takí, ktorým sa nebude páčiť ani Mercedes S.
Mazda síce nie je najlacnejšie auto, ale má všetko, čo by človek chcel - už v 2. výbave (Challenge) - hlavne Mazda je o jazde, nie úžitku. Na to sú tu rodinné kombíky. Ale aby sa nepovedalo - podľa mňa je Mazda 3 dosť veľké auto.

Motor
je super. Zo začiatku bol surový, teraz je stále lepší a lepší. Spotreba je už teraz lepšia, ako u starej Astry s motorom 1,4 (66 kW / 125 Nm) to auto bolo o niečo ľahšie, ale ak porovnám, že Mazda má 88 kW a hlavne 210 Nm, tak to je neskutočné. Systém Start/ Stop funguje super a aspoň mám pocit, že auto je ekologické (ak stojí, tak si vypne denné svietenie). Mne to vyhovuje, keďže som z ľudí, ktorí napr vypnú motor počas čakania pred železničným priecestím - teraz to robí auto samo. Výkon je pre mňa postačujúci, auto má nádherný záťah a ide pekne bez vibrácii. Žiadny 1,0L 3-válec :). Nie je to turbo, takže človek rozmaznaný turbomotormi možno ohrnie nosom. Ale myslím si, že výhody atmosféry raz človek nájde. Po štarte má motor vyššie otáčky, ale tie padnú po krátkom čase. Motor sa pomerne rýchlo zahrieva a čo je divné, rýchlo kúri. Vraj majú Mazdy elektrickú špirálu na vyhrievanie čelného okna vo ventilácii (to som niekde čítal) - isté je ale, že teplý vzduch ide na predné okno podozrivo rýchlo.
Asistent radenia si pýta pomerne skoro zaradiť vyšší prevodový stupeň, ale ja ho až tak nepočúvam :). Pri 50 km/h na 4-ke a na 5-ke nie je rozdiel v okamžitej spotrebe nijak závratný - na 4-ke možno aj menej. Pri 90 -km/h má cca 2000 ot - to je neskutočne málo - toľko som kedysi nemal ani pri 70-ke :). Pri 130 km/h sú otáčky pod 3000. To prispieva k tichej (pre moje uši) prevádzke.

Prevodovka
je perfektná. Nikdy som nejazdil s lepším manuálom. Je radosť preradzovať rýchlostí a k atmosfére sa hodí. Mne to auto zatiaľ ale plne vyhovuje. Páka je umiestnená perfektne a má peknú "guľu" :).

Podvozok
je pohodlný a zároveň podrží. Chel som auto, ktoré bude mať limity ďalej, ako je môj pud sebazáchovy. Mazda to robí s prehľadom :). Veľmi pekne žehlí nerovnosti a pritom je dobrý v zatáčkach. O podvozku Mazdy sa toho už ale popísalo veľa. Podstatné je, že je zaraďovaný k najlepším v triede. Mazda vie robiť veľmi dobré podvozky. Kto neverí, nech vyskúša, alebo číta hodnotenia. Kedysi som kdesi čítal, že odkedy sa spojil Ford s Mazdou, tak má Ford perfektné podvozky (teraz sú znova rozdelený) :). Kto vie ale kde je pravda ;).

Záver
na diskusiách často čítam, že Mazda nešla do turba, lebo to nezvládla, lebo nevedia vyvinúť dobrý motor a podobné názory. Že vraj Skyactive motor nie je nič prevratné, lebo to a tamto a bla, bla, bla, bla... Každý má právo na názor.
Čo je dobrý motor? Je to vari nemenovaný motor od nemenovaného výrobcu, ktorý sa kazil, lebo...? Mazda to robí skoro ako posledný výrobca po svojom (nikto už asi nerobí bežné výkonnejšie atmosféry). Nie je problém na súčasný motor domontovať turbo a nejako dosiahnúť napr laboratórne spotreby. Komplikovanejšie je zdokonaliť motor tak, aby bol konkurencieschopný. 1,0 až 1,4 turbo a 2,0 atmosféra od Mazdy sú relatívne porovnateľné motory. Ibaže tá 2,0 Mazda má lepšiu spotrebu (podľa istého čláknu z USA vraj najlepšiu - ale USA sú iná liga), porovnateľný výkon a emisie. Kto spravil lepšiu prácu? Navyše atmosfére chýba jeden diel, ktorý bežne pracuje 250 000 až 300 000 otáčkami. Viete si to vôbec predstaviť, ako vyzerá tých 250 000 otáčok? 10 000 otáčok je neskutočne veľa Také otáčky majú motorky a športiaky). Ak má obrábaci stroj náhodou možnosť mať nástroj s 35 000 otáčkami, tak sú na to rôzne požiadavky a podmienky (dokonalé vyváženie, upnutie, chladenie, zahrievanie...). Turbo má 250 000 až 300 000 otáčok. To nemôže ísť večne, to sa raz musí pokaziť!
Mazda navyše ide aj tam, kde to už ostatní dávno vzdali = Wankel. Páči sa mi ich odhodlanie, ich práca.
Aj to zavážilo pri mojom rozhodnutí - kúpiť Mazdu. Sú iný a to sa mi páči. Hovorí sa, že Mazda je taká japonská Alfa Romeo - hlavne je spoľahlivá (vraj) ;).
Je to každého vec, čo si kúpi. Ak sa ale pozriem okolo seba, tak tu už jazdí veeeľa nových Mázd. Každý z jej modelov je v súčasnosti pekný a dobrý (teda 2-ka je pomerne obyčajná). Nie každý chce turbo, radšej niečo klasické a dobré. Je ale dobre porozmýšľať, šo za svoje peniaze kúpim - môže to byť napr dobre vybavený Rapid, alebo trochu menej vybavená Mazda 3. Čo bude jazdiť lepšie? U mňa je to jednoznačné.

Ešte dodám upozornenie:
Moje dojmy sú čisto subjektívne. Nie každému sa auto môže zdať rovnako dobré. Idem z horšieho auta na lepšie, ktoré sa mi páči. Kto mal napr jazdené BMW, Mercedes, Passat... Možno sa mu nebude zdať Mazda 3 taká dobrá ako mne :).
Známych často upozorňujem, keď si chcú kúpiť niečo luxusné a jazdené - pozor na drahý servis + keď raz budeš chcieť nové auto, tak budeš zvyknutý na autá, ktoré stoja poriadne veľa a nebudeš na to mať...

- podvozok
- vzhľad
- riadenie
- motor
- pohodlie
- výbava
- porovnateľná cena servisu s konkurenciou
- ľuďom sa páči
- rýchly nábeh teplého vzduchu
- otvor nádrže na ľavej strane (pri stojanoch na pravej strane sú často rady - tie vľavo sú voľné)
- pekne vonia, nie je v nej cítiť toľko lepidla ako v iných autách.
- samostmievacie spätné zrkadlo
- "mazďáci sú často príjemní ľudia :)

-má nepriame meranie tlaku v pneumatikách = nemá snímače na ventiloch :) Nemá sa tam čo pokaziť.

- možno vyššia cena ako konkurencia (vyvážené je to ale výbavou)
- trošíčku horšie nastupovanie na zadné miesta (ja tam ale nesedím a zvyšok rodiny sa nesťažuje)
- vyzerá nápadne, niekedy spôsobuje závisť
- možno otáčkomer mohol byť väčší
- "klavírny" lak na mieste ovládačov okien
- auto na začiatku trošíčku smrdelo od motora cez vetranie (mal som preto zapnutý vnútorný okruh / teraz je to OK)

- servis som ešte nepotreboval, ceny sú čo som pozeral normálne, prípadne aj nižšie ako u konkurencie
- servis v mojom meste má dobrú povesť, predajňa/ servis sa rozširujú

- predajca trpezlivý, ochotný, ústretový
- predajcovia boli inteligentní príjemní ľudia (na rozdiel od poniektorých od iných značiek, s ktorými som telefonoval a pôsobili mierne drzo)
- predajca nič nevnucoval, poradil, odpovedal na otázky. SUPER prístup

Další vozy Mazda 3

ukáže budúcnosť, zatiaľ žiadna reklamácia

Sú aj praktickejšie autá. Mazda je ale chuťovka. Je ale veľká a zdá sa aj praktická. Nemá ale háčiky, sieťky a rôzne iné "simply clever" veci. Je to "IBA" Mazda ;)

Podľa mňa je veľká - váčšia ako moje staré auto. Možno váčšia ako Octávia ;) Okrem kufra - ten je pre mňa tak akurát.

Mega super parádne ;) (osobný názor . nikomu nevnucujem) Auto ide pohodlne, športovo... Mám ju preto rád - Mazdu jednu trojkovú Pri 130 km/h je auto pekne stabilné, necítim ani víry pri predbiehaní kamiónov a ide ako po koľajniciach

Je to paráda sednout si do fára a jít :) pohodlná a športová zároveň Vďaka nízkym otáčkam pri 90 / 130 je celkom tichá

- spotreba porovnateľná so starším slabším autom - servis predbežne OK - cena, poistka... - čo som chcel, to mám - poistka sa oplatí podľa výkonu. Od objemu je o viac ako 50% drahšia

- Neviem. Hádam nebudemtak skoro potrebovať, prípadne časom doplním - Pneumatiky majú asi zbytočne vysoký rýchlostný index V. H by stačil (je ich na trhu viac a sú lacnejšie)

- úplne postačuje, som unesený ;) - lepšie povedané - pre mňa tak akurát - 210 Nm je cítiť

OK - veľa jazdím mesto - mimo mesta s dosť dedinami aj 5,4 a mohlo by byť aj menej -keby bolo menej dedín. - myslím si, že BA -PO sa dá spraviť pri dostatku času pod 5l - na to, že je motor veľký, silný a pomerne výkonný je spotreba perfektná

OK - pre mňa dokonalé, pre niekoho môže byť hlučné. Je to subjektévne.

- Perfektné - pre objemnejších ľudí môžu byť malé - materiál vyzerá byť ľahko čistiteľný - pekne podržia v zatáčkach - sú položené relatívne nízko, čo sa mi páči. Dajú sa ale pekne zodvihnúť, ak niekto sedí radšej vyššie.

- Super - dávkovanie nie je splašené ako u koncernu VW, alebo Hyundai. Dávkovanie je postupné - podobné Astre G. - ak ste zvyknutý na "jedovaté" brzdy - POZOR - môže sa zdať, že Mazda nebrzdí dobre. Ale treba len pritlačiť ;).

- postačujúcu - nemá háčiky, sieťky...

Více o modeluMazda 3 od 2013
Mazda 3 Sedan 2.0 Skyactiv-G120 – Tajemství bodu G Mazda 3 Sedan 2.0 Skyactiv-G120 – Tajemství bodu G

Současná Mazda 3 se stala historicky třetím modelem…

Mazda RX-8 - počtvrté s Wankelem Mazda RX-8 - počtvrté s Wankelem

Mazda vyrábí supersportovní kupé již dlouhou řádku let.…

Ondráček šéfem komise pro kontrolu GIBS není. Horáček na to dohlédl

Ondráček šéfem komise pro kontrolu GIBS není.…

Představa komunisty Zdeňka Ondráčka v čele kontrolní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů opět…

Globus dostal pokutu 183 milionů. Úřad: „Zaklekl“ na dodavatele potravin

Globus dostal pokutu 183 milionů. Úřad: „Zaklekl“ na…

Řetězec Globus dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 183 milionů korun, a to za porušení…

Šafářová se vrací ke kouči Steckleymu. Natočili k tomu vtipné video

Šafářová se vrací ke kouči Steckleymu. Natočili k…

Česká tenistka Lucie Šafářová před startem nové sezony obnovila spolupráci s kanadským koučem Robem Steckleym.…

Trpišovský do Slavie? ROZBUŠKA. Jak se může změnit mapa ligových trenérů

Trpišovský do Slavie? ROZBUŠKA. Jak se může změnit…

Jindřich Trpišovský podepíše smlouvu se Slavií. Tahle věc je totálně na spadnutí a nic kromě dohody majitelů…

Rozhovor: František Kinský, zpovědník šlechticů

Rozhovor: František Kinský, zpovědník šlechticů

Dokumentární cyklus Modrá krev patřil každý jarní týden mezi nejpopulárnější programy na ČT2 se sledovaností…

O čem sním, když náhodou spím: Proč nemá Česko pořádné železnice a silnice jsou hrozné

O čem sním, když náhodou spím: Proč nemá Česko…

V roce 2011 se objevily zprávy, že kolem roku 2016 budeme jezdit vlakem z Prahy do Plzně díky novým železničním…